Mokymai kultūros darbuotojams

mokymai

Rugsėjo 14 ir 17 d. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga organizavo nuotolinius mokymus vykdant veiklą „Mokomojo modulio TOUR4ALL”pristatymas: „Bendravimo su neįgaliaisiais ypatumai“. Mokymai buvo skirti kultūros specialistams, ypatingai, dalyvaujantiems Kultūros paso veiklose.

Dalyvių tikslinė grupė pasirinkta, nes Kultūros paso paslaugos, teikiamos visiems Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose besimokantiems mokiniams, įgyvendinamos vadovaujantis šiais principais:
– Prieinamumas visiems: atsižvelgiant į nustatytą kultūros paso įgyvendinimo modelį ir pasirinktus įgyvendinimo etapus, kultūros pasas turi pasiekti kiekvieną Lietuvos mokinį.
– Įtrauktis: kultūros pasas stiprina mokinių, kurie dėl savo gyvenamosios vietos specifikos, socialinės padėties, negalios turi ribotas galimybes pasinaudoti kultūros pasu, galimybes pasinaudoti pasirinktomis kultūros ir meno paslaugomis.

Kultūros paso paslaugos turi būti prieinamos visiems mokiniams, nepaisant jų fizinės, psichinės ar intelekto negalios ar kitų specialiųjų poreikių.

Mokymų metu pranešimus skaitė, praktiniais pavyzdžiais, įvairiomis gyveniškomis situacijomis dalijosi Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė Barbora Suisse, pati auginanti vaiką, turintį autizmo sindromą, nuotaikingai supažindinantis su gestų kalba ir kurčiųjų kultūra Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė Ugnė Šakūnienė, supažindinusi su įvairiomis negaliomis ir pasidalinusi rekomendacijomis, kaip kultūros darbuotojai galėtų geriau teikti paslaugas neįgaliems mokiniams ir/ar mokytojams.

Mokymuose dalyvavo beveik 400 kultūros srities specialistų.

Mokymus rėmė Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas