2014 m. Neįgaliųjų Europos lengvosios atletikos čempionatas

mindaugas bilius

Rugpjūčio 23 d. pasibaigė 2014 m. IPC (Tarptautinio parolimpinio komiteto) Europos lengvosios atletikos čempiontas. Šiame čempiontate dalyvavo 11 Lietuvos neįgaliųjų sportininkų: Ramunė Adomaitienė, Mindaugas Bilius, Simonas Kurutis, Mindaugas Bernotas, Juozas Eigminas, Jonas Spudis, Modestas Grauslys, Ramūnas Verbavičius, Donatas Dundzys, Rolandas Urbonas ir Irena Perminienė.

Po Londono parolimpinių žaidynių, kur lietuviams deja nepavyko iškovoti medalių, šis Europos čempionatas buvo vienas sėkmingiausių Lietuvos neįgaliesiems lengvaatlečiams. Buvo iškovoti du aukso, vienas sidabro ir du bronzos medaliai. Šios svarbios pergalės, taip pat atjaunėjusi mūsų sportininkų rinktinė leidžia tikėtis sėkmingų startų ateityje bei galimybių pakovoti dėl medalių artėjančiose Parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

IPC Europos lengvosios atletikos čempionate medalius laimėjo:

Ramunė Adomaitienė – sportininkė, turinti judėjimo negalią, šuolio į tolį rungtyje (F38) laimėjo bronzos medalį;

Mindaugas Bilius – sportininkas, turintis judėjimo negalią, rutulio stūmimo rungtyje (F37) iškovojo aukso medalį ir disko metimo rungtyje (F37) sidabro medalį;

Simonas Kurutis – sportininkas, turintis judėjimo negalią, šuolio į tolį rungtyje (T47) iškovojo bronzos medalį;

Jonas Spudis – sportininkas, turintis judėjimo negalią, ieties metimo rungtyje (F44) laimėjo aukso medalį.

Sportininkų pasiruošimą ir dalyvavimą IPC Europos lengvosios atletikos čempionate remia Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.