Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto išlaidų kompensacija

viesasis-transportas

Transporto išlaidų kompensacijos nuo 2019-01-01 nustatant specialiuosius poreikius nebeskiriamos

Transporto išlaidų kompensacija mokama laikotarpiu, kuriuo asmeniui nustatytas šis poreikis, t. y. kompensacija asmeniui mokama iki tos dienos (imtinai), iki kurios asmeniui nustatytas specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikis.

Pasibaigus specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo terminui, šis poreikis nenustatomas pakartotinai, transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas nutraukiamas.

Tuo atveju, kai asmens specialieji poreikiai vertinami pakartotinai ir priimamas naujas sprendimas, anksčiau priimti sprendimai dėl specialiųjų poreikių nustatymo netenka galios, išskyrus kai sprendimas buvo priimtas dėl transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Šis sprendimas galioja iki jame nurodyto termino pabaigos.

Komentarai 23

 1. rasa

  laba diena,noreciau paklausti,o globejui,kuris rupinasi ir slaugo senyva visiska negalia turinty zmogu,ar priklauso bent kazkokio socialines garantijos,transporto islaidos,pasalpa ar panasiai,aciu.

  • LZNS

   Ne, nepriklauso jokios pašalpos ar išmokos už slaugymą.
   Jeigu asmuo kurį slaugote yra sukakęs senatvės pensijos amžiaus ir yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, tai juos lydintis asmuo (važiuojantis kartu) gali važiuoti visuomeniniu transporto su 80 procentų nuolaida.

 2. Raimondas

  Laba diena,norėčiau paklausti.Esu nedarbingas 0-25 proc. IKI 2018m. 12mėn. gaudavau pašalpą iš socialinės rūpybos skyriaus. 2019m. 01 mėn. pašalpa neišmokėta,nors nedarbingumas nustatytas iki 2030 metų. Įdomu žinoti ar toliau bus mokama pašalpa?

  • LZNS

   Šiomis dienomis šalpos pensijos išmokamos į gyventojų banko sąskaitas, o nuo kitos savaitės pradedamos pristatyti į namus ir išmokėti Lietuvos pašte. Tai nežinau kokiu būdu jūs gaunate pensiją, negaliu komentuoti kada ją gausite.

 3. LORETA

  AŠ GLOBOJU DUKRA SU NEGALIA NUO GIMIMO.JI TURI 20PROCENTU DARBINGUMO.AR BUS KOMPENSUOJAMA PERKANT TRANSPORTO PRIEMONE

  • LZNS

   Šeimos turi teisę gauti šią kompensaciją ir toliau, jeigu neįgaliam vaikui, sukakus 18 metų, nepertraukiamai nustatytas slaugos poreikis (jei vietoj specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nebuvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis).

 4. Lina

  Mamai nustatyta transporto išlaidos neterminuotam laikui.Tačiau nuo kovo 1 d. nutraukė išlaidų kompensavimą.Kodėl?

  • LZNS

   Ar mamai iš naujo nustatinėjot specialiuosius poreikius?

 5. Lina

  Taip, spec.poreikius nustatinėjo, bet buvo nenustatyti.

  • LZNS

   Taigi skambinkite į sodrą, nurodykite jiems, kad jie negalėjo nutraukti mokėjimo, nes pagal Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašą:
   22. Tuo atveju, kai asmens specialieji poreikiai vertinami pakartotinai ir priimamas naujas sprendimas, anksčiau priimti sprendimai dėl specialiųjų poreikių nustatymo netenka galios, išskyrus atvejus:
   22.3. kai sprendimas buvo priimtas dėl transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Šis sprendimas galioja iki jame nurodyto termino pabaigos.
   Išsiaiškinkite Sodroje kodėl nutraukė mokėjimą ir paprašykite jų pasiskaityti įstatymus

 6. Dale

  Sveiki,turiu 20% darbinguma.Ar man priklauso transporto islaidu kompensacija?kur kreiptis? neigalumas nustatytas s.m.balandzio 8 d.

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis nebenustatomas nuo 2019-01-01.

 7. Silva

  Sveiki.iseinu i pensija s.m.rugsejo 19.Iki to laiko turiu teise i transporto islaidu kompensacija.kadangi turiu judejimo negalia.Kaip su kompensacijos skyrimu man sulaukus pensijinio amziaus?

  • LZNS

   Supratau, kad transporto išlaidų kompensacija buvo skirta iki pensijinio amžiaus. Jeigu taip, tai šios kompensacijos suėjus pensijiniam amžiui nebegausite, nes transporto išlaidų kompensacijos poreikis nuo 2019-01-01 nebe nustatomas. Bet jeigu jūsų sveikatos sutrikimai atitinka nustatytus kriterijus, galite kreiptis dėl specialių poreikių (priežiūros – pagalbos) nustatymo. Pasiklauskite savo šeimos gydytojo ar jis gali parengti dokumentus į NDNT.

   Be to, sulaukus pensijinio amžiaus arba 1 mėnesį iki tos datos reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir jums bus išsaugotos visos lengvatos, kurias jūs turėjote kai jums buvo nustatytas darbingumo lygis.

 8. Dangirūta

  Mano darbingumas 45,% duotas iki pensijos..Dabar visuomen.transportu važiuodama moku 50% bilieto kainos.Ar ir išėjusi į pensiją važinėt galėsiu su tokia lengvata.Neįgalumas dėl judėjimo.

 9. Silvija

  Sveiki,sūnui nustatytas sunkus neįgslumas ir priežiūros poreikis,jam 4metukai,gyvenam rajone,kiekvieną dieną vežioju į spec. darželį ,ar mums priklauso kompensaciją už transportą(kurą)? Ačiū

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Savivaldybės švietimo skyrių arba socialinės paramos skyrių ir išsiaiškinti ar savivaldybėje yra teikiama parama ar kompensacijos už vaikų vežiojimą į ugdymo įstaigas.

 10. Eglė

  Sveiki,
  Mamai 2019 06 mėn buvo nustatyta pirmą kartą pirmo lygio nuolatinės priežiūros specialusis poreikis. Kaip su transporto išlaidomis? Ar važiuojant viešuoju transportu yra nuolaidos?

  • LZNS

   KOks jūsų darbingumo lygis ar jeigu esate pensijinio amžiaus – specialių poreikių lygis?

 11. Vida

  Sveiki, turiu judėjimo negalią nuo vaikystės, poliomielito pasekmės. Darbingumo lygis buvo 30 procentų. Šiuo metu man 67 m., esu pensininkė. Iki šiol gaudavau transporto lėšų kompensaciją, tačiau kas 2 metus reikėdavo atnaujinti specialiųjų poreikių nustatymą. Kai klausdavau, kodėl negaunu kompensacijos neterminuotai, nes sveikata negerės o tik eis blogyn, man atsakydavo , kad tokie įstatymai. Dabar transporto išlaidos yra skirtos iki 2019-11-09. Šeimos gydytojas sako, kad jau anksčiau turėjau gauti lėšas neterminuotai. Ar pasikeitus įstatymui daugiau nebegausiu kompensacijos? Ačiū už atsakymą. Pagarbiiai. Vida.

  • LZNS

   Pasikeitus įstatymams transporto išlaidų kompensacijos nebebus mokamos. Bet galbūt jums galės būti nustatytas 2 lygio specialusis priežiūros pagalbos poreikis.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published