Senjorams bus nustatomi du specialiųjų poreikių lygiai

132_2d2f45dbd40b272dec20e135979300d0

Nuo š. m. liepos 1 d. pensinio amžiaus žmonėms vietoj šiuo metu nustatomų trijų specialiųjų poreikių lygių bus nustatomi du – vidutinių ir didelių (nebelieka nedidelių specialiųjų poreikių lygio). Šis pakeitimas įvairiomis lengvatomis leis pasinaudoti daugiau pensinio amžiaus asmenų su negalia.

  • Didelių specialiųjų poreikių lygis bus nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 0–30 proc. darbingumo lygis.
  • Vidutinių specialiųjų poreikių lygis. Nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo ar antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros ar pagalbos poreikis, arba tiems, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus sukakties dienos nustatytas 35–55 proc. darbingumo lygis.

Tie senjorai, kuriems jau yra nustatytas nedidelių specialiųjų poreikių lygis, galės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kad jų turimas nedidelių specialiųjų poreikių lygis būtų prilygintas vidutinių specialiųjų poreikių lygiui. Termino, iki kada galima atlikti prilyginimą nėra, todėl kreiptis dėl to galėsite bet kada po liepos 1 d.

Gavę Jūsų prašymą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją ir 3×4 cm nuotrauką, atliksime prilyginimą ir išduosime naują neįgaliojo pažymėjimą.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published