Neįgaliųjų Naujasis teatras kviečia į spektaklį „Beauštanti“

lietuvos vilke

Balandžio 26 d. 13 val. Prezidentūros Kolonų salėje Neįgaliųjų Naujasis teatras kviečia į spektaklį „Beauštanti“ pagal Maironio kūrybą. Aktoriai pasiūlys atrasti Maironį kitaip – per gyvybingą ir sudabartintą poeto kūrybos interpretaciją, kuri padės žiūrovams nukeliauti į praeitį, žadins patriotinius jausmus, nepaliks abejingų tautos išlikimui, padės susitapatinti su pačiu Maironiu ir pajausti tai, ką galbūt per kasdienius darbus jau primiršome. Poetinio spektaklio trukmė – 45 minutės.

Po pasirodymo bus organizuojama trumpa diskusija „Pastebėk mane“. Diskusijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad neįgalieji yra lygiaverčiai visuomenės nariai, tik kartais jiems reikia didesnio dėmesio ir nedidelės sveikųjų pagalbos. Renginyje taip pat dalyvaus prekybos centrų MAXIMA, IKI, RIMI, NORFA atstovai, su kuriais bus diskutuojama apie neįgaliųjų, kaip lygiaverčių klientų, teisę į kokybišką aptarnavimą prekybos centruose.

Anot teatro vadovės Svetlanos Laimos Zemleckienės, teatras neįgaliesiems suteikė naujus vaidmenis kultūriniame bei socialiniame gyvenime, galimybę dirbti ir užsidirbti, tačiau tai nereiškia, kad kasdienybėje nepasitaiko su specifine negalia susijusių sunkumų. Kai kurias problemas, iškylančias skirtingų negalių asmenims – akliesiems, silpnaregiams, su fizine, psichikos negaliomis – padeda spręsti asistentai, įdarbinti teatre vykdant socialinės integracijos projektus. S.L.Zemleckienė taip pat yra sertifikuotų seminarų apie negalios etiketą vedėja. Savo profesinėje veikloje ji nuolat pabrėžia, kad visi žmonės, net jei jie paženklinti kaip neįgalūs ar mažiau įgalūs, yra kūrybingi ir lygūs. Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriai papasakos su kokiais iššūkiais susiduria savo profesiniame ir asmeniniame gyvenime, kokius patiria sunkumus, kaip išsprendžia problemas. Visuomenei taip pat pravartu žinoti, kaip bendrauti su šiek tiek kitokiais žmonėmis ir padėti jiems jų neįskaudinant. Renginio dalyviai turės progą užduoti klausimus neįgaliesiems, pabendrauti su jais.

Lauksime Jūsų ir kituose Naujojo teatro spektakliuose suaugusiems ir vaikams.

Daugiau informacijos: www.naujasisteatras.lt

Norinčius dalyvauti renginyje, mielai prašome užsiregistruoti iki 2015-04-16. Reikalinga: vardas, pavardė, asmens kodas, Jūsų pareigos. Atsakymą siūskite šiuo paštu eimantasd01@gmail.com

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas