Informuojame, kad galite suteikti įgaliojimą internetu

igaliojimas

Asmuo gali duoti supaprastintą įgaliojimą korespondencijai (konkrečiai – siunčiamiems pinigams ir pašto siuntiniams) gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms ar viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Jei anksčiau dėl tokių dalykų, kas pasiims pašalpą, atlyginimą ar gaus korespondenciją, tekdavo sukti galvą, dabar – viskas paprasta. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu.

Įgaliojimų suteikimas elektroniniu būdu jau yra tapęs viena populiariausių tokio tipo paslaugų, ypač aktualių emigrantams, tačiau ja naudojasi ir šalyje gyvenantys, tačiau intensyviai dirbantys ar dėl kitų priežasčių laiko stokojantys žmonės. Sakykime, kai kurie Lietuvos pašto skyriai dirba nuo 8 iki 17 val., kas dažnai sutampa ir su pačių gyventojų darbo laiku, todėl įgaliojama siuntinius ar kitokio pobūdžio korespondenciją atsiimti artimą žmogų ar patikimą bičiulį.

Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:

 1. korespondencijai gauti;
 2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
 3. pensijai (pensijoms) gauti;
 4. pašalpai gauti;
 5. stipendijai gauti;
 6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Šie įgaliojimai duodami juos įregistruojant Įgaliojimų registre.

Suteikimo trukmė:

 • Informacinių technologijų priemonėmis sudarytas įgaliojimas registre įregistruojamas jo pateikimo registrui (sudarymo) momentu, išskyrus atvejus, kai nėra gautas atlyginimas už įgaliojimo įregistravimą.

Kaina:

 • Įgaliojimo įregistravimas – 1,74 euro.
 • Įgaliojimas išregistruojamas neatlygintinai.

Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu – labai paprasta procedūra. Prisijungus prie „Elektroninės valdžios vartų“ ar svetainės www.igaliojimai.lt, pirmiausia asmeniui reikės per e. bankininkystę, mobiliuoju ar elektroniniu parašu patvirtinti tapatybę.

Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262  teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 59

 1. LZNS

  Klauskite Universiteto administracijos ar įgaliotas asmuo gali pasirašyti dokumentus ir jeigu taip, tai koks įgaliojimas yra reikalingas: patvirtintas notaro ar internetinis.

 2. virginijus

  laba diena ,baigiame issimoketi automobili isperkanaja nuoma.automobilis zmonos varduji nori suteikti man igaliojima uatomobilio peregitravimui,ji saskaita lt banke turi bet neturi intern.. bankininkystes nei elekt.paraso. ar galiu gauti igaliojima per mano internetine bankininkyste?

  • LZNS

   Prisijungus prie igaliojimai.lt rodomi prisijungusio naudotojo duomenys: asmens kodas, vardas ir pavardė. Ar jie gali būti pakeisti negalime pasakyti. Pabandykite prisijungti ir suformuoti įgaliojimą pakeičiant įgaliojančiojo asmens duomenis. Jei tų duomenų nepavyks pakeisti tai teks užsisakyti internetinės bankininkystės paslaugas arba iškviesti notarą į namus ir pasirašyti popierinį įgaliojimą.

 3. Genovaite

  Laba diena , kaip ir kokį įgaliojimą galiu parašyti vyrui , kad galėtų paimti pašto siuntas ir korespondenciją adresuotą man.

  • LZNS

   Jeigu turite internetinę bankininkystę, galite pasirašyti įgaliojimą internetu http://www.igaliojimai.lt. Visą informaciją kaip pildomi prašymąi rasite tame tinklapyje skiltyje naudojimo taisyklės.

 4. Violeta

  Sveiki. Planuojame pirkti automobilį. Jis dar Vokietijoje. Per savaitę maždaug atveš. Bėda ta, kad vyras vakar išvyko į darbą (tolimųjų reisų vairuotojas) Ar galima internetu parašyti įgaliojimą, kad aš galėčiau automobilį priregistruoti vyro vardu?

  • LZNS

   Pasiskambinkite į Regitrą (8 700 55151) ir paklauskite ar jiems tiks įgaliojimas padarytas per https://igaliojimai.lt/
   Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:
   1. korespondencijai gauti;
   2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
   3. pensijai (pensijoms) gauti;
   4. pašalpai gauti;
   5. stipendijai gauti;
   6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.
   Šie įgaliojimai duodami juos įregistruojant Įgaliojimų registre.

 5. Roberta

  Sveiki. Ar galima parasyti igaliojima internetu kitam asmeniui, kad uzsienyje esamnciam vaikui padarytu pasa? I ambasada vykti per velu, dokumentu reikia pateikti pries 3men, o iki keliones likes 1men.

  • LZNS

   Kreipkitės į įstaigą, kurioje bus išduodamas pasas ar jiems tinka elektroninis įgaliojimas.

 6. Jullija

  Sveiki, kaip galima padaryti igaliojima sesei kad isverstu vaiko gimimo liudijima daugiakalbe metrikacijos skyriui? Visaip bandziau per banka nesigauna, gal kazka blogai pasirenku…

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262. Jie teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 7. Redas

  Sveiki, toks klausimas . Ar galima parašyti internetini įgaliojima žmogui, kad jis iš Lietuvos ambasados Norvegijoje paimtu pasą?

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262. Jie teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 8. Tadas

  Kur parasyti igaliojima kad nuvaziuotu draugas paiimti teisiu kopija

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate parašyta kur reikia kreiptis.

 9. Rytis

  Sveiki, man reikia parasyti igaliojima savo mamai kad ji galetu paiimti registruota laoska is pasto. Kaip ji parasyti?

  • LZNS

   Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu – labai paprasta procedūra. Prisijungus prie „Elektroninės valdžios vartų“ ar svetainės http://www.igaliojimai.lt, pirmiausia asmeniui reikės per e. bankininkystę, mobiliuoju ar elektroniniu parašu patvirtinti tapatybę.

 10. Darius

  Sveiki, kokio tipo įgaliojimą turėčiau sudaryti, norėdamas kad žmona galėtų mano vardu pratęsti besibaigiančią teleoperatoriaus sutartį ir paimti naują telefono aparatą. Ji LT, aš dirbu ir gyvenu DE. Bet moku iš savo LT sąskaitos operatoriui.

  • LZNS

   Kreipkitės į teleoperatorių ir paklauskit koks įgaliojimas būtų jiems tinkamas. Galbūt įgaliojimas nebus reikalingas ir visus formalumus galima sutvarkyti internetu.

 11. Julia

  Sveiki , Ar įmanoma esant užsienyje parašyti įgaliojimą elektroniniu būdu , kad mano draugai iš Lietuvos skristu į Italija su mano nepilnamečiu sūnų ?

  • LZNS

   Galbūt ir įmanoma, prisijunkite prie tinklapio igaliojimai.lt ir pabandykite iš ko leis pasirinkti ir kokius įgaliojimus leidžia pasirašyti.
   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 12. Viktorija

  Kaip gauti ygaliojima 12 klases atestata pasimti uz dukra.?
  Dukra uzsienija.

  • LZNS

   Iš pradžių sužinokite koks įgaliojimas yra tinkamas: ar reikalingas notaro patvirtintas ar pakaktų internetu (www.igaliojimai.lt) sudaryto.

 13. Regina Jasiulionienė

  Sveiki,
  Labai puiku, kad galima suteikti įgaliojimą internetu. Tačiau ką daryti tokiu atveju, kaip mano. Vyras po insulto tapo visiškai neįgalus: apako, paraližiuota dešinė kūno pusė, dėl paralyžiaus sutrikęs rijimas ir kalba, ir t.t.. Ligoninėje buvome sudarę įgaliojimą 10 metų (vyrą atstovavo trečiasis asmuo). Dabar įgaliojimo galiojimas baigiasi. Notarė į namus nevažiuoja, aiškindama, kad jis negalės jai pasakyti savo pageidavimų, o trumpi atsakymai „taip“ arba „ne“ jai netinka. Į notarų biurą aš jo nuvežti negaliu, nes esame bevaikiai senyvi žmonės, o vyras – guli patale. Ką gi jūs man ir kitiems į tokią bėdą pakliuvusiems pasiūlysite. Aš visai likau visai be jėgų, nes viena 10 metų be jokio poilsio valandėlės vis ką nors darau. Per tą 10-metį buvau sulaužiusi čiurną, šonkaulį, dilbį. Jokių savanorių mes neturime, nors socialinis skyrius jau antri metai klausinėja, ar jų norėtume. Apie socialinio skyriaus pagalbą nerašysiu, nes būtų labai daug rašymo. Jokios psichologo pagalbos vyras niekada negavo, nors 5-6 metus po insulto į klausimą, ko labiausiai norėtų, atsakydavo, kad pasveikti. Abu dėjome visas pastangas, kad jo sveikata bent kiek pagerėtų. Dariau su juo visokias mankštas, logopedinius pratimus kalbai ir, kartu, rijimui gerinti, veido raumenų mankštas, dainuodavom, samdžiau masažuotoją. Šiuo metu gyvename ne savo bute, iš kurio renovacijos metu dėl dulkių ir purvo išsikėlėme. Kadangi butas 2 aukšte, tuo pačiu norėjau jį parduoti ir nusipirkti 1-ame aukšte. Tačiau, susidūrusi su žmonių nesąžiningumu, nutariau grįžti atgal. Bet prieš tai reikėtų jį kažkaip pritaikyti neįgaliajam. O aš jau visai neturiu jėgų. Dažnai prisimenu nuskambėjusi Aleksandro Jegorovo (tokia atrodo, to vyro uždusinusio mamą) atvejį. Gaila, kad visą gyvenimą dirbęs, visus mokesčius mokėjęs, kitiems padėjęs , žmogus sulaukia tokios pabaigos. Visur atsitrenki į sieną.

  • LZNS

   1. Pirmiausia siūlytume jums kreiptis į teismą, kad jūs taptumėte vyro globėja, tokiu atveju galėsite tvarkyti visus reikalingus reikalus už jį ir jums nebus reikalingas joks įgaliojimas.
   2. Nuosavo būsto pritaikymą neįgaliojo poreikiams organizuoja savivaldybės socialinis paramos skyrius, todėl reiktų kreiptis ir pateikti prašymą. Priklausomai nuo miesto eilės būna ne mažiau kaip 1 metai.
   3. Kai kuriuose miestuose yra teikiamos itegralios pagalbos paslaugos, pasidkėkite, gal ir jūsų mieste jos yra tai jums pagelbėtų.

 14. Jurgita

  Sveiki,nezinau kaip elgtis mama susirgo ji guli kovoja negali vaikščioti, mums reikia ją guldyti į ligoninę bet be jos leidimo mes negalim apmokėti ligonių kasoje susidariusios skolos. Ar mums reikia notariškai pasirašyti sutikimą, ar galime be jos leidimo tai sutvarkyti. Kokios kainos būtų jei reikėtų notariškai tai pasirašyti?

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų išsiaiškinti ar išstikrųjų reikalingas sutikimas apmokėti ligonių kasų skolas (tel. (8 5) 232 2222).

 15. Viktorija

  Sveiki, kaip padarayti igaliojima studiju sutarciai pasirasyti?

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 16. Gintas

  Atrodo turėtų būti paprasta sudaryti įgaliojimą elektroniniu būdu pašto korespondencijai gauti. Prisijungiau per banką į Registrų centra viskas lyg ir paprasta, bet kai reikia prideti įgaliotinį „šnipštas“. Įrašiau žmonos asmens kodą,varda,pavarde neranda. Tai kas čia negerai . Dvi valandas ieškojau kaip ta „šnipšta“ ištaisyti, neradau. Pasirodo, kad kažkam, man ar žmonai elektroniniu parašu reikia patvirtinti tapatybę. Jei man, tai kodėl rašo kad igaliavima aš galiu parašyti per „Elektroninės valdžios vartus“ registrų centre. Kadangi aš jungiuosi per e.bankininkyste, tai mano asmens tapatybę turėtų būti kaip ir aiški, kam man elektroninis parašas? Jeigu žmonos tapatybės patvirtinimo reikia, tai kur ta parašą ji turėtų padėt? Neaišku.

  • LZNS

   Jeigu kyla nesklandumų sudarant įgaliojimą, kreipkitės į Registrų centrą, nes jie administruoja įgaliojimų sudarymo tinklapį. Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 17. Irena

  Sūnėnas gavo pranešimą iš banko apie nenaudojamą sąskaitą,pats atvykti iš Vokietijos negali,o kitam asmeniui jokios informacijos neteikia(ir pačiam paskambinus telefonu iš Vokietijos informacijos apie sąskaitos būklę- minusas ar pliusas,neteikė nors išklausinėjo visus jo asmeninius duomenys „vardas,pavardė ir asmens kodą“) .Ar galima kitam asmeniui sudaryti įgaliojimą nuotoliniu būdu,kad sužinoti banko sąskaitos numerį (jei reikėtų padengti nenaudojamos sąskaitos priskaičiuotus mokesčius) , gauti banko sąskaitoje esamas lėšas jei tokios būtų,o taip pat gauti tos sąskaitos išrašą. O taip pat uždaryti nenaudojamą banko sąskaitą.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnėnas teiravosi banke kaip sutvarkyti sąskaitos reikalus neatvykus į lietuva?

 18. Asta

  Sveiki.
  Noriu pirkti nekilnojamą turtą Lietuvoje. Gyvenu Jungtinėje Karalystėje, gryzti dėl pandemijos negaliu.
  Ar galiu įgalioti savo mamą pasirašyti pirkimo sutartį ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su turto registravimu mano vardu.
  Įgaliojimą parašytų anglų notaras JK. Būtų apostile ir vertimas. Ačiū

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 19. Dovilė

  Laba diena, noriu pasiteirauti kur kreiptis šiuo klausimu Sūnus turi įgaliojimą slaugant mamą ir jis šiuo metu nori perašyti, kad visa slauga ir globa rūpintųsi tėtis (ligonės vyras)? Tėtis sutinka prisiimti slaugą.
  Lauksiu jūsų atsakymo.

  • LZNS

   Ar sūnus buvo nustatytas glbėju teismo būdu ar tik buvo sudarytas įgaliojimas tvarkyti visus būtinus reikalus?

 20. Dovilė

  Taip, sūnus buvo nustatytas globėjų teismo keliu.

  • LZNS

   Tuomet reikia vėl kreiptis į teismą dėl naujo globėjo nustatymo.

 21. Kestas

  Sveiki, kaip galima gauti dublikata igaliojimo ji pametus? Jei esi igaliotas asmuo?

  • LZNS

   Ar įgaliojimas buvo surašytas pas notarą?

 22. Laimute

  Laba diena.mama gulinti lovoje nebevaikšto.baigiesi banko galiojimo kortele.kaip galiu gauti įgaliojima

  • LZNS

   Internetu įgaliojimai sudaromi tik per elektroninę bankininkystę. Ar turite tokią?
   Bankai dažnai patys atsiunčia pasibaigusias korteles, reiktų pasiskaminti į jus aptarnaujantį banką ir pasiteirauti kaip galima ją atnaujinti.

 23. sunny123@inbox.ru

  Laba diena, medicinos įstaigos reikalauja įgaliojamą nuo mamos, jei vaiką atveda senelis. mama dirbanti, su tėvu išsiskyrusi, su juo ryšių nėra, mama dirba, atvesti darbo metu gali tik senelis. notarai tokio įgaliojimo nerašo. Savivaldybė rašo tik laikinos globos, toks dokumentas nereikalingas, tiesiog nuvesti vaiką į polikliniką. ką daryti?

 24. Laima

  Laba diena, gyvenu ne Lietuvoje ir dėl koronos negaliu atvykti į Lietuvą. Ar galių duoti įgaliojimą kitam asmeniui už mane pasirašyti , nekilnojamam turtui parduoti ir ar ji bus galiojantis ar turiu kreiptis į notarą

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262. Jie teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 25. marina

  laba diena, kaip galima gauti dublikata igaliojimo ji pametus? Jei esi igaliotas asmuo?įgaliojimas buvo surašytas pas notarą

  • LZNS

   Jeigu pametėte įgaliojimą, reiktų kreiptis pas notarą, kuris jį surašė ir teirautis ar gali išduoti dublikatą.

 26. Lilija

  Sveiki žmoguis serga invalidume psixiskas nesveikas ar galima padaryt igaliojima rasyt prasymus nes nemoka nuimti pinigus is korteles nes 5 kartus blokavusi kortele.Kur kreiptis?

  • LZNS

   Teismo keliu reiktų nustatyti globą arba rūpybą, tuomet galėsite valdyti jo lėšas.

 27. irma

  sveiki gyvenu uk,neturiu galimybes gryzt i lt ,ar galeciau padaryt internetu igaliojima mamai,kiek skaitau reikia tureti bankininkyste lt sas
  as neturriu lt saskaitos

  • LZNS

   Jums reikia vykti į šalies, kurioje gyvenate ambasadą ar konsulatą. Arba keliauti pas vietinį tos šalies notarą/advokatą (priklausomai nuo to, koks asmuo toje šalyje gali atlikti notarinius veiksmus). Ten sudarysite įgaliojimą vietine šalies kalba. Kad įgaliojimas galiotų Lietuvoje, turėsite ant jo uždėti apostilę ir vėliau įgaliojimą išversti vertimų biure į lietuvių kalbą.

 28. iveta.gruodyte@gmail.com

  Sveiki! Turime
  mociute, kuri guli slaugoje, yra neadekvati. Klausimas kaip
  padaryti igaliojima? igaliojimas reikalingas prasymui rasyti, gauti spec. poreikiams.

  • LZNS

   Pateikti dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad būtų nustatyti specialieji poreikiai (slauga ar priežiūra-pagalba) ir specialių poreikių lygis, galima be įgaliojimo. Jis nėra reikalingas.

 29. Algirdas Mikulevicius

  Labas, mama susirgo,neigalumo dar neturi.Kaip pasirasyti igaliojima pensijai ngauti elektroniniu budu,jei mama neturi elektronines bankininkystes

  • LZNS

   Seniūnai neatlygintinai gali atlikti seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojams kai kuriuos notarinius veiksmus. „Seniūnas gali tvirtinti įgaliojimus, kuriuos fiziniai asmenys duoda korespondencijai, konkrečiai – siunčiamiems pinigams ir siuntiniams, gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms, išmokoms už perdirbti supirktą žemės ūkio produkciją gauti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas