Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ – daug dėmesio senjorams ir turintiems individualių poreikių

v700_pic

Pasitikdamas 700-ąjį jubiliejų, pirmadienį, liepos 25 d., Vilniaus Vingio parkas virs muzikos arena, o Katedros aikštėje įsikurs neformali bendrystės ir diskusijų erdvė. Festivalyje „Jaunas kaip Vilnius“ išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir senjorams, ir turintiesiems individualių poreikių, ir šeimoms su mažais vaikais – įrengtos specialios pakylos, sėdimos vietos, kursuos laikinas elektrobuso maršrutas.

„Jau pirmadienį Vilnius leisis į 700-ojo jubiliejaus šventę. Artėjantį gimtadienį pasitinkame šūkiu „Jaunas kaip Vilnius“, nes jaunystė yra ne amžius, o būsena. Pasirūpinome, kad artėjančios istorinės šventės laukimo akimirkomis galėtų džiaugtis visi miestiečiai ir sostinės svečiai, todėl norėtųsi padrąsinti – atvykite, šventes gera švęsti kartu“, – į festivalį „Jaunas kaip Vilnius“ kviečia Vilniaus savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Senjorai, individualių poreikių gyventojai, šeimos su mažais vaikais ir visi kiti pirmiausia bus laukiami Katedros aikštėje įsikursiančioje bendrystės ir diskusijų erdvėje. Visuomenininkų ir politikų diskusijų apie dar gražesnį ir patogesnį gyventi ateities Vilnių ateities kartoms bus galimai klausyti patogiai sėdinti.

Po diskusijos organizatoriai kvies visus į Vingio parką, kuriame laukia festivalio pramoginė dalis. Iš Katedros aikštės kursuos specialus viešojo transporto maršrutas „Arkikatedra-Vingio parkas“ iš Arkikatedros st. Taip pat numatytas laikinas autobusų maršrutas – nuo Geležinio Vilko gatvės pusės iki Vingio parko estrados visiems, kuriems įveikti šį atstumą sudėtinga.

Vingio parke bus įrengtos specialios vietos senjorams bei judėjimo negalią turintiems žmonėms, netoli scenos ir kiek aukščiau, kad gerai matytųsi scena, padės paslaugūs savanoriai.

Individualių poreikių turintys gyventojai, senjorai, šeimos su mažaisiais turės galimybę naudotis Vingio parko teritorijoje kursuosiančiu specialiu elektrobusu.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Katedros aikštėje:

14:00 val. Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ pristatymas su Ignu Krupavičiumi ir specialus Jurgio Didžiulio muzikinis pasirodymas.

15:00 val. Kitoks pokalbis su Ąžuolu ir Migle. Vaikai kalbina amžinai jauną kaip pats Vilnius kūrėją Algirdą Kaušpėdą, Vilniaus garbės pilietį, architektą, visuomenininką, kuris save laiko miesto žmogumi – čia gimusiu, augusiu ir brendusiu, o savo Vilnių laikančiu vienu gražiausių miestų Europoje.

15:30 val. Ukrainos herojai Lietuvoje. Artėjantis Vilniaus 700 metų jubiliejus dar kartą primena, kokia brangi yra laisvė. Organizacijų, aktyviai remiančių ukrainiečių pasipriešinimą Rusijos agresijai, atstovai kalbės apie tai, kaip padėjome kovojančiai Ukrainai ir kuo jai dar gali padėti Vilnius. Pokalbį moderuos Raudonojo Kryžiaus atstovė Luka Lesauskaitė, diskusijoje dalyvaus su pabėgėlių integracija dirbanti menų agentūros „Artscape“ vadovė Aistė Ulubey, nuo pat karo Ukrainoje pradžios pabėgėlių centre su mama savanoriaujanti atlikėja Gabrielė Vilkickytė, Vilniaus mero patarėjų grupės vadovė Ieva Dirmaitė, ,,Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius, įvairių iniciatyvų autorius Laurynas Šeškus.

17:00 val. Ateities Vilnius, kur link judame ir kaip tai atsiliepia mūsų aplinkai. Žinomi visuomenininkai festivalio atidaryme gvildens temas įvairiais tvarumo aspektais: socialiniu, kultūriniu, verslo bei aplinkos. Diskusijoje dalyvaus ,,Miesto laboratorijos“ vadovė Goda Sosnovskienė, produkto dizaineris Aurimas Kadzevičius, Silvestras Dikčius, Neringa Rekašiūtė, tvarius sprendimus savivaldoje apžvelgs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė. Moderuoja technologijų entuziastas Lukas Keraitis.

Festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programa Vingio parke

17:00 val. Atveriami festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ vartai.

Festivalio teritorijoje bus vykdomos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, kviesime pasistiprinti maisto zonoje, prisijungti prie organizuojamų edukacijų. Visi festivalio koncertai bus nemokami ir atviri visiems.

19:00 val. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro su Viktorija Miškūnaite, Justina Gringyte, Merūnu Vitulskiu ir Kostu Smoriginu koncertas. Diriguoja maestro Ričardas Šumila.

Festivalis prasidės ypatingu reginiu – kartu su orkestru pasirodys tikros Lietuvos operos žvaigždės. Per vieną vakarą miestiečiai ir Vilniaus svečiai išgirs daugybę tikrų klasikinės muzikos hitų: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

20:30 val. Lietuvos atlikėjų duetų vakaras.

Festivalis padovanos ir netikėtų siurprizų – pasirodys puikiai pažįstami Lietuvos atlikėjai, kurie specialiai šiam renginiui sujungti į skirtingų žanrų duetus: Monika Liu scenoje pasirodys su Egidijumi Sipavičiumi, Samas stebins žiūrovus kartu su Ieva Narkute, Linas Adomaitis dainuos su Gabriele Vilkickyte ir Vaidas Baumila susijungs bendrai kūrybai su Juste Starinskaite. Bet juk Vilnius – kuriantis, nebijantis eksperimentuoti ir aistringas miestas! Todėl Lietuvos atlikėjai ir grupės susivienys ir drauge privers klausytojų širdis plakti stipriau. Skambės tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai intrepretuoti legendiniai kūriniai. Tai bus spalvinga, jautri ir kartu energinga lietuviškos muzikos dalis, kviečianti švęsti Vilniaus jaunystę.

22:30 val. Škotų muzikos žvaigždės Lewis Capaldi koncertas.

Vienam vakarui Vilnius taps tarptautine muzikos arena. Sunku patikėti, kad tikrus hitus, kurių daugybę kartų klausėtės „Spotify“ platformoje, galėsite išgirsti čia, Vilniuje! Sostinėje pasirodys puikiai žinoma ir kritikų liaupsinama populiariosios muzikos užsienio žvaigždė Lewis Capaldi, sugebanti savo kūryba paliesti daugybės gerbėjų širdis visame pasaulyje.
Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius galite rasti puslapyje www.700vilnius.lt<http://www.700vilnius.lt/>.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas