Nuo liepos 1-os keičiasi darbingumo ir neįgalumo lygių bei specialiųjų poreikių nustatymo pažymų formos

neigaliojo pazymejimas

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba nuo liepos 1-osios keičia darbingumo ir neįgalumo lygių bei specialiųjų poreikių ir lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo pažymų formą.

Šios pažymos, kurias neįgalieji pateikia išmokas dėl negalios mokančioms institucijoms – SODRAI ir savivaldybių socialinių paslaugų skyriams arba seniūnijoms – iki šiol buvo spausdinamos ant saugiųjų dokumentų blankų. Saugieji dokumentai su technologine apsauga tapo netikslingi, nes tarnyba aktualius duomenis SODRAI ir savivaldybėms pateikia per informacinę sistemą. Taip patogiau ir greičiau klientui – atlikus negalios vertinimą, duomenys minėtoms institucijoms perduodami tiesiogiai.

Tačiau prašymų ir kitų reikalingų dokumentų pateikimo išmokas mokančioms institucijoms tvarka lieka ta pati.

Gera žinia ir ta, kad klientai Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos svetainėje gali užsiregistruoti jiems patogiu laiku atvykti pateikti dokumentus, parašyti prašymą gauti negalios vertinimo akto kopiją arba jau tarnybos išduotų dokumentų dublikatus (darbingumo ir neįgalumo lygių, specialiųjų poreikių pažymų, neįgaliojo pažymėjimo ir pan.), nurodant jums patogų dokumentų gavimo būdą – registruotu laišku arba atsiimti asmeniškai. Svetainėje taip pat galima pasitikrinti atliekamo negalios vertinimo būklę arba peržiūrėti ankstesniųjų istoriją. Tam tereikia susikurti savo profilį.

Tokiu būdu mažinama neįgalių asmenų administracinė našta, o paslaugas galima gauti patogiu laiku ir patogioje vietoje, kartais net neišėjus iš namų.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas