Lietuvos žmonių su negalia sąjunga kviečia į Sostinės dienų renginius

sostines dienos

Interaktyvūs performansai ,,Bioformos’’

1. Identifikacija

Rugsėjo 3 d. 12 val. Trukmė – 45 min. Vieta – scena prie Nacionalinio dramos teatro

Režisierius Vitalij Liubota (Kijevas)

Kiekvienas žmogus nepriklausomai nuo savo statuso ir priimtų visuomeninių normų turi teisę į identifikaciją. Mes norime parodyti žmonių biologinius (psichologinius) skirtumus ir atskleisti tarpusavio komunikaciją ir dialogą.

Veiksmas remiasi autentiškomis liaudies dainomis, kurios orientuotos į pirmaprades formas, prabudimą bei gimimą- biologines bei psichologines ,,bioformas’’.
Interakcija nukreipta į žiūrovų provokaciją ir įtrauktį , o pats procesas į ypatingo žmogaus saviraišką: ,, Savas – svetimas (kitoks) ‘’

 

2. ŠDP

Rugsėjo 3 d. 14 val. Trukmė – 50 min. Vieta – Kudirkos aikštė

Režisierius Darius Rakauskas

ŠDP –provokuojanti meninė-socialinė interakcija rinkimine tematika .Daržovių rinkiminės kompanijos parodija- performansas atskleidžiantis populistinės propogandos technologijas.

Žmonės su negalia dažnai tapatinami su daržovėmis (bioformomis) , negebančiomis mąstyti ir veikti. Todėl žaisminga interaktyvia gatvės teatro forma formuojame savo įvaizdžius – socialines ,,bioformas‘‘.

Socialinė interakcija ŠDP( šviežių daržovių partija)- tai linksma italų rašytojo Džanio Rodario pasakos ,,Čipolinas‘‘ tęsinys Lietuvoje. Lengvos parodijos forma parodoma galima rinkiminė kompanija, kuri perteikiama tarybinių agitbrigadų stiliumi.

Šūkiai-skanduotės surepetuoti, agitaciniai plakatai paruošti, parašai už ŠDP renkami.
Pristatoma šešėlinė vyriausybė. Kiekvienas būsimas ministras išradingai pristato arba parodo savo politinį kredo. Veiks Diskusijų klubas, kuriame bus toleruojama tik viena nuomonė – teisinga.

Numatoma solidarizacijos akcija su politinių pokemonų partija.

Interakcijai pasibaigus, renginio teritorija bendromis dalyvių pajėgomis sterilizuojama ir sutvarkoma.

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas