Net ir padidėjus socialinio būsto nuomininko pajamoms, išlieka galimybė likti gyventi būste

nuomos-mokesciai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad net ir padidėjus socialinį būstą nuomojančios šeimos ar asmens pajamoms, išlieka galimybė likti gyventi tame pačiame būste.

„Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatyta, jog socialinio būsto nuomininkams, kurių pajamos daugiau kaip 20 proc. viršija šame įstatyme nustatytas ribas, savivaldybės tarybos sprendimu socialinio būsto nuomos sutartis gali būti pakeista į savivaldybės būsto nuomos sutartį, taigi savivaldybė, įvertinusi su asmens ar šeimos socialine padėtimi susijusius veiksnius, turi teisę neiškeldinti nuomininkų iš būsto. Tai ypač aktualu tiems žmonėms, kurių būstas pritaikytas jų poreikiams, pavyzdžiui, žmonėms su negalia“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Tokiu būdu nuomininkas ir toliau gali nuomoti tą patį būstą, tiktai nuomos kaina pirmus metus bus 20 proc. didesnė už socialinio būsto nuomos kainą.

Dėl galimybės socialinio būsto nuomos sutartį pakeisti į savivaldybės būsto nuomos sutartį reiktų kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas