Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto lengvatos neįgaliesiems ir pensininkams

Transporto lengvatos neįgaliesiems

Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais

1. Bilietas su 80 procentų nuolaida turi:

 1. asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, arba asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti vaikais invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 2. asmenys, pripažinti nedarbingais (0 – 25 proc. darbingumo lygis), asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti I grupės invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 3. į Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą sąrašą įrašytomis ligomis sergantys asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);
 4. 80 metų ir vyresni asmenys;

2. Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:

 1. asmenys, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, arba asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II grupės invalidais);
 2. asmenys nuo 70 iki 80 metų.

3. Vykimas per pasienio kontrolės punktus.

Teisę vykti be eilės turi lengvieji automobiliai:

 1. kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą.
 2. Į Kybartų, Panemunės ir Ramoniškių pasienio kontrolės punktus lengvieji automobiliai, kuriuos vairuoja neįgalieji, pateikę transporto priemonės registravimo liudijimą ir neįgaliojo pažymėjimą, ir lengvieji automobiliai, kuriais vežami asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais, arba asmenys, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba invalido pažymėjimą, įleidžiami ir tikrinami be eilės ne daugiau kaip vieną kartą per parą.

4. Kitos lengvatos

 1. Savivaldybės savo nustatyta tvarka gali papildomai leisti įsigyti važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su nuolaida ir kitų kategorijų asmenims, taip pat įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida tam tikromis savaitės dienomis ar paros valandomis. Su šiomis lengvatomis susijusias išlaidas savivaldybės kompensuoja iš savo biudžeto lėšų.
 2. Jeigu automobilio techniniam pase yra nurodyta, kad automobilis yra su rankiniu valdymu, tai tokiu atveju už automobilio perkėlimą iš Klaipėdos į Kuršių neriją nereikės nieko mokėti. Jei tokios žymos nėra reikės mokėti pilną kainą (40 Lt.), nepaisant to kokios negalios asmuo juo važiuoja.

Komentarai 244

 1. kristina

  darbinga 25proc,dirbt negali liostoma turi

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas 0 – 25 proc. darbingumo lygis.

 2. Kristina

  Laba diena, noreciau pasiteirauti kokios suteikiamos lengvatos uzsinije,(taip pat ir automobilio parkavimas) turinciam 50 proc. darbingumo? ar vazuojant i uzseni ilsetis yra spacialios neigalumo korteles( galiojancios europos sajungoge)?

  Aciu

  • LZNS

   Kokios lengvatos kokioje šalyje yra, negalime komentuoti, nes kiekviena šalis turi savo įstatymus ir lengvatas, visų tiesiog neįmanoma žinoti. Rekomenduotume kreiptis į ambasadą tos šalies į kurią ketinate keliuti ir manau gausite išsamius atsakymus. Dėl parkavimo kortelės, tai Lietuvoje išduodama neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė galioja visoje Europos sąjungoje. Važiuojant į užsienį nėra specialių neįgalumo kortelių.

 3. Marius

  Labas vakaras, turiu 45% darbinguma ar man priklauso viesojo transporto kokia nors lengvata

  • LZNS

   Jums priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.

 4. alvydas

  turiu neigaluma dabar ant bilietenio.kiek dienu man mokes bilieteni?atsakykit aciu.

  • LZNS

   Maksimsimaliai per kalendorinius metus galite būti ant biuletenio 90 dienų.

 5. galina

  Man nustatyta 55% darbingumas.Ar man priklauso nuolaida miesto transportui?

  • LZNS

   Taip priklauso nuolaida transportui.

 6. Asta

  Laba diena , esu apsiforminus išankstinę pensiją. Ar priklauso lengvatos perkant transporto bilietus ?
  Ačiū

  • LZNS

   Prikalusytų jei turėtumėt neįgalumą arba būtų nustatyti specialieji poreikiai.

 7. ieva

  laba diena,turiu du vaikus 10metu abu su sunkia negale,vyras zuves auginu vaikus viena padeda patevis,ir reikia daznai vazineti pas daktarus teisiu neturiu,tad vezioja mus pas daktarus patevis ar galiu isigyti automobili lengvatini,transporto priemone.aciu

  • LZNS

   Jeigu jūs su patėviu esate santuokoje tuomet galėtumėt gauti kompensaciją, jis galėtų pateikti dokumentus ir gauti kompensaciją. Kitu atveju jums reiktų įsigyti vairuotojo pažymėjimą.

 8. ONA

  Mano sesei 65m. ( pensininke) pries daugiau kaip metus nustatytas onkologinis susirgimas, operuota, dabar rastos metastazes, paskirta chemoterapija, vazineti reikia is Pasvalio i Panevezi, pensija tik vos virs 200 euru. Ar jai priklausytu kokis lengvatos isigijant bilieta autobuse ? aciu.

  • LZNS

   Lengvatos įsigyjant bilietą autobuse priklausytų jeigu yra nustatyti specialieji poreikiai. Nuo to kokie specialieji poreikiai yra nustatyti priklauso lengvatos dydis. Bilietas su 80 procentų nuolaida turi:asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis. Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis.

 9. jolita

  turiu 55 proc.darbingumo lygi.ar esu drausta privalomu sveikatos draudimu.ar reikia stovet darbo birzoj kad ji gaut.

  • LZNS

   Apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomi asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją. Taigi jūs esate drausta privalomu sveikatos draudimu ir jums nereikia stoti į darbo biržą.

 10. Eglė

  Sveiki,
  man 16 metų ir turiu vidutinį neįgalumo lygį. Ar/kiek procentų priklauso tarpmiestinio transporto bilietų nuolaida mane lydinčiam asmeniui?
  Dėkoju už atsakymą

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, arba asmenys, iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti vaikais invalidais, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis).

 11. Inga

  Laba diena,
  Ar mano mociutei priklauso lydintis asmuo jeigu jai yra 82 metai ir ji turi II grupe?

  • LZNS

   Priklauso bilietas su 50 proc. nuolaida asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, arba asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II grupės invalidais). Lydinčiam asmeniui nepriklauso, nebent būtų nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis.

 12. aušra

  Laba diena. Norėčiau sužinoti, ar vaikui turinčiam nustatytą neįgalumo lygį jį lydintis asmuo turi būti pilnametis ar gali su juo vykstantis vienmetis draugas naudotis siuo atveju skirta transporto bilieto lengvata 80% nuolaida bilietui kaip lydintis amuo? Atsakymo pageidaučiau jei galima elektroniniu paštu. Išanksto dėkoju.

  • LZNS

   Teisės aktuose nenurodyta kokio amžiaus turi būti lydintis asmuo, tai manau, kad šiuo atveju lydinčiu asmeniu gali būti ir vienmetis draugas.

 13. Danute

  O kas nustato specialiuju poreikiu lygi,pas ka tureciau kreiptis?

  • LZNS

   Specialiuosius poreikius nustato Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyba, tik iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius.

 14. Edmundas

  Man 68 metai. Būdamas pencininku patyriau miokardo infarktą. Prieš tai sirgau plaučių uždegimu,ko pasiekoje sudegė plaučių viršūnės.Ar gali būti nustatytas nedarbingumo lygis?Fizinio barbo dirbti negaliu,dūstu.Kreipiausi į šeimos gydytoją,atsakė,kad pencininkams nustatoma tik slaugos poreikis.Kolkas slauga dar nereikalinga.

  • LZNS

   Jeigu esate pensijinio amžiaus, darbingumas jums jau nebegali nustatytas, nes darbingumas nustatomas iki pensijinio amžiaus. Pensijinio amžiaus asmenims nustatoma ne tik slauga, bet ir kiti specialieji poreikiai: specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis, specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

 15. Irena

  Mano mamai 80 metų kokia transpoto kompensacija jai priklauso 50 ar 80%.Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu jūsų mamai 80 metų tai priklauso 80 proc. nuolaida.

 16. janina

  man keliu ketvirta stadija viena keite sanari oklubu trecia gal galeciau gauti lengvata automobiliui aciu

 17. Janina

  Ar priklauso 50 procentu nuolaida priemiestinio transporto (Vilniaus a.s – Babrukiskes) bilietui jeigu man 63 metai, jei taip, tai kokiomis savaites dienomis. Aciu

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi: asmenys, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, arba asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II grupės invalidais) ir asmenys nuo 70 iki 80 metų. Tai jeigu jums nėra nustatyti specialieji poreikiai, tai nepriklauso.

 18. Rimgaudas

  Man rugpjūčio 3 d. sukanka 80 m., kaip apiforminti atitinkamą vilniečio kortelę. Anksčiau naudojausi 50 %

  • LZNS

   Jeigu norite pakeisti kortelės nuolaidos rūšį, kviečiame atvykti į Vilniečio kortelės klientų aptarnavimo centrą adresu Gedimino pr. 9A (V. Kudirkos aikštė). Klientų aptarnavimo centro telefonas (8 5) 210 70 50, darbo laikas I – V 7.00-20.00, VI 9.30-18.00.

 19. Arunas

  Man nustatytas 35 procentu darbingumo lygis.Ar vaziuojant autobusu Vilnius-Varsuva man priklauso kokia nors nuolaida?
  Aciu

  • LZNS

   Pasiskambinkite į įmonę kurioje pirksite bilietą. Lietuvoje priklauso nuolaida, bet užsienyje, manau, kad ne.

 20. alvidas

  man nustatytas 45 procentu darbinguno lygis. ar priklauso nuolaida zvejyboje. aciu

  • LZNS

   LIETUVOS RESPUBLIKOS MĖGĖJIŠKOS ŽŪKLĖS Į S T A T Y M A S: 7. Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turi teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji, o Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose – ir fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje.

 21. Valentinas

  Laba diena.Nuo 2015.10.20.skirta senatvės pensija, Iki to laiko turėjau 30% darbingumo neįgalumą ir automobilio statymo kortelę.Ar man iki pensijos turėjus30% darbingumo neįgalumą ,priklauso automobilio statymo kortelė ir kur ją išsiimti?

  • LZNS

   Pensijos amžiaus sukakę asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas 30 procentų darbingumo lygis ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius priklauso parkavimo kortelė. Ją reiktų išsiimti Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyboje pagal gyvenamąją vietą.

 22. Andzela

  Sveiki, man nustatytas 40 proc.darbingumo lygis š.m. kovo mėn. Ar priklauso šios lengvatos: 1. Žemės mokesčių neapmokestinamas 6 arų žemės sklypas. 2. Mažesnis mokestis už žemės sklypą sodininkų bendrijos pirmininkui. Ačiū.

  • LZNS

   Žemės mokesčiu neapmokestinama:fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0 — 40 procentų darbingumo lygis, arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai vaikai. Fiziniam asmeniui nuosavybės teise priklausantys keli žemės sklypai, esantys tos pačios savivaldybės teritorijos vietovėse (vietovėje), kurioms (kuriai) nustatytas vienodas neapmokestinamasis žemės sklypo dydis, šiuo atveju laikomi vienu žemės sklypu. Jeigu fizinis asmuo turi teisę į mokesčio lengvatą ir turi ne vieną žemės sklypą, taikoma didžiausia lengvata vienam žemės sklypui. Taikant šią nuostatą, šeima laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus (įvaikius), ir su jais gyvenantys jų vaikai (įvaikiai, posūniai, podukros), iki jiems sukaks 18 metų, o prie darbingų asmenų nepriskiriami mokyklų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal dieninės ir nuolatinės studijų formų programas;

 23. vilius

  Žmonos nedarbingumo lygis 40%.Š.M.11m.2d.važiujant iš Vilniaus į Panevėžį,Panevėžio autobuso parko autobusu,vairuotojas nuolaidos bilietui nedavė.Paaiškino,kad nepriklauso.Kur reikėtu kreiptis dėl nuostolio atlyginimo.
  Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Reikia kreiptis į įmonę, kuri suteikė transporto paslaugą.

 24. kk

  laba diena,ar galima neigalumo pazymejima naudoti nufotografuota ir tureti nuotrauka ismaniajame tel?ar tokia nuotrauka galima pateikti kaip dokumenta perkant bilieta su nuolaida?aciu

  • LZNS

   Ar galios nufotografuotas neįgaliojo pažymėjimas abejojame, nes nuotrauka nėra oficialus dokumentas, o kopija.

 25. Ausrine

  Sveiki. Turiu 8mėnesių dukrytę, kuriai nustatytas sunkus neįgalumas. Ar man važiuojant su ja priklauso transporto lengvatos?

  • LZNS

   Taip, priklauso Bilietas su 80 procentų nuolaida mergaitei ir jums.

 26. Ana

  Laba diena, ar yra galimybe įsigyti nuolatini ( pvz. metini) tarpmiestinį važiavimo bilieta. Dažnai keliaujame iš Vilniaus i Klaipėda ir atgal.
  Ačiū

  • LZNS

   Ne, tokio dalyko kaip nuolatinis tarpmiestinis važiavimo bilietas nėra.

  • LZNS

   Žinom kad rankinį valdymą deda Kaune ir Vilniuje, bet neturime kontaktų. Taip pat deda Pakruojyje: 842160071

 27. Jadvyga

  Laba diena.Ar man priklauso transporto lengvata važiuojant su sūnumi (18 metu),kuris turi 35 proc.darbingumo ir spec.nuolatinės priežiūros poreikis? Ar teisingai supratau,kad tik jam priklauso 50 proc.transporto lengvata?

  • LZNS

   Taip, tik jam priklauso 50 proc. transporto lengvata.

 28. Jurdanas

  Nustatytas 50 % darbingumo lygis ir esu išėjęs į išankstinę pensiją. Ar priklauso lengvatos tarpmiestiniam ir miesto transportui?

  • LZNS

   Jeigu išėjote į išankstinę pensiją, jums turi būti pakeistas statusas, jūs negalite turėti nustatyto darbingumo, o turi būti nustatyti specialieji poreikiai ir priklausomai nuo to koks specialiųjų poreikių lygis bus jums nustatytas tokia nuolaida ir bus taikoma.

 29. Stasys

  Sveiki.Turiu neigaliojo pazymejima kur parasyta ,kad asmens darbingumas 55%.(is dalies darbingas)Ar teisingai supratau,kad zmogui, turinciam darbingumo lygi 55%-priklauso 50% lengvata priemestiniam transportui.O kaip su tarpmiestiniu transportu?(traukinio ir autobuso bilietai vienkartiniai.)Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   50 proc. nuolaida jums suteikia teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais.

 30. marija

  laba diena norejau pasiteirauti turiu drauga , kuris serga epilepsija ir jo neįgalumo darbingumas yra 60 % . bileta reikia pirkti man kaip lydinciam asmenui ar kaip ? Gal galite padeti. nes cia nieko neraso apie tai tai gal istatymo nera tokio, ar as jo nerandu

  • LZNS

   Darbingumo lygio įvertinimas:

   – jei asmeniui nustatoma 0-25% darbingumo, asmuo laikomas nedarbingu, negali dirbti arba gali dirbti tik pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje ar pritaikytomis darbo sąlygomis;
   – jei asmeniui nustatoma 30-55% darbingumo, asmuo laikomas iš dalies darbingu, gali dirbti pagal negalios pobūdį pritaikytoje darbo vietoje arba kuriam nebūtina pritaikyti darbo vietos;
   jei asmeniui nustatoma 60-100% darbingumo, asmuo laikomas darbingu.
   Gal jūs kažką neteisingai parašėte, nes jei „jo neįgalumo darbingumas yra 60 %“ tai pagal transporto lengvatų įstatymą jam nuolaida nepriklauso. Nuolaida priklauso tik tiems asmenims, kam nustatytas darbingumas nuo 0 iki 55%.

 31. Agne

  Sveiki, dukra serga diabetu ir turi 80% neigalumo pazymejima. Kas gali buti lydinciu asmeniu? Ar gali buti jos sesuo taip pat nepilnamete?

  • LZNS

   Lydinčiu asmeniu gali būti bet kas, visiškai nesvarbu ar tai pilnametis asmuo ar ne, nes teisės aktai to nereglamentuoja.

 32. Gabija

  Laba diena , norejau paklausti . Kokia nuolaida priklauso Nacionalines M.K. Čiurlionio menu mokyklos mokyniams ?
  Kiek mums pedagogai sake mums priklauso 80% , taciau troleibuse su tokia nuolaida man bilieto parduoti nenorejo.

  • LZNS

   TRANSPORTO LENGVATŲ ĮSTATYMAS 2000 m. kovo 30 d. Nr. VIII-1605.
   5 straipsnis. Teisė įsigyti važiavimo bilietą su nuolaida
   6. Aukštųjų mokyklų dieninių skyrių studentai, Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, vaikai nuo 7 iki 8 metų, dieninių bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, profesinio mokymo įstaigų dieninių skyrių mokiniai ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos mokiniai turi teisę įsigyti važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais bilietą su šiomis nuolaidomis:
   1) terminuotą vardinį važiavimo bilietą – su 80 procentų nuolaida;
   2) vienkartinį važiavimo bilietą – su 50 procentų nuolaida.
   Taigi terminuotam bilietui suteikiama 80 procentų nuolaida, o jeigu troleibuse pirkote vienkartinį bilietą jums priklausė 50 procentų nuolaida.

 33. Gražina

  Man protezuoti abiejų kojų kelių sąnariai, amžius 70 metų. Ar priklauso kokios lengvatos?

  • LZNS

   Transporto lengvata tikrai priklauso. Pagal minimus kriterijus (amžius 70 metų) priklausytų 50 % nuolaida transportui. Neparašėte kokie jums yra nustatyti specialieji poreikiai, nes nuo to gali priklausyti gal būt didesnė nuolaida.

 34. vanda

  Mano vyrui 2015m.spalio men.suejo 70 metu.Ar priklauso transporto lengvata?

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi asmenys nuo 70 iki 80 metų.Tai reiškia, kad priklauso 50 % nuolaida bilietui įsigyti.

 35. Lauris

  Sveiki , kokio amziaus turi buti lydintysis ?

  • LZNS

   Teisės aktai nereglamentuoja kokio amžiaus turi būti lydintysis. Taigi tai gali būti ir vaikas, ir suaugęs, ir t.t

 36. Sandra

  Sveiki, jei žmogus yra darbingas 55 %, tai kokia nuolaida taikoma nuolatinei (žaliai) kortelei?

 37. Lina

  man protezuotas kelio sanarys po operacijos kelio nelankstau kartojasi uzdegimas audiniu apiekeli ar man priklauso spec transporto islaidu kompensacija devyni eurai man septyniasdesimt trys metai

  • LZNS

   Negalime tiksiai pasakyti, geriausiai tai žino šeimos gydytojas arba paspaudę nuorodąhttp://www.negalia.lt/naudinga-info/specialieji-poreikiai/transporto-islaidu-kompensacija/ galite paskaityti, kam priklauso transporto išlaidų kompensacija. Jeigu rasite savo ligą tai tikrai priklauso.

 38. Ema

  sveiki.turiu 2,5 metu sunu,kuriam nustatyta vidutine negalios grupe, Ar vaziuojant su juo priklauso transporto lengvatos?

  • LZNS

   Taip, priklauso 80 % nuolaida vaikui kol jam sukaks 18 metų ir vienam jį lydinčiam asmeniui.

 39. Daiva

  Laba diena. Ar galioja notariškai patvirtinta neįgaliojo pažymėjimo kopija viešajame transporte

 40. Albina

  Sveiki. Mano dukrai nustatytas lengvo laipsnio neygalumas ar mums butu 80% nuolaida skrendant lektuvu?

  • LZNS

   Ne, nuolaida nepriklauso lėktuvo bilietams. Nuolaida priklauso tik tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais

 41. Albina

  Bet tik antri metai ji turi neygaluma.

 42. Vilma K

  Laba diena, siandien buvau pripazinta 50% darbinga ( dalinai) , noriu suzinoti ar galiu statyti automobili vietoje su invalido zenklu? Ar priklauso invalido zenklas automobiliui?

  • LZNS

   Ar jums buvo nustatytas nors vienas specialusis poreikis, pvz. transporto išlaidų kompensacija ar lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacija? Jeigu buvo nustatyta, tai iš pradžių turite NDNT gauti neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelę ir tuomet galėsite statyti neįgaliųjų vietose, jeigu nėra nustatyti jokie spec. poreikiai, tai negalite klijuoti neįgaliojo ženklo ir ir negalite statyti automobilio neįgaliųjų vietose.

 43. Rita

  Laba diena.Ar virs 80 metu be neigalumo zmogui prikklauso lydintis asmuo ?
  /
  /

 44. golbele@micro.lt

  sveiki.klausimelis.draugai sake kad dabar ar cia nuo kada bus neigaliesiems nebereikes moketi uz auto teisiu laikyma ar tai tiesa ir nuo kada cia taip bus aciu.

 45. Danute

  2009m man nustatytas 50% darbingumo lygis del ligos(reumatoidinio artrito) iki suejo pensijinis amzius 2013m rugsejo 3-cios dienos.Tuo laikotarpiu naudojausi 50%lengvata transporto bilietams.Ar galiu gauti neigaliojo pazymejima dabar,kad galeciau naudotis sia lengvata,jei taip,kur tureciau kreiptis?

  • LZNS

   Dėl dokumento, pažyminčio negalios turėjimą, jums reiktų kreiptis į socialinį paramos centrą pagal gyvenamąją vietą. Reikia atsinešti sena neįgaliojo pažymėjimą, nuotrauką ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 46. Asta

  Turiu II grupės invalidumą ir paveldėjau sodybą, kuriai reikalinga stogų renovacija. Sodyboje negyvenu, ar man priklauso invalidumo lengvatos pagal invalidų lengvatų įstatymo eilute gauti sodybai pagal kaimišku namu stogų keitimo projekta ES stogų renovacija. Pagal sodybos amžiu ir stogų keitimo projektą man priklausytų nemokama renovacija 100 proc. bet kaip yra iš tiesų? Ačiū būtų už atsakymą.

  • LZNS

   Invalidumo grupių nebėra nuo 2005 metų. Ką turėjote omenyje „invalidumo lengvatos pagal invalidų lengvatų įstatymo“?
   Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis pagal veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“ finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negali viršyti 2 000 eurų. Nieku neradome informacijos, kad parama gali būti 100 proc.

   http://www.asbestuine.lt/asbesto_salinimo_programos_informacija/

 47. Danguolė

  Ar gali tarpmiestinio autobuso vairuotojas sustoti ir išleisti neįgalųjį keleivį , didelių poreikių su judėjimo negalią ,jam paprašius, Vilniaus miesto stotėleje-Šeškinėje , kur stoja miesto autobusai

  • LZNS

   Kokiai įmonei priklauso tarpmiestinis autobusas, į tą įmonę ir reiktų kreiptis su paklausimu ar gali sustoti stotelėje, kuri nėra įtraukta į sustojimų maršrutą.

 48. Remiga

  Laba diena. man nustatytas 50% darbingumo lygis. Ar galiu laikyti automobilio teises?
  . Aciu

 49. Viktorija

  Laba diena. Turiu dukrą,kuriai nustatyta lengva negalia. Ar galim keltu iš Klaipėdos į Kuršių neriją keltis automobiliu be eilės.

  • LZNS

   Kiek žinome fiziškai nėra galimybės apvažiuoti automobilių eilės (jeigu yra didelė automobilio sankaupa sezono metu) iki pat kasų. O prie kasų jau yra eilė automobiliams su leidimais, paprašius apsauga galėtų praleisti ten be eilės. Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Kelto informaciją: +370 46 31 11 17; +370 698 54050, galbūt jie patarpininkautų jeigu iš anksto su jais susisiektumėt ir nurodytumėt datą kada keliausite.

 50. Vitalijus

  Sveiki. Mano tėvukui nesenai nustatė pirmo lygio invalidumo lygi. Norėjau paklaust ar jam kompencuos už transporto priemones įsigijimą.? Ir kur reikia kreiptis.? Atsiustame laiške buvo į rašytą spec. Poreikiai. Ačiū.

  • LZNS

   Kokie spec poreikiai buvo nustatyti?

 51. liepa

  Sveiki,
  ar vilniecio kortele turinti 50% nuolaida, sulaukus 80 metu yra pakeiciama imkortele su 80 procentu nemokamai, ar ja reikia pirkti? Jei taip, tai kiek kainuoja?
  Aciu

  • LZNS

   Pasikeisti nuolaidos tipą, Jums reikės atvykti į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Klientų aptarnavimo centrą, Gedimino pr. 9A arba Geležinkelio g. 15 (Geležinkelio stotyje). Kortelėje negali būti jokios rūšies aktyvintų arba neaktyvintų bilietų. Kortelė yra keičiama nemokamai.

 52. Janina

  Birželio mėn man paskirta senatvės pensija, ar man priklauso viešojo transporto bilietui lengvata?

  • LZNS

   Ar turite nustatytų specialiųjų poreikių, ar iki sukankant turėjote neįgalumą?

 53. Rūta

  Sveiki, man yra 16 metų, turiu vidutinį invalidumą, bet važinėt galiu pati. Ar lydintysis asmuo yra būtinas? Ir perkant mėnesinį bilietą – kokios nuolaidos yra taikomos? Ačiū.

  • LZNS

   Galite važiuoti ir viena, lydintis asmuo nėra privalomas. Jums priklauso bilietas su 80 % nuolaida.

 54. Erika

  Sveiki.sunui 11m.turi lengva neigaluma.kokios nuolaidos jam priklauso.ar masinos zenkla statyti invalido vietoje galima isigyti?aciu

  • LZNS

   Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis). Taigi galite važinėti visuomeniniu transportu su 80 % nuolaida.
   Lengvojo automobilio parkavimo kortelė ir ženklas „Neįgalusis“ priklausytų jei būtų nustatytas sunkus neįgalumo lygis, tačiau kadangi vaikui nustatyta lengva negalia į neįgaliųjų vietą automobilio statyti negalite.

 55. Rima

  Sveiki.Vyras turi 20% darbingumą,o kitoje eilutėje parašyta,kad nedarbingas.Ar jam priklauso lengvata lengvajam automobiliui įsigyti ir kur reikėtų kreiptis.Jis pats vairuoja automobilį.

  • LZNS

   Ar jūsų vyrui yra nustatyti specialieji poreikiai? Ne nuo darbingumo lygio priklauso ar skiriama kompensacija lengvojo automobilio įsigijimui.

 56. Albina

  Laba diena, iki 2016-08-19 dienos turėjau 40 proc .darbingumą, po pakartotino vertinimo nedarbingumo lygis 50 proc. Ar yra nustatyta kiek galima dirbti esant 40 proc. darbingumui, kada priklauso kompen. įsigyti lengvąjį automobilį.Kokio s lengvatos prikauso turint 50 proc. darbingumą Aąiū

 57. saulius stulpinas

  Sveiki.turiu 40 procentu darbinguma.noriu isigyti automobili.ar gausiu kokia kompensacija is valstybes perkant transporto priemone?

 58. Algimantas

  Turejau neįgalumą ,buvau iš dalies darbingas 50 proc.,dabar jau pensijoje,ar priklauso transporto lengvatos,ar reikia tureti neįgalumo pažymejima,o jei reikia,tai kur kreiptis.Ačiū./

  • LZNS

   Reikia kreiptis į savivaldybės socialinį skyrių. Senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, kuriems buvo nustatytas darbingumo lygis iki senatvės pensijos amžiaus, gali kreiptis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir Neįgaliojo pažymėjimo išdavimo bei pateikti šiuos dokumentus: prašymą; asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę); Darbingumo lygio pažymą arba neįgaliojo pažymėjimą; 3 x 4 dydžio nuotrauką – spalvota arba nespalvota. Veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą gali pateikti ir kiti suinteresuotojo asmenys, papildomai pateikę savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas negali to padaryti pats.
   Asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažinti II grupės invalidais) priklausys bilietas su 50 procentų nuolaida.

 59. Elena Kaunas

  Sveiki turiu 50% nedarbinguma ar priklauso transporto lengvata ir kokia jai priklauso ačiū

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra parašytos transporto lengvatos.
   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi:asmenys, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis.

 60. Irina

  Laba diena,labai pasimiečiau… Turiu neigaluma 2 grupe darbingumo 50%,autobusu važineju su 50%. Noriu paklaust ar tai galiuoją maršrutiniame autobuse? Kas praleidžia su pažymejimu,kas ne.. Norečiau sužinot savo teises.

  • LZNS

   Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietas su 50 procentų nuolaida priklauso asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis,

 61. Tadas

  Sveiki, man keturiolika. Turiu 2 neigalumo lygi. Ar draugui arba mamai jeigu vaziuoja kartu priklauso 80%?

  • LZNS

   Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais

   1. Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);

   Tai reiškia, kad iki tau sueis 18 metų ir bus nustatytas darbingumas, tau ir vienam tave lydinčiam asmeniui (nesvarbu ar tai yra šeimos narys ar draugas) priklauso 80 procentų nuolaida.

 62. jonas

  jeigu lengvas invalidumas kiek reikia moket ?

  • LZNS

   koks jūsų darbingumas, o ne invalidumas?

 63. Giedrius

  Kiek reikia moket vaziuojant su autobusu jeigu mano invalidumas lengvas?

  • LZNS

   koks jūsų darbingumas, o ne invalidumas?

 64. Irina

  20% darbinguma.ar galima imti versla liudiima

 65. romas

  Mano darbingumo lygis 50%. Ar man priklauso kokios nors nuolaidos ? Ačiū.

  • LZNS

   Taip priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.

 66. Modestas

  2001 gimimo regejimo negalia vidutinis neigalumas.
  Ar priklauso 80 % nuolaidos visajame transporte nes esu girdejas kad vaikams neduoda sunkaus neigalumo lygio.

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir vienas juos lydintys asmuo. Tai yra visi vaikai, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir nesvarbu kokio sunkumo.
   Vaikams nustato ir sunkų neįgalumo lygį, bet tik tuomet kai atitinka tam tikrus kriterijus ir tai, kad jūs girdėjote, kad vaikams nenustato sunkaus neįgalumo lygio yra netiesa.

 67. romas

  Darbingumo lygis 50% . Ar priklauso lengvata už automobilio ir mažojo pramoginio laivo techninę apžiūrą ?

  • LZNS

   50 proc. nuolaida už privalomosios techninės apžiūros ir pakartotinės techninės apžiūros atlikimą taikoma: asmenims, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis, priklausančioms ir jų vairuojamoms arba specialiai neįgaliesiems pritaikytoms ir jų vairuojamoms Lietuvos Respublikoje įregistruotoms M1 ir N1 klasių transporto priemonėms, išskyrus automobilius taksi.

 68. jole

  Jei turejai invaliduma 3 grupes, ar priklauso isejus i pencija lengvatos transporto bilietam?Ir jeigu dirbi dar 0’75 etato ir turejai 35 dienu atostogas ar tiek ir liks?

  • LZNS

   Asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis priklauso transporto bilietai su 50 procentų nuolaida.
   Nuo 2017 m. liepos 1 dienos keičiasi atostogų trukmė, vietoj kalendorinių dienų bus darbo dienos, o koks darbo dienų skaičius bus nustatytas dar nėra patvirtinta.

 69. JONAS

  Asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems yra nustatytas specialiųjų poreikių lygis, buvo nustatytas darbingumo lygis iki senatvės pensijos amžiaus arba turima invalidumo grupė (nustatyta neterminuotam laikui) yra prilyginama specialiųjų poreikių lygiui, neįgaliojo pažymėjimus išduoda savivaldybių administracijos Socialinės paramos skyriai.

  Laba diena noreciau suzinoti ar sis nutarimas bus taikomas man ,ar bus man pritaikytas specialiuju poreikiu lygis kai sulauksiu pensijnio amziaus (man nustatytas 35 proc darbingumas iki pensijinio amziaus) Aciu

 70. As

  Noriu paklaust jai pas mane 80 proc neigalumas ir mane lydi vaikas 13 metų ar jam priklauso pigesnis kaip lydinčio biletas?

 71. Birute

  Sveki norejau paklausti pensijinio amziaus zmogus 80 metu priklauso palydovas vykti autobusu tiek pat palydovui80proc

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra aiškiai parašyta, kad 80 procentų nuolaida priklauso asmenims virš 80 metų, bet neparašyta, kad nuolaida taikoma ir juos lydintiems asmenims. Jeigu šiam asmeniui būtų nustatyti dideli specialieji poreikiai, tuomet priklausytų, bet jeigu jie nėra nustatyti, tuomet lydinčiam asmeniui nuolaida nepriklauso.

 72. Rimantas

  Sveiki, turiu neįgalumą 70% diagnozės kodas TLK-10-AM E11.71, N18.4, E66.0, E78.0, G54.2, G55,1, I11.9, I25.2, I50.1, M50.1
  Norėčiau paklausti ar galiu gauti kompensacija automobiliui nusipirkti.

  • LZNS

   E11.71 – 2 tipo cukrinis diabetas su daugybinėmis mikrokraujagyslinėmis ir kitomis patikslintomis nekraujagyslinėmis komplikacijomis; N18.4 – Lėtinė inkstų liga, 4 stadija; E66.0 – Nutukimas dėl kalorijų pertekliaus; E78.0 – Gryna hipercholesterolemija; G54.2 – Kaklo nervų šaknelių sutrikimai, neklasifikuojami kitur; G55.1 – Nervų šaknelių ir rezginių suspaudimas sergant tarpslankstelinio disko sutrikimais; I11.9 – Hipertenzinė širdies liga be širdies nepakankamumo (stazinio); I25.2 – Senas miokardo infarktas; I50.1 – Kairiojo skilvelio nepakankamumas; M50.1 – Kaklo diskų liga su radikulopatija
   Pagal jūsų nurodytus ligos kodus, galima būtų pritaikyti šiuos kriterijus kuomet skiriama lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis:
   – inkstų IV laipsnio nepakankamumas

 73. Vaida

  Laba diena, Gavau neįgalumą ir gydytoja teigė, kad 65% nedarbinga. Kokios lengvatos priklauso transporto bilietams? Bei ar tai gali turėti įtakos mano turimam darbui, t.y. ar neatleis manęs dėl to iš darbo (esu mokytoja)? Dėkui už paaiškinimą :)

  • LZNS

   Jūsų darbingumas yra 45 proc., taigi jums priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.
   Kai nustatė darbingumo lygį, jums buvo išduota pažyma dėl darbo pobūdžio ir sąlygų ir jeigu ten nėra nurodyti jokie apribojimai, tai galite dirbti kiek jūs norite. Taip pat dėl apsidraudimo jums reiktų kreiptis į Darbo medicinos specialistus, kurie pagal pateiktus darbovietėje esančius rizikos veiksnius, nustatys kaip ir kiek galite dirbti.
   Dėl darbingumo lygio nustatymo, tai negali atleisti, nebent dėl savo negalios pobūdžio negalite atlikti jums pavesto darbo. Kitais atvejais tai būtų diskriminacija dėl negalios, kuri pagal Baudžiamojo kodekso 169 str. baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

 74. RIMAS

  SVEIKI, turiu 45proc nedarbingumo, ar galiu dirbti savo darba, vairuoti fura? Lietuvoje

  • LZNS

   Taip, galite jeigu nėra rizikos faktorių kurie kenktų jūsų negaliai, pvz: vibracija.

 75. Jolita

  Laba diena, mano dukrai yra 16m ir jai nustate lengva neigalumo grupe ar priklauso kokia lengvata trasportui?

  • LZNS

   Teisę įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis). Visiškai nesvarbu koks neįgalumo lygis nustatytas, priklauso 80 proc. nuolaida jai ir vienam lydinčiam asmeniui.

 76. VAIVA

  Sveiki.Noreciau suzinoti kokios man priklauso lengvatos netekus 65% darbingumo.Ar galeciau gauti zalia at melyna korteles.Aciu.

  • LZNS

   Jūsų darbingumo lygis yra 35 proc., tai neįgaliojo ženklą galėtumėt klijuoti jeigu turėtumėt neįgaliųjų automobilių statymo kortelę, o statymo kortelę galėtumėt gauti jeigu jums būtų nustatytas nors vienas specialusis poreikis (pvz. transporto išlaidų kompensacija, lengvojo automobilio įsigijimo kompensacija arba priežiūra pagalba). Kitais atvejais neįgaliųjų vietose automobilio statyti negalite.

 77. evelina

  labas noriu paklausti ar su 2 grupe lydintis asmuo gali lydeti zmogu su lengva negalia

  • LZNS

   Grupių nebėra nuo 2005 metų. Tikėtina, kad jūsų darbingumas yra tarp 30 – 40 procentų. Tokiu atveju asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida. Tokio darbingumo asmeniui lydinčiam asmeniui lengvata nėra skiriama. Bet kadangi jūs nurodote, kad lydintis asmuo turi lengvą negalią (neaišku ar tai darbingumo lygis ar neįgalumo lygis), negalime komentuoti kokio dydžio nuolaida priklauso. Jeigu patikslinsite savo klausymą, galėsime pakomentuoti plačiau.

 78. Jonas

  Nuo šių metų liepos 1 dienos papildomos lengvatos numatomos mokiniams ir studentams vasaros atostogų metu bei pensinio amžiaus žmonėms nuo 65 metų. O kokios tai lengvatos 65 metu sulaukusiems?

  • LZNS

   Negalime atsakyti į klausymą, nes neaišku apie kurį miestą klausiate.

 79. tėvelis

  Žmona sulaukė pensijinio amžiaus, kokia lengvata priklausys pensininkams papildant važiavimo kortelę spaudos kioske važiavimo bilietėliu?

  • LZNS

   Jeigu žmona sulaukė pensijinio amžiaus ir neturėjo prieš tai negalios arba dabar nėra nustatyti specialieji poreikiai tai nuolaida nepriklauso. Ji priklausys suėjus 70 metų.

 80. Stasys

  Turiu 55% darbingumo grupe.Ar galiu gauti neigaliojo zenkla automobiliui?

  • LZNS

   Galėtumėt jeigu jums būtų nustatytas bent vienas specialusis poreikis, pavyzdžiui specialusis transporto išlaidų kompensacijos. Jeigu nėra nustatyti, tai nepriklauso.

 81. Janina

  sveiki, nuo 2009 turiu invaliduma, po auglio pasalinimo galvoje, operacijos pora metu turejau 1 grupe, nuo 2012 metu gavau 2 grupe, o nuo 2015 dave iki pensijos, nors jauciuosi taip pat kaip po operacijos niekas nepasikeite, vistiek turiu su kazkuo uz parankes vaikscioti, arba su lazda, motyvuoja tuo kad pati save apziuret galiu, nors tiesa ta kad nevisai galiu, reikia pagalbos prasyti net plaunant galva, apmaudu kai matau begiojancius su 80 proc. ibega sveika bobule i autobusa ir perka bilieta su 80 proc. tai kaip nustatomas darbingumo lygis pagal pinigines stori.

 82. Daina

  Turiu 2gr. 30% darbingumo Nuo 20m,, dabar man 35m. neigalumas gautas pries 2005m. liepos 1d. Pencija gaunu, kaip vaikas, praesiant iki 24m. Taip pat del to pacio istatymo ir naslaicio pencija, kaip neigalumas iki 24m ir iki 2005m liepos 1d. Kokia nuolaida vaziuojant autobusais?

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis priklauso 50 proc. nuolaida.

 83. Albertas

  Ar priklauso kokia lengvata laikantis teises neigaliam asmeniui,pvz jai jam nustatytas60% nedarbingumas?

  • LZNS

   Rekomenduotume jums paskambinti į Valakupių reabilitacijos centrą, ne jie organizuoja vairavimo kursus neįgaliesiems: Asmuo atsakingas už vairavimo mokyklos veiklą, Renata Dubnikovienė, mob.tel. 861209937

 84. Svetlana

  Laba diena. Turiu 9 m. vaiką, kuriam nustatytas invalidumas. Kokia bilietuko kaina jam priklauso ir ar lydinciam asmeniui yra kokios lengvatos? Aciu

  • LZNS

   Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis (t.t vaikai), ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis).

 85. Virginija

  Laba diena, dukryte yra neįgali nuo 1997 m t,y. nuo vaikystės.Nuo 2007m. tapus pilnamete.paskirtas 40 procentų darbingumas.Ar priklauso transporto lengvata 80 procentų.
  Ačiū.

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida, nesvarbu, kad neįgalumas buvo nustatytas dar vaikystėje.

 86. Karolina

  Laba diena,
  norejau pasiteirauti ar suteikiama nuolaida viesajam transportui kitu saliu pensininkams (is Europos Sajungos)?
  Aciu!

  • LZNS

   Susisiekimo ministerija informavo, kad nuolaidos taikomos tik kitų valstybių (Europos sąjungos) studentams.

 87. stanislovas

  laba diena turiu protezuotus sirdies aortos ir mitralini voztuvus 2004 m darbingumas 35%,ar teisus darbdavys uzdraudes dirbti pjovimo staklemis ,nors prie siu stakliu dirbu 4 metus(pjaustomas gofro kartonas) aciuuz atsakyma

  • LZNS

   Visi darbuotojai privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai. Profilaktiškai sveikatą tikrintis privalo ne tik kenksmingose ir pavojingose sąlygose, tačiau ir įvairiose paslaugų teikimo srityse dirbantys asmenys. Užsakant darbuotojo sveikatos pažymą reikia turėti darbdavio išduotą ir užpildytą medicininę knygelę, o jei dar esate neįdarbinti – privalomojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos formą.
   Ar jūs darbdaviui pateikėt minėtus dokumentus ir kokios buvo gydytojų išvados?

 88. Tomas

  Sveiki, turiu neįgaliojo pažymėjimą. Darbingumo lygis – 40%. Gal žinote kokios lengvatos būtų suteikiamos viešojo transporto paslaugoms su neįgaliojo ir studento pažymėjimais?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate surašytos visos nuolaidos ir kam jos taikomos.

 89. jolanta.krasauskiene6@gmail.com

  sveiki,mes abu su vyru turim neigalumo grupes 70 ir 60 procentu ar mum priklauso priedas 56 eurai jei priklauso ar abiem,aciu

  • LZNS

   56 eurai priklauso ne nuo turimo darbingumo lygio, o nuo turimos ligos pobūdžio. Taigi negaliu atsakyti, nes nežinau jūsų ligų.

 90. LINA

  sveiki,noriu suzynoti ar galioja ir kiek laiko pasibaiges neigalumo pazymejimas,jei yra tvarkomi israsai del pakartotines komisijos?aciu

  • LZNS

   Galioja iki tos dienos kuri nurodyta neįgaliojo pažymėjime.

 91. Tomas

  Sveiki, turiu neįgaliojo pažymėjimą. Darbingumo lygis – 40% ar galiu eiti mokintis c c+e kategorijas vairuotojo teisem ir paskui dirbti?

  • LZNS

   Kiekviena negalia turi skirtingus sveikatos sutrikimus ir apribojimus todėl žinodami tik darbingumo lygį, negalime pasakyti ar galėsite gauti tas kategorijas.
   Besiruošiant mokytis reikia patikrinti sveikatą ir gauti Vairuotojų sveikatos patikrinimo pažymą. Gydytojai tikrindami jūsų sveikatą nustatys, ar galėsite gauti c c+e kategorijas.

 92. Valė

  Esu pensinikė, 62 metų. Neįgalumo iki pensijos neturėjau. Ar priklauso kokia nuolaida važiuojant miesto autobusu tokio amžiaus pensininkei? Gyvenu Marijampolėje.

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi asmenys nuo 70 iki 80 metų.

 93. Lina

  Mano darbingumo lygis -50%. Ar man būtina stovėti darbo biržoj , kad būčiau drausta privalomu sveikatos draudimu, turėti pravažiavimo nuolaidą miesto ir užmiesčio trasportu, o taip pat gauti kompensaciją šildymui. Ačiū.m

  • LZNS

   Valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami visi asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, todėl stoti į darbo biržą jums nereikia, kad būtumėt drausta.
   Dėl kompensacijos šildymui, reikia teirautis socialinės paramos skyriuje.
   Asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, priklauso 50 % nuolaida įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais.

 94. Žilvinas

  Laba.turiu neigaliojo vairuotojo kortele,ja naudoju vazinedamas savo rajone,o vaziuodamas i didziuosius miestus issinuomoju automobili.negi turiu apklijuoti nuomojama automobili neigaliojo zenklais,nes ta kortele taip iseina pasidare beveik kaip ir niekas

 95. Jovita

  Sveiki.turiu 40% nedarbingumą.ar man priklauso nuolaida už daugiabučio namo renovacija.jei taip.tai kiek?

  • LZNS

   Ne nuo turimo darbingumo, o nuo pajamų priklauso ar priklauso nuolaida.

 96. STASAS

  Sveiki tautieciai, noriu pasidalinti ir as savo,, dziaugsmu,,2017.08.18 buvo nustatytas 55 procentu darbingumas,kodaiG54.2 G55.1 167.8 M42.10 M51.1 111.9 TAIS PACIAIS METAIS GRUODZIO MEN,patvirtinta profesine liga ir 45 procentu darbigumo lygis. ir 45 procentu profesines ligos darbingumo lygis.Kas keisciausia kad,, stebuklingai,, dingo hipertenzine iga kuria sergu 14 metu is visu kodu liko tik M5.1 taip pat profesines ligos kodaiG62.8 H83.3 Z577.Nustatytas mazesnis darbingumo procentas bet isvados del darbo pobudzio ir salygu pasikeite .Vaikstau lazdos pagalba nugaroje truksta jegos negaliu nei pasilenkti nei atsitupti.isavada galiu dirbti darba su nuolatiniu vaiksciojimu sedejimu,stovejimu.vaiksciojimu.neivieno sio veiksmo be atramos negaliu daryti.Labai dekoju sios tarnybos NNT DARBUOTOJAMS UZ GREITA IR EFEKTYVU,,PAGYDYMA,,,Svarbiausia uz man patikusi klausima AR NUSIVALAI UZPAKALI?NEJAUGI JIE VISUR JAUCIA FEKALIJU KVAPA.,KAD VISIEMS UZDAVINEJA SI ZMOGAUS ORUMA ZEMINANTI KLAUSIMA.APIE ANKETOS KLAUSIMUS IS VISO PATYLIU,DIDESNIU NSAMONIU NEESU GIRDEJES KAIP TURINTIS VIBRACINE LIGA TURI KVALIFIKACIJA IR GALI DIRBTI JEIGU PAZYMETA ,NEGALI DIRBTI VIBRACIJOS POVEIKIO VEIKIANCIO KUNO,APKLAUSOS LAPE RASO ATSAKYMA GALI,PAAISKINKIT GUDRUCIAI KA TAI REISKIA.

 97. Dima

  Labas vakaras, turiu40 procentu darbingumo ar man priklausoviesojo transporto kokia nors lengvata?

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis, priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.

 98. Jurgita

  Sveiki. Mano mama gyvena Linksmakalnio kaime, Kauno raj. Ji turi 30 proc. darbingumą. Nevairuoja. Iš kaimo veža tik 94 priemiestinis mikroautobusas. Noriu pasitirauti ar nėra galimybės, kad būtų taikoma nuolaida keliaujant šiais mikroautobusais? Dėkoju.

 99. Dalius

  Man 53metai turiu 25 procentus darbingumo lygi ar lydincem asmeniui priklauso transporto lengvata lietuvoja ar vykstant i usieni Aciu

  • LZNS

   Transporto lengvatos neįgaliajam ir jį lydinčiam asmeniui Lietuvoje priklauso. O dėl užsienio šalių negalime pasakyti, nes kiekviena šalis turi savo įstatymus ir lengvatas. Jeigu žinote tiksliai į kurią šalį važiuosite, pasiskambinkite į tos šalies ambasadą ir pasiteiraukite.

 100. Virginija

  Kur išsikėlė kauno transporto ofisas iš Ožeškienės gatvės?

  • LZNS

   Apie kokį transporto ofisą kalbate? Patikslinkit prašau įstaigos pavadinimą.

 101. Justas

  Man 27 metai.Darbingumas 20 proc(šalia parašyta NEDARBINGAS)Turiu spec poreikius-nuolatinę priežiūrą.Neįgalumas nuo vaikystės.Kokio dydžio šalpos išmoka man priklauso?

  • LZNS

   Asmenys, pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 24 metai, taip pat asmenys, kurie dėl ligos ar traumos, atsiradusios iki jiems sukako 24 metai, padarinių nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažinti po 24 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos (įskaitytinai), kurią jiems sukanka 26 metai:
   – netekusiems 80 % darbingumo –(1,91 ŠPB) 248,30 Eur

 102. Tujų 10,Vadaktai,Radviliškio r.

  Laba diena.Nuo kokio amžiaus pensinininkams priklauso 50 procentų transporto nuolaida.

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi: pensijinio amžiaus asmenys nuo 70 iki 80 metų

 103. Jolanta

  Turiu 25 procentu darbinguma. Ar galiu dirbti? Ar apmokes nedarbingumo lapeli jeigu susirgsiu?

  • LZNS

   Dirbti galite. Nedarbingumo lapelis bus apmokamas tik 90 dienų per metus. Jeigu sirgsite, Sodra už kitas dienas neapmokės.

 104. Liudmila

  Sveiki, mano draugė, Lietuvos pilietė gyvena Vokietijoje, ir ten jai buvo nustatyta 100 proc. nedarbingumo dėl akių ligos. Lietuvoje taip pat jai nustatytas neįgalumas , pažymoj įrašyta „netektas darbingumas 75%“, ir paskirta pašalpa.. Vokietijoje jinai turi lengvata pravažiavimui , o lydijančiam ją asmeniui taip pat yra lengvata. Draugė atvažiuoja į Lietuvą (Klaipėdą) 3-4 kartus per metus, turi čia būtą, vaikus. Ar gali jinai pasinaudoti autobusu pravažiavimui lengvatą? Ir kaip dėl lydijančio asmens? Jei galima pasinaudoti lengvata. ar pakanka Vokietijoje išduoto invalidumo pažymėjimo?

  • LZNS

   Jūs rašote, kad Lietuvoje jai nustatytas netektas darbingumas 75 proc. Ar jau yra išduotas galiojantis pažymėjimas?

 105. Liudmila

  Pažymėjimas dar neišduotas. Tik darbingumo lygio pažyma. O kur gauti pažymėjimą?

  • LZNS

   Pažymėjimas išduodamas Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyba.

 106. Liudmila

  O kai bus gautas pažymėjimas, galima pasinaudoti lengvatomis?

 107. Rasa

  Gyvenu Airijoje. Turiu invaliduma. Ar atvykus i Lietuva man galioja lengvatos viesajam transportui?

  • LZNS

   Ar jūsų neįgaliojo pažymėjimas yra galiojantis? Jeigu taip, tai galite naudotis lengvatomis.

 108. Rasa

  Aciu labai uz atsakyma. Pazymejimas galiojantis. Tai man perkant bilieta reikia tik parodyti ta Airiska kortele? Airijoje man visuomeninis transportas yra nemokamas, ten uzrasyta „free travel“ Kokiu nuolaidu galiu tiketis Lietuvoje.
  Aciu

  • LZNS

   Airiška kortelė Lietuvoje negalioja, ar turite Lietuvišką kortelę?

 109. Rasa

  Neturiu lietuviskos korteles, tik Airiska. Maniau, kad ir Lietuva ir Airija priklauso Europos sajungai. Ar as neteisi?

  • LZNS

   Lietuva priklauso ES, bet turint skirtingus darbingumo lygius, taikomos skirtingos nuolaidos. Nebus aišku, kaip reiks taikyti nuolaidas, nes ar jūsų pažymėjime nurodomas darbingumo lygis ar neįgalumo lygis.

 110. Ksenija Štalenkova

  Laba diena!
  Gal aš galiu pirkti biletus su nuolaidos jeigu aš nesu lietuvė bet turiu Baltorusijos patvirtinimo dokumenta, kad aš turiu neįgaluma (trauku vežimėliu)?
  Pagarbai,
  Ksenija

  • LZNS

   Ne, negalite. Nuolaidos priklauso nuo nustatyto darbingumo lygio ir nebus aišku kaip taikyti jums nuolaidas.

 111. Rolandas

  Sveiki,gal zinote ar pasikeite 2018m neigaliesiems zvejybos lengvatos??? Visiskai nera jokios informacijos,nei 2018m zvejybos taisyklese nieko nepamineta,nei google nieko neimanoma rasti. Delfi rubrikoje kablys buvo konferencija kur kalbino V. Graiciuna,ten parasyta,kad nemokamai zvejoti gali tik vaikai iki 16m ir pensininkai,apie neigaliuosius vel nei puse zodzio. Negi valdzia is neigaliuju atime paskutini nemokama dalyka pabuti gamtoje su meskere? Gal zinote bent kur rasti informacija situo klausimu?

  • LZNS

   Dėl Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių patvirtinimo Galiojanti suvestinė redakcija (nuo 2018-01-18)
   11. Draudžiama žvejoti:
   11.1. be mėgėjų žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti tame vandens telkinyje, išskyrus asmenis, turinčius nemokamą žvejybos teisę.
   Lietuvos Respublikos mėgėjiškos žūklės įstatymas Galiojanti suvestinė redakcija (nuo 2015-01-01)
   7. Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turi teisę fiziniai asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji, o Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose – ir fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje.

 112. Daiva

  Esu globeja mamos turincios didelius poreikius. As esu dirbanti ir gaunanti minimuma. Kai esu darbe mama rupinasi uz 2o % mamos pajamu carito darbuotojos. Gal man priklauso papildomos atostogos ar kokios lengvatos ? Acium

  • LZNS

   Papildomos atostogos ar lengvatos priklauso tik auginantiems neįgalius vaikus.

 113. Zivile

  Sveiki. Su neigaliojo pensininko pažymėjimu transportui bilietas senoliui nekainuoja ar reikia moketi puse kainos? Neigalumo lygis:didelis. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu pensijinio amžiaus asmeniui yra nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis tai:
   Bilietas su 80 procentų nuolaida turi asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);

 114. Olga

  Sveiki.Neigaluma turu 5 metai, 45% galu tiketis dantu protezavimo lengvatos?Aiu.

  • LZNS

   Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi asmenys, kurie įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais asmenys.
   Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:
   • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 463,13 euro;
   • pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio – iki 1 424,99 euro;
   Dantų protezavimo eilės: http://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugos/dantu-protezavimas

 115. Akvile

  Sveiki. Man 20 metu esu darbinga 45%. Su kiek % nuolaida galiu pildytis nuolatinį?

  • LZNS

   Bilietas su 50 procentų nuolaida turi asmenys, kuriems nustatytas 30 – 55 proc. darbingumo lygis

 116. Loreta

  Sveiki
  Nustatytas 50 procentų darbingumas. Neįgali esu iš vaikystės (1995 m.). Šiuo metu man 30 metų. Pažymėjime nėra nurodyta, kad neįgalumas iš vaikystės. Naudojantis viešuoju transportu taikoma 50 proc. nuolaida. Ar pagal galiojančius teisės aktus, esant neįgalumui iš vaikystės, nepriklausytų didesnė nuolaida? Ar neįgaliojo pažymėjime atžymimas Neįgalumas iš vaikystės?
  Ačiū. Pagarbiai

  • LZNS

   Esant neįgalumui iš vaikystės transporto nuolaidos nėra didesnės.

 117. marija.bendziene@gmail.com

  turiu 25 proc.neįgalumą turiu vairuotojo teises ar galiu gauti pašalpą automobiliui įsigyti.

  • LZNS

   Ar jums buvo nustatinėjami specialieji poreikiai?

 118. Tatjana

  Lab.diena.Turiu 55% darbingumo lygį.Ar man priklauso kokia lengvata, kertant sieną su automobiliu.
  Ačiū.

  • LZNS

   Kiekviena valstybė yra pasitvirtinusi lengvatas kertant sienas. Kadangi nenurodėte kurią sieną ruošiatės kirsti, tai negalime atsakyti.

 119. daiva

  Laba diena,
  Žmogui yra nustatytas 20 proc. darbingumo lygis, turi neįgaliojo pažymėjimą. Vakar važiavo autobusu, maršrutu Ukmergė – Širvintos ir autobuso vairuotojas pareikalavo sumokėti už pravažiavimą pilną kainą, aprėkė ir pasakė, kad jokia nuolaida nepriklauso.
  Ar vairuotojas buvo teisus?
  Ačiū
  Daiva

  • LZNS

   Vairuotojas nebuvo teisus. Jeigu pasakytumėt kokios įmonės tai buvo autobusas, pasistengsime, kad tokie atvejai daugiau nepasitaikytų.

 120. Birutė

  Laba diena. Man 67 metai. 2006 m. po širdies operacijos nustatytas 35% darb. lygis. Dirbau iki 2012 m., kol sulaukiau pensijos. Tada leido rinktis: ar pensija, ar neįgalumas, kadangi tos pensijos buvo tolygios, pasirinkau neįgalumą, vidutinių spec. poreikių ( dėl transporto bilietų 50% ). Kiek supratau, aš nesiskaitau senatvės pensininkė, o skaitausi tik neįgali? Šiemet man pensijos neperskaičiuos, kaip visiems? Už stąžą nepridės? Nors stažas yra virš 33 metų. Ar kitais metais perskaičiuos neįgalems lygiai taip pat, kaip dabar senatvės pensininkams ir už stažą pridės? Ar jau šiais metais geriau pereiti į senatvės pensininkų gretas? Ačiū. Pagarbiai.

  • LZNS

   Senatvės ir neįgalumo pensijos apsiskaičiuoja labai panašiai, jeigu kyla viena, tai kyla ir kita. Abi jos yra perskaičiuojamos vienu metu.

 121. romas

  noriu suzinoti ar turint 50 % darbinguma gausiu nuolaida autobuse klaipeda ryga aciu

 122. Vaida

  Sveiki,
  Dėl ligos teko išeiti iš darbo. Darbingumas 35%. Ar išėjus iš darbo ir įstojus į darbo biržą, bus mokama pašalpą kelis mėnesius dėl netekto darbo?Bei ar reikia pranešti darbo biržai apie turimą neįgalumą? Stažas 17 metų toje pačioje valstybinėje įmonėje.
  Pagarbiai,
  Vaida

  • LZNS

   Pašalpa bus mokama, bet jos dydis apskaičiuojamas sekančiai: iš jums priklausančios nedarbo išmokos bus atimama jūsų gaunama pensija ir mokamas skirtumas. Jeigu neinformuosite Darbo biržos, kad gaunate neįgalumo pensiją, darbo birža apie tai sužinojusi išieškos iš jūsų visas permokas ir jūs turėsite grąžinti viską kas jums buvo permokėta.

 123. Dalia

  Laba diena,turiu 40 procentų darbingumą,ar atleidžiama nuo žemės mokesčio?

  • LZNS

   Žemės mokesčiu neapmokestinama:
   – bendro naudojimo kelių užimta žemė;
   – mėgėjiško sodo teritorijoje esanti bendrojo naudojimo žemė;
   – fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0 — 40 procentų darbingumo lygis, arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai, priklausančio žemės sklypo plotas, neviršijantis savivaldybių tarybų iki einamojo mokestinio laikotarpio rugsėjo 1 dienos nustatyto neapmokestinamojo žemės sklypo dydžio. Fiziniam asmeniui nuosavybės teise priklausantys keli žemės sklypai, esantys tos pačios savivaldybės teritorijos vietovėse (vietovėje), kurioms (kuriai) nustatytas vienodas neapmokestinamasis žemės sklypo dydis, šiuo atveju laikomi vienu žemės sklypu. Jeigu fizinis asmuo turi teisę į mokesčio lengvatą ir turi ne vieną žemės sklypą, taikoma didžiausia lengvata vienam žemės sklypui. Taikant šią nuostatą, šeima laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus (įvaikius), ir su jais gyvenantys jų vaikai (įvaikiai, posūniai, podukros), iki jiems sukaks 18 metų, o prie darbingų asmenų nepriskiriami mokyklų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal dieninės ir nuolatinės studijų formų programas;
   – nacionalinių parkų, regioninių parkų, kraštovaizdžio, kultūrinių, geologinių, geomorfologinių, botaninių, zoologinių, botaninių-zoologinių, hidrografinių ir pedologinių draustinių teritorijų ir jų apsaugos zonų žemė, išskyrus minėtose teritorijose esančias žemės ūkio naudmenas, taip pat užstatytų teritorijų, kelių ir vandenų užimtą žemę;
   – vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų žemė;
   – gamtos paminklų žemė, išskyrus užstatytų teritorijų ir kelių užimtą žemę;
   – į Kultūros vertybių registrą įrašytų archeologinių (išskyrus senamiesčių kultūrinius sluoksnius) ir memorialinių (neveikiančių kapinių ir laidojimo vietų) nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė, išskyrus minėtose teritorijose esančių užstatytų teritorijų, kelių ir vandenų užimtą žemę;
   – į Kultūros vertybių registrą įrašytų istorinių, architektūrinių ir dailės nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė kaimo vietovėse ir etnografinių kaimų teritorijose esančių etnografinių sodybų žemė;
   Savivaldybių tarybų nustatytos lengvatos: http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.7.5.3/-/asset_publisher/0OhS/content/savivaldybiu-tarybu-sprendimai-del-zemes-mokescio-lengvatu-2018-metams/10174;jsessionid=E9A4C4DBC2794BAE88235CC85570A29E?redirect=http%3A%2F%2Fwww.vmi.lt%2Fcms%2Fweb%2Fkmdb%2F1.7.5.3%3Bjsessionid%3DE9A4C4DBC2794BAE88235CC85570A29E%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_0OhS%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_count%3D1

 124. Dovilė

  Laba diena, girdėjome apie kompensacijas transportui įsigyti. Norėjau paklausti ar įmanoma kompensacija, jei mano močiutei yra nustatyti dideli spec.poreikiai, o mano tėtis yra jos globėjas. Reikia dažnai važiuoti pas gydytojus į kitą miestą. Įdomu kur gauti daugiau apie tai informacijos ir kur dėl to kreiptis? Ačiū

Parašykite komentarą

Your email address will not be published