Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto lengvatos neįgaliesiems ir pensininkams

Transporto lengvatos neįgaliesiems

Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais

1. Bilietas su 80 procentų nuolaida turi:

 • asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, arba asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti vaikais invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 • asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis, asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, asmenys, iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti I grupės invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 • asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis), taip pat onkologinėmis ligomis sergantys asmenys;
 • 80 metų ir vyresni asmenys;
 • Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis arba kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II ar III grupės invalidais) dėl 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 • žuvusių Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjų šeimos nariai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 • pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, sukakę 70 metų ir vyresni;
 • nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni.

 

2. Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:

 1. asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);
 2. pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, jaunesni kaip 70 metų, ir laisvės kovų dalyviai;
 3. nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų;
 4. Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjai, nukentėję nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos;
 5. asmenys nuo 70 iki 80 metų.

3. Vykimas per pasienio kontrolės punktus.

Teisę vykti be eilės turi lengvieji automobiliai:

 1. kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą.
 2. Į Kybartų, Panemunės ir Ramoniškių pasienio kontrolės punktus lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą, įleidžiami ir tikrinami be eilės ne daugiau kaip vieną kartą per parą.

4. Kitos lengvatos

 1. Savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims, taip pat įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida tam tikromis savaitės dienomis ar paros valandomis. Su šiomis lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybės kompensuoja iš savo biudžeto lėšų.
 2. Jeigu automobilio techniniam pase yra nurodyta, kad automobilis yra su rankiniu valdymu, tai tokiu atveju už automobilio perkėlimą iš Klaipėdos į Kuršių neriją nereikės nieko mokėti. Jei tokios žymos nėra reikės mokėti pilną kainą, nepaisant to kokios negalios asmuo juo važiuoja.

Komentarai 43

 1. Artūras

  Laba diena. Turiu neigalumą. Darbingumo lygis nustatytas 30%, taip pat neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę. Noriu sužinoti, ar priklauso lengvata persikėlimui automobiliu per Kuršių marias, Smiltynės perkėloje ir ar priklauso lengvata mokant ekologijos mokestį įvažiuojant į Kuršių neriją. Lengvasis automobilis, be spec pritaikymo neįgaliesiems. Ačiū.

  • LZNS

   Smiltynės perkėloje priklauso lengvata mokant ekologijos mokestį įvažiuojant į Kuršių neriją tik asmenims, pas kuriuos techniniame yra įrašyta, kad automobilis specialiai pritaikytas neįgaliesiems.

 2. Irena

  Esu 71 metu pensininke, taip pat ir tremtine. Vazineju i soda is Vilniaus i Brinkiskes priemiestiniu Salcininku AS autobusu nr. 110. Vairuotojas atsisako parduoti bilieta su 80% nuolaida. Ar jis teisus?

  • LZNS

   Parašykite prašau laišką Šalčininkų AS el. paštu info@bustur.lt. Direktorė žadėjo išsiaiškinti visą sutuaciją ir duos jums atsakymą.

 3. Mama

  Sveiki, auginu vaika neigalu, ar man skaiciuojant atlyginima npd skiriasi nei kitu darbuotoju? Kiek atostogu dienu man priklauso?

  • LZNS

   Jums priklauso 25 darbo dienų atostogų.
   Papildoma NPD už vaikus nėra taikomas nuo 2018 metų, vietoj to yra mokami vaiko pinigai.

 4. Onute

  man64 metai,esu pensininke,neigalumo neturiu ,pensija 180 eu.Noriu suzinoti nuo kokio amziaus taikomos lengvatos vaziuojant tarpmiestiniu ir miesto transportu.Ar bilieto kaina priklauso nuo pensijos dydzio.

  • LZNS

   Lengvatos pensininkams pradedamos taikyti nuo 70 metų. Savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims. Kadangi nenurodėte iš kokio miesto esate, negalime pasakyti ar jūsų mieste yra taikomos papildomos nuolaidos.
   Bilieto kaina nepriklauso nuo pensijos dydžio.

 5. Orestas

  Turiu neįgalumo pažymėjimą, vairuotojai visada suteikia 80% nuolaida tai ar lydinčiam asmeniui suteiks kokia nuolaida ?

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida lydintysis gali įsigyti jeigu lydi asmenį, kuriam nustatytas 0 – 25 proc. darbingumo lygis arba vaiką su negalia.

 6. zita

  laba diena, norejau pasidometi turint 50% nedarbinguma ar man priklauso lengvata vaziuojant viesuoju transportu

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra nurodyta, kad Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:
   – asmenys, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, arba asmenys, kuriems nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. birželio 30 d. pripažinti II grupės invalidais);

 7. zita

  laba diena norejau paklausti turiu 50% neigaluma kokia lengvata vaziuojant viesuoju transportu man priklauso

 8. zoja

  z. Labas.
  Dabar su neįgaliojo pažymėjimu turiu transportui 50 procentų nuolaida. Spalio mėn. tapsiu pensininkė. Nuolaidų jau nebus? Pažymėjimą turiu15 metų, darbo stažas mažas – pensija bus maža.
  Kaunas

  • LZNS

   Prieš sueinant pensijiniam amžiui jums reikės kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo. Jums nustatys specialių poreikių lygį ir išduos tai patvirtinantį pažymėjimą, kuris suteikia tas pačias lengvatas ar nuolaidas kaip ir neįgalumo pažymėjimas.

 9. Deimante

  Laba sende susiduriau su tokia situacija mamai nustatyta 30%darbinga o ant pazimejimo neigalumo raso is dalies darbinga turime 2grupe. Tai norejau paklausti ar man taikoma bileteliam vaziuojant su mama kokia nuolaida kaip lydinciam asmeniui? Nes vairuotojas autobuso pareiske kad nepriklauso nes ant pazimejimo parasyta is dalies darbinga

  • LZNS

   Jums kaip lydinčiam asmeniui nuolaida netaikoma, nes darbingumas 30 proc.
   Lydinčiam asmeniui taikomos lengvatos kai lydi asmenį, kuriam nustatytas darbingumas iki 25 proc.

 10. Laima

  Žmonės nusiteikit ir būkit nuoširdžiai tikintys į stebūklus taip , kaip jais tiki NDNT komisija. Jau kelis kartus einu pablogėjus sveikatai kad peržiūrėtu darbingumo lygį bet jie mato , kad esu Dievo išgydyta. Ir nuoširdžiai tiki, kad vis jaunėju ir kas antgamtuniu būdu esu sveika. Aš pati dėl to neisikirtau. :) Todėl šiandien verkiau, kad mažai tikiu. Visai ne prie ko jūsų taškai ir ligų kodai. Pasilieku giliai melstis. Prašysiu Dievo tikėjimo, kaip išgyventi su 50 €. Tokios , kaip teisybės neegzistuoja pasaulyje. Ir ypač Lietuvoje. Jei sveika tai nebesigydisiu tikrai. Melsiuos. Būkit visi Dievo išgelbėti.

 11. Birutė

  Gyvenu Kaune, man 66 metai. Gaunu šalpos senatvės pensiją. Ar miesto autobusais/troleibusais galiu važiuoti su 50 proc nuolaida ar turiu mokėti visą bilieto kainą?

  • LZNS

   Ar jums yra nustatytas specialiųjų poreikių lygis?

 12. Rasa

  Šiek tiek miglota nuoladų sistema tiems, kurie važiuoja su pažymėjimu „Šalpos senatvės pensija“. Įlipa pensininkas su tokiu pažymėjimu Kaune į troleibusą, rodo vairuotojui pažymėjimą, vairuotojas sako: su šiuo pažymėjimu mokėkite 50 centų, nes jums nuolaida 50 proc.
  BET nuostatose ir taisyklėse galima rasti faktą, kad galima pirkti bilietą 50 proc nuolaida su Savivaldybės išduotu šalpos pažymėjimu. Apie Sodros išduotą šalpos senatvės pensijos pažymėjimą neparašyta. (Taigi tai gali būti įvairiai traktuojama įvairių kontrolierių.) Nesuvokiama koks skirtumas tarp šalpų, jei abu pašalpininkai gauna 130 eur ir iš to pačio biudžeto? Jokio. Nebent toks, kad savivaldybė dalina pašalpas ir 40 metų žmonėms, kurie negali rasti darbo. O Sodra tik pensijinio amžiaus žmonėms. Taigi šelpiamas 40 – metis turi teisę važiuoti su bilietu už 50 proc kainos, o šelpiamas 66-69 metų senjoras neturi tokios teisės?
  Matyt todėl Vilnius ir įvedė savo tvarką, kad būtų aiškiau ir paprasčiau- visi pensininkai važiuoja už 50 proc ir taškas.

  • LZNS

   Jeigu šelpiamas senjoras turi negalią (t.y. jam yra nustatytas specialių poreikių lygis), jis taip pat kaip ir 40-metis turintis negalią gali naudotis transporto lengvatomis.

 13. Violeta

  Turiu vaiką su protine negalia,mašinos pati neturiu,kur man reikėtų kreiptis del transporto norint vaiką nuvešti į kitą miestą pas daktarus?

  • LZNS

   Transporto paslaugas gali organizuoti savivaldybės socialinės paramos skyrius arba reiktų kreiptis į nevyriausybines organizacijas, kurios turi transportą ir teikia tokia paslaugas.

 14. Birute

  Man 66 metai.Sergu kruties veziu .Labai daznai tenka vazineti is Plunges i Klaipeda.Mano
  Pensija 248 Eu Turejau 35 spinduliavimo seansus ir reikejo vazinetis kiekviena diena, .
  isleidau apie 350 Eu.Kaip isgyventi.Ar galiu gauti nors kokia nuolaida transportui.
  ACIU.

  • LZNS

   Galite kreiptis į Savivaldybės socialinį paramos skyrių dėl pašalpos skyyrimo transporto išlaidoms, nes jūsų pajamų nepakanka.

 15. Danute

  mama 91 metu,ar man priklauso legvatinis bilietas kaip lydincejai,ir koks

  • LZNS

   Lydintiems asmenims taikomos lengvatos tik lydint sunkią negalią turinčius asmenis ir neįgalius vaikus.

 16. Arvydas

  Sveiki. 2013 metais man buvo nustatytas 40 proc. darbingumas dėl problemų su širdimi ir dėl sunkios psichologinės traumos. Šiemet atvykęs į NDNT sužinojau, kad man nustatytas 55 proc. darbingumo lygis. Skyriaus vedėjas paaiškino, kad ligos, kilusios dėl psichologinų problemų, lyg ir nebesiskaito, nors po kelių metų gydymosi jos nedingo. Pasidomėjus pasirodė, kad toks neįgalumo sumažinimas gana dažnas. Taip ir nesupratau kaip aš tapau žymiai darbingesnis. Dar turiu problemų dėl stuburo ir kojų kelių sąnarių, bet šitų išvadų nepateikiau NDNT. Gal ką galite patart?

 17. Gintaras B.

  Sveiki, man nustatytas 55% darbingumo lygis. Invalidumas nuo 1991 metu. Ar man priklauso lengvatos vaziuoti viesuoju transportu? Ir ar priklauso kompensacija dantu protezavimui?
  Dekoju/

 18. Alma

  Trejus metus iki pensijos buvo nustatytas 55 procentų darbingumo lygis.
  2020 m. pradesiu gauti senatvės pensiją. Ar galiu kreiptis dėl spec. poreikio lygio nustatymo asmenims sukakusiems senatvės pensijos amžių. Kur kreiptis.

 19. Danutė

  Sveiki, norėjau pateirauti ar išlieka 50%nuolaida transportui esant pensijoje. Iki pensijos buvo 35%darbingumo. Išduotas vidutinių poreikių pažymejimas neterminuotas. AČIŪ.

  • LZNS

   Kadangi turite specialių poreikių lygio pažymėjimą, jums priklauso 50 proc. nuolaida transportui.

 20. Arunas vitkevicius

  Sveiki turiu 45% darbingumo,kokia tai neigalumo grupe?

 21. Jolanta

  Sveiki. Turiu 50% neigaluma. Gavau POLA kortele. Kokios transporto nuolaidos man priklauso.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra parašyta, kad onkologinėmis ligomis sergantys asmenys gali įsigyti bilietą su 80 proc. nuolaida.

 22. NIJOLE Kondrotiene

  man nustatytas 30 proc darb des kelio protezas kaires kojoskelio prot jame buvo inf isimtas sanarys po 5 men vel operuotas idetas sanarys 2 men vaiksciojau su itvaru nuo sausio6 dienos be itvaro yra kojos uztirpimas nuo keleno iki pirstu atlikau reabilitacija ambulatoriskai ir nieko nepasikeite noriu paklausti ar priklauso spec poreikiai ir kokie

  • LZNS

   Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad ji įvertintų ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus. Esant reikiamiems kriterijams jis parengs dokumentus į NDNT, kur bus nustatyti spec. poreikiai.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published