Vyriausybė patvirtino socialinės paramos išmokų bazes

1113_3c15b1183f2c4c24f9386761f427901c

Vyriausybė patvirtino socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklius. Nuo 130 eurų iki 132 eurų didinamas šalpos pensijų bazės dydis ir nuo 112 eurų iki 114 eurų didinamas tikslinių kompensacijų bazės dydis. Kiti socialinės paramos išmokų atskaitos dydžiai patvirtinti jų nekeičiant: bazinės socialinės išmokos dydis išlieka 38 eurai, valstybės remiamų pajamų dydis – 122 eurai, valstybinių pensijų bazės dydis – 58 eurai.

Skaičiuojama, kad 2019 m. šalpos pensijų bazės didinimui reikės apie 1,9 mln. eurų, o tikslinių kompensacijų bazės didinimui – 3,3 mln. eurų.

Šalpos pensijų ir tikslinių kompensacijų išmokų bazės yra didinamos įgyvendinant įstatymu įtvirtintą įsipareigojimą kasmet apskaičiuoti minimalių vartojimo poreikių dydį (MVPD) ir jį taikyti nustatant ateinančių metų bazinės socialinės išmokos, šalpos pensijų bazės, tikslinių kompensacijų bazės ir valstybės remiamų pajamų dydžius. 2018 m. apskaičiuotas ir pritaikytas MVPD dydis yra 245 eurai.

Šalpos pensijų bazė yra šalpos išmokų dydžio matas, kuris leidžia apskaičiuoti šalpos neįgalumo pensijas, šalpos senatvės pensijas, šalpos našlaičių pensijas, šalpos kompensacijas ir socialines pensijas. Šalpos išmokas Lietuvoje gauna daugiau nei 63 tūkst. asmenų.

Tikslinių kompensacijų bazė yra slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų dydžio matas. Tikslines kompensacijas gauna neįgalieji (apie 98 tūkst. asmenų), kuriems nustatyti specialieji poreikiai.

Informacijos šaltinis: www.socmin.lrv.lt

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 5

 1. LEONAS

  tai pencija dides 2 eurus antra grupe kiek tinkslei dides

 2. andrius

  kokios grazios pasakos pries naujus ir po nauju.kuo didesnius pinigus valdo tuo didesnemis kiaulemis tampa lietuvos ponaiciai ir tik kvailiai gali jiems tarnauti visomis prasmemis.

 3. Daiva

  Esu 80pr0c.nedarbinga,gaunu 260 eur.,bet sausio men.gavau ta pacia suma,ar tai reiskia,kad nepakele ismokos,kaip buvo zadeta?

  • LZNS

   Pensija jums greičiausiai yra mokama už praėjusį mėnesį, tai reiškia, kad sausio mėnesį gavote pensiją už gruodžio mėnesį. Vasarį turėtumėt gauti jau padidėjusią.

 4. Gediminas

  Neveltui,kiaulės metai.ponaiciai pasikelia atlyginimus,o vargšui zmoguj-invaliduj prideda 2 eurus, GĖDA.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published