Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 73

 1. LZNS

  Mes nesame medikai, todėl komentuoti priimto sprendimo teisingumo negalime, nes nežinome, kaip jūsų minimi sveikatos sutrikimai yra pavadinti apraše ir koks balų skaičius už tai yra skiriamas.
  Neįgalumo lygio nustatymo aprašą galite pasiskaityti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.95F9283BB46A/asr
  Galbūt jūs rasite pažįstamus funkcinius sutrikimus V skyriuje „VIRŠKINIMO SISTEMOS, ENDOKRININĖS LIGOS IR PATOLOGINĖS BŪKLĖS.VIRŠKINIMO, MEDŽIAGŲ APYKAITOS IR BELATAKIŲ LIAUKŲ SISTEMŲ FUNKCIJOS (TFK)“ ir tuomet žinosite kiek balų skiriama ir koks neįgalumo lygis priklausytų.

 2. Vama

  Sveiki, turejau 35%darbinguma, diagnozeTLK-10-AM, M19,07 M21,07 M24,57, E66, 0 E78,0 111,9 M17,0 M20,1 man tirpsta rankos be jegios as vos vaikstau o man nujeme dave 50% darbinga pasitičiojimas is serganciu zmoniu

 3. Arnis

  Sveiki.jau du metai vaikštau pas tėčio šeimos gydytoją.tam kad išrašytu vaistus.aš ten esu kaip ir ignoruojamas.turiu po valandą su virš laukt eilėje.reikia eit gaut taloną.o dažniausiai ju tai dienai nebūna.gydytoja su tais kurie be talonu net nesidomi.klausymas:ar privalau laukt po kelias valandas prie gydytojos kabineto,palikes neigalu tėtį vieną namie.ir ar neturėtu pati šeimos gydytoja ateit į namus pas jį.ačiū.

  • LZNS

   Pirmiausia iškyla klausymas kodėl jūs iš anksto nesiregistruojate, kad nereiktų imti papildomų talonų kurių kaip sakote nėra? Galite juks užsiregistruoti ir ateiti jums paskirtu laiku ir nereiks laukti.
   Nenurodėte koks tėvo darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, o gal yra nustatyti specialieji poreikiai? negalime atsakyti kol nežinome šios informacijos.

 4. Viilma

  Sveiki norejau paklausti. Mano sunus serga autizmu sunkia forma. Ar jam priklauso nemokamas kuras? Mes kurianame 2 krosnis.

  • LZNS

   Dėl paramos kurui kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, jie turi suteikti visą reikiamą informaciją apie šią pagalbos formą. Kiekviena savivaldybė yra nustačiusi savo tvarkas kaip yra skiriama parama.
   Gyventojai, pageidaujantys gauti kompensacijas, užpildo nustatytos formos prašymą-paraišką ir pateikia duomenis patvirtinančius dokumentus. Prašymą-paraišką galima pildyti ir prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos per internetinę svetainę http://www.spis.lt.

 5. Remigijus

  Sveiki auginu dukryte 3,8men ji nekalba visai ir nereguoja i liepiamas komandas ar galiu kreiptis del grupes nustatimo ir kur kreiptis is pradziu

  • LZNS

   Visais neįgalumo nustatymo klausymais reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 6. 860250195

  Sveiki, su mumis gyvena vyro brolis kuris turi pilna negalia, po triju insultu visiskai nejuda, iki Panevezio raj poliklinikos apie 10 km, ar privalo savivaldybes soc rupybos skyrius suteikti transporta nuvesti pas gydytoja, nes kiek rasome prasymu pasako, kad neturi transporto.

  • LZNS

   Panevėžio rajono savivaldybė informavo, kad teikia transporto paslaugas asmenims su negalia. Kad paslaugos būtų suteiktos reikia nuvykti į Savivaldybės socialinės socialinį paramos skyrių ir pateikti prašymą. kol prašymas nebus pateiktas, paslaugų negalės teikti.

 7. Alytus

  Turi invalidumo grupę šių metų birželio 11d.esu operuota gegužės 17d.dabar biletenis ir man gydytoja sako kad negali tęsti grupės, ar as tuos men. prarasiu kur busiu bileteni

 8. Elena

  smagu, kad neįgalūs žmonės turi galimybę pasikonsultuoti

 9. Alytus

  Kol bus biletenis negali testi invalydumo grupes

 10. Kretinga

  Laba diena, turiu 45 % nedarbingumą, dirbu lengvą darbą pilnu etatu. Iškilo problema: darbdavys kasmetinių atostogų teduoda 20 d. ir dar už darbo stažą 34 m. -6 d. sako, tau priklauso tik pasirinktinai: jei duosime 25 d. tai negausite už darbo stažą. Norėčiau sužinoti ar tai tiesa?

  • LZNS

   Taip, tai tiesa, nes pasikeitė papildomų atostogų suteikimo tvarka. Dabar asmuo negali gauti prailgintų ir papildomų atostogų, o turi rinktis vieną iš jam priklausančių atostogų trukmių.

 11. Reda

  Laba diena,mama turi negalią ir dabar guli ligoninėje po klubo keitimo operacijos.Ar jai priklauso reabilitacija ? Ligoninės reabilitologė atsakė,kad nepriklauso,nes gauna pinigus už slaugą.

 12. Saulius

  Laba diena , turiu 50 % nedarbingumą iki pensijos , ar privalau pagal naujus įstatymus pranešti darbdaviui.Ačiū

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas (Suvestinė redakcija nuo 2018-07-01 iki 2019-06-30)
   33 straipsnis. Darbuotojo pareigos
   1. Kiekvieno darbuotojo pareiga yra vykdyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos norminių dokumentų reikalavimus ir darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, su kuriais jie supažindinti ir apmokyti juos vykdyti, ir kaip galima labiau rūpintis savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata remiantis savo žiniomis ir vadovaujantis padalinio vadovo, darbdaviui atstovaujančio asmens duotais nurodymais. Darbuotojai, rūpindamiesi savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata, privalo:
   11) gavus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui.

   Taigi įstatymas kaip ir reikalauja, kad pateiktumėt darbdaviui pažymą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.

 13. Aurika

  Sveiki. Turiu neigalumo grupe, darbingumo lygis 40%. Išvykau gyventi į Anglija nuolatinai. Ar įmanoma sutvarkyti dokumentus ir gauti invalidumo išmokas UK tokiu atveju, nes darbingumas dėl ligos yra ribotas o invalidumo pašalpa yra labai reikalinga pragyvenimui. Dekoju

  • LZNS

   Negalime pasakyti kokie įstatymai galioja UK ir kokias lengvatas jie suteikia. Reiktų šiuo klausymu domėtis vietinėse institucijose.
   Jeigu Lietuvoje gaudavote šalpos pensiją (neturint darbo stažo), tai tos išmokos nebemokamos išvykus iš Lietuvos. Jeigu turėjote darbo stažo ir gaudavote Sodros pensiją, tuomet galite kreiptis į Sodros užsienio išmokų skyrių ir jums bus mokama netekto darbingumo pensija.

 14. Mildute

  Laba diena.
  Turiu 40% neįgalumą.
  Urologas nusyatė papildomai sunku šlapimo nelaikymą.
  Ar be kompensuojamų pampersų bei paklodžių priklauso antelė?

 15. Eglė

  Laba diena, gal galite padėti – turime darbuotoją, kuriam nustatytas darbingumas 0 – 25 %. Ar gali jis dirbti laboranto darbą? Iki ligos dirbo laboratorijoje maisto pramonės įmonėje. Nerandu niekur informacijos apie tai kiek gali dirbti toks darbuotojas valandų per dieną, per savaitę, kokius darbus gali dirbti.
  Ačiū

  • LZNS

   Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti. Jeigu žmogus nori ir gali, tai gali dirbti ir 8 val. per dieną.
   Nustačius darbingumo lygį, jūsų darbuotojas su Asmens medicinine knygele turėtų nuvykti į polikliniką ar kitą įstaigą, kuri turi teisę tikrinti darbuotojų sveikatą. Medicininėje knygelėje įrašytais kriterijais ir turėtumėte vadovautis. Jeigu gydytojų išvadose nebus apribojančių faktorių, tai asmuo galės dirbti taip, kaip ir visi kiti.

 16. Jolita

  Laba diena, jei as turiu neįgalumą ir gaunu už save priežiurą ar priežiuros pinigai skaičiuojami kaip gaunamas pajamas?

  • LZNS

   patikslinkite klausymą, nes neaišku kokiam tikslui jūs ketinate skaičiuoti išmoką kaip pajamas.

 17. Valdas Jan

  Sveiki
  Man 26metai, pries pusmeti man atliko inkstu transplantacija siuo metu tyrimai ir savijauta puiki ir pradejau ieskotis darbo, taciau susiduriau su problema, dabar esu 20% darbingas ir nedarbingas 80%
  Ar galiu dirbti legaliai pilnu etatu ar 0.5 etatu ?
  Ar tureciau sumazinti savo neigaluma ?
  Dekui, lauksiu skubiai atsakymo :)

  • LZNS

   Legaliai galite dirbti ir visu etatu jeigu gydytojai jums to neuždraudė NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.
   Neįgalumo tikrai neturite mažinti.

 18. Egidijus

  Laba diena turiu negalia nuo vaikystes ir noriu porai menesiu isvaziuoti i uzseni paatostogauti,ar man nenutruks neigalumo ismokos mokejimas?

  • LZNS

   Jeigu važiuosite atostogauti tai nenutrūks išmokš mokėjimas.

 19. Tomas

  Laba diena, dirbu užsienyje, bet gaunu invalidumo išmoką lietuvoje, esu neišsideklaravęs iš Lietuvos, noriu atsisakyti išmokų, kaip tai galima padaryti?

  • LZNS

   Norint atsisakyti išmokų reikia kreiptis į Sodrą.

 20. Ana

  Sveiki, ar po kepenų transplantacijos visada priklausys neįgalumas? Kepenys persodintos pilnai, ne dalis

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma.
   53. Transplantuotos kepenys / kasa:
   53.1. daugiau kaip dvejus metus po transplantacijos nepasireiškia transplantuoto organo funkcijos sutrikimas – 40 proc.
   53.2. transplantuotų kepenų / kasos funkcijos sutrikimas – 20 proc.
   53.3. dveji metai po transplantacijos – 15 proc.
   Negalime pasakyti koks punktas gali būti jums pritaikytas, nes neame medikai. Geriausiai jums galėtų paaiškinti šeimos arba gydantis gydytojas.

 21. samanta

  laba diena, as neigaliumo ir nedarbinga ar priima mokyti vairavimo del teises islaikyti? nes as su klausos aparata.

 22. Roma

  Laba diena tvarkisiu mergaitei neigaluma diagnoze F83 F 70.0 misrus raidos sutrikimai ar priklauso poreikei ? Su toke diagnoze vaikui 10m.

  • LZNS

   Jūsų nurodytų ligos kodų specialių poreikių apraše neradau. O ką sakė gydytojai?

 23. Kestas

  Vos girdziu man priklauso kokia grupe ar tiesiog klausos aparatas?

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar jums priklauso darbingmo nustaytas, nes negalime spręsti apie jūsų turimus sveikatos sutrikimus. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kuri įvertins ar gali parengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo. Jeigu norite, galite pasikaityti Darbingumo lygio nustatymo aprašą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 24. Valerij

  Laba diena,
  rugseji menesi man nustatytas 45% neigalumo lygis.Ar priklauso kokios nors lengvatos
  ? As dirbu pilnu etatu iki pensijos liko 3 metai. Aciu/

  • LZNS

   Jums gali būti taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis. Darbovietėje informuokite buhalterį ir jis jums atskaičiuos mažiau mokesčių.

 25. Valentina

  Laba diena. Pas mane toks klausimas, kaip irodyti kad as aginau vaika invalida nuo vaikistes. I reikejo prieziura , vaikas mire, praejo 24 m. Korteles archive nera. Mirties liudiemo igimta sirdes yda As gaunu invaliduma bet 11 metu negaliu iroditi kad priskaiciutu pre stazu

  • LZNS

   1. Teirautis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje ar yra pas juos išlikusi bylą.
   2. Teirautis neįgalumo išmokas mokėjusioje įstaigoje ar pas juos nėra išlikę dokumentai, kad buvo nustatyta priežiūra.

 26. Liana

  Laba diena o kamandiruotpinigiai skaitosi i pajamas?

  • LZNS

   Taip, dienpinigiai yra įskaitomis į pajamas.

 27. inga

  sveiki 2020 dides vaikui neigalumas? ir prieziura, vidutinis neigalumas.

  • LZNS

   Internete Socialinės apsaugos ministerija skelbia kad didės iįmokos, bet įstatymiškai tai nėra patvirtinta.

 28. Bozena

  Jai zmogus nuo pat gimimo gyvena tame paceme name ,ar gali ji isvaryti is to namo jai teta savininke

 29. Elizabeta

  Sveiki, kaip cia del to neigalumo del psichiniu sutrikimu? Kur reikia kreiptis ir ka butent pateikti? Ar yra kazkokios skirtingos kompensacijos ar viskas daug maz panasu?
  21 metai, potrauminis streso sindromas, klinikine depresija. generalizuotas nerimo sutrikimas, ribinis asmenybes sutrikimas.

  • LZNS

   Visais klausymais dėl neįgalumo nustatymo ir dokumentų parengimo reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 30. Justina

  Sveiki,
  Turiu neigaluma (25% darbinga). Jei darbinsiuos, ar darbdavys matys sita neigaluma? Jau praradau vilti susirasti darba.
  Aciu.

  • LZNS

   Darbdavys nemato jūsų darbingumo procentų. Bet vistiek būtų geriau jį apie tai informuoti jeigu turite pažymą dėl darbo pobūdžio ir salygų nes to prašo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.

 31. Raimonda

  Sveiki man yra 30 metu ir turiu antra grupe ir labai noriu sužinoti ar galiu teises laikyti ar ne?

  • LZNS

   Jeigu vairuotojų sveiktaos patikrinimo komisija nustatyts, kad galite vairuoti tuoet nebus jokių kliūčių.

 32. Rita

  Laba diena, esu moteris su invalidumu. Vyras dirba ir vazineja i komandiruotes uzsienyje. Man nuimė vaiko pinigus, pagrindžia tuo,kad esu invalidė. Ar taip galima? Jug vaikai visi vienodi.

  • LZNS

   Vaiko pinigų nuimti niekas negalėjo vien dėl to, kad jūs turite negalią. Tai yra visiška nesamonė. Parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt savo kontaktus ir pabansysime padėti išsiaiškinti kame čia problema.

 33. Ramunė

  laba diena. Tėtis, dirbantis (turintis 35 proc darbinguma), ne pensininkas 2019 m. turėjo nedarbingumo pažymėjimą pavasarį apie 2 mėn (po klubo sąnario operacijos) ir rugpjūtį-spalį (apie 2,5 mėn) po insulto. Per pastarąjį laikotarpį ligos išmoką gavo už 3 mėn. Grįžus iš reabilitacijos, kad turėti daugiau pajamų šeimos gydytoja pasiūlė kreiptis dėl pakartotino darbingumo lygio nustatymo. Nustačius mažesnį darbingumą (20 proc.) kreipėmės į šeimos gydytoją, kad pratęstų nedarbingumo pažymėjimą, nes asmuo kol kas grįžti į darbą dar negali. Tačiau gydytoja teigia, kad tęsti nedarbingumo nebėra įstatymų numatytos galimybės. Ar gydytoja teisi, teigdama, kad jei gautas sumažintas darbingumas nebegalima tęsti nedarbingumo pažymėjimo? iš anksto dėkui už komentarą.

  • LZNS

   Kiekviena situacija yra individuali ir bijome jus suklaidinti, todėl siūlytue Jums kreiptis į Sodrą, nes Sodra moka už nedarbingumą ir pasiteirauti apie jūsų esamą situaciją. Gali būti, kad gydytoja iš tiesų negali tęsti biuletenio, arba gali ji tęsti, bet už jį nebus mokama, nes neįgalieji per metus gauna ligos išmokas už 90 dienų.

 34. Stase

  laba diena sergu bipoliniu sutrikimu 24 metai daug kartu gulejau psichitrijos skyriuose 10 metu buvo ligos remisija bet vaistus vartojau pries 3 m metus susirgau kruties veziu gydziausi ir operavo Klaipedos ligonineje pirmus metus buvo paskirta antra neigalumo grupe po to trecia siais metais atkritau su bipoliu susirgimu siuo metu turiu nedarbingumo lapa labai blogai jauciusi neigaluma nustatydavo Plunges neigalumo nustatymo komisija 2019-12-12d baigiasi neigalumo lygio nustatymas noriu zinoti ar galiu kreiptis i Klaipedos neigalumo nustatymo komisija del psichines ligos ir del vezio ir ar galiu tiketis del didesnio neigalumo lygio nustatymo issilavinimas aukstasis dirbu bibliotekoja aciu

  • LZNS

   1. NDNT komisiją jūs turite rinktis tą, kuri jums priklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
   2. Šeimos gydytojas siuntime turėtų surašyti visus šiuo metu jūsų turimus sveikatos sutrikimus ir jie visi bus vertinami nustatant darbingumo lygį.

 35. andrius

  laba diena. pries tris metus gavau 50% nedarbingumą kuris galiojo metus,daugiau tikrintis nedarbingumo nevažiavau, nes manau kad esu darbingas . Jei klausima apie(darbdavio ,įvairiuose anketuose) darbingumą ar privalau pasakyti, kad pries tris metus buvau 50% nedarbingas ?

  • LZNS

   Ne, neprivalu informuoti darbdavį, kad jums kažkada buvo nustatytas neįgalumas.

 36. Dia

  Laba diena turiu problemų su ranka lietine nervo kanalo sindromas stoviu į eilę operacija nzn kada bus ar man priklauso kaskoks invalidumas nes su ranka nelabai ką galiu padaryt jegos rankoje visai nėra,biliutenio limitas pasibaigė sako mes daugiau nieko padėt negalim laukite stoviu darbo biržoje darbo birža pastoviai siunčia kur nors,nors atnesiau iš poliklinikos ligoninės kad ranka neturi būti ilgai sulenkta fizinį darbą dirbt kad darys operacija

 37. Jurijus

  Laba diena. Po sirdes operacijos. Pastate miechanini voztuva. Dave 40% darbingumo metam. Klausimas. Ar po metu praties man nedarbinguma?

  • LZNS

   Negalime atsakyti ką jums gali nustatyti po metų, nes darbingumo lygis nustatomas priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų.

 38. Aurelijus

  Sveiki, gyvenu daugiabutyje prie kurio irengti 6 metrai neigaliuju stovejimui, taciau tame pačiam daugiabutije, gyvena trys negalieji asmenys, paprasius kad butu irengta dar viena papildoma neigaliuju vieta svavialdybe pasake gad irengti negalima, nes istatyma neleidzia uzimti daugiau kaip 6 metru, visi trys neigalieji esame uzpilde prasymus ir tarybos sprendimu neigaliosios vietos paskirtos vsiems trims po tris metus, viena moteriske dyvena prie antros laiptines o as ir dar viena kaimyne pirmoje laiptineje, savivaldybe pastate zenkla ties antra laiptine su rodykle 6m neigaliesem taciau rodykle nukreipta i trecia laiptine. Kitaip tarian nei as nei kaimyne jokios naudos is tos sotviejimo vietos neturim nes abu turim problemu vaiksiojant.

 39. ingrida

  sveiki, sakykit auginu vaika, vidutinis neigalumas, as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes nera kaip dirbti su tokiu vaikeliu. dekui.

 40. Jurijus

  Laba diena. Kur kreiptis del darbingumo lygi perziura.

 41. Laura

  Laba diena..aš esu po triju stuburo operaciju.dabar acisako jau operuoti nes labai pavojinga .gali tekti šalinti nervine šaknele.absoliuti stenoze.skyre 55 nedarbinga.apskundziau sprendima tai dar numazino iki 50.ar gali skundu komisija padidinti darbinguma?

 42. Ana

  Sveiki
  2020 m. nustatytas 45% darbingumo lygis, po kurio laiko pripažinta divertikuliozės liga, kurios pasekmėje turėjau operaciją t.p.metų lapkričio mėn. Klausimas: ar gali būti peržiūrėtas neįgalumo lygis ir/ar kas gali tuo užsiimti, kokiu būdu pranešti neįgalumo tarnybos komisijai?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published