Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Iinformacija apie asmenų aprūpinimą čiužiniais praguloms išvengti

ciuzinys-pragulu-profilaktikai-su-kompresoriumi_5

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras (toliau – Centras) čiužiniais praguloms išvengti aprūpina arba išmoka jų įsigijimo išlaidų kompensacijas tik tiems asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba visiška negalia, kuriems yra didelė pragulų atsiradimo tikimybė.

ČIUŽINIO įsigijimo išlaidų KOMPENSACIJA SKIRIAMA vieną kartą per 3 metus iki 80 procentų faktinių įsigijimo išlaidų, bet ne daugiau kaip 100 eurų.

Kompensacija asmeniui yra pervedama į gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą arba kito asmens, pateikus notaro patvirtintą įgaliojimą, sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje arba per pašto skyrių (reikia nurodyti pašto rekvizitus). Prašymas skirti naujo čiužinio praguloms išvengti įsigijimo išlaidų kompensaciją, pateiktas po asmens mirties, nenagrinėjamas.

Pirmiausia asmuo turi kreiptis į Centro teritorinį skyrių ir išsiaiškinti kokia yra asmenų aprūpinimo tvarka ir kokius reikia pateikti dokumentus.

Asmenims išmokamos įsigijimo išlaidų kompensacijos tik už tuos čiužinius kurie skirti pragulų profilaktikai, turi būti paženklinti CE ženklu ir atitikti Europos Tarybos direktyvą 93/42/EEB „Dėl medicinos prietaisų“. Jei įsigytas čiužinys neatitiks šių reikalavimų ir asmuo neturės įmonės išduotų patvirtinančių dokumentų – kompensacija asmeniui nebus išmokama.

Asmenys, įsigiję čiužinį praguloms išvengti, turi kreiptis į Centro teritorinį skyrių ar savivaldybės įstaigą ir pateikti šiuos dokumentus:
1. asmens arba vieno iš tėvų (įtėvių, globėjų, rūpintojų) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisę užsieniečiui nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą;
2. dokumentus apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu šių duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre.
3. socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos prašymą
4. išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) (išrašo galiojimo laikas – 12 mėnesių), kurį išrašo asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojai ar kiti atitinkamos srities gydytojai specialistai;
5. specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą ar dokumentą, kuriame nurodyta, kad asmeniui nustatyta visiška negalia;
6. vaiko gimimo liudijimą (jei kompensacija už čiužinį praguloms išvengti skiriama asmeniui iki 18 m.); Įmonės išduotus dokumentus, patvirtinančius naujo čiužinio praguloms išvengti įsigijimą:
7. PVM sąskaitą faktūrą ar sąskaitą faktūrą;
8. kasos aparato ar kasos pajamų orderio kvitą; arba mokėjimo pavedimą su banko darbuotojo parašu ar banko sąskaitos išrašą su nurodytu operacijos numeriu ir banko darbuotojo parašu, ar banko įstaigos patvirtintą sąskaitą apie apmokėjimo įvykdymą banko internetinėje sistemoje, arba kitą išlaidų apmokėjimą patvirtinantį dokumentą su įmonės, gavusios apmokėjimą, darbuotojo parašu ir įmonės antspaudu;
9. atitikties deklaraciją (gaminys turi būti paženklintas CE ženklu ir atitikti 1993 m. birželio 14 d. Europos Tarybos direktyvos 93/42/EEB „Dėl medicinos prietaisų“);
10. dokumentą, kuriame nurodomas prekės garantijos terminas ne mažiau kaip 1 metai.

Centro žiniomis, čiužinius praguloms išvengti galima įsigyti šiose techninės pagalbos priemonėmis prekiaujančiose įmonėse:

UAB „Slaugivita“ Dubijos g. 16, 77172 Šiauliai Tel. 8 41 52 24 39 Adresas internete: www.slaugivita.com

UAB „Taneta“ Prienų g. 24a, 59202 Birštonas Tel. 8 319 65630 Adresas internete: www.taneta.lt

UAB „Teida“ Puodžių g. 4-1, 44288 Kaunas Tel. 8 37 32 35 76, 22 93 08 Adresas internete: www.teida.lt

UAB „Kasko Group“ A.Vivulskio g. 12D, 03221 Vilnius Tel. (8 5) 2650000 Adresas internete: www.kid-man.eu

UAB „Metras“ Žirmūnų g. 143, 09128 Vilnius Tel.. 8 5 2766143 Adresas internete: www.grike.lt

UAB „Amedika“
Žirmūnų g. 139, 09120, Vilnius
Mob. tel.: 8 (687) 44486
Adresas internete:
www.pragulos.lt

Komentarai 7

 1. Ermina

  Jei mums buvo skirtas ciuzinys pries tris metus.kada gslim vel prasyti naujo?

  • LZNS

   Čiužiniai praguloms išvengti skiriami 3 metams. Pasiskambinkite į TPNC telefonu 19989 ir jums pasakys ar suėjo jūsų 3 metų terminas ir galėsite vėl teikti prašymą dėl čiužinio ar jo įsigijimo kompensacijos gavimo.

 2. Druskininkai

  Slaugau mama su visiska negalia ar galiu gauti čiuziny nuo pragulu ar turiu ji pirkti?

  • LZNS

   Jeigu technonės pagalbos centras arba socialinės paramos skyrius turi savo sandėliuos čiūžinių nuo pragulų tai pirkti nieko nereiks. Bet jeigu neturi, tai iš pradžių reiks Technnės pagalbos neįgaliesiems centrui pateikti gydytojo pažymą, kad reikalingas čiužinys, TPNS apsvarstys ir pranes jums sprendimą ar bus skirta kompensacija čiužinio įsigijimui. Tuomet galėsite pirkti jums tinkantį čiužinį ir gauti dalinę jo įsigijimo kompensaciją.

 3. Algimantas

  Sveiki.
  Gal yra galimybė gauti naudotą?
  Ačiū

 4. Lakstingala215@gmail.com

  per kiek laiko tureciau gauti ciuzini nuo dokumentu pridavimo dienos , sake eiliu ciuzinoams nesudaro.
  .

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas