Kino programa „Negalia ne kliūtis“

Negalia ne kliūtis

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga jau trečius metus pristato trumpų filmų programą „Negalia ne kliūtis“, skirtą negalios temai kine. Neblėstantis trumpų filmų programos aktualumas, jaunųjų žiūrovų dėmesys ir pateisinti organizatorių lūkesčiai skatina tęsti edukacinę iniciatyvą. Edukacinėje programoje ypatingas dėmesys skiriamas pagrindiniams žiūrovams – moksleiviams ir jaunimui.

Šiais metais programos „Negalia ne kliūtis“ dokumentiniai filmai supažindins žiūrovus su paslaptingais Tureto ir Aspergerio sindromais, panagrinės prieštaringas žmonių reakcijas į artimųjų negalias bei atkreips dėmesį į moterų su negalia padėtį visuomenėje.

Trumpų filmų programos „Negalia ne kliūtis“ atidarymas lapkričio 22 d. 13 val. kino centre „Forum Cinemas“ Klaipėdoje. Iš viso bus parodyta 11 specialių seansų, visų pradžia 13 val., Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Visi „Negalia ne kliūtis“ seansai nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija.

„Skraidanti Ana“

Režisierė: Catherine van Campen, Olandija 2010, trukmė 21 min. Jei matote vienuolikmetę Aną, važinėjančią dviračiu, laipiojančią per tvoras ar šokinėjančią ant batuto, ji atrodo, kaip normali, linksma mergaitė. Bet ne viskas yra taip, kaip atrodo. Ana kenčia nuo Tureto sindromo, o tai reiškia, kad kartais ji turi vaikščioti ratais, visada sukdama į dešinę, arba laižyti viską, kas tik pasitaiko. Tai gali būti pomidoras parduotuvėje, kasos aparatas arba butelis. Apdovanojimai: dokumentinis filmas pelnė 17 įvairių apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose.

„Netylinčios, išdidžios ir aistringos“

Režisierė: Dana Vion, Jungtinės Amerikos Valstijos
2011, trukmė 6 min.
54 aktyvistės su negalia iš 43 šalių iš pagrindų keičia moterų su negalia padėtį visuomenėje.

 

 

„Mama“

Režisierius: Jason Jakaitis, Jungtinės Amerikos Valstijos 2010, trukmė 12 min. „Mama“ yra asmeninis dokumentinis filmas, kuriame studijuojamas prieštaringas filmo kūrėjo santykis su jo motinos fizinėmis negaliomis ir vaizduojamos jo pastangos susitaikyti su jos kančia ir trūkumais. Apdovanojimai: dokumentinis filmas pelnė 7 apdovanojimus tarptautiniuose festivaliuose.

 

„Lietaus žmogus vyksta į viktoriną“

Režisierius: Russell Kilbey, Australija 2010, trukmė 30 min. Markas Boerebachas gyvena juodai baltame pasaulyje, tačiau mato spalvotus sapnus. Ar beveik aklas atsiskyrėlis su Aspergerio sindromu pabėgs nuo varžančios rutinos ir parodys savo nepaprastą gebėjimą atsiminti populiariausių dainų sąrašus tiesioginėje TV viktorinoje? Apdovanojimai: 3 apdovanojimai tarptautiniuose festivaliuose.

 

Turite klausimų? Mielai atsakysime. Apie dalyvavimą, nurodant pasirinktą dieną ir dalyvių skaičių, prašome pranešti tel. 8 656 73183 arba el. p. jaras@negalia.lt

Bendra trumpų filmų programos trukmė 60 min.

Trumpų filmų programos „Negalia ne kliūtis“ kalendorius:

  • KLAIPĖDA: Lapkričio 20 ir 21 d. / 13 val. / salė Nr. 2 / „Forum Cinemas“ (Taikos pr. 61).
  • PANEVĖŽYS: Lapkričio 22 ir 23 d. / 13 val. / Kino centras „Garsas“ (Respublikos g. 40).
  • ŠIAULIAI: Lapkričio 26 ir 27 d. / 13 val. / salė Nr. 2 / „Forum Cinemas“ (Aido g. 8).
  • KAUNAS: Lapkričio 28 ir 30 d. / 13 val. / salė Nr. 2 / „Forum Cinemas“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49).
  • VILNIUS: Gruodžio 05-06-07 d. / 13 val. / salė Nr. 3 / „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7).

Rėmėjai:

  • Kultūros rėmimo fondas
  • Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM

Draugai:

  • Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis „Tinklai“,
  • kino centras „Forum Cinemas“, kino centras „Garsas“.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas