Kelių eismo taisyklės tapo labiau prieinamos kurtiesiems

zenklai

Viešoji įstaiga Surdologijos centras 2014 m. parengė Kelių eismo taisykles vaizdo skaitmeniniu formatu. Tai daugiau kaip dviejų valandų trukmės metodinė priemonė, turinti navigacinę sistemą.

Leidinys skirtas padėti kurčiųjų bendruomenei, kitiems visuomenės nariams, gestų kalbos vertėjams suvokti, naudotis, aiškinti ir versti Kelių eismo taisyklių nuostatas gestų kalba; plėsti gestų kalbos vertėjų ir kitų visuomenės narių kalbinę ir kultūrinę kompetenciją.

Leidiniu kurčiųjų bendruomenės nariai galės naudotis kaip pagalbine priemone savarankiškai mokydamiesi Kelių eismo taisyklių, gestų kalbos vertėjai – kaip metodine priemone aiškindami šių taisyklių nuostatas ir versdami su jomis susijusius tekstus.

Jį raštu ir gestų kalba galima rasti interneto puslapyje adresu ket.nfs.lt. Jis nemokamas, prieiga prie jo laisva. Leidinio koncepcija buvo pritaikyta ir mobiliesiems įrenginiams. Priemonė išleista Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšomis.

Informacijos šaltinis: Neįgaliųjų reikalų departamentas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas