Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Teisė į būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją

nuomos-mokesciai

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis nustatomas pagal būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies bazinį dydį, kurį nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vadovaudamasi Vyriausybės patvirtinta savivaldybės būsto, socialinio būsto nuomos mokesčių ir būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo metodika.

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis vienam asmeniui ar šeimos nariui apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Nk = Nb x Klrv x Pk, kur:

Nk – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis vienam asmeniui ar šeimos nariui (eurais per mėnesį);

Nb – bazinis būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis (eurais per mėnesį), kurį nustato Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija);

Klrv – Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas bazinio būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydžio perskaičiavimo koeficientas;

Pk = 8 – tinkamo būsto naudingojo ploto normatyvas (kv. metrais).

Bazinis būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis (Nb) (eurais už 1 kv. metrą), kurį savivaldybės teritorijai nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Nb = Ank x Kv. maks.,

kur: Ank – amortizaciniai atskaitymai nusidėvėjimui atkurti, apskaičiuojant būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydį (eurais už 1 kv. metrą būsto naudingojo ploto per mėnesį);

Kv. maks. – valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus įsakymu patvirtintas gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto masinio vertinimo vietovės pataisos koeficientas (didžiausias savivaldybės teritorijoje), skelbiamas valstybės įmonės Registrų centro interneto svetainėje.

PARAMOS BŪSTUI ĮSIGYTI AR IŠSINUOMOTI ĮSTATYMAS

Puslapiai 1 2

Komentarai 12

 1. Gediminas

  Esu išsiskyręs su žmona ir šiuo metu neturiu visiškai kur gyvent. Ar valatybė galėtų išperkamąja nuoma įsigyti kokį sodo namą aplink Kauno miestą.

  • LZNS

   Krepkitės į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Nemuno g. 29, 21 kab.). Socialiniai darbuotojai išaiškins kokios yra galimybės jums gauti paramą būstui įsigyti.

 2. Jolana Greviene

  Laba diena, ar gali asmuo, esantis tremtinys, turintis neigaluma (35% darbingumas) ir neturintis jokio turto bei gyvenamosios vietos gauti socialini busta pirmumo tvarka? Aciu.

  • LZNS

   Kiekviena savivaldybė gali nustatyti įpatingas sąlygas kam gali suteikti socialinį būstą be eilės. Reikia kreiptis į Savivaldybės kurioje gyvenate socialinės paramos skyrių ir teirautis kokios yra numatytos sąlygos jūsų savivaldybėje.

 3. Asta

  Laba diena, mano tėvai gyvena savivaldybės būste, tėtė 1gr, mama 2 gr turi invalidumus, moka savivaldybės būsto nuoma, ar galima savivaldybės būstą issipirkineti išperkamąją būsto nuoma., ar gauti kompensaciją nuomai, nekeičiant sutarties savivaldybės į soc būstą.

  • LZNS

   1. Teisė į būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją galima tik nustatyta tvarka išsinuomojo fiziniams ar juridiniams asmenims (išskyrus savivaldybes) priklausantį tinkamą būstą. Kadangi būstas yra savivaldybės, tai kompensacijos už jo nuomą negalimos.
   2. Savivaldybės būstai gali būti parduoti, kurie nuomojami ne socialinio būsto nuomos sąlygomis ir kuriuose nuomininkai yra išgyvenę ne trumpiau kaip 5 metus nuo būsto nuomos sutarties sudarymo dienos, neatsižvelgiant į taikytas būsto nuomos sąlygas.
   3. Būsto išperkamoji nuoma taip pat negalima, nes tai yra savivaldybės nuosavybė.

 4. Edmundas

  Sveiki, yra du pilnamečiai asmenys su 35% darbingumo lygiu. Norėtume jiems padėti įsigyti gyvenamą būstą. Ar priklauso būsto įsigijimo kompensacija tokiems asmenims? Kur reikėtų kreiptis?

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių pagal gyvenamą vietą ir teirautis ar asmenys atitinka reikalavimus paramai gauti (pajamos, turimas turtas ir pan.).

 5. Vika

  Ar įmanoma Kauno mieste gauti lengatą būsto isigijimui išperkamaja nuoma ( ir kur tokios nuomos ieškoti) jeigu turime mažametį vaiką su sunkia negalia,pajamos šeimos neviršija nustatytų lubų. Kur kreiptis ?

  • LZNS

   Kauno mieste jums reikia kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Nemuno g. 29, 23 kab., tel. (8 37) 20 97 38).

 6. Vitalijus

  Gal galite parasyti kok yra Neįgaliųjų, asmenų, sergančių lėtinių ligų, įrašytų į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintas sąrašas, sunkiomis formomis?

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešinamas