Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos Vilniuje

DSC_0207

Vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.

Vietinės rinkliavos lengvata mokamose stovėjimo vietose netaikoma automobiliams, pažymėtiems tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.

Specialiai neįgaliųjų transportui yra išskirtos stovėjimo vietos, pažymėtos atitinkamais kelio ženklais:

Komentarai 34

 1. Marija

  Laba diena,
  Turiu 35 % darbingumo, noreciau suzinoti kokias lengvatas turiu statant automobili.
  Ar galioja taisykle, statyti automobili be jokiu apribojimu ir bet kurioje stovejimo aiksteleje.
  Ar reikia moketi miesto stovejimo aikstelese, kurios yra mokomos.
  Ar reikia tureti kazkokiusi papildomus dokumentus ar uztenka tik neigaliojo pazymejimas.
  Jeigu reikalingas naujas dokumentas leidziantis statyti automobili, tai noreciau suzinoti kur reikia kreiptis, norint ji iisigyti.
  Aciu
  Marija gailiun

 2. Andrius

  Sveiki.
  iskylo toks klausimas, kodel prie vilniaus oro uosto parkavimas yra mokamas neigaliesiems bendra tvarka, nors vietos yra paskirtos ir yra „Neigaliu amsenu automobiliu statymo kartele“ bet vis tiek reikia moket?
  Dekui

  • LZNS

   Visos parkavimo aikštelės yra valdomos privataus verslo, todėl jos yra mokamos. Jau kurį laiką bandome spręsti šią problemą, tačiau nerandame bendros kalbos su aikštelių valdytojais. Neįgaliųjų automobilių statymo kortelė šiuo atveju neteikia lengvatų kaip ir parkuoti automobilį vietose pažymėtose „Rezervuota“. Vienintelė išeitis yra statyti automobilį prie išvykimo terminalo, ten yra ženklai draudžiantys stovėti, bet jei automobilis yra pažymėtas neįgaliojo ženklais iš priekio ir galo, galėsite užtrukti ilgiau.

 3. Zita

  Sveiki
  Šalia mūsų daugiabučio neseniai įrengė automobilio stovėjimo vietą su ženklu “ neįgaliems“- 3 metrai. Ta vieta buvo įrengta kaimynės iniacityva, nes ji turi neįgalumą ir vairuoja. Norėjau sužinoti, ar tokiu atveju savo automobilį ten gali statyti tik ji? Ar gali visi kas turi neįgalumo pažymėjimą ir ženkliuką ant savo automobilio?Ar tai tapo privati tik kaimynei skirya vieta?

  • LZNS

   Į tą vietą gali statyti visi asmenys, kurie turi teisę statyti automobilį neįgaliųjų vietose. Pažymėtina kad neįgalumo pažymėjimas ir užklijuotas ženkliukas dar nereiškia, kad galite statyti automobilį į neįgaliųjų vietą, paskaitykite prašau kas gali naudoti neįgaliojo ženklą ant automobilio (http://www.negalia.lt/naudinga-info/transportas/zenklas-neigalusis-ir-automobiliu-statymo-kortele/#comment-27172).
   Be to jei kaimynė pasistengė įsirengti vietą, tai iš kaimyniško draugiškumo gal nevertėtų jos užimti, o jeigu jums nėra kur statyti automobiio irgi įsiregite tokią vietą.

 4. Anželika

  Sveiki. Norėčiau pasiteirauti man išduota neįgaliojo asmens automobilių statymo kortelė ar aš galiu statyti automobilį mokamose vietose NEMOKAMAI bet kur, jei neįgaliojo parkavimo vietos užimtos arba jų visai ten nėra?
  Ačiū už atsakymą

 5. Anita

  Sveiki,
  birželio mėn. priparkavau automobilį gatvėje, šalia Savanorių pr. 5, Vilnius. Tai nebuvo automobilių stovėjimo aikštelė, o privažiavimas prie pastato. Grįžusi radau B2B Park kontrolinio patikrinimo mokesčio kvitą, pagal kurį turiu užmokėti 9.4 Eur. dėl parkavimo taisyklių pažeidimo. Sakykite prašau, kaip mes neįgalieji turėtume atskirti, kurioje aikštelėje galime statyti automobilius nemokamai, kurioje privalome mokėti bendra tvarka. UAB vadybininkai teigia, kad prie aikštelės yra skelbimas, tačiau iš jo negalime suprasti, kad jokių nuolaidų mes neturime. Tai tik bendras skelbimas, kad aikštelė mokama, kaip ir visos kitos.
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pakomentuoti susidariusios situacijos, nes nematome koks ten buvo užrašas ir kurioje vietoje stovėjo automobilis. Gal netyčia turite nuotraukas to ženklo ir kur stovėjo automobilis, tuomet atsiųskite mums el. pastu lzns@negalia.lt ir pabandysim išsisaiškinti.

 6. Julija

  Sveiki turiu invalidumo 45% ar galiu statyt i neigaliuju vietas ar reik gaut ta specialu pazymejima?ar visai nesviecia man tokios privelegijos.

  • LZNS

   Jeigu jums nustatytas nors vienas specialusis poreikis (pvz. transporto išlaidų kompensacija), tuomet galėtumėt gauti automobilių parkavimo kortelę ir galėtumėt statyti automobilį neįgaliųjų vietose. Kitu atveju negalite naudotis šia privilegija.

 7. Darius

  Sveiki. Turiu klausyma turiu nedarbingumo lygi 75%. Vairuotojo pazymejimo neturiu nes negalia su regejimu. Taipat ir automobilio. Ar galiu gauti pazymejima kad kiti asmenys galetu mane nuvezti ir mokamose aikstelese moket nereiketu. Ar butina tureti teises? Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Neįgaliųjų automobilių parkavimo kortelė priklauso darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių, ar pensijos amžių sukakusiems asmenims, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių. Taigi jūs galite kreiptis į NDNT, kad jums būtų išduota ši kortelė.

 8. Irena

  Sveiki. Prie daugiabucio, kuriame gyvenu, yra irngtos neigaliuju vietos. Turiu neigaliojo asments automobilio statymo kortele, bet daznai nerandu vietos, nes uzima automobiliai neturintys i tai teises. Kvieciau policija jau kelis kartus, bet is pareigunu sulaukiau atsakymo, kad jie negali padeti niekuom, nes zenklai zymintys neigaliuju vietas yra pasene ir negaliojantys. (balta lentele su juodu neigaliojo konturiu) . Ar taip gali buti? siaip ten ne tik zenklai stovi, bet ir ant asfalto nupiestas neigaliuju zenklas. Dekoju uz atsakyma

  • LZNS

   Neįgaliųjų vieta turi būti paženklinta vertikaliais ženklais: „Stovėjimo vieta“, „Galiojimo zona“ ir „Neįgalieji“.

 9. Irena

  O kaip galeciau spresti zenklinimo problema? Kur kreiptis? Ar turiu teise kreiptis del sios problemos, jei gyvenu nuomuojamamame bute?

 10. Aurimas

  Sveiki,

  Vilniuje, Mokslininkų gatvėje 9A name buvo įsikūrusi IKI parduotuvė. Ten pat yra ir gyvenamasis namas aukštesniuose aukštuose ir namo gyventojai toje aikštelėje visada statydavo savo automobilius. Visada buvo 2 ar 3 parkavimosi vietos neįgaliesias. IKI parduotuvė prieš keletą mėnesių išsikėlė, o ženklai dėl neįgalųjų vietų liko. Ar tie ženklai vis dar turi teisinį pagrindą ir yra galiojantys ar ten jau galima statyti automobilius ir neįgaliesiams?

  • LZNS

   Taip, galima statyti neįgaliųjų automobilius neįgaliųjų ženklu pažymėtose vietose nepriklausomai nuo to ar veikia parduotuvė ar ne.

 11. Aurimas

  Tai neįgaliesiams statyti negalima?

 12. S.Stanevičiaus88-34

  Auginu sūnų su negalia Balandžio mėn. jam suėjo 18m.Jau gavome dokumentus iš nedarbingumo nustatymo tarnybos kur jam nustatytas30% iš dalies darbingumas. Šiuo metu jis dar mokosi gimnazijoje. Vienas jis nevaikšto todėl prašėme išduoti parkavimo kortelę tačiau jos negavome, neva jam nepriklauso. Kaip man elgtis toliau, nes dažnai susiduriame su problema parkavimo prie parduotuvių.Su pagarba Vida

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas darbingumo lygis nuo 0 iki 30 procentų ir kurie patys vairuoja lengvuosius automobilius. Ar yra galimybė jūsų sūnui išmokti vairuoti automobilį?
   Ar jūsų sūnui nustatyti specialieji poreikiai, pavyzdžiui priežiūra – pagalba, transporto išlasidų kompensacija, lengvojo automobilio įsigijimo kompensacija?

 13. Algimantas

  Sveiki. UAB,,P-parkas“ Ateities g. 10 LT-08303 Vilnius , kitaip “b2b parking“ išrašė bauda už automobilio parkavimą Savanorių pr. 1 aikštelėje , šalia SEB banko ir Norfos parduotuvės. Jokių šlagbaumų nėra. Galiojanti neįgaliojo stovėjimo kortelė buvo užkišta už priekinio stiklo ir aiškiai matoma. Į mano pretenziją dėl neteisėtų jų veiksmų, jie atsiūntė štai tokį atsakymą:
  “Pažymime, kad stovėjimas aikštelėje yra mokamas visiems. Privačioje stovėjimo aikštelėje neįgaliesiems nėra taikomos lengvatos.“ LIETUVOS KELIIT POLICIJOS TARNYBA
  UAB,,P-parkas“
  Ateities g. 10
  LT-08303 Vilnius
  2013-01-3 /
  12013-0r-2s
  xr. :q-s- 4o,9
  Nr. 1301/15
  DEL INFORMACIJOS PATEIKIMO
  Informuojame, kad neigaliq asmenq vairuojamq automobiliq Zymejimo, skiriamuoju Zenklu
  ,,Nefgalusis“, tvarka numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybes 2002 m. gruodZio 11 d. nutarimu
  Nr. 1950 patvirtintq Keliq eismo taisykliq 12in..2003, Nr. 7-263) 4 priedo 10 p. Neigaliq asmenq
  vairuojamq automobiliq Zymejimo, neigaliq asmenrl automobiliq statymo kortele, tvarka numatyta
  Lietuvos Respublikos socialines apsaugos ir darbo ministro 2008 m. rugsejo 29 d. fsakyme Nr. A1-324 ..Del neigaliq asmenq automobiliq statymo korleles lormos patvirtinimo'“ 12in.,
  2008, Nr. I 13-4310).
  Taip pat informuojame, kad Siuose teises aktuose nenumatyta galimybe asmenims,
  ‘rairuojar,tiems autornob’ilius paZymeius skiriamuoiu iJenklu-;,lile-igatu’sis*zrneigaliq asmenq
  automobiliq statymo kortele, nemoketi uZ mokamas paslaugas.
  VirSininkas Gintaras Aliksandravidius

  Mano klausimas: ar jie teisūs?

  • LZNS

   Jie yra teisūs, nes jūs pastatėte automobilį privačioje aikštelėje. Privačiose aikštelėse nėra taikomos lengvatos neįgaliesiems nebent jų savininkai tai yra numatę savo tvarkose. Jūsų minėtos aikštelės savininkai yra linkę į kuo didesnį pelną, pamiršdami socialinį atsakingumą, todėl jų tvarkose jokių nuolaidų nėra.

 14. Lilija

  Laba diena. Auginu neįgalią 24 metų dukrą, jai nustatytas visiška negali, neveiksnumas visose srityse. Man paskirta jos globa, ar aš galiu gauti neįgaliojo automobilio statymo leidimą.

  • LZNS

   Neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę įsigyti turi teisę gauti darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas nuo 0 iki 25 procentų darbingumo lygis ir kurie patys nevairuoja lengvųjų automobilių. Jūsų dukra gali gauti automobilių statymo kortelę, o jūs galite ją naudoti kai ją vežate. Dukros vardu turite kreiptis į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl jos išdavimo.

 15. Marina Bartkevič

  Sveiki obkur reikiavkreiptis dėl neigalumo tos vadinamos kortelės? Kad ja gauti.?

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 16. Kaunietė

  Sveiki,
  auginu 5 metų vaiką su vidutine negalia, tačiau ta negalia yra ortopedinė, kojų ilgių skirtumas ~20 cm, nėra čiurnos sąnario, kelio sąnarys irgi be kryžinių raiščių, vaikas vaikšto su vaikštyne arba vežam palydovo valdomu vežimėliu. Ar yra koks nors kelias gauti neįgaliojo automobilio statymo kortelę, nes į tą ‘vaikas su sunkia negalia’ netelpam?

  • LZNS

   Deja nėra jokių išlygų, kad jums būtų galimybė gauti kortelę.

 17. Neringa Danauskiene

  Sveiki, ar teisingai suprantu, kad turint kortelę, kainuos visos šlagbauminės privačios aikštelės, bet nekainuos tos kur yra „geltonoji, žalioji, raudonoji, mėlynoji“ ZONA? kalbu apie pastatymus šalia gatvės tokiose vietose kaip naujamiesčio gatvelės prie daugiabučių ar net vokiečių gatvė? ar ten negausime baudos?

 18. Anatolijus

  Sveiki, susiduriau su tokia problema. Planuojame nupirkti buta. Pats namas pastatytas ant valstybes nuomuojame sklype. Namo plane yra parkavimo vieta neigaliesiems. Žemės sklypas yra nuomojamas iš valstybės. Ar šią vietą įsigijęs ne neįgalus žmogus turi teisę uždrausti statyti automobį į jo vietą, kuri yra pažymėta neįgaliųjų ženklu ir aplamai ar tokia parkavimo vieta gali būti parduodama?

  • LZNS

   Statybos techniniai reglamentai reikalauja, kad būtų įrengtos neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos prie daugiabučių. Pagal statybą leidžiančius dokumentus antžeminės/požeminės automobilių stovėjimo aikštelės yra statinio neatskiriama dalis. Už statinio priežiūrą yra atsakingas statinio savininkas (valdytojas). Eismo tvarka nustatoma statinio savininko iniciatyva ir sprendimu.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published