Kviečiame prisijungti prie socialinės akcijos “Mes esame”

Neįgaliojo vežimėlis

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga kviečia visus neabejingus Lietuvos piliečius ir žiniasklaidos atstovus prisijungti prie socialinės akcijos “Mes esame”, kurią rengiame drauge su kitomis žmonių su negalia organizacijomis visoje Lietuvoje.

Akcija “Mes esame” siekiame atkreipti dėmesį į nepritaikytą gyvenamąją, viešųjų erdvių ir transporto infrastruktūros aplinką, kuri išstumia žmones su negalia iš viešųjų erdvių, užkerta kelią į visavertį išsilavinimą, apriboja arba visiškai užkerta galimybes dirbti. Nuolat kartojame, kad aplinkos pritaikymas yra esminis daugelio žmonių, tame tarpe ir žmonių su negalia gyvenimo kokybės faktorius, užtikrinantis jų savarankiškumą, tačiau iki šiol dažnu atveju esame izoliuoti.

Padėtis Lietuvoje, nepaisant nuolatinių žmonių su negalia organizacijų pastangų, keičiasi per lėtai, todėl manome, kad apie problemą reikia kalbėti ne tik politikų kabinetuose, bet ir rengiant akcijas, atkreipiant visuomenės, vietos valdžios dėmesį ir tiesiogiai parodant, kad mes esame ir norime gyventi visavertį gyvenimą.

Mūsų netenkina, kad net pusė mokyklų ir tiek pat viešųjų įstaigų yra nepritaikytos žmonėms su negalia. Nors esame tokie pat piliečiai kaip ir visi, tačiau dažnai negalime patekti į sveikatos priežiūros įstaigas, į švietimo įstaigas, į kultūros paveldo objektus ir pan. Nepritaikyta aplinka izoliuoja mus ir apsunkina galimybes pasirūpinti savimi patiems. Demokratinėse vakarų šalyse šios problemos beveik nėra, todėl ten žmogus su negalia matomas ir sutinkamas visur. Mums dar reikia pasistengti, kad taptume matomi.

Rugsėjo 14 d. Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks įvairūs bendros “Mes esame” akcijos renginiai. Akcijoje dalyvaujančių miestų žemėlapį ir ten vykstančius renginius rasite paspaudę šią nuorodą: Renginių žemėlapis

Žemėlapis bus pildomas iki 09.13 d., taigi visi, norintys prisijungti prie mūsų iniciatyvos galite tai padaryti, užsiregistravę REGISTRACIJOS ANKETA

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas