Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos Vilniuje

DSC_0207

Vietinė rinkliava už naudojimąsi mokamomis stovėjimo vietomis netaikoma automobilių, pažymėtų neįgalių asmenų automobilių statymo kortele, valdytojams (vairuotojams). Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data.

Vietinės rinkliavos lengvata mokamose stovėjimo vietose netaikoma automobiliams, pažymėtiems tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“.

Specialiai neįgaliųjų transportui yra išskirtos stovėjimo vietos, pažymėtos atitinkamais kelio ženklais:

Komentarai 5

 1. Kaunietė

  Sveiki,
  auginu 5 metų vaiką su vidutine negalia, tačiau ta negalia yra ortopedinė, kojų ilgių skirtumas ~20 cm, nėra čiurnos sąnario, kelio sąnarys irgi be kryžinių raiščių, vaikas vaikšto su vaikštyne arba vežam palydovo valdomu vežimėliu. Ar yra koks nors kelias gauti neįgaliojo automobilio statymo kortelę, nes į tą ‘vaikas su sunkia negalia’ netelpam?

  • LZNS

   Deja nėra jokių išlygų, kad jums būtų galimybė gauti kortelę.

 2. Neringa Danauskiene

  Sveiki, ar teisingai suprantu, kad turint kortelę, kainuos visos šlagbauminės privačios aikštelės, bet nekainuos tos kur yra „geltonoji, žalioji, raudonoji, mėlynoji“ ZONA? kalbu apie pastatymus šalia gatvės tokiose vietose kaip naujamiesčio gatvelės prie daugiabučių ar net vokiečių gatvė? ar ten negausime baudos?

 3. Anatolijus

  Sveiki, susiduriau su tokia problema. Planuojame nupirkti buta. Pats namas pastatytas ant valstybes nuomuojame sklype. Namo plane yra parkavimo vieta neigaliesiems. Žemės sklypas yra nuomojamas iš valstybės. Ar šią vietą įsigijęs ne neįgalus žmogus turi teisę uždrausti statyti automobį į jo vietą, kuri yra pažymėta neįgaliųjų ženklu ir aplamai ar tokia parkavimo vieta gali būti parduodama?

  • LZNS

   Statybos techniniai reglamentai reikalauja, kad būtų įrengtos neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos prie daugiabučių. Pagal statybą leidžiančius dokumentus antžeminės/požeminės automobilių stovėjimo aikštelės yra statinio neatskiriama dalis. Už statinio priežiūrą yra atsakingas statinio savininkas (valdytojas). Eismo tvarka nustatoma statinio savininko iniciatyva ir sprendimu.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published