Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidų kompensacija

auto pritaikymas

 • Fondo valdybos teritoriniai skyriai sprendimą dėl lengvųjų automobilių įsigijimo, jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos skyrimo priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nurodytų dokumentų skyriuje gavimo dienos.
 • Tuo atveju, kai nepriklausomo turto vertintojo ataskaitoje pateikta įsigyto automobilio rinkos vertė yra didesnė už faktines lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidas, kompensuojamos tik faktinės išlaidos.
 • Tuo atveju, kai nepriklausomo turto vertintojo ataskaitoje pateikta įsigyto automobilio rinkos vertė yra mažesnė už faktines lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidas, kompensuojama lengvojo automobilio rinkos vertė.
 • Teisę į naują kompensaciją asmenys vėl įgyja pakartotinai nustačius specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikį. Tokiu atveju kompensacija išmokama, jeigu nuo paskutinio sprendimo dėl kompensacijos skyrimo dienos praėjo 6 metai.
 • Kompensuojamos tik tos lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidos, kurios faktiškai buvo patirtos po to, kai asmeniui buvo nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

ĮSTATYMAI:

Puslapiai 1 2

Komentarai 176

 1. Kestas

  Sveiki,
  Mano mama jau 8 metai serga Parkinsono liga. Su kiekvienais metais liga vis sunkėja. Labai sunkiai juda, labai dažnai yra „sukaustyta“, tuo metu nei judėti nei kalbėti visiškai negali. Prieš porą metų neįgalumo komisija nustatė „didelių poreikių“ buvimą. Mama vauruotojo pažymėjimo neturi, kur reikia veža šeimos nariai. Ar tokiu atveju kiti šeimos nariai gali įsigyti automobilį pritaikytą mamos poreikams ir gauti dalinę kompensaciją.
  Dėkoju.

  • LZNS

   Suaugusiems asmenims, kuriems nustatyta slauga lengvojo automobilio kompensacija nėra skiriama, o neturint vairuotojo pažymėjimo – nėra mokama.

 2. Aidas

  O įsigyjant naują automobilį iš salono taip pat reikia vertintojo???

  • LZNS

   Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos mokėjimo tvarkos apraše nurodoma, kad nepriklausomo turto vertintojo išduota automobilio rinkos vertės nustatymo ataskaita (jei asmuo pageidauja gauti automobilio įsigijimo išlaidų kompensaciją); tokios ataskaitos pateikti nereikia, jei perkamas naujas automobilis (neeksploatuotas).

 3. Dale

  Sveiki, norejau paklausti ar man priklauso automobilio kompensacija, jeigu as dabar sulaukiau pensijinio amziaus-invalidumas niekur neisnyko (nes man paaiskino, kad automobilio kompensacija mokama invalidams, bet ne pensininkams) , anksciau buvau gaves kompensacija uz automobilio isigyjima kol nebuvau sulaukes pensiinio amziaus.

  • LZNS

   O kas jums pasakė, kad kompensacija nėra mokama pensininkams? Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikis nustatomas asmenims labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai pagal Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensavimo poreikio nustatymo kriterijų sąraše (Aprašo 3 priedas) nurodytus kriterijus. Kompensacija skiriama ir mokama asmenims, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis (toliau – asmenys), jei šie asmenys turi vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti lengvąjį automobilį.

 4. vytautas

  laba diena ar man priklauso kompensacija automobilio isigijimui turedamas nuosava automobili ir teises

  • LZNS

   Paskaitykite prašau kriterijus, kuomet skiriama kompensacija. Jeigu rasite nors vieną kriterijų, kuris atitinka jūsų sveikatos sutrikimus, tuomet priklauso. Galite pasikonsultuoti su šeimos gydytoju, ar jis galėtų parengti dokumentus dėl šio specialiojo poreikio nustatymo.

 5. Darius

  Laba diena. Ar galima įsigyti automobili ir tada prašyti kompensacijos. Ar pirmiausiai reikia susitvarkyti dokumentus dėl kompensacijos ir tik tada įsigyti atomobili? Ačiū

  • LZNS

   Galite iš pradžių nusipirkti automobilį, o paskui tvarkyti dokumentus.

 6. Darius

  Laba diena. Norėjau pasiteirauti kur būtų galima suzinoti automobilio kompensacijos dydį, nuo kokios sumos, kokią sumą kompensuoja? Ačiū

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyta visa informacija, paskaitykite prašau.

 7. Edgaras

  Sveiki, gaunu 35%neįgalumo, kątik gavau teisės, ar galėčiau gauti kompensaciją į automobilį? Mano problemos dėl visos kairės rankos

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti sveikatos sutrikimai, kuriuos turint yra skiriama lengvojo automobilio kompensacija. Paskaitykite prašau ir jeigu rasite jums tinkamą kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris parengs reikiamus dokumentus dėl specialių poreikių nustatymo.

 8. Rūta

  Sveiki,labai nusivylusi jaučiuosi ,tą kompensaciją ir darbuotojų jūsų darbu….taupeme visus metus pinigėlius kad galėtume nusipirkti automobilį,ji šiaip taip nusipirkome,susitvarkė visus dodumentus liepos pirmą kompencasijei gauti. Laukiu 4 savaitės gaunu laišką kad trūksta dokumentų…jie kažkur pasimetė….o visus orginalus jums pateikėme….dabar skambina kad visa tik rugpjūčio mėnesį gausime! 2 mėnesius reikia laukti pinigų? Didesnės betvarkes nesu mačiusi.pas mus sunkus ligonis pinigų reik dabar.o čia šitiek laukti….

  • LZNS

   Labai gaila, kad tenka ilgai laukti, bet šias išmokas tvarko Sodra, o ne Lietuvos žmonių su negalia sąjunga. Taigi skundus reiktų teikti Sodrai arba Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

 9. Viktoras

  Sveiki aš jau nupirkau mašina prieš du metus ir tūrių sąskaitą faktūrą ir kasos čekį ar je galioja?

 10. Rima

  Laba, vyras turi neįgalumą, dėl daugybės operacijų nelanksto dešinės kojos. Prieš 6 metus pirkom automobilį su automatine pavarų deže ir gavom kompensaciją. Tai šiemet, praėjus 6 m, vėl galime pirkti? Jeigu automobilio kaina 1500 eurų, tai kiek kompensuos?

  • negalia

   Taip, galite vėl kreiptis pas šeimos gydytoją, kad jis parengtų dokumentus dėl specialaus lengvojo automobilio įsigijimo kompensavimo poreikio. Nustačius spec. poreikį kompensacija bus vėl skirta. Kompensacijos dydis ne daugiau kaip 1216 eurų (pirkimo pardavimo sutartyje ir turto vertinimo atskaitoje taip pat turi būti nurodyta ne mažiau kaip 1216 eurų).

 11. Ineta

  Sveiki,labai įdomu kokia dalį sumos kompensuoja sodra už įsigytą automobilį?
  Mano dukra turi sunkų neigalumą ir jei priskirta slauga.

 12. Vida

  Kas kiek laiko skiriama kompensacija automobiliui, invalidumas skirtas visam laikuo nedarbingumas75%

  • negalia

   Lengvojo automobilio kompensacija skiriama kas 6 metus.

 13. Arturas

  Laba diena norėčiau paklausti , esu iš po galvos traumos, turiu problemą su dešiniaja puse, neįgalumas mano yra 40 % darbingumo ar galiu gauti išmoką automobiliui .

  • negalia

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet yra skiriama kompensacija. Mes nežinome kokie yra jūsų sutrikimai ir ar jie atitinka nurodytus kriterijus, todėl negalime atsakyti tiksliai.
   geriausia būtų teirautis šeimos gydytojo, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių nustatymo.

 14. Jurgita

  Sveiki, pagal liga turiu pazyma , melyna kortele ir auto lengvata , auto nusipirkau issimoketinai pries pusantru metu , ar yra koks laiko tarpas per kiek reiketu sutvarkyti dokumentus ? Ar verta pradeti ?

  • LZNS

   Jeigu turite NDNT išduotą pažymą, kad jums skiriama lengvojo automobilio įsigijimo kompensaciją, tai galite drąsiai tvarkyti dokumentus, nes nėra ustatyto laiko tarpo per kiek turite susitvarkyti dokumentus.

 15. Margarita

  Sveiki,auginu du vaikus nuo vaikystės su sunkia negalia,slauga,globa nuo vaikystės jie jau pilnamečiai ar kompensaciją gaučiau dvigubą?

  • LZNS

   Jūsų atveju, kadangi tikitės gauti kompenacija už vaikus kuriems nepertraukiamai nustatyta slauga nuo vaikystės, greičiausiai yra taikytina Įstatyme nurodyta norma, kad parama teikiama šeimai, o ne vaikui.
   Tikėtina, kad šiuo atveju visgi gausite tik 1 kompensaciją, kaip ir šeimos kurios turi pvz. dvinukus su negalia.

 16. Aurelija

  Sveiki, esant cerebriniui paralyžiui turiu 60% nedarbingumą, problema abiejose kojose, turiu vairuotojo pažymėjimą ir automobilį pirktą prieš 5 metus ar galėčiau gauti kompensaciją automobiliui?

  • LZNS

   Su šeimos gydytojo parengtu siuntimu turite kreiptis į NDNT, kurie nustato ar jums gali būti skirta kompensacija. Mes negalime 100 proc. pasakyti ar bus skirta ar ne.

 17. Jurgita

  Sveiki, sergu išsetine skleroze. Nepratęsė sveikatos pažymėjimo, dėl mano ligos. Balanso sutrikimai ir t.t. Neturiu vairuotojo pažymėjimo. Klausimas: jei aš įsigysiu auto ar galiu tikėtis kompensacijos? Vairuos sveikas žmogus, sedėsiu šalia?

  • LZNS

   Jeigu neturite vairuotojo pažymėjimo tai kompensacijos gauti negalite.

 18. Svetlana Kozlova

  Po isygyjmo automobilio ir gavus kompensacija,p er kiek metu galiu parduot si automobili?

  • LZNS

   Gavus kompensaciją, automobilį galite parduoti bet kuriuo metu.

 19. Irmantas

  Laba diena.Ar teisybė,jei gauni dabar automobilio kompencasiją,tai puse metų nemoka slaugos?

  • LZNS

   Jeigu yra nustatyta 1 lygio slauga po 18 metų, tai kompensacija išvis nėra skiriama.
   Sspecialių poreikių išmokų mokejimas nėra nustraukiamas dėl kompensacijos skyrmo.

 20. valius

  laba diena ,sergu issetine skleroze nustatytas 30% darbingumas vaikstau su lazdele ,vairuoju automobili ar as patenku i ta kategorija del automobilioi kompencacijos

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar atitinkate reikiamus kriterijus, nes nėra aišku kokį aprašo punktą atitinka jūsų sveikatos sutrikimai. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl specialių poreikių nustatymo ir komisija nuspręs ar galite gauti paramą.

 21. Evaldas

  Laba diena. Kokia yra tvarka gauti kompensaciją rankinio automobilio remontui?

  • LZNS

   Gauti kompensaciją rankinio automobilio remontui yra tokia pati kaip ir automobilio įsigijimo tik truputį skiriasi pateikiami dokumentai. Tuo atveju, kai automobilis buvo techniškai pritaikomas ir (ar) remontuojamas – automobilio techninį pritaikymą ir (ar) remontą atlikusios įmonės išduotą dokumentą, patvirtinantį techninio pritaikymo ir/ar remonto išlaidas. Pasitikslinkite Sodroje už kokius darbus gali būti mokama kompensacija.

 22. Danguole

  Sveiki, mano sūnus 80% turi neįgalumą, nematantis nuo vaikystės. Ar galiu gauti kompensaciją automobiliui, vairuotojo pažymėjimą turiu, ačiū.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnui nuo vaikystės nepertraukiamai yra nustatyta slauga?

 23. Zita

  Laba diena. Turime 38 metų dukrą, nuo gimimo sergančią VCP, turinčią visišką negalią, nuo 1997m. nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį. Peržiūrėjus spec. poreikius 2019m-06-12 nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar turime teisę gauti automobilio kompensaciją (dukrą vežioja tėtis)? Ar tiesa, jog ją gauna tik tie suaugusieji neįgalieji, kurie jau gavo būdami vaikai iki 18 metų, o anksčiau, iki 18 metų, negavę (nes nebuvo tokio įstatymo)- ne? Jei taip, ar galite paaiškinti, kodėl?

  • LZNS

   Jūs galite gauti kompensaciją ir visiškai nesvarbu, kad anksčiau jos neėmėt. Tokios sąlygos įstatyme nėra, kad privalėjot anksčiau imti kompensaciją.

 24. Gintaras

  Sveiki,
  Mama serga parkinsono liga (5 stadija). Nuo 2017m nustatytas didelių spec.poreikių lygis neterminuotai. Iš savivaldybes gauna tikslinę išmoka (285eu). Ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui, pati teisių neturi. Visiška negalia.
  ačiū

  • LZNS

   Kadangi yra nustatyta 1 lygio slauga tai lengvojo automobilio kompensacija nepriklauso.

 25. Danguole

  Taip, mano sūnui nepertraukiamai nustatyta slauga.

 26. Andrius

  Kaip galima būtų priskirta slauga jai pats gali vairuoti automobilį? Priskirtas slaugytoja su teisėm netinka gauti į kompensacija?

 27. Algirdas

  sveiki kokios naujienos yra siuo klausimu. nesupratau patvirtino ta nauja pasiulima jei galima papasakokite placiau. ACIU.
  KOMPENSACIJOS AUTOMOBILIUI ĮSIGYTI AR PRITAIKYTI. Negalią turintys suaugusieji arba šeimos, auginančios negalią turinčius vaikus, vieną kartą per 6 metus.

 28. vida

  Man parašykite, kokį automobilį galiu isigyti už 1 200 eurų. KIEK DAR GALIMA TYČIOTIS IŠ NEĮGALIŲJŲ. BEJE, KURIE SULAUKE PILNAMETYSTĖS VISAI IŠNYKSTA, JIEMS JAU DURYS VISUR UŽVERTOS.

  • LZNS

   Nuo 2021 m. sausio 1 d. lengvųjų automobilių kompensacija bus 2496 eurų.

 29. Dainius

  Ar skiriama lengvųjų automobilių kompensacija sergantiems lėtine inkstų liga, V stadija, kai atliekamos PERITONINĖS dializės? Dėkoju už atsakymą.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate 6 punkte nurodoma, kad kompensacija skiriama jeigu yra lėtinė inkstų liga,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada). Taigi kompensacija jums priklauso.

 30. Ina

  Sveiki, man nustatytas 20% darbingumas del stuburo ir kaklo isvarzu, bei paskirta transporto islaidos po 9,50e kas men. Ar galima nutraukti transporto islaidas ir gauti kompensacija automobiliui? Aciu.

  • LZNS

   Jums nebūtina nutraukti transporto išlaidų kompensavimo gavimą, kad gauti kompensaciją automobiliui. Šios dvi išmokos gali būti mokamos kartu. Kompensacija automobiliui yra skiriama jeigu jūsų sveikatos sutrikimai atitinka numatytus kriterijus. Visus kriterijus rasite straipsnyje po kuriuo komentuojate.

 31. Meile

  Laba diena,
  Mamai nustatyta 30 balų bazinis funkcionavimo lygmuo, asmens savarankiškumo koeficientas 0.9. Savarankiško koeficientas 27 balai, nustatytas pirmo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
  Noriu paklausti ar priklauso kompensacija, man kaip dukrai įsigyjant automobilį?

  • LZNS

   Jums kaip dukrai kompensacija nepriklauso. Ją gali gauti tik pats asmuo. Ar nustatinėjant specialiuosius poreikius buvo nustatytas lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis? Ar jūsų mama turi vairuotojo pažymėjimą?

 32. Puiku

  Sveiki. Atitinkam visiems kriterijams gauti automobilio įsigijimo išmokai. Klausymas:jeigu automobilį nusipirkom prieš 3 metus ir neturėjome jam kompensacijos, ar turime teisę gauti kompensaciją dabar šiam automobiliui?

  • LZNS

   Jeigu jūsų turimam automobiliui įsigyti nesate gavę kompensacijos, tai galite kreiptis dabar ir gausite išmoką.

 33. Milda

  Laba diena, auginu 4 metu neįgalų sunu, turime teisę gauti kompensaciją automobiliui, turiu teises.ar Galiu prašyti kompensacijos įsigyti automobiliui, nes kol kas neturiu. Ar reikia jau turėti auto ir tik tada prašyti kompensacijos. Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu atitinkate kriterijus gauti kompensaciją, tai iš pradžių reikia įsigyti automobilį ir tik tada kreiptis į Sodrą, pateikti reikiamus dokumentus ir jums bus kompensuota už automobilio įsigijimą.

 34. Ana

  Sveiki, močiutė po insulto neįgali, mano mama yra jos globėja. Močiutė sunkiai vaikšto, prieš kelis metus turėjo sąnario operaciją. Ar galime kreiptis dėl legvatos automobiliui, mano mama kaip globėja ji vairuotų. Ar dat reikia papildomai praeiti komisiją, kad gautų neįgalumą, kad vos vaikšto. Esamam automobiliui gavom neįgaliųjų ženklą nes močiutė važiuojam su jom.

  • LZNS

   Jūsų atveju kompensaciją galėtų gauti tik jūsų močiutė, jeigu ji turi vairuotojo pažymėjimą. Jeigu ji turi vairuotojo pažymėjimą, tai reikia kreiptis į NDNT, kad būtų nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos poreikis.

 35. Rasa

  Ar galiu gauti kmpensaciją automobilio įsigyjimui jeigu teismo esu paskirta brolio rūpintoja?

 36. Rasa

  48 metai. Vairuotojo pažymėjimo neturi. Turiu įgaliojimus ir teismo nutartį kad esu jo rūpintoja.

 37. belousovadanute@gmail.com

  Asai. Mano vyrui 15%nedarbingumas,su donoro inkstu, gali pretenduoti i kompensacija automobilio isigijimui. Jau praejo 6m.po pirmos gautos kompensacija, norime gauti antra kart

  • LZNS

   Ar jūs pirmą kompensaciją gavote kai buvo atliekamos dializės?

 38. Gintaras

  Laba turiu is anksciau pasiemes lizingine masina bet man ja pavoge ir sei dienai turiu dar anstoliu kaip butu ar galima man butu gauti pinigelius masinai ar man ju su kas kokia pazyma nenuskaitytu anstoliai? Pas mane darbingumas 15% viskas pagal reikalavimus

 39. Linas

  Sveiki.
  Ar kompensacija mokama tik už automobilį su automatine pavarų dėže arba perdarytą į rankinio valdymo.Ar galima gauti už elementarų automobilį su paprasta greičių dėže?

 40. Jonas

  Laba diena, 2015-12-09 Nr.R-7262 Siauliu NDNT nustate auto isigijimo poreiki,
  1. Specialiuju preikiu nustatymo pazyma SP Nr.110386
  2.Specialiojo lengvojo automobilio isigijimo ir jo techninio pritaikymo islaidu kompensacijos poreikio nustratymo pazyma SPA Nr.002079. 2016m. balanddzio 27d.Nr.PE_SP1-3535 Siauliai, vyriausioji specialiste Laimute Truskauskiene,paskyre 1216.00 Eur.dydzio kompensacija. 2019-11-20{ registracijos }Nr.-3231 man yra nustatytas antro lygio lygio specialusis nuolatines prieziuros { pagalbos } poreikis nuo 2019-11-13 iki NETERMINOTAI…Kada galima man kreiptis i seimos gydytoja del kompensacijos uz auoto isigijima ,ir kokia ji butu???NORECIAU NAUJESNIO AUTO..

  • LZNS

   Jeigu 2016 metai gavote kompensaciją, tai reikia laukti kol praeis 6 metai ir tuomet vėl galėsite kreitis dėl kompensacijos.

 41. Jolanta

  Ar galiu gauti kmpensaciją automobilio įsigyjimui jeigu jeigu gaunu priežiūros pagalbos tikslinę kompensaciją?

  • LZNS

   Kompensaciją automobiliui įsigyti galite gauti jeigu jums bus nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensacijos poreikis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje.

 42. Sonata

  Laba diena, tėčiui yra nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėtis teisių neturi, ar aš , dukra, galiu gauti lengvojo automobilio įsigijimo kompensaciją, jei tėtis yra automobilio savininkas, o aš valdytoja.

  • LZNS

   Jeigu tėčiui slauga pirmą kartą buvo nustatyta po 18 metų, tai kompensacijos tokiu atveju jūs kaip globėja gauti negalite.

 43. Regis

  Sveiki, ar dializuojamam asmeniui su 20 % neįgalumu taip pat skiriama ši lengvata?

  • LZNS

   Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis nustatomas asmenims nuo 18 metų amžiaus, labai ryškiai sutrikus judėjimo funkcijai, esant atitinkamoms organizmo būklėms, pagal šiuos pagrindinius kriterijus:
   – lėtinė inkstų liga,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada);

 44. Donatas

  Laba diena. Noriu paklausti ar yra kažkoks terminas per kurį po automobilio įsigijimo susitvarkyti dokumentus ir juos pristatyti į sodrą kompensacijai.

  • LZNS

   Termino nėra, galite tvarkyti dokumentus kiek pageidaujate.

 45. Regis

  Sveiki, ar galima gauti auto. kompensacija bei imti paskola pirmajam būstui įsigyti esant neįgaliajam? Ar tik viena galima imti iš šių dalykų?

  • LZNS

   Galima gauti abu dalykus jeigu atitinkate reikiamus kriterijus, apribojimų dėl pasirinkimo tikrai nėra.

 46. Kęstutis

  Sveiki o su transplantuota sirdimi galima gauti šią lengvatą jei darbingumas tik15%

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyta slauga ar priežiūra pagalba?

 47. Dainius

  Labas vakaras, turiu 25% darbingumą, 10 m po inksto transplantacijos ar priklauso kompensacija automobilio isigijimui,aćiu.

  • LZNS

   Teisės akte nurodoma, kad kompensacija skiriama esant lėtinei inkstų ligai,IV–V stadija, kai atliekamos dializės(pateikta gydytojo nefrologo išvada). Jei dializės neatliekamos, kompensacija nebus skirta.

 48. LZ

  sveiki,

  prieš 17 metų, buvo gauta kompensacija automobiliui. Ar reikės vėl iš naujo gauti sprendimą is NDNT? Gal yra koks supaprastintas būdas gauti kompensaciją tiems, kas jau perėjo šitą katorgą su popierėliais?

  • LZNS

   Taip, vėl reikia gauti sprendimą iš NDNT.

 49. Algirdas

  Lada diena, per kiek laiko reikia įsigyti automobilį nuo sprendimo priėmimo?

  • LZNS

   Nėra nustatyto termino per kiek laiko reikia įsigyti automobilį.

 50. Odeta

  Laba diena. Ar priklauso auto kompensacija, kai atlikta transplantacija, šiuo metu nustatyta 4 inkstų nepakankamumo ligos stadija, tačiau dializės neatliekamos. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu dializės neatliekamos, kompensacija nėra skiriama.

 51. Vilma

  Laba diena auginu dukra su visiska negalia ar man priklauso kompensacija dukrai 23 metai

 52. donis

  Sveiki ar vis dar galimas spec. automobilio isigyjimo kompensacijos variantas tik su automatine pavaru deze be rankinio valdymo jei med. isvada tai leidzia? kur galima rasti tai parasyta istatyme? aciu.

  • LZNS

   Šiuo metu yra visiškai nesvarbu kokia pavarų dėže įsigysite automobilį. Įstatyme to nėra parašyta, nes nebėra tokio reikalavimo.

 53. Jūratė

  Sveiki, jei protezuotas klubo sąnarys 3 kartus, ar priklauso kompensacija automobiliui? Jei taip, tai kokia suma?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi sveikatos sutrikimai kuriems esant skiriama kompensacija. Jūsų parašymą kažkiek atitinka šis punktas (klubo sąnarioankilozė(judėjimui reikalingos techninės pagalbos priemonės: neįgaliojo vežimėlis, vaikštynė, ramentai ar kt.)(pateikta gydytojų specialistų išvada). et ar jis tikrai jums tinka negalime pasakyti, reiktų kreiptis į šeimos gydytoją.

 54. Arūnas

  Išeina, kad žmogui kuris pats negali vairuoti automobilio, kompensacija nepriklauso… Tai gal ponai noretu ji pavežioti visur kur reikia? Tai jis ka, kitoks nei tie kurie gali vairuoti, ar jam tada nieko nebereikia…
  Kažkokia nesąmonė gaunasi… 10 metu prižiūriu moterį su visiška negalia, automobili pirko pritaikyta gabenti neįgalųjį su vežimėliu, ir aišku jei galetu sest prie vairo, tai sestu, bet deja, progresuojanti raumenų atrofija… Taigi vežioju ja jei kur toliau reikia, na ir vasara prie juros. Gaila kad ir tarp tokiu neįgaliųjų yra neligybe…

 55. Vytautas

  Esu trys metai po insulto.Turiu 75 proc.nudarbingumo.Dalinai paralizuota desine ranka ir koja.Judu ramento arba vaikstynes pagalba.visa tai aprasyta seimos gyditojos pazymoje ir papildomuose dokumentuose.Taciau gavau atsakyma kad neatitinku kriteriju kompansacijai gauti.Vairuotojo pazymejima turiu.Likau nesuprates tokio atsakymo.

 56. svetlana

  Laba diena,slaugau sunu jam dabar 18metų,nuo vaikystes nepertraukiamai nustatytas sunku neigalumas su slaugą, ar priklauso auto kompensacija? ir dar norejau sužinoti jei automobilis įsigytas išsimoketinai,taip pat prikaluso kompensaciją? Ačiū.

  • LZNS

   Taip, kompensaciją galite gauti. O dėl lizingo tai Sodros tinklapyje nurodoma, kad reikia pateikti „lizingo davėjo dokumentas (pažyma ar aktas) apie visos lizingo sutartyje numatytos kainos sumokėjimą ir nuosavybės teisės į automobilį perdavimą lizingo gavėjui, jei automobilis įsigytas lizingo būdu“

 57. Rasa

  Ar galima gauti kompensaciją,jeigu esu globėja uošvio, kuriam nustatyti specialieji poreikiai ir galimybė gauti lengvojo automobilio kompensaciją, bet jo vairuotojo pažymėjimas seniai pasibaigęs ir jis net negalėtų vairuoti dėl Alzheimerio, tačiau aš kaip globėja vairuotojo pažymėjimą turiu?

  • LZNS

   Deja ne, suaugusių asmenų globėjams kompensacija nėra skiriama.

 58. Eva

  Turime pagal nustatytus kriterijus galimybe gauti kompensaciją, tačiau yra antstoliai. Ką tokiu atveju daryti, ar ta kompensacija būtinai yra pervedama i sąskaitą, kas reiks tu pinigu nuskaityma antstoliams.

 59. Deivodas

  Sveiki as pirma karta jimsu kompencasija automobiliuj mono ne darbingumas Ira 45% ir šeimos daktaras sako kad netgi gali sumažinti neįgalumą ar taip gali būti

  • LZNS

   Ar jūs planuojate nustatinėti tik specialius poreikius ar ir darbingumo lygį?
   Jeigu planuojate nustatinėti tik specialiuosius poreikius, tai rašote prašymą, kad nustatinėtų tik specialiuosius poreikius ir nustatyto darbingumo lygio jums niekas nekeis, nes jo tiesiog nenustatinės.
   Jeigu planuojate nustatinėti ir darbingumo lygį, tai yra pildomas gebėjimų klausimynas, kuriame yra 2 klausimai, kurie aptaria jūsų galimybes naudotis viešuoju ir privačiu transportu.
   – 0 balų – Naudojasi vie-šuoju ir privačiu transportu sava-rankiškai ir saugiai (nekel-damas grėsmės sau ir (ar) aplinkiniams), su-vokdamas veiks-mų prasmę
   – 1 balas – Naudojasi viešuoju ir privačiu transportu savarankiškai ir saugiai, kartais reikalingos pagalbinės priemonės (turėklai, ramentai, lazdos ir kt.), kartais reikia kito asmens pagalbos (suteikti informaciją, paraginti ir kt.)
   – 2 balai – Viešuoju ir privačiu transportu gali naudotis tik padedamas kito asmens, visada reikalingos pagalbinės priemonės (turėklai, ramentai, lazdos ir kt.). Pagalbinės priemonės suteikia galimybę naudotis neįgaliesiems pritaikytu viešuoju ir privačiu transportu, esant pritaikytai susisiekimo infrastruk-tūrai
   – 3 balai – Gali naudotis tik neįgaliųjų poreikiams pritaikytu viešuoju ir privačiu transportu, esant pritaikytai susisiekimo infrastruktūrai. Visada naudojasi pagalbinėmis priemonėmis (turėklais, ramentais, lazdomis ir kt.)
   – 4 balai – Reikalinga nuolatinė kitų asmenų pagalba. Gali naudotis tik specialiuoju transportu (greitosios pagalbos, ar kitu specialiai neįgaliesiems vežti pritaikytu transportu)
   Priklausomai nuo surinktų balų iš visų klausimų, gali koreguotis darbingumo lygio procentas. Rekomenduotume perskaityti visą klausimyną, kad iš anksto žinoti visus klausymus ir parinkti tinkamiausius atsakymus https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 60. Deividas

  Aš tik kad skirtų kompecacija automobiliuj

 61. Algimanta

  Laba diena,
  Man yra V stadijos inkstų nepakankamumas, esu dializuojamas. Buvo nustatytas antro lygio apecialusis nuolatinės slaugos poreikis.
  Ar aš galiu pretenduoti į lengvojo automobilio įsigijimo išlaidų kompensaciją? Teises turiu.
  Jei taip, kokius dokumentus reikia pateikti?

 62. Arvydas

  Esu darbingas 40 procentu neigaluma turiu iki 2022m.Esu po 3 stuburo operaciju sunkiai valdomos kojos noriu pirkti automobili ar reikia vel praeiti is naujo komisija darbo lygiui nustatyti ar reikia pereiti kitokia komisija automobilio kompensacijai gauti.

  • LZNS

   Norint gauti lengvojo automobilio kompensaciją, nereikia nustatinėti darbingumo lygį, pakanka nustatyti tik specialiuosius poreikius (lengvojo automobilio įsigijimo kompensacijos spec. poreikis). Bet visvien reikia gauti šeimos gydytojo siuntimą su reikiamais dokumentais ir pateikti juos NDNT.

 63. Arvydas

  Motinai 85m buvo nustatytas vidutinis specialus poreikis. Pries pora metu motinai kirto insultas ir ji dabar nepaeina ir be lazdu nepastovi.Norejome perziureti ir perduoti komisijai duomenis del judejimo negalios,bet seimos daktare neformina dokumentu motivuodama tuo ,kad neturi laiko,o po darbo zezada dirbti.Noreciau pasiteirauti kur dar galeciau kreiptis

  • LZNS

   Galite kreiptis į Gydymo įstaigos vadovybę su prašymu, kad jūsų mamai būtų nustatyti specialieji poreikiai. Įstaigos vadovas tikrai atsižvelgs į jūsų prašymą ir gydytoja bus paraginta sutvarkyti reikiamus dokumentus. Taip pat jeigu yra galimybė siūlytume pakeisti gydytoją.

 64. Eglė

  Sveiki, vyras turi regėjimo negalią. Darbingumas 20 proc. . Nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalvos) poreikis. Auginam tris vaikučius. Jis vairuotojo pažymėjimą turi. Ar galime kreiptis dėl lengvatos automobiliui. Ačiū

  • LZNS

   Kriterijų sąraše, kurio pagrindu skiriamos kompensacijos, nėra įrašytos regėjimo negalios ligos, tik judėjimo sutrikimai. Taigi kompensacija deja nepriklauso.

 65. Arunas

  Sveiki, norėjau paklausti, as buvau pasinaudojus dar kai buvo 1260€ tai buvo 2016m.bet automobilio nesilaikau 5m.Pradejus automatiniai pavarų dezei,biret, pardaviau, ar man galima pasinaudoti 2560€ išmoka.
  Pagarbiai Arunas

  • LZNS

   Galite pasinaudoti išmoka tik praėjus 6 metams po kompensacijos gavimo, t.y. 2022 metais. Anksčiau kompensacijos nėra skiriamos net ir sugedus automobiliui.

 66. Ginta

  Laba diena, turiu invalindumą 60% nedarbinga sergu riaumatoidiniu artritu ir stuburo operacija nutirpus viena koja. Ar galiu tikėtis kompensacijos transporto priemonei įsigyti?

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate yra surašyti visi kriterijai, kuriais reminatis skiriama kompensacija, deja negalime jūsų atveju pasakyti ar kompensacija priklauso. Galite pasiteurauti šeimos gydytojo ar jūsų turimi sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių nustatymo kriterijus.

 67. Deividas

  Sveiki turų jums klausimą jei neskiria transporto priemonei kompensacija neįgalumo skyrius ar galima kur nors kitur kreiptis

  • LZNS

   Deja nežinome kas dar gali finansuoti automobilio įsigijimą, nebent bankai imant vartojimo paskolą, bet tai yra labai brangu.

 68. Jolanta

  Sveiki,mano dukra nuo vaikystės su visiška negalia,aš mama,gaunam slaugą,globą ji serga cerebliniu paralyžium,visiškai nevaikšto,tuoj sukaks 30 metų,ar ir galėčiau kreiptis dėl kompensacijos automobiliui?Ačiū

 69. Artūras

  Turiu pirma grupe su visiška negalia, mane slaugo sesuo, ar man priklauso kompensacija įsigyti mašinai kad mane galėtų kur reikia nuvežti?

  • LZNS

   Ar jums slauga nepertraukiamai nustatyta nuo vaikystės?

 70. Marius

  Sveiki, auginame 3 metų vaiką, kuris turi vidutinio laipsnio neįgalumą. Taip pat yra nustatyta pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis, mama už tai gauna slaugos išmoką. Ar galima gauti kompensaciją automobiliui?

  • LZNS

   Kadangi nustatytas priežiūros poreikis, o ne slaugos, kompensacija deja nepriklauso. Kompensacija skiriama tik jeigu yra nustatyta slauga?

 71. Deividas

  Laba diena aš turų 40% neįgalumą ir mane nuoriu darbintis bet darbdavius sako sotk į darbo biržą ir jis mane iš ten pasiims ir gaus puse metu išmokas o gal eina kitaip gauti darbdaviuj išmoka ar būtinai turi stoti į biržą diekui iž atsakima

  • LZNS

   Taip, jums būtinai reikia stoti į darbo biržą, kad darbdavys gautų paramą jūsų daliniam darbo užmokesčio kompensavimui.

 72. Dalia

  Laba diena. Dukra serga nuo 11 metų, buvo nustatytas sunkus neįgalumas ir specialioji pagalba priežiūra. Sukakus 18 metų, pablogėjus sveikatai, skirta slauga. Ar priklauso automobilio kompensacija?

  • LZNS

   Deja nepriklausi, nes kompensacija skiriama toms šeimoms, kurių vaikams ir iki 18 m. buvo nustatyta slauga.

 73. Sigitas

  Laba diena,
  Norėčiau sužinoti, jei kompensaciją už automobilį gavau 2015 rugpjūčio męn. (sumokėjo SODRA). Kada vėl galėčiau kreiptis dėl kompensacijos? Ar tai tūrėtų būti š.m. rugsėjo mėn.? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Taip, tai būtų 2021 m. rugpjūčio – rugsėjo mėn.

 74. Teresa

  Ar kompensacija priklauso tik lengvajam automobiliui? Ar negalima įsigyti elektrinio triračio?

  • LZNS

   Šios dvi kompensacijos yra skiriamos skirtingų institucijų. Jums gali priklausyti abi kompensacijos priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų. Tik tarp kompensuojamų priemonių nėra elektrinio triračio, gal jūs turėjote omenyje skuterį ar kitą priemonę?

 75. julija.luneckiene@gmail.com

  Sveiki, as esu neigali po insulto. Mano neigalumas 20%. Automobilis pirktas pries 6 metus. Ar turiu teise i kompensacija. Kai buvo perkamas automobolis gavau, o dabar uz ekslotacijos islaidas.

  • LZNS

   Kompesnacija skiriama pagal esamus sveikatos sutrikimus nepriklausomai nuo nustatyto darbingumo lygio. Visi kriterijai, kuomet skiriama kompensacija surašyti straipsnyje po kuriuos komentuojate.
   Iš jūsų klausymo nesupratau ar jūs jau buvote gavę kompensaciją? ar norite gauti kompensaciją už turimą automobilį kuriam jau buvote gavę kompenacija? kokias ekploatacines išlaidas turite omenyje?

 76. Sandra

  Sveiki norejau paklausti per kiek laiko galima parduoti automobili gavus kompensacija?

  • LZNS

   Gavus kompensaciją, automobilį galite parduoti kada norite.

 77. Neringa

  Laba diena. 7 metų vaikui nustatyta sunki negalia ir antro lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Ar galiu gaut kompensaciją automobilio įsigijimo išlaidoms?

  • LZNS

   Taip, galite gauti kompensaciją automobilio įsigijimui.

 78. Daiva

  Sveiki. Uošviui nustatytas pirmas slaugos lygis, gavo ir automobilio įsigijimo kompensaciją. Vairuotojo pažymėjimo neturi, ar ji globodama galiu gauti kompensaciją?

  • LZNS

   Ne, negalite, nes kompensacija skiriama tik turintiems vairuotojo pažymėjimą.

 79. Lina

  Kodėl šeimos nariai negali gauti kompensacijos automobilio įsigijimui? Pavyzdžiui, mano atveju, aš neturiu vairuotojo pažymėjimo, bet mane visur lydi mama, nes man reikia pagalbos išlipant iš automobilio ir įlipant į jį?

  • LZNS

   Ar jums yra nustatyta slauga? Galbūt ji nustatyta nepertraukiamai iki 18 metų?

 80. Valerijus

  Sveiki. Esu nusipirkes prieš 2 metus automobilį, bet pirkimo-pardavimo sutartis yra pamesta. Ar galima gaut kompensacija be šio vienintelio dokumento?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Regitrą ir jie išduos jums pirkimo pardavimo sutarties kopiją.

 81. Lina

  Slauga man buvo sumažinta, kai sukako 18.

 82. Inesa

  Laba diena. Tėvukui 79, jis yra II grupės invalidas, be termino ( 24 m. su dirbtiniu klubo sąnariu), tačiau neturi vairuotojo pažymėjimo. Ar nusipirkus automobilį, priklauso jam kompensacija ?

  • LZNS

   Jeigu neturi vairuotojo pažymėjimo, tai kompensacija nepriklauso.

 83. Daiva

  Sveiki,turiu dukra,jai 20metu. Nuo vaikystes turejo sunkia negalia su slaugos poreikiu,dabar jau suaugusiai nustatytas 10% darbingumas ir pirmo lygio slauga.NDNT aiskina kad mums nepriklauso automobilio isigyjimo kompensacija. Noreciau zinoti ar tai tiesa? Vairuotojo pazymejima turiu.

  • LZNS

   Jeigu jūsų dukrai nepertraukiamai iki 18 metų ir po 18 metų sukakties buvo nustatyta slauga, kompensacija jums priklauso, tik NDNT jums jokios pažymos neišduos. Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, turi pateikti NDNT išduotą pažymą apie neįgaliam vaikui nustatytą specialųjį nuolatinės slaugos poreikį, neįgalaus vaiko gimimo liudijimą.

 84. Rasa

  Kokių patvirtinančių dokumentų apie pirkimą ir automobilio kaina reikia norint gaut kompensaciją, jeigu perki ir paprasto žmogaus?

 85. Anna

  Laba diena, isigijau automobili lizingo budu, t.y. dar vis vyksta isperkamasis laikotarpis. Pasirasiau pirkimo sutarti 2017 metais, o 2022 metais, lapkricio menesi baigiasi lizingo issimokejimo laikotarpis su likutine verte apie 3000 euru, kuriuos turesiu sumoketi per 10 darbo dienu. Nuo siu metu, mazdaus spalio menesio turiu teise i kompensacija. Ar galiu forminti dokumentus, kad gauciau ta kompensacija ir galeciau padengti lizingo dali?
  Ar tureciau prasyti banko, kad pateiktu realu isiskolinimo israsa ir likutini mokejima?
  Labai dekoju uz atsakyma.

  • LZNS

   Sodros tinklapyje nurodoma, kad reikia pateikti lizingo davėjo dokumentą (pažymą ar aktą) apie visos lizingo sutartyje numatytos kainos sumokėjimą ir nuosavybės teisės į automobilį perdavimą lizingo gavėjui, jei automobilis įsigytas lizingo būdu. Tai reiškia, kad kompensaciją bus galima gauti tik išmokėjus visą sumą.

 86. Remigijus

  Norėjau paklausti serga išeitinė sklerozė man kairė koja uztirpus yra ir pavaikciojus daugiau visai už tirpsta. Ar galėčiau gauti konpencacija.

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentavote, surašyti visi sveikatos sutrikimai, kuomet yra skiriama kompesacija. Paskaitykite, ir jeigu radote jūsų sveikatos sutrikimus atitinkatį punktą, tuomet priklauso. Galėtumėt dar kreiptis į šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus į NDNT dėl spec. poreikių nustatymo. Šeimos gydytojas arba specialistai, pas kuriuos jus nukreips nustatys ar galite gauti kompensaciją.

 87. dukra

  Sveiki mamai nustatyta 2 lygio dideliu poreikiu slauga . Gavau lapa del lengvojo auto spec isigijimo kompencacijos. Mama pensinio amziau teisiu neturi gyvena pas mane ,ja rupinuosi as .Ar as galiu gauti kompensacija isigyti ar pritaikyti pagal jos poreiki automobili?

  • LZNS

   Ne, negalite. Jeigu slauga nustatyta po 18 metų, tai parama skiriama tik tam asmeniui, kuris pats vairuoja automobilį.

 88. Barbara

  Sveiki. Mes su vyru auginam dukrą autistę, kuri dėl psichikos sutrikimo gali judėti tik nuosavu automobiliu. Dukra jau pilnametė ir turi sunkią negalę. Turim lizinguojamą automobilį . Lizingo gavėjas – mūsų šeimos verslas (UAB). Ar mes galim pretenduoti į kompensaciją?
  Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jūsų dukrai iki 18 metų ir po pilnametystės sukakimo buvo nepertraukiamai nustatyta slauga, tai galite gauti kompensaciją. Sodra nurodo, kad kompensacija išmokama, kai yra išmokėta visa lizingo suma ir automobilis tampa jūsų nuosavybe.

 89. Dalia

  Sveiki. Po persirgto poliomielito paralyziuota desinė koja.
  22 metus vairuoju mašiną su automatine pavarų dėže. Kol buvo „gyvas“ Puntukas(ačiū jam!), tam, kad galėčiau vairuoti, mano sveikajai kairei kojai buvo sukeisti stabdžio ir akseleratoriaus pedalai. Ir-viskas! Ką kiti daro su desine, aš-su kaire. Ar dabar galiu tikėtis, įsigijus kitą mašiną, kad atsiras meistrų, kurie tai atliks, ir dar dokumentą gausiu?Kur tai galėtų padaryti?

 90. Dovilė

  Sveiki. Auginu 9 metų neįgalų sūnų. Jam nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Ar man priklauso kompensacija lengvojo automobilio įsigijimui ir jo techniniui pritaikymui?

  • LZNS

   Deja ne, kompensacija priklauso tik jeigu nustatyta slauga.

 91. Laisvydas

  Laba diena. Man nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatines prieziuros poreikis. Ar galiu kreiptis del kompensacijos automobiliui? jeigu gausiu kompensacija automobiliui ar toliau bus mokami pinigai uz specialusis nuolatines prieziuros poreiki ?

  • LZNS

   Esant nustatytams priežiūros pagalbos galite kreiptis dėl lengvojo automobilio kompensacijos skyrimo. Jis bus skirta jeigu turite judėjimo sutrikimų ir atitinkate kriterijus gauti šią kompensaciją. Jeigu kompensacija bus skirta, bus mokami priežiūros pinigai.

 92. Daiva

  Laba diena mano dukrai nustatyta antro lygio slaugos poreikis jau yra 4 metai dabar. Aš teisiu neturiu tai ar gali mano sūnus kuris turi teises ir perka automobili kreiptis dėl kompensacijos. Vaikai yra ne vieno tėvo tai ar reikia gimimo liudijimo sūnaus? Ir dar sūnaus deklaruota gyvenamoji vieta skiriasi nuo mano su dukra tai ar duosta kompensacija norim sužinoti.

  • LZNS

   Jei šeimos, auginančios neįgalų vaiką, narys, kuris kreipiasi dėl kompensacijos skyrimo, neturi vairuotojo pažymėjimo, šį pažymėjimą gali pateikti jo sutuoktinis arba kartu gyvenantis ir bendrą ūkį tvarkantis asmuo.
   Bendrai gyvenantys asmenys – sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikai (įvaikiai) iki 18 metų; neįregistravę santuokos ir bendrą ūkį tvarkantys pilnamečiai ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų.

   Į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį taip pat įskaitomi nedirbantys (taip pat savarankiškai nedirbantys) arba dirbantys (taip pat savarankiškai dirbantys), jeigu per mėnesį jų gaunamos pajamos yra mažesnės kaip 1 valstybės remiamų pajamų dydis, nesusituokę ir savo vaikų (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos, o kai švietimo įstaigose nustatoma vėlesnė mokslo ar studijų metų pradžia negu rugsėjo 1 diena, pilnamečiai vaikai (įvaikiai), tais pačiais kalendoriniais metais baigę bendrojo ugdymo programą ir įstoję mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoti į aukštąją mokyklą, į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį įskaitomi ir laikotarpiu nuo rugsėjo 1 dienos iki dienos, kurią švietimo įstaigose prasideda mokslo ar studijų metai.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published