Dailininko Simono Skrabulio tapybos darbų paroda

1-miesto-labirintas-2011

Maloniai kviečiame į Vilniaus Išsėtinės sklerozės draugijos organizuojamą, renginių ciklo „Visų pirma Žmogus“, dailininko Simono Skrabulio dailės darbų parodos atidarymą.

Simonas – talentingas dailininkas, kuris su IS gyvena jau 20 metų. Šiuo renginiu norima parodyti visuomenei, kad nežiūrint į negalią, Žmogus išlieka talentingas ir jį reikia vertinti ne pagal jo funkcines galimybes, bet pagal jo talentus ir profesionalumą. „Person First, disability second“ :)

Parodos atidarymas vyks 10.26 d. 18 val. Salotų bare „Mano guru“ (Vilniaus g. 22/1, Vilniuje). Paroda vyks iki 11.25 d.

Simono Skrabulio kūrybos būdas – tai potraukis keistis ir ieškoti naujovių. Galų gale visa
tai susipina nuolatiniame potraukyje tapyti. Rita Bočiulytė straipsnyje „Neapibrėžta kvapų būtis“ („Klaipėda“) apie Simoną rašė taip: „Simono Skrabulio bendras paveikslų įspūdis – aukšta koloristinė kultūra, optimistinis autoriaus požiūris į meną ir, ko gero, į gyvenimą.”

S. Skrabulio paveikslai – abstraktūs, atlikti mišria tapybos technika į storą dažų sluoksnį
įklijuojant popieriaus, celofano skiautes. Tiek koloristinė šio dailininko tapybos maniera, tiek paveikslų pavadinimai: „Karštas ledas”, „Slenkantys vandenys”, „Sustingęs vėjas” – nuoroda labiau į skandinavišką, nei į lietuvišką tapybos mokyklą. Paveiksluose dominuoja šaltų mėlynai pilkų ir šiltų smėlio spalvos tonų deriniai, pagyvinami skaistaus raudonio, baltais ar juodais kontūrais.

S. Skrabulis diagnozę išsėtinė sklerozė išgirdo prieš 20 metų. Lėtinė liga padarė įtaką jo
kūrybai, spalvų, formų ir net darbų dydžiui. Tačiau nenustelbė noro kurti, kartais gal net inspiravo, buvo apmąstymų objektu.

Simonas Skrabulis gimė 1976 m. Vilniuje. Baigęs M.K. Čiurlionio menų gimnaziją studijavo Islandijos Dailės Akademijoje, Malmės Dailės Akademjoje (Švedija). Nuo 2001 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 1995 m. Dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Islandijoje, Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Grenlandijoje, Airijoje, Ispanijoje. Nuo 2000 m. menininkų klubo SOFA narys. Nuo 2001 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys (tapybos sekcija). Dailininkų darbų yra įsigiję Lietuvos, Italijos, Islandijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, Kinijos, JAV ir kitų šalių kolecionieriai bei privatūs asmenys. 2005 išleistas menininko darbų albumas. Jame tapybos, skulptūros, instaliacijos, piešiniai, akvarelės.

Apdovanojimai 

  • 1994 The 3rd International Contest for Sculpture specialusis prizas, Japonija
  • 2010 m. Lietuvos respublikos Kultūros ministerijos valstybės individualios stipendijos laureatas

Svarbesnės parodos

  • 2006 m. Vilnius-Sankt-Peterburgas 2006, M. Šemiakino fondas, Sankt-Peterburgas.
  • 2009 m. Lietuvos tapyba, galerija Alex, Vašingtonas, JAV.
  • 2010 m. Artatak, Olsztyn, Nidzica, Lenkija. Bienalė 2010, Venecija, Italija.
  • 2013 m. Šiuolaikinė Lietuvos dailė tradicijų kontekste, Ulft, Olandija.

Kūriniai viešosiose erdvėse 

  • 2004 Šv. Imelda domininkonė, Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas