Alytuje neįgaliųjų artimiesiems – ilgai lauktas atokvėpis

globos_pertvarkos_logotipas_1

Alytaus regione šeimoms, globojančioms artimuosius, turinčius proto ir (ar) psichikos negalią, pradėta teikti nemokama laikino atokvėpio paslauga. Laikino atokvėpio paslauga teikiama tais atvejais, kada tėvai ar globėjai išvyksta atostogauti, suserga, turi atlikti skubius žemės ūkio sezoninius darbus, važiuoja į komandiruotę.

Susiklosčius tokioms aplinkybėms, į pagalbą ateina socialinis darbuotojas – teikia laikino atokvėpio paslaugą arba kliento namuose, arba paslaugos teikėjo patalpose, kurios artimos namų aplinkai. Paslaugą teikia Alytaus miesto socialinių paslaugų centras.

Pirmieji keturi klientai, turintys proto ir (ar) psichikos negalią, kurių artimiesiems prireikė laikino atokvėpio paslaugos, dešimt dienų gyveno paslaugos teikėjo patalpose.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovų, Alytaus miesto socialinių paslaugų centre gavę laikino atokvėpio paslaugą žmonės teigiamai atsiliepė apie suteiktą pagalbą. Jie teigė, kad kai kurie globojamieji panoro net dar ilgiau pabūti su darbuotojais. O juos globojantys asmenys sakė, kad tokia pagalba labai reikalinga ir seniai laukta.

Laikino atokvėpio paslaugą netolimoje ateityje iš viso turės galimybę gauti dešimties Lietuvos regionų asmenys bei šeimos. Be to, planuojama ir atvejo vadybos paslauga tėvams, kurių vaikui pirmą kartą buvo nustatyta proto ir (ar) psichikos negalia, bei apsaugoto būsto paslauga suaugusiesiems, turintiems psichikos negalią.

Paslaugos pradėtos teikti pagal šiuo metu įgyvendindamą institucinės globos pertvarkos projektą, kurio tikslas – sukurti reikiamą teisinį ir metodinį pagrindą naujo tipo bendruomeninių paslaugų teikimui. To reikia ne tik norint pradėti teikti naujas paslaugas, bet ir siekiant įteisinti, unifikuoti, standartizuoti, nustatyti vienodus kokybės reikalavimus ir jau teikiamoms paslaugoms, kad jos būtų kokybiškos ir efektyvios.

Informacijos šaltinis: www.socmin.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas