Bibliotekos dar plačiau atvers duris neįgaliesiems

biblioteka

Kultūros ministerija, siekdama dar plačiau atverti duris skaitytojams, turintiems negalią, skyrė papildomą finansavimą penkių apskričių bibliotekoms ir Lietuvos aklųjų bibliotekai. Kultūros ministerija tam paskyrė beveik 100 tūkst. Eurų.

„Biblioteka privalo tapti draugiška kiekvienam ir per keletą ateinančių metų mes pasieksime, kad bibliotekose visi jaustumės laukiami ir galintys skaityti ar dalyvauti renginiuose, susitikimuose, diskusijose“, – pažymėjo kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apskričių bibliotekos organizuos specialiai neįgaliesiems skirtus įvairius edukacinius ir kultūrinius renginius, pritaikys esamas ar kurs naujas paslaugas, rengs specialias ekskursijas, mokymus, supažindins potencialius skaitytojus su bibliotekomis.

Lietuvos aklųjų biblioteka centre Vilniuje ir penkiuose teritoriniuose LAB padaliniuose įrengtose kompiuterinėse darbo vietose atnaujins JAWS programas, kadangi esama jau pasenusi ir neužtikrina paslaugos kokybės, nesuteikia vartotojams galimybės naudotis kompiuteriais ir vieša interneto prieiga pilna apimtimi. Be šios programinės įrangos asmenys, turintys regos negalią, negali naudotis kompiuteriu ir internetu.

Programa numatyta ministerijos 2017-2019 m. strateginiame veiksmų plane.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas