Mindaugas Bilius tapo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu

m.bilius

2017 m. kovo 29 d. Vilniuje, Lietuvos parolimpinio komiteto ataskaitinėje-rinkiminėje generalinėje asamblėjoje, išrinktas naujasis Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas. Juo tapo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių sidabro ir aukso medalių laimėtojas Mindaugas Bilius.

Naująjį Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentą atviru balsavimu rinko trys asociacijos nariai – Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, Lietuvos aklųjų sporto federacija ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas. Kiekviena organizacija turėjo po 7 balsus, taigi savo valią pareiškė 21 rinkėjas. Mindaugas Bilius surinko 20 balsų.

Daugelį metų Lietuvos parolimpiniam komitetui vadovavęs Vytautas Kvietkauskas prezidento posto nesiekė. Anksčiau kandidatūras atsiėmė ir 2 kandidatai.

„Gaila, kad esu vienas kandidatas. Man, kaip sportininkui, būtų buvę įdomu, jei būtų konkurencija, – kalbėjo būsimasis LPOK prezidentas. – Tikiu, kad sutelkus visiems jėgas mūsų valstybės vardas ir himnas pasaulyje skambės dar garsiau.“

Į LPOK generalinio sekretoriaus pareigas Mindaugas Bilius pasiūlė Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovą Paulių Kalvelį. Už jį balsavo 17 rinkėjų.

Ilgametis LPOK prezidentas Vytautas Kvietkauskas išrinktas į naująjį LPOK Vykdomąjį komitetą. Kartu su juo Vykdomojo komiteto nariais tapo Remigijus Bagdonas, Vytautas Girnius, Deimantas Jusys, Ignas Mačiukas, Juozas Miliauskas, Kęstutis Skučas.

„Norisi padaryti viską, kad neįgalūs sportininkai jaustųsi lygūs su sveikaisiais,– pilnas užmojų kalbėjo naujasis LPOK prezidentas. –Esu pasiryžęs vykdyti pažadus, kuriuos čia išsakiau. Laukia rimtas iššūkis, sunkus darbas. Manau, kad nauja jėga, kuri ateina, kuri mane palaiko ir su kuria ruošiamės dirbti, pakylės neįgaliųjų sportą į didesnes aukštumas.“

Informacijos šaltinis: www.lpok.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas