Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 227

 1. Regina

  Sveiki,ar skaitosi zmogus invalidu,

  jeigu,pasekoje traumos neteko akies?

 2. Julita

  Sveiki. Norečiau pasiteirauti dėl 82 metų močiutės. 17-11-21 ištiko 2 insultai, dėl ko buvo paralyžuota kairė kūo pusė. Po 2 savaičių iš Kkauno klinikų pervežė į Kėdainius ir paguldė į slaugos skyrių, kadangi į kitus skyrius negyuldė, nes nebuvo reikalingas joks gydymas. Močiutė tik guli, nesėdi, artimuosius atpažįsta tik kartais, bendrauja minimaliai, nuolat su pampersu ir kateteriu šlapimo. Pati nei pavalgyti nei atsigerti negali.
  Paklausus slaugos skyriaus gydytojos, kuri prižiūri močiutę, dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo gavome atsakymą, kad tai jie padarys tik po trijų mėnesių.
  Mano klausimas: ar yra įstatymuose toks terminas, kiek žmogus turi išgulėti slaugos skyriuje, kad būtų suruošti dokumentai dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo? Močiutę norime kuo greičiau perkelti ten kur sąlygos ir priežiūra yra geresnės kokybės. Ar toks gydytojos pasakymas nėra tik laiko tempimas, kad tuos tris mėnesius slaugos skyrius gautų kažkokį finansavimą už žmogų, o kai jau sueis 3 mėnesiai, tai terminas 4 mėnesių į galą( tiek gali prabūti slaugos skyriuje), ir tik tada suvarkys tuos dokumentus.

  • LZNS

   Šiuo klausimu siūlome paskambinti į Sveikatos apsaugos ministeriją Slaugos koordinavimo skyrių tel. +370 5 266 1475

 3. rasa

  jei ligonis turintis visiska negalia,negali naudotis visuomeniniu transportu,ir yra veziojamas pas gydytojus automobiliu,ar priklauso us degalus kompensacija? dar vienas klausimas globojamas asmuo yra vienisas,neturintis savo seimos[ netekejus] ,gyvenantis vienkiemyje,be patogumu,ar jam priklausytu malkos?,ar bent kartais turetu socialinis darbuotojas aplankyti,bent per didziasias sventes? aciu

 4. Rytis

  Sveiki .

  NNT paskyrė 50% darbingumą .

  Tačiau pagal 2005 kovo 21 darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo 29,5 punktą ,aiškiai pažymėta darbingumas 40-30% .Kaip elgtis toliau .

 5. INGRIDA SULIOKE

  vaikui balandi bus 8 metai. turi vidutine negalia,eina i spec.klase. as nedirbu,ar as busiu drausta privalomu sveikatos draudimu?

  • LZNS

   Galite būti drausta privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis kai vaikui sueis 8 metai iki vaikui sueis 18 metų. Jūs turite kreiptis į Valstybinių ligonių kasų teritorinį skyrių, pateikti savo ir vaiko dokumentus, bei vaiko neįgalumo pažymėjimą.

 6. Živile

  Sveiki.Turint 1neigalumo gr. (Nevaikštau )Ir pajamos 380erų i men. Ar turiu teisę reikalauti , kad pastatytų į eilę soc.būstui gauti? Nes kiek kreipiausi , sako per didelės pajamos, tai kiek turi būti , kad bent pastatytu i eilę. Dėkui.

  • LZNS

   1. Kokios pajamos ir išmokos įeina į jūsų pajamas?
   2. Kokioje savivaldybėje gyvenate?
   3. Ar jūs esate vienas ar turite šeimą?

 7. Ingida

  Sveiki kai yra parasyta,kad darbo vieta yra turint neigaluma? Tai sakykit jei vaika augini turinti neigaluma vidutini darbo vieta man nepriklauso?

  • LZNS

   Jūsų įdarbinimui socialinėse įmonėse gali būti skirta parama:
   3. subsidija yra skiriama įdarbinus šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms (vaiko motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas arba rūpintojas, vieni auginantys vaiką (įvaikį) iki aštuonerių metų arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintą vaiku invalidu), ar kitas asmuo, prižiūrintis sergantį ar neįgalųjį šeimos narį, kuriam Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, jeigu nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip šeši mėnesiai) priklausančius darbuotojus, ši kompensacija skiriama ir mokama ne ilgiau kaip 12 mėnesių po įdarbinimo. Tuo atveju, kai šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 4 punktuose nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms priklausančių darbuotojų nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip dveji metai, tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikomos išlaidos darbo užmokesčiui ir valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti per ne ilgesnį kaip 24 mėnesių po įdarbinimo laikotarpį.
   Taip pat galbūt jums gali būti pritaikytos kitos priemonės, bet neturint informacijos negalime jūsų tiksliau pakonsultuoti. Reiktų klausti darbo biržoje pas savo konsultantę.

 8. Andrius

  Sveiki noreciau paklausti, as vezioju broli i hemodealizes jau penki metai neigalumas 95 nedarbingas. 5 darbingas. Serga neuropatija per kambari vos pereina sutrikusi demensija haliucinacijos girdi balsus sunkus suvokimas i aplinka klausa sunki. Jis i dealizes pats niekaip nenuvaziuotu 3 kart per savaite kreipiausi i daktarus man ir pasake kol nesiks po save tj gali ir nevarkti. Nejaugi tik apsisikusiems ir teskiria.

  • LZNS

   Taip suprantu, kad kreipėtės į gydytojus dėl specialiųjų poreikių nustatymo? Jeigu taip, tai gydytojui parašykite prašymą parengti dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius raštu. Gydytojas arba parengs dokumentus arba atsakys raštu kodėl nerengia dokumentų, gavus atsakymą galima bus imtis sekančių veiksmų.
   Nuorodos į kriterijus kuomet nustatomi specialieji poreikiai http://www.negalia.lt/naudinga-info/specialieji-poreikiai/ . Čia galite paskaityti kokiems sveikatos sutrikimams esant yra nustatomi specialieji poreikiai.

 9. Tomas

  Sveiki, turiu neįgalumą 60proc. gyvenu užsieny, ar galiu formintis dirbti pilnų etatu ar galiu tik puse? Ir jei pradėsiu dirbti ar neatims man invalidumo?

  • LZNS

   Galite dirbti ir pilnu etatu jeigu jums leidžia sveikata. Neįgalumo pensija nebus atimta ar sumažinta.

 10. Džilda

  Laba diena,mano dukrai 18 m.mokosi 10kl.jai nustatytas 50% darbingumo lygis.Diagnoze: TLK-10-AM G09, R13, R47.1
  Pastovus seilėtekis.Sunkiai kramto maistą,valgydama springsta be priežiūros aš jos nepalieku.visiškai nekalba dėl vaikystėje persirgto gripo komplikacijos.Norėčiau sužinoti ar priklauso priežiūros-pagalbos poreikis,nes niekaip nesuprantu,kaip iki 18 m.priklause pagalba-priežiūra,nes aš esu mama,o nuo 18m.nepriklauso,nes ji jau pilnametė,tai kokiu būdu ji paspringus maistu pati sau padės ar aš kažko nesuprantu?Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba man pasiūlė ieškoti žmogaus kuris galėtų mano dukrą prižiūrėti kol aš dirbsiu.Tai kur logika ir kur žmogiškumas.

 11. daiva

  laba diena,sakykit as dirbu su patentu,ir auginu vaika su vidutine negalia,spec.poreikiais,o man patentas neturetu maziau kainuoti?

 12. Jurate

  Sveiki,norejau paklausti ,mano pazystama moteris gyvena Anglijoje,ji toj saly gauna invalidumo bei vaiku pasalpas,bet ji taip pat gauna invalidumo pasalpa Lietuvoje,ar tai legalu,ar neskriaudziama kuri tai salis,nes invaliduma jai moka abi salys

 13. Renata

  Laba diena, turiu toki klausima, invaliduma gaunu nuo vaikystes (17 metu) iki pensijos, nedarbingumo lygis 65 % ismokas gaunu is socialinio paramos skyriaus, bet noreciau eiti dirbti. Noreciau suzinoti,kada pereiciau i sodra? ir kokios ismokos is sodros butu? ir pagal ka jie skaiciuoja pasalpos dydi? aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Sodros mokamos pensijos dydis priklauso nuo stažo, turėto darbo užmokesčio, darbingumo lygio. Koks bus išmokos dydis negalime pasakyti, bet galite kreiptis į Sodrą ir paprašyti paskaičiuoti kokia pensija jums būtų mokama.

 14. Jolanta

  Labada diena,

  Bandziau rasyti ti, bet niekas ne atsake. Pabandisiu dar karta. Man tai labai svarbu.

  Esu mokytoja dirbu beveik pilnu etatu. Turiu Krono lyga fistuline forma ir kolostoma. Praetasi metais turejau darbingumo lygi 35 procentai o dabar gavau 25 procentu darbinguma.

  Noreciau paklausti ar galiu ir toliau dirbti? Ar jeigu susirgsiu man bus apmoketas darbingumo lapelis? Ir ar butinai turiu pasakyti apie 25 procentu darbinguma darbdaviui?

  Lauksiu atsakymo.

  Pagarbiai Jolanta

  • LZNS

   Kiekvienas darbuotojas kasmet privalo tikrintis sveikatą. Gydytojai nustato ar esami rizikos faktoriai esant jūsų sveikatos sutrikimams neturės neigiamų pasekmių jūsų sveikatai. Jeigu Jums sveikata leidžia ir gydytojai nustato, kad galite eiti užimamas pareigas, tai galite dirbti. Jeigu susirgsite darbingumo lapelis bus apmokėtas tik 90 kalendorinių dienų.
   Turint 25 proc. darbingumą taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis, tai gaunamas darbo užmokestis turėtų padidėti. Bet, kad būtų atskaitomis mažesni mokesčiai, apie tai turėtų žinoti darbdavys.

 15. Jolita

  Sveiki, neigalumo pašalpa gau u iš savivaldybės soc . Paramos skyriaus. Pasikeiciau pavarde. Gyventoju regiatre duomenys atnaujinti dekkaruota gyv. Vieta nepakitus. Spis sistemije taip pat pakeista pavaedė ar gali man nemoket išmokos vien todėl kad i skyriu pas juos nenuvykau?

  • LZNS

   O jūs banke pakeitėte savo pavardę? gali būti, kad jie negali atlikti pavedimo, nes banke yra kita jūsų pavardė.

 16. Jolanta

  Noriu paklaust.Jeigu dirbciau pilnu etatu turedamas 25 procentu darbinguma ar mano invalidumo pencija nesumazetu?Ar man jos nepanaikytu?

  • LZNS

   Dirbant pilnu etatu netekto darbingumo pensijos dydis nėra mažinamas ar atimamos.

 17. Ingrida

  Labas noriu paklausti ar man auginant vaika vienai ir jam nustatytas lengvas neigalumo lygis priklauso kokios nors lengvatos esu dirbanti

  • LZNS

   Lengvatos yra tik tos, kurios numatytos Darbo kodekse:
   40 straipsnis. Susitarimas dėl ne viso darbo laiko
   5. Šio straipsnio 4 dalyje nustatyti ribojimai dėl ne viso darbo laiko trukmės ir jo nustatymo negalioja, kai darbdavys sutinka su kitokiomis darbuotojo pasiūlytomis ne viso darbo laiko sąlygomis arba jeigu darbuotojo prašymas pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą pagrįstas darbuotojo sveikatos būkle, neįgalumu arba būtinybe slaugyti šeimos narį, taip pat pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų. Šie asmenys grįžti dirbti viso darbo laiko sąlygomis gali raštu įspėję darbdavį prieš dvi savaites, išskyrus atvejus, kai darbdavys sutinka nesilaikyti šio termino.
   52 straipsnis. Nuotolinis darbas
   2. Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbuotojo atsisakymas dirbti nuotoliniu būdu negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo sutartį ar pakeisti darbo sąlygas. Jeigu darbdavys neįrodo, kad dėl gamybinio būtinumo ar darbo organizavimo ypatumų tai sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip penktadalį visos darbo laiko normos, to pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų.
   57 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės
   Nustatant atleidžiamų darbuotojų atrankos kriterijus, turi būti užtikrinama darbuotojų pirmenybės teisė būti paliktiems dirbti, taikoma šiems darbuotojams visų kitų atitinkamo darbdavio tos pačios specialybės darbuotojų atžvilgiu toje pačioje darbo vietovėje:kurie augina daugiau kaip tris vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų arba vieni augina vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, arba vieni prižiūri kitus šeimos narius, kuriems nustatytas mažesnis negu penkiasdešimt penkių procentų darbingumo lygis, arba šeimos narius, sukakusius senatvės pensijos amžių, kuriems nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;
   7. Darbo sutartis nutraukiama įspėjus darbuotoją prieš vieną mėnesį, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – prieš dvi savaites. Šie įspėjimo terminai dvigubinami darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus likę mažiau kaip penkeri metai, ir trigubinami darbuotojams, kurie augina vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų, ir darbuotojams, kurie augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, taip pat neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip dveji metai.
   128 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimas
   4. Kasmetinių atostogų suteikimo eilė darbovietėje sudaroma, atsižvelgiant į šių darbuotojų pageidavimus (prioriteto tvarka):
   2) darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
   137 straipsnis. Nemokamos atostogos ir nemokamas laisvas laikas
   2) neįgalus darbuotojas, taip pat darbuotojas, auginantis neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų ar slaugantis neįgalų asmenį, kuriam nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas, – iki trisdešimties kalendorinių dienų;
   138 straipsnis. Pailgintos atostogos, papildomos atostogos ir kitos lengvatos
   1. Darbuotojams iki aštuoniolikos metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos dvidešimt penkių darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba trisdešimt darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę).
   3. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, – dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojų, dirbančių ilgesnėmis negu aštuonios darbo valandos pamainomis, prašymu šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai.

 18. EDUARDAS

  Sveiki.Turiu tokia situacija puse metu skauda sanariai ,nebegaliu diena nakti skauda,nepadeda vaistai.Dirbau prie statybu.esu statybininkas.si meta nebegalejau dirbti buvau biliuteneje,atostogose,neapkomose atostogose,kol buvau atleistas.nebegaliu dirbti fizini darba.uzsiregistravau ortopeda traumotologa i klaipeda pradziuoje ten man pasake ko tu nori is manes as darau operacijas o ne gydau.gydykes pas seimos gydytojo.priserigestravau i kauno klinikas. diagnoze buvo pirmine koksartoze .gavau dar siuntimus pas kitu gydetoju.tai birzelio 11,turiu talona pas V.Loibos rekonstrukcijos galimybes,jei nera itraukti i ele EP gauti.nezinau darbo neturiu nes vos paeinu.nakti nepamegu pergyvenu kad uzklupo tokia.turiu 5 mazamieciu vaiku seima.negaunam jokiu lengvatu nes as pries puse metu praktiskai turejau darba lietuvos imonei.kuri dirbo SVEDIJOJE.IR mano denpinigiai is kuriu as islesdavau kuri,kelionem namo,kambariom nuomai soaline rupyba priskaiciuodavo kaip pajamas.NOREJAU PAKLAUSTI,KA DARYT

  • LZNS

   Siūlytume kreiptis pas šeimos gydytoją dėl galimo darbingumo nustatymo, taip pat į socialinį paramos skyrių nes galbūt jums priklauso kokia nors pašalpa jeigu šeima turi mažas pajamas.

 19. Ramunas

  Laba diena, esu neigalus ir visada gaudavau neigalumo pasalpa, si menesi nebegavau. Pasiskambines i sodra suzinojau, kad nuo geguzes 1 dienos visi kurie neturi deklaruotos gyvenamosios vietos arba deklaruoti prie savivaldybes neigalumo pasalpos nebegauna. Noreciau suzinoti ka man toliau daryti, siuo metu jau puse metu esu isvykes is lietuvos todel kazkur prisiregistruoti negaliu.

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos valstybinės socialinio draudimo pensijos užsienyje gyvenantiems asmenims skiriamos ir mokamos nepriklausomai nuo jų pilietybės. Pagrindinė sąlyga teisei į pensiją įgyti – būti įgijusiam ne mažesnį už minimalų stažą atitinkamos rūšies pensijai gauti dirbant Lietuvos Respublikos įmonėse.
   Užsienio valstybėse gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai bei užsieniečiai prašymus ir kitus pensijos skyrimui ar mokėjimo pratęsimui būtinus dokumentus gali pateikti tiesiogiai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Užsienio išmokų tarnybai:
   Adresas: Kalvarijų g. 147, LT-08221 Vilnius, Lietuva
   Telefono numeris: Bendrasis informacijos telefono numeris – 1883 arba (+370) 5 250 0883
   El. pašto adresas: uzsienis@sodra.lt

 20. Vilma

  Laba diena, Invalidumą gaunu nuo vaikystės iki pensijos, nedarbingumo lygis 70 % išmokas gaunu iš socialinio paramos skyriaus.
  Mane norėjo įdarbinti nevyriausybinėje organizacijoje 0,2 etatui, tačiau darbdaviai sužinojo, kad nuo 2018 m. išėjo įstatymas, kad už neįgaliuosius, kurie gauna išmokas nuo vaikystės, kurių atlyginimas nesiekia minimalios mėnesinės algos (MMA), nepriklausomai nuo etato dydžio, turi būti sumokėta darbdavio įmokų dalis nuo ne mažesnių pajamų nei MMA.
  Pvz.: man būtų priskaičiuotas darbo užmokestis tik 80 Eur, tai darbdavio įmokų dalis būtų skaičiuojama nuo MMA t.y. nuo 400 Eur, o ne nuo 80 Eur.
  Tai sužinoję darbdaviai nebenorėjo manęs samdyti, nes soc. draudimo įmokos už mane būtų didesnės nei mano atlyginimas.
  Noriu paklausti ar tas įstatymas vis dar galioja? Jei taip, tai gal yra galimybė, kad jį pakeis?

  • LZNS

   Įstatymas vis dar galioja, kreipėmės į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei kitas institucijas dėl jo pakeitimo ir tikimės, kad jis bus pakeistas.

 21. Andromeda

  Labas diena.Turiu sūnų Su Dauno sindromu jam 18 metų. Gyvename užsienyje. Turime grysti ir pratęsti invalidumą. Kaip būtų paprasciau pratęsti invalidumą neprasant pašalpos?Ar geriausias sprendimas išregistruoti iš lietuvos. Tik labai bijau jei situacija pasikeistų ir tektų grįsti i Lietuva atsisakius sunaus invalidumo ar būtų sunku vėl įrodyta kad jis turi negalią.Patarkite koks būtų protingiausias sprendimas.Aciū geros dienos.

  • LZNS

   Kadangi esate išvykę iš Lietuvos, tai greičiausiai esate deklaravę išvykimą. Jeigu asmuo deklaruoja išvykimą gaunant šalpos neįgalumo pensiją (iš Soc. paramos), tai jos mokėjimas yra nutraukiamas. Taigi nustačius darbingumo lygį ir deklaravus išvykimą jums išmokos nebus mokamos.
   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodoma, kad:
   281. Kai asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis ar invalidumas iki 18 metų, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia darbingumo lygio vertinimo laiką, jam prašant darbingumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų NDNT gavimo dienos.
   Be to galima NDNT pateikti užsienio gydytojų išvadas, kuriomis remiantis gali būti nustatytas darbingumo lygis. Gavus dokumentus reikia kreiptis į ambasadą, kuri vėliau persiunčia visus dokumentus į NDNT.
   Taigi jūsų valia yra spręsti kada nustatinėti darbingumo lygį, bet kokiu atveju reiks parengti dokumentus ir galėsite nustatyti darbingumo lygį atbuline data.

 22. Vitalija

  Laba diena,priziurejau sunu invalida iki 16 metu amziaus namie ir nedirbau.Noreciau paklausti ar man reikia butinai tureti 30 metu darbo stazo mano pensijai gauti ar uztenka perpus maziau ,kadangi auginau vaika invalida ir 30 metu neturiu stazo.Sunus jau suauges.Aciu

  • LZNS

   Į stažą Jums turi būti įskaityti metai, kuomet jūs slaugėte neįgalų sūnų. Pasiteiraukite prašau Sodroje ar jums įskaitė tuos metus.
   Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas:
   8. Stažu, įgytu dirbant Lietuvos įmonėse, laikomi šio straipsnio 1, 4, 5, 6 dalyse nurodyti laikotarpiai, šio įstatymo 2 priedo 1.1, 1.3, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.9, 2.13, 2.14 papunkčiuose nurodyti draudimo, darbo, tarnybos ir (ar) bendradarbiavimo Lietuvos teritorijoje laikotarpiai, 1.2 papunktyje nurodytų kūrybinių sąjungų narių kūrybinės veiklos laikotarpiai, 2.4 papunktyje nurodyti mokymosi laikotarpiai, 2.10 papunktyje nurodytų pensijų gavimo laikotarpiai, 2.11, 2.12 papunkčiuose nurodyti slaugos laikotarpiai ir būtinosios karinės tarnybos sovietinėje armijoje laikotarpis.
   (2.11. motinoms – vaikų invalidų, nesukakusių 16 metų, auginimo ir slaugos namuose laikas; 2.12. šeimos nariams – I grupės invalido slaugos namuose laikas).
   O reikalavimai stažui perpus nėra mažinami.

 23. Ingrida

  Labadiena,norėjau paklausti.Gaunu salpos pensija dirbu.Perėjau i sodros invalidumo pensija man pasakė savivaldybė kadangi gaudamas salpa dirbau teks grazinti jiems visus pinigus uz tris metus.Ar tai tiesa?

  • LZNS

   O koks jūsų darbingumo lygis ir kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė darbingumo lygį?

 24. Ingrida

  Mano darbingumo lygis40procentu.nustatė kai buvo 21metai

 25. Indrė

  Laba diena, Kiek žinau. kad žmonės turintis su neįgalia ir neteko mamos ar tėčio, turėtų gauti pinigėliu už mamą ar už tėvą. Šiandien buvau sodre, aš nelabai susigaudau, kaip ištikrųjų, pateikiau savo asmens dokumentai, sąskaitos nr ir mirties liudėjimas. Reikės pasirinkti ar pašalpų skyrių ar sodra už mano stažą ir taip man pasakė. Aš atvykau ne dėl savo stažo, o dėl mamos netekau, mirties liudejima. Turėtų žiūrėti dėl mamos kiek uždirbo stažą ir pencija. O ne mano stažo. Pagal man supratima aš gaunu pašalpų skyrių ir turėčiau gauti už mamas. Esu neigalia nuo vaikyste ir dirbu. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jūsų tėvai turėjo pakankamai stažo, tai našlaičio pensiją turėtų mokėti Sodra, jeigu stažo neturėjo, tai moka socialinės paramos skyrius. Gal jūs neteisingai nurodėte priežastį dėl kurios kreipėtės į Sodrą arba jie nesuprato jūsų klausymo.

 26. Natalija

  Labas vakaras, norėjau paklausti sūnui nustatytas vidutinis neįgalumo lygis dviems metams dėl širdelės Fallot tetrrada (metai jau praėjo). Ankstyvosios raidos centre nustatė mišrų raidos sutrikimą ir pasakė, kad pagal šią diagnozę t.p. priklausytų vidutinis neįgalumas. Klausimas ar pasikeistų neįgalumo lygis dėl dviejų šių ligų. Ačiū už atsakymą!

  • LZNS

   Kai dėl kelių ligų, traumų ar patologinių būklių atsiradę organizmo funkcijų sutrikimai vienas kitą veikia taip, kad jie sustiprėja, dėl sunkiausiojo organizmo funkcijos sutrikimo nustatytas bazinis neįgalumo lygis dauginamas iš tam tikrų koeficientų. Ar pasikeistų neįgalumo lygis dėl mišraus raidos sutrikimo iki sunkaus neįgalumo lygio negalime pasakyti. Reiktų tartis su šeimos gydytojų ar galima būtų dėl pasikeitusios sveikatos būklės iš naujo teikti dokumentus NDNT dėl neįgalumo lygio peržiūrėjimo.

 27. Aurimas

  laba diena ,norejau paklausti, sergu nuo gimimo hemofilija A sunkia forma, man nekrecia kraujas ,pagal paskutinio incalydumo nustatyma esu darbingas 35% gaunu invalidumo pencija ir gausiu iki 2054 metu ,bet sveikata kiekvienais metais blogeja ar as galiu kaskur kreiptis del invalidumo padidinimo?nes dabar esu uzregistruotas i eile ,del kelieno sanario keitimo ,dirbti kaip ir negaliu ,net jau ir dabar,ir negalesiu dar po operacijos, nes jau dabar 4lygio sanario sudylimas ir nukrypimas,ir po operacijos nemanau ,kad greit galesiu paeiti,ar galiu kaskur kreiptis del dydesnes ismokos?Ir norejau paklausti ,kodel mano invalydumo pasalpa skaiciuojama kaip seimos pajamos isgyvenimui?man reikia ir vaistu,ir rebilitaciju ir kas puse metu turiu vykti i dydesnius miestus israsu visokiu pas daktarus ,nes gyvenu mazesniame miestelyje ,nera net mano ligos srities daktaru,o mano invalidumo pasalpa skaiciuoja kaip seimos pajamas?

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė pablogėjo ir atsirado kriterijai, kad galimai sumažėtų darbingumo lygis, tai reikia kalbėtis su šeimos gydytoju, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo ir specialiųjų poreikių nustatymo. Kitų galimybių padidinti netekto darbingumo išmoką nėra, tik darbingumo lygio sumažinimas.
   Remiantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, į šeimos pajamas įskaitomos visos gauto lėšos išskyrus vienkartines išmokas ir (ar) pašalpas, transporto išlaidų kompensacijas neįgaliesiems; kompensacijas donorams; pagalbos pinigus, mokamus pagal socialinių paslaugų įstatymą; išmoką vaikui, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, mokamus pagal išmokų vaikams įstatymą; būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją, mokamą pagal paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą; tikslines kompensacijas ir tikslinį priedą, mokamus pagal tikslinių kompensacijų įstatymą.

 28. Matas

  Sveiki. Turiu nuo gimimo klausos sutrikimą ir maždaug puse garsų negirdžiu. Žinoma iki 18m turėdavau invalidumo pažyma, iki to laiko kai nežinojau dėl klausos aparato, man gyventi lyg ir netrukdė su kalbėjimu žmonėmis. Žinomas kas labai negarsiai pasakydavo ar iš toli, tikrai būdavo keblumu. Kadangi po 18m pradėjau nešioti klausos aparatą ir man kadangi jau 22-eji metai, man bus išduodamas invalidumo procentas kai koks?

 29. Rita

  Turiu 1gr -20% darbingumas. Ar suėjus pensijiniam amžiui bus mokama senatvės pensija ar išliks neįgalumo pensija

  • LZNS

   Galėsite pasirinkti kurią pensiją gauti, dažniausiai skiriama ta kuri yra didesnė.

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui galėsite pasirinkti tą pensiją, kuri bus didesnė.

 30. Marina

  Laba diena,
  mano darbingumo lygis 45 procentai. Sergu sunkia depresijos forma. Ar einant darbintis, būtina sakyti, jog esu neįgali, ar darbdavys visgi pats pamatys? Ar pasakiusi tai, man nepakenks? Ar diagnozę reikia jam įvardinti? Visgi, pamatęs galbūt ligos koda, sužinos vistiek? Kadangi darbe vežioja žmones i darbo vietą už paskirtą mokestį, gal mano atveju irgi yra nuolaida, kaip važiuojant viešuoju transportu? Dėkoju už atsakymus.

  • LZNS

   Jeigu nenorite, galite nesakyti, kad turite negalią. Tik vėliau nepamirškite užpildyti metinę pajamų deklaraciją, kad susigrąžintumėt permokėtus mokesčius.

 31. Giedrė

  Sveiki. Jei vaikas mokėsi mokykoje pagal spec programą turi raidos vystimosi sutrikimą. Ar priklauso negalios grupė?

  • LZNS

   Priklauso nuo to kokie yra raidos sutrikimai. Reiktų tai aptarti su šeimos gydytoju, ar esami sveikatos sutrikimai atitinka negalios nustatymo kriterijus.

 32. Zavinta

  Sveiki,as turiu stuburo isvarzas-sunku judeti,dirbti nebegaliu.jau 2men.kai nevykdau savo veiklos nes nebegaliu.ar priklauso nedarbingumas ar invalidumas.kur reikėtų kreiptis?

  • LZNS

   Dėl darbingumo lygio nustatymo iš pradžių reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis parengtų reikiamus dokumentus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. NDNT nuspręs kokį darbingumo lygį jums nustatyti.

 33. ingute.ngt@gmail.com

  sveiki, sakytis nuo 2019, sausio 1. dides neigalumas? ar prieziura, auginu vaika su vidutiniu neigaluma, girdejau, kitaip skaiciuosis?

  • LZNS

   Nuo sausio 1 d. bus 2 slaugos ir 2 priežiūros pagalbos lygiai. Priklausomai nuo to koks bus priskirtas ir priklausys kokia išmoka bus mokama.

 34. LZNS

  Galite kreiptis į Savivaldybę, kad jus apgyvendintų globos namuose arba prašyti skirti socialinį būstą.

 35. Marius

  Laba diena man 29 metai as gimiau su pilnai neisivisciuse desine ranka yra tik du pirstai ant rankos grupe gaunu nuo 2012 dabar dave iki pensijinio amziaus o kai buvau vaukas mama veziojo pas specialistus teiravosi sake kad man nepriklauso grupe nors dabar mano seimos giditoja sako kad as turejau je gauti nuo gimimo tai kaip suprasti ar galiu tiketis susigrazinti tuos pinigus uz tuos metus kur negaudavau pinigu ar ne ?

  • LZNS

   Išmokos už praeitą laikotarpį grąžinamos jei nebuvo kreiptasi dėl neįgalumo nustatymo už paskutinius 3 metus. Jūsų atveju tas laikotarpis senai praėjęs.
   O tai dėl rankos neįgalumas nebvo nustatytas iš vaikystės?

 36. 5judita5

  sveiki turiu 35 darbingumo kiek galiu dirbt ar galiu dir ti pilnu etatu

  • LZNS

   Galite dirbti tiek kiek jūsų sveikata jums leidžia. Įstatymai neriboja pagal darbingumo lygį darbo valandų skaičiaus.

 37. Laimute

  Sveiki,noriu paklaust sisirgo sunus aplastine anemija gydytoja liepe tvarkytis neygaluma.kur kreiptie kokie pinigai ir ismokos priklauso ar prieziura girdejau kad seniunija kaxka moka kaip prirziurai.

  • LZNS

   Kai bus nustatytas nustatytas neįgalumo lygis, tuomet galėsime pasakyti kokia išmoka priklausys. Nes išmokos dydis priklauso nuo nustatyto neįgalumo lygio.

 38. Jelena

  Sveiki,jei vaikas invalidas nuo gimimo,bet invalidumas nustatitas tik po 2 metu,ar bus grazinami invalidumo pinigai uz tuos metus

 39. Klara

  Mano teciui 87, po insulto paralizuotas , turi neigalumo 1 gr, ar turi seimos gydytojas aplankyti ji name ir kaip daznai, kas turi kontrolioti kraujo tyrimus, kokia dar pagalba galim tikietis iš poliklinikos,
  Serga 5 metus nei karta nepaskambino niekas
  Aciū

  • LZNS

   Poliklinika jus turi informuoti kokios paslaugos yra teikiamos asmens namuose. Kiekviena poliklinika turi skirtingas paslaugas. Visus tyrimus kontroliuoja šeimos gydytojas.

 40. Agnidze

  Laba diena. Turiu klausima. Cia manes klausia vienas zmogus kuri turi invalidumo 35%. Bet jei jis isvyksta i uzsieni gyventi, ar bus nutraukiamas salpos pensija?

  • LZNS

   Išvykus į užsienį ir deklaravus išvykimą, šalpos išmokos (moka Socialinės paramos skyrius) mokėjimas bus iškart nutrauktas.

 41. Mir c

  Laba diena,esu 30 % darbingas,is dalies darbingas,noriu darbintis ar man butina sakyti darbdaviui kad turiu neigaluma ? ar man reikes praeti komisija sveikatos jai praejnu sveikatos komisija galiu dirbti ? zinau kur galima gauti sveikatos pazyma i darba be jokiu analizu be nieko,zodziu ar galiu dirbti nesakant darbdaviui kad esu neigalus?bijau kad neisidarbinsiu tad planuoju nesakyti darbdaviui nieko tik daktarei savo kad noriu darbintis :) atsakyti i pasta (xlop42k@gmail.com)

 42. Kęstas

  Sveiki. Man nustatytas darbingumas 35%. Turiu C kategoriją, galiu vairuoti sunkiasvorį transportą. Ar po vairuotojų sveikatos patikrinimo prarasiu teisę vairuoti C kategorijai priskirtas transporto priemones? Ačiū.

  • LZNS

   Negalime atsakyti į klausymą, nes vairavimo galimybės priklauso nuo sveikatos sutrikimų, o ne nuo darbingumo lygio.

 43. Ovidijus

  Laba diena,Esu neigalus nuo vaikystes,,40%darbingumo,gaunu socialine salpos ismoka is savivaldybes,esu Lietuvoje socialiai apdraustas.Persikrausciau gyventi pas savo mama i Vokietija,ar man priklauso sveikatos draudimas ir ismokos Vokietijoje?atsakyti i el.pasta jureiwe12@gmail.com
  Is anksto dekoju

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokie yra įstatymai Vokietijoje ir kas gali ten būti skirta turint negalią.

 44. www.miskas@gmail.com

  Laba diena , man nustatytas35 proc darbingumas, nerandu darbo pilu etatu, jeigu dirbciau visu etatu tai ar sumazintu darbinguma. aciu.

  • LZNS

   Darbingumas nėra susijęs su tuo kiek valandų dirbate per dieną. Darbingumas gali būti ir 10 proc., o dirbti protinį darbą asmuo gali ir 8 val.
   Dirbant pilnu etatu, darbingumo lygis nėra didinamas.

 45. jelena jasulaitiene

  Sveiki ar gali pirma karta vaika matantis pavaduojantis gydytojas nutraukti neįgaliuma rementis jo bukle 4 meneiu jis serga bronhine astma.jis gime 27 savaiciu dabar jam jau 9 astma nustatyta nuo 7 menesiu.o grupe gaunam nuo 3 metu.jis dar turi elergija skrandzio problemiu refluksas. ir sutrikusi raida.

  • LZNS

   O kaip šeimos gydytojas jums nutraukė neįgalumą?

 46. jelena jasulaitiene

  Seimos gydytoja ne bet is kaunomes gaudavom is pulmonologo rasta testi negalia o ji susirgo ir sako gal visai negrys.ir pavaduojanti parase kad suo metu bukle stabili ir sekama.

  • LZNS

   Gal galite mums parašyti savo telefoną el. paštu lzns@negalia.lt, nes dabar konsultacijai suteikti trūksta informacijos.

 47. gene

  slaugau sunu su visiska negalia 15 metu jo negalia nuo 22 metu.Gal man priklausytu ankstesnis isejimas i pensija?

  • LZNS

   Ankstesnis išėjimas į pensiją nėra numatytas dėl neįgalaus asmens slaugymo.

 48. danute

  sveiki, ar turint 50 procentu darbinguma, galiu dirbti puse etato, ar PSDnereikes damoketi, kaip su stazu..aciu.sergu letine inkstu liga

 49. Audeone

  Laba diena. Turiu klausima. Esame daugiavaike seima. Iki 40m.5vaikai vienas is ju su visiska negalia. Ar mum priklauso kokios lengvatos.Norime pirkti nama. Ir nezinom kur kreiptis. Ar mum kas priklauso.

  • LZNS

   Pasidomėkite savivaldybės socialinės paramos skyriuje dėl lengvatinės paskolos būstui įsigyti.

 50. Agne

  Pirmos grupes invalidas, gaunantis invaliduma nuo gimimo, gyvena uk 12 metu. Ar jis gali dirbti pilnu darbo grafiku, gauti atlygijima anglijoje ir tuo paciu invaliduma lietuvoje. Ar nera darbo valandu ribojimo, ar neatims lietuvisko invaliduma jeigu issiaiskins, kad uk dirbo?

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų mums žinoti iš kurios įstaigos jis gauna šalpos pensiją, iš Sodros ar socialinio paramos skyriaus.

 51. vida

  vyrui po insulto nustatytas 25 % darbingumas,ir skirta nuolatinės pagalbos poreikis jau nuo 2007m, iki 2020 neterminuotai,po to buvo keli infarktai ir 2017 insultas,vėl skundžiasi prastai jaučiasi, ar dirbanti žmona gali prašyti skirti vyro priežiūrai nedarbingumą, ar tai galima daryti tik jau krizei ištikus ( infarktui ar insultui)
  Ar galiu remiantis dar 2007 gauta pažyma išeiti iš darbo dėl vyro ligos

  • LZNS

   Slaugant šeimos narius ligos išmoka mokama ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas, jei slaugote vaikus vyresnius kaip 14 metų, sutuoktinį, tėvus, įtėvius.

 52. vincas

  išvykus į užsienį pas dukrą laikinai ar gausiu neįgalumo pensiją ir priežiūros pašalpą, kiek girdėjau tik deklaravus išvykimą nemokama pašalpa

  pagarbiai

 53. ingrida

  sveiki, auginu 8 metu vaika su vidutine negalia, sakykit nuo sausio 1 d dides neigalumo pinigeliai? aciu

 54. VIK

  Sveiki,auginu vaika 4metu pripazintas abipusis neurosensorinis prikurtimas ir kalbos israiskos sutrimimas, turejome vieniems metams neigaluma vidutini, vaikas metus laiko nesioja aparatus,lankome pas lor yra nuolat sekamas neurologes , nustatyti 2017m ugdymosi vidutiniai poreikiai ir galiojantys iki 2019 balandzio menesio, atvykus atlikti pakartotini sprendima neigalumui, gavome atsakyma lengvas dviems metams ir nuimti specialieji poreikiai, nors ligos kodai paliko tie patys, ar kasnors pasikeistu,jei nesutikcciau su ju sprendima ar jie pervertintu man vaika?

  • LZNS

   Kai asmuo nesutinka su NDNT teritorinio skyriaus sprendimu, NDNT teritorinio skyriaus sprendimas gali būti skundžiamas NDNT direktoriui per 30 kalendorinių dienų nuo pažymos gavimo dienos. Apskundimo tvarka (http://www.ndnt.lt/index.php?-1733374776)
   Tikrai siūlyčiau apskųsti priimtą sprendimą, nes situacijos tikrai nepablogins.

 55. edgariux123@splius.lt

  Labas turiu dauk metų grupė 2.išvaduosę parašyta nedarbinga 100proc.o pažymėjo neigalumo 35proc. Kaip nuvykau neigalumo tarnyba.sako išvados nedarbinga.tai nedarbinga.o pinigus idomu pagal ka moka a pagal taip išeina 35proc.o ne pagal išvadas kur parašyta 100proc.gudručiai.taip ir žiuri kaip žmogų apgauti.

  • LZNS

   Išmokas moka pagal 35 proc. nustatytą darbingumą.
   O kokiose išvadose parašyta, kad 100 proc nedarbinga?

 56. Laura

  Sveiki,
  norėjau pasiteirauti,kada galiu tvarkytis neįgalumo lygį,nes gydytoja pasakė,kad reikia ant biuletenio išbūti keturis mėnesius,nes kitaip netvarko dokumentų

  • LZNS

   1. Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodoma, kad Asmenį gydantis gydytojas, nustatęs diagnozę ir atsižvelgęs į tai, kad po taikyto gydymo ir (ar) medicininės reabilitacijos išlieka organizmo funkcijų sutrikimų, kurie yra patvirtinti instrumentiniais, klinikiniais laboratoriniais ir (ar) kitais tyrimais, parengia ir įteikia asmeniui ar pateikia NDNT elektroniniu būdu šiuos dokumentus. Tvarkos apraše nėra nurodomas terminas.
   2. Dėl Teisės aktų, susijusių su elektroniniais nedarbingumo pažymėjimais bei elektroniniais nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimais, patvirtinimo nurodoma, kad:
   Darbingo amžiaus asmenys, kurių darbingumas yra sutrikęs ir panaudotos visos galimos medicininės priemonės bei jų sveikatos būklė atitinka darbingumo lygio nustatymo kriterijus, GKK siunčiami darbingumo lygiui nustatyti į NDNT (išskyrus šių Taisyklių 37 ir 38 punktuose numatytus atvejus) ne vėliau kaip po:
   36.1. 122 kalendorinių dienų, jeigu darbingumas buvo sutrikęs nepertraukiamai;
   36.2. 153 kalendorinių dienų, jeigu darbingumas buvo sutrikęs su pertraukomis per paskutinius 12 mėnesių (neįskaitant nėštumo komplikacijų).
   Taigi asmuo tikrai neprivalo laukti 120 dienų, kad būtų siunčiamas į NDNT, asmuo siunčiamas kai yra išnaudotos visi gydymo būdai ir yra išlikę sveikatos sutrikimai.

 57. onute

  sveiki gaunu neigaluma is vaikystes sunkiai vaikstau ar galeciau gauti prieziura ir kur galeciau kreiptis

  • LZNS

   Kreiptis reikia pas šeimos gydytoją, kad jis įvertintų ar jūsų sveikatos sutrikimai atitinka specialiųjų poreikių nustatymo kriterijus. Jeigu atitinka, tai jis parengs dokumentus į NDNT.

 58. saulytepavasaryte@gmail.com

  laba diena turiu klausyma ar mano mamai priklausytu grupe nes jinai viena akim visiskai nemato nes jinai yra ismusta o kita silpsta bet daktarai sako gali matyti y toly ir gana tau to yra bet as matytau kad galima ir arčiau priejus juk pamatyti tai as ju supratimu supratau kad mano mama turi nematyti y toly tik tada prades kazka daryti

  • LZNS

   Ar jūsų mama pensijinio amžiaus ar darbingo amžiaus?

 59. REGINA

  sveiki,neįgalumas pirmą kartą nustaytas 2009.04.20. – 40 proc.,po to nuo sekančių metų 45 proc. ,dar po metų 50 proc. (nuo 2011.04.12 iki 2014.10.15), nuo 2014.10.16 iki dabar 55 procentai.Klausimas toks,kodėl tiek metų keikvienais metais turiu kreiptis dėl neįgalumo pratęsimo,nes skaičiau ,kad pagal Tvarkos aprašo 33.1-33.3 punktus po 6 metų neįgalumas skiriamas iki senatvės pensijos (man dabar 58 metai).Ačiū.

  • LZNS

   Tvarkos aprašo 31.1–31.3 punktuose nurodyti terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.
   Kadangi jūsų darbingumas lygis nuolat keičiasi ir didėja, todėl jums ir nenustato iki senatvės pensijos amžiaus.

 60. Rasa

  Sveiki,

  Sergu Tiureto sindromu F95.2. Ar galiu tvarkytis neįgalumą?

  • LZNS

   Prašome kreiptis pas gydantį gydytoją, kuris turi jums suteikti visą informaciją ar jums gali būti nustatytas neįgalumas. Gydytojas rengia dokumentus į NDNT todėl jis sprendžia ar esant jūsų sveikatos sutrikimams gali būti nustatytas darbingumo lygis.

 61. Ilona

  Sveiki, turint neįgalumą II laipsnio ir kartu dirbant 0.5 etato, kiek uzsiskaitys darbo stazo 1metai ar tik 0.5.

  • LZNS

   Visą informaciją apie stažo kaupimą jums suteiks Sodra: 1883 arba (+3705) 250 0883

 62. Rimas

  Laba diena, man labai rupi klausimas pagal sia situacija: Netekau tevo ~15m iki 18m gaudavau naslaicio ismoka, paskui 2003 spalis, 18 gimtadienio menesi atsiguliau i psichiatrine ligonine, susirgau.. ten man padare tecia invalidumo gupe, po dvieju menesiu issirasiau, jau tada tuejau sukaupes stazo..,taigi man liepe kreiptis i Sodra tvarkytis su neigalumu susijusius dokumentus. Nuejau pas juos ir apart neigalumo pasiklausiau ar bus toliau mokama naslaicio pasalpa (kadangi dar rosiaus toliau eit mokytis). Man buvo pasakyta rinktis is dvieju pensiju ( naslaicio pensija pasirodo priklause) ,kadangi abi moketi jie negali, taip as pasirinkau varianta neigalumo,kadagi pinigeliai uz ja didesni. Pagal praeitu metu istatyma nuo Sausio 1d. del naslaicio pensijos po kreipimosi uz 6 men atbuline sumokama, pries tris menesius tai padariau pasikreipiau paskyre. Bet ar nera taip jos teisiskai kreipiausi dar tada 2003 metais (kai tvarkiausi neigaluma), bet jie man nepaskyre? Kyla klausimas ar dar tada buvo istatymas, pagal kuri jie neprivalejo moketi abi pensijas? Ka man patartumete..?

  • LZNS

   Šiuo atveju siūlytume jums raštu kreiptis į Sodrą ir pateikti užklausą kodėl našlaičio išmoka jums nebuvo paskirta kai kreipėtės pirmą kartą. Gavus atsakymą vienintelis kelias yra kreiptis į teismą ir tai nežinia ar jie sugrąžins jums už tą laikotarpį kai turėjo būti paskirta, bet jie nepaskyrė.

 63. Aironas

  Sveiki nevaldau dešinės rankos kuri yra pagrindinė mano ranka, rodomojo piršto visiškai nelenkiu. Ar imanoma gauti kažkoki tai nedarbingumo lygi ar nešvaistyt laiko? Ačiū už atsakyma!

  • LZNS

   Greičiausia turėtų būti nustatytas darbingumo lygis, bet kokio lygio tikrai nepasakysime. geriausia tai būtų aptarti su šeimos gydytoju. Paspaudę šią nuorodą (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/XgehMIGJqL) galite susipažintu su darbingumo lygio nustatymo tvarka ir pažiūrėti kokiems sveikatos sutrikimams esant nustatomas darbingumo lygis.

 64. panevezys

  Sveiki,esu pensininke,slaugiau neigalu pirma grupe turinti sutuoktini,slaugiau 4m.ar gali sitie metai buti priskaiciuoti prie darbo stazo,aciu

  • LZNS

   Šiuo klausymu prašome kreiptis į Sodrą, kur pagal jūsų asmeninius duomenis jums pasakys ar butų stažas priskaičiuotas už šeimos narių slaugymą. Sodros konsultacijų tel. Nr. (+3705) 250 0883

 65. saulytepavasaryte@gmail.com

  jinai dirbo 2 nepilnus metus suveja bet po to jai ismuse aky jinai 48 metu yra ir niekas negali jos priimti dirbti o kita akis irgi labai silpsta o akiu

 66. Judita

  Sveiki db tvarkausi invalidumą ar galiu dirbti pilnu etatu ar Ne kas neko nesakys

  • LZNS

   Galite dirbti pilnu etatu, tikrai niekas nieko nesakys.

 67. oksana

  Laba diena,turiu mamą su sunkia negalia F20 (slauga)ir dukrelę kuriai nustatyta sunki negalia(priežiūra)protinis atsilikimas.Prieš du metus teko išeiti iš darbo,stovėjau darbo biržoje.Ar yra galimybė tuos 2-jus metus pridėti prie darbo stažo.Dėl mamos neveiksnumo į teismą nesikreipiau.

  • LZNS

   Už suaugusio asmens slaugą stažas skaičiuojamas tik jeigu esate paskirta teismo to asmens globėja. Kitais atvejai stažas nesiskaičiuoja.

 68. Ieva

  Jei gaunu invalidumo pensiją ar esu drausta motinystės socialiniu draudimu? Ar gausiu iš Sodros vaiko priežiūros išmokas?

  • LZNS

   Vaiko priežiūros išmokų dydis prikauso nuo mamos arba tėčio gauto darbo užmokesčio, taigi darytina išvada, kad jeigu jūs negavote darbo užmokesčio tai nėra nuo ko apskaičiuoti ir mokėti išmokos.

 69. Elvina

  Sveiki,ar gali seniunas priversti senute palikti namus ir persikelti i seneliu namus.Ji akla 75metu,bet fiziskai stipri,apsirupina pati,dienomis ateina kaimyne,padeda.Ji nori gyventi viena savo sodyboje,kaime.Aciu.

  • LZNS

   Šiuo klausymu geriausia būtų kreiptis į Savivaldybės socialinį paramos skyrių, kad jie įvertintų esamą situaciją ir pasiūlytų galimus sprendimų būdus.

 70. Stanislovas

  Laba diena turiu protezuotus aortos ir mitralini voztuvus ligos kodas i50.0 jaucuosi palyginti gerai ar galiu dirbti naktini sargo darba ar reikia kardiologo leidimo aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Ar galite dirbti tam tikrą darbą ir tai nepakenks jūsų sveikatai, jums galės pasakyti tik darbuotojo sveikatos patikrinimo komisija.
   Asmenys, norintys įsidarbinti ar jau dirbantys privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai, nepriklausomai nuo to kokios srities darbuotojai jie yra. Atlikus profilaktinį darbuotojo sveikatos patikrinimą, medicininės komisijos pirmininkas darbuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje įrašo galutinę išvadą dėl darbuotojo profesinio tinkamumo: „dirbti gali“, “dirbti negali“ arba „dirbti gali, bet ribotai“.

 71. Stanislovas

  Stanislovas darbingumas 35% operacija daryta 2004m

 72. Vaida

  Sveiki. Vaikas nuo gimimo turi cerebrinį paralyžių. Komisija įvertino, kad tai lengva forma, nors dešinė kūno pusė ženkliai atsilieka nuo kairiosios. Vaikui suėjus 18 metų, buvo nustatytas 55% darbingumo lygis 2 metams. Kai suėjo vaikui 20 metų, komisija vėl nustatė tą patį lygį 2 metams. Ar normalu, kad kiekvieną kartą kosija nustato vis 2-jiems metams neįgalumo lygį, jei yra žinoma, kad vaikas tos ligos jau jokiu būdu neišaugs? Ar neturėtų būti nustatytas nedarbingumo lygis neterminuotai? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Pagal tvarkos aprašą terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.

 73. VIDA

  Laba diena,
  darbuotojas, dirbęs įmonėje 22 metus, patyrė insultą. Po 6 mėn. nedarbingumo, paskirta invalidumo II grupė. Klausimas: palikus darbuotoją 05 etato dirbti lengvesnio pobūdžio darbą, ar mokesčius privalėsime mokėti nuo pilno etato?
  Ačiū.

  • LZNS

   Socialinio draudimo įmokų „grindys“ netaikomos gaunantiems netekto darbingumo (neįgalumo) pensijas, jie gali dirbti ir už mažesnę nei minimalią algą, bet socialinio draudimo įmokų primokėti nereikės.

 74. Tomas

  Sveiki. Paskirtas neįgalumas iki pensijos 20% dėl psichinės ligos. Įsidarbinau pilnu etatu. Gaunu iš savivaldybės slaugos priežiūros išmoką ir neįgalumo išmoką iš sodros. Ar nutrauks man išmoką iš savivaldybės? Kokius mokesčius galiu susigrąžinti deklaruodamas pajamas? Ar eina stažas?

 75. Egle

  Sveiki,

  Lietuvoje gaunu neigaliojo pensija. Jau keli metai gyvenu ir dirbu uzsienyje,nors daznai griztu i Lietuva. Neseniai suzinojau, kad isvykstant privalejau deklaruoti isvykima ir apie savo isvykima pranesti Sodrai.
  Kaip turiu elgtis dabar, ar as privalesiu sumoketi PSD mokesti uz visus metus kai dirbu ir gyvenu uzsienyje? Dekoju.

  • LZNS

   Siūlome kreiptis į Sodros Užsienio išmokų tarnybą uzsienis@sodra.lt

   Telefono numeris: Bendrasis informacijos telefono numeris – 1883 arba (+370) 5 250 0883

 76. Danguole152@inbox.lt

  Labas vakaras noriu paklausti ar galiu dirbti pilnu etatų turint neįgalumą 45 %darbingumą nuo vaikystės

 77. Laura

  Sveiki. Sakykit praasom. Jeigu zmoguss turi neigaluma ir ruosiasi pervaziuoti gyventi i kita sali,siuo atveju vokietija…kur reikia kreiptis kaip bus su neigalumu? Jis neterminuotas. Ar vokietijoje reikes pakartotinai pereiti komisija ar uzteks kazkokius dokumentus nusiusti…

  • LZNS

   Dėl išmokų mokėjimo išvykusiems į užsienį reikia teirautis Sodros Užsienio išmokų tarnyboje uzsienis@sodra.lt. Telefono numeris: Bendrasis informacijos telefono numeris – 1883 arba (+370) 5 250 0883
   Kaip Vokietijoje traktuojamas Lietuvoje nustatytas darbingumo lygis, nežinome. Gal plačiau jums papasakotų Lietuvos ambasada Vokietijoje: info-botschaft@mfa.lt, konsulat.de@mfa.lt

 78. Gabrielius

  kodėl pas Jus nevykdoma jokia nauja projektinė veikla nuo 2014 m?

  • LZNS

   Vykdoma, tik nespėjama sukelti informacija apie vykdomus projektus.

 79. Birute

  Laba diena, noriu paklausti turint del regejimo antra grupe, darbingumo lygis 35%. Ar einant darbintis turiu pranesti darbdaviui ?

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas
   33 straipsnis. Darbuotojo pareigos
   1. Kiekvieno darbuotojo pareiga yra vykdyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos norminių dokumentų reikalavimus ir darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, su kuriais jie supažindinti ir apmokyti juos vykdyti, ir kaip galima labiau rūpintis savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata remiantis savo žiniomis ir vadovaujantis padalinio vadovo, darbdaviui atstovaujančio asmens duotais nurodymais. Darbuotojai, rūpindamiesi savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata, privalo:
   11) gavus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui.
   Taigi darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas kaip ir nurodo, kad neįgalusis darbdaviui turi pateikti išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų. iš patirties žinome, kad vieni sako darbdaviui, kiti ne.

 80. Virgina

  Sveiki. Jei vaikas būdamas devynių mėnesių turėjo 4operacijas, ligoninėje stacionare gulėjo 5kartus(neskaitant nuo gimimo, kad vos gimęs gulėjo savaitę dėl neaugančio svorio), 2 kartai iš jų tęstiniai(21ir24dienos),ar tai skaitoma neigalumu? Turime dvi retas ligas: žarnų vidaus organų nepasisukimą ir įgimtas žarnyčių sąaugas. Ligoninėje gulime visada dėl šių bėdų. Grįžtam namo ir negalime net darbų planuoti, nes vos tik vemia vaikas, atsidūriame ligoninėje

  • LZNS

   Ar jūs teiravotės pas šeimos gydytoją ar su esamais sveikatos sutrikimais gali būti nustatytas neįgalumo lygis?

 81. Vaidas

  Laba diena, turiu 55% darbingumo lygi, noriu isvykti i uzsieni dirbti, ar man reikia pranesti apie tai darbdaviui?

  • LZNS

   Negalime atsakyti į jūsų klausymą, nes nežinome kokie įstatymai galioja toje šalyje į kurią vykstate. Galite išsiųsti užklausą į toje šalyje esančią Lietuvos ambasadą ir tikėtina jums padės susigaudyti situacijoje.

 82. Egle

  Sveiki. Auginame sunu su VCP. Vaikas beveik jau 3 metu amziaus, taciau neigaluma susitvarkeme tik pries metus. Girdejau, kad yra galimybe susigrazinti neigalumo ismokas uz praejusi laikotarpi, kada buvo nustatyta diagnoze. Gal galite pakomentuoti? Jei tiesa, gal zinote kokiu dokumentu reikia?

  • LZNS

   Neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos apraše nurodoma:
   15. Kai asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia pakartotinio neįgalumo lygio vertinimo laiką, jo tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams prašant, neįgalumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini neįgalumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų NDNT gavimo dienos.
   Siūlome raštu kreiptis į NDNT ir pasiteirauti ar jūsų atveju gali būti taikomas šis punktas ir jeigu taip tai kokių veiksmų reikia imtis.

 83. Virgina

  Taip, ir sutvarkyti dokumentai jau yra. Gavome lengvą neįgalumą. Įdomu ar tik toks priklauso, turint omenyje mūsų situaciją. Vaikas sėdi tik pasodintas, pats neatsisėda, neatsistoja. (Sveiki. Jei vaikas būdamas devynių mėnesių turėjo 4operacijas, ligoninėje stacionare gulėjo 5kartus(neskaitant nuo gimimo, kad vos gimęs gulėjo savaitę dėl neaugančio svorio), 2 kartai iš jų tęstiniai(21ir24dienos),ar tai skaitoma neigalumu? Turime dvi retas ligas: žarnų vidaus organų nepasisukimą ir įgimtas žarnyčių sąaugas. Ligoninėje gulime visada dėl šių bėdų. Grįžtam namo ir negalime net darbų planuoti, nes vos tik vemia vaikas, atsidūriame ligoninėje)

  • LZNS

   Mes nesame medikai, todėl komentuoti priimto sprendimo teisingumo negalime, nes nežinome, kaip jūsų minimi sveikatos sutrikimai yra pavadinti apraše ir koks balų skaičius už tai yra skiriamas.
   Neįgalumo lygio nustatymo aprašą galite pasiskaityti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.95F9283BB46A/asr
   Galbūt jūs rasite pažįstamus funkcinius sutrikimus V skyriuje „VIRŠKINIMO SISTEMOS, ENDOKRININĖS LIGOS IR PATOLOGINĖS BŪKLĖS.VIRŠKINIMO, MEDŽIAGŲ APYKAITOS IR BELATAKIŲ LIAUKŲ SISTEMŲ FUNKCIJOS (TFK)“ ir tuomet žinosite kiek balų skiriama ir koks neįgalumo lygis priklausytų.

 84. Vama

  Sveiki, turejau 35%darbinguma, diagnozeTLK-10-AM, M19,07 M21,07 M24,57, E66, 0 E78,0 111,9 M17,0 M20,1 man tirpsta rankos be jegios as vos vaikstau o man nujeme dave 50% darbinga pasitičiojimas is serganciu zmoniu

 85. Arnis

  Sveiki.jau du metai vaikštau pas tėčio šeimos gydytoją.tam kad išrašytu vaistus.aš ten esu kaip ir ignoruojamas.turiu po valandą su virš laukt eilėje.reikia eit gaut taloną.o dažniausiai ju tai dienai nebūna.gydytoja su tais kurie be talonu net nesidomi.klausymas:ar privalau laukt po kelias valandas prie gydytojos kabineto,palikes neigalu tėtį vieną namie.ir ar neturėtu pati šeimos gydytoja ateit į namus pas jį.ačiū.

  • LZNS

   Pirmiausia iškyla klausymas kodėl jūs iš anksto nesiregistruojate, kad nereiktų imti papildomų talonų kurių kaip sakote nėra? Galite juks užsiregistruoti ir ateiti jums paskirtu laiku ir nereiks laukti.
   Nenurodėte koks tėvo darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, o gal yra nustatyti specialieji poreikiai? negalime atsakyti kol nežinome šios informacijos.

 86. Viilma

  Sveiki norejau paklausti. Mano sunus serga autizmu sunkia forma. Ar jam priklauso nemokamas kuras? Mes kurianame 2 krosnis.

  • LZNS

   Dėl paramos kurui kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, jie turi suteikti visą reikiamą informaciją apie šią pagalbos formą. Kiekviena savivaldybė yra nustačiusi savo tvarkas kaip yra skiriama parama.
   Gyventojai, pageidaujantys gauti kompensacijas, užpildo nustatytos formos prašymą-paraišką ir pateikia duomenis patvirtinančius dokumentus. Prašymą-paraišką galima pildyti ir prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos per internetinę svetainę http://www.spis.lt.

 87. Remigijus

  Sveiki auginu dukryte 3,8men ji nekalba visai ir nereguoja i liepiamas komandas ar galiu kreiptis del grupes nustatimo ir kur kreiptis is pradziu

  • LZNS

   Visais neįgalumo nustatymo klausymais reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 88. 860250195

  Sveiki, su mumis gyvena vyro brolis kuris turi pilna negalia, po triju insultu visiskai nejuda, iki Panevezio raj poliklinikos apie 10 km, ar privalo savivaldybes soc rupybos skyrius suteikti transporta nuvesti pas gydytoja, nes kiek rasome prasymu pasako, kad neturi transporto.

  • LZNS

   Panevėžio rajono savivaldybė informavo, kad teikia transporto paslaugas asmenims su negalia. Kad paslaugos būtų suteiktos reikia nuvykti į Savivaldybės socialinės socialinį paramos skyrių ir pateikti prašymą. kol prašymas nebus pateiktas, paslaugų negalės teikti.

 89. Alytus

  Turi invalidumo grupę šių metų birželio 11d.esu operuota gegužės 17d.dabar biletenis ir man gydytoja sako kad negali tęsti grupės, ar as tuos men. prarasiu kur busiu bileteni

 90. Elena

  smagu, kad neįgalūs žmonės turi galimybę pasikonsultuoti

 91. Alytus

  Kol bus biletenis negali testi invalydumo grupes

 92. Kretinga

  Laba diena, turiu 45 % nedarbingumą, dirbu lengvą darbą pilnu etatu. Iškilo problema: darbdavys kasmetinių atostogų teduoda 20 d. ir dar už darbo stažą 34 m. -6 d. sako, tau priklauso tik pasirinktinai: jei duosime 25 d. tai negausite už darbo stažą. Norėčiau sužinoti ar tai tiesa?

  • LZNS

   Taip, tai tiesa, nes pasikeitė papildomų atostogų suteikimo tvarka. Dabar asmuo negali gauti prailgintų ir papildomų atostogų, o turi rinktis vieną iš jam priklausančių atostogų trukmių.

 93. Reda

  Laba diena,mama turi negalią ir dabar guli ligoninėje po klubo keitimo operacijos.Ar jai priklauso reabilitacija ? Ligoninės reabilitologė atsakė,kad nepriklauso,nes gauna pinigus už slaugą.

 94. Saulius

  Laba diena , turiu 50 % nedarbingumą iki pensijos , ar privalau pagal naujus įstatymus pranešti darbdaviui.Ačiū

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas (Suvestinė redakcija nuo 2018-07-01 iki 2019-06-30)
   33 straipsnis. Darbuotojo pareigos
   1. Kiekvieno darbuotojo pareiga yra vykdyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos norminių dokumentų reikalavimus ir darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, su kuriais jie supažindinti ir apmokyti juos vykdyti, ir kaip galima labiau rūpintis savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata remiantis savo žiniomis ir vadovaujantis padalinio vadovo, darbdaviui atstovaujančio asmens duotais nurodymais. Darbuotojai, rūpindamiesi savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata, privalo:
   11) gavus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui.

   Taigi įstatymas kaip ir reikalauja, kad pateiktumėt darbdaviui pažymą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.

 95. Aurika

  Sveiki. Turiu neigalumo grupe, darbingumo lygis 40%. Išvykau gyventi į Anglija nuolatinai. Ar įmanoma sutvarkyti dokumentus ir gauti invalidumo išmokas UK tokiu atveju, nes darbingumas dėl ligos yra ribotas o invalidumo pašalpa yra labai reikalinga pragyvenimui. Dekoju

  • LZNS

   Negalime pasakyti kokie įstatymai galioja UK ir kokias lengvatas jie suteikia. Reiktų šiuo klausymu domėtis vietinėse institucijose.
   Jeigu Lietuvoje gaudavote šalpos pensiją (neturint darbo stažo), tai tos išmokos nebemokamos išvykus iš Lietuvos. Jeigu turėjote darbo stažo ir gaudavote Sodros pensiją, tuomet galite kreiptis į Sodros užsienio išmokų skyrių ir jums bus mokama netekto darbingumo pensija.

 96. Mildute

  Laba diena.
  Turiu 40% neįgalumą.
  Urologas nusyatė papildomai sunku šlapimo nelaikymą.
  Ar be kompensuojamų pampersų bei paklodžių priklauso antelė?

 97. Eglė

  Laba diena, gal galite padėti – turime darbuotoją, kuriam nustatytas darbingumas 0 – 25 %. Ar gali jis dirbti laboranto darbą? Iki ligos dirbo laboratorijoje maisto pramonės įmonėje. Nerandu niekur informacijos apie tai kiek gali dirbti toks darbuotojas valandų per dieną, per savaitę, kokius darbus gali dirbti.
  Ačiū

  • LZNS

   Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti. Jeigu žmogus nori ir gali, tai gali dirbti ir 8 val. per dieną.
   Nustačius darbingumo lygį, jūsų darbuotojas su Asmens medicinine knygele turėtų nuvykti į polikliniką ar kitą įstaigą, kuri turi teisę tikrinti darbuotojų sveikatą. Medicininėje knygelėje įrašytais kriterijais ir turėtumėte vadovautis. Jeigu gydytojų išvadose nebus apribojančių faktorių, tai asmuo galės dirbti taip, kaip ir visi kiti.

 98. Jolita

  Laba diena, jei as turiu neįgalumą ir gaunu už save priežiurą ar priežiuros pinigai skaičiuojami kaip gaunamas pajamas?

  • LZNS

   patikslinkite klausymą, nes neaišku kokiam tikslui jūs ketinate skaičiuoti išmoką kaip pajamas.

 99. Valdas Jan

  Sveiki
  Man 26metai, pries pusmeti man atliko inkstu transplantacija siuo metu tyrimai ir savijauta puiki ir pradejau ieskotis darbo, taciau susiduriau su problema, dabar esu 20% darbingas ir nedarbingas 80%
  Ar galiu dirbti legaliai pilnu etatu ar 0.5 etatu ?
  Ar tureciau sumazinti savo neigaluma ?
  Dekui, lauksiu skubiai atsakymo :)

  • LZNS

   Legaliai galite dirbti ir visu etatu jeigu gydytojai jums to neuždraudė NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.
   Neįgalumo tikrai neturite mažinti.

 100. Egidijus

  Laba diena turiu negalia nuo vaikystes ir noriu porai menesiu isvaziuoti i uzseni paatostogauti,ar man nenutruks neigalumo ismokos mokejimas?

  • LZNS

   Jeigu važiuosite atostogauti tai nenutrūks išmokš mokėjimas.

 101. Tomas

  Laba diena, dirbu užsienyje, bet gaunu invalidumo išmoką lietuvoje, esu neišsideklaravęs iš Lietuvos, noriu atsisakyti išmokų, kaip tai galima padaryti?

  • LZNS

   Norint atsisakyti išmokų reikia kreiptis į Sodrą.

 102. Ana

  Sveiki, ar po kepenų transplantacijos visada priklausys neįgalumas? Kepenys persodintos pilnai, ne dalis

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma.
   53. Transplantuotos kepenys / kasa:
   53.1. daugiau kaip dvejus metus po transplantacijos nepasireiškia transplantuoto organo funkcijos sutrikimas – 40 proc.
   53.2. transplantuotų kepenų / kasos funkcijos sutrikimas – 20 proc.
   53.3. dveji metai po transplantacijos – 15 proc.
   Negalime pasakyti koks punktas gali būti jums pritaikytas, nes neame medikai. Geriausiai jums galėtų paaiškinti šeimos arba gydantis gydytojas.

 103. samanta

  laba diena, as neigaliumo ir nedarbinga ar priima mokyti vairavimo del teises islaikyti? nes as su klausos aparata.

 104. Roma

  Laba diena tvarkisiu mergaitei neigaluma diagnoze F83 F 70.0 misrus raidos sutrikimai ar priklauso poreikei ? Su toke diagnoze vaikui 10m.

  • LZNS

   Jūsų nurodytų ligos kodų specialių poreikių apraše neradau. O ką sakė gydytojai?

 105. Kestas

  Vos girdziu man priklauso kokia grupe ar tiesiog klausos aparatas?

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar jums priklauso darbingmo nustaytas, nes negalime spręsti apie jūsų turimus sveikatos sutrikimus. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kuri įvertins ar gali parengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo. Jeigu norite, galite pasikaityti Darbingumo lygio nustatymo aprašą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 106. Valerij

  Laba diena,
  rugseji menesi man nustatytas 45% neigalumo lygis.Ar priklauso kokios nors lengvatos
  ? As dirbu pilnu etatu iki pensijos liko 3 metai. Aciu/

  • LZNS

   Jums gali būti taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis. Darbovietėje informuokite buhalterį ir jis jums atskaičiuos mažiau mokesčių.

 107. Valentina

  Laba diena. Pas mane toks klausimas, kaip irodyti kad as aginau vaika invalida nuo vaikistes. I reikejo prieziura , vaikas mire, praejo 24 m. Korteles archive nera. Mirties liudiemo igimta sirdes yda As gaunu invaliduma bet 11 metu negaliu iroditi kad priskaiciutu pre stazu

  • LZNS

   1. Teirautis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje ar yra pas juos išlikusi bylą.
   2. Teirautis neįgalumo išmokas mokėjusioje įstaigoje ar pas juos nėra išlikę dokumentai, kad buvo nustatyta priežiūra.

 108. Liana

  Laba diena o kamandiruotpinigiai skaitosi i pajamas?

  • LZNS

   Taip, dienpinigiai yra įskaitomis į pajamas.

 109. inga

  sveiki 2020 dides vaikui neigalumas? ir prieziura, vidutinis neigalumas.

  • LZNS

   Internete Socialinės apsaugos ministerija skelbia kad didės iįmokos, bet įstatymiškai tai nėra patvirtinta.

 110. Bozena

  Jai zmogus nuo pat gimimo gyvena tame paceme name ,ar gali ji isvaryti is to namo jai teta savininke

 111. Elizabeta

  Sveiki, kaip cia del to neigalumo del psichiniu sutrikimu? Kur reikia kreiptis ir ka butent pateikti? Ar yra kazkokios skirtingos kompensacijos ar viskas daug maz panasu?
  21 metai, potrauminis streso sindromas, klinikine depresija. generalizuotas nerimo sutrikimas, ribinis asmenybes sutrikimas.

  • LZNS

   Visais klausymais dėl neįgalumo nustatymo ir dokumentų parengimo reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 112. Justina

  Sveiki,
  Turiu neigaluma (25% darbinga). Jei darbinsiuos, ar darbdavys matys sita neigaluma? Jau praradau vilti susirasti darba.
  Aciu.

  • LZNS

   Darbdavys nemato jūsų darbingumo procentų. Bet vistiek būtų geriau jį apie tai informuoti jeigu turite pažymą dėl darbo pobūdžio ir salygų nes to prašo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.

 113. Raimonda

  Sveiki man yra 30 metu ir turiu antra grupe ir labai noriu sužinoti ar galiu teises laikyti ar ne?

  • LZNS

   Jeigu vairuotojų sveiktaos patikrinimo komisija nustatyts, kad galite vairuoti tuoet nebus jokių kliūčių.

 114. Rita

  Laba diena, esu moteris su invalidumu. Vyras dirba ir vazineja i komandiruotes uzsienyje. Man nuimė vaiko pinigus, pagrindžia tuo,kad esu invalidė. Ar taip galima? Jug vaikai visi vienodi.

  • LZNS

   Vaiko pinigų nuimti niekas negalėjo vien dėl to, kad jūs turite negalią. Tai yra visiška nesamonė. Parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt savo kontaktus ir pabansysime padėti išsiaiškinti kame čia problema.

 115. Ramunė

  laba diena. Tėtis, dirbantis (turintis 35 proc darbinguma), ne pensininkas 2019 m. turėjo nedarbingumo pažymėjimą pavasarį apie 2 mėn (po klubo sąnario operacijos) ir rugpjūtį-spalį (apie 2,5 mėn) po insulto. Per pastarąjį laikotarpį ligos išmoką gavo už 3 mėn. Grįžus iš reabilitacijos, kad turėti daugiau pajamų šeimos gydytoja pasiūlė kreiptis dėl pakartotino darbingumo lygio nustatymo. Nustačius mažesnį darbingumą (20 proc.) kreipėmės į šeimos gydytoją, kad pratęstų nedarbingumo pažymėjimą, nes asmuo kol kas grįžti į darbą dar negali. Tačiau gydytoja teigia, kad tęsti nedarbingumo nebėra įstatymų numatytos galimybės. Ar gydytoja teisi, teigdama, kad jei gautas sumažintas darbingumas nebegalima tęsti nedarbingumo pažymėjimo? iš anksto dėkui už komentarą.

  • LZNS

   Kiekviena situacija yra individuali ir bijome jus suklaidinti, todėl siūlytue Jums kreiptis į Sodrą, nes Sodra moka už nedarbingumą ir pasiteirauti apie jūsų esamą situaciją. Gali būti, kad gydytoja iš tiesų negali tęsti biuletenio, arba gali ji tęsti, bet už jį nebus mokama, nes neįgalieji per metus gauna ligos išmokas už 90 dienų.

 116. Stase

  laba diena sergu bipoliniu sutrikimu 24 metai daug kartu gulejau psichitrijos skyriuose 10 metu buvo ligos remisija bet vaistus vartojau pries 3 m metus susirgau kruties veziu gydziausi ir operavo Klaipedos ligonineje pirmus metus buvo paskirta antra neigalumo grupe po to trecia siais metais atkritau su bipoliu susirgimu siuo metu turiu nedarbingumo lapa labai blogai jauciusi neigaluma nustatydavo Plunges neigalumo nustatymo komisija 2019-12-12d baigiasi neigalumo lygio nustatymas noriu zinoti ar galiu kreiptis i Klaipedos neigalumo nustatymo komisija del psichines ligos ir del vezio ir ar galiu tiketis del didesnio neigalumo lygio nustatymo issilavinimas aukstasis dirbu bibliotekoja aciu

  • LZNS

   1. NDNT komisiją jūs turite rinktis tą, kuri jums priklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
   2. Šeimos gydytojas siuntime turėtų surašyti visus šiuo metu jūsų turimus sveikatos sutrikimus ir jie visi bus vertinami nustatant darbingumo lygį.

 117. andrius

  laba diena. pries tris metus gavau 50% nedarbingumą kuris galiojo metus,daugiau tikrintis nedarbingumo nevažiavau, nes manau kad esu darbingas . Jei klausima apie(darbdavio ,įvairiuose anketuose) darbingumą ar privalau pasakyti, kad pries tris metus buvau 50% nedarbingas ?

  • LZNS

   Ne, neprivalu informuoti darbdavį, kad jums kažkada buvo nustatytas neįgalumas.

 118. Dia

  Laba diena turiu problemų su ranka lietine nervo kanalo sindromas stoviu į eilę operacija nzn kada bus ar man priklauso kaskoks invalidumas nes su ranka nelabai ką galiu padaryt jegos rankoje visai nėra,biliutenio limitas pasibaigė sako mes daugiau nieko padėt negalim laukite stoviu darbo biržoje darbo birža pastoviai siunčia kur nors,nors atnesiau iš poliklinikos ligoninės kad ranka neturi būti ilgai sulenkta fizinį darbą dirbt kad darys operacija

 119. Jurijus

  Laba diena. Po sirdes operacijos. Pastate miechanini voztuva. Dave 40% darbingumo metam. Klausimas. Ar po metu praties man nedarbinguma?

  • LZNS

   Negalime atsakyti ką jums gali nustatyti po metų, nes darbingumo lygis nustatomas priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų.

 120. Aurelijus

  Sveiki, gyvenu daugiabutyje prie kurio irengti 6 metrai neigaliuju stovejimui, taciau tame pačiam daugiabutije, gyvena trys negalieji asmenys, paprasius kad butu irengta dar viena papildoma neigaliuju vieta svavialdybe pasake gad irengti negalima, nes istatyma neleidzia uzimti daugiau kaip 6 metru, visi trys neigalieji esame uzpilde prasymus ir tarybos sprendimu neigaliosios vietos paskirtos vsiems trims po tris metus, viena moteriske dyvena prie antros laiptines o as ir dar viena kaimyne pirmoje laiptineje, savivaldybe pastate zenkla ties antra laiptine su rodykle 6m neigaliesem taciau rodykle nukreipta i trecia laiptine. Kitaip tarian nei as nei kaimyne jokios naudos is tos sotviejimo vietos neturim nes abu turim problemu vaiksiojant.

 121. ingrida

  sveiki, sakykit auginu vaika, vidutinis neigalumas, as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes nera kaip dirbti su tokiu vaikeliu. dekui.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published