Kliūtys neįgaliesiems Kaune. Kaip patekti į stotį?

stotis

Kaunas. Prieš 5-erius metus atidaryta naujai renovuota moderni autobusų stotis. Prieš keletą metų aukščiausiai balais egzaminus išlaikiusi abiturientė Ieva į Kauną studijuoti užsienio kalbų, atvyko iš Kėdainių rajono. Mergina vežimėlyje – nuo vaikystės. Šį kartą kartu su Ieva patikrinsime, ar Kauno autobusų stotis yra draugiška neįgaliesiems rateliuose ar sunkiai vaikščiojantiems. Deja – liftas neveikė. Už jo įrengimą ir paleidimą atsakinga firma valdanti stotyje veikiantį prekybos centrą ir Kauno miesto savivaldybė.

Regis naujasis liftas “užstrigo” biurokratinėse džiunglėse. Ir taip jau 5 – erius metus.
Ieva važinėja ir automobiliu, kurį būtų galima palikti autobusų stoties požeminėje aikštelėje. Kiek čia įrengta vietų neįgaliesiems? Leidžiamės į požeminę aikštelę.„ Čia – neįgaliųjų vietos šiek tiek toliau nuo įėjimo, o dažniausiai parkingas neįgaliesiems būna kuo arčiau “ , – rodo Ieva.

Keliaujame ir į netoliese esančią Geležinkelio stotį. Ievai keliauti traukiniu į Vilnių tenka dažnai. Bet kaip patekti į pačią stotį? „Perėjos – nėra , o gatvė – judri ir plati, tai man tenka kviestis taksi kiekvieną kartą, kad pervežtų per gatvę. Atrodo paprasta problema, paspaudei mygtuką, įjungei keltuvą ir visi būtų patenkinti“ , – pasakoja Ieva. Bet ar pavyks merginai pakilti į traukinių peroną keltuvu, įrengtu neįgaliesiems? Ir kodėl “7 Kauno dienų” operatorius Eduardas padėjo filmavimo kamerą ir pasiraitojo rankoves.

 

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas