Apklausos anketa dėl balsavimo prieinamumo

balsavimas

Asociacija Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF) – vienija 15 didžiausių žmonių su negalia organizacijų ir atstovauja jas politiniame lygmenyje.

Per artėjančius rinkimus judėjimo negalią turintys Lietuvos piliečiai galės balsuoti mažiau nei pusėje rinkimų apylinkių, nes net 60 procentų balsavimo vietų yra nepritaikytos rateliuose judantiems asmenims. Žmonių su negalia organizacijos taip pat atkreipia dėmesį, kad beveik trečdalis rinkimų apygardų neturi nei vienos žmonėms su judėjimo negalia pritaikytos apylinkės.

Iš 1987 rinkimų apylinkių pritaikytą aplinką siūlo 799 balsavimui atrinktos vietos. Tačiau ypač neramina, kad net 20-tyje apygardų ( iš viso Lietuvoje jų yra 71) nėra nei vienos judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytos apylinkės. Tarp tokių apygardų yra Utenos, Alytaus, Lazdijų, Gargždų, Vilniaus – Justiniškių, Antakalnio, Lazdynų ir kitos.

Žmonių su negalia organizacijos taip pat apgailestauja, kad Vyriausioji rinkimų komisija nesuteikia rinkėjams su negalia reikiamos informacijos apie pritaikytų apylinkių pasiekiamumą. Pavyzdžiui, į kai kurias apylinkes, pažymėtas pritaikymo ženkliukais, įprastai patekti galima tik laiptais. Kaip ir per kokius įėjimus jų prieinamumas bus užtikrintas rinkimų dieną – informacijos nėra, nors ją pateikti Komisija yra įsipareigojusi.

Apklausa skirta žmonėms turintiems negalią. Jos pagalba siekiame surinkti informaciją apie tai kiek žmonių su negalia šiais metais turėjo galimybę balsuoti bei atlikti savo pilietinę pareigą. Anketa anonimiška.

APKLAUSOS ANKETA

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas