Neįgalieji laukia eilėse lovų ir vaikštynių

Kompensacinė technika

Klaipėdos neįgaliesiems nepakanka techninės pagalbos priemonių. Tam, kad gautų jiems pagal šalyje galiojančią tvarką nemokamai priklausančią vaikštynę, ar naktipuodžio kėdutę tenka laukti gana ilgai, nes norinčiųjų – didžiulės eilės.

Tiesa, perskirstant šių metų Klaipėdos miesto biudžetą numatyta 30 tūkst. skirti techninės pagalbos priemonėms įsigyti. Tačiau tam, kad būtų patenkintas norinčiųjų poreikis dar reikėtų surasti bent 50 tūkst. litų.

„Iš tų 30 tūkst. litų pusę planuojame skirti reguliuojamoms slaugos lovoms įsigyti, taigi galėsime nupirkti dar 10 lovų. Jų spalio pradžios duomenimis laukia 37 neįgalieji“, – pastebėjo Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė. Didžiausias poreikis šiuo metu yra vaikštynėms, jų laukia 103 asmenys, nemažas poreikis ir naktipuodžių kėdučių – jų laukia 54 asmenys.

Ši funkcija yra finansuojama iš valstybės biudžeto lėšų, tačiau, pasak D. Stankaitienės, Klaipėdai skiriamų techninės pagalbos priemonių nepakanka. Vien šiais metais per 8 mėnesius šioms priemonėms nemokamai gauti buvo pateikta 957 prašymai. „Jei žmogus pasveiksta, ar numiršta – priemonę mums grąžina ir mes ją skiriame pakartotiniam naudojimui, tačiau ir padėvėtos priemonės netenkina visų miesto neįgaliųjų.

Yra ir kita bėda – ne visi klaipėdiečiai gali nemokamai gauti šitas priemones, todėl būtų puiku, jei mūsų centras turėtų bazę tokių priemonių, kurias galėtų už simbolinį mokestį nuomoti. Ir dabar dažnai mums skambina įvairias traumas patyrę žmonės ir teiraujasi iš kur jiems gauti tų priemonių. Neturime ką pasiūlyti“, – vakar vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Socialinių reikalų komitete apgailestavo D. Stankaitienė.

Jos žiniomis, rinkoje egzistuoja techninės pagalbos priemonių nuoma, tačiau kainos daugeliui sunkiai įkandamos. Pavyzdžiui, reguliuojamos slaugos lovos nuoma rinkoje gali vienam mėnesiui kainuoti per 100 litų.

„O mes tokią lovą galėtume išnuomoti už 5 litus per mėnesį. Verslo čia nepadarysi, bet pavyzdžiui, už surinktas lėšas galėtume nupirkti papildomų priemonių. Beje, kituose miestuose tokia praktika taikoma“, – pavyzdį pateikė D. Stankaitienė.

Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento direktorė Audra Daujotienė pastebėjo, kad šioje situacijoje, kai nepavyksta patenkinti visų laukiančių eilėje gauti nemokamas priemones poreikių, kalbėti apie nuomos bazę kiek per anksti.

Tuo metu Socialinio komiteto nariai paprašė D. Stankaitienės aiškesnių paskaičiavimų ir numatomos tvaros, kaip būtų galima vykdyti ir nuomos funkcijas. Tikimasi, kad „verslo“ planas bus parengtas iki kitų metų biudžeto svarstymo.

Informacijos šaltinis: Vakarų ekspresas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas