Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Kompensacija automobilių įsigyjimui, auginantiems neįgalų vaiką

Automobilis - lipdukas - neágaliøjø þenklas. Valdo Pryðmanto nuotr.

Kompensacija lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų mokėjimo šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Išmoka skiriama šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką namuose iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, arba neįgalų vaiką, kuriam iki 2005 m. liepos 1 d. buvo pripažinta visiška negalia.

Kompensacijos dydis: Išmoka skiriama šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką, vieną kartą per 6 metus iki 32 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos (toliau – kompensacijos).

Šeimos, pageidaujančios gauti kompensaciją, turi pateikti šiuos dokumentus:

 1. Vieno iš tėvų prašymą skirti kompensaciją,
 2. Vieno iš tėvų asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,
 3. Lietuvos Respublikos arba Europos sąjungos valstybėje narėje išduotą vairuotojo pažymėjimą,
 4. NDNT išduotą pažymą apie neįgaliajam vaikui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį,
 5. Neįgalaus vaiko gimimo liudijimą,
 6. Dokumentus, patvirtinančius lengvojo automobilio pirkimo išlaidas:
 • sąskaitą faktūrą ir pinigų sumokėjimą patvirtinantį dokumentą, arba pirkimo – pardavimo sutartį, jei automobilis perkamas iš fizinio asmens Lietuvoje, arba pirkimo – pardavimo kvitą, jei automobilis perkamas iš asmens, turinčio verslo liudijimą, arba lizingo davėjo dokumentą, arba pirkimo užsienio valstybėje dokumentą ir šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą.
 • Transporto priemonės registracijos liudijimą,
 • Nepriklausomo turto vertintojo ataskaitą apie automobilio rinkos vertę (tokios ataskaitos pateikti nereikia, jei perkamas naujas automobilis),
 • Jei automobilis buvo techniškai pritaikomas ir (ar) remontuojamas, – automobilio techninį pritaikymą ir (ar) remontą atlikusios įmonės išduotą dokumentą,
 • Banko atsiskaitomąją sąskaitą.

Jei automobilio techninį pritaikymą ir (ar) remontą atlikusios įmonės išduoti dokumentai pateikiami po priimto sprendimo skirti kompensaciją, techninio pritaikymo ir (ar) remonto išlaidos nekompensuojamos.

Dėl kompensacijos skyrimo prašome kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į seniūnijose dirbančius Socialinių išmokų skyriaus specialistus.

Komentarai 83

 1. Aurelija

  Sveiki, mano sūnūs 6 metu turi sunkia negalia ir slauga. Norėjau pasiteirauti ar būtinai automobilis turi būti registruotas mano (mamos) vardu ar gali būti ir pvz. senelio kad gauti kompensacija automobiliui įsigyti? Ir jei taip tai per kiek maždaug laiko išmokami pinigai pristačius visus reikiamus dokumentus .

  • LZNS

   Automobilis būtinai turi būti registruotas vieno iš tėvų ar globėjo vardu. Kompensacija išmokama 30 dienų bėgyje nuo dokumentų pateikimo dienos.

 2. jolanta

  sveiki.auginam sunu jam 10 metu,turi sunkia negalia su slauga.pries 6 metus. gavom kompensacija automobiliui isigyti.dabar norim vel kompensacija gauti,kokius reikia pristatyti dokumentus.vienur skaiciau kad uztenka pristatyti tik slaugos pazyma o automobilio isigijimo pazymos nereikia.

  • LZNS

   Šeimos, pageidaujančios gauti kompensaciją, turi pateikti šiuos dokumentus:

   Vieno iš tėvų prašymą skirti kompensaciją,
   Vieno iš tėvų asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą,
   Lietuvos Respublikos arba Europos sąjungos valstybėje narėje išduotą vairuotojo pažymėjimą,
   NDNT išduotą pažymą apie neįgaliajam vaikui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį,
   Neįgalaus vaiko gimimo liudijimą,
   Dokumentus, patvirtinančius lengvojo automobilio pirkimo išlaidas. Dokumentai patvirtinantys automobilio įsigijimą yra būtini.

 3. Saulius

  per daug nori, gavai viena karta ir uzteks

 4. Renata

  Gavome sunkią negalią-5 metukai.Ir tokią pažymą-Specialiųjų poreikių nustatymo pažyma,vadovaujantis Specialiųjų nuolatinės slaugos,nuolatinės priežiūros(pagalbos),lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo;2,17.punktu,nustatytas specialus nuolatinės priežiūros(pagalbos)poreikis.
  Kokias lengvatas galiu gauti,automobilio pirkimas,kuras ir pan.
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Automobilio pirkimas priklausytų jeigu būtų nustatytas slaugos poreikis. transporto išlaidų kompensacijos kaip suprantu nenustatė, taigi kurui 9,5 eur. negausite.Jums priklauso tik priežiūros pagalbos išmoka.

 5. Renata

  O tai kam tada tas išduotas lapas,tai jo niekur nepana\udosi.A\čiū.

  • LZNS

   Tame nurodyta, ad jums skirta specialus nuolatinės priežiūros(pagalbos)poreikis ir jūsų vaikeliui skiriama kasmėnesinė išmoka vaiko poreikiams tenkinti. Tam tas lapas ir naudojamas, kad gauti išmokas.

 6. Renata

  Gal galite smulkiau-kokios išmokos,ir kaip jas gauti.O gal galite pasakyti,kur kreiptis dėl smulkesnės informacijos,ar ten pat ,kur išduotas šis lapas-NDNT.

  • LZNS

   Priežiūros pagalbos išmokas moka socialinės paramos skyrius. Reikia ten nunešti pažymą apie jums paskirtą specialųjį poreikį ir kas mėnesį gausite 105 eurus.

 7. Jurgita

  Sveiki.Rasiusi buvau komentara del soc darbuotojos,jog delsia skirti mums automobiliui ismoka(vaikutis visiskos negalios mano).Dabar isigijus automobili velgi ta pati pasakoja,jog jau kompensavo 5 automobilius,jog pinigu dar neturi,kad pasides mano prasyma(masina jau ivertinta) i sona ir tada uzregistruos kai pinigus gaus,,,Tikrai pavargau su jais kovoti.Parasykit prasau dar karta tel nr kuriais galeciau kreitis siuo klausimu.Dekoju Jums.

  • LZNS

   LYGIŲ GALIMYBIŲ SKYRIUS, Vyriausioji specialistė Rita Zilnienė Tel.: 8 706 64221, (2664221)

 8. irma

  laba diena,noriu paklausti jusu,man siulo darba puse etato ar man dingsta visos lengvatos,ar lieka? Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   įsidarbinus, neįgaliesiems nedingsta jokio lengvatos, susijusios su negalia (netekto darbingumo pašalpa, specialiųjų poreikių išmokos).

 9. jurgita

  Sveiki, norėjau pasitikslinti, vienur rašoma, kad jei nustatytas spec.slaugos poreikis, nepriklauso kompensacija auto įsigijimui, kitur – priešingai. Tai jeigu kūdikiui nustaytas spec. slaugos poreikis, ar priklauso auto kompesacija ir ar NDNT turi išduoti pažymą dėl auto įsigijimo poreikio nustatymo?

  • LZNS

   Jeigu vaikui iki 18 metų nustatyta slauga, tuomet priklauso lengvojo automobilio kompensacija, čia suaugusiems nuo 18 metų nebe priklauso.

 10. kostas

  Laba . Diena. Noriu paklausti : Ar galima parduoti neigalims skirta automobilai jai jau išnaudojai paskola duota valstybės nors dar neprajeo šešeri metai ar taip įmanoma?

 11. Rasa

  Sveiki. Auginame 6 metuku berniuka su sunkia negalia. Vaika veziojame i specialu darzeli. 15km pirmyn ir 15km atgal. Ar priklauso kuro ismoka ar automobilio isigyjimo kompensacija? Dekoju

  • LZNS

   Automobilio įsigijimo kompensacija skiriama tik tuo atveju jeigu vaikučiui nustatytas slaugos specialusis poreikis. Transporto išlaidos gali būti padengtos tik dalinai (9,50 euro) per mėnesį jeigu yra nustatytas transportos išlaidų kompensacijos poreikis.

 12. Martynas

  Sveiki, broliui 33m., 2003m. tapo visiškai neįgalus, t.y. atitinka „.. arba neįgalų vaiką, kuriam iki 2005 m. liepos 1 d. buvo pripažinta visiška negalia.“ Ar galima kompensacija šiuo atveju, įsigyjant spec transportą ?

  • LZNS

   Pagal jūsų pateiktus duomenis, šiuo metu asmuo jau yra pilnametis ir ne vaikas, be to nustatyta slauga, tai tokiu atveju lengvojo automobilio kompensacija nepriklauso.

 13. Olga

  Sveki. Turiu dukryte 14 mtu nuo 2005 metu spalio 25d buvo nustatytas sunkus neigalumas ar ir slauga ar mums priklauso transporto islaidu kompensacija?

  • LZNS

   Kai jums nustatinėjo specialiuosius poreikius, nustatė slaugą. Tuo pat metu turėjo nustatyti ir transporto išlaidų kompensaciją, kuri šiuo metu yra 9,50 eurų. Jeigu nenustatė, gal neatitikote kažkokių kriterijų ar įsivėlė klaida.
   Tačiau galite gauti lengvojo automobilio įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacija, kuri šiuo metu yra 1216 eurų. Jums reikia kreiptis į Socialinį paramos skyrių, pristatyti reikiamus dokumentus: NDNT išduotą pažymą apie neįgaliajam vaikui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį, vairuotojo pažymėjimą, asmens dokumentus, automobilio įsigijimą patvirtinančius dokumentus ir kt.

 14. Olga

  Sveiki dar karta,norejau patikslinti kad slauga mums nustatyta 2009 metais.Transporto islaidas mes gauname 9,50. Tai kaip suprantu mes galime kreiptis ir gausime kompensacijau automobilio isigijimui?

 15. Audra

  Sveiki. Sunui 12 metu. 2010m jam nustatyta slauga iki kol sueis 18 metu. Pries 3 m.isigijom automobili. Kaip supratau,siais metais galima vel paduoti prasyma kito automobilio isigijimui ?

  • LZNS

   Už prieš 3 metus pirktą automobilį jūs gavote kompensaciją?
   Lengvojo automobilio kompensacija yra skiriama kartą į 6 metus. Jeigu nuo praeitos kompensacijos gavimo praėjo 6 metai, tai galite gauti, jeigu ne – teks laukti kol praeis nurodytas terminas.

 16. Audra

  Sveiki. Taip. Gavau….
  Aciu. Supratau… )))

 17. Audra

  O ar galiy sia masina parduoti ir isigyti kita?
  Ar galiu ir kur,kreiptis,neigaluam vaikui del busto salygu pagerinimo?

  • LZNS

   Dėl būsto pritaikymo neįgaliam vaikui reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių pagal deklaruotą gyvenamąją, nes jie vykdo valstybės remiamą būsto pritaikymo programą.
   Gavus kompensaciją už automobilį, jį parduoti galima.

 18. Renata

  Laba diena,
  Turiu 2 metu vaika su nustatytu sunkiu neigalumu, vaikui nustatyta nuolatine prieziura, kokiu budu vykdoma busto pritaikymo programa? Ar tai pinigine kompensacija? Nes noreciau vaikui nupirkti daug porolono daliu kad vaikas nesizalotu krisdamas, taip pat vaikas neturi savisaugos reakcijos, ir nepastebi kliuciu. Labai noreciau irengti saugia zaidimo aikstele.

  • LZNS

   Būsto programos aprašą išsiūsime jums el. paštu.

 19. Kristina

  Vaikas slauga gavo pries menesi. Ar priklauso kompensacija pries 2 metus pirktam automobiliui?

 20. Rima

  Laba, kiek laiko galioja masinos pirkimo dokumentai , norint gauti kompensacija?

  • LZNS

   Neterminuotai. Jūs galite bet kada nusipirkti automobilį ir tik tada kreiptis dėl kompensacijos, tai gali būti ir po metų ir po penkių.

 21. Kristina

  Vaikas slauga gavo pries menesi. Ar priklauso kompensacija pries 2 metus pirktam automobiliui? Nesulaukiau atsakymo

  • LZNS

   Taip, priklauso. Nesvarbu kada pirktas automobilis, galite gauto kompensaciją už jo ėsigijimą, bet tik vieną kartą. Po 6 mėtų reiks įsigyti kitą automobilį, kad galėtumėt gauti kompensaciją.

 22. Tadas

  Sveiki , vaikui 4m, vidutinis neįgalumas , nuolatinės priežiūros pagalbos poreikis.
  Ar galim gauti kompensaciją automobiliui?

  • LZNS

   Ne, negalite. Kompensacija lengvojo automobilio įsigijimui skiriama tik tiems vaikams, kuriems nustatyta slauga.

 23. Neda

  Laba diena, turiu negalią (man 30 metų), bet esu dirbanti – pilnu etatu, nustatytas darbingumo lygis 40 proc. Ar galiu gauti kompensaciją automobilio įsigijimui, kur reiktų kreiptis. Ačiū :)

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyti specialieji poreikiai ir ar buvo anksčiau nustatinėti?

 24. Neda

  Sveiki, taip buvo man nustatyti specialieji poreikiai 2007-10-30, tada nustayta spec. automobilio įsigijimo kompensacija. Įtakojanti diagnozė – Q78.9. Tada buvau įsigijusi automobilį už kompensaciją. Tačiau nesenai mašina utilizuota. Ar galiu kreiptis dėl naujos kompensacijos automobiliui? Ačiū

 25. svetlana

  laba diena norieciau suzinuoti globojiu neigalu anuka kuriam nustatyta sunkia negale su nuolatine slauga ar jam priklauso kompensacija uz automobili kuri as isgijau pries 3 metus nupirkau is zmogaus uz 700 euru tai kokio dydzio jam priklauso kompensacija ar jis gaus uz sita atomobili 1216 euru

  • LZNS

   Ar jūs esate paskirta vaiko globėja?
   Jeigu esate paskirta tuomet kompensaciją galėsite gauti, bet tokio dydžio kiek įvertins jūsų mašiną nepriklausomi ekspertai, o ne kiek parašyta pirkimo sutartyje, bet ne daugiau kaip 1216 eurų.

 26. kristina

  Sveiki, vaikui 3 m. , nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis (turi autizma), sunkus neigalumas, ar priklauso kompensacija isigijant automobili/kuro kompensacija? Vaika auginu viena, darzelis su spec poreikiais, 10 km nuo namu.

  • LZNS

   Jeigu vaikeliui nustatytas slaugos poreikis, tuomet priklauso, kitais atvejais – ne.

 27. Vaida

  Sveiki, vaikui 7m. Turi sunkia negalia ir nustatytas nuolatines slaugos poreikis. Turim automobili, kuris pirktas pries 3m. Ar galima dabar gauti uz ji kompensacija? Ir ar butinas nepriklausomu ekspertu vertinimas? Nes automobilio verte dabar mazesne, nei ji buvo pries 3m. Kaip suprantu pirkimo-pardavimo sutarties neuztenka?

  • LZNS

   Galite gauti už automobilį kompensaciją, kuris buvo pirktas prieš tris metus.
   Nepriklausomu ekspertu vertinimas yra būtinas, nes jums bus kompensuota ta suma kurią nurodys ekspertai, bet ne daugiau kaip 1216 Eurų.

 28. Rasa

  Sveiki, pries menesi kudikiui (10men) nustatytas vidutinis neigalumas ir slauga. Automobili esame isigije rugseji. Ar galima dabar kreitis del kompensacijos? Jei taip, kokiu dar dokumentu reikia be automobilio pirkimo-pardavimo sutarties? nepriklausomu ekspertu vertinimo reikia? ji apmokame patys?

  • LZNS

   Automobilio kompensacija skiriama tik jeigu vaikui nustatyta slauga.

 29. Rasa

  Kaio ir rasiau, vaikui nuatatyta slauga. Mokami 56eur. Ar cia dar kazkokia kita slauga?

  • LZNS

   56 eurai, tai čia greičiausiai yra priežiūra pagalba, pasitikrinkite prašau dokumentuose, kuriuos jums išdavė NDNT.

 30. zivile

  Laba diena auginu 2metu berniuka su sunke negale ir man paskyre prieziura. Ar teisingai nustate ar mums gal slauga priklauso?

 31. loreta

  Sveiki,kokia suma turi buti ivertintas automobilis kad gaut 1200eur kompensacija? Aciu.

 32. loreta

  Dar norejau paklausti ar tinka vokiski automobilio pirkimo pardavimo dokumentai.aciu.

  • LZNS

   Tinka. Reikia pateikti pirkimo užsienio valstybėje dokumentą ir šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, jei automobilis perkamas užsienyje;

 33. loreta

  Sveiki,gyvenu su vaiku su sunkia negalia,nustatyta slauga.Moku mokesti uz zeme(namu valda).Pati nedirbu nes slaugau vaika.Ar priklauso mums kompensacija uz zemes mokesti.Aciu

  • LZNS

   1. Mokesčio nemoka:
   1) užsienio valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos, tarptautinės tarpvyriausybinės organizacijos ir jų atstovybės;
   2) bankrutavusios įmonės;
   3) Lietuvos bankas;
   4) žemės savininkai, kurių mokėtinas mokestis mokestiniu laikotarpiu už visus nuosavybės teise turimus žemės sklypus neviršija 5 litų.
   2. Mokesčiu neapmokestinama:
   1) bendro naudojimo kelių užimta žemė;
   2) mėgėjiško sodo teritorijoje esanti bendrojo naudojimo žemė;
   3) fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis arba kurie yra sukakę senatvės pensijos amžių ar yra nepilnamečiai, priklausančio žemės sklypo plotas, neviršijantis savivaldybių tarybų iki einamojo mokestinio laikotarpio rugsėjo 1 dienos nustatyto neapmokestinamojo žemės sklypo dydžio. Fiziniam asmeniui nuosavybės teise priklausantys keli žemės sklypai, esantys tos pačios savivaldybės teritorijos vietovėse (vietovėje), kurioms (kuriai) nustatytas vienodas neapmokestinamasis žemės sklypo dydis, šiuo atveju laikomi vienu žemės sklypu. Jeigu fizinis asmuo turi teisę į mokesčio lengvatą ir turi ne vieną žemės sklypą, taikoma didžiausia lengvata vienam žemės sklypui. Taikant šią nuostatą, šeima laikomi sutuoktiniai, asmenys, vieni auginantys vaikus (įvaikius), ir su jais gyvenantys jų vaikai (įvaikiai, posūniai, podukros), iki jiems sukaks 18 metų, o prie darbingų asmenų nepriskiriami švietimo įstaigų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai;
   4) nacionalinių parkų, regioninių parkų, kraštovaizdžio, kultūrinių, geologinių, geomorfologinių, botaninių, zoologinių, botaninių-zoologinių, hidrografinių ir pedologinių draustinių teritorijų ir jų apsaugos zonų žemė, išskyrus minėtose teritorijose esančias žemės ūkio naudmenas, taip pat užstatytų teritorijų, kelių ir vandenų užimtą žemę;
   5) vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų žemė;
   6) gamtos paminklų žemė, išskyrus užstatytų teritorijų ir kelių užimtą žemę;
   7) į Kultūros vertybių registrą įrašytų archeologinių (išskyrus senamiesčių kultūrinius sluoksnius) ir memorialinių (neveikiančių kapinių ir laidojimo vietų) nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė, išskyrus minėtose teritorijose esančių užstatytų teritorijų, kelių ir vandenų užimtą žemę;
   8) į Kultūros vertybių registrą įrašytų istorinių, architektūrinių ir dailės nekilnojamojo kultūros paveldo objektų teritorijų žemė kaimo vietovėse ir etnografinių kaimų teritorijose esančių etnografinių sodybų žemė;
   9) ūkininko ūkiui steigti įgyta žemė – tris mokesčio mokestinius laikotarpius nuo nuosavybės teisės įgijimo. Tokio pobūdžio lengvata, įskaitant iki šio įstatymo įsigaliojimo taikytą, tam pačiam asmeniui taikoma tik vieną kartą.
   3. Savivaldybių tarybos turi teisę savo biudžeto sąskaita sumažinti mokestį arba visai nuo jo atleisti.

   Jeigu neatitinkate nei vieno aukščiau išdėstyto punkto, galite kreiptis į Savivaldybės tarybą su prašymu atleisti nuo žemės mokesčio.

 34. Edita

  Laba diena. Norejau paklausti vaiku auginu su vidutine negalia ar mums priklauso kompensacija isigijant automobili? Aciu

  • LZNS

   Jeigu vaikui nėra nustatyta slauga, tuomet kompensacija nėra skiriama.

 35. Audrone

  Iki kiek metu gaunama kompensacija automobiliui pirkti. Jei vaikas su visiska negalia ir paskirta slsuga.

 36. Audrone

  O ar galima gauti kaikokia kompensacija buato pirkimui turint vaila au visiska negalia ir paskirta slauga iki 18m

  • LZNS

   Taip, galima gauti, bet turite atitikti turto ir pajamų reikalvimus. Kreipkitės į socialinį paramos skyrių ir jus informuos ar galėsite pasinaudoti valstybės parama būstui įsigyti.

 37. virga

  o kas isduoda ta pazyma specialiuju poreikiu norit gauti tuos105eurus

  • LZNS

   Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba.

 38. Ilona

  Mano dukra nuo 2 mėn turėjo sunkią negalia su slauga kol ne išlindo smūginė epilepsija ir o su ja nėra pagal įstatymus slaugos nors visos kitos ligos likę tai padarė sunkią negalia su nuolat priežiūrios poreikiu jai jau 16 m kodėl ne pakoreguoja įstatymų o dėl to kenčia tėvai netekdami daug vaikui lengvatų

 39. Vitoldas

  Sveiki..o jai as slaugau savo motina 1 grupes invalida ar as sunus galiu pretenduoti lad kompensuotu automobili?

  • LZNS

   Ne, negali, nes kolkas kompensacija siriama tik asmenims kurie patys vairuoja automobilius arba slaugantiems vaikus iki 18 metų.

 40. ilpukevic@gmail.com

  laba diena norejau paklausti mano sunui dabar16 metu mes viena automobili jau turim isigija ir uz ji gave kompensacija 2019 m kovo men bus jau sesi metai ar as dabar galiu pirkti kita automobili o dokumentus tvarkytis kaip sueis laikas .aciu

  • LZNS

   Taip, galite pirkti automobilį ir anksčiau ir pateikti dokumentus kai sueis kompensacijos terminas.

 41. Lilija

  Laba diena.Auginu 25 metų dukrą, turim visišką negalią. Prieš 10 metų gavom kompensaciją automobiliui. Po šešerių metų negalėjome prašyti, nes dukra buvo suėjus 18 metų. Noriu paklausti ar dabar galiu pirkti automobilį, o kompensacijos prašyti 2019 metų sausį, įsigaliojus naujam įstatymui.

 42. Eglė

  Sveiki. Auginam 2,5 metų sūnų su cp ir tik šį pavasarį gavome neįgalumą. Pirkome daužtą automobilį iš užsienio per įmonę Lietuvoje. Norime gauti kompensaciją automobiliui. Savivaldybė reikalavo būtinai PVM sf, o mes turime tik pažymą, ji atitinka pirkimo-pardavimo sutartį. Dabar dar tos įmonės išprašėm kasos aparato čekio kopijos. Pažymoje yra ir įmonės rekvizitai, ir išskirtas PVM. Ir čekyje viskas matosi. Manau kad visi reikalingi duomenys matomi tuose dokumentuose. Ar to pakanka? Ar privalo būti ir sąskaita? Ar tai tiesiog priklauso nuo priimančio dokumentus specialisto? Sąskaitos mes negausim. Prašau patarkite ir padėkite. Ačiū.

  • LZNS

   Dokumentai, patvirtinantys lengvojo automobilio pirkimo išlaidas:
   21.5.1. sąskaitą faktūrą ir pinigų sumokėjimą patvirtinantį dokumentą (kasos aparato kvitą ar kasos pajamų orderio antrąjį egzempliorių arba kasos pajamų orderio kvitą ar pinigų priėmimo kvitą, arba kredito ar mokėjimo įstaigos patvirtintą sąskaitą apie apmokėjimo įvykdymą kredito įstaigos internetinėje sistemoje, arba mokėjimo nurodymą dėl pinigų pervedimo įmonei ar organizacijai, pardavusiai automobilį), jei automobilį pardavė įmonė ar organizacija. Tuo atveju, kai pateikiamas pinigų priėmimo kvitas, kuriame nurodyti parduodamos ar perkamos prekės pavadinimas, kiekis, matavimo vienetai ir vieneto kaina, pateikti sąskaitą faktūrą nebūtina;

 43. Dalia

  Laba diena,

  Automobilį pirkau iš „kitų rankų“. Jokio kvito neturiu. Automobilis parvarytas iš užsienio. Kaip elgtis tokiu atveju?

  • LZNS

   O pirkimo pardavimo sutartį turite?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published