Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Kultūros edukacija žmonėms su negalia „Kūrybos tiltai“

velimas

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, siekdama mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį ir įtraukti juos į kūrybos procesą, 2017 metais organizuoja kultūros edukacinį projektą „Kūrybos tiltai“.

Šio projekto išskirtinis bruožas yra tas, kad edukacinius mokymus – kūrybines dirbtuves ves žymūs Lietuvos tautodailininkai, meno kūrėjai, o juose ketinantys dalyvauti neįgalieji iš anksto pasirinko vieną iš penkių jiems patinkančią edukacijos kryptį: dirbinių iš odos gamyba, vilnos vėlimas ir įvairių gaminių iš jos darymas, keramika, medžio drožyba ir dirbinių iš įvairių gamtos žaliavų gamyba. Birželio – rugsėjo mėn. keturi kūrybos plenerai bus organizuoti „Bendrystės centre“ Inturkėje (Molėtų raj.). Į šiuos po 5 dienas įvairiose kūrybiniuose edukaciniuose užsiėmimuose vykstančius plenerus suvažiuos žmones su negalia iš Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Panevėžio miestų, Jiezno, Molėtų, Kupiškio, Kėdainių, Radviliškio, Utenos rajonų. Balandžio – birželio mėn. Zarasuose ir Ukmergėje, kur, norinčių dalyvauti projekte susidarė didesnė žmonių grupė, kūrybinės edukacinės dirbtuvės bus organizuojamos mūsų partnerių būstinėse. Net 111 žmonių su negalia išreiškė pageidavimą dalyvauti šiame projekte.

Tikimės, kad plenerų ir kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai pramoks naujo amato paslapčių, drožinės ar gamins įvairius gaminius iš odos, molio, vilnos, gamtos žaliavų. Puikūs savo amato žinovai – tautodailininkai – sudarys žmonėms puikias sąlygas tobulėti, realizuoti save per dailiuosius amatus, dalyvauti parodose ir mugėse. Šis projektai – tai puiki galimybė pasiruošti rudenį vyksiančiai Ukmergėje 19-ai respublikinei žmonių su negalia dailiųjų amatų darbų parodai „Rudens saulutė“.

Projekto partneriai – Lietuvos žmonių su negalia sąjungos asocijuoti nariai, vienijantys žmones su negalia, jų artimuosius ir globėjus Lietuvos miestuose ir regionuose. Jie atliko tikslinės grupės – žmonių su negalia – atranką, organizuos žmonių su negalia pavežėjimo paslaugas į plenerus ir edukacinius užsiėmimus.

Projektas yra finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir iš dalies – Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM.