Nuo metų pradžios – didesnės socialinės išmokos

1844_10234339eab84cee25de69a32eef1c80

Nuo 2021 metų pradžios didėja baziniai socialinių išmokų dydžiai, o kartu ir piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms, šalpos pensijos, mokamos neįgaliesiems, našlaičiams ar minimalaus socialinio draudimo stažo nesukaupusiems senjorams, tikslinės kompensacijos neįgaliesiems su specialiaisiais poreikiais.

„Didėjant baziniams socialinių išmokų dydžiams, kartu auga ir įvairios išmokos patiems pažeidžiamiausiems šalies gyventojams: skurdą patiriantiems žmonėms, senjorams, vaikams, žmonėms su negalia ir kitiems. Tikimės, kad po truputį augančios išmokos, prisidės prie sunkiausiai besiverčiančių gyventojų nepritekliaus ir atskirties mažinimo“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

2021 01 04_SADM_baziniai dydziai nuo kuriu priklausys ismokos 2021-01(1)

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigalioja šie baziniai socialinių išmokų dydžiai:
• BAZINĖS SOCIALINĖS IŠMOKOS DYDIS – 40 eurų (2020 m. – 39 eurai)
Padidinus šį dydį, atitinkamai padidės nuo jo priklausančių išmokų dydžiai: vienkartinė išmoka vaikui, išmoka vaikui, išmoka privalomosios tarnybos kario vaikui, vienkartinė išmoka nėščiai moteriai, globos (rūpybos) išmoka, vienkartinė išmoka įsikurti, globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, išmoka įvaikinus vaiką, vaiko laikinosios priežiūros išmoka, laidojimo pašalpa, parama palaikams parvežti, artistų kompensacinė išmoka, vaikų išlaikymo išmoka, socialinė parama mokiniams.
Tokias išmokas, kompensacijas ir socialinę paramą gauna apie 600 tūkst. žmonių.

• ŠALPOS PENSIJŲ BAZĖS DYDIS – 143 eurai (2020 m. – 140 eurų)
Padidinus šį dydį, šalpos išmokos, priklausomai nuo išmokos rūšies ir gavėjų kategorijos, padidės nuo 1,5 euro (šalpos našlaičių pensija) iki 6,75 euro (šalpos neįgalumo pensija asmenims, netekusiems 100 procentų darbingumo iki 24 metų amžiaus).

Šalpos išmokos užtikrina minimalias pajamas neįgalumo ar senatvės atvejais jokių pajamų negaunantiems arba labai mažas pajamas gaunantiems asmenims.
Tai palies apie 60 tūkst. gaunančių šalpos pensijas: našlaičius, vaikus su negalia, nuo vaikystės neįgalius suaugusius asmenis, kitus neįgaliuosius ir senatvės pensijos amžiaus sulaukusius žmones, kurie nesukaupė minimalaus stažo valstybinei socialinio draudimo pensijai gauti.

• TIKSLINIŲ KOMPENSACIJŲ BAZĖS DYDIS – 120 eurų (2020 m. – 117 eurų)
Padidinus tikslinių kompensacijų bazės dydžius, žmonėms, kuriems nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, tikslinė kompensacija padidės 3,3 euro, o tiems, kuriems nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, – 1,8 euro.

Tiems, kam nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tikslinė kompensacija padidės 7,8 euro, o kuriems nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis – 5,7 euro.

Priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos, paskirtos iki 2018 m. gruodžio 31 d., padidės 1,5–3 eurais. Slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos, paskirtos iki 2018 m. gruodžio 31 d., padidės 7,5 euro.

Tokias kompensacijas šalyje gauna apie 93 tūkst. asmenų.

2020 10 13 SADM salpos ismokos_Seimas pritare_01B-03(2)

• VALSTYBĖS REMIAMŲ PAJAMŲ DYDIS – 128 eurai (2020 m. – 125 eurai)
Padidinus valstybės remiamų pajamų dydį, vidutinis socialinės pašalpos dydis padidės nuo 85,5 iki 87,6 euro.
Šis dydis aktualus nustatant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems žmonėms, teisę į socialinę paramą mokiniams, papildomą išmoką vaikui, paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti bei kitą socialinę paramą.

Informacijos šaltinis: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/nuo-metu-pradzios-didesnes-socialines-ismokos

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 22

 1. Minde

  Sveiki kiek dides salpos pensija35%darbingas gaudavau 231?

  • LZNS

   Negalime pasakyti, nes nenurodėte kokią pensiją gaunate (šalpos ar turint darbo stažą).

  • LZNS

   Netekusiems 65 proc. darbingumo – 1,65 ŠPB dydžio (235,95 Eur)

 2. TOMAS BAGDONAS

  Sveiki.
  Netekus darbingumo 65% .
  Atskaičiuoja už paskolos , į rankas gaunu 180 eurų.Išskaičiuoja jau 13 metų. Ar galiu tykėtis kokios pašalpos ir kiek.

  • LZNS

   Dėl pašalpų reikia kreiptis į savivaldybės socialinės paramos skyrių, jie įvertins jūsų situaciją ir skirs visą įmanomą pagalbą.

 3. Tomas

  Sveiki,
  Ar darbdavys ar imone idarbinusi neigaluju is valstybes gauna kokia kompensacija ir jeigu gauna tai kokio dydzio.Aciu

 4. tiskevicius034@gmail.com

  ROMAS esu 2 gr invalidas gaunu 375eur ar galiu gauti vienkartine pąsalpą

  • LZNS

   Jei noritegauti pašlpą dėl jos reikia kreitis į Socialinės paramos skyrių. Jie įvertins jūsų situaciją, kokiam tikslui reikalinga vienkartinė pašalpą ir esant galimybėms jus parems.

 5. DOVILĖ

  SVEIKI, Ar neįgalus žmogus gali gauti vienkartinę išmoką padengti pvz. skolas už elektrą, butą….?

  • LZNS

   Savivaldybės socialinės paramos skyrius skiria vienkartines pašalpas. Kokia tvarka jūsų savivaldybė jas skiria negalime pasakyti. Siulytume kreiptis į Socialinės paramos skyrių, jie įvertins jūsų situaciją ir pasakys ar gali skirti paramą.

 6. Genė

  Laba diena, ar ligonis pensininkas 1 laipsnio nuolatinę slaugą turi teisę gauti vinkartinę išmoką ar dar ką nors.

  • LZNS

   Galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių dėl vienkartinės pašalpos, jie įvertins jūsų pajamas ir esant galimybėms parems.

 7. Erika

  Laba diena. Turint neįgalumą nuo paauglystės, darbingumas 40 proc. (II-a grupė, neįgalumo pensija 214,50 Eur)- kokioks dar priklausytų vienkartinės išmokos ar kita pagalba. Erika erika.sulcaite@gmail.com
  Ačiū

 8. Nonstoptur@gmail.com

  Laba diena. turint 50% neygaluma bet nepakanka darbo stazo gauti pensijai kokia pasalpa tureciau gauti?paskutini men. gavau 152€ar tai normalu?

  • LZNS

   Ar jūs dabar gaunate šalpos pensiją?

 9. Ernestas

  Labas vakaras. Ar zmogus gali dirbti Vokietijoje su negale? Kiek laika reikia išdirbti Vokietijoje su negale kad gautum pašalpa?

  • LZNS

   Taip, žmogus su negalia gali dirbti Vokietijoje.
   Apie Lietuvos ar Vokietijos pašalpos gavimą klausiate?

 10. Ernestas

  Vokietijoje dėl pašalpų. Norvegijoje galima dirbti su invalidumu?

  • LZNS

   Negalime pasakyti, kaip skiriamos neįgalumo pašalpos užsienio šalyse. Bet dirbti tikrai galite. Galbūt bedirbant vietoje galėsite išsiaiškinti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas