Menininkai ir įvairias negalias turintieji kviečia prisiminti Tomą Dobrovolskį

Prabudimai

Birželio 17 d. 22.30 val. Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11) bus atlikta Snieguolės Dikčiūtės ir Gasparo Aleksos misterija–oratorija ,,Prabudimai“, skirta kompozitoriaus ir muzikanto Tomo Dobrovolskio (1966–2015) atminimui. Renginys – 10-ą kartą vyksiančio kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis“ dalis.

Misterijoje–oratorijoje ,,Prabudimai“ dalyvauja gausus būrys profesionalių menininkų ir įvairias negalias turinčių žmonių. Tomas Dobrovolskis iki tragiškos žūties dalyvavo įvairiuose Lietuvos žmonių su negalia sąjunga rengtuose meniniuose projektuose. Rašytoja Violeta Šoblinskaitė prisimena, kaip T. Dobrovolskis muzikavo „Prabudimuose“: „Nepamirštami multiinstrumentalisto Tomo Dobrovolskio muzikiniai intarpai, atliekami varpais, variniu gaubliu ir kitomis muzikos priemonėmis, ir ypač Tomo grojimas kartu su Kazimieru, „amžinuoju vaiku“ iš Palaimintojo J. Matulaičio socialinio centro.“

„Prabudimų“ premjera įvyko 2009 metais. Misterija-oratorija buvo atlikta įvairiose Lietuvos ir Kaliningrado srities šventovėse, Lietuvos Respublikos Seime (2010). Misterijos-oratorijos kūrėjai bando suvokti, kas atsitinka mylinčiam, kenčiančiam, abejojančiam žmogui, kai Gėris ir Blogis kaunasi širdyje. Tai nerimastingai abejojančios ir kuriančios šių dienų pasaulį sielos istorija. Tekstų stichija audringa ir savita, kalba rupi. Kūrinio muzikai būdinga konstruktyvaus prado ir vaizdingų metaforų kalbos darni dermė. Įspūdingos netradicinės instrumentų sudėtys ir aktorių improvizacijų bei poetų balsų įtraukimas į bendrą kūrinio visumą.

Režisierius konsultantas – Vitalijus Liubota (Ukraina). Tekstų autorius – Gasparas Aleksa, muzikos veiksmo autorė – Snieguolė Dikčiūtė. Atlikėjai: rašytojai – Violeta Šoblinkaitė ir Gasparas Aleksa; aktoriai – Rasa Kulytė, Darius Rakauskas, Teresa Šlekaitytė, Kazimieras Styčinskis, Svetlana Rybakienė, Andžejus Matusevič; muzikantai – Arkadijus Gotesmanas (varpai, perkusija); multiinstrumentalistas Valdas Narkevičius; grupė „Brave Noises“ – Mantvydas Pranulis (klavišiniai, trimitas), Dominykas Snarskis (mušamieji); LŽNS muzikos grupė ,,Impulsas“; Palaimintojo J. Matulaičio socialinio centro trupė. Vizualizacija – Kęstutis Urbonas. Misterijos trukmė – 60 min.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas