Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Transporto išlaidų kompensacija

viesasis-transportas

Transporto išlaidų kompensacijos skiriamos ir mokamos neįgaliesiems, turintiems sutrikusią judėjimo funkciją ir kuriems nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis.

Specialųjį transporto išlaidų kompensacijos poreikį nustato ir atitinkamas pažymas išduoda Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritoriniai skyriai (toliau – NDNT).

Specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas asmenims, labai ryškiai sutrikus jų judėjimo funkcijai, esant atitinkamoms organizmo būklėms, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

1. vienos arba abiejų kojų paralyžius arba ryški parezė (esant kojų monoparezėms/plegijoms, paraparezėms/plegijoms, hemiparezėms/plegijoms, tetraparezėms/plegijoms), kai reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliųjų vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.;

2. ryški ataksija;

3. abiejų kojų (kodas pagal TLK-10-AM I70.0, I70.2) trombobliteruojamosios ligos, esant II laipsnio arterinės kraujotakos lėtiniam nepakankamumui (reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliųjų vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.);

4. abiejų kojų III–IV laipsnio lėtinis veninės kraujotakos nepakankamumas (kodas pagal TLK-10-AM I80.2, I87.0);

5. abiejų kojų limfostazė (III laipsnio galūnės edema – nuo 4 iki 6 cm storesnė galūnė; IV laipsnio galūnės edema – daugiau nei 6 cm storesnė galūnė) (kodas pagal TLK-10-AM I89.0) (reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliųjų vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.);

6. abiejų pėdų bigės;

7. šlaunies arba blauzdos bigė, nesant galimybės pritaikyti protezo (universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytojų konsiliumo sprendimu);

8. Klubo sąnario ankilozė arba labai ryški (sulenkimas nuo 10–30 laipsnių, vidinė rotacija mažiau kaip 10 laipsnių, išorinė rotacija mažiau kaip 5 laipsniai, atitraukimas mažiau kaip 5 laipsniai, pritraukimas mažiau kaip 0 laipsnių) kontraktūra;

9. kelio sąnario ankilozė arba labai ryški (sulenkimas mažiau kaip 100 laipsnių, ištiesimas ne mažiau kaip 15 laipsnių) kontraktūra;

10. operaciniu būdu neišgydoma arba negydytina čiurnos sąnario ankilozė, esant netaisyklingai pėdos padėčiai (universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytojų konsiliumo sprendimu);

11. operaciniu būdu neišgydomas arba negydytinas netikras šlaunikaulio arba blauzdikaulio sąnarys (universiteto Ortopedijos traumatologijos klinikos gydytojų konsiliumo sprendimu);

12. III–IV laipsnio stuburo deformacijos, trukdančios stovėti ir vaikščioti;

14. inkstų IV laipsnio nepakankamumas, gydomas dializėmis;

15. persodinta ar dirbtinė širdis.

Transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas

Transporto išlaidų kompensacija, sutrikusią judėjimo funkciją turintiems asmenims, mokama kas mėnesį 25 procentų bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio, tai yra . Ši kompensacija mokama už einamąjį mėnesį. Transporto išlaidų kompensacija, negauta dėl asmens mirties, neišmokama.

Fondo valdybos teritoriniai skyriai sprendimą dėl transporto išlaidų kompensacijos skyrimo priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nurodytų visų dokumentų pateikimo dienos.

Transporto išlaidų kompensacija skiriama ir mokama nuo NDNT specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 mėnesių iki dokumentų kompensacijai skirti gavimo VSDF valdybos teritoriniame skyriuje dienos.

Transporto išlaidų kompensacija mokama laikotarpiu, kuriuo asmeniui nustatytas šis poreikis, t. y. kompensacija asmeniui mokama iki tos dienos (imtinai), iki kurios asmeniui nustatytas specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikis. Jei pasibaigus specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo terminui, šis poreikis nustatomas pakartotinai, transporto išlaidų kompensacijos mokėjimas pratęsiamas nuo teisės gauti transporto išlaidų kompensaciją atsiradimo dienos.

Komentarai 40

 1. jurgita

  laba diena .turiu klausima auginu vaika su vidutiniu neigalumu tenka vaziuoti is klaipedos i vilniu per metus 4-5 kartus ar priklauso kazkokia kompensacija transporto islaidoms(vaziuoju savo transportu)???

  • LZNS

   Priklauso transporto išlaidu kompensacija, jeigu jums nustatytas toks specialusis poreikis. Išmokos dydis kas mėnesį sudaro 9,50 eurų kas mėnesį.

 2. Gladijolė

  Sveiki vyras turi 20 proc darbingumo, neįgaliojo pažymėjime parašyta,kad specialiųjų poreikių lygis nustatytas nuo 2014-03-23 gauna neįgalumo pensiją iš sodros, važiuojam autobusu dviese su 80 proc nuolaida, kaip susitvarkyti,kur kreiptis dėl 9,50 eur ? ar mums nepriklauso,nes važinėjam su viešuoju transportu?

  • LZNS

   Tai jums yra nustatytas Transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis? Nes iš jūsų komentaro neaišku. Jei nustatytas, jums reikia kreiptis į SODRĄ pagal gyvenamąją vietą, kuri ir moka 9,50 euro, bet tik turint NDNT pažymą, kad nustatytas Transporto išlaidų kompensacijos specialusis poreikis.

 3. Gerta

  Laba diena, man cerebrinis paralyžius nuo gimimo. Dabar 49 metai 50 proc. darbingumas kairės puses hemiparezė ar priklauso transporto išlaidu kompensacija?

  • LZNS

   Negalim atsakyti, tai sprendžia Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyba.

 4. Liudmila

  Laba diena,man yra nustatytas 30% darbingumas dėl Parkinsono ligos.Sunku judėti. Ar galėtumet paaiškinti,kas yra ‘Transporto išlaidų kompensacija’?Už ką ji mokama?Ar tai kompensacija už važiavimą viešuoju transportu,ar tai už važiavimą auitomobiliu, ar tai už vežimėlį,vaikštines ..? ?Ačiu.

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacija skiriama padengti asmens transporto išlaidas: tai ir už važiavimą viešuoju transportu ir važiavimą automobiliu, taksi ar užmokėti kažkam, kad jus pavežtų. Įsakymas neapsprendžia kur jūs tas skirtas lėšas panaudosite, tai yra Jūsų asmeninis reikalas. Vežimėlius ir vaikštynes skiria techninės pagalbos neįgaliesiems centras.

 5. Svetlana

  Laba diena, mano tėčiui nustatyta pilna slauga, didžiąją dalį praleidžiame ligoninėje. Kartais išleidžia į namus. Ar priklauso nemokamas transportavimas sunkaus ir silpno ligonio iš ligononės iki namų ir atgal? Samdau spec. tarnybas, kurias perveža mano tėtį, kainuoja didžiulius pinigus. Girdėjau, kad tėčiui turi priklausyti pervežimas nemokamai? Ačiū už operatyvų atsakymą,

 6. Vytautas

  Laba diena.Man nustatytas 10% darbingumas del regėjimo būklės.Noriu sužinoti,ar man priklauso transporto išlaidų kompensacija?Ačiū.

  • LZNS

   Transporto išlaidų kompensacija priklauso asmenims turintiems judėjimo negalią, taigi turint regėjimo negalią nepriklauso.

 7. Galina

  Laba diena, norieciau suzinuoti jei as gidziausi dienos stacionare ir vazinejau kiekviena diena is savo rajona i kita ar galiu tiketis kompensacijosuz bilietus? Aciu!

  • LZNS

   Ne, nežinome programos pagal kurią yra skiriama tokia kompensacija.

 8. Irena

  Laba diena,

  Man pakeisti abiejų kojų klubo sąnariai, tačiau judėjimas yra labai ribotas (negaliu nueiti nei į parduotuvę, nei į ligoninę ir kt. Judėjimas apsiriboją, tik namais, kitur turi kas nors nuvežti) ar man priklauso transporto išlaidų kompensacija?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet yra skiriama ši kompensacija. Ar jums nustatinėjant darbingumą nustatė specialiuosius poreikius?
   Jums reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, jis geriausiai pasakys ar esami jūsų sveikatos sutrikimai atitinka reikalavimus gauti kompensaciją.

 9. Linas

  Laba diena, noriu paklausti ar gali vienu metu būti nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos specialusis poreikis ir transporto išlaidų kompensavimo poreikis? Ar gali abu būti nustatomi vieno vizito į ndnt metu?

  • LZNS

   Taop, gali būti nustatyti abu specialieji poreikiai vieno vizito į NDNT metu. Kad tai būtų atlikta, reikia prašyme pažymėti, kad būtų svarstomas visų specialiųjų poreikių nustatymas.

 10. Jolanta

  Laba diena,
  Mano mamai nustatytas spec. Nuolatines prieziuros poreikis , o taiip pat transporto prieziuros poreikis. Norejau pasiteirauti kaip jis yra mokams.

  • LZNS

   Priežiūros – pagalbos spec. poreikio išmokas moka socialinis paramos skyrius.
   Transporto išlaidų kompensacijas moka Sodra, jeigu jie moka pensija, jeigu socialinės paramos skyrius – tai ten reikia kreiptis.

 11. Aldona

  Laba diena,

  Sergu 45metus CD, skauda kojas, kojos tinsta margos kaip zemelapis, ligsvara sutrikusi, persirgau insultu, labai svaigsta galva. Noriu zinoti ar galiu gauti kokius poreikius.
  Turiu NETERMINUOTA VIDUTINIU darbingumo lygi. Kur kreiptis.

  Pagarbiai Aldona

  • LZNS

   kreipkitės pas šeimos gydytoją, tik jis jums pasakys ar gali būti nustatyti specialiuosius poreikius.

 12. Daina Pečiulienė

  Ar gali būti vienu metu nustatoma ir priežiūros poreikis ir transporto išlaidų kompensavimas.Da

  • LZNS

   Taip gali būti nustatomas, jei sveikatos sutrikimai atitinka abiejų specialiųjų poreikių skyrimo kriterijus.

 13. Inesa

  Laba diena .auginu sunu 4 metuku ir turim sunku lygi ar mum priklausytu vieso transporto islaidos ir kur kreiptis del ju nes jau 3 metus negaunam

  • LZNS

   Jūs teiraujatės dėl transporto išlaidų kompensacijos kurias moka socialinės paramos skyrius ar nuolaidos transporto bilietams.
   Jeigu klausiate dėl transporto išlaidų kompensacijos, tai vaikui turi būti nustatytas toks specialusis poreikis. Ar jūs esate kreipusis į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo? Ar jusų vaikui nustatyta slauga ar priežiūra pagalba? Nes jeigu nustatyta slauga, jums priklauso kompensacija už automobilio įsigijimą.
   Jeigu klausiate dėl nuolaidų transporto bilietams, tai dėl jų niekur nereikia kreiptis, ji suteikiama perkant bilietus.

 14. neringa

  Kodėl nustatyta tokia maža suma 9,5eu? Kuo remiantis?

  • LZNS

   Negalime pakomentuoti kodėl tokia suma nustatyta. Tiesiog toks yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimas ir finansinės galimybės.

 15. saule

  Laba diena, turiu didelių poreikių invaliduma ir gaunu žalos atlyginimą dėl netektod drabingumo.
  Sunkiai judu. Ar man priklauso transporto išlaidų kompensaciją. Buvo toks etapas, jog duodavo tik vieną išmoką.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti kriterijai kuomet skiriama transporto išlaidų kompensacija, paskaitykite prašau ir jeigu rasite jūsų sveikatos sutrikimus atitinkantį kriterijų, reiškia priklauso.

 16. Saulius

  Laba diena,turiu nustatytus 2.13.1specialusis nuolatinės priežiūros ir 4.1 specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikius ar gausiu šias išmokas gulėdamas ligoninėje? Ačiū.

 17. Algis

  Sveiki, yra nustatyta transporto islaidu kompensacija,gaunu 9,50eu.Kartais tenka naudotis visuomeniniu transportu,noreciau suzynoti kiek kainuoja bilietas visuomeniniam transporte perkant pas vairuotoja Vilnius Aciu

 18. Danutė

  Laba diena, mano tėvui po insulto nustatytas spec. nuolatinės slaugos poreikis. Ar jam priklauso transporto išlaidų kompensacija?

  • LZNS

   NDNT kai nustatinėja specialiuosius poreikius vertina iš kart visus galimus. Šiuo atveju kaip suprantu buvo nustatytas tik slaugos poreikis, tai reiškia, kad transporto išlaidų kompensacija nepriklauso.

 19. nijolė

  ar priklauso transporto išlaidų kompensacija sergant abiejų kelio artrozė ,/fleksija ekstenzija nribota/ pagarbiai Trakai

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate surašyti visi kriterijai kuomet skiriama transporto išlaidų kompensacija, siūlytume pasitarti su šeimos gydytoju. Mes negalime komentuoti ar bus skirta ši kompensacija jums, nes specialųjį poreikį nustato NDNT.

 20. Daina

  Ar gali būti vienu metu nustatytas nuolatinės prieziuros poreikis ir transporto išlaidų kompensavimo poreikis.

 21. rasa

  laba diena,noreciau paklausti,o globejui,kuris rupinasi ir slaugo senyva visiska negalia turinty zmogu,ar priklauso bent kazkokio socialines garantijos,transporto islaidos,pasalpa ar panasiai,aciu.

  • LZNS

   Ne, nepriklauso jokios pašalpos ar išmokos už slaugymą.
   Jeigu asmuo kurį slaugote yra sukakęs senatvės pensijos amžiaus ir yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, tai juos lydintis asmuo (važiuojantis kartu) gali važiuoti visuomeniniu transporto su 80 procentų nuolaida.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published