Neįgaliųjų gyvenimas pro rakto skylutę – režisieriaus A. Veverskio spektaklyje „Luošiai“

©Laura_Vanseviciene-04

Kovo 4 d., šeštadienį, Teatre MI (Pranciškonų rūmai, Trakų g. 9/1) jaunos kartos režisierius Alius Veverskis dar kartą visuomenei pristato spektaklį „Luošiai“ pagal kanadiečių dramaturgo Davido Freemano tokio paties pavadinimo pjesę. Tarptautiniame teatro festivalyje „Tylos!“ debiutavęs spektaklis leis pro rakto skylutę pažvelgti į intriguojantį visuomenės atstumtųjų gyvenimą, kai jūs į juos nespoksote gatvėje!

Spektaklyje per ironijos, sarkazmo ir kartais vulgaraus humoro prizmę nagrinėjamas šlubų, paralyžuotų ir mikčiojančių luošių gyvenimas. Jus nustebins jų keliami klausimai ir problemos – tokios pačios, su kuriomis susiduriate kiekvienas. Jie žino, ką galvojate apie juos, bet niekada nedrįstate to pasakyti garsiai, tačiau ar numanote, ką jie galvoja apie jus?

Režisierius Alius Veverskis teigia, kad spektaklyje nekalbama vien tik apie žmones su negalia, nėra tikslo moralizuoti ar kelti gailestį, o svarstoma apskritai apie žmogų ir žmogiškumą. „Statydamas pjesę, per neįgaliųjų požiūrį į sveikuosius supratau kur kas platesnį sąvokos „negalia“ apibrėžimą – kiek daug to negalėjimo turime mes visi. Norėjosi, kad žiūrovui, taip pat kaip ir man bei aktoriams, ateitų ne deklaratyvus supratimas, kad esame lygūs, o tikras suvokimas – visi esame vienodi“, – apie kūrybinius siekius ir procesą pasakoja A. Veverskis.

Įdomi spektaklio dar neilgo gyvavimo detalė, praplečianti kūrybos aktualumo kontekstus: kaip socialinės integracijos projektas, „Luošiai” praeitų metų pabaigoje buvo parodyti Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo nuteistiesiems, kurie itin teigiamai priėmė šį spektaklį. „Ne kiekvieną dieną gali paspausti ranką Henrikui Daktarui, ypač kai šis dėkoja už tavo darbus!“ – juokauja ir nuteistųjų reakcijomis džiaugiasi kūrybinė grupė.

Spektaklyje vaidina Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vytauto ir Veltos Anužių išugdyti aktoriai: Agnė Amalija Sirgėdaitė, Anupras Jucius, Eglė Ancevičiūtė, Goda Simonaitytė, Justina Nemanytė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius. Vizualizacijas sukūrė Vilniaus Dailės akademijos Kauno fakulteto magistrantė Kamilė Stanevičiūtė.

Daugiau apie spektaklį sužinoti ir bilietus įsigyti galite: tiketa.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas