Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto išlaidų kompensacija

viesasis-transportas

Transporto išlaidų kompensacijos nuo 2019-01-01 nustatant specialiuosius poreikius nebeskiriamos

Transporto išlaidų kompensacija mokama laikotarpiu, kuriuo asmeniui nustatytas šis poreikis, t. y. kompensacija asmeniui mokama iki tos dienos (imtinai), iki kurios asmeniui nustatytas specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikis.

Pasibaigus specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo terminui, šis poreikis nenustatomas pakartotinai, transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas nutraukiamas.

Tuo atveju, kai asmens specialieji poreikiai vertinami pakartotinai ir priimamas naujas sprendimas, anksčiau priimti sprendimai dėl specialiųjų poreikių nustatymo netenka galios, išskyrus kai sprendimas buvo priimtas dėl transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Šis sprendimas galioja iki jame nurodyto termino pabaigos.

Komentarai 13

 1. rasa

  laba diena,noreciau paklausti,o globejui,kuris rupinasi ir slaugo senyva visiska negalia turinty zmogu,ar priklauso bent kazkokio socialines garantijos,transporto islaidos,pasalpa ar panasiai,aciu.

  • LZNS

   Ne, nepriklauso jokios pašalpos ar išmokos už slaugymą.
   Jeigu asmuo kurį slaugote yra sukakęs senatvės pensijos amžiaus ir yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, tai juos lydintis asmuo (važiuojantis kartu) gali važiuoti visuomeniniu transporto su 80 procentų nuolaida.

 2. Raimondas

  Laba diena,norėčiau paklausti.Esu nedarbingas 0-25 proc. IKI 2018m. 12mėn. gaudavau pašalpą iš socialinės rūpybos skyriaus. 2019m. 01 mėn. pašalpa neišmokėta,nors nedarbingumas nustatytas iki 2030 metų. Įdomu žinoti ar toliau bus mokama pašalpa?

  • LZNS

   Šiomis dienomis šalpos pensijos išmokamos į gyventojų banko sąskaitas, o nuo kitos savaitės pradedamos pristatyti į namus ir išmokėti Lietuvos pašte. Tai nežinau kokiu būdu jūs gaunate pensiją, negaliu komentuoti kada ją gausite.

 3. LORETA

  AŠ GLOBOJU DUKRA SU NEGALIA NUO GIMIMO.JI TURI 20PROCENTU DARBINGUMO.AR BUS KOMPENSUOJAMA PERKANT TRANSPORTO PRIEMONE

  • LZNS

   Šeimos turi teisę gauti šią kompensaciją ir toliau, jeigu neįgaliam vaikui, sukakus 18 metų, nepertraukiamai nustatytas slaugos poreikis (jei vietoj specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nebuvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis).

 4. Lina

  Mamai nustatyta transporto išlaidos neterminuotam laikui.Tačiau nuo kovo 1 d. nutraukė išlaidų kompensavimą.Kodėl?

  • LZNS

   Ar mamai iš naujo nustatinėjot specialiuosius poreikius?

 5. Lina

  Taip, spec.poreikius nustatinėjo, bet buvo nenustatyti.

  • LZNS

   Taigi skambinkite į sodrą, nurodykite jiems, kad jie negalėjo nutraukti mokėjimo, nes pagal Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašą:
   22. Tuo atveju, kai asmens specialieji poreikiai vertinami pakartotinai ir priimamas naujas sprendimas, anksčiau priimti sprendimai dėl specialiųjų poreikių nustatymo netenka galios, išskyrus atvejus:
   22.3. kai sprendimas buvo priimtas dėl transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Šis sprendimas galioja iki jame nurodyto termino pabaigos.
   Išsiaiškinkite Sodroje kodėl nutraukė mokėjimą ir paprašykite jų pasiskaityti įstatymus

 6. Dale

  Sveiki,turiu 20% darbinguma.Ar man priklauso transporto islaidu kompensacija?kur kreiptis? neigalumas nustatytas s.m.balandzio 8 d.

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis nebenustatomas nuo 2019-01-01.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published