Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto išlaidų kompensacija

viesasis-transportas

Transporto išlaidų kompensacijos nuo 2019-01-01 nustatant specialiuosius poreikius nebeskiriamos

Transporto išlaidų kompensacija mokama laikotarpiu, kuriuo asmeniui nustatytas šis poreikis, t. y. kompensacija asmeniui mokama iki tos dienos (imtinai), iki kurios asmeniui nustatytas specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikis.

Pasibaigus specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo terminui, šis poreikis nenustatomas pakartotinai, transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas nutraukiamas.

Tuo atveju, kai asmens specialieji poreikiai vertinami pakartotinai ir priimamas naujas sprendimas, anksčiau priimti sprendimai dėl specialiųjų poreikių nustatymo netenka galios, išskyrus kai sprendimas buvo priimtas dėl transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo. Šis sprendimas galioja iki jame nurodyto termino pabaigos.

Komentarai 21

 1. Dale

  Sveiki,turiu 20% darbinguma.Ar man priklauso transporto islaidu kompensacija?kur kreiptis? neigalumas nustatytas s.m.balandzio 8 d.

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis nebenustatomas nuo 2019-01-01.

 2. Silva

  Sveiki.iseinu i pensija s.m.rugsejo 19.Iki to laiko turiu teise i transporto islaidu kompensacija.kadangi turiu judejimo negalia.Kaip su kompensacijos skyrimu man sulaukus pensijinio amziaus?

  • LZNS

   Supratau, kad transporto išlaidų kompensacija buvo skirta iki pensijinio amžiaus. Jeigu taip, tai šios kompensacijos suėjus pensijiniam amžiui nebegausite, nes transporto išlaidų kompensacijos poreikis nuo 2019-01-01 nebe nustatomas. Bet jeigu jūsų sveikatos sutrikimai atitinka nustatytus kriterijus, galite kreiptis dėl specialių poreikių (priežiūros – pagalbos) nustatymo. Pasiklauskite savo šeimos gydytojo ar jis gali parengti dokumentus į NDNT.

   Be to, sulaukus pensijinio amžiaus arba 1 mėnesį iki tos datos reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir jums bus išsaugotos visos lengvatos, kurias jūs turėjote kai jums buvo nustatytas darbingumo lygis.

 3. Dangirūta

  Mano darbingumas 45,% duotas iki pensijos..Dabar visuomen.transportu važiuodama moku 50% bilieto kainos.Ar ir išėjusi į pensiją važinėt galėsiu su tokia lengvata.Neįgalumas dėl judėjimo.

 4. Silvija

  Sveiki,sūnui nustatytas sunkus neįgslumas ir priežiūros poreikis,jam 4metukai,gyvenam rajone,kiekvieną dieną vežioju į spec. darželį ,ar mums priklauso kompensaciją už transportą(kurą)? Ačiū

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Savivaldybės švietimo skyrių arba socialinės paramos skyrių ir išsiaiškinti ar savivaldybėje yra teikiama parama ar kompensacijos už vaikų vežiojimą į ugdymo įstaigas.

 5. Eglė

  Sveiki,
  Mamai 2019 06 mėn buvo nustatyta pirmą kartą pirmo lygio nuolatinės priežiūros specialusis poreikis. Kaip su transporto išlaidomis? Ar važiuojant viešuoju transportu yra nuolaidos?

  • LZNS

   KOks jūsų darbingumo lygis ar jeigu esate pensijinio amžiaus – specialių poreikių lygis?

 6. Vida

  Sveiki, turiu judėjimo negalią nuo vaikystės, poliomielito pasekmės. Darbingumo lygis buvo 30 procentų. Šiuo metu man 67 m., esu pensininkė. Iki šiol gaudavau transporto lėšų kompensaciją, tačiau kas 2 metus reikėdavo atnaujinti specialiųjų poreikių nustatymą. Kai klausdavau, kodėl negaunu kompensacijos neterminuotai, nes sveikata negerės o tik eis blogyn, man atsakydavo , kad tokie įstatymai. Dabar transporto išlaidos yra skirtos iki 2019-11-09. Šeimos gydytojas sako, kad jau anksčiau turėjau gauti lėšas neterminuotai. Ar pasikeitus įstatymui daugiau nebegausiu kompensacijos? Ačiū už atsakymą. Pagarbiiai. Vida.

  • LZNS

   Pasikeitus įstatymams transporto išlaidų kompensacijos nebebus mokamos. Bet galbūt jums galės būti nustatytas 2 lygio specialusis priežiūros pagalbos poreikis.

 7. Vidas

  Sveiki. Ar yra keliones islaidu kompensacija dializuojamiems pacientams

  • LZNS

   Teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 procentų nuolaida turi:
   3) į Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą sąrašą įrašytomis ligomis sergantys asmenys, kuriems gydyti nuolat reikalinga hemodializė, ir juos lydintys asmenys (vienam asmeniui – vienas lydintysis);

 8. Zina

  Laba diena, Turiu 40 prococentų tik darbingumą, ankšciau II gr, buvo,Esu traumuota nuo vaikystės, nes buvo klubų sąnarių išnirimas ,ko gydytojai mažai nepastebėjo.Nuo 35 metų jau visai negalėjau judėti iš skausmo.Sudilo sąnariai, buvo IV stadija, pakeitė abu klubo sąnarius, ir vieną kelio sanarį, kuris jau vęl sudilo, reikia operacijos pakartotinos. Lko dar vieinas nekeistas,bet tas jau III stadija .Ankčiau gaudavau transporto išlaidas,kurias atėmė 2015m,sakė nepriklauso,gaudavau automiliui įsigyti gal tik iki 2015m,po to pasakė sąnąriai pakeisti tu sveika,tau nepriklauso. o aš labai sunkiai vaikštau, viena koja trumpesnė kokia 5-6cm.toje pusejė,kur sudilęs mano stuburas,nes susidęvęjo, kol buvo nekeisti sąnariai, yra sudillę diskai reikia deti plokstelę, butų, jau operavę,bet susilaužiau rankos žastikaulį, jau padarė 3 operacijas, negyja,,jau taip 3 m.gyvenu,už tai negali stuburo operuoti.Neįgalumą turiu iki pensijos, man dabar 55m, Ar priklauso man automobilio įsigijimo išlaidos,?Ar musų Neįgalumo komisija teisingai pasielge sakydama, kad pagal įstatymą neprikauso, Ankščiau ,kaip skirdavo,kas 6m.vairuodavau automobilį su automatine pavarų dėže.Mano liga įvardina koksartrozė.Ačiū

  • LZNS

   2019 m. pasikeitė specialių poreikių nustatymo tvarkos aprašas, galbūt vertėtų iš naujo pabandyti kreiptis į NDNT ir nustatyti spec. poreikius.
   Apei ankstesnius priimtus NDNT sprendimus tikrai nieko komentuoti negalime.

 9. Vida

  Sveiki. Turiu giminaitį 76 metų, kuriam jaunystėje darbo metu buvo nupjauta pėda. Dėl traumos negalėjo sukaupti didelio darbo stažo. Atėjus pensijiniam amžiui teko pasirinkti neįgalumo pensiją.Dar jis gauna transporto lėšų kompensaciją neterminuotai.Šiuo metu be šios sveikatos problemos dar serga bronchine astma, turi širdies veiklos sutrikimų Ar jam priklausytų spec. poreikių antro lygio išmokos? Ačiū.

 10. durka

  Sveiki mama turi visišką negalią po insulto 6 metai, gauna slaugos išmoka, ar jai priklauso transporto išlaidų kompensacija, jei taip, kur mes turėjome kreiptis?

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacija nebeskiriama nuo 2018 metų.

 11. Zita

  Sveiki, slaugau mama 24/7, visa des. puse paralyzius, siuo tikslu staigiai grizau is emigracijos. Jau 4-ti metai. Ar priklauso kokia pasalpa slaugaciam asme iui ? ES salyje esu isleista eapmok. atostogu priziureti mama, jokiu ismoku ir is tos salies ?

  ACIU.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published