Judėjimo negalią turintiems žmonėms bus kompensuojama didesnė išlaidų techninės pagalbos priemonėms dalis

1928_ccad73023fd0f0b60d4069a30d8a7408

Judėjimo negalią turintį vaiką auginančios šeimos ar suaugę judėjimo negalią turintys žmonės nuo šiol turės mažiau prisidėti patys, pirkdami neįgaliojo vežimėlį, skuterį, pasėstą ar čiužinį praguloms išvengti. Taip pat sudaryta galimybė stovėjimo atramą vaikui įsigyti patiems ir gauti šios priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją.

„Nuo šiol valstybė padengs daugiau faktiškai patirtų išlaidų įsigyjant būtiniausias judėjimo negalią turinčių vaikų ar suaugusiųjų techninės pagalbos priemones. Tikimės, kad šie pokyčiai bent kažkiek palengvins neįgaliųjų kasdienį gyvenimą“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pakeitus Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, didėja čiužinio ir pasėsto praguloms išvengti įsigijimo išlaidų kompensacijos. Nuo šiol žmogus turės teisę gauti šių priemonių faktinių įsigijimo išlaidų kompensacijas iki 80 proc. (maksimali čiužinio kompensacija – 100 Eur, pasėsto – iki 200 Eur) kartą per 3 metus.

Taip pat padidėjo palydovo valdomo rankinio neįgaliojo vežimėlio vaikui iki 18 metų faktinių įsigijimo išlaidų kompensacija iki 1450 eurų kartą per kartą per 4 metus.

Judėjimo negalią turintys žmonės vieną kartą per 6 metus galės gauti triskart didesnę nei iki šiol skuterio faktinių įsigijimo išlaidų kompensaciją – iki 900 eurų.

Trečdaliu sutrumpintas stovėjimo atramos vaikams naudojimo laikas – nuo 6 metų iki 4 metų bei numatyta galimybė šią priemonę įsigyti savo lėšomis ir gauti įsigijimo išlaidų kompensaciją iki 1200 eurų. Įsigyjamai stovėjimo atramai vaikams bus taikomas 3 metų garantinis terminas. Be to, perkant šias priemones sudaryta galimybė Techninės pagalbos centrui pateikti šių priemonių įsigijimo išankstines sąskaitas-faktūras.

2021 04 15 SADM_Techniniu pagalbos priemoniu kompensavimas-02-02(1)

Informacijos šaltinis: https://socmin.lrv.lt/

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 6

 1. Dovilė

  Noriu paklausti kur kreiptis norint prisirašyti socialinę globą? Situaciją yra tokia , kad vaikinas (neįgalus) gyvena su panele.
  Panelė nori prisirašyti globą, kad ji rūpinasi savo vaikinu?

  • LZNS

   Globa nustatoma tik per teismą. Jeigu asmuo su negalia suprantą jį supantį pasaulį tai gali būti nustatyta tik rupyba, bet ir šiuo atveju reiks kreiptis į teismą.

 2. Paulius

  Turiu klausimą. Galvoju prenduoti į automobilio išlaidų kompensaciją. Ar galiu prie to dar gauti ir kompetenciją scooteriui gauti?

  • LZNS

   Taip, galite gauti abi kompensacijas jeigu atitinkate kriterijus.

 3. .

  Į kur kreiptis, norint gauti kompensaciją skuteriui?

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į techninės pagalbos neįgaliesiems centrą. Informacija telefonu – 8 800 800 89 arba (+3705) 233 7344

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas