Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 86

 1. Danute

  Turiu visiška negalia nuo gimimo mano liga raumenu astrofija nevaldau visiškai viso kūno esu našlaitė gyvenu su buvusia globeja kuri mane prižiuri daug metu privačiai Ji atsisakė apsiforminimo todel kad su manim reik buti kasdien po 24 val. per para o jai buvo iforminta tik kaip ateinančioji po dv valandas į diena o mėnesinis atlyginimas buvo 150 litu. Kur teisybe kas grašins jai visa para uždirbta atliginima per 18 metu

  • LZNS

   Tai jeigu ji atsisakė „apsiforminimo“ tai kokios teisybės Jūs ieškote?

 2. Danute

  Turiu dideli prašima gauti vienkartine parama nuosavo busto remontui stogo dangai ir langu keitimui Dekoju iš anksto

 3. Alina

  Laba diena, norėčiau Jūsų pasiteirauti. Mano tėtis yra neįgalus žmogus, turi pirmą neįgalumo grupę. Prieš savaitę buvo komisija dėl profesinės ligos procentų. Komisija pateikė dokumentus ir pasakė, jeigu neatsisakys profesinės ligos, tai mažins neįgalumo pajamų procentus. Jis išsigando ir pasirašė. Ar gali būti, kad nuėmę profesinę dar ir neįgalumo procentus sumažins?

  • LZNS

   Trūksta informacijos, kad atsakyti į jūsų klausimą.Jums reiktų pasiskambinti į Lygių galimybių skyrių prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tel.: 8 706 64274, (2664274). Ten jums tikrai viską tiksliai išaiškins.

 4. kornelija

  Labas vakaras norejau paklausti. Esu 2kurso studente ir man yra nustatytas 50 proc neigalumas ar as privalau atlikinet praktika visa para ?

 5. valerij

  man nustatytas 45 proc neigalumas ar man bus apmokamas biliutenis jei as susirgsiu?

  • LZNS

   Taip mokės, bet ne daugiau kaip už 90 dienų per kalendorinius metus. Jeigu sirgsite ilgiau, ligos pašalpos išmokų negausite.

 6. Evaldas

  Buvau nedarbingas tris metus buvo nustatyta nuo 25-55%darbingumas.2106 padare mane darbingu zmogumi.AS tuo nesutinku.Ar jie privalo man konkreciai nurodyti (darbingumo lygio nustatymo kriteriju apraso) straipsni pagal (kraujotakos sistemos ligas)..Ir pagal (neigalumo lygio nustatymo kriteriju) pagal balu sistema.Nes as noriu kreiptis i Vilniu.AČIŪ.

  • LZNS

   Skųskite sprendimą. Jie gali jums nieko nerodyti, NDNT gavusi skundą ir taip sistemoje pamatys visus jūsų pateiktus dokumentus ir įvertins dėl kokių priežasčių nebuvo nustatytas darbingumas. Jeigu nustatys, kad buvo klaida ir jums turi būti nustatytas darbingumas, jį nustatys, jei ne, jums atrašys dėl kokių priežasčių nenustatytas.

 7. Jolanta

  Labas vakaras noreciau suzinoti,kodel nueme man 5%, turejau 60% nedarbinga ir 40% darbinga.Esu akla viena akim,desnia(po galvos auglio makroadenoma,operetta 2 kartus)Turiu Necukrini diabeta,vartoju daug vaistu.Po 2 metu niekas nepasikeite nei mano akis kuri jau nematys nei savijauta,tai del ko nueme tos 5% nekaip nesuprantu?

  • LZNS

   Darbingumas nustatomas įvertinus 2 dalykus: turimą sveikatos sutrikimą ir gebėjimą dalyvauti veikloje. Iš šių dviejų kriterijų išvedamas vidurkis ir taip nustatomas darbingumas. Jeigu jūsų sveikatos būklė nepasikeitė, gali būti, kad verinant gebėjimus jūs surinkot daugiau balų (nurodėt, kad esate savarankiškesnė negu praeito vertinimo metu) ir tai padidino jūsų darbingumą.

 8. Kęstutis

  Sveiki, turiu 20% darbingumą visam laikui, gaunu dalinę slaugą ir buhalterio diplomą. Vėl galėčiau dirbti buhalteriu, bet nežinau:
  1. ar nereikės vėl pereiti komisijos dėl darbingumo…
  2. ar su tokiu darbingumu galima dirbti…
  3. kokia tvarka vėl reikėtų įsidarbinti.
  Ačiū

  • LZNS

   1. Ne nereikės pereiti darbingumo komisijos. Nebent darbdavys ar darbo birža pareikalaus pažymos apie darbo pobūdį ir sąlygas. Jeigu tokia pažyma anksčiau nebuvo išduota ir apribojimai nevertinti, tuomet teks praeiti komisiją, bet jei vertinti ir turite pažymą, tuomet nereiks.
   2. su tokiu darbingumu galima dirbti kiek tik norite :)
   3. Ką turite omenyje klausdami : kokia tvarka vėl reikėtų įsidarbinti?

 9. Grazina

  Sveiki,mano darbingumas 55%,netektas darb.45%.Ar vazinejant is kaimo i miesta autobusu man priklausytu puse bilieto kainos (50%)

  • LZNS

   Taip, priklauso puse bilieto kainos (50%).

 10. Žydrūnė

  Sveiki. mano dukrai yra nustatytas sunkus neįgalumas (specifinis mišrus raidos sutrikimas). Jai yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Šiuo metu jai yra 10 mėnesių. Norėčiau paklausti ar dukrai nepriklausytų kėdutė ir ritinys? Kur reikėtų kriptis ir kokius dokumentus turėti?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą (www.tpnc.lt) kur gausite visą informaciją kas priklauso pagal vaikelio negalią. Vėliau reiks kreiptis pas šeimos gydytoją, kad išrašytų reikiamus dokumentus.

 11. Egis

  Sveiki. Klausimėlis – per kiek laiko turi būti išnagrinėtas skundas dėl pakartotinio darbingumo lygio nustatymo? Bandžiau ieškotis, bet tik radau laiką , kad galima apskųsti per 30d. nuo dokumentų gavimo, o apie atsakymus neradau, galbūt kažkur praleidau…Ačiū.

  • LZNS

   ĮSAKYMAS DĖL NEĮGALUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ IR TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO 2005 m. kovo 23 d. Nr. V-188/A1-84/ISAK-487, aktuali redakcija.
   38 NDNT, gavusi visus darbingumo lygiui pakartotinai vertinti reikiamus dokumentus, asmens darbingumo lygį įvertina ir sprendimą priima per 30 kalendorinių dienų. Jei dėl objektyvių priežasčių per šį terminą pakartotinis vertinimas negali būti atliktas, NDNT direktorius ar jo įgaliotas asmuo gali vertinimo 40 terminą pratęsti 15 kalendorinių dienų. Asmeniui apie termino pratęsimą pranešama raštu. Pakartotinio vertinimo metu priimtas sprendimas gali būti skundžiamas šio Tvarkos aprašo 41 punkte nustatyta tvarka.

 12. Justina

  Laba diena, aš neturiu daug stažo ,tačiau man savivaldybė nemoka išmokos , nes aš neįgalumą pasidariau per vėlai (per daug metų) . Kokia šito įstatymo esmė , jei žmogus negali dirbti, bet negauna piningu vien del to ,kad yra išmokai gauti nustatytas amžiaus riba. Gal kas nors pasikeitė ties šiuo istatymu?

  • LZNS

   Tiesa sakant nelabai supratome kaip galėjo būti nustatyta amžiaus riba, tokių dalykų nebūna. Gal galite mums paskambinti tel. 852691308 Jurgita ir pabandysime kartu išsiaiškinti kame buvo problema.

 13. Justina

  patikslinu už stažą aš gaučiau iš sodros išmoką, bet kadangi aš jo neturiu galėtų mokėti iš savivaldybės , bet yra toks įstatymas pagal ,kurį aš neigalumą pasidariau per vėlai ,kad gaučiau išmoką ,apskritai kodėl toks įstatymas egzistuoja . jeigu aš negaliu gauti stažo iš kur man tada gauti pajamas.pasikartoju gal kažkas pasikeitė dėl šito įstatymo?

 14. Mindaugas

  LAba diena. turiu pirma grupe. Esu girdejas kaska apie buto paskola ten kad suteike valstybe 20 procentu atmoka buto paskolos galit gal kaska isamiau paaiskint jai kaska zinote ?

 15. R.Z

  Laba diena.norejau pasiteirauti ar man priklauso invalidumas.vaikysteje netekau desinios rankos 4-5pirstu ir puses delnikaulio.

  • LZNS

   Gal ir priklauso, bet darbingumas bus pakankamai didelis ir išmokų negausite. Bet galite kreiptis į šeimos gydytoją, kad siųstų jus NDNT nustatyti darbingumą.

 16. vidas.stulginskas@gmail.com

  Laba diena as esu registruotas prie rajono savivaldybes nes neturiu daugiau kur ar man gali nemoketi del to pasalpos esu neygalus. Aciu.

  • LZNS

   Norint gauti netekto darbingumo pašalpą turite deklaruoti gyvenamąją vietą. Anksčiau buvo galima deklaruoti gyvenamąją vietą prie savivaldybės. Jūsų minimo įstatymo įsigaliojimas atidėtas iki gruodžio 31 dienos, taigi iki to laiko jūs dar turite būti registruotas prie savivaldybės. Nuo naujųjų metų asmenys neturintys kur gyventi galės būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, bet į tokią apskaitą galės patekti tik benamiai, tai yra tie asmenys, kurie neturi būstų ir gyvena nakvynės namuose ar viešose vietose. Įstatyme numatyta ir išimčių. Deklaruoti gyvenamąją vietą prie savivaldybės galės ir tie, kurie globojami vaikų globos namuose, šeimynose ir jas palieka. Vis dėlto, tiek benamiai, tiek globotiniai įtraukti į savivaldybės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą gali būti tik pusei metų. Vėliau jie vėl turės kreiptis dėl deklaravimo ir pateikti dokumentus, kad gali būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčiųjų sąrašą. Į šią apskaitą gali patekti ir asmenys, kuriems teismo sprendimu taikomos priverstinės stacionarinio stebėjimo medicininės priemonės, paskirtos specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat tie, kurie laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos namuose.

 17. Deimantas

  Sveiki mano darbingumo ligis 10% kiek laiko turiu isdirbti kad man butu apmokamas biliutenis ?
  Nes neapmokoma negaliu sau leist….

  • LZNS

   Galite pradirbti ir vieną dieną, bet išmoka bus labai maža. Norint gauti pilną pašapą reiktų išdirbti 3 mėnesius.

 18. dovile

  Sveiki auginame neiigalu sunu ar butu koke lemgvata isigijent busta?

  • LZNS

   Straipsnyje, po kuriuo komentuojate yra įstatymas „Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas“. paskaitykite prašau visus reikalavimus ir kriterijus kuomet yra skiriama parama.

 19. Klaustukas

  Sveiki,
  man nustatytas 50% darbingumo lygis.Diagnozės M16.0
  Pirminė koksartrozė, abipusė ir M24.5
  Sąnario kontraktūra.Noriu sužinoti, tai viena liga ar dvi? Ar mano atveju NDNT turi taikyti ministro ĮSAKYMO DĖL DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ APRAŠO IR DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO
  TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO dalį :
  5. Jei asmens organizmo funkcijos sutrikusios dėl dviejų ar daugiau ligų ar traumų, nustatomi mažiausi
  ligos ar traumos padarinius atitinkantys bazinio darbingumo procentai, vadovaujantis Kriterijų aprašo 6 punkto
  nuostatomis

  Ačiū

 20. Klaustukas

  Du kodai, tai ir ligos dvi, logiška, tai gal ir teisinga?

 21. *Paulius

  Sveiki. Turiu didele klausima. Kodel Šiauliuose darbo skelbimuose parasyta kad pirmenybei teikia neigalumo darbas, kai kreipiau jie nepriima. Kadangi esu kurcias, dazniausiai verteja, kai pasako kad esu kurcias visi issigasta ir nepriima darbo. KODEL TAIP? AR SITAIP GALIMA SAKYTI ? Idomu, koks taisykle?

  • LZNS

   Apie kokį skelbimą čia eina kalba? Pasikreipsime į skelbimo autorius ir išsiaiškinsime.

 22. Vika

  sveiki . Noreciau suzinoti jei darbingumo lygis yra 30%,ir yra nustatytas specialusis nuolatines prieziuros(pagalbos) poreikis. Tai kaip suprantu tai reiskia nuolatine slauga,ar kaip?

  • LZNS

   Ne tai ne slauga, tai priežiūra – pagalba, tai du skirtingi specialieji poreikiai. Slauga skiriama kai yra daug mažesnis darbingumas.

 23. martyna

  sveiki. sakykit jei zmogui darbingumo lygis yra 30%,bet jis po insulto(smegenu atrofija) nemoka nei rasyti nei skaityti yra notariskai igaliotas asmuo atstovauti jam,tai koki darba jis gali dirbt?(tai iseitu taip darba dirbs atstovaujantis asmuo?), pats net neapsirengia,desine ranka valdo sunkiai jam reikalynga NUOLATINE slauga. Nelabai suprantu kaip vertina ta darbingumo lygi zmones turi 10%darbingumo lygi,bet gali ir dirba darba. O cia skirtas darbingumo lygis 30% bet dirbt tikrai negali ir net niekas nepriimtu,nes protavimas kaip pas vaika. manau turetu but perskaiciuotas darbingumo lygis.

  • LZNS

   Apskųskite priimtą sprendimą. O jums buvo nustatyti specialieji poreikiai?

 24. martyna

  2,18, punktu,nustatytas specialusis nuolatines prieziuros(pagalbos) poreikis. Toki gavome atsakyma tai cia kaip suprantu tik prieziura,pagalba? gal galite pasakyti kur reiktu kreiptis del nuolatines slaugos?Ar norint gaut nuolatine slauga turi buti vadinama pirma grupe?

 25. milda

  Pridaviau dokumentus del neigaliojo pazymejimo keitimo, kadangi keitesi specialieji poreikiai, jau 14 d man nujo neatiduoda per kiek laiko turi savivaldybe isduoti pazymejima. Kiek klausiu sakoma kad dar nera, ir kur kreiptis jei jis neduodamas ?

  • LZNS

   Vadovaujantis LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO Į S A K Y M U „DĖL NEĮGALIOJO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO IR KEITIMO ASMENIMS, SUKAKUSIEMS SENATVĖS PENSIJOS AMŽIŲ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ 21. Asmeniui pažymėjimas išduodamas arba keičiamas per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.
   Kreiptis galite į Neįgaliųjų reikalų departamentą (8-5) 231 66 49 arba SADM Lygių galimybių skyrių (+370 5) 266 4209

 26. Tomas

  Laba diena. Mano Mamai nustatytas neigalumas 85 procentai. ji guli seneliu slaugos namuose. gauna neigalumo pasalpa is kurios 85 ar 80 procentu atitenka slaugos namams. sia vasara ji buvo paguldyta 120 dienu i slaugos ligonine, pinigus vistiek gaudavo slaugos namai. ar galima susigrazinti tuos pinigus uz ta laikotarpi kada Mama gulejo ligonineje ir kokiu dokumentu reikia? Aciu

 27. Valia

  Laba diena.Mano nedarbingumo lygis nustatyas iki pensijos(50%) ar aš turėsiu teisę į lenvatą važiuojant viešuoju transportu.Ir jei baigiasi lapkričio 20d ,tai ir lengvata galioja tik iki tos dienos ar iki to m4nesio pabaigos.Ačiū

  • LZNS

   Lengvata galite naudotis iki tos dienos kuri yra įrašyta neįgalumo pažymėjime. Jei jo galiojimas baigiasi lapkričio 20 d, tai lapkričio 21 d. šia lengvata negalėsite pasinaudoti. Suėjus pensijiniam amžiui asmenys, kuriems buvo nustatytas darbingumo lygis iki senatvės pensijos amžiaus, gali kreiptis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir Neįgaliojo pažymėjimo išdavimo į Savivaldybės socialinį paramos skyrių. Priklausomai nuo to kokio lygio specialieji poreikiai bus nustatyti, galėsite naudoti transporto nuolaidomis.

 28. Diana

  Labas vakaras,noreciau pasiklausti.Mano teta yra vienisa ,vyras mires ,vaiku neturi.Dabar del silpnos sveikatos guli slaugos namuose.Is jos atsiskaito slaugos pinigus.Ar jos prieziurai reilalingus dalykus(pampersai,kremai ir t.t) turiu pirkti as,ar turetu gauti nemokama pilna prieziura? Isanksto aciu

  • LZNS

   Visą informaciją kas priklauso slaugos namuose galite gauti paskambinę telefonu +370 5 266 1475

 29. Tomas

  Laba diena, noriu paklausti,kada iskaitomi netekto darbingumo invalidumo nuo 35-55 % y darbo staza tie metai?kaip zmogui sukanka pensinis amzius ar kaip kitaip?

  • LZNS

   Stažas skaičiuojamas kai kreipiatės į Sodrą, kad jums būtų mokama netekto darbingumo pensija. Jeigu nuolat dirbate, kasmet ji gali būti perskaičiuojama. Suėjus pensijiniam amžiui, jūs galite pasirinkti gauti arba senatvės arba netekto darbingumo pensiją priklausomai nuo to kuri yra didesnė.

 30. AAA

  Labas vakaras,noriu paklausti.Mano mama 52 m.neigalumo lygis 55 pros,darbo stazas 6 m.negauna jokios neigalumo pinigines sumos,nejau nera jokios bazines pinigeliu sumos?

  • LZNS

   Kadangi jūsų mamai neįgalumas buvo nustatytas po 24 m., tai pagal dabar galiojančius įstatymus, manoma, kad ji turėjo pakankamai laiko įgyti minimalų stažą reikalingą valstybinei socialinio draudimo neįgalumo pensijai gauti. Kadangi ji stažo neįgijo, ji galėtų peretenduoti tik į nepasiturinčių gyventojų šalpos išmoką. Reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių ir išsiaiškinti ar ji atitinka kriterijus gauti šią pašalpą.

 31. Ramunas

  Sveiki,noriu paklausti,neigaluma turiu is vaikystes,(35%)proc,galioja iki senatves pensijos,ar galetau dirbt pilnu etatu?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnu etatu jeigu norite ir sveikata jums leidžia.

 32. Ramunas

  Noriu paklaust.Jeigu isidarbinciau pilnu etatu turedamas antra grupe ar mano invalidumo pencija nesumazetu?Ar man jos nepanaikytu?

  • LZNS

   Jums pradėjus dirbti netekto darbingumo pensija ar pašalpa nebus sumažinta ar nuimta, galite dirbti pilnu etatu.

 33. Rima

  Laba diena. Noriu pasiklausti. Esu dirbanti visu etatu. Bet man nustate tik 15% darbinguma. Ar galiu dirbt kaip dirbusi?

 34. EVALDAS

  Laba diena,turiu 1invalidumo grupe 20% darbingumas ir dar prieziura. Ar man priklausytu nemokamas advokatas skirybose su zmona. Jei priklauso kur kreiptis ,gyvenu Kursenuose Siauliu rajone.

  • LZNS

   Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Telšių rajono savivaldybių gyventojai dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo turi kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Šiaulių skyrių(adresas: Vasario 16-osios g. 49, Šiauliai. Tel. 8 700 00 214). Pasiskambinkite nurodytu telefonu ir gausite pilną konsultaciją ar galėsite gauti nemokamą konsultaciją jūsų klausimu.

 35. Dalia

  Laba diena,nustatytas neigalumas ,25 procentai darbingas ,ir prieziura ,nelaiko slapimo ar priklauso kompensuojamieji pampersai?

 36. Erika

  Sveiki norėčiau pasiteirauti arba galiu kokia parama gauti būstui įsigyti jai turiu pirmą grupe?

 37. Viktorija

  Labadiena turiu neigaluma 40% siuo metu auginu vaikuti iki 3metu namuose,rugseji leisiu i darzeli ir ruosiuosi registruotis darbo birzoje.Ar man priklausys is sodros kokia nedarbo draudimo ismoka jeigu pas mane yra neigalumas ar tai neturi reiksmes?Kaimyne nupasakojo,kad kai uzsiregistruosiu darbo birzoje is sodros 6men. gausiu ismokas pries tai nesu niekur dirbusi.Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl siekiant jūsų nesuklaidinti, tiksliai sužinoti ar jums bus skirta nedarbo išmoka galėsite tik įstoję į darbo biržą.

 38. Vitalija

  Laba diena, kas prižiūri neįgaliuosius? Mūsų mieste jau savaitę laiko vaikšto neįgali mergina.Yra remontuojamas kelias, susidaro spūstys. Mergina sunkiai juda,išeina į važiuojamąją kelio dalį ir elgetauja. Sukeldama pavojų savo sveikatai bei kitiems.

  • LZNS

   Savivaldybės socialinis paramos skyrius.

 39. Neringa

  Laba diena. Ar privalo med darbuotojai lankyti nuolatine slauga turinti asmeni?

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-133 buvo patvirtintas „Šeimos medicinos paslaugų teikimo namuose organizavimo tvarkos aprašas“, kuriame aprašyta paslaugų namuose teikimo tvarka.
   5. Paslaugas namuose teikia:
   5.1. šeimos gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal šeimos gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.2. vaikų ligų gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal vaikų ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.3. vidaus ligų gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal vidaus ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.4. gydytojas chirurgas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal gydytojo chirurgo profesinę kvalifikaciją.
   6. Paslaugos namuose turi būti teikiamos:
   6.1. naujagimiams, gavus informaciją apie jų išvykimą iš gimdymo namų ir atvykimą į namus, jei jų namuose neaplankė slaugytojas ar akušeris, Vaikų sveikatos tikrinimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatyta tvarka;
   6.2. sergantiems vaikams iki 1 metų amžiaus;
   6.3. vaikams, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
   6.4. asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis arba specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
   6.5. pacientams, kuriems ūmiai sutriko judėjimo funkcija (negali savarankiškai judėti);
   6.6. pacientams, kuriems karščiavimo metu atsirado naujų odos bėrimų;
   6.7. pacientams, kuriems pakilo aukštesnė kaip 38,50 temperatūra ir kurios neveikia temperatūrą mažinantys vaistai.
   7. Sprendimą dėl paslaugų namuose teikimo reikalingumo aprašo 6 punkte nenurodytais atvejais priima pacientą gydantis šeimos gydytojas arba vaikų ligų gydytojas, arba vidaus ligų gydytojas, arba gydytojas chirurgas.
   8. Gripo epidemijos metu paslaugos namuose teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. V-962 „Dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavimo gripo epidemijos laikotarpiu“.
   9. PAASPĮ paslaugas namuose prie PAASPĮ neprisirašiusiems pacientams teikia įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Už PAASPĮ suteiktas paslaugas namuose prie jos neprisirašiusiems pacientams apmokama teisės aktų nustatyta tvarka. Už šių paslaugų namuose teikimą ir jų kokybę atsako paslaugas teikianti PAASPĮ.

 40. rita

  Daugokai metu sergu sizofrenija skirti kompensuojami vaistai ir 50proc nedarbingumo lygis gaunu pasalpa.jei iswykciau su artimu draugu I uzsieni gyventi ar man kompensuotu vaistus irar gauciau pasalpa Iir ar reiktu prisiregistruoti tos es salies darbo birzoje prasau padekite

 41. Dovilė

  Sveiki,

  Mano užklausa kažkodėl buvo ištrinta, todėl pakartoju. Turiu 50 proc. nedarbingumo lygį ir gaunu šalpos išmoką iš savivaldybės. Šiuo metu laukiuosi, ar išėjus į dekretą, man nebus mažinama vaiko priežiūros atostogų išmoka?

  • LZNS

   Jūsų užklausa nebuvo ištrinta, į ją nebuvo atsakyta. Kol neatsakyta, jos nesimato.
   Neturėtų būti mažinama, nes tai yra dvi atskirtos pašalpos. Bet dėl tikrumo galite pasiskambinti į Sodrą tel. : (+3705) 250 0883

 42. Liutauras

  Laba diena. Man amputuota kairė ranka per peties sanarį. Vairuoju lengvąjį automobilį su mechanine greičių dėže. Didelio diskonforto vairuodamas su viena ranka ir abiem kojom, nejaučiu. Ar nepažeidžiu KET taisyklių? Jei pažeidžiu, tai kokie būtini automobilio perdarymai?

  • LZNS

   Vairuodamas jūs privalote tikrintis sveikatą ir jums turi būti išduota vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma. Ar toje pažymoje yra įrašyti kokie nors apribojimai ar reikalavimai? Jeigu jų nėra, tai galite vairuoti be jokių pritaikymų. O jeigu yra įrašyta, kad turi būti įrengta speciali įranga ar automatinė pavarų dėžė, tai tų reikalavimų ir turite laikytis.

 43. Renata

  Laba diena. Sergu išsėtine skleroze 7m. Mano EDDS 4,5. Koks procentas neįgalumo man priklausytų? Kuo remiantis nustatomas neįgalumas?

 44. Ingida

  Sveiki neigalumas vaikui dides? Nuo 2018? Nes pensijos dideja,o cia ka maistas pigesnis neigaliesiems? Kazkas yra,bent daroma? Kad ir neigaliais rupintusi? O ne tik tais pensininkais?

  • LZNS

   Nuo sausio mėnesio didės šalpos pensijų bazė, todėl didės ir neįgalumo išmokos vaikams.

 45. Ingida

  Dekui uz dziugia zinia.o kiek dides?

 46. Regina

  Sveiki,ar skaitosi zmogus invalidu,

  jeigu,pasekoje traumos neteko akies?

 47. Julita

  Sveiki. Norečiau pasiteirauti dėl 82 metų močiutės. 17-11-21 ištiko 2 insultai, dėl ko buvo paralyžuota kairė kūo pusė. Po 2 savaičių iš Kkauno klinikų pervežė į Kėdainius ir paguldė į slaugos skyrių, kadangi į kitus skyrius negyuldė, nes nebuvo reikalingas joks gydymas. Močiutė tik guli, nesėdi, artimuosius atpažįsta tik kartais, bendrauja minimaliai, nuolat su pampersu ir kateteriu šlapimo. Pati nei pavalgyti nei atsigerti negali.
  Paklausus slaugos skyriaus gydytojos, kuri prižiūri močiutę, dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo gavome atsakymą, kad tai jie padarys tik po trijų mėnesių.
  Mano klausimas: ar yra įstatymuose toks terminas, kiek žmogus turi išgulėti slaugos skyriuje, kad būtų suruošti dokumentai dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo? Močiutę norime kuo greičiau perkelti ten kur sąlygos ir priežiūra yra geresnės kokybės. Ar toks gydytojos pasakymas nėra tik laiko tempimas, kad tuos tris mėnesius slaugos skyrius gautų kažkokį finansavimą už žmogų, o kai jau sueis 3 mėnesiai, tai terminas 4 mėnesių į galą( tiek gali prabūti slaugos skyriuje), ir tik tada suvarkys tuos dokumentus.

  • LZNS

   Šiuo klausimu siūlome paskambinti į Sveikatos apsaugos ministeriją Slaugos koordinavimo skyrių tel. +370 5 266 1475

 48. rasa

  jei ligonis turintis visiska negalia,negali naudotis visuomeniniu transportu,ir yra veziojamas pas gydytojus automobiliu,ar priklauso us degalus kompensacija? dar vienas klausimas globojamas asmuo yra vienisas,neturintis savo seimos[ netekejus] ,gyvenantis vienkiemyje,be patogumu,ar jam priklausytu malkos?,ar bent kartais turetu socialinis darbuotojas aplankyti,bent per didziasias sventes? aciu

Parašykite komentarą

Your email address will not be published