Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 209

 1. LZNS

  Mes nesame medikai, todėl komentuoti priimto sprendimo teisingumo negalime, nes nežinome, kaip jūsų minimi sveikatos sutrikimai yra pavadinti apraše ir koks balų skaičius už tai yra skiriamas.
  Neįgalumo lygio nustatymo aprašą galite pasiskaityti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.95F9283BB46A/asr
  Galbūt jūs rasite pažįstamus funkcinius sutrikimus V skyriuje „VIRŠKINIMO SISTEMOS, ENDOKRININĖS LIGOS IR PATOLOGINĖS BŪKLĖS.VIRŠKINIMO, MEDŽIAGŲ APYKAITOS IR BELATAKIŲ LIAUKŲ SISTEMŲ FUNKCIJOS (TFK)“ ir tuomet žinosite kiek balų skiriama ir koks neįgalumo lygis priklausytų.

 2. Vama

  Sveiki, turejau 35%darbinguma, diagnozeTLK-10-AM, M19,07 M21,07 M24,57, E66, 0 E78,0 111,9 M17,0 M20,1 man tirpsta rankos be jegios as vos vaikstau o man nujeme dave 50% darbinga pasitičiojimas is serganciu zmoniu

 3. Arnis

  Sveiki.jau du metai vaikštau pas tėčio šeimos gydytoją.tam kad išrašytu vaistus.aš ten esu kaip ir ignoruojamas.turiu po valandą su virš laukt eilėje.reikia eit gaut taloną.o dažniausiai ju tai dienai nebūna.gydytoja su tais kurie be talonu net nesidomi.klausymas:ar privalau laukt po kelias valandas prie gydytojos kabineto,palikes neigalu tėtį vieną namie.ir ar neturėtu pati šeimos gydytoja ateit į namus pas jį.ačiū.

  • LZNS

   Pirmiausia iškyla klausymas kodėl jūs iš anksto nesiregistruojate, kad nereiktų imti papildomų talonų kurių kaip sakote nėra? Galite juks užsiregistruoti ir ateiti jums paskirtu laiku ir nereiks laukti.
   Nenurodėte koks tėvo darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, o gal yra nustatyti specialieji poreikiai? negalime atsakyti kol nežinome šios informacijos.

 4. Viilma

  Sveiki norejau paklausti. Mano sunus serga autizmu sunkia forma. Ar jam priklauso nemokamas kuras? Mes kurianame 2 krosnis.

  • LZNS

   Dėl paramos kurui kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, jie turi suteikti visą reikiamą informaciją apie šią pagalbos formą. Kiekviena savivaldybė yra nustačiusi savo tvarkas kaip yra skiriama parama.
   Gyventojai, pageidaujantys gauti kompensacijas, užpildo nustatytos formos prašymą-paraišką ir pateikia duomenis patvirtinančius dokumentus. Prašymą-paraišką galima pildyti ir prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos per internetinę svetainę http://www.spis.lt.

 5. Remigijus

  Sveiki auginu dukryte 3,8men ji nekalba visai ir nereguoja i liepiamas komandas ar galiu kreiptis del grupes nustatimo ir kur kreiptis is pradziu

  • LZNS

   Visais neįgalumo nustatymo klausymais reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 6. 860250195

  Sveiki, su mumis gyvena vyro brolis kuris turi pilna negalia, po triju insultu visiskai nejuda, iki Panevezio raj poliklinikos apie 10 km, ar privalo savivaldybes soc rupybos skyrius suteikti transporta nuvesti pas gydytoja, nes kiek rasome prasymu pasako, kad neturi transporto.

  • LZNS

   Panevėžio rajono savivaldybė informavo, kad teikia transporto paslaugas asmenims su negalia. Kad paslaugos būtų suteiktos reikia nuvykti į Savivaldybės socialinės socialinį paramos skyrių ir pateikti prašymą. kol prašymas nebus pateiktas, paslaugų negalės teikti.

 7. Alytus

  Turi invalidumo grupę šių metų birželio 11d.esu operuota gegužės 17d.dabar biletenis ir man gydytoja sako kad negali tęsti grupės, ar as tuos men. prarasiu kur busiu bileteni

 8. Elena

  smagu, kad neįgalūs žmonės turi galimybę pasikonsultuoti

 9. Alytus

  Kol bus biletenis negali testi invalydumo grupes

 10. Kretinga

  Laba diena, turiu 45 % nedarbingumą, dirbu lengvą darbą pilnu etatu. Iškilo problema: darbdavys kasmetinių atostogų teduoda 20 d. ir dar už darbo stažą 34 m. -6 d. sako, tau priklauso tik pasirinktinai: jei duosime 25 d. tai negausite už darbo stažą. Norėčiau sužinoti ar tai tiesa?

  • LZNS

   Taip, tai tiesa, nes pasikeitė papildomų atostogų suteikimo tvarka. Dabar asmuo negali gauti prailgintų ir papildomų atostogų, o turi rinktis vieną iš jam priklausančių atostogų trukmių.

 11. Reda

  Laba diena,mama turi negalią ir dabar guli ligoninėje po klubo keitimo operacijos.Ar jai priklauso reabilitacija ? Ligoninės reabilitologė atsakė,kad nepriklauso,nes gauna pinigus už slaugą.

 12. Saulius

  Laba diena , turiu 50 % nedarbingumą iki pensijos , ar privalau pagal naujus įstatymus pranešti darbdaviui.Ačiū

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas (Suvestinė redakcija nuo 2018-07-01 iki 2019-06-30)
   33 straipsnis. Darbuotojo pareigos
   1. Kiekvieno darbuotojo pareiga yra vykdyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos norminių dokumentų reikalavimus ir darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, su kuriais jie supažindinti ir apmokyti juos vykdyti, ir kaip galima labiau rūpintis savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata remiantis savo žiniomis ir vadovaujantis padalinio vadovo, darbdaviui atstovaujančio asmens duotais nurodymais. Darbuotojai, rūpindamiesi savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata, privalo:
   11) gavus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui.

   Taigi įstatymas kaip ir reikalauja, kad pateiktumėt darbdaviui pažymą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.

 13. Aurika

  Sveiki. Turiu neigalumo grupe, darbingumo lygis 40%. Išvykau gyventi į Anglija nuolatinai. Ar įmanoma sutvarkyti dokumentus ir gauti invalidumo išmokas UK tokiu atveju, nes darbingumas dėl ligos yra ribotas o invalidumo pašalpa yra labai reikalinga pragyvenimui. Dekoju

  • LZNS

   Negalime pasakyti kokie įstatymai galioja UK ir kokias lengvatas jie suteikia. Reiktų šiuo klausymu domėtis vietinėse institucijose.
   Jeigu Lietuvoje gaudavote šalpos pensiją (neturint darbo stažo), tai tos išmokos nebemokamos išvykus iš Lietuvos. Jeigu turėjote darbo stažo ir gaudavote Sodros pensiją, tuomet galite kreiptis į Sodros užsienio išmokų skyrių ir jums bus mokama netekto darbingumo pensija.

 14. Mildute

  Laba diena.
  Turiu 40% neįgalumą.
  Urologas nusyatė papildomai sunku šlapimo nelaikymą.
  Ar be kompensuojamų pampersų bei paklodžių priklauso antelė?

 15. Eglė

  Laba diena, gal galite padėti – turime darbuotoją, kuriam nustatytas darbingumas 0 – 25 %. Ar gali jis dirbti laboranto darbą? Iki ligos dirbo laboratorijoje maisto pramonės įmonėje. Nerandu niekur informacijos apie tai kiek gali dirbti toks darbuotojas valandų per dieną, per savaitę, kokius darbus gali dirbti.
  Ačiū

  • LZNS

   Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti. Jeigu žmogus nori ir gali, tai gali dirbti ir 8 val. per dieną.
   Nustačius darbingumo lygį, jūsų darbuotojas su Asmens medicinine knygele turėtų nuvykti į polikliniką ar kitą įstaigą, kuri turi teisę tikrinti darbuotojų sveikatą. Medicininėje knygelėje įrašytais kriterijais ir turėtumėte vadovautis. Jeigu gydytojų išvadose nebus apribojančių faktorių, tai asmuo galės dirbti taip, kaip ir visi kiti.

 16. Jolita

  Laba diena, jei as turiu neįgalumą ir gaunu už save priežiurą ar priežiuros pinigai skaičiuojami kaip gaunamas pajamas?

  • LZNS

   patikslinkite klausymą, nes neaišku kokiam tikslui jūs ketinate skaičiuoti išmoką kaip pajamas.

 17. Valdas Jan

  Sveiki
  Man 26metai, pries pusmeti man atliko inkstu transplantacija siuo metu tyrimai ir savijauta puiki ir pradejau ieskotis darbo, taciau susiduriau su problema, dabar esu 20% darbingas ir nedarbingas 80%
  Ar galiu dirbti legaliai pilnu etatu ar 0.5 etatu ?
  Ar tureciau sumazinti savo neigaluma ?
  Dekui, lauksiu skubiai atsakymo :)

  • LZNS

   Legaliai galite dirbti ir visu etatu jeigu gydytojai jums to neuždraudė NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.
   Neįgalumo tikrai neturite mažinti.

 18. Egidijus

  Laba diena turiu negalia nuo vaikystes ir noriu porai menesiu isvaziuoti i uzseni paatostogauti,ar man nenutruks neigalumo ismokos mokejimas?

  • LZNS

   Jeigu važiuosite atostogauti tai nenutrūks išmokš mokėjimas.

 19. Tomas

  Laba diena, dirbu užsienyje, bet gaunu invalidumo išmoką lietuvoje, esu neišsideklaravęs iš Lietuvos, noriu atsisakyti išmokų, kaip tai galima padaryti?

  • LZNS

   Norint atsisakyti išmokų reikia kreiptis į Sodrą.

 20. Ana

  Sveiki, ar po kepenų transplantacijos visada priklausys neįgalumas? Kepenys persodintos pilnai, ne dalis

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma.
   53. Transplantuotos kepenys / kasa:
   53.1. daugiau kaip dvejus metus po transplantacijos nepasireiškia transplantuoto organo funkcijos sutrikimas – 40 proc.
   53.2. transplantuotų kepenų / kasos funkcijos sutrikimas – 20 proc.
   53.3. dveji metai po transplantacijos – 15 proc.
   Negalime pasakyti koks punktas gali būti jums pritaikytas, nes neame medikai. Geriausiai jums galėtų paaiškinti šeimos arba gydantis gydytojas.

 21. samanta

  laba diena, as neigaliumo ir nedarbinga ar priima mokyti vairavimo del teises islaikyti? nes as su klausos aparata.

 22. Roma

  Laba diena tvarkisiu mergaitei neigaluma diagnoze F83 F 70.0 misrus raidos sutrikimai ar priklauso poreikei ? Su toke diagnoze vaikui 10m.

  • LZNS

   Jūsų nurodytų ligos kodų specialių poreikių apraše neradau. O ką sakė gydytojai?

 23. Kestas

  Vos girdziu man priklauso kokia grupe ar tiesiog klausos aparatas?

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar jums priklauso darbingmo nustaytas, nes negalime spręsti apie jūsų turimus sveikatos sutrikimus. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kuri įvertins ar gali parengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo. Jeigu norite, galite pasikaityti Darbingumo lygio nustatymo aprašą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 24. Valerij

  Laba diena,
  rugseji menesi man nustatytas 45% neigalumo lygis.Ar priklauso kokios nors lengvatos
  ? As dirbu pilnu etatu iki pensijos liko 3 metai. Aciu/

  • LZNS

   Jums gali būti taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis. Darbovietėje informuokite buhalterį ir jis jums atskaičiuos mažiau mokesčių.

 25. Valentina

  Laba diena. Pas mane toks klausimas, kaip irodyti kad as aginau vaika invalida nuo vaikistes. I reikejo prieziura , vaikas mire, praejo 24 m. Korteles archive nera. Mirties liudiemo igimta sirdes yda As gaunu invaliduma bet 11 metu negaliu iroditi kad priskaiciutu pre stazu

  • LZNS

   1. Teirautis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje ar yra pas juos išlikusi bylą.
   2. Teirautis neįgalumo išmokas mokėjusioje įstaigoje ar pas juos nėra išlikę dokumentai, kad buvo nustatyta priežiūra.

 26. Liana

  Laba diena o kamandiruotpinigiai skaitosi i pajamas?

  • LZNS

   Taip, dienpinigiai yra įskaitomis į pajamas.

 27. inga

  sveiki 2020 dides vaikui neigalumas? ir prieziura, vidutinis neigalumas.

  • LZNS

   Internete Socialinės apsaugos ministerija skelbia kad didės iįmokos, bet įstatymiškai tai nėra patvirtinta.

 28. Bozena

  Jai zmogus nuo pat gimimo gyvena tame paceme name ,ar gali ji isvaryti is to namo jai teta savininke

 29. Elizabeta

  Sveiki, kaip cia del to neigalumo del psichiniu sutrikimu? Kur reikia kreiptis ir ka butent pateikti? Ar yra kazkokios skirtingos kompensacijos ar viskas daug maz panasu?
  21 metai, potrauminis streso sindromas, klinikine depresija. generalizuotas nerimo sutrikimas, ribinis asmenybes sutrikimas.

  • LZNS

   Visais klausymais dėl neįgalumo nustatymo ir dokumentų parengimo reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 30. Justina

  Sveiki,
  Turiu neigaluma (25% darbinga). Jei darbinsiuos, ar darbdavys matys sita neigaluma? Jau praradau vilti susirasti darba.
  Aciu.

  • LZNS

   Darbdavys nemato jūsų darbingumo procentų. Bet vistiek būtų geriau jį apie tai informuoti jeigu turite pažymą dėl darbo pobūdžio ir salygų nes to prašo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.

 31. Raimonda

  Sveiki man yra 30 metu ir turiu antra grupe ir labai noriu sužinoti ar galiu teises laikyti ar ne?

  • LZNS

   Jeigu vairuotojų sveiktaos patikrinimo komisija nustatyts, kad galite vairuoti tuoet nebus jokių kliūčių.

 32. Rita

  Laba diena, esu moteris su invalidumu. Vyras dirba ir vazineja i komandiruotes uzsienyje. Man nuimė vaiko pinigus, pagrindžia tuo,kad esu invalidė. Ar taip galima? Jug vaikai visi vienodi.

  • LZNS

   Vaiko pinigų nuimti niekas negalėjo vien dėl to, kad jūs turite negalią. Tai yra visiška nesamonė. Parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt savo kontaktus ir pabansysime padėti išsiaiškinti kame čia problema.

 33. Ramunė

  laba diena. Tėtis, dirbantis (turintis 35 proc darbinguma), ne pensininkas 2019 m. turėjo nedarbingumo pažymėjimą pavasarį apie 2 mėn (po klubo sąnario operacijos) ir rugpjūtį-spalį (apie 2,5 mėn) po insulto. Per pastarąjį laikotarpį ligos išmoką gavo už 3 mėn. Grįžus iš reabilitacijos, kad turėti daugiau pajamų šeimos gydytoja pasiūlė kreiptis dėl pakartotino darbingumo lygio nustatymo. Nustačius mažesnį darbingumą (20 proc.) kreipėmės į šeimos gydytoją, kad pratęstų nedarbingumo pažymėjimą, nes asmuo kol kas grįžti į darbą dar negali. Tačiau gydytoja teigia, kad tęsti nedarbingumo nebėra įstatymų numatytos galimybės. Ar gydytoja teisi, teigdama, kad jei gautas sumažintas darbingumas nebegalima tęsti nedarbingumo pažymėjimo? iš anksto dėkui už komentarą.

  • LZNS

   Kiekviena situacija yra individuali ir bijome jus suklaidinti, todėl siūlytue Jums kreiptis į Sodrą, nes Sodra moka už nedarbingumą ir pasiteirauti apie jūsų esamą situaciją. Gali būti, kad gydytoja iš tiesų negali tęsti biuletenio, arba gali ji tęsti, bet už jį nebus mokama, nes neįgalieji per metus gauna ligos išmokas už 90 dienų.

 34. Stase

  laba diena sergu bipoliniu sutrikimu 24 metai daug kartu gulejau psichitrijos skyriuose 10 metu buvo ligos remisija bet vaistus vartojau pries 3 m metus susirgau kruties veziu gydziausi ir operavo Klaipedos ligonineje pirmus metus buvo paskirta antra neigalumo grupe po to trecia siais metais atkritau su bipoliu susirgimu siuo metu turiu nedarbingumo lapa labai blogai jauciusi neigaluma nustatydavo Plunges neigalumo nustatymo komisija 2019-12-12d baigiasi neigalumo lygio nustatymas noriu zinoti ar galiu kreiptis i Klaipedos neigalumo nustatymo komisija del psichines ligos ir del vezio ir ar galiu tiketis del didesnio neigalumo lygio nustatymo issilavinimas aukstasis dirbu bibliotekoja aciu

  • LZNS

   1. NDNT komisiją jūs turite rinktis tą, kuri jums priklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
   2. Šeimos gydytojas siuntime turėtų surašyti visus šiuo metu jūsų turimus sveikatos sutrikimus ir jie visi bus vertinami nustatant darbingumo lygį.

 35. andrius

  laba diena. pries tris metus gavau 50% nedarbingumą kuris galiojo metus,daugiau tikrintis nedarbingumo nevažiavau, nes manau kad esu darbingas . Jei klausima apie(darbdavio ,įvairiuose anketuose) darbingumą ar privalau pasakyti, kad pries tris metus buvau 50% nedarbingas ?

  • LZNS

   Ne, neprivalu informuoti darbdavį, kad jums kažkada buvo nustatytas neįgalumas.

 36. Dia

  Laba diena turiu problemų su ranka lietine nervo kanalo sindromas stoviu į eilę operacija nzn kada bus ar man priklauso kaskoks invalidumas nes su ranka nelabai ką galiu padaryt jegos rankoje visai nėra,biliutenio limitas pasibaigė sako mes daugiau nieko padėt negalim laukite stoviu darbo biržoje darbo birža pastoviai siunčia kur nors,nors atnesiau iš poliklinikos ligoninės kad ranka neturi būti ilgai sulenkta fizinį darbą dirbt kad darys operacija

 37. Jurijus

  Laba diena. Po sirdes operacijos. Pastate miechanini voztuva. Dave 40% darbingumo metam. Klausimas. Ar po metu praties man nedarbinguma?

  • LZNS

   Negalime atsakyti ką jums gali nustatyti po metų, nes darbingumo lygis nustatomas priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų.

 38. Aurelijus

  Sveiki, gyvenu daugiabutyje prie kurio irengti 6 metrai neigaliuju stovejimui, taciau tame pačiam daugiabutije, gyvena trys negalieji asmenys, paprasius kad butu irengta dar viena papildoma neigaliuju vieta svavialdybe pasake gad irengti negalima, nes istatyma neleidzia uzimti daugiau kaip 6 metru, visi trys neigalieji esame uzpilde prasymus ir tarybos sprendimu neigaliosios vietos paskirtos vsiems trims po tris metus, viena moteriske dyvena prie antros laiptines o as ir dar viena kaimyne pirmoje laiptineje, savivaldybe pastate zenkla ties antra laiptine su rodykle 6m neigaliesem taciau rodykle nukreipta i trecia laiptine. Kitaip tarian nei as nei kaimyne jokios naudos is tos sotviejimo vietos neturim nes abu turim problemu vaiksiojant.

 39. ingrida

  sveiki, sakykit auginu vaika, vidutinis neigalumas, as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes nera kaip dirbti su tokiu vaikeliu. dekui.

 40. Jurijus

  Laba diena. Kur kreiptis del darbingumo lygi perziura.

 41. Laura

  Laba diena..aš esu po triju stuburo operaciju.dabar acisako jau operuoti nes labai pavojinga .gali tekti šalinti nervine šaknele.absoliuti stenoze.skyre 55 nedarbinga.apskundziau sprendima tai dar numazino iki 50.ar gali skundu komisija padidinti darbinguma?

 42. Ana

  Sveiki
  2020 m. nustatytas 45% darbingumo lygis, po kurio laiko pripažinta divertikuliozės liga, kurios pasekmėje turėjau operaciją t.p.metų lapkričio mėn. Klausimas: ar gali būti peržiūrėtas neįgalumo lygis ir/ar kas gali tuo užsiimti, kokiu būdu pranešti neįgalumo tarnybos komisijai?

 43. Lilija

  Esu 75%nedarbingumo,ar man priklauso kreiptis del paramos bustui isnuomoti?

  • LZNS

   Skiriant paramą vertinamas ne tik darbingumo lygis, todėl rekomenduotume kreiptis į Savivaldybės socialinį paramos skyrių ir pasiteirauti ar jums priklausytų tokia parama.

 44. 860684675

  Esu jau gavusi iki pensijos invaliduma jei sveikata pablogejo ar galima persitvarkyt nors us slauga gal dadetu pinigeliu dabar gaunu tik128 eurus

  • LZNS

   Patikslinkite prašau ar jūs jau esate pensijinio amžiaus? Ar gaunate netekto darbingumo pensiją ar senatvės ar nustatyti specialieji poreikiai?

 45. Mindaugas

  Sveiki, norejau paklausti man buvo padaryta stuburo operacija 2014 gavau 55% 1metams poto pablogejo gavau 2 metams 50% dar po 2 metu gavau vel 50% tada 2019 padare operacija dar viena ir gavau 40%tai daba baigsis2022 kada duoda grupe iki pencijos nebepratesineje

  • LZNS

   Terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.

 46. Saulius

  Sveiki,

  43 m. asmuo prižiūri ir globoja savo 21 m. sūnų, nuo vaikystės turintį protinę ir fizinę negalią, nustatytas 5% darbingumas. Ar įmonė sukūrusi darbo vietą tokiam prižiūrinčiam asmeniui galėtų pretenduoti į 75% darbo užmokesčio subsidiją? Šiuo atveju, sūnus pats dirbti negalėtų.
  Ačiū!
  Nuoroda: https://uzt.lt/darbdaviui/subsidijos-darbo-uzmokesciui/

  • LZNS

   Asmeniui, kuris prižiūri neįgalųjį, 75 proc. subsidija nėra galima. Yra galimybė gauti 50 proc. darbo užmokesčio subsidiją.

 47. vidaronk63@gmail.com

  Sveiki, esu darbinga 40%, esu dirbanti, bet kyla konfliktai su darbdaviu, jis nepripažįsta mano nedarbingumo, reikalauja kaip iš sveiko žmogaus, ką man daryti kur kreiptis pagalbos.
  ačiū

 48. Mon

  Sveiki norėjau paklausti gavus neįgalumą ar darbovietė turi privalo į tai atsižvelgti ar tiesiog eiti iš darbo jei neturi ką jie pasiulyti

  • LZNS

   Šiuo klausymu geriausia būtų pateikti užklausą į darbo inspekciją. Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772

 49. Asta

  Laba diena,, auginu vaika 13m. lengvas protinis acilikimas nustatyta 50 balų bazinis neįgalumo lygis, diagnoze F70.8 , as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes vienos namuose negaliu palikti . Ačiū!

 50. Mon

  Sveiki. Genetiskai nustatyta liga šeimoje aš 7 su tokia liga man 33m sodra sako jei noriu gauti našlaičio pinigėlius reikia irodit kad susirgau iki 24m kaip tai padaryt ar dokumentų ar kokiu išrašų reikia.

  • LZNS

   Geriausia būtų pasikreipti į Sodrą ir pasiteirauti kokie įrodantys dokumentai jiems tiktų: galbūt tai gali būti NDNt dokumetai, kad jums buvo nustatytas darbingumo lygis iki jums sukako 24 metai, arba šeimos gydytojo išrašas iš sveikatos bylos kada prasidėjo jūsų sveikatos sutrikimai.

 51. Kristina Patricija Mažutytė

  Sveiki. Mano darbingumas 50%. Epilepsija. Man siūlo darbą 40 val. per savaitę. Jei aš įsidarbinčiau ar man neatims grupės? Ačiū.

  • LZNS

   Ne, jums neatims grupės jeigu įsidarbinsite.

 52. Monika

  Laba diena,
  vyrui nuo vaikystės nustatytas 40% darbingumas. Visada dirbo pilnu etatu pas darbdavį i niekam neužkliuvo, nes tą darbą dirbti galėdavo. Dabar jis bedarbis ir gavo pasiūlymą iš biudžetinės įstaigos dirbti darbininku, direktorė prašo atnešti visus dokumentus susijusius su nedarbingumu, procentų nustatymu ir sako galvos ar gali priimti jį tokiam darbui. Bet ar žmogui turinčiam nedarbingumo lygį bet galinčiam normaliai dirbti tą darbą gali būti ribojamos darbo valandos ar kitos sąlygos? Gal galite nukreipti į įstatymą, kuris padėtų išspręsti šį klausimą? Ačiū

  • LZNS

   Ar jūsų vyrui yra išduoda NDNT pažyma dėl darbo pobūdžio ir sąlygų?
   Ar jūsų vyras turi medicininę sveikatos patikrinimo knygelę, kuri pateikiama darbdaviui? Ar joje parašyti kokie nors apribojimai?

 53. Remigijus

  Sveiki.as sergu epilepsija nuo 2018 suteike 50% darbinguma. 2019m dare operacija.suteke 30%.o dabar vel 50% ant 2m iki 2023m nors svekata nepasikeite tik truputi mazesni priepuoliai.ir dar man pradejo kaire koja tirpti ir semenis skaudeti.ar galima is naujo eiti komisija.kad nustatytu mazesni darbingumo lygi.ar laukti kolpraeis tie 2m.as skaiciau kad gali tirpti nuo stuburo nervu uzspaudimo.aciu

  • LZNS

   Pablogėjus sveikatai, galima iš naujo pateikti dokumentus NDNT.

 54. Viktorija

  Laba diena,
  Norejau pasiteirauti, koks tiksliai istatymas nurodo, kad “Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti.” ?
  Butu labai reikalinga derantis su darbdaviu.
  Labai aciu!

  • LZNS

   Jokiame įstatyme nėra parašyta, kad priklausomai nuo turimo darbingumo lygio, jums privaloma dirbti tam tikrą valandų skaičių. Valandų apribojimas gali būti nurodomas tik NDNT išduotoje pažymoje Dėl darbo pobūdžio ir sąlygų arba darbuotojo sveikatos pažymoje (knygelėje). Jeigu juose nėra apribojimų dėl sutrumpintos darbo dienos, reiškia galite dirbti kiek jums leidžia jūsų sveikata.

 55. Justė

  Sveiki,ar bipolinį sutrikimą(maniakinė depresija) turintys asmenys gauna invalidumą?

 56. Mindaugas

  Laba diena, turiu 55% darbingumo lygį, sergu sunkia depresija su agorafobija ir panikos priepoliais, ar privalau būti registruotas darbo biržoje? Jeigu dėl sveikatos būklės dirbti neįmanoma?

  • LZNS

   Galite nesiregistruoti Užimtumo tarnyboje jeigu nenorite.

 57. Vaida

  Sveiki, esu dirbanti, bet šiuo metu sergu kraujagyslių ligomis. Daktarai sakė, kad suteiks invalidumą. Kaip ir kada grįžti į darbą, ką pristatyti darbdaviui kokius dokumentus?)?

  AČIŪ

  • LZNS

   Galite grįžti į darbą kai pasibaigs jūsų nedarbingumo laikotarpis, o darbdaviui reiktų pristatyti kopijas NDNT išduotų dokumentų apie nustatytą darbingumo lygį. Taip pat NDNT galite prašyti pažymos dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, kurioje bus surašyti apribojimai ko negalite dirbti.

 58. Vilija

  Laba diena, esu po didelės darbe patirtos rankos traumos, kuri pateko į stakles. 2 metus iš eilės tvarkausi neįgalumą ir buvo nustatyta, kad 40% tik darbinga. Dabar vėl baiksis birželio mėnesį neįgalumas. Vėl jį tvarkytis. Manau, kad pirštai neataugs, tai taip ir tvarkytis reiks neįgalumą kas metus laiko? Kada tikėtis, kad paskirs iki senatvės pensijos?

  • LZNS

   Terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.

 59. VLADAS RAUDONIUS

  laba diena. man 2021.04,20 pakeite klubo sanari,po puse metu keis kita klubo sanari,esu su 50 procentu negalia,ar yra imanoma gauti automobilio statymo kortele,nes man yra sunku toli vaikscioti,kitu vairuojanciu seimoj nera,ir kur kreiptis. isanksto aciu uz atsakyma.

 60. Marija

  Sveiki man yra nustaytas neigalumas h35.1 ir kt. Noriu pakalusti ar galiu laikytis teises ir vairuoti jei NDNT nera pabrauktą kad negaliu vairuoti?

  • LZNS

   Regėjimo susilpnėjimas dėl nuolatinio šviesos laužiamųjų skaidrių terpių drumstumo arba akių dugno pakitimų refrakcijos anomalijų ir kitų organinio pobūdžio priežasčių: H 25–H 28, H30–H36: AM, A1, A B1, B ir BE kategorijų vairuotojams sprendžiama individualiai su apribojimu 01.01, 01.02; C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų – draudžiama visos transporto priemonės.
   Apribojimai:
   01.01 – Akiniai;
   01.02 – Kontaktinis (-iai) lęšis (-iai)
   Taigi jūsų atvejų medicininė vairuotojų sveikatos patikrinimo komisija spręs ar galėtumėt vairuoti. Jeigu jie neprieštaraus, galėsite laikyti teises.

 61. Žydrūnas

  Laba diena , turejau 55% nedarbingumo lygi ,1metam ,nudegimai 3lygio buvo ir dabar daug kas sugijo ir sveikata ryskiai geresne ,man komisija skirs tapati nedarbingumo % ar mazins ? Ir jai nesumazintu ar galetu ,kreiptis del invalidumo nutraukima ar darbingumo lygio sumazinima dar karta ?aciu labai laukiu atsakymo.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti koks darbingumo lygis jums bus skirtas nes tai sprendžia NDNT vertindama jūsų medicininius ir savarankiškumo kriterijus. Jeigu jūsų sveikata labai pagerėjo gali ir visai neskirti neįgalumo.
   Jeigu nenorite, kad jums nustatinėtų darbingumo galite visai nesikreipti į NDNT ir jūs neįgalumo nebeturėsite.

 62. Natalija

  Sveiki, turiu 8 metu neįgalų vaiką , negaliu dirbti šiuo metu nes darželyje jau vaiką nepriima, nuo rugsėjo eina į mokykla neįgaliųjų, šiuo metu į VILNIAUS SUTRIKUSIO VYSTYMOSI KŪDIKIŲ NAMAI-PAGALBOS CENTRAS vaiko nepriima nes nera vietų . Ka man daryti? Kur Vilniuje dar yra tokie centrai nuo pirmadienio iki penktadienio , išeigines pasiimu vaiką namo. , kad galėčiau dirbti.

  • LZNS

   Pabandykite pasiskambinti į Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo skyrių +370 5 211 2335, +370 698 57 535

 63. Gustas

  Sveiki jei sergu išsietine skleroze ir noriu gauti invaliduma jei ji gauciau ar nebutu sunku susirasti darba jei esu kaip ir sveikas zmogus tik sergu liga

  • LZNS

   Visiems labai skirtingai būna. Vieniems darbingumo nustatymas sukelia problemų, nes darbdavių požiūris kartais būna neigiamas, kitiems tai netrukdo susirasti darbo. Viskas priklauso nuo asmeninių savybių, profesijos, darbinės patirties ir pan.

 64. Klausimas

  Beveik metus turiu neigalumą po onkologinės ligos. Dabar atkrytis ir vėl bus gydymas, kuriuo metu tikrai dirbti negalėsiu. Dabar kai yra nustatytas neigalumas galiu būt tik 90d. biliotenyje, noriu paklaust ką reikėtų daryti jei gydymas užsistestų ilgiau nei 90d, nes biliotenio išmoka tikrai bus didesnė o vien tik iš neigalumo išgyventi labai sunku. Tokiu atveju galėčiau atsisakyti neigalumo? Ar atsisakius po gydymo būtų galima vėl kreiptis dėl nustatymo? O gal yra galimybė tik atsisakyti neigalumo išmokos kol vyks gydymas ir tada gauti tik ligos išmoką?

 65. Audrone

  Sveiki turiu stuburo negalia jau 18 metu darbingumas 40%,mano visa seima ,vyras vaikai ir anukai jau daug metu gyvena skotijoje,as juos lankydavau ,bet isbudavau lietuvoje po 185 dienas,dabar jau esu atvykus ir uzstrigus del pandemijos,gal pusantru metu,vyras man sutvarke zmonos statusa,kad galeciau lengvai keliauti,ir man sustabde lietuva neigalumo mokejima, kur as nusizengiau neigalumas iki 2026 metu,neigaluma gaunu palei staza.Aciu labai uz atsakyma.

  • LZNS

   Mes deja negalime pasakyti kokiais teisės aktais remiantis jie sustabdė mokėjimus. Jums reiktų kreiptis į Sodrą ir aiškintis kodėl buvo sustabdytas neįgalumo išmokos mokėjimas.

 66. Eglė

  Sveiki, norėjau paklausti, ar įmanoma, kad psichiatrė paskirtų dvi diagnozes? Turiu omeny F20.0 ir depresiją? Turiu F20, bet kartu depresijos simptomatika labai ryški, o mano antidepresantai labai brangūs, gydytoja galvoja didint dozę, bet šiuo atveju, aš tiesiog negaliu išsimokėti. Su F20 antidepresantų ir nuotaikos stabilizatorių nekompensuoja.

 67. zydrunas

  Sveiki. Buvau gaves invaliduma iki pensijos t. y. iki 2060 metu. bet koronos metu uzsibuvau uzsienyje, ir pasikeitus iststymams del breksito negalejau keliauti su ID reikejo issiimti pasa. Kai dariaus pasa ambasadoi mane isdeklaravo, ko pasekoje gavau laiska kad man invalidumas nuimtas del isvykimo i uzsieni. ka man tokiu atveju daryti? isideklaravus atgal i LT reikes is naujo pereit visa komisija, ar tik pranesti sodrai?

  • LZNS

   Komisijos iš naujo pereiti tikrai nereikės. Prisideklaravus reikėtų iš naujo pateikti prašymą Sodrai dėl pensijos mokėjimo. Dar galėtumėt pasiskambinti į Sodrą ir pasitikslinti reikalingų atlikti veiksmų eiliškumą.

 68. Dana

  Sveiki. Turiu 65% nedarbingumo lygį,kuris karantino metu buvo pratęstas iki rugsėjo 28d. Sveikata nepagerėjo , todėl noriu paklausti , ar bus pratęstas invalidumo mokėjimas ar vėl per naują reikia pristatyti dokumentus neįgalumo nustatymo tarnybai?.Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu jums baigėsi nustatyto darbigumo terminas, tai po rugsėjo 28 d. jis nebus pratęstas automatiškai, nes šalyje nėra paskelbtas karantinas. Reikia iš naujo pateikti dokumetus NDNT.

 69. Svarbu

  Sveiki, sūnus turi vidutinę negalią kuri paskirta iki kol sueis 18 metų. 18 metų sueina vasario viduryje. O po gimtadienio kita dieną turime būti jau su paruoštais dokumentais neįgalumo nustatymo komisijoje. Ar dokumentus darbingumo lygiui nustatyti gali tvarkyti sūnaus dabar esama vaikų gydytoja? Ar visgi būtina pereit pas šeimos gydytoją?

  • LZNS

   Dokumentus gali rengti ir dabar esanti vaikų gydytoja.

 70. Jurga

  Sveiki,ar su inkstų liga Nefrozinis sindromas priklauso invalidumas.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nėra sveikatos sutrikimo įvardinto kaip Nefrozinis sindromas, bet yra kiti inkstų veiklos sutrikimai. Galbūt sindromas dar kitaip gali būti įvardintas. Čia yra nuoroda į teisės aktą, kur surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet ustatomas darbingumo lygis https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr
   Jeigu rasite atitikmenį, darbingumo lygio nustatymas jums priklauso. Taip pat galite pasiteirauti šeimos gydytojo, jis tikrai žinos ar priklauso neįgalumas.

 71. LZNS

  sveiki,klausiu įpareigota anytos,kuri gyvena Panevežio raj.Jai nustatytas neįgalumas su spec poreikiais,ji gimusi 1942.07.27d.sunkiai vaikšto,sėdi neįgaliojo vežymėlyje,gavo važiuojamąją vaikšynę,išmokos suma,kaip ji pati teigia mokama nevienoda,kas mėn skiriasi.Kur galėtume kreiptis pasitikslinti dėl išmokos mokėjimo?Ačiū

  • LZNS

   Dėl neįgalumo išmokos dydžio ir mokėjimo reikia kreiptis į Sodrą. Dėl spec. poreikių išmokos į socialinės paramos skyrių.

 72. Rima

  3 laipsnio dešimio klubo artritozė, koja trumpesnė apie 3 cm, ar priklauso invalidumas.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma, kad:
   – nedidelis statikos sutrikimas: klubo sąnarių judesiai neriboti, bet skausmingi, viena koja sutrumpėjusi ne daugiau kaip 3 cm. Dubens organų funkcija nesutrikusi. Papildoma techninė priemonė reikalinga einant didesnius atstumus. Darbingumas nustatmas apie 80 proc., tai netekto darbingumo pensija nėra mokama.
   – vidutinis statikos sutrikimas: koja sutrumpėjusi iki 5 cm. Riboti klubo sąnario judesiai (koksartrozė). Vaikštant nuolat naudojamos techninės pagalbos priemonės (ramentai, lazdelė). Darbingumas nustatmas apie 50 proc., tai netekto darbingumo pensija jau yra mokama.
   Rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

 73. Viktoras

  Sveiki, turiu du klausimus pirmasis ar turėdamas neįgalumą, nustatyta 10proc darbingumo lygį gali darbintis į bet kurią įminę ne tik socialine įstaiga? Pvz: banką ir t.t
  Ir antras klausimas ar jai darbą praradęs neįgalusis asmuo taip pat 10proc darbingas kuris pradirbęs 5metus turi galimybe darbo biržoje gauti nedarbo išmoką?
  Ačiū

  • LZNS

   1. Asmuo su negalia gali darbintis į bet kurią įmonę ir visiškai nesvarbu ar ji soacialinė ar ne.
   2. Taip, asmuo su negalia gali gauti nedarbo išmoką.

 74. Sigita

  Sveiki. Gaunu neįgalumą nuo vaikystės. Diagnozė įgimta širdies yda. Nuo 2014 metų neįgalumas paskirtas iki pensijos (iš dalies darbingas). Šiuo metu gyvenu Anglijoje ir nesu deklaravęs išvykimo. Neįgalumo pensijos mokėjimas yra sustabdytas, nes neturiu pakankamo stažo Lietuvoje, tačiau turiu 10 metų darbo stažą, dirbant užsienyje. Ar gyvendamas užsienyje galiu gauti neįgalumą, jei neįgalumas yra įgimtas, o ne įgytas. Dar kitas klausimas, jei neįgalumo pensijos mokėjimas yra sustabdytas, nes esu užsienyje, ar grįžus į Lietuvą gyventi neįgalumo pensija bus ir vėl mokama, nes neįgalumas buvo paskirtas iki pensijos?

  • LZNS

   Iš jūsų aprašymo supratau, kad jūs gaudavote šalpos pensiją, kuri yra mokama tik Lietuvoje gyvenantiems asmenims, nepriklausomai nuot to ar neįgalumas įgimtas ar įgytas.
   Jums reiktų kreiptis į Sodrą ir pasiteirauti ar jūsų užsienyje įgytas stažas galėtų būti užskaitytas. Nes stažas gali būti užskaitytas priklausomai nuo šalies, kurioje įgytas stažas ir galiojančių nacionalinių bei tarptautinių teisės aktų ir tarpvalstybinių sutarčių socialinio draudimo klausimais. Čia galite paskaityti daugiau: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/dirbu-keliose-valstybese

 75. Mindaugas

  Sveiki. Ar vaikai turi pareigą prižiūrėti savo tėvus su negalia. Jei taip, tai kokie įstatymai tai reglamentuoja. Ačiū.

 76. Ingrida

  Sveiki, sakykit auginu vaiką neįgalų vidutinis neįgalumas,nedirbu ar man darbo stažas skaičiuojasi? Dekui

 77. Vytautas

  Sveiki, turiu toki klausima.. susirgau tuberkulioze, esu gydomas ligonineje.. darbo birzoj nestoviu, dyrbau uzsieni, grizau i lietuva galima sakyt i ligonine. Ar man priklauso kazkokia parama? Kadangi cia teks gydytis 6men.?

 78. Angelė

  Sveiki. Nustatytas 25% darbingumo lygis. 2 onkoginės ligos. Jei darbdavys atleis iš darbo ar turiu teisę stoti i užimtumo biržą ir gauti pašalpą

  • LZNS

   Taip, galite stoti į Užimtumo tarnybą ir gauti pašalpą.

 79. Petras

  Sveiki. Man nustaytas 30% darbingumo lygis iki išėjimo į pensiją. Ar aš galiu vienoje įmonėje dirbti 1,5 etato laikydamasis visų nustatytų išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų reikalavimų.
  Ar nebus man sumažintas nedarbingumo lygis?

  • LZNS

   Kada jums pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis?
   Jūs šiuo metu gaunate šalpos ar netekto darbingumo pensiją?

 80. Elena

  Sveiki, turiu 40 % darbinguma. Jeigu įsidarbinčiau ir darbdaviui apie neįgaluma nepraneščiau, nes jokiu lengvatu man nereikia, kokia atsakomybė man už tai grėstu jeigu išaiškėtu? O darbdaviui? Ar gali darbo inspekcija apie tai kažkaip sužinoti, nubausti?

 81. Petras

  Pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis 2015. Dabar gaunu netekto darbingumo pensiją.

  • LZNS

   Galite dirbti 1,5 etato ir darbingumo lygis jums nebus padidintas, juolab, kad jis jums nustatytas iki išėjimo į pensiją.

 82. Simona

  sweiki,ar galit atsakyti,man prisiteisus,artimo zmogaus prieziura lankys socialines darbuotojos?kodel jos turetu lankyti,jisai nera gulintis zmogus jisai fiziskai pajegus

  • LZNS

   Jeigu nesikreipsite į socialinės paramos skyrių dėl socialinių paslaugų teikimo, tai nesilankys.

 83. Simona

  tai kaip as nuejau tvarkytis del pristeisimo prieziurai jie patys liepe parasyti prasyma ir parasiau,as galvojau kad taip turi buti viskas kad jie liepia rasyti prasyma,tai galima atsisakyti nes matot jis buna ir pas mane ir pas kita broli,tai jis butinai tures buti tik pas mane?Jeigu galite atsakykite.Aciu

 84. Simona

  tai kaip as nuejau tvarkytis del pristeisimo prieziurai jie patys liepe parasyti prasyma ir parasiau,as galvojau kad taip turi buti viskas kad jie liepia rasyti prasyma,tai galima atsisakyti nes matot jis buna ir pas mane ir pas kita broli,tai jis butinai tures buti tik pas

  jokiu paslaugu neprasiau,tik kaip parasiau prasyma bus mokama 239eurai tai del ismokos jie lankys mus?

  • LZNS

   Gali kartais apsilankyti ir patikrinti ar gerai asmenuo su negalia yra prižiūrimas, bet čia jau labai reti atvejai, kad kasnors lankytusi.

 85. Daiva

  Turiu 45% nedarbingumo sergu epilepsija.Ar galiu reikalauti iš darbdavio sutrumpintos darbo dienos.Dirbdama 8 val. labai pavargstu vargina lengvi priepuoliai.ačiū

  • LZNS

   Ne visą darbo laiką reglamentuoja 40 DK str. Pagal ji ne viso darbo laiko norma yra susitarimo reikalas tarp darbdavio ir darbuotojo. Jeigu darbdavys ir darbuotojas geranoriškai nesusitaria, tai:
   1. Jeigu darbuotojas, pradirbes darbovietėje ne mažiau trijų metų, pateikia rašytinį prašymą prieš 30 dienų iki jo įsigaliojimo, o ne visą darbo laiką bus dirbama ne ilgiau kaip metus – darbdavys turi tenkinti tokį prašymą;
   2. jeigu darbuotojo prašymas dėl ne viso darbo laiko pagrįstas jo sveikatos būkle pagal sveikatos priežiūros įstaigos pažymą arba neįgalumu ar būtinybe slaugyti šeimos narį, taip pat pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai, krūtimi maitinančiai, darbuotojui auginančiam vaiką iki 3 m., darbuotojui vienam auginančiam vaiką iki 14 m. arba vaiką su negalia iki 18 m. – darbdavys turi tenkinti tokį prašymą ir šiems asmenims negalioja 1 p. ribojimai.

 86. Asta

  Laba diena.turiu klausos sutrikimu.nesioju abieju ausu klausos aparatus.kelis metus gavau neigaluma.siemet nebeduoda.vienos ausies girdamumas 56.66 o kitos ausies 71.66.tiek kauno daktaras tiek mano miesto daktaras sako jog priklauso grupe.du kartus pridaviau dokumentus ir abu kartus atmete.ar gali buti sukciavimas,.? Nes buvau parasiusi skunda?

  • LZNS

   Remiantis Darbingumo nustatymo aprašu, jums priklausytų neįgalumas.
   33.1.6. – 51–60dB – 70 proc. bazinis darbingumas;
   33.1.8. – 71–80dB – 40 proc. bazinis darbingumas.
   O koks buvo NDNT atsakymas į pateiktą skundą? Ar jūs apskundėte priimtą sprendimą NDNT didektoriui? Ar kreipėtės į Ginčų komisiją?

 87. Dovilė

  Laba diena, norėjau pasiteirauti, kaip įmonei sužinoti ar darbuotojas turi neįgalumą ir koks darbingumo lygis? Pats darbuotojas jokių dokumentų nepristatė, tačiau yra informacijos, kad gali turėti neįgalumą.
  Iš anksto dėkojų už atsakymą.

  • LZNS

   Vienintelis būdas sužinoti ar darbuotojas turi kažkokių apribojimų darbui dėl turimų sveikatos sutrikimų yra siųsti jį pasitikrinti sveikatą pagal LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą. Pagal LR darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą privalomai sveikata tikrinama neįgaliųjų – jiems įsidarbinant ir pasikeitus jų darbo sąlygoms. Privalomi sveikatos patikrinimai atliekami darbo laiku. Už darbo laiką, kurio metu darbuotojas tikrinasi sveikatą, darbdavys turi mokėti darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį (21 str. 1 d.). Taip pat darbuotojai privalo, gavus NDNT išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui (33 str. 1 d. 11 p.).

   Remiantis Įstatymo 38 str. nuostatą, sveikatos priežiūros įstaigos išvada dėl neįgaliojo galimybės dirbti konkretų darbą privaloma darbdaviui ir darbuotojui. Neįgalieji gali būti skiriami dirbti viršvalandinius darbus, dirbti naktį ir budėti, jeigu to jiems nedraudžia sveikatos priežiūros įstaigos išvada ir tik su jų sutikimu (38 str.).

 88. Asta

  Skunda rasiau pirma karta i vilniu kai nedave grupes.tada pagryso jog ne visi dokumentai pristatyti.Vilniuje taip pat pasake.Tad antra karta ejau is naujo per daktarus. Pristaciau visus dokumentus ir net per 5 darbo dienas gavau atsakyma jog nustatytas 70% darbingumas ir grupes negausiu.Seimos daktare pagryso jog emesi geresnes klausos rezultato ir todel nepriklauso man.

 89. Asta

  Bet kelis metus gavau grupe.tai dabar nezinau ar man priklauso ar ne.ar kur kreiptis del sio atsakymo.

 90. DIMA

  Ar gali 35 proc. darbingumo lygio vyras dirbti kiemargiu

  • LZNS

   Taip, gali dirbti jeigu jo sveikatos būklė jam tai leidžia.

 91. Rūta

  Sveiki, noriu pasiteriauti, ar gali žmogus, turintis 25% darbingumo dirbti pilną darbo dieną? Ar susiradus darbą, toliau galima gauti neįgalumo išmoką? Taip pat, svarstome mamą atsivežti metams ar keliems į užsienį, ar užsienyje dirbant nebegaunama neįgalumo išmoka iš Lietuvos?

  • LZNS

   Asmuo turintis 25 proc. darbingumą gali dirbti pilnądarbo dieną, jeigu jis to nori ir jam tai leidžia sveikata. Patikslinkite ar jūs gaunate šalpos pensiją ar netekto darbingumo pensiją?
   Jeigu mama gauna senatvės pensiją arba netekto darbingumo pensiją tai ji ir toliau bus mokama, užsienyje gyvenantiems nemokama šalpos pensija.

 92. Josif

  Laba diena.Norejau paklausti,ar mano darbdavys mato,kiek pinigu aš gaunu iš invalidumo pensijos.Ar sodra tokias duomenys neatskliaidžia darbdaviui

  • LZNS

   Jūsų darbdavys negali matatyti ir Sodra negali jam pasakyti kokio dydžio yra jūsų netekto darbingumo pensija.

 93. Juzė

  Labas. Sergu onkologine liga , hipertenzija ,apatinės stuburo dalies išvarža , kaklo srities
  dvi išvaržos, formuojasi trečia , podagra, skrandžio opa. 2019m buvo išimtas inkstas .
  Metams buvau gavęs 2 grupę. Darbingumo lygis 30 %. Esu Černobylio likvidavimo dalyvis . Po metų grupė praniko . Darbo stažas 35 metai. Ar man toliau priklauso grupė . Ačiū

  • LZNS

   O jums gurpė buvo skirta iki tam tikros datos ar neterminuotai?

 94. Audra Manerskienė

  Laba diena.Ar priklauso išeiginė diena nuvesti globojama mama pas gydytoja

  • LZNS

   Deja šiuo metu Darbo kodekse nėra numatytos tokios lengvatos. Bet Seime jau užregistruotas siūlymas, kad asmenims slaugantiems neįgaliuosius būtų suteikiamas 1 laisvadienis per mėnesį.
   Jums gali buti suteiktos Nemokamos atostogos dėl asmeninių, šeiminių priežasčių. Lietuvoje darbdavys privalo tenkinti darbuotojo prašymą suteikti ne trumpesnės, negu prašo
   darbuotojas, trukmės nemokamas atostogas, jeigu jį pateikia: darbuotojas, slaugantis sergantį šeimos narį, arba darbuotojas, pateikęs sveikatos priežiūros įstaigos išvadą apie jo sveikatos būklę, – tokiam laikui, kurį rekomenduoja sveikatos priežiūros įstaiga.

 95. Juzė

  Juzė
  Grupė buvo skirta metams. Šeimos gydytoja pradėjo tvarkyti dokumentus dėl grupės, bet taip ir tempia guma jau du metus . Aš noriu sužinot ar galiu reikalaut grupės kuri suteikiama
  sergančiam pagal Lietuvos įstatymus .

  • LZNS

   Jums reiktų pateikti skundą poliklinikos vadovui nurodant, kad jūsų šeimos gydytoja nerengia dokumentų nustatyti darbingumo lygį ir specialiuosius poreikius.

 96. antanasmatotoli@gmail.com

  Laba vakara ar gali nuo stuburo ir pirstu nejausti tirpsta desines puses ,pirstai pajutau po triju metu ;(
  ir desines kojos atemima buna kad nugriunu ir apsibalnoju ir surakina mane kas ir kaip tai veikia 0 2tra karta bijau aperuotis jau pirma aperasija nesekminga ir ar man praais visa cita trauma ar ir toliau kokios nors islis bedos nuo stuburo isvarzos 4 ir 5L kaska ten man spaudzia sake delko taip man

 97. Josif

  Laba diena.Turiu 3 grupes invaliduma,bet neturiu minimalaus stažo gauti pinigus .Bet ar man priklauso vienišo asmens išmoka 32 eurus(nevedes ir vaiku neturiu).Ar man iš viso nieko nepriklauso.Aciu už demesi.

  • LZNS

   Asmenims, neturintiems stažo, jeigu atitinka nustatytus kriterijus yra mokama šalpos pensija. Vienišo asmens išmoka taip pat mokama esant nustatytiems kriterijams. Siūlytume jums pasiskambinti į Sodrą (+370) 5 250 0883 ir pagal jūsų asmeninius duomenis jums pasakys ar priklauso.

 98. Lina

  Laba diena,turint ligų susijūsių su psichikos būkle,depresija genaralizuotas nerimo sutrikimas,gali būti skiriamas neigalumas?

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, jis įvertinęs jūsų sveikatos sutrikimų sunkumą pasakys ar priklauso.

 99. Lina

  Laba diena!Jei žmogus yra neveiksnus ir nelaiko išmatų ir šlapimo kiek jam priklauso kompensuojamu sauskelniu mėnesiui

  • LZNS

   Suaugusiems asmenims, nelaikantiems ir išmatų, ir esant dideliam šlapimo nelaikymo laipsniui, per mėnesį išrašoma 90 vienetų sauskelnių.

 100. Antanas

  Laba diena turiu invaliduma 50 procentu . Ar darbdavys mato kokia liga sergu? Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Ne, darbdavys nemato kokia liga jūs sergate.

 101. Jolanta

  Laba diena, vyrui 2021m nustate plauciu vezi, 2021m buvo operuotas po to chemija ir pasibaigus gydymui 2021.12.21 skyre neigaluma. 2021m iki neigalumo skyrimo dienos nedarbingume prabuvo apie 270d. 2022m. po netiketos epilepsijos buvo nustatyta metastaze smegenyse, buvo operuotas. Nuo 2022m.nedarbingume buvo 69d., daugiau nedarbingumo sodra nenori testi, mano supratimu pagal istatyma po neigalumo nustatymo gali buti nedarbingumas 90d.per metus.Tai jam priklauso dar21d.?

  • LZNS

   Įstatymuose yra daugį įvairių niuansų,. Kuo motyvuojant Sodra atsisako pratęsti nedarbingumo pažymėjimą?

 102. Žana

  Laba diena. Aš turiu 40% darbingumo lygi,galiu dirbti tik 0,5 etato.Gaunu šalpos pensija iš Sodros,nes neturiu darbo stažo. Ar nuims man Sodra šalpos pensija, jeigu isidarbinsiu 0,5 etato? Nes buvau Sodros istaigoje, ir man paaiškino,kad, jeigu isidarbinsiu nors 0,5 etato, man Sodra nebemokes šalpos pensijos, o kai išeisiu iš darbo, automatiškai vel bus mokama šalpos pensija. Ar taip gali būti? Ar jie teisus mano situacijos atžvilgiu? Kodel aš negaliu dirbdi 0,5 etato ir gauti šalpos pensijos vienu metu?

  • LZNS

   Šalpos pensija jumsbuvo paskirta iki 24 metų ar vėliau?

 103. Žana

  taip, buvo paskirta iki 24 metu, nuo vaikystes.

 104. Žana

  Laba diena. Aš turiu 40% darbingumo lygi,galiu dirbti tik 0,5 etato.Gaunu šalpos pensija iš Sodros,nes neturiu darbo stažo. Ar nuims man Sodra šalpos pensija, jeigu isidarbinsiu 0,5 etato? Nes buvau Sodros istaigoje, ir man paaiškino,kad, jeigu isidarbinsiu nors 0,5 etato, man Sodra nebemokes šalpos pensijos, o kai išeisiu iš darbo, automatiškai vel bus mokama šalpos pensija. Ar taip gali būti? Ar jie teisus mano situacijos atžvilgiu? Kodel aš negaliu dirbdi 0,5 etato ir gauti šalpos pensijos vienu metu? Šalpos pensija buvo paskirta iki 24 metų , nuo vaikystes.

  • LZNS

   Šiandien skambinau į Sodrą ir išdėsčiau jūsų situaciją, mane informavo, kad kadangi jumsšalpos pensija paskirta iki 24 metų, tai jos mokėjimas nebus nutrauktas jums pradėjus dirbti. Greičiausiai jus konsultavusi specialistė ne iki galo įsigilino į jūsų situaciją arba buvo nepakankamai kompetetinga teikti konsultaciją. Galbūt Sodroje jie nepilnai matė jūsų NDNT duomenis.
   Siūlyčiau jums pasiskambinti į Sodrą, kad specialistas pagal jūsų asmeninius duomenis pasakytų ar mato, kad jums neįgalumas nustatytas iki 24 metų. Sodros tel. (+370) 5 250 0883

 105. Žana

  Ačiū Jums labai. Aš paskambinsiu.Ačiū Jums dar karta už pagalba.

 106. Josif

  Turiu invaliduma,bet aš dirbu ant puse etato,ar man priklauso vienišo asmens išmoka(nevedes ir vaiku neturiu)

  • LZNS

   Jeigu negavote išmokos, prašome kreiptis „Sodros“ informacijos numeriu (+370) 5 250 0883, nes gali būti, kad Gyventojų registre nėra pakankamai informacijos arba ji netiksli.

 107. Inga

  Sveiki, auginu vaika proto negalia, vidutinis neigalumas, sakykit, kaip jam sueis 18 metu, reikes pirmiausia kreiptis į teismą dėl jo neveiksmumo? Ar galesiu be teismo tvarkytis vėl jo neįgalumo? Nes dabar neigalumas nustatytas iki 18 metu.

  • LZNS

   Likus 2-3 savaitėms iki vaikui sukaks 18 metų galite pateikti dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio ir specialių poreikių nustatymo. Dokumentus gali pateikti asmens tėvai. Kai bus nustatytas darbingumo lygis galėsite kreiptis į teismą dėl globos arba rūpybos nustatymo.

 108. J. Kaupienė

  Laba diena. Atsinaujino onkologinė liga. Metastazės plaučiuose, kepenyse, pilvo limfmazgiuose. Vyksta chemioterapija su biologine terapija. Gegužės 12 baigiasi neįgalumas, o gydymas tęsis iki rugpjūčio vidurio. Šeimos gydytoja, pasikonsultavusi su NGT regiono viršininke, pasakė, kad pagal naujus įstatymus tęsiant neįgalumą, nebegausiu biuletenio (tai teks išeiti iš darbo) arba tęs biuletenį, bet kol nesibaigs gydymas neįgalumo pašalpos negausiu, nes neįgalumo pratęsti negali. Neįgalumas bus atstatytas atgaline tvarka, pasibaigus gydymui. Šiuo metu gydausi dienos stacionare, pakabina pompą ir dalį chemijos lašinuosi namuose. Ar tikrai yra tik tokios alternatyvos? Kaip pragyventi be pinigų. Į darbą eiti negaliu, nes nepajėgsiu tarp chemijos kursų dirbti. O išeiti iš darbo nenoriu, nes tikiuosi vis tik dirbti po gydymo. Ar pasilikus neapmokamą biuletenį būsiu drausta sveikatos draudimu?

 109. Danute

  Laba diena,turiu negalia 50% ar galiu dirbti pilnu etatu?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnuetatu, jeigu jums gydytojai nedraudžia.

 110. REMIGIJUS

  Sveiki geguzės mėnesi atlikta operacija pakeistas kelio sanarys ar priklauso neigalumo grupe

  • LZNS

   Viskas priklauso nuo to kokia jūsų sveikatos būklė, ar numatomas pagerėjimas ir pan. Jums reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, jis įvertinęs jūsų sveikatos būklę pasakys ar priklauso.

 111. Aldona

  Laba diena, turiu kritinę stuburo kanalo stenozę, 4 metus turėjau 55% darbingumą Nors sveikatos būklė žymiai pablogėjo , stuburo kanalas susiaurėjo nuo 6.5 mm iki 4.5 mm, aš vis dar kažkiek vaikštau,turiu judėti lėtai, dirbu su savim, nes operacijos prognozės labai prastos. Man pagal naujus kriterijus nustatė 70% darbingumą. Kaip tai vertinti man, nes dirbti aš tikrai negaliu.. Negalima dirbti darbo, kur reikia sėdėti, stovėti, lenktis, kelti…

 112. Aleksandra

  Auginame sūnų su sunkia negalia ir 1lygio slauga. Dirbu puse etato3men. viena iš vaiko diagnoziu cerebrinis paralyžius. Kiek man priklauso atostogų?

  • LZNS

   Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 m. suteikiamos 25 darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama 5 d. per savaitę).

 113. Dainius

  Jei davė terminuotai. Ar engvata po tos dienos pasibaigimo negaliu jau naudotis. Pvz jei 12 d tai jau nuo 13 negaliu naudotis lengvatomis?

  • LZNS

   Taip, negalite naudotis lengvatomis po termino pasibaigimo.
   Bet jeigu jūsų sveikatos būklė nepasikeitė, tai galite pakartotinai kreiptis dėl darbingumo lygio nustatymo.

 114. Agnė

  Sveiki, turiu 40% darbinguma, jei isidarbinciau pilnu etatų, ar nesumazintu neįgalumo išmokos.

  • LZNS

   Kokios rūšies išmoką gaunate? Šalpos ar netekto darbingumo?

 115. Laima

  Laba diena. Norėčiau žinoti, nes šeimos gydytojas neatsakė į šį klausimą. Prieš 2 metus nustatytas I laipsnio diabetas. Pradėjus naudoti insuliną ir geriamuosius vaistus, po kelių mėnesių buvo nustatytas Reino sindromas pasireiškiantis rankų plaštakose, kuris su kiekviena diena tik labiau progresuoja. Ar turint tokius susirgimus žmogui priklauso Invalidumo grupė? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti ar priklauso, nes darbingumo lygio nustatymas priklauso nuo visumos sveikatos sutrikimų. Jeigu šeimos gydytoja negali atsakyti ar priklauso neįgalumo nustatymas, tegu paruošia dokumentus į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą ir ten įvertins ar jums priklauso neįgalumas.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published