Slaugos ar priežiūros tikslinės kompensacijos neįgaliesiems didės 15 procentų

litai

Nuo 2014 metų bus atkuriamos slaugos ar priežiūros išlaidų tikslinės kompensacijos neįgaliesiems, kurios 15 procentų buvo sumažintos 2010 metais. Tai palies beveik 100 tūkstančių neįgalių žmonių. Tam papildomai numatyta 86 mln. litų valstybės biudžeto lėšų.

Pasak ministrės Algimantos Pabedinskienės, užsitęsus ekonominei krizei, nuo 2012 m. buvo atkurtos tik „Sodros“ pensijos, todėl labai svarbu, kad jau nuo kitų metų 15 procentų didesnes tikslines kompensacijas gaus ir neįgalieji.

Slaugos išlaidų tikslinių kompensacijų neįgaliesiems dydis nuo 2014 metų sudarys 900 Lt (2,5 bazinės pensijos).

Priežiūros išlaidų tikslinių kompensacijų dydžiai žmonėms su negalia bus:

1. neįgaliems vaikams:

 • su sunkiu neįgalumu – 1 bazinė pensija (360 Lt  arba 105 eurai);
 • su vidutiniu neįgalumu – 0,5 bazinės pensijos (180 Lt).

2. asmenims, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais:

 • netekusiems 75-100 procentų darbingumo – 1 bazinė pensija (360 Lt arba 105 eurai);
 • netekusiems 60-70 procentų darbingumo – 0,5 bazinės pensijos (180 Lt).

3. senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims – 0,5 bazinės pensijos (180 Lt).

Šios kompensacijos mokamos už praėjusį mėnesį, todėl sausio mėnesį bus mokama už gruodį.

Daugelis socialinių išmokų nuo 2010 metų buvo mokamos sumažintų dydžių, tai: visos „Sodros“ pensijos, neviršijusios ribinio 650 Lt dydžio, valstybinės pensijos, nedarbo socialinio draudimo išmokos, taip pat ir tikslinės kompensacijos.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 17

 1. LZNS

  Asmuo yra apdraudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu tik tuo atveju jeigu slaugomam asmeniui yra ar buvo nustatyta slauga.

 2. Mantas

  Laba diena,
  Ar antros grupės psichine negalia turintis žmogus gali vairuoti automobilį?

  • LZNS

   Negalime komentuoti, nes neturime visos informacijos. Jums į šį klausymą galėtų atsakyti tik vairuotojų sveikatos vertinimo komisija.

 3. Ausra

  Sveiki,turiu teismo sprendimą globoti sūnui ,kuriam yra 21 metai.
  Neįgalus nuo gimimo ,darbingumas 30proc. Spec.poreikiai(pagalba)
  Ar aš galiu gauti kokią išmoką,nes dirbti taip pat negaliu,nes reikia būti su sunūmi.

  • LZNS

   Jūs negalite gauti jokios išmokos, nes sūnus, kuriam nustatyta priežiūra – pagalbą, gauna kas mėnesį priežiūros išmoką.

 4. Ausra

  Neatsižvelgiant į mūsų realią situaciją ,kad mes mamos auginam toliau suaugusius vaikus ir negalime dirbti ,jis gauna savo pinigėlius maistui ,vaistam.

 5. irina

  Sveiki.Ligoniui,kurio as priziuriu, nustatytas specialusis nuolatines prieziuros (pagalbos)poreikis.Siuo laiku as uzregistruota darbo birzoje,ir gaunu bedarbio pasalpa.Eigu ligoniui bus nustatytas specialusis nuolatines slaugos poreikis ar darbo birza mokies man bedarbio pasalpa?

  • LZNS

   Taip, mokės, nes jo gaunamos išmokos yra ne jūsų pajamos.

 6. LIna

  Vyras turi Dauno sindromą,neturi jokių artimųjų ,tik mane ir vaikus.Ar galiu jį neterminuotam laikui patalpinti į slaugos ar socialinės globos namus ,atsižvelgiant į tai,kad esu dirbanti ,o vaikai- turi savo šeimas?Kol kas išsiversdavome ir namuose,ar su slaugos ligoninės pagalba,bet dabar tapo per sunku .Dėkui.

  • LZNS

   Dėl patekimo į socialinės globos namus, asmuo turi kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę. Kreiptis gali jo globėjas (rūpintojas) ar kiti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo negali kreiptis pats.Savivaldybės socialiniai darbuotojai įvertina asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, t. y. nustato, kokios socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) reikalingos. Jei nustatoma, kad asmeniui reikalinga ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa, socialinės globos įstaigą savivaldybės nustatyta tvarka pasirenka pats socialinės globos gavėjas (globėjas, rūpintojas, kiti teisėti asmens atstovai).

 7. Jurgita

  Sveiki,mirė mano artimasis žmogus,ir norėjau pasiteirauti,seneliu namuose sakė,kad slauga turėtumėm gauti už du mėn tai yra,kad vieno mėn slauga jie pasiima,o kito mėn priklauso mums,bet nuvažiavus i siocialinį paramos skyriu jie sakė,kad duoda tik už viena mėnesi tai galbūt jus žinot kaip yra ištikruju?

  • LZNS

   Slaugos išmokos mokamos tik už einamąjį mėnesį. Galbūt senelių namai supainiojo su pašalpa asmeniui mirus ar neįgalumo pensija.

 8. Angele

  Labą dieną.Noriu paklausti;brolis Teismo pripažintas mamos rūpintoju,nes mama serga sunkiai.Brolis turi trečią neįgalumo grupę,bet dirbti negali ,o jo darbo stažas nedidelis. Mamos palikti vienos negalima .Noriu paklausti ar jam eis darbo stažas prižiūrint mamą ?Kur tada kreiptis..?Ačiū..

 9. Aldona

  92 metu ligonis iki insulto gavo mazaja ismoka slaugai dabar po insulto guli ligonineje slaugos skyriuje ar gali gydytojai forminti dokumentus pilnai slaugai ar tik gales kai issives i namus.?

  • LZNS

   Gali pradėti jau dabar, kol bus viskas sutvarkyta gal jau asmuo bus namuose.

 10. aldona

  ligoniui gulint slaugos skyriuje po insulto koks gydytojas turi forminti dokumentus slaugai ,seimos gydytojas ar slaugoje gydantis gydytojas,aciu

Parašykite komentarą

Your email address will not be published