Link naujojo pėsčiųjų tilto vedantys laiptai neįgaliems asmenims neįveikiami

1383910375_1595990232_d

Sparčiu tempu vyksta naujojo pėsčiųjų tilto statybos Tauragėje darbai. Tilto konstrukcijos jau sujungė Jūros upės krantus, baigiami įrengti link tilto vedantys laiptai. Deja, laiptai, neįgaliųjų bei dviratininkų tvirtinimu, pritaikyti tik pėstiesiems. Nusileisti link tilto vedant dviratį ar neįgaliųjų vežimėliu- misija sunkiai įmanoma.

Tauragiškiai ir net mūsų miesto svečiai gan dažnai užsuka ir smalsiai apžiūrinėja per Jūros upę statomą tiltą, domisi darbų eiga bei nekantriai laukia, kuomet šis tiltas bus atidarytas. Nors pagrindinės tilto konstrukcijos jau sujungė upės krantus, darbų pabaigos dar teks palaukti. Pėsčiųjų bei dviratininkų tiltas statomas įgyvendinant projektą „Turistinio maršruto nuo 1807 metų Tilžės sutarties iki 1812 metų Tauragės konvencija sukūrimas“. Tuo pat metu įgyvendinamas dar vienas, taip pat nemenką žmonių susidomėjimą keliantis projektas- „Jūros upės pakrančių ir šlaitų kompleksinis sutvarkymas, I etapas“. Įgyvendinant pastarąjį projektą numatyta rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takus nuo Prezidento gatvės pradžioje stūksančio bunkerio iki Vasaros estrados, įrengtas šio tako apšvietimas, suremontuoti link naujojo tilto vedantys laiptai, sutvarkyta Vasaros estrada, atlikti kiti darbai.

Tiek tilto, tiek pėsčiųjų bei dviratininkų tako iki Vasaros estrados, tiek laiptų besileidžiančių link tilto statybos darbai, regis, vyksta sparčiai, net lenkiant numatytus sutartyse grafikus. Tačiau, stabtelėkime ties jau nekart minėtais laiptais. Atrodo jie gražiai, mat padengti rausvomis trinkelėmis, laiptai nebe tokie statūs kaip buvusieji, tad leistis žemyn ar lipti jais aukštyn- patogu. Deja, tik sveikiesiems ir pėsčiomis keliaujantiems žmonėms. Kita kalba, kuomet laiptais teks leistis dviratininkams. Gi naujasis tiltas skirtas ne tik pėstiesiems, bet ir dviratininkams, juolab, kad kitame Jūros krante jau baigiamas įrengti dviračių takas, kuriuo bus galima nukeliauti net iki Lauksargių miestelio. Nusileisti baigiamais statyti laiptais bandęs vyriškis tvirtina, kad lengva nebuvo ir abejoja ar jais galėtų nusileisti dviračiu vedina paauglė mergaitė, pagyvenusi moteris ar su nemenku b

Taigi, dviračiu pasivažinėti susirengęs vyras, veikiausia, pasieks kitą upės krantą. Pastariesiems tik pavydėti gali neįgalieji. Sėdint neįgaliojo vežimėlyje, nusileisti prie tilto neįmanoma. Bandėme. Jei neįgalųjį lydės du vyrai, tilto prieigas, jei viskas baigsis laimingai, galbūt jis ir pasieks. Tačiau rizika, nusisukti sprandą, išlieka- ir nemenka.Tad neįgaliųjų taip laukiamas tiltas, pastariesiems, deja, bus uždarytas. Su laisvo judėjimo „barjerais“ kasdien susiduriantys neįgalieji jaučiasi itin nemaloniai- jiems, deja, į kitą Jūros krantą teks keliauti senuoju keliu- tiltu, kuriuo nuolat burzgia automobiliai, riaumoja galingi sunkvežimiai.agažu paiškylauti susirengęs dviratininkas.

Pėsčiųjų ir dviratininkų taką bei laiptus link tilto statančios UAB „Apastata“ darbų vadovas Saulius Gruodis tvirtina, kad viskas atliekama pagal parengtą projektą. O šį rengė UAB „Hidrostatybos projektai“. Šios bendrovės atstovas, telefoninio pokalbio metu, aiškino, kad laiptai neįgaliesiems išties nepritaikyti. Neįgaliesiems tinkamo nuolydžio laiptų šioje vietoje techniškai nebuvo įmanoma įrengti. „Norint, kad panduso nuolydis tiktų neįgaliesiems, jį būtų tekę įrenginėti jau nuo Bažnyčios skvero. Tuomet nebeliktų, dabar Prezidento gatvės pradžioje įrengtos, naujai išasfaltuotos, automobilių apsisukimo aikštelės“- tvirtino vienas projekto rengėjų. Tačiau kiek geresnių žinių neįgaliesiems vis tik yra. Projekte „Jūros upės pakrančių ir šlaitų kompleksinis sutvarkymas II- sis etapas“, numatyta įrengti nusileidimo pandusą su nuolydžiu tinkamu ir neįgaliesiems asmenims. Cituojame: „Atskiru projektu bus suformuoti inžineriniai sprendiniai ir bus išspręstas žmonių su negalia patekimas ant pėsčiųjų bei dviratininkų tilto“. Deja, minėtieji sprendiniai bus pradėti įgyvendinti tikrai ne anksčiau nei 2015 metais. Mat II- sis projekto etapas jau bus finansuojamas iš 2014- 2020 metų Europos Sąjungos paramos programos.

Naujienos šaltinis:www,tvk.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas