Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Iinformacija apie asmenų aprūpinimą čiužiniais praguloms išvengti

ciuzinys-pragulu-profilaktikai-su-kompresoriumi_5

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras (toliau – Centras) čiužiniais praguloms išvengti aprūpina arba išmoka jų įsigijimo išlaidų kompensacijas tik tiems asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba visiška negalia, kuriems yra didelė pragulų atsiradimo tikimybė.

ČIUŽINIO įsigijimo išlaidų KOMPENSACIJA SKIRIAMA vieną kartą per 3 metus, iki 44 Eurų, bet ne daugiau už faktines išlaidas.

Kompensacija asmeniui yra pervedama į gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą arba kito asmens, pateikus notaro patvirtintą įgaliojimą, sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančioje kredito įstaigoje arba per pašto skyrių (reikia nurodyti pašto rekvizitus). Prašymas skirti naujo čiužinio praguloms išvengti įsigijimo išlaidų kompensaciją, pateiktas po asmens mirties, nenagrinėjamas.

Pirmiausia asmuo turi kreiptis į Centro teritorinį skyrių ir išsiaiškinti kokia yra asmenų aprūpinimo tvarka ir kokius reikia pateikti dokumentus.

Asmenims išmokamos įsigijimo išlaidų kompensacijos tik už tuos čiužinius kurie skirti pragulų profilaktikai, turi būti paženklinti CE ženklu ir atitikti Europos Tarybos direktyvą 93/42/EEB „Dėl medicinos prietaisų“. Jei įsigytas čiužinys neatitiks šių reikalavimų ir asmuo neturės įmonės išduotų patvirtinančių dokumentų – kompensacija asmeniui nebus išmokama.

Asmenys, įsigiję čiužinį praguloms išvengti, turi kreiptis į Centro teritorinį skyrių ar savivaldybės įstaigą ir pateikti šiuos dokumentus: 1. asmens arba vieno iš tėvų (įtėvių, globėjų, rūpintojų) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisę užsieniečiui nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą; 2. dokumentus apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, jeigu šių duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre. 3. socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos prašymą 4. išrašą iš medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) (išrašo galiojimo laikas – 12 mėnesių), kurį išrašo asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojai ar kiti atitinkamos srities gydytojai specialistai; 5. specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą ar dokumentą, kuriame nurodyta, kad asmeniui nustatyta visiška negalia; 6. vaiko gimimo liudijimą (jei kompensacija už čiužinį praguloms išvengti skiriama asmeniui iki 18 m.); Įmonės išduotus dokumentus, patvirtinančius naujo čiužinio praguloms išvengti įsigijimą: 7. PVM sąskaitą faktūrą ar sąskaitą faktūrą; 8. kasos aparato ar kasos pajamų orderio kvitą; arba mokėjimo pavedimą su banko darbuotojo parašu ar banko sąskaitos išrašą su nurodytu operacijos numeriu ir banko darbuotojo parašu, ar banko įstaigos patvirtintą sąskaitą apie apmokėjimo įvykdymą banko internetinėje sistemoje, arba kitą išlaidų apmokėjimą patvirtinantį dokumentą su įmonės, gavusios apmokėjimą, darbuotojo parašu ir įmonės antspaudu; 9. atitikties deklaraciją (gaminys turi būti paženklintas CE ženklu ir atitikti 1993 m. birželio 14 d. Europos Tarybos direktyvos 93/42/EEB „Dėl medicinos prietaisų“); 10. dokumentą, kuriame nurodomas prekės garantijos terminas ne mažiau kaip 1 metai.

Centro žiniomis, čiužinius praguloms išvengti galima įsigyti šiose techninės pagalbos priemonėmis prekiaujančiose įmonėse: UAB „Slaugivita“ Dubijos g. 16, 77172 Šiauliai Tel. 8 41 52 24 39 Adresas internete: www.slaugivita.com

UAB „Taneta“ Prienų g. 24a, 59202 Birštonas Tel. 8 319 65630 Adresas internete: www.taneta.lt UAB „Teida“ Puodžių g. 4-1, 44288 Kaunas Tel. 8 37 32 35 76, 22 93 08 Adresas internete: www.teida.lt

UAB „Kasko Group“ A.Vivulskio g. 12D, 03221 Vilnius Tel. (8 5) 2650000 Adresas internete: www.kid-man.eu UAB „Metras“ Žirmūnų g. 143, 09128 Vilnius Tel.. 8 5 2766143 Adresas internete: www.grike.lt

UAB „Amedika“
Žirmūnų g. 139, 09120, Vilnius
Mob. tel.: 8 (687) 44486
Adresas internete:
www.pragulos.lt

Komentarai 15

 1. Oksana

  „5. specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažymą ar dokumentą, kuriame nurodyta, kad asmeniui nustatyta visiška negalia;“ ar teisingai suprantu, kad norint gauti komp už čiužinį nėra būtina „Specialusis nuolatinės slaugos poreikis“? Jei yra darbingumo lygis 0-25 proc. (visiška negalia) ir gydytojo 27 formoje parašyta, kad pacientei reikalinga funkcinė lova ir yra pragulos, ir šiuo metu jai nustatyta „nuolatinė priežiūra“, ji turi teisę gauti bent čiužinį?
  Nes dievaži atrodo labai neteisinga, kad tik visiškai mirštantis žmogus gali gauti lovą ir čiužinį, o jei gali pasakyti „noriu sysiu“ tai jau gulėk ant sofos ir samdyk slaugę už 50 eurų.

  • LZNS

   Jeigu asmeniui nustatytas 0-25 proc. darbingumas, tai nereiškia, kad jam yra visiška negalia. Visiška negalia buvo nustatoma asmenims iki 2005 m. liepos 1 d. ir galiojimas nėra pasibaigęs.
   Nuo 2017 m. spalio mėnesio prasiplėtė asmenų, kurie gali gauti čiužinius sąrašas ir reikia atitikti vieną iš žemiau pateiktų kriterijų:
   – asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis,
   – asmenims, turintiems visišką negalią,
   – asmenims, kuriems yra pragulų atsiradimo tikimybė, esant bent vienam sunkiam organizmo funkcijų sutrikimui dėl:
   – – galvos ir (ar) nugaros smegenų pažeidimų;
   – – arterijas obliteruojančių ligų;
   – – įvairios kilmės lėtinių venų ligų;
   – – virškinimo sistemos sutrikimų esant malabsorbcijos sindromui;
   – – inkstų funkcijų sutrikimų, kai atliekamos dializės procedūros;
   – – endokrininių ir medžiagos apykaitos ligų, pasireiškiančių galūnių angiopatija, morbidiniu nutukimu;
   – – sunkios eigos odos ir poodžio ligos;
   – – kraujo ir kraujodaros organų ligų esant sunkiam funkciniam sutrikimui.

 2. Liuda

  jei nolatinę slaugą turime nuo 2014 m.ar galiu prašyti 2x44eur kompensacijos čiuziniui.
  Antipragulinį čiužinį nusipirkome patys

  • LZNS

   Kompensaciją čiužiniui gauti yra skiriama tokia seka:
   1. kreipiatės į TPNC su dokumentais, kad būtų skirta kompensacija.
   2. TPNC priima sprendimą, kad kompensacija bus skirta;
   3. Tik tuomet kai gautas TPNC teigiamas atsakymas galima pirkti čiužinį ir bus skirta kompensacija.
   Jeigu pirkote čiužinį be TPNC pritarimo kompensacija nebus skirta.

 3. Liuda

  Taip ir padariau,Issiunte soc.darbuotoja prasyma kompensacijai i Vilniu.laukiam patvirtinimo.kai ji gausim,tada pirksiu pati ciuzini.bet matau ,kad kas 3 m.44 eur kompensuoja,o mes jau 4 m.visiska slauga turim.gal imanoma kad 88 eur kompensuotu?

  • LZNS

   Už pirktus čiužinius be TPNC pritarimo kompensacija nėra mokama.

 4. Marius

  Gal galite paaiskinti kodel informacijoje apie asmenų aprūpinimą čiužiniais praguloms išvengti reikalaujama pateikti saskaita-faktura, sertifikata ir garantini lapa, o komentare rasote, kad uz pirktus ciuzinius be tpnc pritarimo kompensacija nera mokama? Tai kaip pateikti siuos dokumentus nenusipirkus ciuzinio?

  • LZNS

   Iš pradžių gaunamas TPNC pritarimas, kad kompensacija bus skirta, tuomet perkate čiužinį, gaunate visus reikiamus dokumentus ir pateikiate juos TPNC. Tik tuomet jums bus išmokėta kompensacija.

 5. Rasa

  Mano vyras guli su pragula kuri buvo operuota. Ar as galiu prasyt slaugos pinigeliu. Nes pries tai nepriklause nor 15 % darbingumas.bet dabar rezimas ir negali nej atsisest lovoje net pats neatlieka wc

  • LZNS

   Kad gauti slaugos pinigėlius iš pradžių turi būti nustatyti specialieji poreikiai. Apie galimybę jūsų vyrui nustatyti specialiuosius poreikius reikia teirautis pas šeimos gydytoją.

 6. Ermina

  Jei mums buvo skirtas ciuzinys pries tris metus.kada gslim vel prasyti naujo?

  • LZNS

   Čiužiniai praguloms išvengti skiriami 3 metams. Pasiskambinkite į TPNC telefonu 19989 ir jums pasakys ar suėjo jūsų 3 metų terminas ir galėsite vėl teikti prašymą dėl čiužinio ar jo įsigijimo kompensacijos gavimo.

 7. Druskininkai

  Slaugau mama su visiska negalia ar galiu gauti čiuziny nuo pragulu ar turiu ji pirkti?

  • LZNS

   Jeigu technonės pagalbos centras arba socialinės paramos skyrius turi savo sandėliuos čiūžinių nuo pragulų tai pirkti nieko nereiks. Bet jeigu neturi, tai iš pradžių reiks Technnės pagalbos neįgaliesiems centrui pateikti gydytojo pažymą, kad reikalingas čiužinys, TPNS apsvarstys ir pranes jums sprendimą ar bus skirta kompensacija čiužinio įsigijimui. Tuomet galėsite pirkti jums tinkantį čiužinį ir gauti dalinę jo įsigijimo kompensaciją.

 8. Algimantas

  Sveiki.
  Gal yra galimybė gauti naudotą?
  Ačiū

Parašykite komentarą

Your email address will not be published