Kuriamas meninis – socialinis performansas „Ratas“

rasa kavaliauskaite

Rugpjūčio 24-29 d.d. vyks Lietuvos žmonių su negalia sąjungos ir Menų terapijos centro organizuojamas kūrybinis pleneras, kurio metu bus kuriamas meninis – socialinis performansas ,,Ratas“.

Projekto idėja – suplanuoti ir realizuoti tokį tarpdisciplininio meno produktą- socialinį- meninį performansą, kuris sudarytų sąlygas kūrybiškai sąveikauti asmenims su negalia, menininkams profesionalams ir kitoms pasirinktoms socialinėms grupėms. Socialinis meninis performansas bus kuriamas kūrybinėse dirbtuvėse – tarpdisciplininio kūrybinio plenero metu. Pleneras vyks Monciškių landšafto terapijos ir rekreacijos centre, tai viena iš nedaugelio vietų Lietuvoje, kur aplinka yra pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia, Klaipėdos rajone. Kūrybinio plenero metu vyks komunikaciniai, patyriminiai kūrybiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvauja neįgalūs asmenys kartu su profesionaliais menininkais, performanso kūryba ir repeticijos. Performansas bus rodomas viešoje atviroje miesto erdvėje Vilniuje Sostinės dienų festivalio metu rugsėjo 6 d. 12 val. Kudirkos aikštėje. ,,Ratas“ lietuvių ir pasaulio etnologijoje yra pamatinis pasaulėvaizdžio, ornamentikos, choreografijos elementas liaudies mene. Etnologijoje ratas tampa viso kosmoso ir jo cikliškos raidos simboliu. Be to, jis svarbus kaip kosminės tvarkos simbolis, tai gyvenimo arba laimės ratas. Žmogaus gyvenimas rieda nepastoviai kaip vežimo rato stipinas, tačiau ratu pasiekiamas ir sulyginantis teisingumas.

Projekto autoriai teigia: bendradarbiavimas tarp neįgalaus asmens ir profesionalaus menininko modernaus tarpdisciplininio meno kūrybiniame procese įtakoja šio proceso dalyvių asmenybių pokyčius bei žiūrovo-visuomenės nario- nuostatas tokio proceso atžvilgiu. Tokio proceso eigoje ir rezultate kuriama dalyvių socialinė sąveika, skatinama visuomenės tolerancija bei pozityvūs socialiniai – kultūriniai pokyčiai.

Kūrybinio plenero vadovai: kompozitorė Snieguolė Dikčiūtė, scenografė dr.Audronė Brazauskaitė

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas