Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Slaugos išlaidų tikslinė kompensacija

step by step

Specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatomas asmenims, kuriems yra būtina nuolatinė slauga ir kurių fizinė bei psichinė negalia visiškai apriboja jų galimybes orientuotis, judėti, dirbti ir savarankiškai tvarkyti asmeninį bei socialinį gyvenimą, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

1.1. IV NYHA funkcinės klasės širdies nepakankamumas*, kai Bartelio indeksas iki 30 balų;
1.2. sunkus kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas, kai Bartelio indeksas iki 30 balų;
1.3. lėtinis IV–V laipsnio inkstų nepakankamumas su kitų vidaus organų sistemų veiklos sutrikimu, kai Bartelio indeksas iki 30 balų;
1.4. kepenų nepakankamumo terminalinė stadija su visiška encefalopatija su kitų vidaus organų sistemų veiklos sutrikimu, kai Bartelio indeksas iki 30 balų;
1.5. ryškus nekintamas asmenybės defektas (išeičių stadija), išsivystęs dėl visų formų šizofrenijos (kodas TLK-10-AM F20. x0) (pateikta gydytojo psichiatro išvada);
1.6. vaikams iki 5 metų amžiaus nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir reikalinga viena iš šių medicininės pagalbos bei slaugos priemonių: ilgalaikis enterinis maitinimas per zondą ar gastrostomą, tracheostomos priežiūra, ilgalaikė kateterizacija;
1.7. gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų;
1.8. demencijos, kai yra ryškus (sunkus) pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE) nuo 0 iki 10 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 23 iki 28 balų (pateikta užpildyta MMSE lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada);
1.9.Tetraplegija ir kiti ryškūs įvairios kilmės judėjimo (motorikos) funkcijos sutrikimai:
1.9.1. vaikams nuo 2 metų amžiaus, kuriems diagnozuotas cerebrinis paralyžius ir GMFS (Stambiosios motorikos klasifikacijos sistema cerebriniam paralyžiui) atitinka V lygį arba kuriems diagnozuotas kitos kilmės visų keturių galūnių paralyžius ar sunkus judėjimo sutrikimas ir kurie savarankiškai neatlieka tikslingų judesių, savarankiškai nesėdi, nestovi ir nevaikšto;
1.9.2. asmenims nuo 18 metų, kai Bartelio indeksas (užpildyta Bartelio indekso lentelė) iki 20 balų;
1.10. išplitęs piktybinis navikas, kai Bartelio indeksas iki 20 balų;
1.11. Malabsorbcijos sindromas, išsivystęs dėl plonųjų žarnų, kasos, skrandžio ligų ar operacijų, sukėlęs žymius vidaus organų sistemų veiklos sutrikimus bei labai ryškų mitybos nepakankamumą (kūno masės indeksas mažesnis nei 16 ir asmuo maitinamas enteriniu ar parenteriniu būdu), esant albuminų koncentracijai kraujyje < 20 g/l, limfocitų skaičiui kraujyje < 800/µl, kai Bartelio indeksas iki 30 balų.

Teisę gauti slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją turi:

 • Vaikai, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
 • Darbingo amžiaus asmenys, netekę 75-100% darbingumo, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
 • Asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Kompensacijos dydis – 2,5 tikslinių kompensacijų bazės dydžio.

Tikslinių kompensacijų dydžio matas yra tikslinių kompensacijų bazė. Jos dydis negali būti mažesnis negu 112 eurų. Tikslinių kompensacijų bazę tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.

2,5 x 112 eurai = 280 eurų

Išmoka nemokama paguldytiems ar apgyvendintiems stacionariose slaugos arba socialinės globos ar auklėjimo įstaigose, kurios yra visiškai finansuojamos ir valstybės ir (ar) savivaldybės biudžeto lėšų.

Reikia pateikti šiuos dokumentus:

 • prašymą (prašymo forma);
 • Lietuvos Respublikos piliečio pasą arba Lietuvos Respublikos pasą, asmens tapatybės kortelę, arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
 • pažymą (forma SPP-1), išduotą Gydytojų konsultacinės komisijos (sukakusiems senatvės pensijos amžių) arba Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos apie nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį;
 • dokumentus, patvirtinančius giminystės ryšius, jei dėl išmokos skyrimo prašymą pateikia vienas iš asmens tėvų (įtėvių), sutuoktinis ar artimas giminaitis.
 • dokumentus apie globos ar rūpybos nustatymą;
 • įgaliotas asmuo pateikia savo asmens tapatybės dokumentą ir įgaliojimą;
 • banko atsiskaitomąją sąskaitą.

Dėl slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos skyrimo prašome kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į Socialinių išmokų skyriaus specialistus.

Komentarai 550

 1. Virginija

  Tėvui 86 metai turi problemu su regėjimu mato tik 0,07 gydytoja sako kad nepriklauso spec porekiams turi problemų su širdim aorta ar trecio ar ketvirto laipsnio yra istatytas stimuliatorius bet šeimos gydytoja nemato kad reikia jau specialių poreikiu dėl prieziūros pagalbos

  • LZNS

   Jeigu jūs manote, kad jūsų tėvui tikrai reikalinga priežiūros pagalbos specialus poreikis, o gydytoja galvoja, kad nepriklauso, kreipkitės į poliklinikos vadovybę. Praktika rodo, kad dažnu atveju tai padeda ir dokumentai NDNT būna paruošiami.

 2. Jonas

  Turiu klausimą: gal žinote pavadinimą mechanizmo, kuris padeda neįgaliam su ratukais įveikti laiptelius Aciu.

 3. Neabejinga

  sveiki, mano kaimynė gauna slaugos išlaidų kompensaciją už savo visiškai neįgalų vyrą, tačiau jo visiškai neprižiūri. Vyras prikaustytas prie lovos jau daugybę metų, pat net neapsiverčia, jį reikia maitinti, girdyti, rengti, beveik nekalba ir nelabai orientuojasi nei kur yra nei su kuo. Kaimynė tuo ir naudojasi, jos per dienų dienas nebūna, niekas to vargšelio nei apverčia nei maitina normaliai, būna palieka pusdieniui, o kartais net 12 val. Kur reikėtų kreiptis dėl tokios žmogaus nepriežiūros, juk ji gauna pinigėlius, kad jį prižiūrėtų, kas gali pasirūpinti tuo žmogumi? Ačiū.

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į socialinės paramos skyrių pagal gyvenamąją vietą.

 4. Mama

  Sveiki. Auginu dvynius, kuriems greit bus 8 metai. Abiems nustatytas sunkaus laipsnio autizmas, specialiųjų poreikių indeksas: vienam 90, kitam 95. Barthel indeksas – abiems po 45. Judėjimas nesutrikęs. Ar tokiems vaikams nepriklauso slauga? Ar slauga skiriama tik su giliu protiniu atsilikimu ir visiškai nesvarbu jų savarankiškumo ir suvokimo nebūvimas? Ačiū

  • LZNS

   Rekomenduotumėm kreiptis su paklausimų į organizaciją Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ +370 620 20 665, info@lietausvaikai.lt. Jie turės daugiau kompetencijos atsakyti į jūsų klausymą.

 5. Liudmila

  Laba diena,man nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros poreikis iki gyvos galvos.Būti viena namie negaliu,visur padeda vyras,jis išėjo iš darbo,vaikai užsienyje.Be lūžusio stuburo dar ir epilepsija.Ar galima ir kur kreiptis dėl dalinės globos.

  • LZNS

   O ką jūs turite omenyje sakydama „dalinė globa“?

 6. Regina

  Sveiki,
  86 metų tėvas balandžio mėn. susilaužė šlaunikaulį,ligoninėje gydoma tik 10 dienų, toliau į palaikomojo gydymo skyrių arba į namus. Namuose apsirūpinti visiškai negali. Ar tokiu atveju spec. poreikiai dėl priežiūros pagalbos priklausytų?

  • LZNS

   Priklausytų, jeigu nustatytumėt specialiuosius poreikius. Turėtumėt kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus ir nukreips jus toliau kur bus nustatyta priežiūra pagalba arba slauga.

 7. Rasa

  Laba diena,ar pensinio amžiaus asmeniui,kuriam paskiriama nuolatinė slauga,yra mokama ir senatvės pensija,ar tik slaugos išlaidų kompensacija tą žmogų slaugančiam asmeniui?

  • LZNS

   Pensinio amžiaus asmeniui mokama ir senatvės pensija ir slaugos išlaidų kompensacija.

 8. Birutė

  Sesuo nuo 1997m turi Igr .Kadangi invalidumas buvo paskirtas esant 20 m,tai pencija buvo apskaičiuota pagal darbo knygelę ( stažas 1men). Daugiau iki šiol niekur nedirbus. Pagal tai buvo paskaičiuota pencija,vėliau buvo paskirta ir kasmėnesinė slaugos išmoka. Šiemet mirė abu pencijinio amžiaus tėvai su kuriais gyveno. Ar jai priklausytų našlaitės pencija ir ar nebūtų atimta slaugos išmoka?

  • LZNS

   Našlaičių pensiją gali gauti mirusiojo:
   – vyresni nei 18 metų vaikai ir įvaikiai, jei jie buvo pripažinti neįgaliaisiais iki 18 metų ir jeigu nuo 18 metų nuolat yra nedarbingi ar iš dalies darbingi
   – vaikai ir įvaikiai, kurie iki 2005-07-01 buvo pripažinti invalidais nuo vaikystės po 18 metų sukakties dienos, tačiau ne vėliau kaip iki dienos, kurią jiems sukako 24 metai, ir jeigu jie nuo pripažinimo invalidais dienos nuolat yra nedarbingi ar iš dalies darbingi (invalidai).
   Taigi manome, kad našlaitės pensija jai nepriklauso, nebent jai neįgalumas buvo nustatytas kai ji mokėsi. Bet galite paskambinti į SODRĄ.Slaugos išmoka tikrai nebus nuimta.

 9. Violeta

  Laba diena,
  Tečiui 83 m. Visiškai kurčias, turi obstrukcinį broncitą, tris kartus operuota gerklės vėžys,buvo skirta chemoteroapija, sutrikęs šlapinimasis, sunkiai vaikšto ir kt. ligos. Kreipėmės į Santariškių šeimos centrą dėl slaugos poreikio nustatymo, pasakė, kad turi atvažiuoti į polikliniką tyrimams ir konsultacijai pas tam tikrus gydytojus specialistus, bet tėtis nepaeina. Gydytojai į namus nevažiuoja, nes neturi spec. slaugos, tai gaunasi užburtas ratas. Kaip rasti sprendimą, ar taip tokie seni ligoti žmonės ir paliekami numirti?

  • LZNS

   Tokiais atvejais tenka patiems vežioti žmones nors jie ir nepaeina. Siūlytumėm užsiregistruoti pas gydytojus vienai dienai, kad tektų vežti tik vieną kartą. Kitų sprendimų deja nėra.

 10. Laima

  Laba diena

  Vasario mėn tėčiui buvo insultas, labai sutriko regėjimas, sunkiai atsistija, sutriko šlapinimasis yra nustatyta 1.9.2 specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ir 4.1 punktu nustatytas specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis.
  Kokios paslaugos pagal šiuos punktus priklauso?
  Ar gali dukra gauti slaugą?
  Ačiū

  • LZNS

   Priklauso nemaža išmoka slaugai, kurią gauna jūsų tėtis ir už tas lėšas gali apmokėti jam reikalingas paslaugas. Slauga skiriama slaugomam asmeniui o ne slaugančiam. Taigi jums kažkokios papildomos išmokos nepriklauso.

 11. Situacija

  Sveiki, man nuo gimimo cerebralinis paralyzius, kuris persidave kojom ir desinei rankai. Negaliu vaikscioti, nei vezimelio pats valdyt, kadangi viena ranka paralyzuota, maudytis, gaminti valgyt, lipti laiptais negaliu, kitaip tariant reikia visiskos slaugos (netgi i tualeta veda kas savaime suprantama) bet barterio indekse paskutiniai du punktai apie slapinimasi ir zarnyno kontroles, jau surenka 20tasku. tai taip iseina jei as jauciu zemiau juosmens ir galiu pasakyt, kada noriu i tualeta, bei nera nevalingo slapinimosi ar tustinimosi, man nebe priklauso slauga nors visakame kitame man jos reikia?

  • LZNS

   Jeigu viena ranka paralyžiuota, yra specialūs vežimėliai kuriuos galima valdyti viena ranka. O tas bartelis yra sudėtingas dalykas. Turi visiškai beveik gulėti lovoje, kad gautum slaugą.

 12. Eglė

  Sveiki,
  mano 86 metų mamai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Norėjau Jūsų paklausti ar įmanoma pasiimti jos pensiją, neprisiteisiant globos. Gal užtektų tik mamos įgaliojimo, ar ji turi teisę man jį duoti? Ačiū

  • LZNS

   Įgalioimą ji turi teisę jums suteikti, tik jis turi būti patvirtintas notaro.

 13. rasa

  Laba diena. Mano dukrytei 10 men dabar. Jai nustatytas sunkus neigalumas. Jai igimta smegenu formavimosi yda lizencefalija. Po ja seka epilepsija west sindromas ir misrus raidos atsilikimas.
  Ji neturi ciupimo reflekso. Nors rankytes ir judina, taciau nei zaisliuko ,nei kokio kito daikto neima. Sedet aisku, kad dat nesedim, nes galvytes dar gerai nelaikom.
  Noriu paklausti ar del ciupimo reflekso nebuvimo galesiu tvarkytis nuolatine slauga. Nes db man dar nepriklauso.

  • LZNS

   Čia jau jums šeimos gydytojas gali pasakyti ar priklausys ar ne, nes mes nesame medikai, taigi negalime pakomentuoti.

 14. jlizaveta Scedrina

  Добрый день! Извините пишу по русски! Два года назад с моим мужем Евгением Щедриным случился гемориальный инсульт! Ему выдан документ бессрочный о DIDELIU SPECIALUJU POREIKIU NP Nr 017749 b PAZYMA SP Nr 047319 Registracijos nr 4112 где ему указана компенсация только по пунктам2,13.1 и 4,1! хотя он сам себя не обслуживает все 2 года! Вопрос—Почему ему не выплачивалась компенсация по уходу как всем пенсионерам инсультникам, Только по обращению сына -сыну выплачивают 102 евро и то временно! Чья ошибка и куда обратиться, чтобы исправить ошибку и можно ли вообще исправить,

  • LZNS

   Paskambinkit man prašau telefonu 865217882 ir pabandysiu jums išaiskinti, nes rusiškai rašyti man nelabai sekasi.

 15. Klausimas

  Pakartosiu klausima, nes praejusi istrynet, kas yra nekorektiska i klausimus reikia atsakyt…
  Turiu cerebralini paralyziu, kuris paveike kojas ir desine ranka. Pagal visus barterio indeksus slaugai kriterijus reikalinga slauga, nes nei stovet lygiame pavirsiuje, nei lipt laiptais negaliu, o ir su viena ranka nekazka ir nuveiksi, bet paskutinese barterio eilutese surenku 20 taku. Kuriuose klausiama ar as jauciu zarnyna ir pusle. Jeig as jauciu, kada noriu i tualeta ir pasiprasau, kad nuvestu ar paduotu basona tai nereiskia, kad man nereikia slaugos. Ne visi neigalus nejaucia galuniu zemiau juosmens, tai kaip elgtis sitoje sitacijoje? Jaust zarnyna yra viena, o nueit iki wc jau visai kas kita.

  • LZNS

   Praėjęs jūsų klusimas nebuvo ištrintas, o tik nebuvo patvirtintas, nes žmogus prižiūrintis tinklapį atotogavo.

 16. Klausimas

  Oj nepastebejau, atsaket siandien dekui :)

 17. Marina

  Laba diena,
  Mano 82 metų močiutei nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis,serga Alcheimerio liga.Negaliu rasti informacijos,kokios lengvatos jai priklauso (gal med.paslaugos namuose ir t.t).Ačiū.

  • LZNS

   Savivaldybių socialinės paramos skyriai gali teikti įvairias paslaugas namuose: pagalbos į namus (maitinimo organizavimas, pagalba buityje ir namų ruošoje, sveikatos priežiūros organizavimas, ūkio darbai ir kt.) teikimas; dienos socialinės globos asmens namuose teikimas; integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos paslaugų) teikimas asmens namuose ir kt.
   Asmens sveikatos priežiūros įstaigos taip pat teikia paslaugas namuose, reikia kreiptis į tą polikliniką prie kurios esate registruoti ir sužinoti ar teikiamos paslaugos.

 18. Nerina

  Laba diena, tėvui nustatytas nuolatinės slaugos poreikis. Tačiau susiduriu su informacijos stoka, kokios piremonės slaugai gali būti kompensuojamos. Esu parašiusi prašymą funkcinei lovai, čiužiniui nuo pragulų. Tačiau laukti reikia ilgai, o priemonių reikia dabar. Ar galima pačiam nusipirkti čiužinį nuo pragulų, o vėliau gauti kompensaciją už jį. Šeimos gydytojai nenoriai teikia informaciją kokios priemonės yra kompensuojamos. Išsiaiškinau, kad galiu gauti 1 sauskelnes 1 dienai. Tačiau tepalus nuo pragulų, tvarsliavą perku. Ar yra kompensuojami: tvarsliava,tepalai. kremai?

 19. Eligijus

  Laba diena. Norejau paklausti kiek laiko zmogus gali guleti slugos skyriuje nemokamai?jei nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis?

  • LZNS

   Pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos įstaigoje gali gydytis ne daugiau kaip 120 dienų per metus. Pacientams, kuriems teikiamos paliatyviosios pagalbos paslaugos, įstaigoje slaugomi neribotą laiką.

 20. Genute

  Labas vakaras.Mano mamai 84m jau pries 7m nustatytas letinis inkstu nepakankamumas(nefroskleroze) pasak gydytojo inkstukai dirba 15-20% nezinau koks tai butu laipsnis, pries men. virto ir luzo desines rankos riesas ir desinys slaunikaulis (ranka gipse, koja sutvirtinta su varztais.) tris savaites gulejo slaugos skyriuj, bet dabar vezuosi namo, nors dar nevaiksto ir pati negali apsitarnauti, ar mums priklauso slauga . Gal is nefrologo reikia kokiu dokumentu.

  • LZNS

   Negalime atsakyti, nes nesame medikai, reiktų teirautis šeimos gydytojo.

 21. Jolanta

  Laba diena, jeigu mamai bus nustatyta nuolatinė slauga, o prižiūrės ją nuolat, samdomas žmogus, ar gaus mama slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją? Dukra ir žentas yra dirbantis. Ačiū už atsakymą.

 22. Egidijus

  Sveiki.esu 15% darbingas,atlikta sirdies tranaplantacija lll klases sirdies nepakankamumas,

 23. Arijana

  Laba diena. Man 57-neri. Slaugau demencija sergančią ir iš lovos nesikeliančią anytą, kuriai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (pažyma SP). Ar slaugos laikotarpis gali būti įskaičiuotas į darbo stažą ir jeigu gali, tai kur dėl to kreiptis?

  • LZNS

   Jei slaugote kitą asmenį ir norite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu (pagrindinei ir papildomai pensijų dalims) bei nedarbo socialiniu draudimu, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:
   – jūsų ir slaugomo asmens gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje;
   – neįgaliam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba nepasibaigęs visiškos negalios invalidumo terminas;
   – esate nesukakęs Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus;
   – nesate privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims bei nedarbo socialiniu draudimu;
   – neturite draudžiamųjų pajamų*;
   – negaunate jums priklausančios: valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus valstybinę socialinio draudimo našlių (maitintojo netekimo) pensiją; valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka Fondo valdybos teritoriniai skyriai; valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka ne Fondo valdybos teritoriniai skyriai; šalpos pensijos, socialinės pensijos arba šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas;
   – nesate draudžiamas socialiniu draudimu kitoje valstybėje;
   – jūsų globos (rūpybos) statusas nepasibaigęs, o jūs nenušalintas nuo pareigų atlikimo teismo nutartimi (taikoma tik globėjams ir rūpintojams);
   – neįgaliam asmeniui nepaskirtas globėjas ar rūpintojas (taikoma, kai neįgalų asmenį slaugo vienas iš jo tėvų (įtėvių);
   – nėra apribota jūsų – kaip tėvo arba motinos – valdžia slaugomam neįgaliam asmeniui;
   – neįgalus asmuo nėra apgyvendintas stacionarioje globos, auklėjimo ar slaugos įstaigoje.
   Norint būti apdraustam, Sodros teritoriniame skyriuje reikia pateikti: prašymą; savo ir slaugomo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus; slaugomo asmens Specialiųjų poreikių nustatymo pažymą; slaugomo asmens visiškos negalios invalidumą patvirtinantį dokumentą, jei visiška negalia nustatyta iki 2005 m. liepos 1 d.; savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo arba teismo nutartį dėl vaiko nuolatinės globos nustatymo, arba teismo sprendimą (nutartį) dėl globos (rūpybos) nustatymo pilnamečiui asmeniui (pateikia globėjas ar rūpintojas).

 24. Elvyra

  Laba diena, mano mamai 99 metai. 100 proc. akla vaikšto tik su pagalba .Kokio dydžio slauga priklauso . Ar piklausytų nemokamos sauskelnės, nes šeimos gydytojas sako ,kad nepriklauso.

  Pagarbiai,
  Elvyra

 25. Loreta

  Laba diena,mano mamai 82 metai pries metus daryta klubo sanario operacija,dabar atsivere trofines opos ,jau kiek vaistu pleistru niekas nepadeda darys persodinimo operacija,pati saves neapsitarnauja vos paeina,rankos pirstu vienos ir kitos 3 nevaldo uztirpe kiek ismeginom preimoniu iskrenta daigtai , vienos nepaliekam,kraujo spaudimas didelis,slapimo visai nelaiko iklotai arba pampersai ,ar galima kur kreiptis ar galima gauti kokia slauga ar prieziura pagalba nes sako kad viseims tokio amziaus buna .Aciu.Pagarbiai ,Loreta

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, kad įvertinus asmens sveikatos būklę parengtų dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. Ten ir nuspręs ar bus skirta slauga ar priežiūros pagalba.

 26. Stasė

  Laba diena, 74 metų amžiaus broliui patvirtinta diagnozė bronchų ir plaučių piktybiniai navikai – 4 stadijai. Jis vienas negali savarankiškai vaikščioti, silpnas, reikalinga nuolatinė priežiūra. Ar jam yra galimybė gauti nuolatinės slaugos išmoką?

  • LZNS

   Ar gali būti jam skirta slauga negalime tiksliai pasakyti. Ministro įsakyme rašoma taip: 1. Specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatomas asmenims, kuriems yra būtina nuolatinė slauga ir kurių fizinė bei psichinė negalia visiškai apriboja jų galimybes orientuotis, judėti, dirbti ir savarankiškai tvarkyti asmeninį bei socialinį gyvenimą, pagal šiuos pagrindinius kriterijus: 1.10. išplitęs piktybinis navikas, kai Bartelio indeksas iki 20 balų;

 27. Giedrė

  Sveiki!
  Prižiūriu 78metu mama,kuriai neseniai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Koks turėtu būti pašalpos dydis? Nes gauna vėl tokia pačia pašalpą,kaip po priežiūros nustatymo.

  • LZNS

   Kompensacijos dydis – 2,5 bazinės pensijos dydžio per mėnesį 2,5 x 108 eurai = 270 eurų. O jūs pristatėte dokumentus į Socialinį paramos skyrių, kad jums nustatyta slauga?

 28. Ala

  Mano vyrui yra smegenų vėžys, glioblastoma IV stadija, atliktos dvi operacijos.
  Jam buvo skirta slauga, bet nuo šių metų gruodžio 2 dienos paskirta priežiūra.
  Jis be pagalbos negali vaikščioti, pasigaminti maisto, dažnai reikia dėti pampersus, jis savarankiškai negali nusimaudyti, naudojasi antytę, nemato dešinės pusės. Aš prižiūriu jį jau ketvirtus metus, pati turi neįgalumą – sergu išsėtine skleroze, ir jei nebus slaugos, namuose turėsime du slaugomus ligonius. Atsakykite prašau, ar man reikia kreiptis į Neįgalumo komijsiją pakartotinai dėl vyro slaugos.

 29. Ona

  Sveiki,
  88 metų senolė gruodžio mėn. susilaužė šlaunikaulį,ligoninėje gydyta tik 5 dienas, toliau į palaikomojo gydymo skyrių arba į namus. Namuose apsirūpinti visiškai negali. Ar tokiu atveju spec. poreikiai dėl priežiūros pagalbos priklausytų? Kur ir pas ką kreiptis dėl spec. poreikių nustatymo, pas šeimos gydytoja ar į palaikomojo gydymo skyriaus gydanti gydytoją?

  • LZNS

   ar priklauso specialių poreikių nustatymas reiktų teirautis arba pas šeimos gydytoja ar palaikomojo gydymo skyriaus gydanti gydytoją. Bet kuris iš jų jus pakonsultuotų.

 30. Jolanta Greigienė

  Sveiki
  Mano vyrui po stuburo lūžio nustatyta visiška negalia. ir nuolatinės slaugos poreikis.Jisai ant patalo jau 15 metų.Pirma dirbau dabar ,slauga noriu apsiforminti ant saves.Kokios išmokos priklausys
  ir kokios socialinės garantijos

  • LZNS

   Jei slaugote kitą asmenį galite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu (pagrindinei ir papildomai pensijų dalims) bei nedarbo socialiniu draudimu. Jei slaugote kitą asmenį ir norite būti apdraustas, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:
   -jūsų ir slaugomo asmens gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje;
   -neįgaliam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba nepasibaigęs visiškos negalios invalidumo terminas;
   -esate nesukakęs Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus;
   -nesate privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims bei nedarbo socialiniu draudimu;
   -neturite draudžiamųjų pajamų*;
   -negaunate jums priklausančios:
   .valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus valstybinę socialinio draudimo našlių (maitintojo netekimo) pensiją;
   .valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka Fondo valdybos teritoriniai skyriai;
   .valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka ne Fondo valdybos teritoriniai skyriai;
   .šalpos pensijos, socialinės pensijos arba šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas;
   -nesate draudžiamas socialiniu draudimu kitoje valstybėje;
   -jūsų globos (rūpybos) statusas nepasibaigęs, o jūs nenušalintas nuo pareigų atlikimo teismo nutartimi (taikoma tik globėjams ir rūpintojams);
   -neįgaliam asmeniui nepaskirtas globėjas ar rūpintojas (taikoma, kai neįgalų asmenį slaugo vienas iš jo tėvų (įtėvių);
   -nėra apribota jūsų – kaip tėvo arba motinos – valdžia slaugomam neįgaliam asmeniui;
   -neįgalus asmuo nėra apgyvendintas stacionarioje globos, auklėjimo ar slaugos įstaigoje.

 31. Indre

  Sveiki mamo mociutei issetine skleroze.serga nuo 1994m.pati jau saves neapsitarnauja.buvome pas neuropatologa gavome 8.5balo.kas tai? Ar priklausytu man slauga?

  • LZNS

   Nesame medikai, taigi nežinome ką jūsų minimi balai reiškia. Paklauskit šeimos gydytojo ar jūsų močiutės sveikatos būklė atitinka slaugos ar priežiūros pagalbos skyrimo kriterijus.

 32. Danutė

  mano mamai rudenį sukaks 87 metai ,jau juda tik vežimėlyje paeiti visiškai nepajėgia,viena koja per kelienį nelanksti,daryta sanario operacija prieš 48 metus nustatyta didelis neigalumas pati jau mažai ka pasidaro,nu atvirai tai pavalgo,ar priklauso slauga

  • LZNS

   Gal ir priklauso, negalime pasakyti tiksliai, nes nesame NDNT darbuotojai. Priežiūra-pagalba tai tikrai priklauso jei juda vežimėliu. Tvarkykitės dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius ir nustatys kas priklauso.

 33. Daiva

  Laba diena, reikalinga informacija, kaip toliau elgtis.
  Prižiūrim 75 metų vienišą giminaitę( neturi vaikų, vyras miręs). Turim notaro įgaliojimą tvarkyti visus teisinius dokumentus, taip pat ir priežiūrai.
  Prieš mėnesį teta gulėjo ligoninėje, nes atsisakė dubens organai, negali vaikščioti,pati neatsisėda, nelaiko šlapimo. Po 2 savaičių ją paguldė į slaugos skyrių
  su diagnoze-reikalinga kito asmens globa. Šiuo metu ji gulės slaugos skyriuje 2 mėn. Jos pensija yra 196 eur.Ar yra galimybė išsireikalauti slaugą, kad ją prižiūrėt galėtų pasamdytas žmogus už pinigus? Prieš tai jai buvo skirta socialinė darbuotoja , kuri ateidavo 2 dienas po 4 val. O šiuo metu jai reikalinga nuolatinė slauga. Į senelių namus ji nenori.

  • LZNS

   Jei gydytojai nurodo, kad reikalinga kito žmogaus globa, galite pradėti tvarkyti dokumentus nustatyti specialiuosius poreikius, o šiuo atveju – slaugą. Tik norim priminti, kad slaugos išmokas gausite tik tuomet kai ji negulės slaugos skyriuje.

 34. Asta

  Laba diena, mano tėtis jau keturi mėnesiai yra gilioje komoje, buvo didelė smegenų trauma, padaryta trachestomija, nuolat atsiurbinėjamos gleivės, maitinamas pro vamzdelį nosyje. Šiuo metu yra slaugos ligoninėje.Pagal būklę tikrai manau, kad priklauso paliatyvi slauga, tačiau ji neskiriama, nes slaugos ligoninė neturi pinigų. Kur aš dar galėčiau kreiptis, kad būtų peržiūrėtas paliatyvios globos skyrimo klausimas?

  • LZNS

   SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGŲ SKYRIUS (+370 5) 266 4209

 35. Romas

  Laba diena,
  Paguldė mano močiutę į slaugos ligoninę (jai 101 metai), jai priklauso specialus nuolatinis slaugos poreikis. Žmogus po insulto, paralyžiuotas. Jūms klausimas: ar mūsų valstybė viską kompensuoja? ar reikia mums kažką pirkti, pvz. toje ligoninėje vieni medikai sako, kad ligoniui priklauso tris pampersai per parą, o kiti tvirtina, kad 15 pampersų per mėnesį, kaip yra iš tikrųjų?Aš supratau taip, kad visus pinigus už priežiūrą dabar gauna ligoninė. Dar mane labai stebina tai, kad slaugytojai nenori net prieiti prie ligonių ir atlikti savo pareigų, už kurious gauna pinigus. Kur galima būtų kreiptis dėl tokių ,,medikų“ ,,darbo“, kad kažkas jiems bent primintų, kas yra žmogiškumas?

  • LZNS

   SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGŲ SKYRIUS (+370 5) 266 4209 Vilnius, A. Vivulskio g. 13

 36. Vida

  Laba diena.mano tevukui 80 metu.Jam nustatytas 4 stadijos kaulu vezys.Turi nustatytus spec.poreikius.jam reikalinga nuolatine prieziura.Noriu suzinoti ar jam priklausytu socialines slaugos pasalpa prieziurai.Aciu.

  • LZNS

   Kada nustatė spec poreikius? ar po to sveikata pablogėjo? Jeigu pablogėjo tuomet galite iš naujo nustatyti specialiuosius poreikius ir atsižvelgiant į sveikatos būklę gali būti nustatyta slauga.

 37. Eugenijus

  Mano brolis turintis negalia po sunkios galvos traumos, dabar yra Ezerelio globos namuose. Siu metu sausio viduri is Ezerelio globos namu gavau toki laiska. :

  Laba diena, Eugenijau

  Siunčiu Jums susipažinti raštą, dėl Aleksandro apmokėjimo pasikeitimo už gyvenimą slaugos namuose . Kaip buvote vasarą atvykę mes apie tai kalbėjome, kad Aleksandrui už „gerą“ pasirodymą gydytojams Neįgalumo nustatymo komisijoje jam buvo nustatyti Vidutiniai specialieji poreikiai (SP-2) prilyginti mažai negaliai. Mes visi tai suprantame ir Jūs tai matėte, kad be kito asmens pagalbos jis negali patenkinti būtiniausių savo poreikių ir gyventi pilnavertį gyvenimą.
  Dėl šių priežasčių nukentėjo jo finansinė padėtis. Aleksandro gaunamos nuo pašalpos (20 proc.) mėnesio lėšos į rankas sudaro 23,50 Eur. Kurių jo poreikiams patenkinti mėnesiui vis pritrūksta. Šiuos pinigėlius jis išleidžia, rūkalams, saldainiams, šokoladui, kavai o kai kada būna apsvaigęs ir nuo alkoholio. (šie dalykai pasikartoja).
  Norėčiau suderinti su Jumis 84,80 Eur. apmokėjimą, ar Jūs turėtumėte galimybę šią sumą kas mėnesį pervesti įstaigai ar kitaip. Na o mes praėjus dar kuriam laikui, (kai šeimos gydytoja galės) bandysime jį ruošti pakartotinei med. apžiūrai – Neįglumo nustatymo komisijai.
  Lauksiu Jūsų sprendimo.
  Ačiū.

  Paprasiau suteikti man informacija remintis kuria staiga pritruko lesu brolio islaikymui. Jokio konkretaus atsakymo negavau. Su Ezerelio globos namais ilgalake globos sutarti sudare Kauno m. sav. 2013 metais. As esu isvykes is Lietuvos ir nuolat gyvenu uzienij.
  Kur galeciau kreiptis del pagalbos , nes Globos namu direktores atkaklus nenoras ivardinti sumos kuria yra pervedama is Kauno m. sav. brolio globai/slaugai varo i nevilti. SOS

  • LZNS

   JUMS REIKIA KREIPTIS Į SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGŲ SKYRIUS (+370 5) 266 4209 Vilnius, A. Vivulskio g. 13

 38. Ricka

  Deli slaugos išlaidų tikslines kompensacios gauti kur reikia kreiptis?
  Koki įgeliojįma reikia pateikti?

  • LZNS

   Jeigu asmeniui nustatyti specialieji poreikiai, t.y. slauga, NDNT išduotą pažymą reikia nunešti į socialinės paramos skyrių pagal gyvenamąją vieta. Socialinės paramos skyrius kas mėnesį mokės slaugos išmokas.

 39. mama

  Sveiki.Sunui nustatytas sunkus neigalumo lygis ir prieziuros pagalbos poreikis.Tai kokia ismoka butu prieziuros pagalbos poreikio?

  • LZNS

   Kompensacijos dydis :

   – 1 bazinės pensijos dydžio – vaikams iki 18 metų, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis; asmeniui, netekusiam 75-100% darbingumo;
   – 0,5 bazinės pensijos dydžio – vaikams iki 18 metų, kuriems nustatytas vidutinis neįgalumo lygis; asmenims, netekusiems 60 ir daugiau procentų darbingumo; senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims.

   Valstybinė bazinė pensija yra 112 eurų.

  • LZNS

   Nuo 2016 m. sausio 1 d. pakilo iki 112 eurų, kadangi ši išmoka mokama už praėjusį mėnesį, ji sausį dar liko 108 eurai, bet kitą mėnesį gausite 112.

 40. mama

  o as pati galesiu dirbti,jai vaikui paskirs slaugos prieziuros kompensacija?

  • LZNS

   Taip galite dirbti ir kažką samdyti ar giminių prašyti, kad prižiūrėtų.

 41. Ricka

  Pateikiamu dokumentu sarase nurodyta, kad reikia pateikti įgaliojimą, ar ji turi buti patvirtintas notaru?

  • LZNS

   Tai, kad einant į socialinį paramos skyrių siekiant gauti slaugos išmoką nereikia pateikti įgaliojimo, reikia pateikti dokumentus įrodančius giminystės ryšius. Nebent jūs nesate giminaitis, tuomet reikia įgaliojimo. Arba galite pasiskambinti į socialinį paramos skyrių ir pasiteirauti ar jums reikės įgaliojimo ir ar jis turės būti patvirtintas notaro arba seniūnijos seniūno pagal gyvenamąją vietą.

 42. Stasys

  Norejau paklaust del shizofrenijos? 22 metai, turiu tik viena teva. Katik diagnozuota. Kokios ismokos galeciau tiketis?

  • LZNS

   Jeigu jums pagal susirgimą priklauso neįgalumas, tik tuomet galite tikėtis išmokų už netektą darbingumą. kreipkitės į šeimos gydytoją ir sužinosite ar jums gali būti nustatytas neįgalumas.

 43. jurgita

  Sveiki, mūsų dukrytei nuo pat gimimo išvestos dvi stomos (šlapimui iš inkstuko ir išmatoms), šalia to dar kelios formavimo ydos. NDNT nustatė sunkų neįgalumo lygį ir priežiūrą. Besiaiškinant, šį mėnesį NDNT „apsižiūrėjo“, kad stomos turėtų būti priskiriamos kateterizacijai (tokiu atveju turi būti skiriama slauga). Ką tokiu atveju patartumėte daryti, taip išeitų, kad NDNT slaugą turėjo paskirti prieš 10 mėn. (tiek laiko gauname išmokas), kadangi iki šios dienos diagnozė nekito. Šiuo metu dokumentai surinkti ir pristatyti NDNT, tolesniam nagrinėjimui, nes neįgalumas suteiktas metams. O kaip su tom „nuplaukusiom“ išmokom dėl NDNT kaltės?

  • LZNS

   Jums reiktų rašyti skundą į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, dėl neteisingų specialiųjų poreikių nustatymo dėl NDNT kaltės, pažymint, kad prašote nustatyti slaugą atbuline data, tik tuo atveju, jeigu jums nustatys slaugą atbuline data bus išmokėtas skirtumas tarp išmokų. Aprašykite visą situacija, pridėkite visus reikiamus dokumentus. Paspaudę šią nuorodą rasite prašymo formą http://www.ndnt.lt/index.php?-1733374776

 44. agne

  Sveiki, mamai 68 metai. Nuo 30 metų seraga šižofrenija. Dabar liko viena,nes tetis mirė. Turi 2 grupę invalidumą ir gauna invalidumo penciją. Dažnai paūmėja liga, vaidenasi,haliucinacijos, nekontroliuojama, dažnai gydoma pscihiatrijos ligoninėje. Ar jai priklausytų slaugos išlaidų tikslinė kompensacija.
  Išanksto dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Jeigu jūsų mamai yra 68 metai, tai jai negali būti nustatytas invalidumas (dabar darbingumas), jai turi būti nustatyti specialieji poreikiai. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus nustatyti spec. poreikius ir tuomet sužinosite ar gali būti nustatytas slaugos poreikis. Be to straipnyje po kuriuo komentuojate yra surašytos sveikatos būklės, kurioms esant nustatomas slaugos spec. poreikis, jei ten nėra jos ligos, tuomet slauga nepriklauso, bet galbūt priklauso priežiūra-pagalba.

 45. Onutė

  Sveiki,
  Mamai 88 metai. Gruodį Kauno klinikose operuota galva (pašalinta hematoma, ar pan.). Po operacijos gydėsi reabilitacijoje 40d., buvo nustatytas bartelio indeksas 50. Tačiau po operacijos mama pasikeitė: pablogėjo regėjimas, sutriko šlapinimasis, pablogėjo atmintis.
  Ar galėtų priklausyti specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

  • LZNS

   Jeigu pablogėjo sveikata, reiktų iš naujo nustatyti Barthelį, nes su 50 balų tikrai slaugos poreikis nebus nustatytas. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad sudarytų galimybę iš naujo nustatyti barthelį ir parengtų dokumentus į NDNT nustatyti spec. poreikius.

 46. Jurgita

  Laba diena,.Sūnus buvo vertinamas psichikos centre,kuriame dirbo specialistai.Sūnui nustatytas gilus protinis atsilikimas,buvo atliktas spacialiųjų poreikių indekso vertinimo klausimynas,pagal kuri surinkta 100 balų,maksimali visų poreikių indekso kriterijų balų suma.100 balų nurodo kad asmuo yra visiškai priklausomas nuo kito asmens.Su giliu protiniu stsilikimu priklauso slauga,bet gave dokumentus NDNT DIAGNOZE SUNKUS PROTINIS ATSILIKIMAS IR PREIŽIURA.Kodel,gal gali pakomentuoti.
  Ačiū

 47. Elita

  Laba diena. Mano tėčiui buvo paskirta specialiųjų poreikių pašalpa gruodžio 4 d., o mirė būdamas namuose visiškai prikaustytas prie lovos gruodžio 9 d. Ar man priklauso išmoka už einamą mėn ir sekantį mėn (mirties atveju) tai yra už 2 mėn.
  Ačiū!

  • LZNS

   Išmoka bus išmokėta tik už gruodžio mėnesį. Už du mėnesius tikrai ne. Ar buvo dokumentai pristatyti į socialinės paramos išmokų skyrių? Ar prašėte laidojimo pašalpos? Geriausia jums būtų kreiptis į savo Savivaldybės socialinių išmokų skyrių ir ten gausite pilną konsultaciją.

 48. toma

  laba diena .zmogui 4 st skrandzio vezys metastazes kepenyse ar priklauso slaugos islaidos tiksline kompensacija ar tik prieziura ?

 49. Jurgita

  SVEIKI,SU DIAGNOZES KODU F73.1, Gilus protinis atsilikimas, reikšmingas elgesio sutrikimas, reikalaujantis dėmesio ar gydymo PRIKLAUSO SLAUGA?Aciu

  • LZNS

   Turėtų prikausyti pagal aprašo 1.7. punktą: gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų;

 50. Giedre

  priziuriu visiskos negalios sunu is vaikystes ,jam 25 metai , esu soc drausta ,jam mokama slauga, tiksline kompensacija ir transporto islaido s. man del svaikatos sutrikimu ruosiami dokumentai nadarbingumo laipsniui nustatyti. Ar butu mokama man neigalumas ,jei turiu nuolatine prieziurta sunui, Aciu

 51. Diana

  Ar priklauso mamai pensinenkei kuri gyveno su sunu maitintoju bet jis mire?

 52. Ona

  Laba diena noreciau paklausti turiu susitvarkiusi mociutes slauga ir gaunami pinigai uz slauga kam turetu priklausyti ar ligoniuj ar slauganciuj .aciu

  • LZNS

   Gaunami pinigai priklauso močiutei.

 53. Arunas

  Laba diena.Man yra nustatytas darbingumas 25%-neterminuotai.ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis-iki2026m. Ar po Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 30 d. įsakymo Nr. V-1775 (Žin., 2011, Nr. 22-5769) keičiasi nustatymo terminai.
  Ačiū.

  • LZNS

   O kokias sąsajas jūs randate tarp jūsų nustatyto darbingumo bei spec poreikių ir Švietimo ministro įsakymo „Dėl Mokinio specialiųjų ugdymosi poreikių (išskyrus atsirandančius dėl išskirtinių gabumų) pedagoginiu, psichologiniu, medicininiu ir socialiniu pedagoginiu aspektais įvertinimo ir specialiojo ugdymosi skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“? Jis gi liečia mokinius, o ne suaugusius.

 54. oksana

  laba diena ar jai turi 2 grupe ir dar aklumas nustatitas su spec prieziura ar as gausiu jos slauga

  • LZNS

   Nepriklauso, priklauso priežiūros pagalbos spec poreikis. Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis nustatomas asmenims, kuriems dėl labai didelių organizmo funkcijos sutrikimų reikalinga nuolatinė kito asmens priežiūra (pagalba) namuose, tvarkant asmeninį ir socialinį gyvenimą, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:
   2.15. visiškas ar beveik visiškas abiejų akių aklumas: geriau matančios akies regėjimo aštrumas su korekcija mažiau kaip 0,05 (mažiau kaip 3/60) arba geriau matančios akies akipločio koncentrinis susiaurėjimas iki 5–0 laipsnių nuo fiksacijos taško:
   2.15.1. neišnešiotų naujagimių retinopatija (III–V randinė stadija);
   2.15.2. įgimta, vaikų ar jaunatvinė glaukoma (IV stadija);
   2.15.3. tinklainės ir gyslainės ligos, pakenkusios užpakalinį akies polių;
   2.15.4. regos nervo atrofija ar displazija;
   2.15.5. neoperuotinos įgimtos ir įgytos pilnos komplikuotos kataraktos (esant operaciniam kontraindikacijų gydymui dėl akių ar bendros sveikatos būklės);

 55. svarbu

  Sveiki,

  Ar gali asmuo, slaugantis specialiuju poreikiu zmogu, dirbti?

 56. 0rinta

  laba diena mano mamai 65metai jau 3 metai kaip gauna slauga ir turi spec. poreikius kaip nustatyti dukrai globa kuri mama priziuri kad eitu stazas ir ar moka dar tam zmogui uz priziura ar tik stazas eina ce kreiptis del stazo i teisma bet sako kad tada jai gauna slauga uz prieziura artimam zmogui nemoika paaiskinkit issamiau

 57. Irma

  Labas vakaras, anyta guli slaugos ligoninėje. Nevaikšto ir savęs neapsitarnauja. Gydytoja ją informavo, kad bus sudaryta komisija slaugos poreikiams nustatyti. Ar reiks mokėti už slaugos poreikių nustatymą?
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Ne, mokėti už tokią komisiją tikrai nereikia.

 58. jolanta

  laba diena,
  protinę negalią turinčiai moteriai (39 m.) nustatytas 40 darbingumas, (terminuotas iki pensijos). tačiau akivaizdu, kad jai turėtų būti nustatytas mažesnis darbingumas dėl negebėjimo pasirūpinti savimi elementariose situacijose, buityje ir kt.). ar galima kažkaip apeliuoti tokį gydytojų sprendimą? ar toks žmogus, kuriam niekada nebuvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, gali gauti kokią nors kompensaciją, išmoką? Šiuo metu gauna tik neįgalumo pensiją. Kur būtų galima kreiptis?

  • LZNS

   Galite apskųsti priimtą sprendimą NDNT, apskundimo tvarka aprašyta čia: http://www.ndnt.lt/index.php?-997192292. Ar pateikdami dokumentus prašėte nustatyti ir specialiuosius poreikius ar tik darbingumą? Jeigu gydytojų siuntime buvo parašyta nustatyti darbingumą, tai jie tik jį ir nustatė. Reikia išsiaiškinti pas šeimos gydytoją ar pagal jos sveikatos sutrikimus priklauso ir spec poreikiai.

 59. Andzela

  Sveiki. Auginu sunu kuriam 1.7men. Nevaiksto pats gerai nesedi ir pan. Jam raidos atsilikimas. Turetume dbr gauti 2grupe neygalumo. Ar jam priklauso slauga? Jei taip kur kreiptis. Aciu už atsakyma.

  • LZNS

   Kai kreipėtės pas šeimos gydytoją dėl dokumentų parengimo į NDNT nustatyti neįgalumo lygį ar dokumentuose buvo pažymėta, kad vaikeliui reikia nustatyti ir specialiuosius poreikius? Jeigu nebuvo pažymėta, tai reikia iš naujo rengti dokumentus nustatyti spec. poreikius. Ar priklauso slauga ar priežiūra pagalba, negalime pasakyti, tai jums pakomentuos tik šeimos gydytojas, nes jis žino ligos istoriją ir ar esame sveikatos sutrikimai atitinka kriterijus reikalingus nustatyti slaugą ar priežiūrą pagalbą.

 60. Liudmila

  Laba diena,
  kada slaugos poreikį nustato Gydytojų konsultacinė komisija, o kada Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba ? (tėvui 90 m.)

  • LZNS

   Nuo 2010 metų liepos 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. birželio 4 d. įsakymui Nr. A1-220/V-505 ,,Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 4 d. įsakymo Nr. A1-120/V-346 ,,Dėl Specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2010, Nr. 68-3424), specialiuosius nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikius (toliau vadinama – Specialieji poreikiai) visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų amžiaus, pavesta nustatyti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Tarnyba).

   Šiuo įsakymu yra nustatyta, kad asmenį į Tarnybą specialiesiems poreikiams nustatyti siunčia ne asmens sveikatos priežiūros įstaigų Gydytojų konsultacinės komisijos (toliau vadinama – GKK), o asmenį gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad, taikant gydymą ir (ar) reabilitacijos priemones, išlieka organizmo funkcijų sutrikimų.

   Atkreipiame dėmesį, kad pažymas, patvirtinančias, jog pensijos amžių sukakusiam asmeniui yra nustatyti Specialieji poreikiai, GKK gali išduoti tik iki 2010 metų birželio 30 d.. Nepanaudotus Specialiųjų poreikių nustatymo pažymų blankus GKK privalo grąžinti Tarnybai iki 2010 m. rugsėjo 1 d.. Pažymos, kurios bus išduotos 2010 metų liepos 1 d. ir vėliau, negalios ir pagal jas tikslinės kompensacijos, skirtos specialiesiems poreikiams tenkinti, negalės būti mokamos.

 61. Sandra

  Sužadėtinio močiutė sunkiai vaikšto, pati jau nieko nepasidaro, savimi neapsirūpina pati. Kiekvieną dieną einu pas ją po kelis kartus ja pasirūpinti, gyvenu gretimame name, jos anūkas užsienyje. Ar globą galiu susitvarkyti aš kaip jos anūko sužadėtinė ar man neleis nes nesu giminaitė?

  • LZNS

   Globa gali būti pripažinta tik asmeniui, kuris dėl psichinės ligos arba silpnaprotystės negali suprasti savo veiksmų reikšmės ar jų valdyti, gali būti teismo tvarka pripažintas neveiksniu, jam nustatyta globa ir paskirtas globėjas. Jūsų atveju suprantu, kad močiutė yra veiksni tik sunkiai juda. Jūsų atveju galėtumėt nustatyti rūpybą. Rūpyba gali būti nustatyta ir veiksniam asmeniui (pačiam prašant), kuris dėl sveikatos būklės negali savarankiškai įgyvendinti savo teisių ar atlikti pareigų, esant pagrįstam rūpybos nustatymo ir rūpintojo paskyrimo reikalingumui. Ar jūs galėtumėt atitikti reikalavimus būti rūpintoju galėtumėt sužinoti tik pasikreipusi į socialinės paramos skyrių. Bet tai nustato teismas. Mano manymu močiutei reiktų nustatyti specialiuosius poreikius ir bus mokamos išmokos.

 62. Zaneta

  Laba diena,slaugau visiskos negalios ligoni savo namuose.Ar. galima man prie laiptines tureti geltona linija pazenklinta vieta,kazkada buvo taip galima.Sakykite ,prasau,kaip galiu pasielgti sendien dienai,aciu

 63. Darija

  Laba diena,
  Teciui 90 metu, kuriam nustatytas specialus nuolatines slaugos poreikis. As turiu 55% darbinguma, ar galesiu slaugyti tete, kad slauga butu iskaiciuojama i darbo staza.
  Aciu

  • LZNS

   Jei slaugote kitą asmenį ir norite būti apdraustas, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:
   -jūsų ir slaugomo asmens gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje;
   -neįgaliam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba nepasibaigęs visiškos negalios invalidumo terminas;
   -esate nesukakęs Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus;
   -nesate privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims bei nedarbo socialiniu draudimu;
   -neturite draudžiamųjų pajamų*;
   -negaunate jums priklausančios:
   –valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus valstybinę socialinio draudimo našlių (maitintojo netekimo) pensiją;
   –valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka Fondo valdybos teritoriniai skyriai;
   –valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka ne Fondo valdybos teritoriniai skyriai;
   –šalpos pensijos, socialinės pensijos arba šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas;
   –nesate draudžiamas socialiniu draudimu kitoje valstybėje;
   -jūsų globos (rūpybos) statusas nepasibaigęs, o jūs nenušalintas nuo pareigų atlikimo teismo nutartimi (taikoma tik globėjams ir rūpintojams);
   -neįgaliam asmeniui nepaskirtas globėjas ar rūpintojas (taikoma, kai neįgalų asmenį slaugo vienas iš jo tėvų (įtėvių);
   -nėra apribota jūsų – kaip tėvo arba motinos – valdžia slaugomam neįgaliam asmeniui;
   -neįgalus asmuo nėra apgyvendintas stacionarioje globos, auklėjimo ar slaugos įstaigoje.
   Dėl smulkesnės informacijos reiktų kreiptis į SODRĄ, kad sužinotumėte ar atitinkate reikalavimus.

 64. Ieva

  Laba diena,
  20 proc. darbingumo žmogus nori įsidarbinti. Dirbs jis namuose. Jam yra būtina nuolatinė priežiūra, tad mama gauna slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją. Ar jam įsidarbinus mama vis tiek gaus slaugos kompensaciją (nes ji vis tiek jį turės prižiūrėti)? Ar įsidarbinus nepakis jo gaunama neįgalumo pašalpa?
  Ačiū

  • LZNS

   Slaugos išmokas gauna asmuo, o ne šeimos nariai. Įsidarbinus asmeniui išlieka iki įsidarbinimo paskirtos išmokos, taigi nei netekto darbingumo pašalpa nei slaugos išmoka nebus sumažinta ar atimta.

 65. Daiva Slyziene

  Sveiki,
  Senyvo amziaus zmogui paskirta didzioji slauga pagal 1.8 punkta. Siuo metu jis guli slaugos ligonineje, kuri yra finansuojama valstybes ir pagal teises aktus ismokos negauna, kaip suprantu ji atitenka ligoninei. Norejau suzinoti ar tokiu atveju ligoniui priklauso is ligonines nemokami vaistai ir pampersai .Jeigu priklauso parasykit prasau pagal koki teises akta.
  Aciu

  • LZNS

   Valstybinės ligonių kasos informavo, kad ligoniai turi būti aprūpinti visomis būtinomis priemonėmis. Nebent gydytojai rekomenduotų geresnius vaistus ar priemones, tuomet reiktų apmokėti skirtumą tarp jų turimų ir siūlomų priemonių. Telefonu VLK negalėjo mums pasakyti kokiu teisės aktu remiantis ligoninės privalo aprūpinti priemonėmis, todėl kreipsimės į šią įstaigą raštu, kad atsiųstų mums išaiškinimą. Gavę raštą jus informuosime.
   Jeigu jums labai skubu smulkesnę informaciją galite kreiptis į Valstybinės ligonių kasos +370 5 236 4114 arba Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos priežiūros departamentas +370 5 266 1468.

 66. Gabrielė

  Laba diena, noriu paklausti, ar senelis gaunantis invalidumą ir senatvės pensiją ir toliau gaus šias išmokas, jei tvarkytume slaugos išlaidų kompensacijos dokumentus dėl senatvinės demencijos?

  • LZNS

   Pensijinio amžiaus asmenys gauna tik senatvės pensiją arba neįgalumo pensiją, priklausomai nuo to kuri yra didesnė. Abiejų gauti negali. Bet gali būti nustatyti specialieji poreikiai, tokie kaip slauga ar priežiūra pagalba. Jeigu bus nustatytas kažkoks spec. poreikis, gaus dvi išmokas.

 67. Ausra

  Sveiki, vyro mociute 3,5metu paralyzuota(kaire ranka ir kaire koja) turi slaugos lova ir ciuzini. Priziurejo ja kaimyne paskirta soc. Skyriaus. Viskas viskuo bet ciuzinys permirkes slapimu. Dabar vezames ja pas save norim naujo ciuzinio. Ar ciuzinys jai priklausytu? Duotu nemokamai ar kompensuotu tik dali sumos? Priziurinti kaimyne pasakojo kad buvo nuvykusi prasyti bet pasakr kad jai nepriklauso, tai kaip yra istiesu? Aciu Jums

  • LZNS

   Ar yra močiutei nustatyti specialieji poreikiai? Jeigu močiutė nelaiko šlapimo, jai gali būti skiriamos sauskelnės arba vienkartinės paklodės. Ar kreipėtės į gydytojus? P

 68. Ausra

  P.s.Mociutes vyras gaudavo slauga,bet pries savaite numire. Mociute buna su sauskelnem.

 69. I.

  Sveiki, mano mama serga paranojine sizofrenija jau 14metu. Esame susitvarkę tik neįgalumą. Jos darbingumo lygis yra apie 20 proc. Sakykite kur turėtume kreiptis dėl globos ar slaugos iškokos? Nuo ko reikėtų pradėti

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius. Kai NDNT nustatys spec. poreikius, tik tuomet galėsite gauti išmokas.

 70. Laima

  Sveiki, mano tetai jau greit bus 92-eji. Jai nustatytas spec. nuolatinės slaugos poreikis. Pastaruoju metu jau nesulaiko šlapimo, sunkiai vaikšto, šeimos gydytojos, paprašius, kad išrašytų sauskelnes, pasakė, kad jai nepriklauso, nes neturėjo insulto, tik 1975m. infarktą. Ar jai priklauso sauskelnės, ir kas dar priklauso? Kraujo tyrimus atlikti liepė atvežti pacientę į polikliniką, nes vasara, visi atostogauja. Ar būtina vežti senolę į polikliniką, kai kartą buvo atvažiavusi į namus seselė ir paėmė kraują tyrimams. Ar jai priklauso namų tualetas, kokia nors vonelė maudymuisi, nes šiuo metu dar neturime vandens ir tualeto namuose? Ar galiu gauti jos globą, nes išėjau iš darbo, kad galėčiau ją prižiūrėti. Kur reiktų kreiptis?

  • LZNS

   Mūsų pasiūlymas yra keisti šeimos gydytoją ir pereiti pas tą, kuris atsakingiau rūpinasi savo pacientais. Tik taip galima kovoti su neatsakingais gydytojais.
   Jūsų gydytoja yra neteisi, sauskelnės arba paklodės jai priklauso. Nuo 2009 m. lapkričio 28d. Lietuvoje pasikeitė medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka: 30 sauskelnių, įklotų arba vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų įklotų, arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienkartinių paklodžių, arba 15 vienetų įklotų arba 15 vienkartinių paklodžių) per mėnesį gali būti išrašoma esant šlapimo arba išmatų nelaikymui asmenims, kuriems po 2005 m. liepos 1 d. nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
   Kokia yra nustatyta tvarka dėl kraujo paėmimo negalime pasakyti, nes nežinome kokiai gydymo įstaigai priklausote. Bet galite kreiptis į poliklinikos vadovybę ir gali būti, kad vežti nereiks.
   Kokia kompensacinė technika galėtų būti skirta neturint vonios ir tualeto, galite sužinoti pasiskambinę į techninės pagalbos neįgaliesiems centrą (kontaktus rasite http://www.tpnc.lt)
   Globa yra nustatoma tik per teismą, taigi teiktų kreiptis į teismą.

 71. ITR

  Sveiki, senele 86 metu nustatyta speciali prieziura. Nuo geguzes 18 d. 2015 metu guli slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje miesto ligonineje, uz paslaugas moku pats 26,5 eur per diena. Vakar padaviau dokumentus ir prasyma slaugos islaidu kompensavimui, 270 eur per menesi prades moketi nuo sekancio menesio. Ar galima kreiptis del kompensavimo uz geguzes 2015 – liepos 2016 laikotarpi? Israsai apie paraguleta laika ir apmokejimus turiu.
  Aciu.

  • LZNS

   Tuo laikotarpiu kai asmuo, kuriam nusatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, guli slaugos skyriuje, slaugos išmokos nėra mokamos, taigi kompensacijos negausite.

 72. Kristina

  Laba diena, turiu klausimą ar gali sesuo išsivežti kitą seserį su visišką negalią į užsienį? Ar to nedraužia įstatymas ir ar turi teisę?

 73. Gene

  Sveiki,
  asmeniui yra isduota specialiuju poreikiu pazyma. 1 yra nustatytas specialusis nuolatines prieziuros (pagalbos) poreikis – neterminuotai ir 2. spec. transporto islaidu kompensavimas – neterminuotai. Noretume prisiteisti slauga. Ar galima siuo atveju? Ar cia geriau tuomet globos ar rupybos prasyt? Kokiu dokumentu reiktu? Kur butu galima kreiptis del tikslesnes informacijos?

  • LZNS

   Slauga, globa ir rūpyba yra skirtingi dalykai. Slauga tai yra specialusis poreikis toks pat kaip ir priežiūra pagalba. Slaugą nustato NDNT. Jeigu gavote pažymą kur nustatyta priežiūra pagalba, tai slauga jums nėra skirta ir nepriklauso. Šiuo atveju galite kreiptis tik dėl rūpybos ar globos nustatymo. Dėl rūpybos, globos nustatymo reikalinga kreiptis į asmens, kuriam norimą nustatyti rūpybą, globą gyvenamosios vietos apylinkės teismą.Teismui turi būti pateikiami šie dokumentai:
   – prašymas;
   – asmens, kuriam norima nustatyti rūpybą (globą), pasas arba asmens tapatybės kortelė;
   – asmens, kuriam norima nustatyti rūpybą (globą), pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą (jei pateikiama samane tapatybės kortelė ar pase nėra gyv.vietos registravimo spaudo);
   – asmens, kuriam norima nustatyti rūpybą, dokumentai įrodantys negalią, negebėjimą savimi pasirūpinti ir rūpybos poreikį (pvz. Neįgaliojo pažymėjimo kopija, specialiojo poreikio nuolatinei slaugai (priežiūrai) pažymos kopija, darbingumo lygio pažymos kopija ar kita);
   – asmens, pageidaujančio tapti rūpintoju (globėju), pasas arba asmens tapatybės kortelė;
   – asmens, pageidaujančio tapti rūpintoju (globėju), pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą (jei pateikiama asmens tapatybės kortelė ar pase nėra gyv.vietos registravimo spaudo);
   – asmens, pageidaujančio tapti rūpintoju (globėju), medicininės pažymos apie fizinę ir protinę sveikatos būklę (kad teisme būtų galima įvertinti ar asmuo pagal savo sveikatos būklę gali būti skirtas kito asmens rūpintoju);
   – asmens, pageidaujančio tapti rūpintoju (globėju), sutikimas raštu;
   – Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus išvada dėl rūpybos (globos) nustatymo ir rūpintojo (globėjo) skyrimo;
   Taip pat pateikiami duomenys apie giminystės ryšį su pripažintu neveiksniu ar ribotai veiksniu asmeniu, apie galimybę atlikti rūpintojo (globėjo) pareigas, taip pat kitas turinčias reikšmės aplinkybes.

 74. Dukra

  Tėtis 84 metų amžiaus – labai silpnos sveikatos, šiuo metu guli slaugos ligoninėje palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Yra nustatyta nuolatinė slauga, paskirta slaugos išlaidų tikslinė kompensacija. Klausimas: Mirties atveju ar priklauso slaugos kompensacija (ir kokio ji dydžio) jį laidojusiems artimiesiems? Pastebėjimas : Jei ligonis miršta ligoninėje, ar iki mirties dienos asmens negauta praėjusio mėnesio slaugos kompensacija yra išmokama jį laidojusiesiems artimiesiems ar slaugos ligoninei? Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu asmuo, kuriam nustatytas slaugos specialusis poreikis guli slaugos skyriuje, jam slaugos išmokos nemokamos kol jis guli slaugos skyriuje.

 75. emilija

  Sveiki, 92 metų mamai nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, pagal kurį gauna 54 Eur. Guli ligoninės slaugos skyriuje. Norėjau paklaust ar sauskelnes turime pirkti patys. Ligoninėje jų neskiria, teigia, kad nepriklauso.

  • LZNS

   Pasikreipkite prašau į Sveikatos apsaugos ministeriją: +370 5 205 3625

 76. Mama

  sveiki.o su f84.0 ir f72.0 astuoniu metu vaiko diagnoze priklauso slauga,jei yra nustatytas sunkus neigalumo lygis?aciu uz atsakymą.

  • LZNS

   Pagal aprašą jeigu yra gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų, priklauso slauga. Bet pas jus F72.0, tai greičiausiai nepriklauso pagal šį ligos kodą.
   Bet jums tikrai priklauso priežiūros- pagalbos specialusis poreikis: sunkus ir (ar) vidutinis protinis atsilikimas (kodai pagal TLK-10-AM F72, F71), nustatomas klinikinio ir (ar) WAIS, WISC tyrimų duomenimis (asmenims iki 16 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro, asmenims nuo 16 metų – gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada), bendras intelekto koeficientas (IQ) ne didesnis kaip 45 ir specialiųjų poreikių indeksas nuo 60 iki 75 balų. Sunkūs įvairiapusiai raidos sutrikimai (kodas pagal TLK-10-AM F84) (pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada).

 77. Rima

  Sveiki. Apie 5 metus esu paskirta savo neveiksnios sesers globėja, už ją negaunu jokios pašalpos, bet ji yra visiškai priklausoma nuo manęs. Ar čia taip ir turi būti?

  • LZNS

   Ar jūsų seseriai yra nustatyti specialieji poreikiai ir ar ji gauna išmokas už juos?

 78. Eglė

  Laba diena. Turime 19 m. mergina sergančia cerebriniu paralyžiumi, yra spastinė tetraplegija. Bartelis 0 balų. Dėl dažnai besikartojančių plaučių uždegimų (aspiracinio) yra išvesta gastrostoma. Chirurgai rekomendavo gastrostomą pasikeisti į naujesnę. Ar yra galimybė, kad kompensuotų naujos gastrostomos įsigijimą.
  Ačiū.

  • LZNS

   Jums reiktų pasiskambinti į Ligonių kasas, jie jums viską išaiškins kaip yra kompensuojama ir kas gali būti kompensuota.

 79. zenius

  Sveiki ,esu neįgalus /20 proc. darbingumas, išsėtinė sklerozė/ artėja pensijinis amžius ,6 paskutinius metus nedirbau , dėl suprantamos priežasties .Ar neįgalumo laikas skaičiuojamas į darbo stažą ?

  • LZNS

   Neįgalumo lygis neįskaičiuojamas į stažą.

 80. zivile

  Kokios ismokos ar lengvatos priklauso 5 metu vaikui serganciam bronhine astma?

  • LZNS

   Jeigu vaiko sveikatos sutrikimų kriterijai atitinka neįgalumo nustatymą, tai gali būti nustatytas neįgalumas ir mokama neįgalumo išmoka.
   Taip pat reikia pakalbėti su šeimos gydytoja, nes greičiausiai priklauso reabilitacija, jeigu ligos kodas J 45.

 81. zivile

  Mums yra kodas j 45.bet semos daktare sako mes nieko nezinom.

  • LZNS

   Parašykite man prašau į el. paštą lzns@negalia.lt, aš jums atsiųsiu visus teisės aktus ir parodysit juos gydytojai, kad ji susipažintų.

 82. vika

  ar nepriklausytu nuolatine slauga zmogui su 3 ligos kodais?.1. Demencija ,psichoze. 2. Nervu sistemos degeneracija. 3. Ir smegenu infarktas. Kompiuterines tomografijos tyrimo isvada;
  Ramolicijos zonos abipus smegenu pusrutuliuose. Higroma desiniajame smegenu purutuliuose. Smegenu atrofijos ryskus pozymiai. Fragmentais kalcifikuotos ryskiai abipus ACI sieneles. Desine ranka valdo sunkiai, Nesiorentuoja i aplinka,zodziu apie mastyma net nekalbu,nes jo kaip ir nebera . Darbingumo lygis 30%. Isvada pilnai darbingas. Tai einant i darba turesiu aprenkt ir isleist kaip vaika i mokykla?turiu notaro igaliojima atstovauti jam ,nes nebemoka rasyt ir skaityt. Ka patartumete tokiu atveju daryt kur kreipiesi ten visi kratosi nuo saves.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet yra skiriama slauga, paskaitykite prašau ir pažiūrėkite ar kas nors atitinka. Jeigu atitinka, tai priklauso.
   Rekomenduotume peržiūrėti darbingumo nustatymą, nes galbūt blogai įvertino jo gebėjimus.

 83. Jurgita

  Sveiki, šiuo metu mano mama guli Panevėžio psichiatrijos skyriuje. Jai gydytojai konstatuoja senatvinę demensiją. Ji gyvena viena Panevėžyje, aš dukra gyvenu Kretingoje. Auginu mažą vaiką ir jos namuose tiesiog šiuo metu neturiu galimybių slaugyti. Patarkite prašau nuo ko pradėti tvarkyti jos slaugymo reikalus ir kur kreiptis. Viena namuose ji gyventi tikrai negali.

  • LZNS

   Jeigu ji viena negali namuose būti ir nėra kam ją prižiūrėti, vienintelė išeitis yra globos namai ar panaši institucija, kuri gali užtikrinti priežiūrą visą parą. Nes savivaldybių socialiniai darbuotojai gali ateiti tik periodiškai patenkinti būtinus poreikius: pagaminti maistą, nupirkti produktų ir pan.
   O dėl slaugos nustatymo, reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis įvertintų ar sveikatos sutrikimai atitinka slaugos nustatymo kriterijus.

 84. in

  Sveiki, turiu antra neigal. grupe iki pensijinio amziaus- liga miopatija , ji progresuoja, ar gali artimas zmogus tvarkytis slauga, jai taip tai kur. Be kito zmogaus pagalbos mano judejimas ribotas, kaip ir kasdieniniai poreikiai, aciu dievui dar vaikstau ir vezimelio dAr nereikia

 85. Reda

  Laba diena,
  mano tėvui gydytoja pagal MMSE nustatė 13 balų, pagal BLESSED demencijos skalę -22,5 balai.
  Ar jam priklausytų slaugos išlaidų tikslinė kompensacija ?

  • LZNS

   Slaugos specialusis poreikis priklauso jeigu: demencijos, kai yra ryškus (sunkus) pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE) nuo 0 iki 10 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 23 iki 28 balų (pateikta užpildyta MMSE lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada).
   Priežiūros – pagalbos specialusis poreikis jeigu: demencijos, kai yra vidutinis pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE), nuo 11 iki 20 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 10 iki 22 balų (pateikta užpildyta MMSE ir lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada).
   Pagal jūsų pateiktus kriterijus manytume, kad priklauso priežiūra – pagalba. Bet vis vien siūlytume pasitarti su šeimos gydytoju, kadangi BLESSED demencijos skalė yra ant ribos.

 86. Agnė

  Laba diena,

  mamai iki 2017 m. lapkričio mėn. paskirta Specialiųjų poreikių nustatymo pažyma, 20 proc. darbingumas (po sunkios širdies operacijos). Situacija gerėja, tada pamažu dirba protinį darbą namuose pagal individualią veiklą (buvę darbdaviai atsiunčia sąskaitas tvarkyti namuose). Nuo 2017 m. kovo mėn. darbdaviai priimtų atgal (jei situacija ir toliau gerės), nes kita darbuotoja planuoja išeiti dekretinių atostogų. Kaip reikėtų pasielgti planuojant grįžti į darbą anksčiau nei pasibaigs tos pažymos galiojimas – galima dirbti nuomojamose patalpose pagal panaudos sutartį turint specialiųjų poreikių nustatymo pažymą, kol ji pasibaigs? Ar norint grįžti į buvusią darbovietę reikia atsisakyti tos pažymos anksčiau nei pasibaigs jos galiojimas?

  Ačiū už atsakymą

  • LZNS

   Galite dirbti ir dabar, nes nustatyti specialieji poreikiai neriboja jūsų galimybių dirbti jeigu tik jūs norite.

 87. Mama

  Sveiki.Vaikui paskyre slauga,bet terminas nenurodytas iki kada.Neterminuotai taip pat neparasyta.kodel?

  • LZNS

   Čia įvelta klaida, nes turėjo nurodyti terminą, neterminuotai negalėjo skirti, nes tuomet turėtų būti nurodyta, kad nustatyta iki pilnametystės kol bus nustatomas darbingumas. Reiktų kreiptis į NDNT, kad ištaisytų klaidą.

 88. Edita

  Sveiki,
  dukrai šiemet suėjo 18 metų. Nuo gimimo diagnozuotas VCP, vėliau ir sunkus protinis atsilikimas, sunkus autizmas. Suėjus 18 m. teismas nustatė neveiksnumą, o mamą paskyrė globėja. Kai tvarkėmės dėl neįgalumo, nustatė 10 % darbingą, tačiau tik priežiūrą, o ne slaugą. Nors ir vaikų psichoterapiautas ir neurologas rašė, kad dukrai reiklinga nuolatinė priežiūra ir slauga. Dabar pakartotinai kreipiausi pas suaugusių psichoterapiautą ir prašiau pakartotinai peržiūrėti dėl spec. poreikių ir intelekto lygio nustatymo, kad pakartotinai galėčiau kreiptis dėl slaugos į komisiją. Norėjau Jūsų paklausti, kaip psichologai, pagal ką nustato suaugusio (dukrai jau 18 m.) intelekto lygį ir spec. poreikių indeksą?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą

  • LZNS

   Slauga nustatoma kai:
   – gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų.
   – demencijos, kai yra ryškus (sunkus) pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE) nuo 0 iki 10 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 23 iki 28 balų (pateikta užpildyta MMSE lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada);

 89. Rasa

  Sveiki. Mums vaiko neigalumas baigiasi 2017 kova. Kada anksciausiai galima pateikti dokumentus neigalumo atnaujinimui?

 90. Jolanta

  Laba diena. Pasibaigus vyrui nustatytam neįgalumo laikotarpiui iš naujo turime kreiptis i NDNT. Prieš tai dviems metams buvo nustatytas 80% nedarbingumas+ nuolatinės pagalbos (priežiūros) poreikis. Vyro liga yra progresuojanti ir labiausiai progresuoja demencija. Pagal naujai spręstus testus MMSE 16 balų(vidutinio sunkumo), o BLESSED 23,5 balo(sunkus). Vadinasi pagal vieno testo išvadas slauga priklausytų , pagal kito ne.
  Kaip yra tokiu atveju? Ar pakanka Blessed testo rezultato jog paskirtų slaugą? Ar ir MMSE testas turi būti 10 ar mažiau?

  • LZNS

   Atsakymą į šį klausymą sužinosite tik NDNT, nes jie nustato specialiuosius poreikius.
   NDNT reiks pildyti gebėjimų lentelę, tai nepririnkite ten per daug balų, tai irgi gali nulemti koks darbingumas bus nustatytas.

 91. Vita

  Ar žmogui, kuriam yra nustatyti spec. poreikiai, t.y. slauga, ir jis gyvena privačiuose globos/slaugos namuose, priklauso pašalpa?

  • LZNS

   Pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymo 12 str. 3 punkatą. Slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos skiriamos ir mokamos tik tais atvejais, kai šiame straipsnyje nurodyti neįgalieji slaugomi ar prižiūrimi namuose.
   Bet gali būti išimčių, kai slaugos įstaiga nėra pasirašiusi sutarties su savivaldybe ar ligonių kasomis. Taigi negalime tiksliai atsakyti, reiktų tikslesnės informacijos. Jeigu pageidaujate papildomos informacijos parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt

 92. silauskaitej@gmail.com

  Laba diena,ar žmogui turinčiam su klausa problemų priklauso neįgalumo pašalpa?

  • LZNS

   Gal ir priklauso, žiūrint kokie yra klausos sutrikimai. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją, jis įvertinęs sveikatos sutrikimus pasakys ar priklauso.

 93. Algimantas

  Labai išsamus,dalykiški ir reikalingi patarimai.Ačiu Jums už puikų darbą.

 94. Lina

  Sveiki, kas turi nustatyti specialiuosius poreikius – ar šeimos gydytojas ar NDNT? Turiu senus tėvus – tėvukas 86 m turintis Parkinso liga, neturintis deš.rankos pirštų ( trauma darbe priteista pašalpa iki mirties), širdies infarktas , yra stentuotas. Mamytė 79 m. yra kurčia viena ausimi jau 40 m.po gripo komplikacijos, serga cukriniu diabetu, operuota tulžies pūslė,įtariama Alzchamerio liga, demensija. Sunkiai eina, laikosi už senų, silpna, maisto gamintis jau nebegali. Metus laiko važinėju juos prižiūrėti iš Vilniaus į Alytų, visą gydymą organizuojuosi Vilniuje kiek leidžia galimybės privačiose klinikose. Pati pakliuvau po automobiliu , turėjau tris operacijas ir po to netekau darbo. Tačiau dar turiu dirbti, kad užsidirbčiau pensiją. Kadangi Alytaus gydytojai man vis sako, kad specialistai geresni Vilniuje , tai vežkite ją tenai ir gydykite, tai kas man turi sutvarkyti dokumentus, kad galėčiau gauti pagalbą, slaugą , gydymą savo tėvams.

  • LZNS

   Iš pradžių turite kreiptis pas šeimos gydytoją, kad ji parengtų dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius. NDNT nustato kas bus skirta ar slauga ar priežiūra – pagalba.

 95. Juozas

  Laba diena. Mano vyrui 57 m, yra nustatytas darbingumas 20%-dviem metams dėl nosiaryklės onkologijos ir visiško apakimo dėl optinio nervo onkologijos. Paskirtas specialusis nuolatinės slaugos poreikis 112 eurų. Norėčiau paklausti ar teisingai įvertintas nedarbingumo dydis ir paskaičiuota globos išmoka..
  Ačiū.

  • LZNS

   Koks darbingumo lygis turėjo būti nustatytas negalime komentuoti, nes jo nustatymas susideda ne tik iš medicininių dalykų, bet ir asmens gobėjimų vertinimo. Pagal jūsų aprašymą galime tik pakomentuoti tokius dalykus:
   112 eurų yra ne slauga, o priežiūra – pagalba. Jūsų vyrui nėra nustatyta slauga. Kai paskiriama slauga – išmokos dydis yra – 280 eurų.
   Pagal aprašą priežiūra – pagalba nustatoma, jeigu:
   2.15. visiškas ar beveik visiškas abiejų akių aklumas: geriau matančios akies regėjimo aštrumas su korekcija mažiau kaip 0,05 (mažiau kaip 3/60) arba geriau matančios akies akipločio koncentrinis susiaurėjimas iki 5–0 laipsnių nuo fiksacijos taško: neišnešiotų naujagimių retinopatija (III–V randinė stadija); įgimta, vaikų ar jaunatvinė glaukoma (IV stadija); tinklainės ir gyslainės ligos, pakenkusios užpakalinį akies polių; regos nervo atrofija ar displazija; neoperuotinos įgimtos ir įgytos pilnos komplikuotos kataraktos (esant operaciniam kontraindikacijų gydymui dėl akių ar bendros sveikatos būklės).
   2.8. neoperuotini piktybiniai navikai ar atsparios chemoterapijai ir(ar) radioterapijai onkologinės ligos, kai taikomas tik paliatyvus gydymas (pateikta gydytojo onkologo radioterapeuto ar gydytojo onkologo chemioterapeuto, ar gydytojo specialisto išvada);
   Pagal aprašą slauga skiriama jeigu:
   1.10. išplitęs piktybinis navikas, kai Bartelio indeksas iki 20 balų;

 96. Reda

  Teta jau daug metų serga išsėtine skleroze. Nesenai ji dar patyrė insultą, po kurio nebevaikšto ir sunkiai valdo rankas. 2-3 dienas per savaitę susidaro tokia situacija, kai artimieji neturi galimybių pilnai ja pasirūpinti. Ar yra galimybių gauti kokią nors pagalbą iš išorės ir kur tokiu atveju pirmiausia kreiptis?

  • LZNS

   Galėtumėt kreiptis į socialinės paramos skyrių, jie gali suteikti pagalbos namuose paslaugas.

 97. Irma

  Sveiki, mano vyras jau 3m. serga plaučių vėžiu, pašalintas vienas plautis, metastazės išplito į kepenis, inkstus ko pasekoje stipriai sutrikusi inkstų veikla. Gydimas stipriai nuslopino širdį išsivystė širdies nepakankamumas, vargina sunkus dusulys, paeiti pats gali daugiausiai 10 m. prieš dvi savaites išvedė kolostomą, kurios pats nesugeba susitvarkyti. Ar pagal mano išvardintus vyro negalavimus galiu kreiptis dėl slaugos? Ir nuo ko pradėti tvarkytis?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius. Tik šeimos gydytojas žinodamas visas diagnozes ir sveikatos sutrikimus gali tiksliai pasakyti ar priklauso slauga.

 98. Jurgita

  laba diena, auginam sunkios negalios dukra, vyras nedirbo niekur 3 metus ir buvo susitvarkes slauga mergaites, kad jam eitu stazas, ir pinigai keliaudavo jam ant saskaitos. As tuo metu dirbau. Noriu paklausti,ar galima savivaldybeje pakeisti saskaita,kad pinigai butu siunciami mamai? ar nuo to nenukentes pinigeliai? Vyras siuo metu isidarbines , neigalumas galioja su slauga iki 2024 metu.

  • LZNS

   Reiktų nueiti į savivaldybės socialinių išmokų skyrių ir parašyti prašymą pakeisti pašalpos gavėją. Nuo pašalpos gavėjo sąskaitos pakeitimo išmokos dydis nenukentės, nes pagal įstatymus tiek mama, tiek tėtis gali gauti šią pašalpą į savo sąskaitą.

 99. Agne

  Laba diena, mano mamai 70 m , ji turi 2 grupe invalidumo , taciau prie mėnesį ištiko insultas, ar turėtu pakeisti invalidumo grupe ir ar priklauso slaugos išlaidų kompensacija?

  • LZNS

   Pakeisti neįgalumo lygi bus galima tik tuomet, kai bus baigtas gydymas ligoninėje ar reabilitacijos įstaigoje. Tuomet reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą. O ar priklausys slauga negalime pasakyti, nes tai priklauso nuo to kokia jūsų sveikatos būklė ir galimybės apsitarnauti.

 100. Irena

  Labas vakaras , noriu pas jus paklausti ar mano mamai priklauso nuolatinė slauga Jei nuo 2009 m. yra nustatyti speciali nuolatinė priežiūra ir nuo 2013m, jau nustatyti -dideli . Ji yra visiškai akla ,vaikščioti pati viena negali nes virsta atgal kambaryje nesigaudo , dar nelaiko šlapimo pūslė .Jei metų virš 80 Ačiū

  • LZNS

   deja negali pasakyti ar ptiklauso, nes trūksta informacijos. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis žino visus sveikatos sutrikimus ir atrinks ar yra punktas pagal kurį gali būti paskirta slauga.

 101. Dalia

  Laba diena,

  pirkome mamai čiužinį nuo pragulų. Mama nevaikšto 83 m. Ar priklauso kompensacija už čiužinį?

 102. Vida

  Labas vakaras
  prieš 2 metus vyrui buvo nustatytas darbingumo lygis 20 proc ir buvo nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis -neterminuotai -mokama 112 eur.Dabar nustatytas darbingumas 25 proc ,ar reikia pakartotinai kreiptis dėl specialiú poreikiú nustatymo ir išmokú,ar prasitęsia savaime.

  • LZNS

   Kai kreipėtės dėl darbingumo lygio nustatymo ar buvo nustatinėjami specialieji poreikiai? Ar gavote tik darbingumo lygio nustatymo pažymą ar ir specialiųjų poreikių? Jeigu specialieji poreikiai buvo nustatyti neterminuotai, o pakartotinai buvo kreiptasi tik dėl darbingumo lygio nustatymo, tuomet nereikia kreiptis dėl pakartotino nustatymo. Jums reiktų pasiskambinti į socialinės paramos skyrių, kuriame jums moka priežiūros – pagalbos išmoką ir pasiteirauti ar nebuvo nutraukti mokėjimai. Tuomet tiksliai žinosite.

 103. Danute

  Mano mamai yra 93 metai, ji sunkiai vaikšto, nenueina į parduotuvę, pas gydytoją, reikia padėti nusiprausti, gaminti maistą, suteikti kitokią pagalbą. Ar galima jai skirti slaugą namuose ir kaip tai padaryti?

  • LZNS

   Iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertintų sveikatos būklę ir atitikimą kriterijams, kuomet nustatoma slauga arba priežiūra – pagalba. Šeimos gydytojas parengia dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, kad nustatytų specialiuosius poreikius.

 104. Ernesta

  Sveiki, norėjau paklausti. Turiu mociutę kuri visiškai nebepavaiksto ir jei norėčiau susitvarkyti slauga, bet man iškilo klausimas ar galėčiau dirbti ir tuo pačiu gauti slaugos pinigėlius ? Ar turėčiau išeiti iš darbo ir slaugyti mociutę, kad gaučiau slaugos pinigėlius?

  • LZNS

   Slaugos pinigėlius gaus močiutė, o ne jūs. Slaugos pinigėliai skiriami asmeniui, kuriam nustatyta slauga, kad galėtų gauti paslaugas reikalingas jo priežiūrai. Taigi jūs galite dirbti, o pinigėlius gaus močiutė.
   Nebent jūs kalbate apie globą. Tai globą nustato teismas, tuomet galėsite tvarkyti visą močiutės turtą ir pajamas.

 105. aturasd27@gmail.com

  Mano sunus turi nuo vaikystes negalia, nedarbingumas dabar yra 80/ Kauno teismas nustate globa,ir kad yra neveiksnus diagnoze F71.0 M42.04 gauname tik prieziura ar globa mums nepriklauso ,jis sugeba pavalgyti kai paduodi ismoko apsirengti kai viskas paduota vienas negalim dirbti turim buti su juo nes jis bijo

  • LZNS

   Slauga nustatoma kai yra gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų.
   Priežiūros pagalbos poreikis nustatomas kai sunkus ir (ar) vidutinis protinis atsilikimas (kodai pagal TLK-10-AM F72, F71), nustatomas klinikinio ir (ar) WAIS, WISC tyrimų duomenimis (asmenims iki 16 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro, asmenims nuo 16 metų – gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada), bendras intelekto koeficientas (IQ) ne didesnis kaip 45 ir specialiųjų poreikių indeksas nuo 60 iki 75 balų. Sunkūs įvairiapusiai raidos sutrikimai (kodas pagal TLK-10-AM F84) (pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada).
   Pagal jūsų pateiktus duomenis, jūsų vaiko ligos kodas (F71) atitinka priežiūros pagalbos skyrimo kriterijus. Tai reiškia, kad slauga nepriklausdo. Ji priklausytų jeigu ligos kodas būtų F73.

 106. Stasė

  Laba diena, prižiūriu mamą, kuri gauna slaugos pašalpą, šiuo metu ji yra deklaravusi gyvenamą vietą Ukmergės m, bet žadame greitu laiku pakeisti jos deklaruojamą gyvenamą vietą į Vilniaus m, ką reikia daryti tokiu atveju, reikia pranešti Ukmergės soc. skyriui kad keičiasi gyvenama vieta ar ne, nes pašalpai gauti dukumentus pristatėme į Ukmergės soc. sk.

  • LZNS

   Reiktų pasiskambinti į Vilniaus socialinių išmokų skyrių ir pasiteirauti kokia pas juos yra tvarka, kai žmogus persikelia gyventi į Vilnių iš kito miesto. Jie informuos kokius dokumentus reikia pristatyti ar bus susisiekta su Ukmergės soc. paramos skyriumi ir jie patys viską atliks.

 107. dovile

  Laba diena mano uošvis guli Kauno klinikoj jem vėžys ar priklauso anytai slauga ar ligoninei pinigai priklauso bet kas savaitgalį ji namo parveža .

  • LZNS

   Kol asmuo guli slaugos ligoninėje, slaugos išmokos nėra mokamos nors ir savaitgaliams parsivežate namo.

 108. dovile

  Ir ar Kauno klinikoj mokėti reikia už lovas syldyma maistą

  • LZNS

   reiktų daugiau informacijos, parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt savo telefoną ir mes jums paskambinsime.

 109. vaida

  Sveiki.Mano mamai (66m.),serganti sonine amiotrofine raumenu skleroze kuri labai progresuoja nustatyti spec. poreikiai prieziuros pagalba 2016 11 menesi.Bukle jos blogeja,reikia jau ir slaugos tai kada galime kreiptis pas seimos gydytoja jog vel reikia i NDNT?Ar neturi praeiti maziausiai 3 men.?Aciu.

  • LZNS

   Ar gali būti nustatyta slauga, jums gali pasakyti tik šeimos gydytojas, todėl rekomenduotume kreiptis pas jį.

 110. Rita

  Laba diena,

  Noriu paklausti, mamai 75 metai.Gauna invalidumo pensiją. Po sąnario keitimo operacijos.Sunkiai juda.Ar priklauso kokios išmokos ir kur turėtume kreiptis?

  • LZNS

   Galite bandyti kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius. Gydytojas įvertins ar esama sveikatos būklė atitinka kriterijus specialiesiems poreikiams nustatyti.

 111. Kristina

  Sveiki, turiu sunkiai vaikštančią močiutę, 82m. Pastaruoju metu gyveno viena, savo bute. Lankausi aš (anūkė), kas antrą dieną perrišti daug metų negyjančią opą ant kojos, aptvarkyti namus, paruošti maistą. Daugiau artimųjų nėra. Taip pat laukiam sausio mėnesio, kad stoti į eilę keturiems mėnesiams i slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę, nes šiais metais jau išnaudojom 120 dienų.
  Prieš keletą dienų močiutė patyrė insultą. Guli ligoninėje, nevaldo dešinės pusės. Norėčiau paklausti ar priklausytų slaugos pašalpa močiutei? Ar per metus, gulint keturis mėnesius slaugos ligoninėje nemokamai, butų mokama slaugos pašalpa vistiek? Ačiū Jums už atsakymą.

  • LZNS

   Slaugos pašalpa greičiausiai priklauso, bet jis bus skirta tik tuomet kai pasikreipsite pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius.

 112. Asta

  Sveiki, kodel mum uz prieziura mokejo visus siuos metus 108 jei prikso 112

  • LZNS

   Kreipkitės į socialinės paramos skyrių, kad jums būtų išmokėta nepriemoka. Nes turėjo būti mokami 112 eurų nuo 2016 m. sausio 1 d.

 113. jolanta

  sveiki,turiu tevuka jam 90 metu.jau keli metai yra nustatyti didieji spec poreikiai,ar butinai reikia kreiptis tokio amziaus sulaukusio zmogaus kad vel per nauja juos nustatytu,aciu uz atsakymao

  • LZNS

   Ar galėtumėt man paskambinti tel. 852691308 jurgita ir išsiaiškinsim kas jam yra nustatyta ir ką norite nustatyti, nes iš jūsų aprašymo nelabai supratau klausimo esmės.

 114. Lidija

  Sveiki mano teveliui nustatė šlapimo pūsles vėžį jau apie 15 metu gydosi beda ta kad jau keli metai negali niekur išeiti be sauskelnių ir naktį ir diena nelaiko šlapimo. Gyvena ir gydosi mažeikiuose keletą operacijų darė ir klaipėdoje neviena švitinimą gavęs , ir supranta kad be sauskelnių neįmanoma gyventi ligos kodas c67.9 ar priklauso sauskelnių kompensacija nes labai daug reikia sauskelnių ir yra visiškas šlapimo nelaikymas.

  • LZNS

   Jeigu jam nėra nustatyta slauga arba nėra nustatyti šie susirgimai: CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai (T90.5, T91.3) arba liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus (G80) reiškiniai, arba galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai (I61–64, I69, G95.1), arba išsėtinė sklerozė (G35), arba galvos ar nugaros smegenų displazijos (Q05), tai sauskelnių kompensacija nepriklauso.
   Bet galite patikslinti pas šeimos gydytoją.

 115. Lidija

  ligos kodas G2 Ca v.urnariast 2 T2 NXMO cat. cl.2 po paskutines operacios taip parasyta lygos istorijoj ar priklauso sauskelniu kompensacija

 116. Lina

  Laba diena, vaikai ( dynukai) turi sunkia negalia, yra priskirta slauga, gavome transporto isigijimo kompensacija ,,,,, ar priklauso transporto islaidu kompensacija i menesi?transporto isigijimo kompensacija gavome pries metus, o transporto islaidu kompensacijos negavome i menesi,,, ar galeciau susigrazinti uz tuos metus?

  • LZNS

   Kai jums nustatinėjo specialiuosius poreikius, ar jums nustatė Transporto išlaidų kompensacijos poreikį?

 117. Lina

  Ir jei dvynukai seimoje, mokama vienam ,ar abiem?

 118. Zina

  Laba diena
  Man yrs pakeisti 3 sanariai
  Abu klubai ir vienas kelio
  Turiu 40 proc.darbinguma
  Komisija man dirbti leidzia tam tinkamose salygose
  Dirbu buhaltere.Anksciau gaudavau kas 6 metai transporto islaidas automobiliui įsigyti.dabar jau keletas metu neduoda sako isoperuoti sanariai tai nepriklauso
  Kitas kelio sanarys jau 3-4 stadija.gaudavau transporto uslaidas ir tas ateme
  Sako nepriklauso.mano viena koja trumpesne,slubuoju.sunkiai vaikstau,nes dar turiu stuburo isvarza ir pratruzija 12cm.reikalinga operacija.Ar nan tikrai nepriklauso transporto islaidos.kaip kreipiausi 2015m tai sake kad surasyta daktaro procentai ne taip ir pagal nauha ist nepriklauso
  As turiu visus dokumetus ankstesnius.tai ten lygiai tokiepatys procentai.cia man is vaikystes.nes buvo klubu sanariu isnirimas.kurio niekad nemate
  Man 52metai
  Grupe 2 duota iki pensijos
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad iš naujo surašytų dokumentus į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius. Pasakykite jam, kad „2015m tai sake kad surasyta daktaro procentai ne taip ir pagal nauha ist nepriklauso“. Galbūt ištikrųjų gydytoją suklydo ir kažką ne taip įrašė.

 119. Diana

  Laba diena , auginu 10 metu dukra , kuriai nuo gimimo nustatytas sunkus neįgalumas. Per krize buvo sumažinti pinigėliai du metus. dabar kaip zada pensininkams grazinti nureztas pensijas, o neįgaliems ar juos gražins?

  • LZNS

   Negalime atsakyti. Iki šiol nesiruošė grąžinti, bet gal nauja valdžia kažką pakeis.

 120. irina

  Laba diena,esu pensininke su dideliu porekiu,neterminuota,23 metai dializuojama.Ar reikalinga Bartelio uzpildyta pazyma,paduodant prasyma gauti pilna slauga?Aciu.

  • LZNS

   Nustatant slaugos specialųjį poreikį – reikia nustatyti Barthelio indeksą, o nustatant priežiūros – pagalbos – nereikia.

 121. Inga

  Teciui 74 metai,siuo metu guli reabilitacijoje po sunkaus insulto,rebilituojasi labai sunkiai,kimba visokios infekcijos,bet vis issikrapstome,kadangi reabilituojasi sunkiai,daktare siulo ji israsyti,as sutinku. ir noriu ji veztis namo,bet kazkaip daktare vis pabrezia,kad mums geriausia vaziuot i slaugos ligonine,bet mes to tikrai nenorim,nes yra kam priziuret namuose. Ar as galiu rinktis kur vezti teti?

  • LZNS

   Taip galite rinktis, jeigu tai nepakenks jo sveikatai. Galbūt gydytoja rekomenduoja vykti į slaugos ligoninę, nes jam reikia specifinės medikų pagalbos kol sustiprės.

 122. Erika

  laba diena, mamai del demencijos nustatyta specialiuju poreikiu salpa 56,- Eur. O kokia tvarka skiriami slaugos pinigai? Gydytoja psichiatre uzsimine, kad turime gauti ir slaugos pinigus, bet tiksliau ir nepaa
  iskino kur kreiptis ir kokius doc tvarkytis. Aciu

  • LZNS

   Jūsų mamai yra nustatytas priežiūros – pagalbos specialusis poreikis. Šis poreikis nustatomas taip pat kaip ir slauga. Kai šeimos gydytojas jus siuntė į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, šeimos gydytojas siuntime surašė sveikatos sutrikimus. NDNT įvertinę dokumentuose nurodytus kriterijus, skyrė priežiūrą – pagalbą, o ne slaugą. Abu specialieji poreikiai vienu metu nėra skiriami.
   Jeigu psichiatrė sakė, kad turi būti slauga, tai gali būti, kad negerai buvo surašyti duomenys siuntime arba NDNT neteisingai įvertino dokumentus.

 123. kristnina

  Ar perasius vaiko slauga mocutei ji galetu dirbti puse etato.vaikui nustatyta nuolatine slauga

 124. Laura

  Sveiki,

  Mano mamai 73 metai. Nustatyta epilepsija, parkinsono liga, itariama alzhaimerio liga, negirdi, nevaiksto, visiskai nieko nesupranta.Guli slaugos ligonineje, bet nemokami tik 4men. Nezinau kur po to ja reiks vezti, nes slaugos ligonine kainuoja 780e, o as tiek negaliu moketi kas menesi, net ir panaudojus visa jos pensija primoketi reiktu apie 530(as tiek net neuzdirbu, auginu du mazus vaikus). Gal galetumete patarti istaiga priimancia sunku ligoni su sunkia protine taip pat fizine negalia – nemokama arba uz nedidele suma. Kolkas dar nespejau sutvarkyti jos visisko neveiksnumo irodanciu dokumentu, kad man butu paskirta globa, bet tvarkau). Aciu

  • LZNS

   Reikia paieškoti globos namų jūsų regione ir klausti ar jie ten gali priimti asmenį su sunkia negalia. Galbūt jums galėtų pagelbėti socialinės paramos skyriaus darbuotojai, manytume jie tikrai patars kur reiktų kreiptis jūsų atveju. Jeigu jie jums nepadės, tai parašykite mums el. paštu (lzns@negalia.lt) kokiame rajone jūs gyvenate ir pabandysim padėti.

 125. Laura

  Labai Jums aciu uz naudinga informacija.

 126. Mantas

  Sveiki reikalinga toki informacija. Seneliui ivyko insultas pries siektiek daugiau negu 3 menesius. Nevaiksto,nesneka ir sutrikes girdejimo suvokimas. Planuojame seneli perkelti i privacius globos namus. Nuo ko reiketu pradeti tvarkyti slauga ir kokia mazdaug butu slauga? Jis turi dar invalidumo grupe,ir yra pensinikas.

  • LZNS

   Iš pradžių jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius. NDNT pagal gautus dokumentus nuspręs kokie specialieji poreikiai bus nustatyti: priežiūra pagalba – 56 eur, slauga – 280 eur.

 127. Nijolė

  Laba diena,
  Teta guli slaugos ligoninėje. Nevaikšto, nesigaudo, sunkiai orentuoasi (demecija) Noriu tvarkyti dokumentus spec. poreikiams nustatyti. Ar gali dokumentus į NDNT parengti slaugos ligoninės gydantis gydytojas?
  Jei būtų nustatyta slauga, ar tuos pinigus būtų galima panaudoti kaip mokestį už senelių namus(nes nemokamų vietų sunku gauti)
  Ačiū už informaciją

  • LZNS

   Siūlytume jums pasiskambinti į Sveikatos ministerija Tel. +370 5 266 1475, kur gausite tikslią konsultaciją.

 128. ele

  Sveiki. Noriu paklausti kodėl nepadidėjo slauga nuo 2017 m sausio, jei bazinė pensija pakilo ir yra 120 eur. Tai butu 120 * 2,5 lygu 300 eur. Ar kažkas netaip?

  • LZNS

   Sodroje pensijos yra apskaičiuojamos naudojant „Valstybinės socialinio draudimo bazinę pensiją“, kuri yra 120 eurų, Socialinės paramos skyrius išmokas tokias kaip slauga apskaičiuoja naudojant „šalpos pensijų bazę“ – 112 eurų. Taigi sodroje naudoja 120 eurų, o socialiniam paramos skyriuje – 112 eurų.
   Todėl ir nepadidėjo slaugos išmokų dydis, nes jos apskaičiuojamos naudojant ne 120 eurų, o 112 eurų.

 129. Jurgita

  Sveiki,
  noriu pasiteirauti, mano senelei yra neterminuotai nustatytas specialusis nuolatines priežiūros (pagalbos) poreikis, senelės dukra yra sutvarkiusi slaugos pinigus, tačiau nuo slaugos pinigų sutvarkymo yra nusišalinusi nuo savo motinos priežiūros, yra išvykusi į užsienį. Senelę prižiūri kita dukra ir anūkė, kurios kartu gyvena su senele. Ar galima pakeisti slaugantį žmogų? Ar mano senelės slaugantis žmogus galėtų būti ta kita dukra ar anūkė? Ir ar epilepsija serganti dukra gali slaugyti savo motiną?Ačiū už atsakymus.

  • LZNS

   Iš jūsų paaiškinimo supratau, kad senelei nustatyta ne slauga, o priežiūra pagalba, tai yra du skirtingi dalykai. Kokiu tikslu jūs norite pakeisti slaugantį žmogų?

 130. V.V.

  Noriu paklausti, kada tampama ir kas gali tapti globėju? Ar globėjas gali (ir kada gali – kokios aplinkybės turi būti) gauti socialinę pašalpą ar išmoką (kokio dydžio)? Situacija tokia: Mamai yra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis ir ją prižiūri bei slaugo duktė. Duktė yra dirbanti pagal individualios veiklos pažymą. Kokia būtų tvarka ir galimybė dėl globėjo statuso suteikimo dukterei.

  • LZNS

   Globėju tampama, kai tai nustato teismas, todėl dukrai reiktų kreiptis į teismą dėl globėjo statuso suteikimo. Kokias išmokas galėtų gauti globėjas reiktų teirautis socialiniame paramos skyriuje, nes gali būti, kad globėju paskirtas asmuo niekur nedirba, neturi jokių pajamų ir pan, tai galėtų gauti pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą. Kitos išmokos tik už globą nėra, tik tos kurias gauna asmuo, kuriam nustatyta slauga.

 131. Jurgita

  Sveiki,
  senelei yra nustatytas poreikis nuolatinei slaugai, yra skirta slaugos išlaidų tikslinė kompensacija. Su teoriškai senelę slaugančiu žmogumi pastaruoju metu vyksta tarpusavio nesutarimai, jis neprisideda prie priežiūros, dėl to norėjome pasiteirauti, ar būtų galimybė pakeisti slaugantį žmogų?
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Taip galima, tik reikia kreiptis į tesimą, nes tik teismas gali pakeisti globėją (jeigu buvo nustatyta globa) arba per notarą parašyti įgaliojimą, kad kitas žmogus yra įgaliojamas tvarkyti visus reikalus susijusius su slaugomu asmeniu.

 132. Jurgita

  Senelei globėjas nėra nustatytas teismo keliu. Į notarą kreiptis nebūtų galimybės, nes senelė nesiorientuoja nei laike, nei erdvėje, neatpažįsta žmonių, negeba kalbėti rišliai, kalba ir dažniausiai kartoja pavienius žodžius. Ar yra kitų būdų pakeisti slaugantį žmogų?

  • LZNS

   Jeigu negalite nuvykti pas notarą, tuomet galite įgaliojimą sutvarkyti internetu: https://igaliojimai.lt
   Geriausiai yra tvarkyti globą per teismą.

 133. daiva

  slauganciam asmeniui eina darbo stazas o priziurinciam(nustatytas prieziuros spec poreikis)?

  • LZNS

   Taip, teisingai, darbo stažas eina tik slaugančiam asmeniui.

 134. Lina

  Laba diena, ar gali apsiforminti globa sergancio zmogaus ne seimos narys, seimos nariams to nezinant? Mano mamai globos dar nereikia, bet, man dirbant uzsienyje, pradejo pas ja lankytis giminaite medike. Is mamos pasakojimo supratau kokiu tikslu.Ar istatymas apsaugo nuo nepageidautinu asmenu, kaip siuo atveju? Aciu.

  • LZNS

   Globą nustato tik teismas. Pareiškimą dėl asmens pripažinimo neveiksniu (paskirti globėją ar rūpintoją) tam tikroje srityje teismui gali pateikti asmens sutuoktinis, vaikai, tėvai. Taigi be jūsų sutikimo niekas negali pateikti tokį prašymą. Jeigu tarkim kažkuris kitas asmuo norės pateikti prašymą dėl globos nustatymo, socialinės paramos skyrius privalo išsiaiškinti ar nėra artimų giminaičių ir jeigu jų neranda, tuomet globėjais gali būti paskirti kiti asmenys.

 135. Jurgita

  Sveiki, norejau pasiteirauti del sunelio jis nuo gimimo turi negalia su F83 pries 2 metus gavom iki 18m.su prieziura,dabar jam bus 6 metukai bet jo bukle prasteja nesenai nustate VCP atakcine forma G80.3 ir Kairiojo smegeneliu skilvelio hipoplazija, dar nustate Sunku protini atsilikima F72.0 Barthel lentele ivertinta 20balu.Savarankiskumo suvokimo pas ji visiskai nera visada turim buti salia ar mums priklausytu gauti slauga?Ačiū

  • LZNS

   Jei yra nustatytas sunkus ir (ar) vidutinis protinis atsilikimas (kodai pagal TLK-10-AM F72, F71) – tai skiriama priežiūra pagalba, slauga būtų paskirta jeigu būtų gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73). Tačiau, kadangi vaikui nustatytas cerebrinis paralyžius, tai slauga gali būti skirta pagal kitą punktą: vaikams nuo 2 metų amžiaus, kuriems diagnozuotas cerebrinis paralyžius ir GMFS (Stambiosios motorikos klasifikacijos sistema cerebriniam paralyžiui) atitinka V lygį arba kuriems diagnozuotas kitos kilmės visų keturių galūnių paralyžius ar sunkus judėjimo sutrikimas ir kurie savarankiškai neatlieka tikslingų judesių, savarankiškai nesėdi, nestovi ir nevaikšto.
   Taigi negalime tiksliai pasakyti ar gali pastarasis punktas jums būti pritaikytas. Pasikalbėkite su šeimos gydytoju, jis pasakys jums tiksliau, nes žino visus sveikatos sutrikimus ir galbūt gali pritaikyti kokį nors kitą punktą kuomet skiriama slauga.
   Jeigu vaiko sveikata pablogėjo tikrai galite kreiptis dėl specialiųjų poreikių peržiūrėjimo anksčiau nei sukaks 18 metų, bet reikia išsiaiškinti pas šeimos gydytoją ar yra kriterijai nustatyti slaugą.

 136. Gražvydas

  Sveiki, mano mamai nuo 2013m.nustatytas spec.nuolatinės priežiūros poreikis.Gauna soc.išmoką 56 eurus ir apie 10 eurų transporto išlaidas. Kadangi aš,sūnus mamą prižiūriu,ar priklauso man kokia soc.išmoka, kadangi jos vienos palikti neįmanoma, dėl tos priežasties ir dirbti negaliu.

  • LZNS

   Ar jums gali priklausyti kokia nors pašalpa, jums gali pasakyti tik socialinės paramos skyrius. Jie įvertins jūsų bendras šeimos pajamas ir jeigu atitiksite tam tikrus kriterijus galės būti skirta pašalpa. Atskirų pašalpų asmenims prižiūrintiems neįgaliuosius nėra.
   Jeigu mamos būklė yra tokia sunki, kad jos negalima palikti vienos, tai gal turi būti pržiūrėti specialieji poreikiai ir paskirta slauga, tuomet ir išmoka bus daug didesnė. Pasitarkite su šeimos gydytoju.

 137. Neringa

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, jei žmogus kuriam yra neterminuotai nustatyta visiška negalia (iki 2045 metų) ar gali jis išvykti į kitą valstybę (ES šalį) ilgesniam laikui. Žmogus yra tik su fizinę negalia, protiškai sveikas ir gali pats pasirinkti kas jį prižiūrės. Yra galimybė išvykti pas seserį pabūti bent pusmečiui. Tokiu atvėju reikia pranešti kokioms institucijoms ar nebūtina. Žmogus sunerimęs, kad jam išvykus bus nutrauktas neįgalumas ir visiška negalia. Dėkui už atsakymą.

  • LZNS

   Jei išvažiuojama tik pusmečiui ir nedeklaruosite išvykimo niekas nieko nenuims, Tačiau jei išvažiuotumėt ilgesniam laikotarpiui ir esant poreikiui deklaruoti išvykimą, gali būti nutraukti mokėjimai, priklausomai nuo to kuri institucija moka išmokas ir ar yra tarptautinės sutartys su valstybe į kurią vykstama.

 138. ONA

  Sveiki. Mano močiutė gauna slaugos išmoką 280Eurų.Norėčiau sužinoti ar jei mirus yra išmokami šiti pinigai kaip ir pencija už tris mėnesius.Ačiū.

  • LZNS

   Tikslinės kompensacijos gavėjo mirties atveju jį laidojusiems fiziniams asmenims, išmokama asmens negauta praėjusio mėnesio tikslinė kompensacija ir tikslinė kompensacija už tą mėnesį, kurį jos gavėjas mirė. Bet ne už 3 mėnesius.

 139. K.aleksiupas

  Sveiki. Norėčiau paklausti kaip galima disponuoti pensija seno nedeakvataus tėvelio pensija. Ačių.

  • LZNS

   Jums reiktų per teismą nustatyti senelio globą arba rūpybą. Kitas variantas per notarą gauti jo įgaliojimą gauti pašalpas, tvarkyti dokumentus ir atlikti kitus veiksmus

 140. Svetlana

  Sveiki, mano mociutes vyrui buvo insultas, sio metu reabelitacijoi, po reabelitacijos planuojam vazioti i slaugos namus, deja gyvenimo realybe, nesugebesiu viena slaugyti, jis nevaiksto,nes paraliziota desne puse, kalba irgi pusiau sutrikusi, nors man jis kaip senelis, bet pagal dokumentus ne, nes ne gimines. Kokiu budu galiu padeti, kad nustatytu spec. poreikius? Is anksto dekui uz atsakyma.

  • LZNS

   Grįžus iš reabilitacijos reikia kreiptis pas senelio šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius. Tačiau jeigu jis gulės slaugos ligoninėje, jokių išmokų už slaugą ar priežiūrą negausite, jas gaus įstaiga, kurioje jis bus. Specialiųjų poreikių išmokos mokamos tik kai asmuo yra prižiūrimas namuose.

 141. Asta Lisauskiene

  Sveiki. Mano tevukas 86 metu guli slaugos ligonineje. Jam amputuota koja, sunkiai kalba ir pats negali pavalgyti. Ligonineje mums pasake, kad turime patys pirkti ir pampersus ir serveteles. Ar yra kokia kompensacija pampersams, nes ligonine pasake, kad jie skiria tik viena per diena… Aciu.

 142. Kristina

  Sveiki. 7m berniukui nustatyta diagnoze F72.1, F84, G40.4 + specialiųjų poreikių indeksas lygus 90. Ar priklauso slauga?

  • LZNS

   Pagal kodus F72.1 ir F84 priklauso priežiūra – pagalba.

 143. salunesi@gmail.com

  Laba diena,
  mano mamai 91 metai, šiuo metu guli slaugos skyriuje, nes reikalinga nuolatinė priežiūra, mes dukros dirbančios ir neturime galimybės prižiūrėti namuose. Ar mama gautų slaugos išmoką gulėdama slaugos skyriuje, ar išmoka mokama tik esant namuose?

  • LZNS

   Išmoka mokama tik kai asmuo yra prižiūrimas namuose.

 144. Daiva

  Sveiki.Ar yra kokiu pokyciu del busto pritaikymo neigaliam?Jau 9m.laukiam kol pasikeis istatymas,manau aktualus ne man vienai…..
  Auginu sunkios negalios su nustatytais spec.poreikiais ir slauga sunu,taciau del busto pritaikymo padetis be iseities.Gyvenam bei deklarave gyv.vieta name kurio statusas „sodo namas“(deja mano su suneliu tai vienintelis nekilnojamas turtas).Pagal LT istatymas su tokiu statusu nepritaiko busto spec.poreikiams nustatytam asmeniui,reikia keisti namo statusa i gyvenama,taciau neturiu tokiu pingeliu kad pasikeisciau,todel manau vienintele iseitis stot i eile soc.bustui gauti,nors turiu kur gyventi.aciu

  • LZNS

   Nenusimato pokyčių, kad būtų galima pritaikyti sodo namą ir manau, kad nebus, nes sodo namas priskiriamas prie negyvenamų pastatų kategorijos. Jums yra galimos dvi išeitys: arba stoti į eilę socialiniam būstui arba imti lengvatinę paskolą būstui įsigyti.

 145. Agota

  Sveiki, mano mamytei neurologas diagnozavo ankstyvos stadijos alzhaimeri, taciau neoficialiai (nera jokio israso, daktaras pasake jeigu norime, gali israsyti, taciau tai bus antspaudas – kazkaip panasiai issireiske). Taciau matome kad mamai blogeja, kol kas ji vis dar savarankiska, sugeba pati nueiti kur reikia, pareina namo, bet yra praradusi saugumo jausma, taip pat sunkiai kalba, nekontroliuoja kai kuriu elgesio ypatumu, kaip pvz eme istisai griezti dantimis. Zodziu, visose detalese labai jauciasi ligos progresas, taciau ji nors is dalies atminti praradusi, bet mus dar atpazista ir prisimena kai kuriuos gyvenimo faktus.
  As suprantu, kad galutine diagnoze (oficialia – israsa) nustatys gydytojas, taciau man norisi daugiau informacijos apie tai, nes kaip supratau is sioje svetaineje rasomu kriteriju, norint tvarkytis slauga, zmogui turi buti pripazinta sunkioji demensijos forma?
  Taip pat ar yra kazkokia bendruomene veikianti norint padeti tokia liga turintiems zmonems ar ju seimos nariams? Esame kile is nedidelio Lietuvos miesto ir kiek domejausi, jame nevyksta jokio susiburimo alzhaimeriu sergantiems zmonems. Ar tai ne opi problema Lietuvoje?

 146. Vytas

  Sveiki. Turėjau stuburo operaciją, gulėjau reabilitacijoj , davė priežiūrą, vairavau mašiną su rankiniu valdymu, po to kritau ir lūžo varžtas, operavo antrą kartą, po antros operacijos jaučiausi blogai, todėl paskyrė slaugą(negalėjau pats pavalgyti ir t.t.). Dabar su rankomis gerai pasitreniravau, o kiti rodikliai mažai pakito. Pagal Barthelio indeksą man dabar gaunasi apie 20 balų.
  Ar galėčiau vairuoti mašiną, ir ar gaučiau slaugą? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Jeigu pas jus yra Tetraplegija ir kiti ryškūs įvairios kilmės judėjimo (motorikos) funkcijos sutrikimai, kai Bartelio indeksas (užpildyta Bartelio indekso lentelė) iki 20 balų, tuomet priklauso slauga. bet reikia tartis su šeimos gydytoju, ar pas jus yra tokia diagnozė.
   Dėl vairavimo, tai vairuoti galite, jeigu medicininėje vairuotojų pažymoje yra parašyta, kad galite vairuoti. Jeigu Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos uždraus vairuoti, tai negalėsite, bet jeigu leis su tam tikrais apribojimais (pvz. rankinis valdymas), galėsite vairuoti automobilį.

 147. Judita

  Sveiki,norejau pasiteirauti,po kiek laiko galima tvarkytis slauga ir kad gautume mums reikalingus daiktus ligonio slaugimui?Seimos gydytoja sako kad tik po keturiu menesiu nuo istikusios bedos….o tevukui buvo operuojamas zarnyne auglys,dabar jis su kapseliu,buvo piktybinis,ir operacijos metu istiko insultas tai jis ant patalo,nebevaiksto ir nebevaldo rankos,ateme visa desine puse…nebeturi pusiausviros ir net nesedi…ar galima galimybe viska gauti anksciau…Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Niekur įstatymuose nėra parašyta, kad reikia laukti 4 mėnesius, čia yra gydytojų išsigalvojimas. Asmuo siunčiamas į NDNT kai yra baigiamas gydymas, t.y. ligoninėje, reabilitacijoje ir yra išnaudoti kiti gydymo būdai, kurie nedavė ženklaus sveikatos pagerėjimo ir tikėtina, kad artimiausiu metu asmens sveikata nepakis.

 148. Dovilė

  Laba diena,
  norėjau pasiteirauti, žmogus sergantis demencija, visiškai vienas nebe galintis būti. Jį prižiūrėjęs žmogus, kuris gavo slauga, atsigulė į ligoninę, ar mums nepriklauso slaugos namai? ar yra galimybė laikinai patalpinti į slaugos namus?

  • LZNS

   Galima laikinai patalpinti asmenį į slaugos namus iki 120 dienų per kalendorinius metus. Tuo metu nebus mokamos slaugos išmokos, bet kai asmuo grįš į namus, mokėjimai bus atnaujinti.

 149. Renata

  Sveiki twarkau mociutei slauga. Nes ji po insulto visiskai negali sawim pasirupinti. Siuo metu ziuriu ja as bet turiu maza vaika tad nezinau ar visada galesiu priziureti. Ar galima butu padaryti kad paskirtus pinigus ji gaudinetu i savo saskaita?

  • LZNS

   Tai ji ir gaus slaugos išmokas į savo sąskaitą, nes šios lėšos yra skiriamos neįgaliam asmeniui.

 150. Ricardas

  Tevas (82m), visiskai prikaustytas prie lovos, jau penki menesiai ir dvi savaites guli rajonines ligonines slaugos skyriuje. Geguzes 1d baigsis terminas to gulejimo tenai { 4men per metus}. Kas privalo tvarkyti dokumentus slaugos ismokai ar invalidumui gauti? Seimos gydytoja sako, kad slaugos skyriaus gydytoja, o slaugos skyriaus gydytoja sako, kad seimos daktaras . Taip ir siuntineja vieni pas kitu, o greitai jau geguzes 1d.

  • LZNS

   Remiantis įsakymu „Dėl specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo“ punktu 9. Gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad, taikant gydymą ir (ar) medicininės reabilitacijos priemones, išlieka organizmo funkcijų sutrikimų, parengia ir įteikia asmeniui ar pateikia elektroniniu būdu NDNT šiuos dokumentus. Šiuo atveju „Gydantis“ gydytojas yra traktuojamas kaip slaugos skyriaus gydytojas, nes jis gydo jūsų tėvą, o ne šeimos gydytojas.
   To pačio įsakymo punktas 8. Asmuo (jo tėvai (įtėviai), sutuoktinis, jo pilnamečiai vaikai, globėjas (rūpintojas) kreipiasi į asmens sveikatos įstaigos jį gydantį gydytoją ir pateikia laisvos formos prašymą dėl siuntimo į NDNT specialiesiems poreikiams nustatyti. Taigi jūs raštu paprašykite slaugos ligoninės gydytojo, kad parengtų dokumentus į NDNT. Jeigu slaugos skyriaus gydytojui kyla klausimų ar jis turi pildyti dokumentus gali pasiskambinti į Sveikatos apsaugos ministerijos slaugos koordinavimo skyrių +370 5 205 3625.

 151. Arune

  Sveiki,
  kad gauti slaugą, šeimos gydytoja nukreipė mamą pas neurologą. Mama vaikšto tik vedama už parankių, jai epilepsija, Parkinsono pradžia (nors oficialiai tai neįrašyta), nelaiko šlapimo. Viskas progresuoja labai greitai. Pas neurologą turim talonėlį birželio mėn., o nuo sausio mėn. pastoviai kalbu šeimos gydytojai, kad mamai vis blogyn. Ar gali šeimos gydytoja be neurologo konsultacijos duoti man visus reikalingus dokumentus tvarkytis mamos slaugą? Gydytoja nė karto nuo lapkričio mėn. nebuvo aplankiusi mamos, išrašo tik vaistų ir paklausia kaip ji jaučiasi. Gyvename Vilniuje ir poliklinika yra apie 2 km nuo mamos namų.
  Ar galima gydytoją-neurologą išsikviesti į namus, nes į polikliniką aš mamos nenunešiu?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą

  • LZNS

   Jeigu Šeimos gydytoja pas jus nesilankė, tai ji negali žinoti kokia yra sveikatos būklę. Be to šeimos gydytojas rengdamas dokumentus į NDNT remiasi įvairių specialistų išvadomis. Jums reiktų pasiskambinti į Poliklinikos administraciją ir pasiteirauti kaip reiktų organizuoti apsilankymus pas specialistus jeigu asmenį yra sudėtinga transportuoti. Gali būti, kad poliklinikoje yra nustatyta tvarka kaip tokiais atvejais elgiamasi.

 152. darius

  mano zmonai nustatytas40 procentu darbingumas padavus skunda kad pati neapsitarnauja tai paliko tuos pacius 40 procentu darbinguma bet nustate 2.13.1 punktu nustatytas specialusis nuolatines prieziuros poreikis tai iseina kad as uz tuos 56eurus per menesi turiu ja priziuret ir mest darba ir moket psd o ka daryt nieks nezino

  • LZNS

   Ar bandėte kreiptis į Seniūnijos socialinius darbuotojus, kad teiktų jūsų žmonai reikiamas paslaugas?

 153. darius

  taigi kad kreipiausi bet sake atvezt ja pasakyt saskaitos numeri ir perves tuos eurus,bet kaip ja nuvezti jei jinai ciut paeina

 154. darius

  isvis nesupantu tu debilu kurie sedi nedarbingumo komisijoj zmogui aiskiai blogeja o jiems dzin jeigu skyriaus vadovas nemato kas do liga tai is valstybes tarnautojo tegu eina gatves pasluoja

 155. darius

  liga amiotrofine sonine skleroze tai tegu nedarbingumo komisija suranda ta geniju kurys ja isgydo per metus

 156. darius

  valstybe reik duot i teisma zmogus mokejo mokescius dirbo 30 metu o dabar pasitytciojo

 157. darius

  idomu ka man daryt menesi i darba neinu priziuriu o kas toliau

 158. darius

  isvezciau i miska bet sniego neber rogutes nevaziuoja

 159. darius

  debilai valstybes tarnautojai nesupranta kada reik duot invaliduma kada ne kas daugiau pinigu duoda tai tam ir skyria tuos procentus neduosiu nei cento

 160. darius

  zinau kelis zmones gavo innvaliduma tai namus murija vaiksto galvas iskele ir iki gyvos galvos

 161. darius

  jus man pasakykit kaip su zmogu kurys serga cukriniu diebetu plius neurologine liga praryt nieko negali kaip ji slaugyt

 162. darius

  absurdas konkretus net is darbo isvijo kaip suni sako eik dirbk su tokiu darbingumu

 163. darius

  pasirasyt negali o tu dirbk urodai

 164. darius

  sedek kaip durnius ir priziurek savo mylima zmogu

 165. Birutė

  Sveiki, vyras yra po 2 insultų: nevaldo dešinės pusės, negali ryti maisto(įvesta gatrostoma)reikalingas enterinis maitinimas, serga diabetu, blogai mato ir girdi, vaikšto tik su 2 žmonių pagalba, yra nervingas. Jis yra priklausomas nuo kito žmogaus. Ar priklauso jam slauga ir kokio dydžio?

  • LZNS

   Negalime pakomentuoti ar priklauso slaugos specialusis poreikis, jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją ir su juo aptarti galimybes nustatyti specialiuosius poreikius.

 166. Raimonda

  Sveiki.Tėčiui 62 metai,dabar iki gegužės 15 d. stovi darbo biržoj,bet balandžio 14 d.ištiko insultas.Suparaližavo visą kairę pusę,tapo gulintis ligonis.balandžio 24d. perkėlėm į slaugą.Ar kokios nors išmokos priklauso tokiam ligoniui:invalidumas ar dar kažkas?kur reikia kreiptis?vis tik išlaidos nemažos,kad ir guli slaugoj,reikia pirkti pampersus,servetėles,kompensavo dalį vaistų,bet likutį vis tiek reikia mokėti.

  • LZNS

   Reikia kreiptis arba pas šeimos gydytoją arba slaugos ligoninės gydantį gydytoją. Vienas iš jų turėtų parengti dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius. Kokio dydžio išmokos bus, priklausys nuo to koks darbingumo lygis ir specialieji poreikiai bus nustatyti.

 167. Vitalija

  Turiu sūnų pripažintą neveiksniu su Dauno sindromu ,darbingumas 20 proc. Viso gauname 336 Eurus. Bazinė pensija plius globa. Ar teisingai gaunu išmokas, ar turėčiau gauti didesnę globos išmoką.Jei taip tai kur turėčiau kreiptis.

  • LZNS

   Kaip suprantu gaunate šalpos pensiją (224,00 Eur) ir priežiūros – pagalbos tikslinę kompensaciją (112 Eur)iš Socialinės paramos skyriaus. Jūs gaunate ne globos (t.y. slaugos) išmoką, o priežiūros pagalbos, nes nustatytas priežiūros pagalbos specialusis poreikis, o ne slaugos. Ar jums priklauso slaugos išmoka, negalime pasakyti, nes nežinome kokie yra sūnaus ligos kodai ir kiti sveikatos sutrikimai.
   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi kriterijai kuomet skiriama slauga, jeigu rasite tinkamą punktą, reiškia priklauso slauga ir daug didesnė išmoka.

 168. Inga

  Laba diena. Mano 90 -metis giminaitis, buvęs tremtinys, jau 34 metus serga lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL), Dėl prostatos pakitimų yra įstatytas šlapimo kateteris, kurį reikia nuolat prižiūrėti. Sveikata dėl ligų ir amžiaus yra sunki (nuolatinis dusulys, sunku judėti, susitvarkyti žaizdas…), bet šeimos gydytoja įvardija, kad dar nėra pasiekta sunki stadija ir slauga nepriklauso. Negaliu patikėti, kad taip gali būti! Jį iki šiol prižiūri jo žmona, bet pati yra 80- ties metų ir jau jai pačiaI reikia pagalbos. Jaučiu pareigą pasirūpinti senoliais. Pirmiausia norėčiau sužinoti ar mano 90 – mečiui giminaičiui tremtiniui priklauso kokia nors valstybės pagalba, parama ar slauga. Kur pirmiausia reikėtų kreiptis ir kokios institucijos padeda tokiems žmonėms.

  • LZNS

   Na jeigu gydytoja sako, kad slauga nepriklauso, tai taip gali būti, bet galbūt priklauso priežiūra pagalba. Perskaičius kriterijus galbūt galima būtų pritaikyti šį: sunkus kvėpavimo sistemos funkcijos sutrikimas, kai Bartelio indeksas 35–50 balų. Taigi su šeimos gydytoja reiktų kalbėtis ar galima pritaikyti šį punktą. Taip pat reiktų pasiteirauti ar jūsų poliklinikoje yra teikiamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (Su dokumentu galite susipažinti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F63CA62424/UblaoUxmFi). Galima būtų kreiptis į seniūnijos socialinius darbuotojus, galbūt jie gali teikti kažkokios pagalbos paslaugas namuose, priklausomai nuo to kokia pagalba reikalinga.

 169. PRANAS

  Pranas Man nustatytas4 laipsnio inkstu nepakankamumas,anemija,esu 6 metus dializuojamas.Po dializes sukyla kraujospudis,didelis silpnumas,reikia pagalbos,kad gryzt namoMan nustate nuolatinius prieziuros poreikius.Ar priklausytu man specialiuju slaugos poreikiai

  .

  • LZNS

   Pagal jūsų pateiktus duomenis:
   – slaugos specialusis poreikis nustatomas kai: lėtinis IV–V laipsnio inkstų nepakankamumas su kitų vidaus organų sistemų veiklos sutrikimu, kai Bartelio indeksas iki 30 balų
   – priežiūros pagalbos poreikis nustatomas kai: galutinė (V) lėtinio inkstų nepakankamumo stadija, IV laipsnio inkstų nepakankamumas, kai Bartelio indeksas 35–50 balų;
   Kaip matote yra skirtumas tarp Barthelio indekso balų, greičiausia jūs surinkote daugiau balų, todėl jums nustatė priežiūrą – pagalba, jeigu būtų surinkta iki 30 balų, skirtų slaugą.

 170. Rasa

  Mano uošvienė guli slaugoj del inkstu nepakankamumo ir jei išvesta šlangelė iš puslės. Ji guli,net neatsisėda pati. Jei 82m. Man slaugoj sakė kad jei nepriklauso slaugos pinigai. Ir ne jie turi tvarkyti,turi šeimos daktarė. Šnekėjau ir su slaugos vedėja ji sako turi tvarkytira daktarė kuri palata žiuri ta. Aš sakau kad ji netvarko nu tai sako negaliu nieko padėt. Gal galit patart ka man daryt.

  • LZNS

   Siūlome kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Slaugos koordinavimo skyrių: +370 5 260 4713, +370 5 266 1475

 171. Lina

  Laba diena
  Mano tetei nustatytas neterminuotas specialus nuolatines slaugos poreikis.Turime ateinancia socialine darbuotoja kiekviena d. diena po 6 val.Noriu paklaust ar galiu buti drausta socialiai , nes tete priziuriu ir as, kai socialines darbuotojos nebuna(nuo 5 val vakaro iki 10 val ryto , savaitgaliais ar svenciu dienom).Siuo metu esu nedirbanti.
  Aciu.

 172. Jūratė

  Laba diena,
  Noriu paklausti ar aš (mama) galiu dirbti, jei NDNT mano sūnui kuriam 04/28 suėjo 18 metų nustatė 15% darbingumą, (iki pensijos)ir yra nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis.(neterminuotai). Ar gerai supratau dėl išmokų dydžių už nedarbingumą 224 e, o slaugą 280 e. Iš anksto dėkoju.

  • LZNS

   Taip jūs galite dirbti, joks įstatymas to nedraudžia. Yra traktuojama, kad skiriama slaugos išmoka yra skirta patenkinti asmens specialius poreikius dėl priežiūros, gautas lėšas asmuo gali pavyzdžiui samdyti ne šeimos narį, kad būtų prižiūrėtas ir pan. Ir jūs teisingai nurodėte išmokų dydžius, kurios bus skirtos.

 173. Birutė

  laba diena, noriu paklausti, ar mano tėčiui priklauso priežiūros-pagalbos išmoka: jam 85 metai, nustatyta vidutinis pažinimo sutrikimas (17 balų) Bartelio indeksas 85 balai

  • LZNS

   Esant demencijai, kai yra vidutinis pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE), nuo 11 iki 20 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 10 iki 22 balų (pateikta užpildyta MMSE ir lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada), tai nustatomas priežiūros pagalbos specialusis poreikis. Jūs neparašėte kokie yra MMSE ir BLESSED, todėl negalime pasakyti ar priklauso šis spec. poreikis.
   Paspaudus šią nuorodą rasite kriterijus kuomet skiriama priežiūra-pagalba: http://www.negalia.lt/naudinga-info/specialieji-poreikiai/prieziuros-pagalbos-islaidu-tiksline-kompensacija/

 174. RutA

  Sveiki
  Sensta mociute. Sveikata prasteja dienomis, turi pasikaupus pinigeliu laidotuvems, bet gali buti , kad atsitiks taip kad reikes ir slaugos. Vienas sunus zuves, kitas gyvas ( mano tevas), bet jis gerentis ir nepatikimas. Kur mums kreiptis , rasyti prasymus, kad mirties ar sunkios ligos atveju mociutes slauga , prieziura ir visa kita priklausytu man?

  • LZNS

   Pirmas variantas yra kreiptis pas notarus, kad būtų parengtas įgaliojimas, kuris suteiktų jums teisę ją atstovauti ir disponuoti turtu ir lėšomis. Kitas variantas per teismą nustatyti rūpybą.

 175. Gintare

  Sveiki. Seneliui 85m.katik po insulto,ir geru ziniu is daktaru nera. Mazai protaujantis,agresyvus ir visos kitos pasekmes po insulto. Po 10d ji isleis is ligonines. kaime jis gyvena vienas,todel namuose slauganciu zmoniu nera.Sakykit,kur pirmiausia reikia kreiptis ji parsivezus is ligonines? Ar jam priklauso kokios nors pagalbos,priziurintys personalai? Pajamos jo tik pencija. Noriu issamios informacijos,kad nukreiptume mus tinkama linkme

  • LZNS

   Pirmiausia reiktų kreiptis į Socialinį paramos skyrių ir išsiaiškinti kokią pagalbą jie galėtų suteikti. Taip pat yra galimybė 120 dienų per metus paguldyti senelį į slaugos ligoninę. Įtariu, kad reiks kreiptis ir pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, kad būtų nustatyti specialieji poreikiai.

 176. Jolanta

  Sveiki,

  Nuo 2017-01-01 bazinė pensija yra 120 EUR.
  Aukščiau informacijoje pateikta, jog slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos dydis – 2,5 bazinės pensijos dydžio per mėnesį. O formulė nurodyta tokia: 2,5 x 112 eurai = 280 eurų.
  Būtent tokią sumą ir gauna serganti motina. Tačiau, ar neturėtų būti 2,5 x 120 eurai = 300 eurų?

  • LZNS

   120 eurų yra valstybinio socialinio draudimo pensijų bazė, o 112 Eur- yra šalpos išmokų bazė. Slaugos išmokos apskaičiuojamos pagal šalpos išmokų bazę, todėl ir neturėtų būti 300 eurų.

 177. Neringa

  Sveiki, kaip sužinoti. kada ir kur asmuo prisiteisė seno žmogaus globą ?
  Ačiū labai

  • LZNS

   Pabandykite paklausti socialinės paramos skyriuje.

 178. Laura

  Sveiki,
  Mano tevui 65 m. Nevaiksto. Jam yra nustatyta koju polineuropatija. Ji issivyste del nuolatinio alkoholio vartojimo. Jam reikalinga visapusiska slauga. Klausimas, ar jis galetu gauti nemokama slauga? Ar bent ismoka, kuria reiketu skirti slaugai. Taip pat nemokamas sauskelnes ir t.t Kur kreiptis del slaugos gavimo?

  • LZNS

   Dėl slaugos gavimo reikia kreiptis pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytojas parengia dokumentus dėl specialiųjų poreikių nustatymo, juos reikia pristatyti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, kuri sprendžia ar priklauso slauga. Jeigu bus nustatyta slauga, bus skiriamos sauskelnės.

 179. Lina

  Sveiki,mano vaikam yra sunkaus lygio autizmas.Specialiuju poreikiu balai 85 vieno ir 95kito.Nustatyti intelekto lygi neimanoma,kadangi testo uzduociu jie nevykdo,todel irase vidutini protini atsilikima -tai yra40 balu.Ar gali psichologas taip vertinti?Jie juk nesuvokia net ko is ju norima tai kodel tokie auksti balai?NDNT nustate sunkia negalia su prieziura kuria ligsiol ir gavau…Nors bukle ju ir zymiai pablogejus..Todel ir kreipiausi.Nei vienas negavo nei slaugos, nei transporto islaidu kompensacijos…Neatsizvelgia net ,kad du vaikai(dvyniai)Ar zmogus gauna slauga tik gulintis patale, o su psichinem ligom, nesiorentuojientiems,neapsitarnaujantiems,nekalbantiems,su agresijos priepuoliais- skaitos tik pagalba ir prieziura,nors visiem akivaizdu,kad tai slauga….

  • LZNS

   Specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatomas asmenims pagal šiuos pagrindinius kriterijus: gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų. Ar jūsų vaikus vertino psichologas ar psichiatras? Kokie ligos kodai yra nustatyti?
   Jeigu būklė žymiai pablogėjus galima būtų kreiptis iš naujo dėl neįgalumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo. Beabejo bandyti kreiptis pas kitą psichiatrą kuris būtų kompetentingesnis atlikti tyrimus.

 180. Indrė indre

  Sveiki. Turiu invalida vaika kuriam nustatytas sunkus neigalumas. Susitvarkė slauga iškarto 112€ sakykit norėčiau susitvarkyti globa. Ar tai įmanoma? Kur reikia kreiptis.?

 181. Lina

  Sveiki.Aciu uz atsakyma.Dokumentus tvarke vaiku ir paaugliu psichiatras.Jis vertino autizmo sunkuma ir specialiuosius poreikius.O intelekta vertino psichologas.Tiesiog irase tuos pacius buvusius balus,kurie buvo2012m(40 balu,o tai vidutinis protinis atsilikimas)tais metais jie buvo tirti vaiko raidos centre paskutini karta.Kai vazinedavom i raidos centra kas du metus viskas buvo tvarkoj.Kai buvo mazesni vaikai negalia buvo lengvesne.Palaipsniui tapo sunki.2012m.ndnt dave neigaluma iki2019.Bet kadangi bukle ju tik sunkeja todel ir kreipiaus del specialiuju poreikiu.Paliko ta pati TLK-10-AM F84,0 ir F71.1.

  • LZNS

   Kaip ir minėjau ankstesniame atsakyme, jeigu būklė žymiai pablogėjus galima būtų kreiptis iš naujo dėl neįgalumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo. Beabejo bandyti kreiptis pas kitą psichologą kuris būtų kompetentingesnis atlikti tyrimus.

 182. Elena

  Sveiki. Mamai po insulto sutriko kalba. Negali iškviesti greitosios jos niekas nesupranta. Mama turi 2 grupę. Musu nepriima nei pas notarą neleidzia pasirašyti dokumentų bet kartu sako kad gali savimi pasirupinti ir slauga mums nepriklauso nors su mama kažkas visada turi būti. Kur mums kreiptis.

  • LZNS

   Vien tik dėl kalbos sutrikimo slauga nėra skiriama. Priklausomai nuo sveikatos būklės gali būti skirta priežiūra pagalba, bet čia jau sprendžia NDNT specialistai. Ar galėtų būti peržiūrėtas spec. poreikių nustatymas reiktų tartis su šeimos gydytoju.
   Jeigu mama turi išmanųjį mobilų telefoną, yra speciali programėlė „GPIS 112“, kuri suteikia galimybę iškviesti pagalbą sms žinute.

 183. Jevgenij

  Mano brolis serga liga kodas TLK-10-AM F20.0. Teismas pagal teismo paskirtą ekspertizės išvadas pripažino jį neveiksniu o mane paskyrė jo globėjų. Jam nustatytas darbingumo lygis 20%. Papildomai jam mokama neterminuotai nuolatinės priežiūros tikslinė kompensacija. Ar mano brolis gali pretenduoti į nuolatinės slaugos poreikio nustatymą? Ar brolio liga gali būti priskirta prie visiškos negalės sąvokos?

  • LZNS

   Kadangi nurodėt ligos kodą F20.0, tai apraše nurodoma, kad slauga skiriama kai: ryškus nekintamas asmenybės defektas (išeičių stadija), išsivystęs dėl visų formų šizofrenijos (kodas TLK-10-AM F20. x0) (pateikta gydytojo psichiatro išvada). Mano manymų turėtų būti skirta slauga. Kreipkitės pas šeimos gydytoją dėl galimybės peržiūrėti specialiuosius poreikius.

 184. Virginija

  Sveiki noriu paklausti prižiūriu neįgalią uošviene teisiškai pripažinta esu rūpintoja man eina stažas ar man priklauso kas mėnesį mokamas uždarbis ar ne nes kiek kas prižiūri ar slaugo gauna atlyginimą.

  • LZNS

   Darbo užmokesčio už neįgalių asmenų globą niekas nemoka. Gali būti, kad jūs turite omenyje slaugos išmoka (280 Eur). Tai ją moka socialinės paramos skyrius asmeniui, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, o tada asmuo gali ją kažkam atiduoti kas jį prižiūri.

 185. Ausra

  Laba diena norsciau informacijos mano uosvienei 76m. ji turi seseri 77m.jai pripazinta sizofrenija vaiku neturi artimiausias zmogus sesuo jos vienos palikti nebegalima ar galetu sesuo prasyti slaugos ar globos Aciu

  • LZNS

   Globą nustato teismas ir tik jis sprendžia ar gali būti paskirta globa arba rupyba. O slaugos išmokos priklauso nuo esamos sveikatos būklės. Reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, kad esant kriterijams parengtų dokumetus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius.

 186. DANGUOLE

  Sveiki, mano tėvas, gulėjo slaugos namuose ir jam buvo 2015 m spalio mėn. Nustatyta paliatyvi slauga.Mirė 2017 m 06mėn.už kurį laikotarpį iš socialinio paramos skyriaus , jam priklausė po 280€.

  • LZNS

   Jeigu visą laikotarpį kol buvo nusatyta slauga gulėjo slaugos ligoninėje, tai jokios išmokos jums nepriklausė. Slaugos išmokos mokamos tik tuomet kai asmuo yra slaugomas namuose.

 187. Vladimiras

  Sveiki,
  Mamai 55 metai. Turi inkstu nepakankamumą, 25m diabeto stažą, dializuojama. Šiuo metu gauna sodros išmoka ~120eu, bet jos būkle gerokai pablogėjo ir dabar jai reikalinga nuolatine priežiūra if slauga.
  Gyvena su vyru, kuris dirba ir negali jos prižiūrėti visa diena. Aš turiu savo šeima ir gyvenu atskirai. Norėtume ją paguldyti į Marcinkevičiaus klinikos slaugos skyriu. Kaip galima tai padaryti, nuo ko pradėti ir kaip teisingai apiforminti visus dokumentus.

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į Marcinkevičiaus slaugos ligoninę ir teirautis kokie dokumentai reikalingi, kas asmuo būtų paguldytas į ją.

 188. jurgita

  Sveiki,auginu 80 % neigalia mergina,man priskirta jos globa ir slauga.kokia tureciau gaut ismoka

  • LZNS

   Slauga – 280 Eur, o netekto darbingumo pensija – negalime komentuoti, nes neturime informacijos iš kur gaunate pašalpą, ar yra stažas ir t.t.

 189. Diana

  Laba diena, mano mociute serga ir jai paskirta visiska negalia. Inkstai dirba tik 8 proc, neturi klubo sanario todel nevaiksto, turi zaizda kurioje yra auksinis stafilokokas. Daktarai dializes nesiulo daryti, nes ji jau jos neistvers. Ligoninese jos jau nebelaiko, nes negali niekuo padeti slaugos ligonineje jau isnaudoti 4 menesiai todel reikia moketi. Namie tokioje bukleje mes jos laikyti negalime, nes slaugoje bent pastato lasalines ar suleidzia nuskausminamuosiu ar yra kazkokia galimybe nemoketi uz slauga nes pinigu slaugai mes neturime?

 190. DANGUOLE

  Sveiki, labai ačiū už atsakymą.Savo klausime užakcentavau, kad nuo 2015-09-30buvo paskirta paliatyvi slauga.Labai liūdna kad tą patį slaugos įstatymą ,kaip kam patogu taip tas ir skaitom.Siūlyčiau dirbant tokiose įstaiguose,ir atsakinėjant žmonėms į klaisimus ,pasidomėti įstatymų pakeitimais.O pinigėlių visdėlto priklauso ir nemaža suma,bet čia kaip sakoma ne jūms ačiū,kol pats nepereini kryžiaus kelių ,nieko ir negauni.Nors neklaidintumėt žmonių. Su pagarba D.S

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymo (Suvestinė redakcija nuo 2017-04-01 iki 2017-09-30) 10 straipsnis. Tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo ypatumai: 1. Tikslinės kompensacijos asmenims, gyvenantiems ar slaugomiems (prižiūrimiems) stacionariose socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigose, neskiriamos ir nemokamos. Kai šie asmenys laikinai ar visam laikui išvyksta iš šių įstaigų, tikslinės kompensacijos skiriamos, o paskirtosios pradedamos mokėti nuo kitos dienos po to, kai jie išvyko iš šių įstaigų. Jeigu šie asmenys vėl grįžta į stacionarias socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigas, tikslinės kompensacijos nemokamos nuo kitos dienos po to, kai jie vėl apgyvendinti ar pradėti slaugyti šiose įstaigose.
   Taigi atsakant į jūsų klausymą vadovavausi šiuo galiojančiu teisės aktu. Jūsų klausime nebuvo nurodyti terminai kada ir kiek jis gulėjo slaugos įstaigose, tai galima buvo manyti, kad slaugos įstaigose jis praleido visą laiką, kiek jam buvo nustatyta slauga.

 191. Erika

  Sveiki norejau paklausti mamai išoperavo dideli kieki storosios žarnos jai viskas gerai be komplikaciju tai puse metu bus su drenu ir maišeliu šone ar jai kasnors priklauso ar pašalpa ar dar kokia pagalba ačiu

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, jis įvertinęs esamą sveikatos būklę ir darbingumo lygio kriterijus, jums pasakys ar priklauso. Gydantis gydytojas rengia dokumentus dėl darbingumo ir specialiųjų poreikių nustatymo.

 192. Jurgita

  Sveiki, norejau paklausti, teveliui 87 metai sunkiai vaiksto nes skauda kojas nesenai isoperavo tulzi. Ar nepriklauso kokie slaugos pinigeliai??

  • LZNS

   Reikia tartis su šeimos gydytoju, tik jis galės pasakyti ar priklauso.

 193. nida

  Laba diena
  nežinau kur sužinoti kokie vaistai mano mamai (94m), jau 6 mėn. turinčiai nustatytus specialiuosius poreikius (SP-1) yra kompensuojami? Kompensuojamųjų vaistų pase ankstesnė gydytoja rašė kodą 2 buvo (iki nustatant specialiuosius poreikius).Dėl gyvenamosios vietos pakeitimo pakeitėme polikliniką. Naujoji gydytoja pradžioje pase nurodinėjo kodą 8, o kai gydytojas specialistas pasakė pastabą paskutiniu metu kai kuriems vaistams pradėjo rašyti 3. Bet ne visiems. Pvz. Lorazepam, be kurio jau daug metų mama negali užmigti. Pradžioje gydytoja ) rašydavo 1 mėnesiui nekompensuojamą receptą, po to siuntė pas psichiatrą , kuris parašė raštą (neskaičiau nes įklijuotas į gyd, ist.) ir pasakė, kad gyd. galės pusę metų pati išrašinėti kompensuojamus Lorazepam. Deja, mano mamos gyd. pasakė, kad pagal TLK kodus mamai jie nekompensuojami ir ji negali išvis tokių vaistų išrašyti, aš turiu kas mėn. eiti pas psichiatrą kad jis išrašinėtų receptus , nekompensuojamus. Pas psichiatrą neįmanoma gauti talonėlių pusei metų, ką jau kalbėti apie kas mėnesį. Tas pat ir su hidrokoloidiniu tvarsčiu. Mama krito ir susižeidė koją. Sunkiai gyja žaizda, jau 3 mėnesius perku tvarsčius. Radau nuorodą Jūsų svetainėje, jie yra kompensuojamųjų priemonių sąraše. Bet gyd. pasakė, kad kompensuojama tik jei trofinė opa, o mano mamai – žaizda. Nebepasitikiu gydytoja, nežinau kaip tokiais atvejais elgtis, į ką kreiptis, kur gauti informacijos? Gal patartumėte?
  Dėkui.

  • LZNS

   Visų pirma rekomenduojame keisti šeimos gydytoją, nes atrodo, kad ji nėra linkusi rūpintis jūsų mama. Dažniausiai tai padeda.
   O dėl to kokie vaistai ir kokiais atvejais kompensuojami kreikia teirautis Valstybinėse ligonių kasose tel. +370 5 236 4114. Jie turėtų išsamiai viską paaiškinti.

 194. Virginija

  Sveiki, mano mamai diagnozuota 1.8 demencijos ryškus pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą MMSE-10 balų. Ruošiant dokumentus dėl nuolatinės slaugos dar turime gauti iš psichologo išvadą pagal BLESEDO demencijos skalę (MMSE lentelė), esame užsiregistravę . Klausimas -jei balai bus surinkti nuo 23-28, ar dar bus reikalingi papildomi dokumentai norint gauti slaugą pagal 1.8 kriterijų, nes Neįgalumo nustatymo tarnyba dar prašo Bartelio inekso. Gal šeimos gydytojas neteisingai paruošė dokumentus Neįgalumo tarnybai įrašant kriterijų, minėjo kad 1.4, nors kitas specialistas pagal tyrimus tvirtino kad yra ryškus demencijos sutrikimas 1.8( nes ligų mama turi labai daug). Ačiū.

 195. Vita Vėberienė

  Sveiki,
  asmuo turi nustatytą specialųjį nuolatinės priežiūros(pagalbos) poreikį (pažyma galioja iki 2018-12-07). Liga progresuoja, norime pradėti tvarkyti dokumentus dėl nuolatinės globos teismo sprendimu.
  Kokia būtų mūsų „žygių“ seka, prašau, padėkite susigaudyti…
  Ačiū, tikiuosi pagalbos.

  • LZNS

   Pareiškimas dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu paduodamas asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu, pateikiamas gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, pareiškimą teismui dėl asmens pripažinimo neveiksniu, globos nustatymo ir globėjo paskyrimo gali paduoti asmens sutuoktinis, tėvai, pilnamečiai vaikai. Kreipiantis dėl asmens pripažinimo neveiksniu, globos nustatymo ir globėjo paskyrimo teismui reikia pateikti šiuos dokumentus:
   • prašymą dėl asmens pripažinimo neveiksniu, globos nustatymo ir globėjo paskyrimo;
   • asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu, nęįgalumo pažymėjimo kopiją, gydytojo pažymą bei kitus įrodymus apie asmens psichinę būklę;
   • asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu, duomenis apie jo turimą nekilnojamąjį turtą ar kilnojamuosius daiktus, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra (įmonė, žemė, pastatai ir kt.);
   • asmens, kuris pateikė prašymą, tapatybės dokumento kopiją;
   • asmens, kuris nori būti globėju, tapatybės dokumento kopija;
   • dokumentus, įrodančius pareiškėjo ir asmens, kuris nori būti globėju, giminystės ryšį su asmeniu, kurį prašoma pripažinti neveiksniu;
   • asmens, kuris nori būti globėju, medicininį pažymėjimą (f-046/a) apie jo sveikatos būklę;
   • asmens, kuris nori būti globėju, pažymą apie gaunamas pajamas ir darbo vietą;
   • asmens, kuris nori būti paskirtas globėju, rašytinis sutikimas būti globėju;
   • kitų asmenų, kurie yra suinteresuoti bylos baigtimi, rašytiniai sutikimai, kad sutinka jog asmuo, kuris nori būti globėju, būtų paskirtas globėju.

 196. Vita Vėberienė

  Ir dar…
  ar galima pradėti tvarkyti dokumentus dėl nuolatinės globos teismo sprendimu asmeniui, kuriam nustatyta specialusis nuolatinės priežiūros(pagalbos) poreikis š. m. balandžio mėn., liga Alzheimer -š. m. vasario mėn., šiuo metu gulinčiam slaugos skyriuje.
  Ar turime jį „išrašyti“ iš slaugos skyriaus pradedant tvarkyti dokumentus?
  Ar dokumentai tvarkomi pas psichiatrą?
  Ar būtina (galima) „išrašyti“ tik tuomet, jei gautume teigiamą sprendimą?
  Ačiū…

 197. Zinaida Paulauskienė

  Laba diena, mama gauna slaugos pinigėlius ( apie 55 eur, gal kitaip jie vadinasi, tiksliai nežinau). 3 mėn ji gulėjo slaugos ligoninėje ir tie pinigai jai buvo atskaičiuoti. Ar tai teisėta ? Ačiū

  • LZNS

   55 Eurai, tai yra ne slaugos, o priežiūros pagalbos tikslinė išmoka.
   Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymas, 10 straipsnis. Tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo ypatumai: 1. Tikslinės kompensacijos asmenims, gyvenantiems ar slaugomiems (prižiūrimiems) stacionariose socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigose, neskiriamos ir nemokamos. Kai šie asmenys laikinai ar visam laikui išvyksta iš šių įstaigų, tikslinės kompensacijos skiriamos, o paskirtosios pradedamos mokėti nuo kitos dienos po to, kai jie išvyko iš šių įstaigų. Jeigu šie asmenys vėl grįžta į stacionarias socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigas, tikslinės kompensacijos nemokamos nuo kitos dienos po to, kai jie vėl apgyvendinti ar pradėti slaugyti šiose įstaigose.

 198. Aleksandras

  Laba diena.Mano mamai 2015.11 buvo nustatytas spec. nuolatinės slaugos poreikis. 280eu.
  S.m. liepos 14 nakti mama nukrito keldamasi is lovos.Su GMP brigada buvo nuvezta i Klaipedos Respublikine ligonine kur buvo nustatytas dubens kaulo luzis. Liepos 18 perkeliau mama i slaugos ligonine nes mamai buvo reikalingas grieztas lovos rezimas. Paskambinau i UABa kuris pristatinejo mamos pensija ir slaugos pinigus i namus ir pranesiau kad visi pinigai butu isduoti mamai slaugos ligonineje liepos 22 diena .Mama gaudavo kartu savo pensija ir slaugos pinigus 22 diena kiekvieno menesio. Liepos 21 diena vakare mamos sveikata labai pablogejo ir su GMP brigada buvo isvezta i Klaipedos miesto ligonine. reanimacijos skyriu.Is ryto pranesiau kad mamos jau nera Slaugos ligonineje ir gavau ihformacija is UABo darbuotoju kad pensija ir slaugos pinigai yra nesami tik i Slaugos ligonine. Taip pat buvau informuotas kad sitie pinigai bus ismoketi kartu su sekancia pensija su slagos pinigais rugpiucio 22 diena. Rugpiucio 10 diena vel perkeliau mama i slaugos ligonine,Po keliu dienu mamos bukle labai pablogejo ir rugpiucio 17 diena mama mire. Sodra isdave pazyma kad yra neismoketa mamos pensija uz liepos menesi.Kkaipedos soc.rupybos skyrius ismokejo slaugos pinigus uz liepos menesi ir uz rugpiucio dali. Skola uz birzelio menesio slaugos pinigus kurios mama negavo liepos 22 diena del ivardintos situacijos moketi atsysako teigdami kad yra naujas istatymas. I mano klausyma kur tie pinigai kurie buvo paruosti isduoti mamai liepos menesi gaunu atsakyma kad yra nauja tvarka ir pinigai nebus isduoti. Klausymas? Ar yra teiseti tokie veiksmai soc.paramos skyriaus darbuotohu ir sita skola 280 eu nebus isduota?

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymas, 10 straipsnis. Tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo ypatumai: 1. Tikslinės kompensacijos asmenims, gyvenantiems ar slaugomiems (prižiūrimiems) stacionariose socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigose, neskiriamos ir nemokamos. Kai šie asmenys laikinai ar visam laikui išvyksta iš šių įstaigų, tikslinės kompensacijos skiriamos, o paskirtosios pradedamos mokėti nuo kitos dienos po to, kai jie išvyko iš šių įstaigų. Jeigu šie asmenys vėl grįžta į stacionarias socialinės globos, auklėjimo ar slaugos įstaigas, tikslinės kompensacijos nemokamos nuo kitos dienos po to, kai jie vėl apgyvendinti ar pradėti slaugyti šiose įstaigose.
   Už tas dienas, kol mama buvo namuose, slaugos pinigai turi būti išmokėti, nemokami tik už tas dienas, kol ji buvo slaugos ligoninėje. Taigi rekomenduojame kreiptis į socialinio paramos skyriaus vadovą arba skambinti į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją tel. 8 706 68129, (2668129).

 199. Vytautas

  Sveiki turiu toki klausima kokio ismokos yra skiriamos kaip mirsta senas zmogu ir kaip jos skaiciuojas , mociute turejo 90m ir galdavo soc pasalpas 280 ir pencija 220 kaip viskas skaiciuojas

 200. nijolė

  nijolė 2018 07 01 prasidės pensijų perskaičiavimas ,aš turėjau i antrą grupę,bet sukakus penijiniam amžiui 60 metų grįžau į senatvės pensiją klausimas ar aš galiu grįžti į neigalumo pensiją ir pagal būsimus naujus paskaičiavimus nebus mažesnė pagarbiai,trakai

  • LZNS

   Jūs galite kreiptis į Sodrą ir pateikti prašymą, kad paskaičiuotų kuri pensija būtų didesnė. Asmeniui mokama ta pensija, kuri didesnė ir nebus paskirta ta kuri mažesnė.

 201. Ilona

  Sveiki, turiu tokį klausimėlį: slaugau artimą žmogų ir dėl šios priežasties negaliu eiti į darbą. Esu girdėjus, kad šiuo atveju galima susitvarkyti dokumentus, kuriais būčiau pripažinta ligonio globėja ir gauti pinigus už artimojo slaugymą (vietoje bedarbio pašalpos ar algos). Tačiau neaišku nei kokia suma tokiu atveju skiriama nei kokiu būdu – ar kažkuri dalis būtų išskaičiuojama man iš artimojo slaugos pinigų ar eitų atskiri pinigai?

  • LZNS

   Jūs galite būti pripažinta neįgaliojo asmens globėja arba rūpintoja. Globą arba rūpybą nustato teismas. Jeigu slaugote neįgalų asmenį galite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu, tai reiškia, kad jums eitų stažas kol slaugysite asmenį. Slaugančiam asmeniui jokios išmokos už asmens slaugymą nėra mokamos. Kai asmuo gauna slaugos išmokas, jis gali jas atiduoti jį slaugančiam asmeniui, bet papildomai valstybė nemoka. Gali būti, kad jums priklausytų kitokia pašalpa, pvz piniginė socialinė parama nepasiturintiems gyventojams, bet šiuo klausymu reikia kreiptis į socialinės paramos skyrių.

 202. Ina

  Laba diena. Mamai79m serga daug metų cukriniu diabetu,beveik 10metų limfoleukozė turi letiniu ligu ar gali jinai gauti kokia kompensaciją ar išmoka vaistukams kelionei,kol kas niekur dar nekreipemės,reikalinga priežiūra.

  • LZNS

   Iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertintų ar gali būti nustatyti specialieji poreikiai. Jeigu taip, tai jis turėtų parengti dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 203. Regina

  Sveiki. Mama 82 m. Turi spec.poreikius dėl aklumo. Viena akimi nemato visiškai,kita mažiau nei 0,01. Nustatyta Kauno klinikose. Prie aklumo nustatytas 3 laipsnio smegenų aterosklerozė,3 laipsnio kraujagyslinė encefalopatija,3laipsnio kitos smegenų kraujagyslinėsligos. Nuo kovo mėnesio krisdama susilaužė šlaunikaulio galvute. Operuota. Po operacijos mama su didžiule pagalba paeina kelis metrus. Nemato. Bijo. Skauda klubo,kelio sąnarius. Šeimos gyd. negaliai nustatyti siunčia pas psichiatrus. Ko,neaišku. Man mama atrodo normali,tik su savo bjauriu charakteriu vargina artimuosius. Ar tikrai reikia psichiatro konsultacijos. Nevaikštanti,akla,neprigirdinti. Pati neapsitarnauja visiškai. Atrodo sveika,visko nori,bet nieko negali. Ar bus nustatyta nuolatinė slauga?

  • LZNS

   Pagyvenusius asmenis dažnai siunčia pas psichiatrus dėl galimos dimensijos ar kitų sutrikimų nustatymo, nes tai irgi įtakoja specialiųjų poreikių nustatymą. O ar bus nustatyta slauga priklausys nuo to kokius sutrikimus įrašys gydytojai specialistai ir ką nuspręs NDNT, mes šiuo atveju nieko spėlioti negalime.

 204. Reda

  Sveiki, mano tėvui po antro patirto insulto skirta slauga -280 eur. Jis visiškai nevaikšto. Jis gydosi ir pas onkologus- prostatos progresuojantis vėžys. Tenka vežti tyrimams ( kompiuterinei tomografijai) ir konsultacijai pas gydytojus į ligoninę. Noriu paklausti – ar galime tikėtis nemokamo transporto, kad padėtų tėvą su vežimėliu nuvežti į ligoninę. Ar mums už tokias paslaugas reikia mokėti patiems? Dėkoju.

  • LZNS

   Siūlytume kreiptis į Socialinės paramos skyrių pagal gyvenamąją vietą, nes kai kurios savivaldybės teikia transporto paslaugas arba nukreips kur jums kreiptis.

 205. rolandas

  ar eina darbo stazas zmogui kuris slaugo neigalu zmogu TEISISKAI visi dukumentai yra sutvarkyti

  • LZNS

   Stažas eina jeigu dokumentai sutvarkyti Sodroje.

 206. Gailutė

  Sveiki,mano mamai nustatytas,nuolatinės slaugos poreikis.Dabar ji slaugos ligoninėje,lapkričio 17d. turime parsivešti namo,nes jau praėjo 120 dienų.Kur man kreiptis dėl slaugai reikalingų priemonių.Lovos,pragulų čiužinio,vežimėlio ir kitų reikalingų daiktų.Ar jie kompensuojami,turiu gydytojos rekomendacijas šiems daiktams.Dėkoju už išsamų atsakymą. Pagarbiai dukra.

 207. Vilma

  Kuo skiriasi paliatyviosios pagalbos paslaugos nuo palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų?

  • LZNS

   Slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos apima gydymo, slaugos, kitas minimalias sveikatos būklės palaikymo paslaugas / priemones bet kurio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, neįgaliesiems ir kitiems pacientams, kai yra aiški ligos diagnozė ir nereikalingas aktyvus gydymas bei kontraindikuotina medicininė reabilitacija. Pacientai į ASPĮ hospitalizuojami, kai nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai.
   Paliatyviosios pagalbos paslaugos skiriamos ligoniams, sergantiems gyvenimą trumpinančia, nepagydoma, progresuojančia liga, kurios bent vienas iš nurodytų progresavimo požymių yra raštiškai gydytojų konsiliumo ar gydytojų konsultacinės komisijos patvirtintas medicininėje dokumentacijoje. Paliatyviosios pagalbos paslaugoms gauti ligonį siunčia gydantis gydytojas.
   Slaugos paslaugos namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę. Teikdamas slaugos paslaugą namuose, slaugytojas atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), enterinį maitinimą ir kt.

 208. e.klmkeviciute@gmail.com

  Laba diena, norėčiau pasiteirauti apie asmens globą. Tai yra mano močiutės sesuo, neturinti nei šeimos nei vaikų, 76 metų, praktiškai nematanti, sunkiai judanti, savęs neapsižiūrinti, dalinai apakusi dėl diabeto, tačiau insulinas dar neišrašytas. Viena pas gydytojus ar į ligoninę nueiti negali, pasiklysta, nebesigaudo aplinkoje, gauna apie 50 eur pašalpą dėl apakimo. Turiu šiokių tokių problemų su psichika, tačiau pas gydytoją prie geriausių norų neitų. Ši močiutės sesuo nori, kad aš apsiimčiau jos globą, padėčiau jai buityje, nueiti į parduotuvę, palydėčiau, apskalbčiau ir panašiai.Kreipiausi į šeimos gydytoją, maniau, kad galbūt parašytų kokią pažymą dėl galimos pašalpos man dėl jos priežiūros, tačiau buvo atsakyta, kad ji gauna 50 eur jau. Turi pažymėjimą, kad reikalingi dideli specialieji poreikiai. Jeigu kreipčiausi pas advokatą dėl teismo priskiriamos globos, ir jeigu teismas priskirtų mane globėja, ar aš galėčiau gauti kažkokį atlygį už slaugą ir kur dėl to turėčiau kreiptis? Esu nedirbanti.

  • LZNS

   Slaugančiam asmeniui valstybė neskiria jokių išmokų. Jeigu asmeniui nustatyti specialieji poreikiai tokie kaip slauga ar priežiūra pagalba, tai asmuo gali tuos pinigus skirti pasamdyti asmenį, kad jam pagelbėtų arba kreiptis į socialinį paramos skyrių, kad jam būtų teikiamos paslaugos.

 209. Lina

  Sveiki,Noriu slaugyti tolimaji giminaiti serganti demencija.Kaip nustatyti giminystes rysi,kai musu promociutes buvo puseseres?

  • LZNS

   jūs norite tik slaugyti ar nustatyti globą?

 210. Jolanta

  Laba diena.Auginu sunu,kuriam nustatytas sunkus neigalumas ir specialus nuolatines slaugos poreikis.Iki 18 metu liko du menesiai.Gydytoja sake kad po nauju turesim daug dokumentu tvarkymo (aplinkoj yra anksciau tokius dokumentus tvarkiusiu,tai kiek girdejau yra teke ir per teismus kazka tvarkyt ir irodinet) neurologo uzklausus sake kad nieko nereiks uzteks dokumentus i neigalumo nustatymo tarnyba nuvezt ir prates.Tai idomu suzinot kaip is tikruju buna neigaliajam sulaukus 18 metu. Kas mums priklausys-specialus nuolatines slaugos poreikis ar tik prieziura (vaikas gulintis,cerebrinis paralyzius,epilepsija,skolioze,visiskai priklausomas,maitinamas per gastrostoma,) ir jei tikrai laukia ilgas dokumentu tvarkymas tai gal juos galima ir anksciau pradet tvarkyt? Tikiuosi suprantamai isdesciau man rupima klausima.

  • LZNS

   Dėl neįgalumo ar darbingumo lygio nustatymo dokumentų tvarkymas niekuo nesiskiria, nes dokumentai pristatomi į tą pačią įstaigą NDNT. Siūlytume jau dabar pradėti juos tvarkyti, o ne laukti kol sueis terminas, nes pas gydytojus specialistu būna eilės ir tai gali užtrukti. Jeigu dokumentų rengimas kažkiek užtruks, galite prašyti nustatyti darbingumą ir spec. poreikius atbuline data, kad neprarasti išmokų už tas dienas kol buvo atliekamas vertinimas. Koks darbingumo lygis ir specialieji poreikiai bus nustatyti negalime komentuoti, nors skaitant jūsų nurodytus sveikatos sutrikimus slauga tikrai turėtų priklausyti.
   Į teismą reiks kreiptis tik jeigu norėsite nustatyti globą, bet tai nėra taip baisu, o dokumentus reikiamus tikrai reiks surinkti.

 211. Onute

  Mama po išseminio insulto, yra prieširdžių virpėjimas,širdies nepakankamumas 4 laipsnio. Bartelio sklalę įvertino 40. Ar galime tikėtis priežiūros kompensacijos ir kiek tai būtų?

  • LZNS

   Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis nustatomas asmenims, kuriems dėl labai didelių organizmo funkcijos sutrikimų reikalinga nuolatinė kito asmens priežiūra (pagalba) namuose, tvarkant asmeninį ir socialinį gyvenimą, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:

   2.1. IV NYHA funkcinės klasės širdies nepakankamumas **, kai Bartelio indeksas 35–50 balų;

   Tai galite tikėtis, kad bus nustatyta priežiūra pagalba.

 212. Loreta

  Sveiki. Vaikui nustatytas celebrinis paralyžius, sunki forma. Jam dabar yra 1 metai ir 3 menesiai, ar priklauso slauga?

  • LZNS

   Specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatomas asmenims, kuriems yra būtina nuolatinė slauga ir kurių fizinė bei psichinė negalia visiškai apriboja jų galimybes orientuotis, judėti, dirbti ir savarankiškai tvarkyti asmeninį bei socialinį gyvenimą, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:
   1.6. vaikams iki 5 metų amžiaus nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir reikalinga viena iš šių medicininės pagalbos bei slaugos priemonių: ilgalaikis enterinis maitinimas per zondą ar gastrostomą, tracheostomos priežiūra, ilgalaikė kateterizacija.
   1.9.1. vaikams nuo 2 metų amžiaus, kuriems diagnozuotas cerebrinis paralyžius ir GMFS (Stambiosios motorikos klasifikacijos sistema cerebriniam paralyžiui) atitinka V lygį arba kuriems diagnozuotas kitos kilmės visų keturių galūnių paralyžius ar sunkus judėjimo sutrikimas ir kurie savarankiškai neatlieka tikslingų judesių, savarankiškai nesėdi, nestovi ir nevaikšto.
   Tiksliai pasakyti negalime, nes trūksta informacijos. Bet apraše yra du punktai, kurie liečia vaikus su jūsų nurodytu sveikatos sutrikimu. Paskaitykite prašau ir jeigu atitinka, reiški priklauso.

 213. birute

  ar namuose slaugant ligoni visiskos negalios slauganciam zmogui mokami kazkokie pinigai?slaugytojas pensijoj,ligonis gauna pilna neigalumo ismoka

  • LZNS

   Slaugomas asmuo kas mėnesį gauna 280 eurų, kuriuos gali skirti apmokėti paslaugas susijusias su jo slauga. Todėl slaugančiam asmeniui nėra mokami jokie pinigai.

 214. Jane

  Sveiki mano mamai luze du kojos kaulai dvejose vietose ji pries nelaime vaiksciojo sunkei su lazdute jai koja is operavo su ramentais nepaeina jegu rankose neturi as pati dirbanti esu priziureti negaliu ar galima gauti tokiam zmogui slauga

  • LZNS

   kreipkitės pas šeimos gydytoją, jis įvertins sveikatos sutrikimus ir pasakys ar gali būti nustatyta slauga.

 215. JUDITA

  SVEIKI,AR IRA KOKS UZIMTUMO CENTRAS,VISISKAI AKLAM ZMOGUI,KRURIAME PRALEISTU TURININGAI LAIKA…GALI BUTI IR SAVAITINIS IR MOKAMAS… ACIU

 216. Rima

  Sveiki, priziuriu vyro patevi , jam jau 90 sunkiai vaiksto, jam nustatytas prostatos vezys . Ar galieciau gauti jam slauga ar globa ir kur kreiptis. As jam ne gimine, bet as jau ji pazystu apie 40 metu jis vienisas ir tik manim pasitiki. Aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Globa nustatoma tik per teismą. Taigi reikia surinkti visus reikiamus dokumentus ir kreiptis į tesimą.
   Slaugą nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba. Iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis įvertinęs sveikatos būklę, parengtų dokumentus dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 217. Kristina

  Ar si kompensacija dideja kartu su nuo 2018.01.01 keliama salpos pensiju baze?

  • LZNS

   Ne, neidėja, nes jai apskaičiuoti naudojamas kitas bazinis rodiklis, kuris nebuvo padidintas nuo sausio 1 d.

 218. Kristina

  Sveiki, gal galetumete patarti slaugos klausimu. Teciui 76m jau sestus metus serga sunkia plauciu fibroze.paskutiniais menesiais jam nebepakanka net deguonies kuriuo kvepuoja be perstojo.taip pat turi didelius sirdies sutrikimus, kaupiasi skysciai kune,vargina skrandzio sutrikimai del kuriu jis atsiduria kas 2-3savaites ligoninej.Bandem teirautis del slaugos,kadangi jis vos vaikstantis ir savim pasirupinti visiskai nepajegus. daktare pasake,kad jam nepriklauso slauga,o jeigu ir pradetumem tvarkytis del jos, tai uztruktu ilga laika. Mus tikrai sokiravo toks gydytoju abejingumas ir saltumas.Zmogus visa gyvenima atidirbo valstybei, kuri dabar atsuka nugara del tokiu hipokrato priesaika davusiu “gydytoju”.Patarkite prasau kur kreiptis ir kas gali mums padeti, nes uz keliu menesiu mums gali slaugos ir nebereiketi…Is anksto dekoju uz bet kokia informacija

  • LZNS

   Esant šeimos gydytojo abejingumui visada siūlome keisti šeimos gydytoją arba kreiptis raštu į poliklinikos administraciją. Dažniausiai tai padeda išspręsti visas problemas.

 219. Antanas

  Nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis. Jeigu ši ligonė bus priimta į mokamą slaugos ligoninę, ar ji galės gauti slaugos išlaidų tikslinę kompensaciją?

  • LZNS

   Asmuo nebegaus slaugos išmokos ir būtina pranešti socialinės paramos skyriui, kad asmuo guldomas į slaugos ligoninę, nes jeigu nepranešite, tai iš jūsų bus išieškotos slaugos išmokos už visą laikotarpį, kurį asmuo buvo įstaigoje.

 220. Ala

  Laba diena, mano mama serga Alzgeimerio liga, gauna 50euru pasalpos.Dabar ji gyvena Vokietijoje ir mes norim atsisakyti situ pinygu kad gauti didesni pasalpa. Ar galyma Tai padaryti internetu .Su pagarba Ala Markova

  • LZNS

   kokia tai pašalpa? pensija ar tikslinė kompensacija? Iš kurios įstaigos gauna (Sodra ar socialinės paramos skyrius)?

 221. Ala

  Laba diena ,ar galyma atsisakyti 50euro pasalpos internetu, Mama gyvena Vokietijioje ir del lygos negali atvikti i Lietuva,su pagarba Ala Markova

 222. Marija

  Mano giminaitė viena augina neįgalų sūnų, kuriam nustatytas sunkus neįgalumo laipsnis ir slauga jau buvo priteista ilgiems metams į priekį. Dabar ji vėl gavo dokumentus, reikalaujančius iš naujo nustatyti spec. poreikiams. Vaiko būklė sunki, ji nesikeis, nes tai yra įgimtas genetinis sindromas, o dar ji dabar turi gyventi nuolatiniame strese, lakstyti po gydytojus, savivaldybę ir įrodinėti tai, kas jau buvo įrodyta. Ji baiminasi, kad turint omeny mūsų valstybės ‘paramą’ neįgaliems, iš jos neatimtų tų varganų pinigėlių vaiko poreikiams tenkinti t.y. slaugos pašalpos. Ar tai įmanoma? Kaip nuraminti pasimetusią moterį? Ji puikiai tvarkos ir prižiūri vaikus, nieko niekada neprašo iš valstybės, argi tai ne pasityčiojimas iš žmogaus? Ką numato tas naujasis įstatymas?

 223. Ala Markova

  Labai diena,Tai buvo tiksline kompensacija, Tuo metu 180lt,isduota Socialinio paramos Centre Kauno g.

  • LZNS

   Kai mama deklaruos savo išvykimą iš Lietuvos, jos mokėjimas iškart bus nutrauktas.

 224. Dalia

  Sveiki, prašau patarimo kur kreiptis ir ką daryti: mama (74 metų) po erkinio encefalito liko visiškai suparalyžiuota, 2017 spalį nustatytas specialusis nuolatinis slaugos poreikis. Reikalinga absoliuti priežiūra visas 24 valandas per parą. Kadangi esu dirbanti, pati ištisai prižiūrėti negaliu, pateikiau prašymą savivaldybės administracijos socialinės paramos skyriui, kad suteiktų dienos socialinės globos asmens namuose paslaugą, skiriant socialinį darbuotoją 8 val per dieną. Gavau atsakymą, kad paskirta socialinės globos paslauga namuose iki 4 val per dieną , o šiuo metu socialinių paslaugų tarnyba neturi galimybės teikti dienos socialinės globos paslaugų asmens namuose iki 8 val. per dieną. 4 val (dvi val iki pietų ir 2 val po pietų) manęs netenkina, kada bus ta galimybė taip pat nieko nepaaiškina. Atsimuši kaip į sieną, toks jausmas, kad tyčiojasi iš tavo nelaimės. Patarkite, prašau, kur kreiptis ir kaip išsireikalauti to, kas priklauso pagal įstatymą

  • LZNS

   Lygių galimybių skyrius prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 8 706 68129
   Neįgaliųjų reikalų departamentas (8-5) 2394422

 225. Ineta

  Sveiki. Tevui 75 nustatyta parkensonas. Ar turime gauti slauga, priežiura?

  • LZNS

   Pagal jūsų nurodytus kriterijus:
   1. slauga gali būti skirta jeigu:
   1.7. gilus protinis atsilikimas (kodas pagal TLK-10-AM F73), nustatomas klinikinio tyrimo duomenimis (asmenims iki 18 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro išvada) asmenims nuo 18 metų pateikta gydytojo psichiatro išvada, kai specialiųjų poreikių indeksas nuo 80 iki 100 balų;
   1.8. demencijos, kai yra ryškus (sunkus) pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE) nuo 0 iki 10 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 23 iki 28 balų (pateikta užpildyta MMSE lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada);
   2. Priežiūra pagalba skirta jeigu:
   2.17. sunkus ir (ar) vidutinis protinis atsilikimas (kodai pagal TLK-10-AM F72, F71), nustatomas klinikinio ir (ar) WAIS, WISC tyrimų duomenimis (asmenims iki 16 metų pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro, asmenims nuo 16 metų – gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada), bendras intelekto koeficientas (IQ) ne didesnis kaip 45 ir specialiųjų poreikių indeksas nuo 60 iki 75 balų. Sunkūs įvairiapusiai raidos sutrikimai (kodas pagal TLK-10-AM F84) (pateikta gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro ar gydytojo psichiatro išvada);
   2.18. demencijos, kai yra vidutinis pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE), nuo 11 iki 20 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 10 iki 22 balų (pateikta užpildyta MMSE ir lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada);
   2.19. ryškūs negrįžtamojo pobūdžio psichikos sutrikimai (kodas pagal TLK-10-AM F04.00, F04.03, F04.9, F10.6, F11.6, F12.6, F13.6, F14.6, F15.6x, F16.6, F17.6, F18.6, F19.6, F1X.73) arba ryškus asmenybės defektas visų šizofrenijos formų atveju, esant epizodinei eigai su progresuojančiu defektu (F20.x0) (pateikta gydytojo psichiatro išvada);

 226. Vladyslav

  Laba diena. Turime dede kuris valdo tik kaire ranka, fiziškai neveiklus gali pavalgyt ir atsikelt iš lovos kad atsisest, bet yra tik lengvas protinis atsilikimas. Žino savo varda pavarde atpazista artimuisius. Ar galim gauti globa?

 227. Vilute

  Ar skaiciuojant senatves pensija priklauso kokie nors priedai mamai 34 metus slauganciai savo vaika su visiska negalia. Mama gimus sergaciam vaikui galejo dirbti tik 0.5 etato. To pasekoj mazos imokos sodrai ir maza pensija. Stazas 31 metai.Aciu.

  • LZNS

   Priedai prie senatvės pensijos už neįgalių asmenų slaugą neskiriami. Galimi tik slaugos metų įskaitymai į darbo stažą, jeigu buvo slaugomas asmuo iki 1994 metų.

 228. Stefanija

  Kokią socialinę pagalbą gali gauti ligonis, jei per kambarį dar paeina, tačiau pamiršta išgert vaistus? Mes esame dirbantys, be to dirbame kitame mieste, negalime grįžt per pietus namo. Net ir rytinių vaistų negalime kontroliuoti, nes vienus turi gert prieš valgį, kitus – po valgio. O mes išvažiuojame anksti, tai tik vakaro vaistus sužiūrime. Taigi, bėda ta, kad ne visus vaistus ligonis išgeria. Kaip mums gauti kokią nors pagalbą tuo klausimu? Ligonis operuotas, atliktas širdies kraujagyslių šuntavimas bei pakeistas 1 vožtuvas, o kito vožtuvo atlikta plastika. Išsivystė lėtinis širdies ritmo sutrikimas. Turi bėdų su skydliauke ir sąnariais. Nuo daugybės vaistų pasidarė labai prasta atmintis. Jei ligonis daug ką pamiršta, ar jam gali būti nustatytas nuolatinės slaugos poreikis?

  • LZNS

   Yra galimybė kreiptis dėl pagalbos į:
   – socialinį paramos skyrių, kad socialinis darbuotojas ateitų ir pagelbėtų asmeniui buityje;
   – integrali pagalba – kreiptis į savivaldybės socialinį paramos skyrių.
   – Ambulatorinės slaugos, paliatyviosios pagalbos ir socialinės paslaugos – kreiptis į šeimos gydytoją (jeigu savivaldybėje yra teikiamos tokios paslaugos).

 229. Vladyslav

  Laba diena. Turime dede kuris valdo tik kaire ranka, fiziškai neveiklus gali pavalgyt ir atsikelt iš lovos kad atsisest, bet yra tik lengvas protinis atsilikimas. Žino savo varda pavarde atpazista artimuisius. Ar galim gauti SLAUGA?

 230. Laura

  Sveiki, ne giminaitei pensijinio amžiaus 2015 m. nustatytas spec. nuolatinės priežiūros poreikis NETERMINUOTAI dėl alzheimerio ir tam tikros dimensijos. Valstybė moka apie 50 eur į mėnesį. Norime susitvarkyti šiam žmogui globą ir tuo pačiu tikslinę kompensaciją . Ar dar reikia iš naujo nustatinėti spec.poreikiys komisijoje kai yra įrašyta neterminuotai? Ar iš karto kreiptis į teismą dėl globos ir poto savivaldybės socialinį skyrių??

  • LZNS

   Jūsų giminaičio gaunama priežiūros – pagalbos išmoka yra tikslinė kompensacija, taip pat kaip ir slauga. Kadangi priežiūra-pagalba nustatyta neterminuotai, pakartotinai kreiptis dėl specialiųjų poreikių nustatymo galėtumėt jeigu jo sveikata pablogėjo. Siekiant iš naujo nustatyti specialiuosius poreikius reikia vėl parengti visus dokumentus į NDNT.
   Dėl globos nustatymo galite kreiptis į teismą nelaukiant kol bus NDNT išvada dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 231. Laura

  Papildysiu komentarą: žmogui nustatyta didelių spec.poreikių lygis neterminuotai, nuo 2015 paskirta šalpos išmoka. Domina tikslinė slaugos kompensacija. Ačiū.

 232. Laura

  Papildau komentara: nustatytas 2015 m. Didelių spec. poreikių lygis neterminuotai pensijinio amžiaus žmogui. Padkirta šalpos išmoka 50 eur per mėn. Ar iš karto galima tvarkytis slaugą ar dar nustatinėti poreikius iš naujo? Ačiū

 233. regina

  Klausiu del sesers.
  Darartiniu metu Ji slaugoma Vilkpėdės slaugos ligoninėje iki balandžio mėnesio, po to ją turi palikti, bet problema tame, kad Ji neturi savo būsto, yra vieniša. 2017 metų kovo mėnesį atvyko iš D.Britanijos, kur Ji gyveno aštuonis metus, bet ten Ją ištiko insultas. Jai suteiktas 70 procentų neįgalumas, nors pagal anamnezę ir daktarų nuomonę Ji negali pilnai savęs apsitarnauti.
  Prirašyta Vilniuje pas brolį, bet ten nėra tinkamų sąlygų, nes brolis vasarą pats staiga sunkiai susirgo ir turi neįgalumą. Jo būtas per mažas keturių narių šeimai. Sesuo gyvena užsienyje.
  Ji norėtų eiti gyventi į pensionatą ar kokią kitą slaugos įstaigą. Kur Ji turėtų kreiptys ir kokią pagalbą gali suteikti socialinės slaugos įstaigos ar savivaldybė, kad Ji galėtų gauti pastogę ir tolesnį aprūpinimą?

 234. gerda

  mano anytai 91 m. ji dabar guli slaugos ligonineje.vasario gale jau pasiimam.ka daryti visai nesistoja ant koju,pati neatsiseda.nelaiko slapumo ir nieko neprisimena ir neatpazista savo artimuju.,demensijos niekas nenustato kadangi psihiatras negali susisneketi ji visai nieko negirdi,.viena negali pasiimti maisto,ar priklausytu jai slauga,spec poreikius ji gauna 56 e.

  • LZNS

   Turėtų priklausyti vienas iš specialiųjų poreikių. Tam, kad jis būtų nustatytas reikia kreiptis į gydantį gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius.

 235. Ramunas Stankevicius

  Pensininke,serganti Alsheimerio lyga kuri negali gyventi savarankiskai gyditojai psichologai,psichiatrai net nesiuncia gydytoju komisijai…Jau kelis kartus buvo testuojama…Klausimai nenormalus.Pvz.:padeda monetas ir papraso suskaiciuoti,padeda daiktus ir klausia kas cia,arba kiek bus 2+2…Juk ne tame serganciojo problema.Moteris. neturi atminties.Prasau atsakykite ar gydytojai elgiasi teisingai.Juk zmogus be atminties negali gyventi savarankiskai. Aciu…

  • LZNS

   Mes negalime komentuoti šiuo atveju ar gydytojai elgiasi teisingai, nes nesame medikai ir neturime kompetencijų komentuoti gydytojų specialistų darbo psichologijos ar psichiatrijos srityje. Vienas iš siūlymų galėtų būti kreiptis pas gydymo įstaigos vadovybę, kad padėtų surasti sprendimus susidariusioje situacijoje arba kreiptis į kitos gydymo įstaigos specialistus, kur galbūt yra kitos metodikos, kad pateiktų savo išvadas.

 236. Jurgita

  Sveiki,mamai beveik pries metus daryta klubo sanario operacija.Iki siol dar nera sugyje,sunkiai vaiksto tik su ramentais.Serga diabetu ir dar planuojama atlikti sirdies operacija.Noreciau suzinoti ar man dirbanciai priklausytu kokia laikina slauga ?Ar galeciau darbe prasytis isleisti tokios laikinos slaugos?Nes pati neapsitarnaus .Reikalinga prieziura.

  • LZNS

   Galėtumėt gauti nedarbingumo lapelį artimo asmens slaugymui, bet ne daugiau kaip 7 dienom. Deja įstatymuose nėra numatyta kitokia laikino slaugymo pagalba.

 237. RitaMisiuniene

  Sveiki,mano vyras 1grupes invalidas po insulto ,turi cukrini diabeta,ko pasekoje uzsikiso kraujotaka atsivere didziules opos.Rezultate neteko pirma vienos kojos,o po to ir kitos.Mano manymu turetu keistis jo poreikiai ?Nor seimos gydytoja sako kad gali gauti tik dalinia prieziura o ne slauga.

  • LZNS

   Reikia teikti dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, tik jie gali pasakyti kokie specialieji poreikiai bus nustatyti: ar slauga ar priežiūra – pagalba.

 238. Ilona

  Laba diena. Nezinau kur kreiptis gal jus padesite. Mano seneliui 85 metai ir jis negali savimi savarankiskai pasirupinti. Reikalinga pastovi prieziura, nes gali gali ryte apsirengti ir tiesiog niekam nesakes iseiti i darba. Del to tenka mano tevui priziureti savo teva be jokiu soc. garantiju. Sakykit ar gali tevas gauti globejo teise ir uz tai gauti kazkokias garantijas? Ar cia tik prie pensijos senelis uz slauga pinigus gali gauti?

  • LZNS

   Neįgalų asmenį slaugantis asmuo gali būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu kai atitinka šiuos kriterijus:
   – jūsų ir slaugomo asmens gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje;
   – neįgaliam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba nepasibaigęs visiškos negalios invalidumo terminas;
   – esate nesukakęs Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus;
   – nesate privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu;
   – neturite draudžiamųjų pajamų arba jūsų pajamos mažesnės negu atitinkamų laikotarpių Vyriausybės patvirtintų minimaliųjų mėnesių algų suma.
   – negaunate jums priklausančios:valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus valstybinę socialinio draudimo našlių (maitintojo netekimo) pensiją; valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka Fondo valdybos teritoriniai skyriai; valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka ne Fondo valdybos teritoriniai skyriai; šalpos pensijos, socialinės pensijos arba šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas; nesate draudžiamas socialiniu draudimu kitoje valstybėje;
   jūsų globos (rūpybos) statusas nepasibaigęs, o jūs nenušalintas nuo pareigų atlikimo teismo nutartimi (taikoma tik globėjams ir rūpintojams);
   – neįgalus asmuo nėra apgyvendintas stacionarioje globos, auklėjimo ar slaugos įstaigoje.
   Tėvas gali gauti globėjo statusą, bet tam reikia kreiptis į teismą.

 239. Bozena

  Turiu sugyventini pirmos grupes invalidas ,pati esu dirbanti ar galiu paimt biliuteni kad ji slauguciau

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar sugyventinis gali būti traktuojamas kaip šeimos narys, nes biuletenis skiriamas tik šeimos narių slaugymui.
   Pasiskambinkite į Sodrą ir pagal jūsų individualią situaciją suteiks jums konsultaciją.

 240. Nemira

  Laba diena,mano vyrui buvo atlikta miego arterijų operacija , nes buvo labai užsikimšusios , darant kairėje kaklo pusėje ištiko poopercinis dešinės pusės insultas , po kiek laiko tokia pati opracija buvo atlikta ir dešinėje kaklo pusėje .iš ligoninės jis buvo nuvežtas rebilitaciai Į Birštono Versmės sanatoriją , dabar jis namie , nevaldo dešinės rankos , dešinė koja atsistatė , bet nepilnai , kai nervuojasi ima mikčioti, o šiais metai norėjo nuvažiuoti rebilitacijai , bet jam jos neskiria , nes gauti ją galima tik turint didelių specporeikių lygį , neigalumo komisija jam pagal Bartelio indeksĄ 45 skyrė netai ko tikėjosi . Ar gali šeimos gydytoja kartu su kitais gydytojais suminti balų skaičių , kad vyras gautų dideliu spec poreikių lygį , nes sanatorijoje jam ka-kas iį socialinių darbuotojų pasakė , kad po insulto jam turi 3 metus skiriama rebilitacija apmokant ligonių kasoms , kaip yra iš tikro? vyras dabar pensininkas ,

  • LZNS

   Reabilitacijos skyrimas priklauso ne nuo specialių poreikių lygio, o nuo asmens sveikatos būklės.

 241. Lina

  Laba diena,
  Rupinuosi teciu. Jam 54metai, sergame ŠAS, sonine amiotrofine skleroze arba motorine neurono liga. Siai dienai nieko nevaldome, gulime lovoje, kvepuojame dirbtiniu plauciu ventiliatoriumi. Jis samoningas, bendraujame lupomis. Istisai siam zmogui reikia pagalbos.
  Siuo metu tvarkausi rupyba, laukiame teismo posedzio. Apie jokias lesas, slaugos ismokas, niekas neinformuoja. Ar rupintojui, globejui, priklauso kokios ismokos? Ir kur tai tvarkyti?

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus dėl slaugos nustatymo ir slaugomas asmuo gaus kas mėnesį tam tikrą sumą pinigų, kurią galės skirti slaugos paslaugoms. Šiai dienai asmeniui, kuris slaugo neįgalųjį jokios išmokos nepriklauso.

 242. rasma

  Laba diena,

  Turime močiutę, kuriai 2017 m. kovą buvo nustatyti spec. poreikiai (pagalba) 56 Eur. Jai raumenų atrofija (šarko sindromas), nevaikšto, būklė blogėja, jau nebelaiko šlapimo, ar turime teisę vykti pakartotinai į NDNT dėl galimos slaugos (ne priežiūros)? Priežiūra nustatyta neterminuotai.

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė pablogėjo tiek, kad atitinka slaugos nustatymo kriterijus tai beabejo galite kreiptis į NDNT. Pasitarkit su šeimos gydytoju ar sveikatos būklė pasikeitė tiek, kad būtų galima nustatyti slaugą.

 243. Kristina

  Sveiki, mamą prieš 5 mėnesius ištiko hemoraginis insultas ir nuo to laiko ji yra komos būklės. Šiuo metu ji yra ligoninės slaugos skyriuje, bet norime pradėti tvarkytis tiek neįgalumo, tiek slaugos skyrimo dokumentus. Mes suprantame, kad kol mama bus ligoninėje į slaugos išmoką negalime pretenduoti, bet šiandien kalbant su ligoninės gydančiu gydytoju jis apskritai atsisakė išrašyti bet kokius dokumentus, reikalingus išmokų skyrimui. Gal galite pakonsultuoti kaip viskas vyksta, mama tikrai negalės lankytis specialioje komisijoje, kuri nustato asmens sveikatos būklę, į ką turėtumėm kreiptis esant tokiai situacijai?

  • LZNS

   Jeigu asmuo negali nuvykti į NDNT, tai nėra problema, nes komisija gali priimti sprendimą ir asmeniui nedalyvaujant, jeigu visus reikiamus duomenis gauna iš dokumentų.
   Siūlytume jums kreiptis į gydytoją raštu, t.y. parašyti prašymą parengti dokumentus nustatyti darbingumo lygį (jei asmuo yra darbingo amžiaus) ir specialiuosius poreikius. Gydytojas privalės arba parengti dokumentus arba gausite raštišką atsakymą kodėl jis jų negali parengti. Gavus gydytojo atsakymą bus galima spręsti kokių tolimesnių veiksmų imtis.

 244. Ana

  Laba diena! Sese ruosia dokumentus mociutes globai. Anksciau ja rupinosi mama, bet mama pati po insulto ir sis darbas pereina mums. Mociutei 88 metai, jaunysteje ji sirgo psichine liga, gydesi stacionare. Pastaruosius 30 metu ja rupinosi mama globos ir pagalbos nesikreipe. Sese kreipesi i gydytojus, psichatras dave israsa apie ankstene liga mociutes ir dabar mociute yra siunciama i neigalumo ir darbingumo tarnyba. Kokiam tikslui? Slaugos poreikiams nustatyti ar neveiksnuma? Mociute gauna senatves pensija, jei ji bus pripazinta neveiksni ir priskirta globa ar slauga, ar ji gaus senatves pensija?
  Jeigu bus priskirta globa mociutei kokio dydzio ismoka gaus sese?

  • LZNS

   Tikėtina, kad močiutė siunčiama į NDNT nustatyti specialiuosius poreikius, slaugą arba priežiūrą pagalbą. Jeigu bus nustatyti spec. poreikiai močiutė kas mėnesį iš Socialinio paramos skyriaus gaus tikslines išmokas arba 56 arba 280 EU, priklausomai nuo to kas bus nustatyta. Išmoka bus skiriama močiutei, o ne sesei, bet močiutė galės atiduoti tuos pinigus sesei už slaugą. Ši išmoka neįtakos senatvės pensijos, ji gaus abi išmokas.
   Neveiksnumą nustato tik teismas.

 245. Egle

  Laba diena.
  Mano mama gauna slaugos pinigus. Norejau paklausti ar priklausys jai slauga, jei pervesime ja i globos namus. Nes uz globa reikes moket mums patiems , valstybe nekompensuos.

  • LZNS

   O kodėl jums valstybė nekompensuos?

 246. Rima

  Laba diena,
  mano vyro darbingumas 15%, gauna invalidumo pensiją ir 9,50 eurų transporto išlaidų kompensaciją bei 112 eurų slaugos kompensaciją. Invalidumas paskirtas iki pensijos – 2018-06-20. Transporto išlaidų kompensacija ir slaugos kompensacija paskirta iki 2019-06-20. Ar keisis slaugos kompensacijos dydis vyrui išėjus į pensiją. Ačiū

  • LZNS

   Jūsų vyrui mokama ne slaugos, o priežiūros – pagalbos išmoka, nes už slaugą mokama 280 EU, o priežiūrą pagalbą – 112 EU.
   Asmenims sukakusiems senatvės pensijos amžiaus mokama 0,5 tikslinių kompensacijų bazės dydžio išmoka, taigi jūsų vyrui vietoj 112 EU bus mokama 56 EU.

 247. Lina

  Laba diena,
  mano 79 metu mama gyvena pas sese. Jai reikalinga pastovi prieziura. Sita isvada padare ir komisija, paskyrusi mamai invaliduma. Deja sodroje sesei pasake, jei ji nori kad jai pripazintu mamos prieziura, reikia jai kreiptis i teisma. Ar tikrai toks Lietuvoje istatymas?
  Aciu

  • LZNS

   Jei slaugote kitą asmenį ir norite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:
   -jūsų ir slaugomo asmens gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje;
   -neįgaliam asmeniui nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba nepasibaigęs visiškos negalios invalidumo terminas;
   -esate nesukakęs Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus;
   -nesate privalomai draudžiamas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu;
   -neturite draudžiamųjų pajamų arba jūsų pajamos mažesnės negu atitinkamų laikotarpių Vyriausybės patvirtintų minimaliųjų mėnesių algų suma.
   -negaunate jums priklausančios: valstybinės socialinio draudimo pensijos, išskyrus valstybinę socialinio draudimo našlių (maitintojo netekimo) pensiją;valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka Fondo valdybos teritoriniai skyriai; valstybinės pensijos, kurią skiria ir moka ne Fondo valdybos teritoriniai skyriai; šalpos pensijos, socialinės pensijos arba šalpos pensijos už invalidų slaugą namuose, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymas; nesate draudžiamas socialiniu draudimu kitoje valstybėje;
   -jūsų globos (rūpybos) statusas nepasibaigęs, o jūs nenušalintas nuo pareigų atlikimo teismo nutartimi (taikoma tik globėjams ir rūpintojams);
   -neįgaliam asmeniui nepaskirtas globėjas ar rūpintojas (taikoma, kai neįgalų asmenį slaugo vienas iš jo tėvų (įtėvių);
   -nėra apribota jūsų – kaip tėvo arba motinos – valdžia slaugomam neįgaliam asmeniui;
   -neįgalus asmuo nėra apgyvendintas stacionarioje globos, auklėjimo ar slaugos įstaigoje.

 248. Zoja Kalugina

  Laba diena,
  mano sesuo 68m. pagrindine liga parkinsonas.Buvo suicidas 2017m.31gruodzio,gulejo
  Parko g.psihiatrinei lig.me.Buvo sunkios bukles,nevaikstojo ir nesedejo,pati nieko nedare,po to buvo paguldyta i slaugos ligonine,ir dabar ten.Terminas baigesi birzelio 5d -4 men.Bet jokiu pasikeitimu nera,dabar bent kledesiu nera,bet ir toliau guli,pati atsiseti negali,ir nevaikstoja.Pavalgyt pati gali lovoje sedint.Labai silpna.Seimos neturi.Mes ja uzregistravom globoj. Kokios ismokos jai priklauso.Ar mes turim forminti spec poreikius Aciu

  • LZNS

   Galėtų priklausyti tikslinė kompensacija už specialiuosius poreikius, bet tam gydantis gydytojas turi parengti dokumentus dėl specialiųjų poreikių. Dokumentus pateikus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą, jie nuspręs ar priklauso kokie nors specialieji poreikiai.
   Norim atkreipti dėmesį, kad jeigu asmuo bus globos ar slaugos įstaigoje, slaugos ar priežiūros pagalbos išmokos nėra mokamos.

 249. Jolanta

  Laba diena,
  Noriu pasiteirauti, ar priklauso speciali slauga mamai, kuriai diagnozuota demencija, ji beveik nevaikšto, sutrikusi lygsvara, yra skydliaukės patologija. Ligoninės išraše nurodoma, kad reikalinga pagalba, slauga.
  Jeigu turi teisę į slaugą – kas priima sprendimą, kur kreiptis? Ačiū

  • LZNS

   Kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 250. Irena

  Sveiki, priziuriu 86m mociute jau 16m, nuo vaikystes neissivyscius viena koja, o kitos negali nei istiest, nei sulenkt, kaune klinikose nustate, kad klubas isejes, remiasi i pilvo ertme,neprotezuotinas, per didelius vargus pries 10m, nors kaunas daug prirase, kad juda tik vezimelio pagalva isdave spec poreikiu lygis-didziausias, gauna 56eu, bet sveikata blogeja, net pasodint reikia, neskaitant kad viska apkuopt, viena nebepabuna,gyd pasake, kad slauga su sanariu ligomis sunku gaut, ir kad mums nei prieziura,nei slauga nepriklauso, kur dar kreiptis?

  • LZNS

   Jeigu gauna 56 eurus, tai reiškia, kad jau yra nustatyta priežiūra- pagalba. Bet jeigu pablogėjusi sveikata, galima peržiūrėti NDNT sprendimą. Šeimos gydytojai reiktų raštu pateikti prašymą, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo iš naujo dėl pablogėjusios sveikatos ir NDNT nuspręs ar priklausytų slauga, o ne gydytoja. Sąnarių ligos gal ir nėra įrašytos į slaugos nustatymo kriterijus, bet galbūt galima pritaikyti kitą punktą.

 251. Diana

  Laba diena,turiu 4m mergyte,kuriai igimtos problemos su inkstukais ir puslyte,turiu katetirizuoti kas 3val,dabar liepe dazniau,nes jos amziui turetu inkstuko storis but dvigubai didesnis neauga,negaliu iseit i darba turi but stebima + ar galiu kazka tvarkytis?slauga ar kazka? Nustatytas lengvas neigalumas

  • LZNS

   Slauga greičiausiai nepriklauso, nes jūsų mergytei nustatyta lengva negalia, bet priežiūra- pagalba gal ir priklausytų. bet tiksliai pasakyti negalime. Reiktų pasitarti su šeimos gydytoja dėl dokumentų parengimo į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 252. sigita

  laba diena,norėtume sužinoti kada bus atstatyta 1 pensija laidotuvių -kurią per krizę buvo sumažinta.(gaudavo 2 pensijas ir dar 1 jeigu už tą mėn.nebuvo gauta)

  • LZNS

   Tikėtina, kad jau niekas nebus atstatyta, kas buvo prieš krizę.

 253. rita

  mamai yra dementia, jos vyras ja nesirupina ir reikalinga globa. As Lietuvoje negyvenu. Ar as galeciau globa susitvarkyti ant saves ir pasamdyti mamai prieziura tokiu budu? Ar Vyras turi pirmenybe ar gali ir brolis ar sesuo globoti?

  • LZNS

   Kas gali būti paskirtas globėju sprendžia teismas. Jeigu keli asmenys pretenduos tapti globėju tai teismas rinksis, kuris asmuo būtų priimtiniausias. Kadangi esate ne Lietuvoje ir kitas šeimos narys norėtų tapti globėju, greičiausiai jis ir būtų paskirtas, nes visada būtų šalia.

 254. Daiva

  Laba diena,
  norėčiau sužinoti, kada skiriama slauga. 85 metų moteris, serga sunkiai gydoma epilepsija, dabar prisidėjo ir „parkinsono“ drebėjimas, širdies vožtuvų problemos, pati negali ir apsirengti, apie tai kad pasidarytų sau maistą, negali būti kalbos. Dabar jau ir nebevaikšto, ne visada atsimena. Dukra šeši metai jau prižiūri ją, atsisakiusiu darbo ir asmeninio gyvenimo. Daktarai sako, kad priklauso tik „mažoji“ priežiūra, bet jos palikti vienos negalima. Kol vaikščiojo taip pat vienos palikti negalėjo, nes epilepsijos paūmėjimas ištikdavo bet kada. Kada žmogui skiriama slauga, ar tik kai jau užsimerkęs guli ir nebejuda?

  • LZNS

   Ar jau yra nustatyti specialieji poreikiai, jeigu rašote, kad gydytojai sako, kad priklauso tik priežiūra-pagalba?

 255. Edita

  Laba diena, norejau pasiteirauti ar privalo is ligonines parvezti greitoji nemokamai ligoni su visiska negalia (turime slauga)

  • LZNS

   Greitoji pagalba nemokamai neperveža asmenų iš ligoninės į namus.

 256. Anonimas

  Laba diena, Šiuo metu tėtis (72 m) jau 3 mėnesį guli slaugos ligoninėje, po šlaunikaulio lūžio. Sveikata yra labai prasta, kaulas jau sugijęs, tačiau iš lovos nebepasikelia, dėl silpnumo. Prieš lūžį vaikčiojo sunkiai – pereidavo tik per kambarį. Prieš gerą dešimtmetį sirgęs erkiniu encefalitu, turėjęs insultą, yra nustatyta epilepsija, senatvinė dimensija, vargina galvos svaigimas. Slaugoje valstybės finansuojamas liko tik mėnesis, tad tikrai nemanau, kad atsikelti iš lovos jam pavyks. Daktarai sako, kad pagal ligų kodą slauga jam nepriklauso. Gal galite pakomentuoti ?

  • LZNS

   Siūlytume prašyti, kad gydytojai parengtų dokumentus į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo ir NDNT nuspręs kas priklauso.
   Mes negalime komentuoti ar gali priklausyti ar ne, nes priklausomai nuo sveikatos sutrikimo lygio dėl bet kurio iš jūsų išvardintos ligos gali būti nustatyta slauga ar priežiūra pagalba.

 257. Edita

  Laba diena. Mano mama jau trecias menuo guli slaugos ligonineje. Jai priklauso slauga, bet gydytojas atsisako ruosti dokumentus slaugai ir jos ismokai gauti motyvuodamas savo dideliu uzimtumu. Ar jis teisus atsisakydamas ruosti dokumentus? Kas turetu tokiu atveju ruosti dokumentus?

  • LZNS

   Gydytojas neturi teisės atsisakyti rengti dokumentus. Esant šiai situacijai siūlome kreiptis raštu į gydymo įstaigos vadovybę, kad imtųsi priemonių dėl dokumentų parengimo.

 258. Laima

  laba diena noriu paklausti kuo skirias nuolatinė slauga nuo nuolatinės priežiūros ? ačiū už atsakymą

 259. Regina

  Laba diena.Slaugau mama,kuriai yra paskirta nuolatine slauga.Dirbti negaliu.Ar man gali būti mokamas atlyginimas ,kaip slaugytojai,nes dviem zmonem pragyventi is 280 euru pasidare neimanoma.

 260. Vilma

  Labas norėjau paklausti mano močiutei 92 metai jei aklumas yra pati ne nueina iki parduotuvė valgyt nepasidaro as viską darau pati daktare suruošė dukumentus bet slaugos negavome..tik poreikius gal galime apskųsti ar viską id naujo reiks tvarkytis?

 261. Vilma

  Na net nežinau nes nuėjau į savivaldybė sutvarkyti tik sutvarkius 56 e..sakė kad dar bus posėdis ir leis žinoti kokia ten poreikeikiai bus dar..daugiau nieko neaiškino. .sakė da važiuoti į sodra susuitvarkyti uz kura bet močiutė neturi sveikatos važinėti gyvename kaime be mašinos tai su autobusu ja nenuvesiu. ..Man labai keista kad niekas aiškiai nepaaiškina kas jei priklauso tik savivaldybė pasakė tiek kad gaus 56 e ir būkit laimingi…ne piniguose laime kada moteriai yra 93 ir nefali pati as turiu visa daryti uz ją maudyti kur nėra sąlygų..net namuose tikėti nėra tik lauke…niekas nieko nepaiskina

 262. Vilma

  Specelius poreikius bet kaip pirmą kartą susidūrusi nežinau nesuprantu kaip ir kas o savivaldybėje per daug neiskina

 263. Mile

  Sveiki.
  Mano sesuo ir as esame dvynukes, 29 metu. Sesuo yra psichiskai atsilikusi ir jai reikalinga prieziura, nes pati adekvaciai nemasto. Situacija tokia, kad mama niekada nenorejo pripazinti, kad mano sesuo nera tokia kaip visi, todel niekada nejo pas specialistus ir neprase nustatyti atsilikimo lygio ir pan. Esme ta, kad pagaliau pradeda suprasti, kad vis delto klydo, ir seseriai reikalinga nuolatine prieziura. Kokie turetu buti zingsniai, kad jai nustatytu atsilikima esanciai jau suaugusiai? Ar imanoma, kad as sesuo, galeciau prisiteisti jos globa?

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją ir prašyti parengti dokumentus dėl darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo. Parengtus dokumentus reiks patiekti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. Tais atvejais, kai asmuo prašo, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas atgaline data, susiejant jį su darbingumo lygio pasikeitimu dėl ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, bet ne vėliau, iki jam sukako 26 metai, NDNT gali darbingumo lygį nustatyti atgaline data, jeigu tam yra pateikiama pakankamai duomenų. Ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, priežastys nustatomos tik tuo atveju, kai asmuo buvo pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu, iki jam sukako 26 metai.
   Nustačius darbingumo lygį galėsite kreiptis į teismą dėl globos nustatymo.

 264. Aivaras

  Sveiki, esu neįgalus, sėdžiu vežimėlyje.
  Darbingumo lygis 20%.
  Neįgaliojo pažymėjime parašyta – nedarbingas ir reikalinga nuolatinė priežiūra.

  Kokio dydžio kompensacija priklausytų globojančiam asmeniui?
  Į ką reikia kreiptis, norint susitvarkyti dokumentus?
  Ar globojantis asmuo gaus darbo stažą?

  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   1. Globojančiam asmeniui nėra mokamos kompensacijos už neįgalių asmenų priežiūrą. Jūs greičiausiai gaunate priežiūros pagalbos išmoką (112 EU), tai galite skirti tam asmeniui už neįgaliojo priežiūrą.
   2. Jeigu nėra nustatyta slauga, tai stažas už asmens priežiūrą nesiskaičiuoja.

 265. Aivaras

  Pamiršau pridurti: bute gyvenu vienas.

 266. Vaida

  Sveiki. Gavom 1.9.2. Soec nuolatinės slaugos poreikį.
  Prižiūriu ligonę, o norint kad nereiktų pačiai mokėti ligonių kasoms, sake reikia kreiptis i teismą. Nuo ko viską reikia pradėti?

  • LZNS

   Prašymą (pareiškimą) pripažinti asmenį neveiksniu turi teisę paduoti to asmens sutuoktinis, tėvai, pilnamečiai vaikai, globos (rūpybos) institucija arba prokuroras. Prašymas (pareiškimas) dėl fizinio asmens pripažinimo neveiksniu paduodamas asmens, kurį prašoma pripažinti neveiksniu ar ribotai veiksniu, gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Asmuo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių ir pildo prašymą ir duomenų teisingumą patvirtina parašu bei pateikia reikiamus dokumentus. Socialinės paramos skyrius registruoja gautą prašymą ir informuoja besikreipiantį asmenį apie rūpybos, neveiksnumo ar globos nustatymo procedūrą.

 267. Egle

  Sveiki. Norejau informacijos, manau suteiksite. Turiu mama, kuri dirbti negali vien todel , kad prastai su klausa, nesioja labai brangius aparatus ir su jais nera labai lengva susikalbeti. Ar galima butu kreiptis del ismokos? ar grupes? Manau tai liga, ar pavedejimas is seimos..

  • LZNS

   Galite kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris jums pasakys ar turint jūsų minėtus susirgimus galėtų būti nustatytas darbingumo lygis.

 268. Diana

  Laba diena,
  asmeniui darbingumo lygis nustatytas iki pensijinio amžiaus o spec. slaugos poreikis 2 metams. Ar pakartotinai nustatyti spec. poreikius reikia dar prašymo nustatyti darbingumo lygį ir klausimyną ar užtenka prašymo vien tik nustatyti spec poreikius? + patvirtintas asmens dokumentas, neįgaliojo pažymėjims, mediciniai dokumenta.

  • LZNS

   Reikia pateikti visus dokumentus iš naujo, kuriuos turi parengti šeimos gydytojas. Vien prašymo nepakanka.

 269. SIGITA

  SIGITA
  NORĖTUME SUŽINOTI AR BUS PERSKAIČIUOTA SLAUGAI 56 EURAI 9DABAR GAUNA ŠIĄ IŠMOKĄ),JEI NUO 2018 M SAUSIO 1 D.BAZINĖ YRA 130 EURŲ?

  • LZNS

   Slaugai naudojamas tinklinių kompensacijų bazė (112 eur), o ne šalpos pensijų bazė (130 eur). Taigi perskaičiuota nieko nebus.

 270. Dalia

  83 metu pacientei diagnozuota edenokarcinoma.Praktiskai specialaus gydymo nera, isskyrus nuskausminamuosius preparatus ir nuolatine slauga. Ar bus nustatomas neigalumo lygis ir specialieji poreikia, globa ar slauga? Anuke sutinka slaugyti, bet tenka atsisakyti darbo. Nuo ko reiketu pradeti? Siuo metu senole, pablogejus sveikatai, paguldyta i slaugos skyriu. Aciu

  • LZNS

   Specialūs poreikiai gali būti nustatomi, tam reikia kreiptis pas gydantį gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Nustačius spec. poreikius galima bus kreiptis į teismą dėl globos nustatymo. Tuomet anūkei galės eiti stažas už senelės priežiūrą.

 271. Margarita

  Laba diena. 2013 m. paskirta senatvės pensija. 2013 m neterminuotai nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių lygis dėl 2012 m. netekto 50 procentų darbingumo. Prašome pasakyti ar man priklauso kokia nors tikslinė nuolatinės priežiūros pašalpa, jeigu taip kur kreiptis ? Ačiū.

  • LZNS

   Turint 50 roc. darbingumą spec. poreikiai dažniausiai nėra skiriami, nes esant tokiam darbingumo lygiui pagalba apsitarnaujant nėra reikalinga.
   Geriausiai jums atsakytų šeimos gydytoja, nes ji žinodama jūsų ligos istoriją, įvertintų ar gali būti nustatyti spec. poreikiai.

 272. Dovile

  Laba diena,mano anytai nustatyas specialusis nuolatines slaugos poreikis.Siuo metu ji randasi slaugos ligoninej.Spalio menesi baigiasi 120 dienu nemokamas terminas.Mes uzpildeme prasyma i nuolatinius slaugos namus ,sakykite prasau,kol mes lauksime savo eiles ar galiu as gauti slauga kol ji bus mano namuose?Ir jeigu taip tai gaudama as slaugytojos pasalpa ar galeciau disponuoti jos pinigeliais.t.y. jos invalidumo pensija?Kadangi ji yra neveiksni ir visiskai ligone prikaustyta prie lovos,nes uz slaugos pinnigelius abebjoju ar galima oriai priziureti serganti zmogu.Aciu jums ir geros dienos.

  • LZNS

   Slaugos išmoka (asmeniui esant namuose) ir senatvės pensija, gali būti mokama tik pačiam asmeniui, t.y. pervedama į jo asmeninę sąskaitą arba atnešama namo. Prašymą soc. paramos skyriui galite pateikti ir jūs, tik reikalingas įgaliojimas, kuri nemokamai gali patvirtinti seniūnas.

 273. Airida

  Sveiki. Auginu visišką negalią nuo gimimo turinčią dukrą. Jai šiemet sukako 18m. NDNT nustatė nuolatinę slaugą iki pensijos. Dabar tvarkomės dokumentus dėl vaiko globos, laukiam nepr.psichiatro ekspertizės jau 3mėn.Sužinojau,kad. ekspertizė bus įmanoma geriausiu atveju po 6mėn. Dėl pablogėjusios dukros sveikatos šiuo metu nedirbu. Išmokų nei už neįgalumą nei už slaugą negaunu,nes neturiu globą patvirtinančių dokumentų. Kaip išgyventi,is ko pirkti vaistus,pamperius…Gal galit ką patarti.Dėkui.

  • LZNS

   Kol dar nėra nustatytas asmens neveiksnumas galite pabandyti vieną būdą. Seniūnas gali patvirtinti įgaliojimą, kuriuo jūsų dukra įgalioja jus pateikti prašymą gauti socialines išmokas. Šį prašymą pateikite socialiniam paramos skyriui ir paprašykite, kad išmokas jums atneštu į namus. Tikėtina, kad tai gali suveikti.

 274. Ricardas

  Laba diena. Ar priklauso kokia ismoka ar kompensacija zmogui be vieno inksto?

  • LZNS

   Darbingumo lygis tikrai gali būti nustatytas, o specialieji poreikiai – priklausomai nuo sveikatos būklės. Pasikonsultuokite su šeimos gydytoju.

 275. Lina

  Sveiki.Mano sūnums nustatyta sunki negalia.Liepos mėnesį suėjo 17m.Šį mėnesį gavom slaugą iki 18m.Žinau,kad slaugant eina stažas,todėl nuėjau į sodrą,o ten paklausė ar turiu teismo sprendimą..Bet juk kol jiems nesukako 18m.aš dar negaliu nieko tvarkyti,bent.jau globos tai tikrai..Ar man šie likę 10mėn.taip ir nuplauks?dar sakė,kad atgaline data stažas nesiskaičiuos,tik nuo teismo sprendimo datos.Ar galėtumėt man paaiškint kas ir kaip tokiu atveju vyksta..?

 276. Marytė

  Laba diena,
  Norėčiau paklausti ar su diagnoze: degeneracinė trumparegystė (H44.2), vienos akies aklumas OD (H54.4), komplikuota katarakta (H26.2), kitos stiklakūnio drumstys(H43.3), didelis vienos akies regėjimo sutrikimasOS (H54.5) nuolatinė priežiūra gali būti pakeista į slaugą ir, jei taip, kur kreiptis.
  Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Slaugos nustatymo procesas yra toks pat kaip ir priežiūros pagalbos. Jeigu neseniai kreipėtės į NDNT dėl specialiųjų poreikių nustatymo ir jums buvo nustatyta priežiūra pagalba, tai slauga nebus skirta.

 277. Rasa

  Laba diena esu 20proc pripažinta nedarbinga bet negaunanti nei priežiūros kasdieniniuose darbuose ar priklausytų ir gal nežinau kur kreiptis .

  • LZNS

   Kreipkitės į socialinį paramos skyrių, kad būtų teikiamos socialinio darbuotojo paslaugos į namus.

 278. Aldona Matukaitiene

  Sveiki,turiu invalidumo grupe iki pensijos,darbingumo lygis 35 procentai,diagnozes pagal kodus:E11,42, I11,0, I20.8, I25.10, I49.3, I50.0, M42.18, G55.1, J45.8, M15.0, M17.0, M50.1, M51.1. ir paskutiniu metu ,pradejau sunkiai vaikšcioti, nenueinu iki parduotuves ,kuri uz 100 metru,be pagalbos negaliu nusimaudyti ,apsirengti, pasikloti lovos ,pasidaryti valgyti ,nutirpe kojos ir rankos ir kitos problemos ,ar aš galeciau gauti kokia prieziuros išmoka ,kad galeciau pasisamdyti zmogu ,kuris man padetu,ir kur man kreiptis,gyvenu viena.aciu.

  • LZNS

   kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus, kad būtų nustatyti specialieji poreikiai. Jeigu jie bus nustatyti galėsite gauti išmokas. Jeigu jums reikalinga priežiūra galite kreiptis į socialinį paramos skyrių, kad socialinis darbuotojas jums pagelbėtų.

 279. Joniskis Melioratoriu 1-1

  REGINA ; as turiu laug deagnoziu ; 196.10 G47,30-Lietinis kvepavimas itriama sunki mego apneja;bronchine astma vid.sunkumo;apatine prapareze; daline dubesorganu funkcijos sutrikimas; lietine smegenuisemija; juosmensdales melopatija,L 2hemogioma, juosmeznines sritestarpslankstliniju disku osteochondroze; spendiloatroze,L 4 anterolisteze,: siptomineradikulopatija;absoliuti stuburo kanalo stenoze;; Capsulitas k,pietes,sukamojo varzcio sindromas Osteoartroze II
  laipsnio, PAN II R4 Dislipidemija. sunkei vaikstau ziaurei skauda ranka,ir tai sveikata ziaure nekokia bet nenoriu pasiduoti ar man priklausitu globejo kopmpensacija as visa laika turejau invaliduma vidutini,nors as ir pensijoi man 66 metu,dar noriu judeti gyventi,dabar buvau komisijoi ir gavau 2 vem,metams DIDZIOSIUS poreokiu,ar man niekas nepasikeicia tik pazimejimas nejaugi as po 2ju metu jau lakstisiu,o gal ne ant zemes lakstisiu o po zeme karste,su viena ranka viska turiu dirbti,bet kad ir apsirenkti ir nusirenkti negaliu ziaurei sunku gyvenu viena esu nasle,Ar man negaletu skirti koki vezimeli,dabar ira tokiu skuteriu su ketureis ratais,is vis ten ni teisiu nereiki paspaudei miktuka ir vaizioji elektrinis,o gal man is viso niekas nepriklauso,paeti galiu 20-30m.i parduotuve jau galeciau nuvaizioti,bet VERIGA viska nutrauke invalidam. Atleiskit kad as sutrugdziau jus,nu nezinau kur kreiptis,ka paklausiu atsakimo jokio.ACIU jums .

 280. Irena

  Sveiki,
  Mano tevelis yra 90 m. susilauze slaunikaulio obuoli. Jam atlikta operacija. Ligonineje buvo 10 d. Dabar parsiveziau i namus ir slaugau, savimi visiskai negali pasirupinti. Jis gauna neigalumo pensija nuo 55 m.
  Kur ir kaip reikia pradeti tvarkyti dokumentus del pinigeliu uz slaugyma

  • LZNS

   Kreiptis pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo.

 281. vaida

  Sveiki,mano mama gyvena su manim Vokietijoj ,turim visus susitvarke sveikatos kasu globa,tik tiek kad jie neremia nes mama nera dirbus toije salyje,liepe kreiptis Ltietuvoje.Gal patarsite nuo ko pradeti
  Aciu.

  • LZNS

   Ar jūsų mamai Lietuvoje yra nustatytas neįgalumo lygis? Jeigu mama turi darbo stažo Lietuvoje ir yra nustatytas darbingumo lygis, galite kreiptis į Sodrą, kad būtų mokama netekto darbingumo pensija.

 282. Irena

  Sveiki, mano teciui yra nustatyti vidutiniai poreikiai. Jam 90 m. Gauna netekto darbingumo pensija nuo 55 m. ar priklauso pinigeliai uz slaugyma?

  • LZNS

   Pinigėliai už slaugymą yra skiriami tuo atveju kai Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyba nustato specialiuosius poreikius. Kad spec. poreikiai būtų nustatyti reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus į NDNT.

 283. Navakoniu km Salčininku raj.

  Laba diena! Mano mama 82. Psicologas vertima po“Blessed skale“14,5 balu ir po protines bukles trumpai(MMSE)12 balu.,psichiatras paraše diagnoze pagal kodaTLK-F01.3 ir F33.2 ir paraše siuntima i SP. Ar mamie priklauso SP? Dar serga onkolagija,darita chemijoterapija,liga progresoja

  • LZNS

   Pagal psichologo vertinimą gali priklausyti Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (demencijos, kai yra vidutinis pažinimo sutrikimas, vertinant pagal trumpą protinės būklės tyrimą (MMSE), nuo 11 iki 20 balų, pagal BLESSED demencijos skalę nuo 10 iki 22 balų (pateikta užpildyta MMSE ir lentelė, BLESSED demencijos skalė ir gydytojo psichiatro išvada).
   Gali būti, kad onkologinė liga gali įtakoti spec. poreikių nustatymą, bet ar dėl to gali būti nustatyta slauga negalime pasakyti.

 284. ALGIRDAS

  Mokausi žemės ukio mokyloje.Slaugau žmogų, kuris turi nuolatinę slaugq.Teismas mane paskyrė rūpintoju.kur reikia kreiptis,kad eitų darbo stažas.

 285. Egidija

  Sveiki. Mano mociutei 87 metai, siuo metu yra slaugos namuose. Norejau suzinoti per kiek laiko sutvarkomi dokumentai gauti valstybinei paramai ir kokia suma yra suteikiama. ? Ji gyvena nuo birzelio 14 d , bet iki dabar paskyre tik 50 euru…? Prieziūra yra butina, nes sunkiai vaiksto, turi sirdies angina, inkstu nepakankamuma, dusulys, sirdies sutrikimai…. Man nepatinka, kad yra vilkinamas procesas…. Kur kreiptis del patarimu ir issamesnes informacijos…?

  • LZNS

   Jeigu jūs kalbate apie specialiuosius poreikius, tai reiktų patikslinti kas tie paskirti 50 Eur? Gal tai priežiūros pagalbos tikslinė išmoka?
   Jeigu spec. poreikiai nenustatyti, tai terminas per kiek laiko jie gali būti nustatyti priklauso nuo to per kiek laiko dokumentus parengs gydantis gydytojas, kada jie bus pristatyti ir NDNT vertinimas užtrunka apie 1 mėn.
   Jeigu jūsų netenkina vilkinimas galite kreiptis į sveikatos apsaugos ministeriją Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyrių.

 286. Renata

  Sveiki, mamai slauga yra ismokama kiekvieno menesio 10 d., t.y. turetu buti ismoketa 12.10 diena. Nuo rytojaus t.y. 11.28 guldome i slaugos ligonine. Noriu pasiteirauti ar slaugos ismoka 12.10 dienos jau bus pervesta slaugos ligoninei ?
  Aciu.

  • LZNS

   Slaugos išmoka bus išmokėta už tas dienas kai asmuo buvo namuose. Tai reikšia, kad gausite ne visą slaugos suma, o tik dalį.

 287. regina.kaniene@gmail.com

  Laba diena. Mano teta nelaimingo įvykio metu patyrė traumą, jai lūžis gaktikaulio srityje. Dėl lovų stygiaus stacionare ji išleista gydytis ambulatoriškai. Moteris gyvena viena, savimi pasirūpinti negali. Apmaudu, kad žmogus išdirbęs ko ne 50 metų negauna normalaus gydymo ir priežiūros. Kur galima kreiptis ir kokioje gydymo įstaigoje tokį ligonį turėtų priimti?
  Pagarbiai – R. Kanienė

  • LZNS

   Galite bandyti kreiptis į slaugos ligonines, bet ten didelės eilės tai nežinia kaip greitai asmuo bus priimtas.

 288. Ilona

  Sveiki, ligonis 78m 5 m.serga kraujagyslių demencija turintis priežiūrą,Šiais metais pablogėjus sveikatai , pats savimi nepasirūpina ,nevaikšto ,nesėdi,reikia maitinti trintu maistu ,nevalingai šlapinasi ir tuštinasi į sauskelnes ir tai įvyko per 3mėn. perkeltas į 7ligonines .Išrašuose pažymi ,kad ligoniui reikalinga nuolatinė slaugos priežiūra, bet atsimušu ,kaip į siena ,visur kur prašau pagalbos mėto mane ,kaip karštą bulvę .Prašau patarkite ,kur man kreiptys ? Ačiū !

  • LZNS

   Pablogėjus sveikatai, galima iš naujo nustatyti specialiuosius poreikius ir esant kriterijuose nustatytiems sveikatos sutrikimams priežiūros pagalbos spec. poreikį pakeisti į slaugą. Siuntimą į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą rengia gydantis gydytojas, todėl siūlome į jį kreiptis dėl dokumentų parengimo.

 289. Ilona

  Gydytojai netvarko dokumentų ,nes po psichiatro surinktos 12 taškų skalės ,o reikalinga mažiau jai 10 ,bet tai nėra realų ,nes ligonis nesėdi ,maitina gulinti ,,trintu maistu ,nes rija sunkiai ,tuštinasi į sauskelnes ,pati žmona po trijų širdies operacijų ir dalinai negali slaugyti ,o į slaugos namus prima ,tik turint slaugą ,taip ir atsimuša į sieną nerandanti pagalbos .Prašau paterkite kur toliau kreiptis.Ačiū !
  Pagarbiai
  Ilona

Parašykite komentarą

Your email address will not be published