Konferencija – diskusija „Muziejų metai Lietuvoje. Tvari aplinka ir lygios galimybės“

_DSC0105

Viena opiausių problemų, trukdančių neįgaliesiems integruotis į visuomenę Lietuvoje, yra fizinės urbanistinės aplinkos ir transporto infrastruktūros neprieinamumas.

Apie universalią aplinką, patogią visiems – tiek žmogui su negalia, tiek pagyvenusiam asmeniui, tiek jauniems tėvams su vaikais tik pradedama kalbėti. Demokratinėse vakarų šalyse šios problemos beveik nėra, todėl ten žmogus su negalia matomas ir sutinkamas visur. Lietuvoje neįgalieji vis dar jaučiasi socialiai atskirti.

Šiandieną Vilnius yra vienas labiausiai lankomų Rytų Europos miestų, traukiantis dėmesį ne tik dėl savo architektūrinio savitumo, bet ir dėl kultūrinių renginių, pramogų. Dėl savo unikalumo Vilniaus senamiestis 1994 m. buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vilniuje galima rasti beveik visus architektūrinius stilius nuo gotikos iki klasicizmo.

Kaip visus mūsų sostinės „turtus“, senamiesčio unikalumą gali pamatyti žmonės, judantys neįgaliųjų vežimėliais?

2012-ieji LR Seimo nutarimu paskelbti Muziejų metais. Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, dar kartą norėdama pabrėžti prieinamumo problemos žmonėms su negalia aktualumą, š.m. gruodžio 19 d. Tuskulėnų dvare (Žirmūnų g. 1F, Vilniuje), organizuoja konferenciją – diskusiją „Muziejų metai Lietuvoje. Tvari aplinka ir lygios galimybės“.

Konferencijos-diskusijos pradžia – 10 val.

Konferencijos darbotvarkė

Pagrindinis renginio rėmėjas – Philip Morris International.

Registracija vyksta iki š.m. gruodžio 15 d. el. paštu vilune@negalia.lt arba tel. nr.:
+370 5 2691308, 867227781.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas