Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Netekto darbingumo pensija (TURINT DARBO STAŽĄ)

18

Netekto darbingumo pensijos skiriamos ir mokamos remiantis LR valstybinio socialinio draudimo pensijų įstatymu

Kas gali gauti pensiją?

Asmenys, netekę 45% ar daugiau darbingumo ir atitinkantys nustatytus reikalavimus (turi teisę gauti netekto darbingumo pensiją). Netekto darbingumo pensija skiriama, jei:

 • Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba Jus pripažino nedarbingu ar iš dalies darbingu;
 • Turite minimalų stažą (žiūrėti minimalaus stažo lentelę).

Kokius dokumentus pateikti?

 1. prašymą skirti senatvės pensiją.
 2. pasą arba asmens tapatybės kortelę (arba leidimą gyventi Lietuvoje);
 3. jei anksčiau nesate pateikę:
 • dokumentus, įrodančius stažą, įgytą iki 1993 m. gruodžio 31 d. (darbo knygelę, stažo pažymėjimus, išduotus buvusių darboviečių ar archyvų ir kt.);
 • karinį liudijimą (jei atlikote karinę tarnybą iki 1994-12-31);
 • santuokos ar ištuokos liudijimą (jeigu buvo pakeista pavardė, o stažą įrodančiuose dokumentuose nurodyta ankstesnė pavardė).

Netekto darbingumo pensijai apskaičiuoti imamos visos Jūsų nuo 1994 m. sausio 1 d. gautos pajamos.

Kada kreiptis į „Sodrą“?

Iškart, kai Jūs esate pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu. Jei kreipsitės vėliau, Jums bus išmokėta pensija už laikotarpį nuo darbingumo lygio nustatymo, bet ne daugiau nei už 6 mėnesius, buvusius iki prašymo su visais reikiamais dokumentais ir duomenimis gavimo „Sodros“ skyriuje.

Stažas, kurio reikia netekto darbingumo pensijai gauti

Minimalaus ir būtinojo valstybinio socialinio pensijų draudimo stažo reikalavimai nustatomi pagal nedarbingo ar iš dalies darbingo asmens amžių pripažinimo nedarbingu ar iš dalies darbingu dieną, t. y. kuo vyresnis toks asmuo, tuo daugiau stažo yra reikalaujama.

BŪTINASIS STAŽAS NETEKTO DARBINGUMO PENSIJAI GAUTI

Netekto darbingumo pensijos apskaičiavimas

Netekto darbingumo pensijos dydis priklauso nuo Jūsų darbingumo lygio, įgyto stažo, apskaitos vienetų skaičiaus bei Valstybinio socialinio draudimo fondo Tarybos patvirtintų apskaitos vieneto vertės ir bazinės pensijos dydžių.

Socialinio draudimo pensijos sandara:  bendroji ir individualioji dalys.

Netekto darbingumo pensijos bendrosios dalies apskaičiavimas

Netekto darbingumo pensiją sudaro dvi dalys:

BENDROJI PENSIJOS DALIS:
camera Roll

 • Bendroji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo ir bazinės pensijos dydžio tais metais, kai žmogus išeina į pensiją bei nustatyto netekto darbingumo lygio;
 • Bazinis pensijos dydis kasmet indeksuojamas;
 • Pagal nustatytą netekto darbingumo lygį nustatomas netekto darbingumo lygio daugiklis;
 • Vieni stažo metai įgyjami, jei darbdavys ar žmogus savarankiškai per metus sumoka pensijų socialinio draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra ne mažesnė nei 12 tais metais nustatytų minimalių mėnesio atlyginimų (MMA);
 • Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga dalis metų stažo. Per vienus metus negalima įgyti daugiau nei metų stažo;
 • Minimalus ir būtinasis stažas netekto darbingumo pensijai nustatomas pagal asmens amžių dėl pensijos kreipimosi dieną.
 • SVARBU:Į stažą taip pat įskaitomi laikotarpiai, kai asmuo gavo ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo, dalinio darbo, netekto darbingumo socialinio draudimo išmokas.

INDIVIDUALIOJI PENSIJOS DALIS:
camera Roll (1)

 • Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgytų pensijos apskaitos vienetų (taškų) sumos, apskaitos vieneto (taško) vertės tais metais, kai žmogus kreipiasi dėl pensijos bei nustatyto netekto darbingumo lygio;
 • Pagal nustatytą netekto darbingumo lygį nustatomas netekto darbingumo lygio daugiklis;
 • Apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojama;
 • 1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra 12 tais metais nustatytų vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 2018 m. VDU siekia 808,70 Eur.
 • Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga apskaitos vieneto (taško) dalis. Sumokėjus daugiau įmokų, įgyjama daugiau apskaitos vienetų (taškų). Didžiausia galimų įgyti taškų suma per metus – 5.
 • SVARBU:Apskaičiuojant taškus, atsižvelgiama ir į ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros, dalinio darbo, socialinio draudimo išmokas.
Netektas darbingumas, procentais Daugiklis
45 0,500
50 0,625
55 0,750
60 0,875
65 1,000
70 1,071
75 1,143
80 1,214
85 1,286
90 1,357
95 1,429
100 1,500

Reikalingi dokumentai netekto darbingumo pensijai gauti

Puslapiai 1 2

Komentarai 174

 1. Eugenija

  Sveiki.Turiu 55 proc.netekto darbingumo,bet dirbu pilnu etatu po 12val.Pritaikytas NPD-308.Dar gaunu 198 eur.salpos pensijos(nes iki1994m.pagimdziau 5vaikus) Neigalumo jokiu ismoku neimu,nes pasirinkau didesne salpos pensija.Noreciau paklausti,ar teisetai man atskaito PSD(sveikatos mokesti) -72eur. beje,kiekviena menesi skirtingai?Man birzeli bus 62m.turiu 19m.9men. darbo staza. Aciu.

  • LZNS

   PSD moka visi asmenys dirbantys pagal darbo sutartis, nepriklausomai turi jie negalią ar ne. O kodėl jums kas mėnesį atskaito vis kitą sumą reiktų klausti pas buhalterę.

 2. Nijolė

  Sveiki,darbingumas 55% darbo stažas 12m.10mėn.,amžius 59 ar galiu gauti šalpos ar kokia kita išmoką. Ačiū.

  • LZNS

   Kad jums būtų skirta Sodros pensija, jums trūksta stažo (59 metai: Minimalusis stažas 14 metų 6 mėn.). Nenurodėte kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė neįgalumą, tai negalime pasakyti ar jums gali būti skirta šalpos pensija.

 3. Natalja

  Sveiki,esu su onko-lyga ,2008m.buvo-35% darbinga, nuo 2010-2016m.buvo 40% darbinga, nuo 2016m.yra 55% darbingumo {45%-nedarbinga}. Pakartotina komisija paliko 55%.
  Kodel taip staigiai pasikeite % ,nes organai neataugo ir visas komplekacijos po operacines,išliko.?

 4. Aurelija

  Sveiki, dabar sunui 27 metai ir pirmakart nustatytas neigalumas,nors susirgo sizofrenija daktaru nustatyta kai buvo 18 m. 22 metu , buvo paguldytas su psihoze i ligonine. per visa ta laika dirbes bendroj sumoj 10 menesiu. Neigaluma neformino,nesutiko,tokia liga….Nustatytas 50 proc. neigalumas,siunte komisija i Klaipedos socialines paramos skyriu,papildomu 10 proc. Kai jis nuejo,grubiai atsakyta,jog nepriklauso.Ju teigimu komisija turejo duoti ta 10 proc. Vienu zodziu kodel rasau?Viskas ivyko katik,Gal yra terminai, nes isvis nieko nezinau apie invalidumo nustatymo taisykles. Liga progresuoja,gulint ligonineje , daktaro iniciatyva pasiseke apiforminti ,be to juk tik metams….As dirbu uzsienyje,islaikau ji, buta ,kur jis gyvena, nelengva..Privatus psichoterapeutasbutinas,nes kur pries tai buvo daktare net invalidumo nesiule,nepaaiskino,kad iki 26m reiktu…tik suleisdavo injekcija ir tiek..kokioj vietoj reikia suklusti,juk nedirbes praktiskai, neformino neigalumo iki 26 m, tai ateity bus visiskas vargsas,jeigu kas man atsitiktu.Jeigu nebus stazo tai ir bus tik tokia ismoka? kokios pagalbos gali gauti sitoks ligonis? Ar galetumete idet nuorodas,Aciu

 5. Nijolė

  Neįgalumas nustatytas 2019.03.28.Tai gal savyvaldybė ka nors moka.

 6. Mildute

  Laba diena,
  Kas gali padėti apskusti NDNT sprendimą.
  Gal turite kontaktus

 7. g.

  Sveiki, prieš kelias dienas Sodra pranešė, kad nutraukia man šalpos pensijos mokėjimą, nes nedarbinga buvau pripažinta vėliau nei 26-erių. Iš tiesų man 2002, kai buvau 14, buvo pripažintas neįgalumas, bet sulaukusi pilnametystės jo neatnaujinau. 27-erių vėl buvau pripažinta neįgalia, po metų komisija patvirtino neįgalumą nuo vaikystės. Trejus metus šalpos pensiją gavau, niekas neužkliuvo. Ar toks Sodros sprendimas pagrįstas? Jeigu taip, ar egzistuoja galimybė nustatyti nedarbingumą atgaline tvarka, motyvuojant komplikuota ligos eiga? Man diagnozuota schizofrenija, nuo paauglystės stacionare gulėjau beveik dešimt kartų, darbo stažo neturiu. Ačiū.

 8. Rytis

  Sveiki,
  Tapau nedarbingu 21 m. amžiaus, dabar jaučiuosi geriau, todėl dirbu pagal individualia veiklą. Norėčiau gauti netekto darbingumo pensiją, tačiau individualios veiklos įmokos neįgaliajam yra mažos. Klausimas – ar pradirbus 2 metus galėčiau tikėtis gauti tokią pačią netekto darbingumo pensiją kaip dirbant kitam darbdaviui pvz gaunant 600 į rankas?

  • LZNS

   Informaciją apie stažą dirbant pagal individualią veiklą jums geriausiai papasakos Sodra. Visa „Sodros“ informacija telefonu – 1883 arba (+3705) 250 0883

 9. Antanina Afanasjeva

  2017m.baigesi invalidumo terminas, tais paciais metais isejau i pensija. Buvo nustatyta 50procentu neigalumas. Bet seimos daktare sake pazymejimas nebereikalingas ir nenukreipe i komisija. Bet jug as neisgijau ir esu neigali reumatinis artritas osteoporoze, dabar dar reikalinga operacija peties sanario endoprotezas. Man reikalingas neigalumo pazymejimas butinai.

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui, asmenims nustatomas specialiųjų poreikių lygis ir duodamas pažymėjimas, kuris suteikia tokias pačias teises kaip ir neįgalumo pažymėjimas. Kreipkitės į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (reikia turėti 2 nuotraukas) ir jums nustatys specialių poreikių lygį.

 10. Janina Bakšienė

  Sveiki, ar po neįgalumo grupės nustatymo, praėjus kuriam laikui/ pvz. 6mėn./ pablogėjus sveikatai, galiu kreiptis dėl neįgalumo grupės pakeitimo.

  • LZNS

   Galima, jeigu gydytojas manys, kad pasikeitus sveikatos būklei atsirado kriterijai, kad būtų nustatytas mažesnis darbingumo lygis.

 11. Danguolė Leišienė

  Sveiki,vyras turi 45% nedarbingumo lygį dėl stuburo.Dirba,nes iš invalidumo pensijos pragyventi negali.Darbo stažą turi.Pablogėjus sveikatai gydėsi,bet sveikata nepagerėjo.Šeimos gydytoja siuntė į komisiją nedarbingumo lygiui nustatyti.Komisijoje jam buvo paaiškinta,kad paskyrus 75%nedarbingumo lygį,jis pensijos iš viso nebegaus,nes nuo 2019 metų kovo mėn.išėjo naujas įstatymas.Dirbt pilnu etatu,kad ir palengvintom sąlygom nebegali.Kaip jam pragyventi,jei nedarbingumą perskaičioti gali,bet tada nebetektų neįgalumo pensijos?

 12. Danguolė

  Sveiki.2018-12-13 nustatytas 15% darbingumo lygis iki 2019-10-12(senatvės pensijos) ir nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis neterminuotai.
  Kada ir kokių veiksmų reikia imtis ,kad:
  1) būtų mokama neįgalumo pensijas (ne senatvės)
  2) būtų pratęstas neįgalumo pažymėjimo galiojimas
  Ar bus perskaičiuota spec.poreikiu išmoka,(dabar gaunu 114 eurų)
  Ačiū.

  • LZNS

   1. Sukakus senatvės pensijos amžiui jūs kreipsitės į sodrą dėl pensijos skyrimo. Sodra paskaičiuos kuri pensija yra didesnė, tą ir mokės.
   2. Prieš sukankant pensijos amžiui reikia kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą ir jums turėtą darbingumo lygį prilygins specialių poreikių lygiui ir išduos tai pažymintį pažymėjimą. Jis suteikia lygiai tas pačias lengvatas kaip ir neįgalumo pažymėjimas.
   3. Kadangi jums Specialių poreikių išmoka paskirta neterminuotai, ji be jūsų atskiro kreipimosi nebus perskaičiuota.

 13. Jolanta Bagdoniene

  Laba diena .jeigu gaunu nedarbinguma 60% ir laikinai dirbu 1 men .uz minimalu atlyginima,tai ar gausiu viska pilnai ir uz nedarbinguma ir uz invaliduma.
  Dekoju.

  • LZNS

   paskambinkit mums te. 852691308 ir pakonsultuosime.

 14. Asta

  Laba diena, darbingumo lygis 30%. Kokia tai grupe pagal senesnius nustatymus? Ir ar galiu as dirbti? Aciu

  • LZNS

   Pagal seną sistemą antra grupė.
   Dirbti galite tiek kiek jums leidžia sveikata nors ir visu etatu.

 15. Inga

  Sveiki. Turiu toki klausyma. Tevui nustatytas nedarbingumas 80% . Darbo stazas 40metu. Kodel jam priskaiciuota invalidumo ismoka buvo paskaiciuota butent uz tuos metus kada pas ji buvo gaunamos maziausios pajamos?

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokiais būdais Sodra apskaičiuoja pensijos dydį nes tuose formulių labirintuose neįmanoma nieko suprasti. Siūlome raštu kreiptis į Sodrą ir pateikti prašymą išaiškinti kodėl buvo pasirinktas tas laikotarpis ir kodėl negalėjo būti parinktas kitas laikotarpis.

 16. Marius

  Sveiki turejau invaliduma 45% darbinkumo ,bet seis metais man nutrauke ar galiu aiti pakartotinai ja gauti ?

  • LZNS

   Patikslinkit prašau klausymą. Ką reiškia nutraukė invalidumą?

 17. Aldona

  Turiu neigaluma is vaikystes, buvo 3 gr., po to nustatytas darbingumo lygis 50% neterminuotai. Pries 11 metu, nuo 2008 pagal pateiktus dokumentus ir ivertinus darbo staza/pajamas buvo perskaiciuota mokama nedarbingumo pensija. Tuo metu darbo stazas buvo 15 metu. Iki 2010 metu dar dirbau samdomu darbuotoju ir buvo mokamos VSD ir PSD imokos, stazas jau buvo 17 metu. Nuo 2010 turiu individualia imone ir pagal istatymus IĮ savininkas ar MB narys turintis neįgalumą gali nemokėti VSD ir PSD įmokų, tad šios įmokos ir nebuvo mokamos. Klausimai dėl darbo stažo, kai ateis laikas gauti Senatvės pensiją (ji dar tik už 13 metu pagal šiuo metu galiojantį pensijinį 65 m. amžių):
  – ar laikotarpis nuo 2010 metų bus iskaičiuojamas į darbo stažą, kai yra dirbama, bet turint nedarbingumą nemokamas VSD ir PSD?
  – ar laikotarpis bus iskaičiuojamas į darbo stažą, kai bus nedirbama ir turimas nedarbingumas be termino? – tarkim uždarius įmonę.
  – ar reikia moketi bent VSD, kad butu skaiciuojamas darbo stažas, o PSD nemokėti?
  Aciu

 18. Nijolė

  Laba diena. Darbingumas 55 % nustatytas 2019.03.27, stažas 12m.11men.27d amžius kai nustatė darbingumą 59 metai buvo, ar galima gauti šalpos neįgalumo pašalpa. Ačiū.

  • LZNS

   Kokios rūšies pensija gali jums priklausyti geriausia yra kreiptis į SODRĄ (+3705) 250 0883 info@sodra.lt, kad pagal jūsų individualius duomenis suteiktų tiksliausią konsultaciją.

 19. Raimondas

  Naujas kriterijų aprašas ir totalus neįgalumo pensijų sumažinimas yra visiškas neįgalius asmenis trypiantis požiūris. Turėjau 40% darbingumą iki pensinio amžiaus ,tačiau stipriai
  blogėjant sveikatai vėl buvo kreiptasi į NDNT, kur buvo atstatytas darbingumas! Apskundus
  sprendimą, buvo grąžintas neįgalumas, tačiau tik 50%, o pensija sumažėjo per pus. Nelabai
  skaniai kvepia tokie sprendimai atimant pragyvenimo šaltinį iš labiausiai pažeidžiamo visuo
  menės sluoksnio!

 20. Asta

  Dukra nuo 3m. turejo negalia VCP, sulaukus pilnametystes kas du metus jei buvo skiriamas 35% darbingumas taip tesiasi kuri laika, bet siais metais 2019 07 31 gavom atsakyma, kad jos darbingumas 45% nei ligos kodas, nei savarankiskumas niekas nepasikeite. Tik israse is tarnybos prisidejo dar vienas apribojimas, kurio nebuvo -kelimas iki 10kg. Kokiu pagrindu ir kodel nera atliekamas savarankiskumo testas? Ji nepasidaro sau valgyti, susirgus yra globojama, nepaliekama viena nakciai ir siaip niekada nera buvusi ilgiau viena negu 12val. nesusipjausto sau maisto, poliklinikoje turiu kalbeti ir israsyti viska as(mama), ilipus ne i ta autobusa vaziuoja visa seima jos ieskoti, nes ji nelabai gaudosi.. Dukra dalyvavo savyvaldybes projekte tai ten ji galedsvo buti 1val. po to turedavo ilsetis o jusu israsas ja padare praktiskai sveika.Atsakykite kodel taip abejingai ziurite i zmones su negalia.

 21. Arnas

  Sveiki
  Esu 75% nedarbingas, turiu 1 grupes neigaluma, paraližuota dalis koju, todėl sunku vakščioti, negaliu pats užsidėti avalynės, neturiu savo gyvenamo ploto, paskyrė man 166eu pašalpa, man 48metai, darbo stažas 13 metų, prieš tai dirbau ststybose, dabar tokio darbo jau negsliu dirbti, kaip pragyventi iš tokios pašalpos, dar reikia sumokėti už kambario nuomą 70eu. Patarkite kaip pragyventi iš tokios pašalpos ir ar dar gaima kažkur kreiptisdėl papildomos pašalpos?

  • LZNS

   Kreipkitės į savivadybės socialinį paramos skyrių, nes jie teikia įvairią paramą ir pagalbą. Taip pat pasiteiraukite apie galimybę kompensuoti dalį b9sto nuomos išlaidų.

 22. Jurate

  Laba diena darbingumas yra 55%,esu dirbanti ,kelių mėnesių laikotarpyje baigsis invalidumas,dabar jokios šalpos pensijos negaunu,kadangi nebuvo reikiamo stažo.ar gausiu prasitesus invalidumo kažkokia išmoka,jei man 32m ir stažo bus 1metai ir trys mėnesiai?iš anksto dėkoju .

 23. Sandra

  Laba diena, noreciau paklasti. Ar turintys invaliduma yra drausti, jei nedirba ir nestovi darbo birzoj? Ir ar tai priklauso nuo nedarbingumo lygio?

  • negalia

   Apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis laikomi asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją. Darbingumo lygis įtakos neturi.

 24. Barbora

  Juk žadėjo pridėti už stažą prie invalidumo pensijos, bet nepridėjo ne vieno cento. Turiu ,35invalidumâ ,dirbu.Dirbu 5 metai .

  • LZNS

   dAug kam nepridėjo, nes yra išskirta įstatyme asmenys į dvi grupes: kam nustatė darbingumą iki 2018 m. ir po 2018 m. Tiem kam darbingumas nustatytas iki 2018 m. pensija apskaičiuojama naudojant tik gatą darbo užmokestį neįtraukiant stažo metų, o po 2018 m. įtraukiamas yra ir darbo užmokestis ir stažas. Taigi dėl įių skirstymų galėjo ir nepakelti jums pensijos.

 25. Joana

  Ar gali neįgalus asmuo ( darbingumas 35 proc.) dirbti 1, 5 etato? Dirba darbą, kuris netrukdo sveikatai pagal medikų rekomendacijas.

  • LZNS

   Gali dirbti neįgalus asmuo tiek kiek jam nedraudžia gydytojai arba leidžia sveikata ir noras.

 26. Agne

  Laba diena, darbingumo lygis 35%. Kokia tai grupe pagal senesnius nustatymus?

 27. Vladimir

  Laba diena . Esu pensininkas . Bunant pensijoje issivyste sirdies nepakankamumo liga . Tai patvirtinta ligonines kardiologu isvadomis . Visu tyrimu israsai perduoti seimos gydytojui su zodine rekomendacija forminti neigaluma . Seimos gydytoja to nedaro , motyvuodama tuom , kad pensininkam tai nedaroma . Ar ji teisi ?

  • LZNS

   Pensijinio amžiaus asmenims darbingumo lygis (neįgalumas ) nėra nustatomas. Gali būti nustaytas specialių poreikių lygis (bet jokios išmokos nėra mokamos) arba specialieji poreikiai (pvz. priežiūra – pagalba). Galbūt jūsų sveikatos sutrikimai atitinka specialių poreikių lygio arba specialiųjų poreikių nustatymo kriterijus ir gydytoja gali parengti dokumentus dėl jų nustatymo.

 28. Kami

  Laba diena, kur reikia kreiptis jei po 2metų pakartotinai praėjus komisiją nebemoka pinigų? Darbingumas 50%. O seniau mokėdavo iš rupybos, nes nepakankamas darbo stažas

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą, nes visas neįgalumo pensijas šiuo metu moka Sodra.

 29. Laba diena. Sakykit, turiu nustatyta darbingumą 35 proc. po onkologijos ir dar keliu operacijų susijusiu su pasekmių pašalinimo (rekonstrukcinė chirurgija). Atėjo laikas pratęsti neįgalumą, ir aš nežinau ar pratęs tokį patį, ar padidins jį. Per tuos dvejus metus buvo dar viena operacija, nustatė, kad neveikia skydliaukė, nuo hormoniniu vaistu šalutinis poveikis – giliųjų venų trombozė ir pakartotinę vidutinio sunkumo depresija (gydimas stacionare). Hormoninius vaistus nutraukus, puse metu vartojau Zibora, kuri reikėjo buvo pirkti iš savo lėšų, norint gyventi. Po kuri laiką sužinojau, kad laukiuosi ir nusprendėm rizikuoti. Kaip tai gali paveikti darbingumo lygio nustatymui?

  • LZNS

   Jeigu jūs teiraujatės ar nėštumas gali paveikti darbingumo lygio nustatymą, tai deja nieko negalime jums pasakyti, nes darbingumo lygio nustatymo apraše jis nėra minimas. Tikėtina, kad NDNT priims sprendimą remdamais tik turimais ilgalaikiais sveikatos sutrikimais.

 30. Loreta

  Laba dieną.Norėčiau pasiteirauti.Šių metų rugsėjo 6d. man nustatyta 50% neigalumas.Rugsėjo 9d buvau sodroje ,pasakė per 30d bus paskaičiuota ir gausių laišką.Spalio 10d ir spalio 14d buvau sodroje nėra jokio nei laiško nei pranešimo palikto atsiimti pašte.Sodroje dar patikslinta savo namų adresą..Laukiu tą laišką vis ,Sakė. 22d su neigalumu mokės.Artėja tą 22d ,laiško nėra vis laukiu.Sodroje man stažas yra sakė.Tiesiog nežinau ką daryti.Vėl eiti į sodra klausti gal tas laiškas. pakeliui pasiklydo ar sodroje užmiršo.Žinau jei namie neras tas bus paliktas pranešimas.

 31. Aistė Jurevičienė

  55 metai.30% darbingas. Stazas gal keli metai 2-3 m tiksliai nezinau. ar galiu tiketis kokios nors ismokos.? Kokia tai suma būtų? Grupę turiu prieš pusę metų.

  • LZNS

   Kreipkitės į Sodrą ir jums pagal jūsų asmeninius duomenis informuos kiek ir ko galėsite gauti.

 32. Neringa

  Vaikas turi neigaluma vidutini dabar nustate dar antro lygio spec nuolatine prieziura pagalbos poreiki. As siuo metu pati nedirbu turiu 50 proc neigaluma. Noreciau suzinot ar man skaiciuojasi stazo metai jei vaikui nustatyta prieziura pagalba?

  • LZNS

   Dėl stažo kreipkitės į Sodrą, jums pagal jūsų asmeninius duomenis atsakys į visus rūpimus klausymus.

 33. Jevgenij

  Laba dieną.2019 06 man nustatyta 50% 136€,! Apskundus sprendimą,po menesi buvo grąžintas neįgalumas 55% bet vis tiek pensija liko 136€,ar taip gali buti?

  • LZNS

   Pasiskambinkite į Sodrą ir pasiteiraukite kodėl pasikeitus darbingumo lygiui nepakito mokamos išmokos dydis. Gali būti, kad jie tiesiog dar nematė, kad yra pakeistas darbingumo lygis.

 34. Lidija

  sveiki, man neįgalumas baigiasi 06-21 d., karantinas jau tikriausiai bus pasibaigęs (06-16d. jei nepratęs) ir automatiniu neįgalumo pratesimu negalėsiu pasinaudoti. Ką daryt? Reikės įprastine tvarka susitvarkyt per tas 3d.d.?

 35. Neringa

  Sveiki,man 47m turiu 60% nedarbingumas iki pensijos,stažo 11,6m.kiek pinigėlių turėčiau gauti,dekui

 36. Rima

  Sveiki,su igimta liga nuo vaikystes,ar as galeciau gauti invaliduma?

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas įeimos gydytoją ir teirautis ar liga kuria sergate yra įtraukta į sąrašą sveikatos sutrikimų kuomet nustatomas darbingumo lygis.

 37. Nemunas

  Sveiki, man 59 m. Iki pensijos dar 6 metai, 55% nedarbingumas nuo 2016 m., darbo stazas 25 m., ar galiu gauti netekto darbingumo pensija

  • LZNS

   Kadangi turite didesnį nei minimąlų darbo stažą pensijai gauti galite kreiptis į Sodrą dėl netekto darbingumo pensijos gavimo. Prašymą galite pateikti internetu, prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui (https://gyventojai.sodra.lt/sodra-login/index )

 38. Meilute

  Netikekit melagiu valstybe,turi ar neturi staza,visvien gausi ubago ismalda.Stazas nieko nereiskia,reikia zinot kam ir kiek duot.
  Isejau i invaliduma turedama staza,kas is to,visvien gaunu trupinius nuo ponu stalo.Jie zino kaip isdurt eilini mokesciu moketoja.

 39. Asta

  Sveiki, man nustatytas 50% nedarbingumas, jokiu išmokų negaunu dėl nepakankamo darbo stažo. Man nustatyta liga šizofremija. Dabar gaunu darbo ieškančiojo išmoką, bet ir tai juk greit nutrauks. Kur kreiptis pagalbos?

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į Socialinės paramos skyrių dėl paramos kaip nepasiturintiems asmenims.

 40. marius

  ar galima iš vis atsisakyti neigalumo?

  • LZNS

   Neteko girdėti tokių atvejų, kad kažkas atsisakytų nustatyto neįgalumo. Pabandykit raštu kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, galūt jie jums atsakys kokios yra procedūros.

 41. zilvinas

  Ar stovint darbo biržoj bus mokama ir netekto darbingumo ir nedarbo išmoka man nustatytas 30% darbingumo lygis

  • LZNS

   Esant registruotam Užimtumo tarnyboje, mokama netekto darbingumo išmoka ir ta dalis nedarbo išmokos kuri yra didesnė už netekto darbingumo pensiją. PVZ.: Jums priklauso 500 eur nedarbo išmoka, o jūsų netekto darbingumo pensija 300 eur, tai jūs gauite 200 eur nedarbo išmokos ir 300 eur netekto darbingumo pensijos.

 42. Rasa Kazakevičienė

  Sveiki.Turiu 55% neįgalumo.Man 55metai.Darbo stažas 35,2.Gaunu 256€neįgalumo išmokos.Esu ir po stuburo operacijos,dar kabo viena išvarža eilėje,klubų koksartrozė2-3laipsnio.Stuburo degeneraciniai dideli pakitima,operuoti arsisako dėl didelės rizikosi i,prieš metus operuoras petys.Dirbti negaliu,nes sveikata neleidžia.Ar priklaysytų nors kokia parama,nes kaip išgyventi iš tokių pinigų,sumokėjus mokesčius.Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Jeigu po paskutinio darbingumo lygio nustatymo jums pablogėjo sveikata, galima kreiptis dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo. Reiktų išnaujo pateikti dokumentus į NDNT.
   Dėl finansinės paramos galima bandyti kreiptis į Socialinės paramos skyrių, galbūt jums priklausytų šildymo kompensavimas ar pan.

 43. Viktor

  Esu Rusijos piletis , Lietuvoje gyvenu 6-is metus, dirbu taip pat 6 metus. Man yra nustatyti specialieji poreikiai (esu 67 – ių metų amžiaus) Jokių išmokų Lietuvoje negaunu. Ar man priklauso kokia nors išmoka ?

  • LZNS

   Turite kreiptis į Sodrą ir teirautis ar yra galimos kokios nors išmokos.

 44. Simas

  Sveiki, prieš 2 metus buvo nustatytas 50% nedarbingumas, šiemet pakartotinai nustatinėjo nedarbinguma ir jis yra 20%. Sveikata per visą šį laikotarpį yra pablogėjusi. Stububuro ir klausos pažeidimai negryžtami. Kodėl buvo sumažintas nedarbingumo procentas? Taip pat nuimtos išmokos.

  • LZNS

   Jūsų darbingumas dabar 20 proc ar 80 proc?

 45. Raimis

  Sveiki. Jei žmogui diagnozuotas prostatos vėžys. Gali kreiptis dėl grupės? Ar dirbt gali pilnu etatu tada? Kokia situacija ?

  • LZNS

   Dėl darbingumo nustatymo reikia iš pradžių kreiptis pas šeimos gydytoją, jis parengs reikiamus dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.
   Nustačius darbingumą, jūs galėsite dirbti pilnu etatu, jeigu tik pageidausite.

 46. Danguole

  Turiu 50% darbinguma,terminas baigiasi kovo 31 d. Kada tutiu kreiptis del pratesimo,nes sveikata negereja.Ačiū.

  • LZNS

   Galite kreiptis ir dabar. Jeigu jūsų lankymąsi riboja karantinas, tai nustatytas darbingumo lygis jums galios iki karantino pabaigos ir dar 90 dienų jam pasibaigus (t. y. iki gegužės 31 d.).

 47. Simas

  Darbingumas 80% netektas darbingumas 20%

 48. Virginija kubiliene

  Neįgalumas nuo2010m45proc dirbu pilnu etatų darbo stažas 22, 9m už auginau 13 vaikų dabar gaunu210 šalpos pensiją, nes neįgalumo mažesnė man 62m kada galiu išeiti į pensiją ir jai stočių į darbo biržą ar man priklausytų bedarbio pašalpa

  • LZNS

   Jegu stotumėt į darbo biržą, galimai jums priklausytų pašalpa. Viskas priklauso nuo to kokio dydžio ji bus skirta, nes mokamas skirtumas tarp priskaičiuotos pašalpos ir jūsų gaunamos šalpos pensijos.
   Dėl išėjimo į pensiją reiktų konsultuotis su Sodros daruotojais.

 49. Alma

  Laba diena. Po širdies operacijos nustatytas 45% darbingumas. Bus mokama neįgalumo pensija. Planuoja grįžti į darbą. Kaip bus, jei jam pablogės sveikata, susirgs, pvz. gripu, ar galės gauti nedarbingumo pažymėjimą (biliotenį) Jei taip, ar jis gaus abi išmokas (pensiją ir už biliotenį?)

  • LZNS

   Jeigu dirbsite ir susirgsite, galėsite gauti nedarbingumo pažymėjimą, bet tik 90 dienų per metus. Tuo metu bus mokamos abi išmokos. Viršijus 90 dienų ribą, be specialios komisijos sprendimo, bus mokama tik viena netekto darbingumo pensija.

 50. Raimis

  Laba diena. Buvo ištikęs insultas ,pasekmės abi akys nemato kairės pusės apie50 procentų. Po to buvo atlikta širdies operacija, įdėtas kylanciosio aortos implantas. Sunkiai paliko dirbti, kažin ar galėčiau gauti invaliduma.

  • LZNS

   Teiraukitės šeimos gydytojo ar jūsų esami sveikatos sutrikimai atitinkai daringumo nustatymo kriterijus.

 51. Norintis likti anonimu

  Sveiki, norėjau paklausti, jeigu man nuo vaikystės problemos su stuburu ir kojomis truputį, bet šiais metais nustatė, jog IQ mano normalus 88 ir sako, jog ndnt gali atmesti prašymą darbingumą nustatyti kodėl čia taip yra ? Gi man nuo vaikystės su stuburu problemos neįgalumą turiu, nežinau ką daryti verkiu, nes man tie pinigėliai yra svarbūs.

  • LZNS

   Jūs pateikite dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio nustatymo ir jie spręs ar jums skirti neįgalumą. Kol neturite jų sprendimo nėra prasmės jaudintis iš anksto.

 52. Norintis likti anonimu

  Ir dar vienas klausimas, jeigu ndnt atmeta prašymą, tai man vis dar lieka neįgalumas? Ar tipo jau būnu visiškai pasveikęs ? Kaip man įsidarbinti reikės jeigu problemos su nugara ? Prašau paaiškinkite man.

  • LZNS

   Jeigu NDNT atmes prašymą, tai neįgalumo nebeliks, tapsite sveikta pagal dokumentus. Bet nesijaudinkite iš anksto, iš pradžių pateikite dokumentus.

 53. Dija

  Sveiki, turiu 55% nedarbingumą, dirbu visu etatu. Uždirbu minimalią algą. Darbdavys iki 2020 gruodžio prie atlyginimo pridėdavo, tą dalį, kur kaip neįgaliajam mažiau atskaičiuodavo mokesčių. Bet nuo 2021 sakė mažesnių mokesčių dirbančiam neįgaliąjam nebeliko. Ar tai tiesa? Kur kreiptis ?

 54. Norintis likti anonimu

  Bet nugara mano yra iškrypusi kažkiek žiūrėjo daktarė.

 55. Vaida

  Sveiki, turiu atsidarius individualia veikla, darbingumo lygis nuo 2013 iki 2021 sausio buvo pradzioj 30 proc. darbingumas po to 40 proc. Dabar padare nuo sausio 55 proc. darbinguma (nors niekas nepasikeite, isliekamieji ligos pozymiai visam gyvenimui,per nuotoli nustate, kad pasveikau), praeitais metais sodros mokesciu nereikejo moket uz individualia veikla, ar symet reikes moket?

 56. Kiko

  Sveiki.Gyvenu Ispanijoje .Turiu invaliduma 75 procentus.Kokius dokumentus turiu pateikti ,kad gauti invlidumo pensija Lietuvoje.Ar tinka tyrimai ir Ispanu komisijos isvados? Ispanijoje praejau dvi komisijas.

  • LZNS

   NDNT pateikia tokią informaciją dėl darbingumo lygio nustatymo užsienyje gyvenantiems asmenims. Kad būtų nustatytas Jūsų darbingumo lygis, pirmiausia kreipkitės į užsienio valstybėje Jus gydantį gydytoją. Gydytojas parengs bendrą visose ES ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse galiojančią pažymą (E-213 forma), kurioje bus nurodyti visi Jūsų sveikatos tyrimų duomenys. Užpildyta E-213 forma ir kiti medicininiai dokumentai pagal teisės aktais nustatytą tvarką turi būti atsiųsti į Sodros Užsienio išmokų tarnybą adresu: Kalvarijų g. 147, Vilnius (dokumentus atsiųsti gali tiek gydantis gydytojas, tiek pats asmuo).
   Užsienio išmokų tarnyba gavusi minėtus dokumentus, persiųs juos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT).
   NDNT, remdamasi gautais duomenimis, įvertins Jūsų darbingumo lygį ir pateiks dokumentus apie nustatytą darbingumo lygį Užsienio išmokų tarnybai. Jei NDNT reikės papildomos informacijos apie Jūsų sveikatos būklę, ji kreipsis į Užsienio išmokų tarnybą, kuri pateiks prašymą užsienio institucijai, užpildžiusiai E-213 formą, dėl papildomų duomenų gavimo.
   Apie sprendimą dėl darbingumo lygio nustatymo Jus informuos Užsienio išmokų tarnyba.

 57. Irena

  Laba diena, gaunu nęig pensiją 50% darbingumas -197 Eur, pusė pensijos.
  .Dirbu..Galiu netekti darbo ,dėl
  Covid -verslai užsidaro,Galėčiau eiti į išankstinę pensiją , nes liko3 metai iki jos, darbo stažas 42 m ,Bet gaunu neįg pensiją , tai reiškia pasirinkti negaliu ( paprasti žmonės gali išeiti į išankstinę pensiją .) Iš 197 eur nepragyvensiu .Ką galite patarti?Kiek suprantu paskaičius įstatymą išankstinės pensijos , man kliūtis neig pensija. Kai sueina pensijinis amžius , žmogus gali rinktis ar neįg pensiją pasilikti ar gauti senatvės .Ar yra kokia galimybė ar galima atsisakyti neįg pensijos , kad galėčiau išeiti į išankstinę pensiją.

 58. Kiko

  Sveiki.Prasau papildomos informacijos del invalidumo pensijos.Susisiekiau su Ispanijos soc. drauimu ir jie man pranese ,kad forma ES 203, ES 205 ir ES 213 i Lietuvos Sodra issiunte rugpjucio menesi 2020 metais.
  Invalidumo pensija Ispanijoje man paskirta nuo 2020 metu lapkricio menesio.Is Lietuvos soc. draudimo negavau jokio atsakymo.
  Kur kreiptis del tikslios mano klausimu informacijos?
  Su pagarba.Aciu

  • LZNS

   Reiktų kreiptis į Sodrą Užsienio išmokų skyrių ir teirautis kokioje stadijoje yra jūsų klausymo svarstymas.

 59. Mama

  sveiki sunaus negalia nuo vaikystes nuo 3.5 metuku .negalia-sunkus. dabar sukako 18 metu .nustate 55 nedarbingas nors del sveikatos niekas nepasikeite. kas jam priklauso? Aciu

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė labai sunki, gal neteisingai nustatė darbingumo lygį ir reiktų apskųsti priimtą sprendimą.
   Kas priklauso neįgaliam asmeniui galite pasiskaityti čia: http://www.kasmanpriklauso.lt

 60. Rasa

  Laba diena,

  Mama tvarkosi dokumentus 3 grupės neįgalumui gauti. Amžius 58m, darbo stažas 32m. Ar darbo stažas turi įtakos neįgalumo pašalpos sumai?
  Ačiū

  • LZNS

   Darbo stažas turi įtakos neįgalumo pensijos dyždiui, taip pat kaip ir turėto darbo užmokesčio dydis.

 61. Teresė

  Sveiki, noriu informacijos,ar priklauso neigalumas sergant opiniiu kolitu nuo 2005m. nuo vartojamų vaistų skauda visi sanariai,dar yra išvaržos stubure liemens srityje, amžius 58m. Patarkit kur kreiptis ir nuo ko pradėti .ačiū

  • LZNS

   Pradėti reikia nuo šeimos gydytojo, kuris įvertina ar esame sveikatos sutrikimai atitinka neįgalumo nustatymo kriterijus. Esant atitikimams jūsų gydytojas rengia dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

 62. Veslava

  Sveiki,susirgau pirmo tipo diabetu prieš 3 menesius,ir tvarko dokumentus del invalidumo,įdomu ar man priklauso?ir dirbu pilnu etatu pameinini darba po 12val. Naktini ir dienini.jejgu man priskirs grupė,ar aš galėčiau dirbt toki darbą,savijauta mano gerą.ačiū už atsakyma.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti ką jums nustatys NDNT. Dėl darbo pobūdžio tai reiktų kreiptis į poliklinikoje esančią Darbo medicinos komisija, kuri ir nustato ar galite dirbti įprastą darbą ar bus kažkokie apribojimai.

 63. Laima

  Laba, gyvenu Ispanijoje. Gaunu invalidumo pensiją. Planuoju grįžti į Lietuvą. Inv. pensija bus perskaičiuojama pagal Lietuvoje nusatytą tvarką, ar tokia pati suma bus išmokama kaip Ispanijoje (žinoma, jei NDNT įvertins tą patį darbingumo lygį)?

  • LZNS

   Pensijų klausymais esant išmokoms iš užsienio reiktų kreitis į Sodros užsienio išmokų skyrių, jie jums išsamiai atsakys į visus klausymus.

 64. Mantas

  Sveiki, planuoju tvarkytis invalidumo pensiją. Darbo stažą (apie 10m.) turiu tik užsienyje (ES šalyse), Lietuvoje tik 6 mėn. Kokias formas turiu pateikti sodrai?

  • LZNS

   Kreiptkitės į Sodrą ir jie jums viską išsamiai papasakos ir nurodys kokias formas pagal konkrečios šalies turimą stažą reikia pateikti.

 65. Valerij

  Gavau neigalumo šalpos pensiją 143euro,bet tūrių nustatytą 80% neįgalumo,ar teisėta tokia išmoką???

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar teisingai skirta išmoka, nes nėra aišku ar turite stažo ir gaunate pensiją turint darbo stažą, ar gaunate šalpos pensiją ir pan.

 66. Danguole

  Sveiki.Darbingumas 65%.Ar man priklauso kojua nors neigalumo pensiija?Aciū.

 67. Danguole

  Darbo stažas 26 metai,amžius48 metai.Nedarbingumas 35% ,dirbu 0,75 etato,gaunu minimalią algą.Ar priklauso neįgalumo išmoka?

 68. Algirdas

  gaunu šalpos neigalumo pensija,jei pradėciau dirbti ar mokės pensija.Atsakymą noriu gauti elektroniniu paštu.

 69. Asta

  Sveiki niekur nesu gyvenime dirbusi man 28 tik seis metais sutvarkiau neįgalumą, pripažintas 0.25 darbingumas ar man priklausys pašalpa jei neturiu darbo stažo

 70. Asta

  Kokia tai grupe darbingumo lygis 25%

 71. Eglė

  Sveiki, man 27metai,pirmąsyk kreipiaus dėl neįgalumo, kai buvo 26. Man diagnozuota šizofrenija dar prieš sueinant 24metams, nors pačios ligos šaknys slypi dar vaikystėj/ankstyvoj paauglystėj. Sulaukus 22metų pirmąsyk guliaus į ligoninę, ir nuo tada buvau kasmet hospitalizuojama, nuolat studijavau, (tiksliau mėčiau studijas, darbus, nes mano negatyvieji simptomai visą laiką reiškėsi labai ryškiai, o kai pasireikšdavo pozityvieji, tai tekdavo vėl gultis ligoninėn ir taip viskas ratu,) todėl nesukaupiau darbo stažo,man nustatė 65% nedarbingumą, dabar vėl kreipiausi, tai nežinau koks bus sprendimas. Bet ko norėjau paklausti, tai ar galiu ginčyti sprendimą neteikti man neįgalumo pašalpos, nes nespėjau kreiptis iki sueinant 26,kai net nežinojau kas tai yra, kur kreiptis, etc. Buvau visiškai neinformuota, ir dabar sako, kad per vėlu.

  • LZNS

   Tais atvejais, kai asmuo prašo, kad jo darbingumo lygis būtų nustatytas atgaline data, susiejant jį su darbingumo lygio pasikeitimu dėl ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, bet ne vėliau, iki jam sukako 26 metai, NDNT gali darbingumo lygį nustatyti atgaline data, jeigu tam yra pateikiama pakankamai duomenų. Ligų arba būklių, atsiradusių iki 24 metų, priežastys nustatomos tik tuo atveju, kai asmuo buvo pripažintas neįgaliuoju, iki jam sukako 26 metai.
   Taigi jums reiktų surinkti kuo daugiau dokumentų įrodanių, kad jums sveikatos sutrikimai atsirado iki 24 metų ir pateikti juos NDNT. Taip pat nurodyti, kad jūsų gydytojai neinformavo, kad jums gali būti nustatytas neįgalumas. Ir prašyme būtinai nurodykite, kad norite jog darbingumo lygis būtų nustatytas atbuline data.

 72. Kaunas

  Sveiki kokia tai grupe darbingumo lygis 30%.

 73. Kaunas

  Sveiki,kokia tai grupė darbingumo lygis 30%

 74. Rasa

  Sūnui neįgalumas nuo vaikystės,jis galiojo iki šių metų balandžio mėn 1d….sūnui 18 sukaks ti šių metų rugsėjo 1 d. Mums pranešė ,kad neigalumas pratęstas.Ar mums reikia tvarkytis dokumentus neigalumui iki rugsėjo,ar gausim pinigėlius…. ,ar laukti iki rugsėjo ir tvarkytis dokumentus darbingumo lygio nustatymui???

  • LZNS

   Siūlytume pradėti tvarkytis dokumentus, nes kol apeisite visus reikiamus specialistus, šeimos gydytojas parengs siuntimą ateis ir rugsėjis. Be to galite jau dabar pateikti NDNT visus dokumentus el. paštu ir darbingumas bei specialieji poreikiai galės būti nustatyti apklausiant telefonu.
   Visos išmokos bus mokamos kol NDNT pratesinės terminą dėl karantino.

 75. Rasa

  Ar gali marti užpildyti prašymą už uosviene,kuri jau yra pensinio amžiaus .Marti įgaliojimo neturi.

 76. Daina

  Nustatytas bazinis darbingumo lygis 70 procentų, ką tai reiškia? Ačiū.

  • LZNS

   Bazinis darbingumas vertinamas atsižvelgiant į asmens sveikatos būklę: į visas jo darbingumui įtaką darančias ligas, traumas, patologines būkles ir su tuo susijusius organizmo funkcijų sutrikimus. Tai yra jūsų mediciniuose dokumentuose įrašyti ligos kodai prilyginami baziniams darbingumo procentams (pvz: abiejų akių akipločio koncentrinis susiaurėjimas – iki 30 laipsnių nuo fiksacijos taško yra skiriamas 70 proc. bazinis darbingumo lygis; o abiejų akių akipločio koncentrinis susiaurėjimas – iki 20 laipsnių nuo fiksacijos taško – 30 proc. bazinis darbingumo lygis).
   Visus bazinius procentus galite rasti šio teisės 1 priede (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr)

 77. Vilė

  Mama pensinio amžiaus. 2007 metais išduotame neįgaliojo pažymėjime rašoma, kad jai nustatyti vidutiniai poreikiai ( dėl buvusios stuburo traumos). 2020 metais mamą ištiko insultas. Sveikata visiškai prasta. Šiuo metu jai nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis. Gal galite paaiškinti ar jis yra prilyginamas didelių poreikių lygiui ar vidutinių? Su vidutiniais mama puikiai dirbo, o dabar tik su neįgaliojo vežimėliu ir truputį po namus su vaikštyne.

  • LZNS

   NDNT tinklapyje nurodoma, kad Vidutinių specialiųjų poreikių lygis nustatomas asmenims, kuriems nustatytas pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
   Asmeniui, kuriam nustatyti specialieji poreikiai ir kuris dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo nesikreipė į savivaldybę iki 2018 m. gruodžio 31 d., gali būti nustatomi tokie specialiųjų poreikių lygiai: didelių specialiųjų poreikių lygis, kai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.
   Taigi jūsų atveju siūlyčiau parašyti užklausą į NDNT el. paštu info@ndnt.lt, nes yra neaišku koks įstatymo punktas jums gali būti pritaikytas.

 78. Laima

  Laba diena,esu po stuburo operacijos, ar man priklauso neigalumas?

  • LZNS

   Jums reiktų teirautis pas šeimos gydytoją, ar jūsų sveikatos pakitimai, atsiradę po stuburo operacijos atitinka kriterijus nustatyti darbingumo lygiui.

 79. Loreta

  Sveiki.Po kaklinės dalies operacijos buvo nustatytas nedarbingumas 60%.Po metų nepratęsė nes motyvuoja jau pasveikau.Turiu dar kitų ligų yra abiejų rankų epikondilitas dėl jo negaliu nieko sunkiai ir monotoniškai dirbti,kaklo sry atsirado dar 2isvsrzos ir apatinėje dalyje išvarža.paliko tik 30%nedarbinga.kud teisybė

 80. Marytė Petrauskaitė

  Laba diena.Norime sužinoti,ar teisingai nustatytas neįgalumo lygis ligoniui 91 m,kuris nevaikšto,savęs neapsitarnauja,po insulto palerižuota kairė pusė ? Susilaužė ranką,kuri nebuvo atstatyta,nes ligonė vartojo skystinančius vaistus.Namuose jokių sąlygų tokiam ligonių nera.Jai reikalinga nuolatinė slauga,Gavome sprendimą ,kad skiriama nuolatinė priežiūra metams laiko.

 81. Gailutė

  Laba diena. Norėčiau pasiklausti aš turiu 80 procentų nedarbingumo 20 procentų darbingumo. Esu dirbanti. Dirbu biudžetinėja įstaigoje . Ar aš dar galiu dirbti? Nes man ant rekomendacinio lapo nėra pabraukta, kad aš dirbti negaliu.

  • LZNS

   Taip, galite dirbti tiek kiek jūs norite arba jums leidžia sveikatos būklė.

 82. Nijolė

  Sveiki,50 % nedarbingumas nustatytas iki 2023 metų (iki pensijinio amžiaus) sveikata blogėja nes dauguma ligų susijusių su sąnariais ar galiu kreiptis dėl pakartotino darbingumo nustatymo.Ar eina stažas.Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu jūsų sveikata pablogėjo, galite kreiptis dėl pakartotinio darbingumo nustatymo.

 83. Danguolė

  Turiu 12 m. darbo stažą. Turiu 50 % neįgalumo, ar galiu gauti neįgalumo šalpos pensiją? Man 59 metai. Kai nustatė neįgalumą, man buvo 58 metai.

  • LZNS

   Esant 59 metų amžiaus, minimalus stažas netekto darbingumo pensijai gauti yra 14 metų 6 mėn.
   O šalpos pensijos skyrimo yra kiti kriterijai. Bet tikėtina, kad jis jums nebus skirta, nes jūsų darbingumas didesni nei 40 proc.
   Tačiau siūlytume visgi susiekti su Sodra, kad tiksliai sutikrinti stažą ir pan.

 84. dagas77@yahoo.com

  Sveiki,
  Nustatytas 50% darbingumas, 43 m. darbo stažas 25m.
  Kokia gali būti tikėtina pensija?
  Ačiū

  • LZNS

   Negalime pasakyti koks tikėtinas pensijos dydis, nes ji priklauso ne tik nuo darbingumo lygio ar stažo, bet ir turėto darbo užmokesčio dydžio ir kitų rodiklių.

 85. ina

  laba diena,darbingumas 45% procentai,kokiai grupei ji priskiriamasaciu

 86. SIGITA

  laba diena,noreciau paklausti man spalio menesi suejo 59m.dar nebuvo to minimalaus stazo 14,6m.siuo momentu jau yra tas 14,6m.ar man priklauso neigalumo pencija.nedarbingumas 50%.

  • LZNS

   Jeigu jau turite pakankamai stažo, kreipkitės į Sodrą ir jie pagal jūsų asmeninius duomenis pasakys ar galite jau pateikti prašymą dėl neįgaliojo pensijos.

 87. Gina

  21m sūnui nustatytas10 proc. darbingumo lygis visam gyvenimui, iki sulauks pensijinio amžiaus. Gauna neįgalumo ir našlaičio išmoką . Jis nori bandyti dirbti. Ar tokiam asmeniui įsidarbinus ir gaunant atlyginimą, nebus nutraukta neįgalumo išmokų mokėjimas ? Ar nebus naujai nustatomas darbingumo lygis ?

  • LZNS

   Jūsų sūnus gali dirbti ir jam nebus sumažintos išmokos. Darbingumo lygis nebus nustatomas kol jūs patys nenorėsite jį nustatyti išnaujo.

 88. Nadiežda

  Laba diena.Noriu paklausti , kodėl apskaičiuota pensija buvo sumažinta net 3 taškais, nuo 2007metu turėjau neįgalumą,nuo 2014metu 50%darbinguma.

  • LZNS

   Negalime pasakyti kodėl Sodra jums sumažino taškus. Ar bandėte klausti Sodroje? Kokį atsakymą gavote?

 89. Rožė Teišerskienė

  Laba diena,
  norėjau paklausti – nustatytas darbingumo lygis 45 %, kokia tai grupė? Labai daug interpretacijų. Vienuose dokumentuose – II, kituose – III. Ačiū, jei atsakysite arba nurodysite dokumentą, kur galėčiau susipažinti. Pagarbiai Rožė

 90. Rubikių 4,Debeikiai

  Laba diena,broliui nustatyta 85%nedarbingumo ar jam įstatymiškai priklauso slauga ar tik priežiūra ir prižiūrinčiam asmeniui kokie būtų pinigai. AČIŪ

  • LZNS

   Jeigu jūsų broliui nustatytas 25 proc. darbingumas, jam priklausomai nuo galimybių savarankiškai apsitarnauti gali būti nustatyta slaugos arba priežiūros pagalbos specialusis poreikis. Įstatymiškai kuris poreikis bus nustatytas priklauso nuo esamų medicininių kriterijų ir klausimyno apie savarankiškumą ir gebėjimus.
   Prižiūtiniam asmeniui išmokos nėra mokamos, bet galite būti apdraustas valstybiniu socialiniu pensijų draudimu bei nedarbo socialiniu draudimu: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/slaugau-neigalu-asmeni

 91. Renė

  Renė
  Sūnaus neįgalumas nustatytas iki 2018m- 50 proc..gauna 144E. jam 34metai, stažo 12 metų. Ar įmanoma, kad jam būtų perskaičiuota pašalpa įtraukiant stažą? Pragyventi iš 144 tiesiog neįmanoma, už komunalines žiemą apie 70-80, kas lieka?

  • LZNS

   Taip įmanoma. Kreipkitės į Sodrą ir jums pasakys kokius prašymus užpildyti ir perskaičiuos.

 92. Mantas

  Gavau sprendimą Neįgalumo tarnybos 70%darbingas tai gausiu grupe ar ne ?

  • LZNS

   NDNT teritorinis skyrius, asmeniui nustatęs 0–55 procentų darbingumo lygį, išduoda neįgaliojo pažymėjimą. Kadangi jūsų darbingumas 70 proc., pažymėjimo negausite. Bet gali būti išduodama pažyma tiems asmenims, kurių darbingumo lygis yra 60 procentų ir daugiau, kai darbingumo lygio priežastys yra šios:
   – nelaimingas atsitikimas (suluošinimas) darbe;
   – profesinė liga;
   – liga (suluošinimas), įgyta tarnybos ar mokymų metu;
   – liga (suluošinimas) dėl 1991 m. sausio 11–13 dienomis vykdytos agresijos ir po to buvusių įvykių;
   – liga (suluošinimas) dėl Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavimo darbų poveikio;
   – liga (suluošinimas), įgyta dalyvaujant pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms (rezistencijos) veiksmų metu;
   – liga (suluošinimas), įgyta neteisėto kalinimo ir tremties metu;
   – liga (suluošinimas), įgyta Antrojo pasaulinio karo metais tarnaujant antihitlerinės koalicijos valstybių veikiančiose armijose, partizanų būriuose ir junginiuose;
   – liga (suluošinimas), įgyta būnant getuose, koncentracijos ar kitokio tipo priverstinėse stovyklose;
   – liga (suluošinimas), įgyta dirbant priverstinius darbus;
   – liga (suluošinimas), įgyta vykdant piliečio pareigą;
   – liga (suluošinimas) būtinosios karinės tarnybos ar karinių mokymų sovietinėje armijoje metu.

 93. Tiesiog

  Nedarbinga esu 45%
  Ar man priklauso traspro lengvatos
  50%

  • LZNS

   Asmenims, kuriems nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis, priklauso bilietas su 50 procentų nuolaida.

 94. sigita

  sveiki,turiu 50% nedarbingumo,stazo teturiu 4,2 men.,ar man priklauso kokia ismoka?

  • LZNS

   Jums geriausia būtų kreiptis į Sodrą. Pagal jūsų asmeninius duomenis jums pasakys kokią pašalpą galite gauti.

 95. gintautas

  2011 C DIABETAS 2019 ONKOLOGINĖ OPERACIJA PO TO CHEMOTERAPIJA(buvo paskirta 12 bet po 6 infarktas po to plaučių embolija) 2020 gegužės mėn, nustatė 70 proc, prarastą darbingumą per tuos metus buvau stentuotas ir turėjau išvaržos operaciją dar pilnai neužgijusi siūlė 2021rugsėjo mėn,nustatė 50 proc,darbingumą per tą laiką netekau vairuot,kategorijų negaliu dirbti naktinio darbo reikalinga priežiūra pirmoje išvadoje ir dabartinėje visos diagnozės tos pačios kodėl taip padidintas darbingumas juk tos ligos niekur nedingo dar dasidėjo dvi operacijos,

  • LZNS

   Deja negalime pasakyti kodėl taip pasikeitė darbingumo lygis, nes vertiamos ne tik ligos, bet ir pildomas savarakiškumo klausimynas, kuris gali įtakoti darbigumo lygį. Jeigu neutinkate su priimtu spredimu, galite jį apskųsti ir komisija peržiūrės ar teisingai buvo viskas įvertinta. Skunde būtinai nurodykite, kad reikia peržiūrėti ir asmens gebėjimų vertinimo klausimyną.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published