LRT pristato unikalų pasaulyje projektą „Ypatingas būrys“

ypatingasburys

Naująjį sezoną LRT TELEVIZIJA pasitinka kurdama niekur nematytą realybės dokumentikos projektą „Ypatingas būrys“. Šiandien Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kiemelyje pristatytos laidos ašimi taps dvylika paralimpinių atletų ir du sužeisti Lietuvos kariai, šešiolika dienų gyvensiantys Lietuvos kariuomenės ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui ar savanoriui.

„Tai – pasaulinė premjera. Mūsų žiniomis, jokia kita pasaulio televizija nėra kūrusi projekto su šalies kariuomene, kuriame dalyvautų vien žmonės su negalia. Tai bus jautri laida apie beribes žmogaus galimybes ir ryžtą nepalūžti net, atrodytų, beviltiškose gyvenimo situacijose“, – atskleidė realybės dokumentikos laidos „Ypatingas būrys“ prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

„Žiūrint kadrus ir man lengvas šiurpas per kūną perbėgo. Visuomeninis transliuotojas turi rodyti visas visuomenės grupes ir skatinti jų dialogą. Dažnai žiniasklaidoje matome neįgaliuosius dviem aspektais – apie problemas arba dramatizuoto liūdesio akinius. Norisi tą požiūrį pakeisti. Ginti tėvynę – ne privilegija, o pareiga ir galimybė“, – teigė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Laidos pristatymo metu projekto dalyviai įveikė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kiemelyje įrengtas kliūtis. Paralimpiečiai Egidijus Valčiukas, Raimeda Bučinskytė, Andrius Skuja, Eduardas Strašunskas, Ernestas Česonis ir Lietuvos sužeistų karių asociacijos prezidentas, buvęs Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų karys Algimantas Valaitis pristatydami pasaulinę premjerą dalijosi įspūdžiais ir daugiausiai kalbėjo apie komandinio darbo svarbą.

„Labai džiaugiuosi, kad yra galimybė išmėginti tokį dalyką. Negalėjau net pasvajoti, kad bus galima važinėtis su šarvuočiais ar nusileisti lynais. Dėkui komandai – kartu galime įveikti viską“, – teigė kulkinio šaudymo sportininkė, paralimpietė Raimeda Bučinskytė.

„Jei esi kvailas ir bailokas, eik į kariuomenę – tapsi drąsus ir protingas“, – juokavo projekto dalyvis, paralimpietis tinklininkas Eduaras Strašunskas.

„Šie žmonės demonstruoja ypatingą valią, komandinį darbą, lyderystę. Tai, kas svarbu ir ko trūksta mūsų visuomenėje. Ar neįgalieji, ar sveiki kariai, ar bet kuris iš mūsų, juk komandinio darbo ir lyderystės prasmė – ta pati. Visuomenėje siekiame daugiau bendrystės, norime priartinti Lietuvos kariuomenę prie visų jos narių“, – teigė Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

„Tikiu, kad projektas „Ypatingas būrys“ sugriaus daugybę stereotipų ir prisidės prie neįgaliųjų integracijos, padės parodyti, kad jie – visaverčiai visuomenės nariai, suteiks daugiau pasitikėjimo, paskatins aktyviau gyventi ar net įsilieti į neįgaliųjų sporto bendruomenę, dalyvauti šalies paralimpiniame judėjime. Džiaugiamės, kad Lietuvos kariuomenė, trumpam priimdama neįgaliuosius, rodo, kad šie žmonės – visaverčiai visuomenės nariai. Projekto dalyviai – geriausias pavyzdys, kad žmogaus jėga slypi ne rankose ar kojose, o galvoje ir širdyje“, – teigė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, neseniai pristatęs naują Lietuvos paralimpinės komandos vardą „Parateam Lietuva“ ir šūkį „Įveik save“.

„Jau pirmųjų projekto laidų filmavimuose neįgaliųjų dalyvių ryžtas ir valia stebina tiek filmavimo komandą, tiek instruktorius. Tai, ką jau pamatėme filmuodami – pats nuostabiausias ir nuoširdžiai jaudinantis įrodymas, kad kiekvienas mūsų esame ir galime būti svarbūs bei naudingi savo valstybei. Matant projekto dalyvių pasiryžimą įveikiant net tokias sudėtingas užduotis kaip Ulonų kliūčių ruožo taką, gali būti nejauku prisiminti sveikų vaikinų ar merginų pastabas, kad kariuomenėje – nepatogu ar sunku“, – stebėjosi E. Jakilaitis.

Kuriant analogų neturintį projektą bendradarbiauja Lietuvos kariuomenė, „Parateam Lietuva“, Sužeistų karių asociacija, LRT ir kitos organizacijos. Realybės dokumentikos laidose žiūrovai galės iš arčiau susipažinti ne tik su Lietuvos kariuomenės gyvenimu bei veiklomis, bet ir projekte dalyvaujančiais neįgaliaisiais, kurių dauguma atstovaus Lietuvai 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

„Ypatingas būrys“ – realybės dokumentikos projektas LRT naujajame sezone, kuris prasideda rugpjūčio 23 d. Pirmoji laida – rugpjūčio 28 d. 21.30 val.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas