Naujai įrengtą rekreacinę infrastruktūrą Aukštaitijos nacionaliniame parke išbandė lankytojai turintys negalią

73242547_2186075858351944_4232056410344521728_n

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga spalio 25 d. organizavo reprezentacinę išvyką žmonėms su negalia. Šios išvykos metu dalyviai susipažino su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Europos teritorinio bendradarbiavimo programos projekto „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“ („Introducing nature tourism for all“) metu sukurtais produktais, įrengta infrastruktūra.

Aplankė Aukštaitijos nacionaliniame parke įrengtas 4 prieplaukas labiausiai nacionaliniame parke lankomose vietose: Palūšės valtinėje, prie gamtos mokyklos Meironyse, Vaišniūnų stovyklavietėje bei prie Ladakalnio archeologinio komplekso. Į prieplaukas galima patekti ir judėjimo negalią turintiems lankytojams: yra įrengti universalaus dizaino (be slenksčių) privažiavimo takeliai į pavėsines ir prieplaukas. Tiesa, dėl gamtinių sąlygų ir labai kalvoto reljefo, keliose vietose gali būti reikalinga asistento pagalba.

Dalyviai aplankė ne tik Bitininkystės muziejų Stripeikiuose, tačiau užkilo ir ant Ladakalnio. Ne tik žmonėms, judantiems neįgaliųjų vežimėliais tai buvo didelis iššūkis, tačiau ir kitiems išvykos dalyviams, nes kalnas yra 176 m virš jūros lygio, tačiau nuo jo atsiverianti nuostabi panorama- matosi net 6 ežerai, atpirko visus kopimo sunkumus.
Pirmą kartą Aukštaitijos nacionaliniame parke informacija apie lankomus objektus yra pateikta ir Brailio raštu, taigi žmonės turintys regos negalią, galės savarankiškai skaityti stenduose esančius tekstus.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija deda daug pastangų, kad kuo daugiau rekreacinės infrastruktūros būtų prieinama žmonėms su negalia.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas