Mode h „Gyvybės medžiui“ jau 10 metų

mode H

Tai integracinis žmonių su negalia bei profesionalių menininkų projektas, apjungiantis jų kūrybinį darbą ir meno kūrinio pristatymą visuomenei. Šiuo projektu siekiama skatinti abipusę integraciją į kultūrinį gyvenimą, keisti neįgalaus žmogaus įvaizdį visuomenėje, parodyti jo sugebėjimus kurti ir dalyvauti profesionalioje meninėje veikloje, profesionalių menininkų ir žmonių su negalia kūrybiniu bendradarbiavimu bei patirties pasidalinimu su jaunais menininkais sukurti ir pristatyti plačiai auditorijai novatorišką garso ir veiksmo tapybos reginį – performansą atviroje erdvėje ir tuo būdu stiprinti kultūrinę – socialinę sanglaudą, siekti asmenų gerovės ir sveikatos bei gyvenimo kokybės – teigiamus pokyčius.

Tai neįgaliųjų bei profesionalių teatro grupių sukurtų spektaklių renginys, kurio tikslas – skatinti neįgaliuosius atskleisti savo gebėjimus, mąstymo būdą, kūrybines galias, o taip pat – parodyti visuomenei neįgaliųjų troškimą kurti dalyvaujant profesionalioje meninėje veikloje, kelti tos veiklos kokybinius kriterijus.

Mode H „Gyvybės medis“ jau daugiau nei prieš dešimtmetį pasodintas Zarasuose ir puoselėtas Europos sąjungos valstybėse, pagrindinai Prancūzijoje Turo mieste, Ballanmire savivaldybėje, kuri yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Zarasų rajono savivaldybe, kaip susigiminiavę miestai. Ilgametis šio projekto globėjas Serge Lopez, bei mūsų kraštietė- Dusetiškė Audrone Mieželytė – Berthie augino šio medžio atžalą, kuri buvo pasodinta per projektą jaunas menas „Kultūra 2000“. Vėliau šį projektą brandino Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga, Zarasų kultūros centras, Dusetų dailės galerija, pagrindinis projekto rėmėjas Zarasų rajono savibaldybė, „Hansa teleradijo“ direktorius Jonas Varnas, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, daugelis pavienių asmenų, talentingų režisierių, dizainerių ir be abejo projekto dalyvių tikslinė grupė, kartu su sveikaisiais. Mode H logotipo kūrėjas – Romualdas Pučekas.

Europinių vertybių formavimas neįgaliųjų ir jaunimo tarpe nuo 13 iki 30 metų, pagal Erazmus + programą, savivertės gerinimas požiūriu į save, stereotipų „sunaikinimas“ apie neįgalų žmogų ieškant teigiamo požiūrio sveikųjų visuomenėje, Tikslas parodyti vertingą žmogų, o ne kitokį, kurį mato visuomenė. Zarasų krašto žmonių su negalia sąjunga yra partneris Mode H asociacijos projektui, kuris šiais metais yra jubiliejinis. Dabar tai choreografinis spektaklis ir netgi daugiau, kurio tikslas kultūrinio pristatymo dėka keisti požiūrį į neįgalų žmogų. Pasidalinimas skirtumais yra didžiausia Mode H projekto vertybė, kuri leidžia geriau pažinti vienus kitiems tai yra ir sveikiems ir neįgaliems prieinamoms formomis.

Šių metų tema Zarasų tikslinei projekto grupei, teko „Disco“ stilius ir tam priskirtos melodijos. Pasiruošimo spektakliui metu dar vyks gatvės perfomansas, tiksliau „gatvės eitynės“, kiekvienas su savo choreografija. Be to veiks kūrybinė labaratorija, kurioje delegacijos dalyviai turės pristatyti savo šalį, tai yra Lietuvą ir savo krašto kultūrą. Grupės pristatymas per kulinarinį paveldą, tai ką kuria mūsų bendruomenės kartu su neįgaliais žmonėmis.

Šių metų birželio 12 – 17 dienomis, Turo mieste Prancūzijoje vyko darbinis posėdis, kuriame dalyvavo projekto partneris Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš ir projekto režisierė Gražina Karlaitė. Čia buvo aptarta visa projekto eiga, tikslas, tikslinė grupė ir delegacijos sudėtis. Lapkričio mėn. 20 – 25 dienomis vyks devynių Europos Sąjungos šalių ir trijų Prancūzijos grupių- spektaklių pasirodymai, viso vienuolika spektaklių šou šokio muzika iš viso pasaulio – visam pasauliui. Zarasiečiai pristatys savo šalį „Disco“ stiliumi, šou spektakliu ir sukurta kolekcija. Parme (Italija) – Pop Rokas, Lomža (Lenkija) – Cuontry, Lisabona (Portugalija) – Klasika, Monts regionas (Prancūzija)- Funk stilius, Bordeaux regionas (Prancūzija) – New Age, Brasov regionas (Rumunija) – Reggaee stilius ir muzika, Elche (Ispanija) – Flamenko, Tours (Prancūzija) – Soul stilius, Bordeaux (Prancūzija) – „Hand to Hand“ grupė – Rock, Daugpilio rajonas (Latvija) – Jazz stilius ir muzika.

Visi regionai, visos šalys iki rudens lapkričio mėnesio turi paruošti savo šalies, savo regiono kultūrą, papročius ir šou programa, bei sukurti kolekcijas duota tema. O mes zarasiečiai pamatysime šią programą per tarptautinę neįgaliųjų dieną.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas