Išvada dėl darbo pobūdžio ir sąlygų – įrankis pasirinkti darbą pagal turimą negalią

darbas-neigaliesiems-570x218

Sausio 21 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) paskaitą apie asmenų profilaktinius sveikatos patikrinimus skaitė Antakalnio poliklinikos Darbo medicinos centro vedėja Raimonda Kungytė.

NDNT, nustačiusi, kad asmuo yra iš dalies darbingas (30–55 proc. darbingumo lygis), su darbingumo lygio pažyma ir neįgaliojo pažymėjimu kartu išduoda rekomendacinę išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų. Joje nurodomi pagrindiniai fizikiniai, cheminiai, biologiniai, ergonominiai, fiziniai ir psichosocialiniai rizikos veiksniai, kuriems esant asmuo dėl jam diagnozuotų susirgimų negali dirbti. Tačiau ar asmuo gali dirbti konkretų darbą, sprendžia šeimos arba darbo medicinos gydytojas. Jis, atsižvelgęs į NDNT rekomendacijas, įvertina konkrečioje darbo vietoje neįgaliojo sveikatai galimus rizikos veiksnius, medicininių tyrimų rezultatus, konsultavusių kitų profesinių kvalifikacijų gydytojų išvadas ir kontraindikacijas, nusprendžia, ar asmuo gali dirbti konkretų darbą.

Artimiausiu metu NDNT su darbo medicinos medikais sudarys bendrą darbo grupę, kuri parengs aiškesnį ir visų vienodai suprantamą ryšio tarp ligos ir darbo pobūdžio ir sąlygų reglamentavimą.

Informacijos šaltinis: www.ndnt.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 4

 1. Angelija

  Darbdavys neturi ką pasiūlyti,kad atitiktų darbo pobūdžio ir salygų rekomendacijas.Ar aš privalau išeiti iš darbo savo noru,ar darbdavys gali sumokėti išeitines ir atleisti iš darbo abipusiu susitarimu.

  • LZNS

   Išėjimo iš darbo klausimais galite pasikonsultuoti Valstybinėje darbo inspekcijoje: Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772

 2. Ugnius

  pas ką turėčiau kreiptis, kad gaučiau šį dokumentą? (kad rekomendaciją atsiūstų į el. paštą)? SKUBU

  • LZNS

   Pažyma dėl darbo pobūdžio ir sąlygų išduodama Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas