Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimai

neigaliojo vezimelis

Informuojame, kad nuo 2017 m. sausio 3 d. įsigaliojo Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo pakeitimai.

Visą teisės katą galite rasti čia: Galiojanti suvestinė redakcija: 2017-01-03

Pagrindiniai pakeitimai:

  1. Įsigyjant TPP per įmones sistema, reikia iškart sumokėti visą įsigyjamos prekės  sumą. Blogai yra tai, kad asmeniui teks susimokėti visą TPP kainą (kuri gali būti nemaža) ir laukti jos kompensacijos, kuri bus išmokėta ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Įmonėms, prekiaujančioms TPP, siūloma pradėti teikti lizingavimo galimybę ir taip sudaryti palankias sąlygas pirkti mažesnes pajamas gaunantiems asmenims.
  2. Pradėtos kompensuoti pasėstų nuo pragulų įsigijimo išlaidos:  vieną kartą per 3 metus iki 100 eurų, bet ne daugiau už faktines įsigijimo išlaidas. Labai gaila, kad TPNC neatsižvelgė į Lietuvos žmonių su negalia sąjungos siūlymus, kad būtų kompensuojamos ne tik pripučiamų pasėstų įsigijimo išlaidos, bet ir kitų rūšių, deja į mūsų pasiūlymus nebuvo atsižvelgta.
  3. Patyrus traumą, pirmą neįgaliojo vežimėlį 6 mėnesių laikotarpiui skirs TPNC. Asmuo, kuriam aktyvaus tipo vežimėlio ar neįgaliojo vežimėlio, skirto tetraplegikui, poreikis nustatytas pirmą kartą, dėl šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo gali kreiptis ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams nuo neįgalumo ar darbingumo lygio asmeniui nustatymo dienos. Iki to laiko asmuo aprūpinamas Centro turimomis ir jo sveikatos būklę ar fizinius duomenis atitinkančiomis judėjimo techninės pagalbos priemonėmis.
  4. Skiriami ne tik mechaniniai, bet ir elektriniai varytuvai.
  5. Tuo atveju, kai pakartotinai kreipiamasi dėl aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlio, asmuo gali pateikti asmens gydančio gydytojo arba šeimos gydytojo išduotą medicinos išrašą (forma Nr. 027/a), nebereikia kreiptis pas gydytojus reabilitologus.
  6.  Nepasibaigus šio Aprašo nurodytam terminui, kai su kompensacija įsigytas čiužinys praguloms išvengti ar pripučiamo oro pasėstas praguloms išvengti naudojimosi laikotarpiu visiškai nusidėvėjo ir yra pripažintas netinkamu naudoti (jei asmuo naudojosi priemonėmis, nepažeisdamas naudojimo instrukcijos), asmuo šio Aprašo nustatyta tvarka gali būti aprūpintas čiužiniu praguloms išvengti ar pripučiamo oro pasėstu praguloms išvengti.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 1

  1. Donatas

    Sveiki, sergu raumenu distrofija, nustatytas Prieziuros (pagalbos) poreikis, darbingumas 25%. Randu informacija, kad skiriami elektriniai varytuvai del raumenų atrofijos ar distrofijos. Ar man priklausytu gauti elektrini varytuva. Jei taip, ar skiriami tik tam tikri varytuvai, tarkim tokie kur dedasi ant vezimo ratai su baterijomis, ar galima gauti ir kitokio tipo elektrini varytuva, kuris montuojasi vezimelio priekyje su vairu, kokius parduoda Heradas.lt . Ar galima pirkti varytuva paciam ir tada gauti kompensacija? Aciu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas