Olandijos parkas pasiūlė virtualios realybės pramogas neįgaliesiems

virtuali-realybe-neigaliesiems

Lėkimas kalneliais atrakcionuose yra neįtikėtinai smagi ir kvapą gniaužianti pramoga, kurią bent jau kartą gyvenime išbando praktiškai kiekvienas žmogus. Tačiau neįgalieji šioje vietoje lieka šiek tiek užribyje, nes jiems pritaikytų atrakcionų paprasčiausiai nėra.

Situaciją bent jau šiek tiek nusprendė ištaisyti Olandijoje įsikūręs atrakcionų parkas Efteling, kuris neseniai pristatė virtualios realybės pramogą, skirtą būtent neįgaliems žmonėms. Nuo šiol jiems nebereikia klausyti kaip šeimos nariai ar draugai lėkė nuo kalniukų atrakcionuose – jie taip pat gali tai padaryti!

Šie žmonės gali pasinerti į mistišką, įvairiausių būtybių ir gražių dalykėlių kupiną VR pasaulį, pavadintą Droomvlutch, kas lietuviškai išvertus būtų „pasakiškas skrydis“. Tamsių atspalvių pramoga labai primena garsiuosiuose „Disney“ parkuose esančius atrakcionus.

Pramoga pritaikyta tiems, kurie į „Disney“ parką nuvykti neturi galimybės – ten atrakcionai nėra pritaikyti neįgaliesiems, ypač tiems, kurie sėdi vežimėliuose. Galbūt kažkas ginčysis, jog VR neatstos realaus pasaulio pramogų, tačiau tiems žmonėms tai vienintelė alternatyva ir iš jų spindinčių akių aiškiai matyti, jog jie nelieka nusivylę.

Daugybę metų laukė tokios pramogos

Droomvlutch mėgina kaip įmanoma labiau atkartoti tokių parkų patirtį, tad neįgalieji savo kelionės metu gali bendrauti su savo artimaisiais ar draugais – kaip tai darytų ir „Disney“ ar kitame traukinuke.

Tam, jog būtų sukurtas kuo įtikinamesnė pramoga, olandai specialiai atrakcionui kūrė specialią muziką bei garsus, primenančius vėją ar traukinuko riedėjimą realiuose atrakcionuose.

„Esu nepaprastai laiminga, jog galiu visa tai patirti. Aš 25 metus laukiau progos, kol galėjau išbandyti tokio tipo atrakcioną – anksčiau tekdavo tik klausyti draugų džiaugsmingų istorijų. Nors viskas vyksta virtualiame pasaulyje, tai galima greitai pamiršti, kadangi girdimi vėjo ar traukinuko garsai, o šalia bendrauja artimieji“, – potyriais džiaugėsi nuolatinė parko lankytoja Annemarie Verbunt.

Daugelis panašaus tipo parkų bandė suteikti prieigą neįgaliesiems pasivažinėti traukinuku ir realiame pasaulyje, tačiau tokie mėginimai visuomet atsimušdavo į saugumo klausimą. Tuo tarpu neribotos virtualios realybės galimybės leidžia negalią turintiems žmonėms patirti sveikiems žmonėms įprastus džiaugsmus. Neabejojama, jog ateityje tokių atrakcijų vis daugės.

Tie, kurie yra Olandijoje ar planuoja artimiausiu metu ten važiuoti ir susidomėjo šiuo parku, visą informaciją gali rasti oficialiame tinklapyje.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas