E-NABLE savanoriai kuria nemokamus įtaisus žmonėms su rankos negalia

E-Nable Lithuania

E-NABLE – tai tarptautinis savanorių judėjimas, 3D spausdintuvais nemokamai kuriantis pagalbinius įtaisus – „rankas“ – žmonėms, neturintiems rankos, plaštakos ar jos dalies, pirštų. E-NABLE Lithuania savanoriai neseniai prisijungė prie judėjimo ir yra pasiruošę nemokamai pagaminti ir perduoti 3D spausdintus pagalbinius įtaisus Lietuvoje esantiems gavėjams.

Mes, Mažvydas ir Urtė, E-NABLE savanoriai Lietuvoje, dar prieš įsigydami 3D spausdintuvą internete atradome šį judėjimą ir buvome sujaundinti savanorių istorijų apie vaikus, kuriems buvo sukurti ir padovanoti pagalbiniai rankos įtaisai. Pasidomėję medicininio protezavimo sąlygomis ir kainomis, nutarėme, kad tokie įtaisai galėtų būti naudingi Lietuvoje gyvenantiems neįgaliesiems, kol jie laukia medicinių protezų pagaminimo ar sutaisymo.

Taip prisijungėme prie tarptautinės E-NABLE savanorių organizacijos, įkurtos 2012 m. Jos nariai – inžinieriai, terapeutai, protezuotojai, dizaineriai, mokytojai, studentai, tėvai, vaikai ir daugybė kitų nemokamai kuria ir tobulina atviro kodo 3D modelius, spausdina, ruošia naudojimui ir platina 3D spausdintuvais pagamintus mechaninius pagalbinius įtaisus, palengvinančius dilbio, plaštakos ar jos dalies, pirštų neturinčiųjų kasdienybę. Tokio pagalbinio įtaiso naudotojas gali sulenkti įtaiso pirštus, jais pagriebti ar paimti įvairius daiktus. Pagalbinis prietaisas suteikia galimybę gavėjams vaikams ar suaugusiesiems laisviau naudoti įvairius daiktus, žaisti, pritaikius tam tikrus priedus ir naudotis mobiliuoju telefonu. Nors e-NABLE pagalbinis įtaisas nėra medicininis protezas, jis gali palengvinti gavėjo kasdienybę laukiant pagrindinio medicininio protezo. Dėl paprastumo ir savanoriškos gamybos principo, jis būtų ypač aktualus šeimoms, turinčioms vaikų be dilbio, plaštakos ar jos dalies.

Nuo 2012-ųjų šimtai savanorių iš įvairių šalių jau pagamino virš 5000 mechaninių pagalbinių įtaisų rankoms ir įteikė juos gavėjams daugiau nei šimte šalių. Lietuvos spauda taip pat yra rašiusi apie E-NABLE savanorius užsienyje, kurie gamina 3D spausdintus pagalbinius įtaisus plaštakos neturintiesiems. Dabar ir mes, Lietuvoje, esame pasirengę nemokamai pagaminti mechaninius pagalbinius įtaisus!

E-NABLE Lithuania
Facebook: https://www.facebook.com/enableLithuania
enable@blacklabel.lt
Mažvydas Sverdiolas +370 681 36264
Urtė Navalinskaitė +370 619 62527

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas