„Apskrito rato“ diskusijos Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungoje

mid_news_zrs_988_134

Vasario 17-21 dienomis Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungoje lankėsi svečiai iš Prancūzijos: Murielle Bonnot ir Dominique Rotureu. Jie yra projekto „Rytų Lietuvos regiono neįgaliųjų integracija į darbo rinką” partneriai bei ekspertai. Murielle yra Charlemagne instituto, kuris vykdo fizinę negalią turinčių vaikų ugdymą bei reabilitaciją, direktorė – pavaduotoja, o Dominique – Mutualite Indre – Touraine regiono psichinės negalios sektoriaus direktorius.

Vienas iš svečių vizito tikslų buvo susitikimai su projekto dalyviais. Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos naujai mokymams renovuotose patalpose, Visagino neįgaliųjų draugijos salėje ir Ignalinos neįgaliųjų draugijos salėje vyko „apskrito rato“ diskusijos su projekto dalyviais, darbuotojais, vietos savivaldybių atstovais. Projekto dalyviai dalinosi mintimis, pastebėjimais apie projektą, jo teikiamą naudą. Valdžios atstovai pasakojo apie neįgaliųjų padėtį, galimybes įsidarbinti jų savivaldybėse. Projekto darbuotojai dalinosi darbo patirtimi projekte, pristatė veiklas, kurias vykdo projekte.

Neįgalieji džiaugėsi, kad vyksta toks projektas ir jie turi galimybę išeiti iš namų, bendrauti, labiau pažinti save, mokytis naujų dalykų bei susirasti naujų draugų. Jau yra keletas dalyvių, kurie įsidarbino. Jie dalinosi savo patirtimi bei įspūdžiais, pasakojo, kaip pasikeitė jų gyvenimas įsidarbinus.

Svečiai iš Prancūzijos pasidalino patirtimi, kaip neįgaliųjų integracija į darbo rinką vyksta jų šalyje, kaip šį procesą įtakoja šalies įstatymai, išklausė mūsų projekto dalyvių pastebėjimus, atsakė į pateiktus klausimus ir pateikė savo vertinimus apie mūsų vykdomą projektą.

Ekspertai pastebėjo, kad kiekvieno miesto grupės yra savitos ir skirtingos. Jie džiaugėsi, kad neįgalieji noriai dalyvauja projekto veiklose ir sugeba iš jo pasiimti sau reikalingus ir naudingus dalykus.

Visi vieningai dėkojo šio projekto sumanytojai ir vadovei, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkei Olgai Ludziš už tai, kad ji ėmėsi šio projekto kai Lietuvoje yra didžiulė bedarbystė. Svečiai linkėjo jai rašyti ir daugiau projektų, nes susitikimų metu išgirdome, kad gerų idėjų ji dar turi.

informacijos šaltinis: www.zarasunegalia.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas