Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 183

 1. Danute

  Turiu visiška negalia nuo gimimo mano liga raumenu astrofija nevaldau visiškai viso kūno esu našlaitė gyvenu su buvusia globeja kuri mane prižiuri daug metu privačiai Ji atsisakė apsiforminimo todel kad su manim reik buti kasdien po 24 val. per para o jai buvo iforminta tik kaip ateinančioji po dv valandas į diena o mėnesinis atlyginimas buvo 150 litu. Kur teisybe kas grašins jai visa para uždirbta atliginima per 18 metu

  • LZNS

   Tai jeigu ji atsisakė „apsiforminimo“ tai kokios teisybės Jūs ieškote?

 2. Danute

  Turiu dideli prašima gauti vienkartine parama nuosavo busto remontui stogo dangai ir langu keitimui Dekoju iš anksto

 3. Alina

  Laba diena, norėčiau Jūsų pasiteirauti. Mano tėtis yra neįgalus žmogus, turi pirmą neįgalumo grupę. Prieš savaitę buvo komisija dėl profesinės ligos procentų. Komisija pateikė dokumentus ir pasakė, jeigu neatsisakys profesinės ligos, tai mažins neįgalumo pajamų procentus. Jis išsigando ir pasirašė. Ar gali būti, kad nuėmę profesinę dar ir neįgalumo procentus sumažins?

  • LZNS

   Trūksta informacijos, kad atsakyti į jūsų klausimą.Jums reiktų pasiskambinti į Lygių galimybių skyrių prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tel.: 8 706 64274, (2664274). Ten jums tikrai viską tiksliai išaiškins.

 4. kornelija

  Labas vakaras norejau paklausti. Esu 2kurso studente ir man yra nustatytas 50 proc neigalumas ar as privalau atlikinet praktika visa para ?

 5. valerij

  man nustatytas 45 proc neigalumas ar man bus apmokamas biliutenis jei as susirgsiu?

  • LZNS

   Taip mokės, bet ne daugiau kaip už 90 dienų per kalendorinius metus. Jeigu sirgsite ilgiau, ligos pašalpos išmokų negausite.

 6. Evaldas

  Buvau nedarbingas tris metus buvo nustatyta nuo 25-55%darbingumas.2106 padare mane darbingu zmogumi.AS tuo nesutinku.Ar jie privalo man konkreciai nurodyti (darbingumo lygio nustatymo kriteriju apraso) straipsni pagal (kraujotakos sistemos ligas)..Ir pagal (neigalumo lygio nustatymo kriteriju) pagal balu sistema.Nes as noriu kreiptis i Vilniu.AČIŪ.

  • LZNS

   Skųskite sprendimą. Jie gali jums nieko nerodyti, NDNT gavusi skundą ir taip sistemoje pamatys visus jūsų pateiktus dokumentus ir įvertins dėl kokių priežasčių nebuvo nustatytas darbingumas. Jeigu nustatys, kad buvo klaida ir jums turi būti nustatytas darbingumas, jį nustatys, jei ne, jums atrašys dėl kokių priežasčių nenustatytas.

 7. Jolanta

  Labas vakaras noreciau suzinoti,kodel nueme man 5%, turejau 60% nedarbinga ir 40% darbinga.Esu akla viena akim,desnia(po galvos auglio makroadenoma,operetta 2 kartus)Turiu Necukrini diabeta,vartoju daug vaistu.Po 2 metu niekas nepasikeite nei mano akis kuri jau nematys nei savijauta,tai del ko nueme tos 5% nekaip nesuprantu?

  • LZNS

   Darbingumas nustatomas įvertinus 2 dalykus: turimą sveikatos sutrikimą ir gebėjimą dalyvauti veikloje. Iš šių dviejų kriterijų išvedamas vidurkis ir taip nustatomas darbingumas. Jeigu jūsų sveikatos būklė nepasikeitė, gali būti, kad verinant gebėjimus jūs surinkot daugiau balų (nurodėt, kad esate savarankiškesnė negu praeito vertinimo metu) ir tai padidino jūsų darbingumą.

 8. Kęstutis

  Sveiki, turiu 20% darbingumą visam laikui, gaunu dalinę slaugą ir buhalterio diplomą. Vėl galėčiau dirbti buhalteriu, bet nežinau:
  1. ar nereikės vėl pereiti komisijos dėl darbingumo…
  2. ar su tokiu darbingumu galima dirbti…
  3. kokia tvarka vėl reikėtų įsidarbinti.
  Ačiū

  • LZNS

   1. Ne nereikės pereiti darbingumo komisijos. Nebent darbdavys ar darbo birža pareikalaus pažymos apie darbo pobūdį ir sąlygas. Jeigu tokia pažyma anksčiau nebuvo išduota ir apribojimai nevertinti, tuomet teks praeiti komisiją, bet jei vertinti ir turite pažymą, tuomet nereiks.
   2. su tokiu darbingumu galima dirbti kiek tik norite :)
   3. Ką turite omenyje klausdami : kokia tvarka vėl reikėtų įsidarbinti?

 9. Grazina

  Sveiki,mano darbingumas 55%,netektas darb.45%.Ar vazinejant is kaimo i miesta autobusu man priklausytu puse bilieto kainos (50%)

  • LZNS

   Taip, priklauso puse bilieto kainos (50%).

 10. Žydrūnė

  Sveiki. mano dukrai yra nustatytas sunkus neįgalumas (specifinis mišrus raidos sutrikimas). Jai yra nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Šiuo metu jai yra 10 mėnesių. Norėčiau paklausti ar dukrai nepriklausytų kėdutė ir ritinys? Kur reikėtų kriptis ir kokius dokumentus turėti?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Techninės pagalbos neįgaliesiems centrą (www.tpnc.lt) kur gausite visą informaciją kas priklauso pagal vaikelio negalią. Vėliau reiks kreiptis pas šeimos gydytoją, kad išrašytų reikiamus dokumentus.

 11. Egis

  Sveiki. Klausimėlis – per kiek laiko turi būti išnagrinėtas skundas dėl pakartotinio darbingumo lygio nustatymo? Bandžiau ieškotis, bet tik radau laiką , kad galima apskųsti per 30d. nuo dokumentų gavimo, o apie atsakymus neradau, galbūt kažkur praleidau…Ačiū.

  • LZNS

   ĮSAKYMAS DĖL NEĮGALUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ IR TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO 2005 m. kovo 23 d. Nr. V-188/A1-84/ISAK-487, aktuali redakcija.
   38 NDNT, gavusi visus darbingumo lygiui pakartotinai vertinti reikiamus dokumentus, asmens darbingumo lygį įvertina ir sprendimą priima per 30 kalendorinių dienų. Jei dėl objektyvių priežasčių per šį terminą pakartotinis vertinimas negali būti atliktas, NDNT direktorius ar jo įgaliotas asmuo gali vertinimo 40 terminą pratęsti 15 kalendorinių dienų. Asmeniui apie termino pratęsimą pranešama raštu. Pakartotinio vertinimo metu priimtas sprendimas gali būti skundžiamas šio Tvarkos aprašo 41 punkte nustatyta tvarka.

 12. Justina

  Laba diena, aš neturiu daug stažo ,tačiau man savivaldybė nemoka išmokos , nes aš neįgalumą pasidariau per vėlai (per daug metų) . Kokia šito įstatymo esmė , jei žmogus negali dirbti, bet negauna piningu vien del to ,kad yra išmokai gauti nustatytas amžiaus riba. Gal kas nors pasikeitė ties šiuo istatymu?

  • LZNS

   Tiesa sakant nelabai supratome kaip galėjo būti nustatyta amžiaus riba, tokių dalykų nebūna. Gal galite mums paskambinti tel. 852691308 Jurgita ir pabandysime kartu išsiaiškinti kame buvo problema.

 13. Justina

  patikslinu už stažą aš gaučiau iš sodros išmoką, bet kadangi aš jo neturiu galėtų mokėti iš savivaldybės , bet yra toks įstatymas pagal ,kurį aš neigalumą pasidariau per vėlai ,kad gaučiau išmoką ,apskritai kodėl toks įstatymas egzistuoja . jeigu aš negaliu gauti stažo iš kur man tada gauti pajamas.pasikartoju gal kažkas pasikeitė dėl šito įstatymo?

 14. Mindaugas

  LAba diena. turiu pirma grupe. Esu girdejas kaska apie buto paskola ten kad suteike valstybe 20 procentu atmoka buto paskolos galit gal kaska isamiau paaiskint jai kaska zinote ?

 15. R.Z

  Laba diena.norejau pasiteirauti ar man priklauso invalidumas.vaikysteje netekau desinios rankos 4-5pirstu ir puses delnikaulio.

  • LZNS

   Gal ir priklauso, bet darbingumas bus pakankamai didelis ir išmokų negausite. Bet galite kreiptis į šeimos gydytoją, kad siųstų jus NDNT nustatyti darbingumą.

 16. vidas.stulginskas@gmail.com

  Laba diena as esu registruotas prie rajono savivaldybes nes neturiu daugiau kur ar man gali nemoketi del to pasalpos esu neygalus. Aciu.

  • LZNS

   Norint gauti netekto darbingumo pašalpą turite deklaruoti gyvenamąją vietą. Anksčiau buvo galima deklaruoti gyvenamąją vietą prie savivaldybės. Jūsų minimo įstatymo įsigaliojimas atidėtas iki gruodžio 31 dienos, taigi iki to laiko jūs dar turite būti registruotas prie savivaldybės. Nuo naujųjų metų asmenys neturintys kur gyventi galės būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, bet į tokią apskaitą galės patekti tik benamiai, tai yra tie asmenys, kurie neturi būstų ir gyvena nakvynės namuose ar viešose vietose. Įstatyme numatyta ir išimčių. Deklaruoti gyvenamąją vietą prie savivaldybės galės ir tie, kurie globojami vaikų globos namuose, šeimynose ir jas palieka. Vis dėlto, tiek benamiai, tiek globotiniai įtraukti į savivaldybės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą gali būti tik pusei metų. Vėliau jie vėl turės kreiptis dėl deklaravimo ir pateikti dokumentus, kad gali būti įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčiųjų sąrašą. Į šią apskaitą gali patekti ir asmenys, kuriems teismo sprendimu taikomos priverstinės stacionarinio stebėjimo medicininės priemonės, paskirtos specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat tie, kurie laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos namuose.

 17. Deimantas

  Sveiki mano darbingumo ligis 10% kiek laiko turiu isdirbti kad man butu apmokamas biliutenis ?
  Nes neapmokoma negaliu sau leist….

  • LZNS

   Galite pradirbti ir vieną dieną, bet išmoka bus labai maža. Norint gauti pilną pašapą reiktų išdirbti 3 mėnesius.

 18. dovile

  Sveiki auginame neiigalu sunu ar butu koke lemgvata isigijent busta?

  • LZNS

   Straipsnyje, po kuriuo komentuojate yra įstatymas „Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas“. paskaitykite prašau visus reikalavimus ir kriterijus kuomet yra skiriama parama.

 19. Klaustukas

  Sveiki,
  man nustatytas 50% darbingumo lygis.Diagnozės M16.0
  Pirminė koksartrozė, abipusė ir M24.5
  Sąnario kontraktūra.Noriu sužinoti, tai viena liga ar dvi? Ar mano atveju NDNT turi taikyti ministro ĮSAKYMO DĖL DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO KRITERIJŲ APRAŠO IR DARBINGUMO LYGIO NUSTATYMO
  TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO dalį :
  5. Jei asmens organizmo funkcijos sutrikusios dėl dviejų ar daugiau ligų ar traumų, nustatomi mažiausi
  ligos ar traumos padarinius atitinkantys bazinio darbingumo procentai, vadovaujantis Kriterijų aprašo 6 punkto
  nuostatomis

  Ačiū

 20. Klaustukas

  Du kodai, tai ir ligos dvi, logiška, tai gal ir teisinga?

 21. *Paulius

  Sveiki. Turiu didele klausima. Kodel Šiauliuose darbo skelbimuose parasyta kad pirmenybei teikia neigalumo darbas, kai kreipiau jie nepriima. Kadangi esu kurcias, dazniausiai verteja, kai pasako kad esu kurcias visi issigasta ir nepriima darbo. KODEL TAIP? AR SITAIP GALIMA SAKYTI ? Idomu, koks taisykle?

  • LZNS

   Apie kokį skelbimą čia eina kalba? Pasikreipsime į skelbimo autorius ir išsiaiškinsime.

 22. Vika

  sveiki . Noreciau suzinoti jei darbingumo lygis yra 30%,ir yra nustatytas specialusis nuolatines prieziuros(pagalbos) poreikis. Tai kaip suprantu tai reiskia nuolatine slauga,ar kaip?

  • LZNS

   Ne tai ne slauga, tai priežiūra – pagalba, tai du skirtingi specialieji poreikiai. Slauga skiriama kai yra daug mažesnis darbingumas.

 23. martyna

  sveiki. sakykit jei zmogui darbingumo lygis yra 30%,bet jis po insulto(smegenu atrofija) nemoka nei rasyti nei skaityti yra notariskai igaliotas asmuo atstovauti jam,tai koki darba jis gali dirbt?(tai iseitu taip darba dirbs atstovaujantis asmuo?), pats net neapsirengia,desine ranka valdo sunkiai jam reikalynga NUOLATINE slauga. Nelabai suprantu kaip vertina ta darbingumo lygi zmones turi 10%darbingumo lygi,bet gali ir dirba darba. O cia skirtas darbingumo lygis 30% bet dirbt tikrai negali ir net niekas nepriimtu,nes protavimas kaip pas vaika. manau turetu but perskaiciuotas darbingumo lygis.

  • LZNS

   Apskųskite priimtą sprendimą. O jums buvo nustatyti specialieji poreikiai?

 24. martyna

  2,18, punktu,nustatytas specialusis nuolatines prieziuros(pagalbos) poreikis. Toki gavome atsakyma tai cia kaip suprantu tik prieziura,pagalba? gal galite pasakyti kur reiktu kreiptis del nuolatines slaugos?Ar norint gaut nuolatine slauga turi buti vadinama pirma grupe?

 25. milda

  Pridaviau dokumentus del neigaliojo pazymejimo keitimo, kadangi keitesi specialieji poreikiai, jau 14 d man nujo neatiduoda per kiek laiko turi savivaldybe isduoti pazymejima. Kiek klausiu sakoma kad dar nera, ir kur kreiptis jei jis neduodamas ?

  • LZNS

   Vadovaujantis LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO Į S A K Y M U „DĖL NEĮGALIOJO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMO IR KEITIMO ASMENIMS, SUKAKUSIEMS SENATVĖS PENSIJOS AMŽIŲ, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ 21. Asmeniui pažymėjimas išduodamas arba keičiamas per 5 darbo dienas nuo prašymo pateikimo dienos.
   Kreiptis galite į Neįgaliųjų reikalų departamentą (8-5) 231 66 49 arba SADM Lygių galimybių skyrių (+370 5) 266 4209

 26. Tomas

  Laba diena. Mano Mamai nustatytas neigalumas 85 procentai. ji guli seneliu slaugos namuose. gauna neigalumo pasalpa is kurios 85 ar 80 procentu atitenka slaugos namams. sia vasara ji buvo paguldyta 120 dienu i slaugos ligonine, pinigus vistiek gaudavo slaugos namai. ar galima susigrazinti tuos pinigus uz ta laikotarpi kada Mama gulejo ligonineje ir kokiu dokumentu reikia? Aciu

 27. Valia

  Laba diena.Mano nedarbingumo lygis nustatyas iki pensijos(50%) ar aš turėsiu teisę į lenvatą važiuojant viešuoju transportu.Ir jei baigiasi lapkričio 20d ,tai ir lengvata galioja tik iki tos dienos ar iki to m4nesio pabaigos.Ačiū

  • LZNS

   Lengvata galite naudotis iki tos dienos kuri yra įrašyta neįgalumo pažymėjime. Jei jo galiojimas baigiasi lapkričio 20 d, tai lapkričio 21 d. šia lengvata negalėsite pasinaudoti. Suėjus pensijiniam amžiui asmenys, kuriems buvo nustatytas darbingumo lygis iki senatvės pensijos amžiaus, gali kreiptis dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir Neįgaliojo pažymėjimo išdavimo į Savivaldybės socialinį paramos skyrių. Priklausomai nuo to kokio lygio specialieji poreikiai bus nustatyti, galėsite naudoti transporto nuolaidomis.

 28. Diana

  Labas vakaras,noreciau pasiklausti.Mano teta yra vienisa ,vyras mires ,vaiku neturi.Dabar del silpnos sveikatos guli slaugos namuose.Is jos atsiskaito slaugos pinigus.Ar jos prieziurai reilalingus dalykus(pampersai,kremai ir t.t) turiu pirkti as,ar turetu gauti nemokama pilna prieziura? Isanksto aciu

  • LZNS

   Visą informaciją kas priklauso slaugos namuose galite gauti paskambinę telefonu +370 5 266 1475

 29. Tomas

  Laba diena, noriu paklausti,kada iskaitomi netekto darbingumo invalidumo nuo 35-55 % y darbo staza tie metai?kaip zmogui sukanka pensinis amzius ar kaip kitaip?

  • LZNS

   Stažas skaičiuojamas kai kreipiatės į Sodrą, kad jums būtų mokama netekto darbingumo pensija. Jeigu nuolat dirbate, kasmet ji gali būti perskaičiuojama. Suėjus pensijiniam amžiui, jūs galite pasirinkti gauti arba senatvės arba netekto darbingumo pensiją priklausomai nuo to kuri yra didesnė.

 30. AAA

  Labas vakaras,noriu paklausti.Mano mama 52 m.neigalumo lygis 55 pros,darbo stazas 6 m.negauna jokios neigalumo pinigines sumos,nejau nera jokios bazines pinigeliu sumos?

  • LZNS

   Kadangi jūsų mamai neįgalumas buvo nustatytas po 24 m., tai pagal dabar galiojančius įstatymus, manoma, kad ji turėjo pakankamai laiko įgyti minimalų stažą reikalingą valstybinei socialinio draudimo neįgalumo pensijai gauti. Kadangi ji stažo neįgijo, ji galėtų peretenduoti tik į nepasiturinčių gyventojų šalpos išmoką. Reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių ir išsiaiškinti ar ji atitinka kriterijus gauti šią pašalpą.

 31. Ramunas

  Sveiki,noriu paklausti,neigaluma turiu is vaikystes,(35%)proc,galioja iki senatves pensijos,ar galetau dirbt pilnu etatu?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnu etatu jeigu norite ir sveikata jums leidžia.

 32. Ramunas

  Noriu paklaust.Jeigu isidarbinciau pilnu etatu turedamas antra grupe ar mano invalidumo pencija nesumazetu?Ar man jos nepanaikytu?

  • LZNS

   Jums pradėjus dirbti netekto darbingumo pensija ar pašalpa nebus sumažinta ar nuimta, galite dirbti pilnu etatu.

 33. Rima

  Laba diena. Noriu pasiklausti. Esu dirbanti visu etatu. Bet man nustate tik 15% darbinguma. Ar galiu dirbt kaip dirbusi?

 34. EVALDAS

  Laba diena,turiu 1invalidumo grupe 20% darbingumas ir dar prieziura. Ar man priklausytu nemokamas advokatas skirybose su zmona. Jei priklauso kur kreiptis ,gyvenu Kursenuose Siauliu rajone.

  • LZNS

   Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Telšių rajono savivaldybių gyventojai dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo turi kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Šiaulių skyrių(adresas: Vasario 16-osios g. 49, Šiauliai. Tel. 8 700 00 214). Pasiskambinkite nurodytu telefonu ir gausite pilną konsultaciją ar galėsite gauti nemokamą konsultaciją jūsų klausimu.

 35. Dalia

  Laba diena,nustatytas neigalumas ,25 procentai darbingas ,ir prieziura ,nelaiko slapimo ar priklauso kompensuojamieji pampersai?

 36. Erika

  Sveiki norėčiau pasiteirauti arba galiu kokia parama gauti būstui įsigyti jai turiu pirmą grupe?

 37. Viktorija

  Labadiena turiu neigaluma 40% siuo metu auginu vaikuti iki 3metu namuose,rugseji leisiu i darzeli ir ruosiuosi registruotis darbo birzoje.Ar man priklausys is sodros kokia nedarbo draudimo ismoka jeigu pas mane yra neigalumas ar tai neturi reiksmes?Kaimyne nupasakojo,kad kai uzsiregistruosiu darbo birzoje is sodros 6men. gausiu ismokas pries tai nesu niekur dirbusi.Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Kiekvienas atvejis yra individualus, todėl siekiant jūsų nesuklaidinti, tiksliai sužinoti ar jums bus skirta nedarbo išmoka galėsite tik įstoję į darbo biržą.

 38. Vitalija

  Laba diena, kas prižiūri neįgaliuosius? Mūsų mieste jau savaitę laiko vaikšto neįgali mergina.Yra remontuojamas kelias, susidaro spūstys. Mergina sunkiai juda,išeina į važiuojamąją kelio dalį ir elgetauja. Sukeldama pavojų savo sveikatai bei kitiems.

  • LZNS

   Savivaldybės socialinis paramos skyrius.

 39. Neringa

  Laba diena. Ar privalo med darbuotojai lankyti nuolatine slauga turinti asmeni?

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. V-133 buvo patvirtintas „Šeimos medicinos paslaugų teikimo namuose organizavimo tvarkos aprašas“, kuriame aprašyta paslaugų namuose teikimo tvarka.
   5. Paslaugas namuose teikia:
   5.1. šeimos gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal šeimos gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.2. vaikų ligų gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal vaikų ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.3. vidaus ligų gydytojas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal vidaus ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją;
   5.4. gydytojas chirurgas, turintis galiojančią medicinos praktikos licenciją, suteikiančią teisę verstis medicinos praktika pagal gydytojo chirurgo profesinę kvalifikaciją.
   6. Paslaugos namuose turi būti teikiamos:
   6.1. naujagimiams, gavus informaciją apie jų išvykimą iš gimdymo namų ir atvykimą į namus, jei jų namuose neaplankė slaugytojas ar akušeris, Vaikų sveikatos tikrinimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“, nustatyta tvarka;
   6.2. sergantiems vaikams iki 1 metų amžiaus;
   6.3. vaikams, kuriems nustatytas sunkus neįgalumo lygis;
   6.4. asmenims, kuriems yra nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis arba specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
   6.5. pacientams, kuriems ūmiai sutriko judėjimo funkcija (negali savarankiškai judėti);
   6.6. pacientams, kuriems karščiavimo metu atsirado naujų odos bėrimų;
   6.7. pacientams, kuriems pakilo aukštesnė kaip 38,50 temperatūra ir kurios neveikia temperatūrą mažinantys vaistai.
   7. Sprendimą dėl paslaugų namuose teikimo reikalingumo aprašo 6 punkte nenurodytais atvejais priima pacientą gydantis šeimos gydytojas arba vaikų ligų gydytojas, arba vidaus ligų gydytojas, arba gydytojas chirurgas.
   8. Gripo epidemijos metu paslaugos namuose teikiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. V-962 „Dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų darbo organizavimo gripo epidemijos laikotarpiu“.
   9. PAASPĮ paslaugas namuose prie PAASPĮ neprisirašiusiems pacientams teikia įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Už PAASPĮ suteiktas paslaugas namuose prie jos neprisirašiusiems pacientams apmokama teisės aktų nustatyta tvarka. Už šių paslaugų namuose teikimą ir jų kokybę atsako paslaugas teikianti PAASPĮ.

 40. rita

  Daugokai metu sergu sizofrenija skirti kompensuojami vaistai ir 50proc nedarbingumo lygis gaunu pasalpa.jei iswykciau su artimu draugu I uzsieni gyventi ar man kompensuotu vaistus irar gauciau pasalpa Iir ar reiktu prisiregistruoti tos es salies darbo birzoje prasau padekite

 41. Dovilė

  Sveiki,

  Mano užklausa kažkodėl buvo ištrinta, todėl pakartoju. Turiu 50 proc. nedarbingumo lygį ir gaunu šalpos išmoką iš savivaldybės. Šiuo metu laukiuosi, ar išėjus į dekretą, man nebus mažinama vaiko priežiūros atostogų išmoka?

  • LZNS

   Jūsų užklausa nebuvo ištrinta, į ją nebuvo atsakyta. Kol neatsakyta, jos nesimato.
   Neturėtų būti mažinama, nes tai yra dvi atskirtos pašalpos. Bet dėl tikrumo galite pasiskambinti į Sodrą tel. : (+3705) 250 0883

 42. Liutauras

  Laba diena. Man amputuota kairė ranka per peties sanarį. Vairuoju lengvąjį automobilį su mechanine greičių dėže. Didelio diskonforto vairuodamas su viena ranka ir abiem kojom, nejaučiu. Ar nepažeidžiu KET taisyklių? Jei pažeidžiu, tai kokie būtini automobilio perdarymai?

  • LZNS

   Vairuodamas jūs privalote tikrintis sveikatą ir jums turi būti išduota vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininė pažyma. Ar toje pažymoje yra įrašyti kokie nors apribojimai ar reikalavimai? Jeigu jų nėra, tai galite vairuoti be jokių pritaikymų. O jeigu yra įrašyta, kad turi būti įrengta speciali įranga ar automatinė pavarų dėžė, tai tų reikalavimų ir turite laikytis.

 43. Renata

  Laba diena. Sergu išsėtine skleroze 7m. Mano EDDS 4,5. Koks procentas neįgalumo man priklausytų? Kuo remiantis nustatomas neįgalumas?

 44. Ingida

  Sveiki neigalumas vaikui dides? Nuo 2018? Nes pensijos dideja,o cia ka maistas pigesnis neigaliesiems? Kazkas yra,bent daroma? Kad ir neigaliais rupintusi? O ne tik tais pensininkais?

  • LZNS

   Nuo sausio mėnesio didės šalpos pensijų bazė, todėl didės ir neįgalumo išmokos vaikams.

 45. Ingida

  Dekui uz dziugia zinia.o kiek dides?

 46. Regina

  Sveiki,ar skaitosi zmogus invalidu,

  jeigu,pasekoje traumos neteko akies?

 47. Julita

  Sveiki. Norečiau pasiteirauti dėl 82 metų močiutės. 17-11-21 ištiko 2 insultai, dėl ko buvo paralyžuota kairė kūo pusė. Po 2 savaičių iš Kkauno klinikų pervežė į Kėdainius ir paguldė į slaugos skyrių, kadangi į kitus skyrius negyuldė, nes nebuvo reikalingas joks gydymas. Močiutė tik guli, nesėdi, artimuosius atpažįsta tik kartais, bendrauja minimaliai, nuolat su pampersu ir kateteriu šlapimo. Pati nei pavalgyti nei atsigerti negali.
  Paklausus slaugos skyriaus gydytojos, kuri prižiūri močiutę, dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo gavome atsakymą, kad tai jie padarys tik po trijų mėnesių.
  Mano klausimas: ar yra įstatymuose toks terminas, kiek žmogus turi išgulėti slaugos skyriuje, kad būtų suruošti dokumentai dėl nuolatinės slaugos pašalpos gavimo? Močiutę norime kuo greičiau perkelti ten kur sąlygos ir priežiūra yra geresnės kokybės. Ar toks gydytojos pasakymas nėra tik laiko tempimas, kad tuos tris mėnesius slaugos skyrius gautų kažkokį finansavimą už žmogų, o kai jau sueis 3 mėnesiai, tai terminas 4 mėnesių į galą( tiek gali prabūti slaugos skyriuje), ir tik tada suvarkys tuos dokumentus.

  • LZNS

   Šiuo klausimu siūlome paskambinti į Sveikatos apsaugos ministeriją Slaugos koordinavimo skyrių tel. +370 5 266 1475

 48. rasa

  jei ligonis turintis visiska negalia,negali naudotis visuomeniniu transportu,ir yra veziojamas pas gydytojus automobiliu,ar priklauso us degalus kompensacija? dar vienas klausimas globojamas asmuo yra vienisas,neturintis savo seimos[ netekejus] ,gyvenantis vienkiemyje,be patogumu,ar jam priklausytu malkos?,ar bent kartais turetu socialinis darbuotojas aplankyti,bent per didziasias sventes? aciu

 49. Rytis

  Sveiki .

  NNT paskyrė 50% darbingumą .

  Tačiau pagal 2005 kovo 21 darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo 29,5 punktą ,aiškiai pažymėta darbingumas 40-30% .Kaip elgtis toliau .

 50. INGRIDA SULIOKE

  vaikui balandi bus 8 metai. turi vidutine negalia,eina i spec.klase. as nedirbu,ar as busiu drausta privalomu sveikatos draudimu?

  • LZNS

   Galite būti drausta privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis kai vaikui sueis 8 metai iki vaikui sueis 18 metų. Jūs turite kreiptis į Valstybinių ligonių kasų teritorinį skyrių, pateikti savo ir vaiko dokumentus, bei vaiko neįgalumo pažymėjimą.

 51. Živile

  Sveiki.Turint 1neigalumo gr. (Nevaikštau )Ir pajamos 380erų i men. Ar turiu teisę reikalauti , kad pastatytų į eilę soc.būstui gauti? Nes kiek kreipiausi , sako per didelės pajamos, tai kiek turi būti , kad bent pastatytu i eilę. Dėkui.

  • LZNS

   1. Kokios pajamos ir išmokos įeina į jūsų pajamas?
   2. Kokioje savivaldybėje gyvenate?
   3. Ar jūs esate vienas ar turite šeimą?

 52. Ingida

  Sveiki kai yra parasyta,kad darbo vieta yra turint neigaluma? Tai sakykit jei vaika augini turinti neigaluma vidutini darbo vieta man nepriklauso?

  • LZNS

   Jūsų įdarbinimui socialinėse įmonėse gali būti skirta parama:
   3. subsidija yra skiriama įdarbinus šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms (vaiko motina (įmotė) arba tėvas (įtėvis), vaiko globėjas arba rūpintojas, vieni auginantys vaiką (įvaikį) iki aštuonerių metų arba neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintą vaiku invalidu), ar kitas asmuo, prižiūrintis sergantį ar neįgalųjį šeimos narį, kuriam Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimu nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, jeigu nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip šeši mėnesiai) priklausančius darbuotojus, ši kompensacija skiriama ir mokama ne ilgiau kaip 12 mėnesių po įdarbinimo. Tuo atveju, kai šio įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 4 punktuose nurodytoms tikslinėms asmenų grupėms priklausančių darbuotojų nedarbo trukmė nuo įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje dienos yra ilgesnė kaip dveji metai, tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikomos išlaidos darbo užmokesčiui ir valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti per ne ilgesnį kaip 24 mėnesių po įdarbinimo laikotarpį.
   Taip pat galbūt jums gali būti pritaikytos kitos priemonės, bet neturint informacijos negalime jūsų tiksliau pakonsultuoti. Reiktų klausti darbo biržoje pas savo konsultantę.

 53. Andrius

  Sveiki noreciau paklausti, as vezioju broli i hemodealizes jau penki metai neigalumas 95 nedarbingas. 5 darbingas. Serga neuropatija per kambari vos pereina sutrikusi demensija haliucinacijos girdi balsus sunkus suvokimas i aplinka klausa sunki. Jis i dealizes pats niekaip nenuvaziuotu 3 kart per savaite kreipiausi i daktarus man ir pasake kol nesiks po save tj gali ir nevarkti. Nejaugi tik apsisikusiems ir teskiria.

  • LZNS

   Taip suprantu, kad kreipėtės į gydytojus dėl specialiųjų poreikių nustatymo? Jeigu taip, tai gydytojui parašykite prašymą parengti dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius raštu. Gydytojas arba parengs dokumentus arba atsakys raštu kodėl nerengia dokumentų, gavus atsakymą galima bus imtis sekančių veiksmų.
   Nuorodos į kriterijus kuomet nustatomi specialieji poreikiai http://www.negalia.lt/naudinga-info/specialieji-poreikiai/ . Čia galite paskaityti kokiems sveikatos sutrikimams esant yra nustatomi specialieji poreikiai.

 54. Tomas

  Sveiki, turiu neįgalumą 60proc. gyvenu užsieny, ar galiu formintis dirbti pilnų etatu ar galiu tik puse? Ir jei pradėsiu dirbti ar neatims man invalidumo?

  • LZNS

   Galite dirbti ir pilnu etatu jeigu jums leidžia sveikata. Neįgalumo pensija nebus atimta ar sumažinta.

 55. Džilda

  Laba diena,mano dukrai 18 m.mokosi 10kl.jai nustatytas 50% darbingumo lygis.Diagnoze: TLK-10-AM G09, R13, R47.1
  Pastovus seilėtekis.Sunkiai kramto maistą,valgydama springsta be priežiūros aš jos nepalieku.visiškai nekalba dėl vaikystėje persirgto gripo komplikacijos.Norėčiau sužinoti ar priklauso priežiūros-pagalbos poreikis,nes niekaip nesuprantu,kaip iki 18 m.priklause pagalba-priežiūra,nes aš esu mama,o nuo 18m.nepriklauso,nes ji jau pilnametė,tai kokiu būdu ji paspringus maistu pati sau padės ar aš kažko nesuprantu?Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba man pasiūlė ieškoti žmogaus kuris galėtų mano dukrą prižiūrėti kol aš dirbsiu.Tai kur logika ir kur žmogiškumas.

 56. daiva

  laba diena,sakykit as dirbu su patentu,ir auginu vaika su vidutine negalia,spec.poreikiais,o man patentas neturetu maziau kainuoti?

 57. Jurate

  Sveiki,norejau paklausti ,mano pazystama moteris gyvena Anglijoje,ji toj saly gauna invalidumo bei vaiku pasalpas,bet ji taip pat gauna invalidumo pasalpa Lietuvoje,ar tai legalu,ar neskriaudziama kuri tai salis,nes invaliduma jai moka abi salys

 58. Renata

  Laba diena, turiu toki klausima, invaliduma gaunu nuo vaikystes (17 metu) iki pensijos, nedarbingumo lygis 65 % ismokas gaunu is socialinio paramos skyriaus, bet noreciau eiti dirbti. Noreciau suzinoti,kada pereiciau i sodra? ir kokios ismokos is sodros butu? ir pagal ka jie skaiciuoja pasalpos dydi? aciu uz atsakyma

  • LZNS

   Sodros mokamos pensijos dydis priklauso nuo stažo, turėto darbo užmokesčio, darbingumo lygio. Koks bus išmokos dydis negalime pasakyti, bet galite kreiptis į Sodrą ir paprašyti paskaičiuoti kokia pensija jums būtų mokama.

 59. Jolanta

  Labada diena,

  Bandziau rasyti ti, bet niekas ne atsake. Pabandisiu dar karta. Man tai labai svarbu.

  Esu mokytoja dirbu beveik pilnu etatu. Turiu Krono lyga fistuline forma ir kolostoma. Praetasi metais turejau darbingumo lygi 35 procentai o dabar gavau 25 procentu darbinguma.

  Noreciau paklausti ar galiu ir toliau dirbti? Ar jeigu susirgsiu man bus apmoketas darbingumo lapelis? Ir ar butinai turiu pasakyti apie 25 procentu darbinguma darbdaviui?

  Lauksiu atsakymo.

  Pagarbiai Jolanta

  • LZNS

   Kiekvienas darbuotojas kasmet privalo tikrintis sveikatą. Gydytojai nustato ar esami rizikos faktoriai esant jūsų sveikatos sutrikimams neturės neigiamų pasekmių jūsų sveikatai. Jeigu Jums sveikata leidžia ir gydytojai nustato, kad galite eiti užimamas pareigas, tai galite dirbti. Jeigu susirgsite darbingumo lapelis bus apmokėtas tik 90 kalendorinių dienų.
   Turint 25 proc. darbingumą taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis, tai gaunamas darbo užmokestis turėtų padidėti. Bet, kad būtų atskaitomis mažesni mokesčiai, apie tai turėtų žinoti darbdavys.

 60. Jolita

  Sveiki, neigalumo pašalpa gau u iš savivaldybės soc . Paramos skyriaus. Pasikeiciau pavarde. Gyventoju regiatre duomenys atnaujinti dekkaruota gyv. Vieta nepakitus. Spis sistemije taip pat pakeista pavaedė ar gali man nemoket išmokos vien todėl kad i skyriu pas juos nenuvykau?

  • LZNS

   O jūs banke pakeitėte savo pavardę? gali būti, kad jie negali atlikti pavedimo, nes banke yra kita jūsų pavardė.

 61. Jolanta

  Noriu paklaust.Jeigu dirbciau pilnu etatu turedamas 25 procentu darbinguma ar mano invalidumo pencija nesumazetu?Ar man jos nepanaikytu?

  • LZNS

   Dirbant pilnu etatu netekto darbingumo pensijos dydis nėra mažinamas ar atimamos.

 62. Ingrida

  Labas noriu paklausti ar man auginant vaika vienai ir jam nustatytas lengvas neigalumo lygis priklauso kokios nors lengvatos esu dirbanti

  • LZNS

   Lengvatos yra tik tos, kurios numatytos Darbo kodekse:
   40 straipsnis. Susitarimas dėl ne viso darbo laiko
   5. Šio straipsnio 4 dalyje nustatyti ribojimai dėl ne viso darbo laiko trukmės ir jo nustatymo negalioja, kai darbdavys sutinka su kitokiomis darbuotojo pasiūlytomis ne viso darbo laiko sąlygomis arba jeigu darbuotojo prašymas pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą pagrįstas darbuotojo sveikatos būkle, neįgalumu arba būtinybe slaugyti šeimos narį, taip pat pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų. Šie asmenys grįžti dirbti viso darbo laiko sąlygomis gali raštu įspėję darbdavį prieš dvi savaites, išskyrus atvejus, kai darbdavys sutinka nesilaikyti šio termino.
   52 straipsnis. Nuotolinis darbas
   2. Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbuotojo atsisakymas dirbti nuotoliniu būdu negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo sutartį ar pakeisti darbo sąlygas. Jeigu darbdavys neįrodo, kad dėl gamybinio būtinumo ar darbo organizavimo ypatumų tai sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip penktadalį visos darbo laiko normos, to pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų.
   57 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės
   Nustatant atleidžiamų darbuotojų atrankos kriterijus, turi būti užtikrinama darbuotojų pirmenybės teisė būti paliktiems dirbti, taikoma šiems darbuotojams visų kitų atitinkamo darbdavio tos pačios specialybės darbuotojų atžvilgiu toje pačioje darbo vietovėje:kurie augina daugiau kaip tris vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų arba vieni augina vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, arba vieni prižiūri kitus šeimos narius, kuriems nustatytas mažesnis negu penkiasdešimt penkių procentų darbingumo lygis, arba šeimos narius, sukakusius senatvės pensijos amžių, kuriems nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;
   7. Darbo sutartis nutraukiama įspėjus darbuotoją prieš vieną mėnesį, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – prieš dvi savaites. Šie įspėjimo terminai dvigubinami darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus likę mažiau kaip penkeri metai, ir trigubinami darbuotojams, kurie augina vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų, ir darbuotojams, kurie augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, taip pat neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip dveji metai.
   128 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimas
   4. Kasmetinių atostogų suteikimo eilė darbovietėje sudaroma, atsižvelgiant į šių darbuotojų pageidavimus (prioriteto tvarka):
   2) darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
   137 straipsnis. Nemokamos atostogos ir nemokamas laisvas laikas
   2) neįgalus darbuotojas, taip pat darbuotojas, auginantis neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų ar slaugantis neįgalų asmenį, kuriam nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas, – iki trisdešimties kalendorinių dienų;
   138 straipsnis. Pailgintos atostogos, papildomos atostogos ir kitos lengvatos
   1. Darbuotojams iki aštuoniolikos metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos dvidešimt penkių darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba trisdešimt darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę).
   3. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, – dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojų, dirbančių ilgesnėmis negu aštuonios darbo valandos pamainomis, prašymu šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai.

 63. EDUARDAS

  Sveiki.Turiu tokia situacija puse metu skauda sanariai ,nebegaliu diena nakti skauda,nepadeda vaistai.Dirbau prie statybu.esu statybininkas.si meta nebegalejau dirbti buvau biliuteneje,atostogose,neapkomose atostogose,kol buvau atleistas.nebegaliu dirbti fizini darba.uzsiregistravau ortopeda traumotologa i klaipeda pradziuoje ten man pasake ko tu nori is manes as darau operacijas o ne gydau.gydykes pas seimos gydytojo.priserigestravau i kauno klinikas. diagnoze buvo pirmine koksartoze .gavau dar siuntimus pas kitu gydetoju.tai birzelio 11,turiu talona pas V.Loibos rekonstrukcijos galimybes,jei nera itraukti i ele EP gauti.nezinau darbo neturiu nes vos paeinu.nakti nepamegu pergyvenu kad uzklupo tokia.turiu 5 mazamieciu vaiku seima.negaunam jokiu lengvatu nes as pries puse metu praktiskai turejau darba lietuvos imonei.kuri dirbo SVEDIJOJE.IR mano denpinigiai is kuriu as islesdavau kuri,kelionem namo,kambariom nuomai soaline rupyba priskaiciuodavo kaip pajamas.NOREJAU PAKLAUSTI,KA DARYT

  • LZNS

   Siūlytume kreiptis pas šeimos gydytoją dėl galimo darbingumo nustatymo, taip pat į socialinį paramos skyrių nes galbūt jums priklauso kokia nors pašalpa jeigu šeima turi mažas pajamas.

 64. Ramunas

  Laba diena, esu neigalus ir visada gaudavau neigalumo pasalpa, si menesi nebegavau. Pasiskambines i sodra suzinojau, kad nuo geguzes 1 dienos visi kurie neturi deklaruotos gyvenamosios vietos arba deklaruoti prie savivaldybes neigalumo pasalpos nebegauna. Noreciau suzinoti ka man toliau daryti, siuo metu jau puse metu esu isvykes is lietuvos todel kazkur prisiregistruoti negaliu.

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos valstybinės socialinio draudimo pensijos užsienyje gyvenantiems asmenims skiriamos ir mokamos nepriklausomai nuo jų pilietybės. Pagrindinė sąlyga teisei į pensiją įgyti – būti įgijusiam ne mažesnį už minimalų stažą atitinkamos rūšies pensijai gauti dirbant Lietuvos Respublikos įmonėse.
   Užsienio valstybėse gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai bei užsieniečiai prašymus ir kitus pensijos skyrimui ar mokėjimo pratęsimui būtinus dokumentus gali pateikti tiesiogiai Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Užsienio išmokų tarnybai:
   Adresas: Kalvarijų g. 147, LT-08221 Vilnius, Lietuva
   Telefono numeris: Bendrasis informacijos telefono numeris – 1883 arba (+370) 5 250 0883
   El. pašto adresas: uzsienis@sodra.lt

 65. Vilma

  Laba diena, Invalidumą gaunu nuo vaikystės iki pensijos, nedarbingumo lygis 70 % išmokas gaunu iš socialinio paramos skyriaus.
  Mane norėjo įdarbinti nevyriausybinėje organizacijoje 0,2 etatui, tačiau darbdaviai sužinojo, kad nuo 2018 m. išėjo įstatymas, kad už neįgaliuosius, kurie gauna išmokas nuo vaikystės, kurių atlyginimas nesiekia minimalios mėnesinės algos (MMA), nepriklausomai nuo etato dydžio, turi būti sumokėta darbdavio įmokų dalis nuo ne mažesnių pajamų nei MMA.
  Pvz.: man būtų priskaičiuotas darbo užmokestis tik 80 Eur, tai darbdavio įmokų dalis būtų skaičiuojama nuo MMA t.y. nuo 400 Eur, o ne nuo 80 Eur.
  Tai sužinoję darbdaviai nebenorėjo manęs samdyti, nes soc. draudimo įmokos už mane būtų didesnės nei mano atlyginimas.
  Noriu paklausti ar tas įstatymas vis dar galioja? Jei taip, tai gal yra galimybė, kad jį pakeis?

  • LZNS

   Įstatymas vis dar galioja, kreipėmės į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją bei kitas institucijas dėl jo pakeitimo ir tikimės, kad jis bus pakeistas.

 66. Andromeda

  Labas diena.Turiu sūnų Su Dauno sindromu jam 18 metų. Gyvename užsienyje. Turime grysti ir pratęsti invalidumą. Kaip būtų paprasciau pratęsti invalidumą neprasant pašalpos?Ar geriausias sprendimas išregistruoti iš lietuvos. Tik labai bijau jei situacija pasikeistų ir tektų grįsti i Lietuva atsisakius sunaus invalidumo ar būtų sunku vėl įrodyta kad jis turi negalią.Patarkite koks būtų protingiausias sprendimas.Aciū geros dienos.

  • LZNS

   Kadangi esate išvykę iš Lietuvos, tai greičiausiai esate deklaravę išvykimą. Jeigu asmuo deklaruoja išvykimą gaunant šalpos neįgalumo pensiją (iš Soc. paramos), tai jos mokėjimas yra nutraukiamas. Taigi nustačius darbingumo lygį ir deklaravus išvykimą jums išmokos nebus mokamos.
   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos apraše nurodoma, kad:
   281. Kai asmuo, kuriam buvo nustatytas neįgalumo lygis ar invalidumas iki 18 metų, dėl pateisinamų priežasčių praleidžia darbingumo lygio vertinimo laiką, jam prašant darbingumo lygis gali būti nustatytas atgaline data, jeigu NDNT yra pateikiami visi reikalingi dokumentai (duomenys), būtini darbingumo lygiui nustatyti, bet ne daugiau kaip už trejus praėjusius metus, skaičiuojant nuo dokumentų NDNT gavimo dienos.
   Be to galima NDNT pateikti užsienio gydytojų išvadas, kuriomis remiantis gali būti nustatytas darbingumo lygis. Gavus dokumentus reikia kreiptis į ambasadą, kuri vėliau persiunčia visus dokumentus į NDNT.
   Taigi jūsų valia yra spręsti kada nustatinėti darbingumo lygį, bet kokiu atveju reiks parengti dokumentus ir galėsite nustatyti darbingumo lygį atbuline data.

 67. Vitalija

  Laba diena,priziurejau sunu invalida iki 16 metu amziaus namie ir nedirbau.Noreciau paklausti ar man reikia butinai tureti 30 metu darbo stazo mano pensijai gauti ar uztenka perpus maziau ,kadangi auginau vaika invalida ir 30 metu neturiu stazo.Sunus jau suauges.Aciu

  • LZNS

   Į stažą Jums turi būti įskaityti metai, kuomet jūs slaugėte neįgalų sūnų. Pasiteiraukite prašau Sodroje ar jums įskaitė tuos metus.
   Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas:
   8. Stažu, įgytu dirbant Lietuvos įmonėse, laikomi šio straipsnio 1, 4, 5, 6 dalyse nurodyti laikotarpiai, šio įstatymo 2 priedo 1.1, 1.3, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.9, 2.13, 2.14 papunkčiuose nurodyti draudimo, darbo, tarnybos ir (ar) bendradarbiavimo Lietuvos teritorijoje laikotarpiai, 1.2 papunktyje nurodytų kūrybinių sąjungų narių kūrybinės veiklos laikotarpiai, 2.4 papunktyje nurodyti mokymosi laikotarpiai, 2.10 papunktyje nurodytų pensijų gavimo laikotarpiai, 2.11, 2.12 papunkčiuose nurodyti slaugos laikotarpiai ir būtinosios karinės tarnybos sovietinėje armijoje laikotarpis.
   (2.11. motinoms – vaikų invalidų, nesukakusių 16 metų, auginimo ir slaugos namuose laikas; 2.12. šeimos nariams – I grupės invalido slaugos namuose laikas).
   O reikalavimai stažui perpus nėra mažinami.

 68. Ingrida

  Labadiena,norėjau paklausti.Gaunu salpos pensija dirbu.Perėjau i sodros invalidumo pensija man pasakė savivaldybė kadangi gaudamas salpa dirbau teks grazinti jiems visus pinigus uz tris metus.Ar tai tiesa?

  • LZNS

   O koks jūsų darbingumo lygis ir kiek jums buvo metų kai pirmą kartą nustatė darbingumo lygį?

 69. Ingrida

  Mano darbingumo lygis40procentu.nustatė kai buvo 21metai

 70. Indrė

  Laba diena, Kiek žinau. kad žmonės turintis su neįgalia ir neteko mamos ar tėčio, turėtų gauti pinigėliu už mamą ar už tėvą. Šiandien buvau sodre, aš nelabai susigaudau, kaip ištikrųjų, pateikiau savo asmens dokumentai, sąskaitos nr ir mirties liudėjimas. Reikės pasirinkti ar pašalpų skyrių ar sodra už mano stažą ir taip man pasakė. Aš atvykau ne dėl savo stažo, o dėl mamos netekau, mirties liudejima. Turėtų žiūrėti dėl mamos kiek uždirbo stažą ir pencija. O ne mano stažo. Pagal man supratima aš gaunu pašalpų skyrių ir turėčiau gauti už mamas. Esu neigalia nuo vaikyste ir dirbu. Ačiū

  • LZNS

   Jeigu jūsų tėvai turėjo pakankamai stažo, tai našlaičio pensiją turėtų mokėti Sodra, jeigu stažo neturėjo, tai moka socialinės paramos skyrius. Gal jūs neteisingai nurodėte priežastį dėl kurios kreipėtės į Sodrą arba jie nesuprato jūsų klausymo.

 71. Natalija

  Labas vakaras, norėjau paklausti sūnui nustatytas vidutinis neįgalumo lygis dviems metams dėl širdelės Fallot tetrrada (metai jau praėjo). Ankstyvosios raidos centre nustatė mišrų raidos sutrikimą ir pasakė, kad pagal šią diagnozę t.p. priklausytų vidutinis neįgalumas. Klausimas ar pasikeistų neįgalumo lygis dėl dviejų šių ligų. Ačiū už atsakymą!

  • LZNS

   Kai dėl kelių ligų, traumų ar patologinių būklių atsiradę organizmo funkcijų sutrikimai vienas kitą veikia taip, kad jie sustiprėja, dėl sunkiausiojo organizmo funkcijos sutrikimo nustatytas bazinis neįgalumo lygis dauginamas iš tam tikrų koeficientų. Ar pasikeistų neįgalumo lygis dėl mišraus raidos sutrikimo iki sunkaus neįgalumo lygio negalime pasakyti. Reiktų tartis su šeimos gydytojų ar galima būtų dėl pasikeitusios sveikatos būklės iš naujo teikti dokumentus NDNT dėl neįgalumo lygio peržiūrėjimo.

 72. Aurimas

  laba diena ,norejau paklausti, sergu nuo gimimo hemofilija A sunkia forma, man nekrecia kraujas ,pagal paskutinio incalydumo nustatyma esu darbingas 35% gaunu invalidumo pencija ir gausiu iki 2054 metu ,bet sveikata kiekvienais metais blogeja ar as galiu kaskur kreiptis del invalidumo padidinimo?nes dabar esu uzregistruotas i eile ,del kelieno sanario keitimo ,dirbti kaip ir negaliu ,net jau ir dabar,ir negalesiu dar po operacijos, nes jau dabar 4lygio sanario sudylimas ir nukrypimas,ir po operacijos nemanau ,kad greit galesiu paeiti,ar galiu kaskur kreiptis del dydesnes ismokos?Ir norejau paklausti ,kodel mano invalydumo pasalpa skaiciuojama kaip seimos pajamos isgyvenimui?man reikia ir vaistu,ir rebilitaciju ir kas puse metu turiu vykti i dydesnius miestus israsu visokiu pas daktarus ,nes gyvenu mazesniame miestelyje ,nera net mano ligos srities daktaru,o mano invalidumo pasalpa skaiciuoja kaip seimos pajamas?

  • LZNS

   Jeigu sveikatos būklė pablogėjo ir atsirado kriterijai, kad galimai sumažėtų darbingumo lygis, tai reikia kalbėtis su šeimos gydytoju, kad parengtų dokumentus į NDNT dėl darbingumo lygio peržiūrėjimo ir specialiųjų poreikių nustatymo. Kitų galimybių padidinti netekto darbingumo išmoką nėra, tik darbingumo lygio sumažinimas.
   Remiantis Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, į šeimos pajamas įskaitomos visos gauto lėšos išskyrus vienkartines išmokas ir (ar) pašalpas, transporto išlaidų kompensacijas neįgaliesiems; kompensacijas donorams; pagalbos pinigus, mokamus pagal socialinių paslaugų įstatymą; išmoką vaikui, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, mokamus pagal išmokų vaikams įstatymą; būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją, mokamą pagal paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą; tikslines kompensacijas ir tikslinį priedą, mokamus pagal tikslinių kompensacijų įstatymą.

 73. Matas

  Sveiki. Turiu nuo gimimo klausos sutrikimą ir maždaug puse garsų negirdžiu. Žinoma iki 18m turėdavau invalidumo pažyma, iki to laiko kai nežinojau dėl klausos aparato, man gyventi lyg ir netrukdė su kalbėjimu žmonėmis. Žinomas kas labai negarsiai pasakydavo ar iš toli, tikrai būdavo keblumu. Kadangi po 18m pradėjau nešioti klausos aparatą ir man kadangi jau 22-eji metai, man bus išduodamas invalidumo procentas kai koks?

 74. Rita

  Turiu 1gr -20% darbingumas. Ar suėjus pensijiniam amžiui bus mokama senatvės pensija ar išliks neįgalumo pensija

  • LZNS

   Galėsite pasirinkti kurią pensiją gauti, dažniausiai skiriama ta kuri yra didesnė.

  • LZNS

   Suėjus pensijiniam amžiui galėsite pasirinkti tą pensiją, kuri bus didesnė.

 75. Marina

  Laba diena,
  mano darbingumo lygis 45 procentai. Sergu sunkia depresijos forma. Ar einant darbintis, būtina sakyti, jog esu neįgali, ar darbdavys visgi pats pamatys? Ar pasakiusi tai, man nepakenks? Ar diagnozę reikia jam įvardinti? Visgi, pamatęs galbūt ligos koda, sužinos vistiek? Kadangi darbe vežioja žmones i darbo vietą už paskirtą mokestį, gal mano atveju irgi yra nuolaida, kaip važiuojant viešuoju transportu? Dėkoju už atsakymus.

  • LZNS

   Jeigu nenorite, galite nesakyti, kad turite negalią. Tik vėliau nepamirškite užpildyti metinę pajamų deklaraciją, kad susigrąžintumėt permokėtus mokesčius.

 76. Giedrė

  Sveiki. Jei vaikas mokėsi mokykoje pagal spec programą turi raidos vystimosi sutrikimą. Ar priklauso negalios grupė?

  • LZNS

   Priklauso nuo to kokie yra raidos sutrikimai. Reiktų tai aptarti su šeimos gydytoju, ar esami sveikatos sutrikimai atitinka negalios nustatymo kriterijus.

 77. Zavinta

  Sveiki,as turiu stuburo isvarzas-sunku judeti,dirbti nebegaliu.jau 2men.kai nevykdau savo veiklos nes nebegaliu.ar priklauso nedarbingumas ar invalidumas.kur reikėtų kreiptis?

  • LZNS

   Dėl darbingumo lygio nustatymo iš pradžių reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kad jis parengtų reikiamus dokumentus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. NDNT nuspręs kokį darbingumo lygį jums nustatyti.

 78. ingute.ngt@gmail.com

  sveiki, sakytis nuo 2019, sausio 1. dides neigalumas? ar prieziura, auginu vaika su vidutiniu neigaluma, girdejau, kitaip skaiciuosis?

  • LZNS

   Nuo sausio 1 d. bus 2 slaugos ir 2 priežiūros pagalbos lygiai. Priklausomai nuo to koks bus priskirtas ir priklausys kokia išmoka bus mokama.

 79. LZNS

  Galite kreiptis į Savivaldybę, kad jus apgyvendintų globos namuose arba prašyti skirti socialinį būstą.

 80. Marius

  Laba diena man 29 metai as gimiau su pilnai neisivisciuse desine ranka yra tik du pirstai ant rankos grupe gaunu nuo 2012 dabar dave iki pensijinio amziaus o kai buvau vaukas mama veziojo pas specialistus teiravosi sake kad man nepriklauso grupe nors dabar mano seimos giditoja sako kad as turejau je gauti nuo gimimo tai kaip suprasti ar galiu tiketis susigrazinti tuos pinigus uz tuos metus kur negaudavau pinigu ar ne ?

  • LZNS

   Išmokos už praeitą laikotarpį grąžinamos jei nebuvo kreiptasi dėl neįgalumo nustatymo už paskutinius 3 metus. Jūsų atveju tas laikotarpis senai praėjęs.
   O tai dėl rankos neįgalumas nebvo nustatytas iš vaikystės?

 81. 5judita5

  sveiki turiu 35 darbingumo kiek galiu dirbt ar galiu dir ti pilnu etatu

  • LZNS

   Galite dirbti tiek kiek jūsų sveikata jums leidžia. Įstatymai neriboja pagal darbingumo lygį darbo valandų skaičiaus.

 82. Laimute

  Sveiki,noriu paklaust sisirgo sunus aplastine anemija gydytoja liepe tvarkytis neygaluma.kur kreiptie kokie pinigai ir ismokos priklauso ar prieziura girdejau kad seniunija kaxka moka kaip prirziurai.

  • LZNS

   Kai bus nustatytas nustatytas neįgalumo lygis, tuomet galėsime pasakyti kokia išmoka priklausys. Nes išmokos dydis priklauso nuo nustatyto neįgalumo lygio.

 83. Jelena

  Sveiki,jei vaikas invalidas nuo gimimo,bet invalidumas nustatitas tik po 2 metu,ar bus grazinami invalidumo pinigai uz tuos metus

 84. Klara

  Mano teciui 87, po insulto paralizuotas , turi neigalumo 1 gr, ar turi seimos gydytojas aplankyti ji name ir kaip daznai, kas turi kontrolioti kraujo tyrimus, kokia dar pagalba galim tikietis iš poliklinikos,
  Serga 5 metus nei karta nepaskambino niekas
  Aciū

  • LZNS

   Poliklinika jus turi informuoti kokios paslaugos yra teikiamos asmens namuose. Kiekviena poliklinika turi skirtingas paslaugas. Visus tyrimus kontroliuoja šeimos gydytojas.

 85. Agnidze

  Laba diena. Turiu klausima. Cia manes klausia vienas zmogus kuri turi invalidumo 35%. Bet jei jis isvyksta i uzsieni gyventi, ar bus nutraukiamas salpos pensija?

  • LZNS

   Išvykus į užsienį ir deklaravus išvykimą, šalpos išmokos (moka Socialinės paramos skyrius) mokėjimas bus iškart nutrauktas.

 86. Mir c

  Laba diena,esu 30 % darbingas,is dalies darbingas,noriu darbintis ar man butina sakyti darbdaviui kad turiu neigaluma ? ar man reikes praeti komisija sveikatos jai praejnu sveikatos komisija galiu dirbti ? zinau kur galima gauti sveikatos pazyma i darba be jokiu analizu be nieko,zodziu ar galiu dirbti nesakant darbdaviui kad esu neigalus?bijau kad neisidarbinsiu tad planuoju nesakyti darbdaviui nieko tik daktarei savo kad noriu darbintis :) atsakyti i pasta (xlop42k@gmail.com)

 87. Kęstas

  Sveiki. Man nustatytas darbingumas 35%. Turiu C kategoriją, galiu vairuoti sunkiasvorį transportą. Ar po vairuotojų sveikatos patikrinimo prarasiu teisę vairuoti C kategorijai priskirtas transporto priemones? Ačiū.

  • LZNS

   Negalime atsakyti į klausymą, nes vairavimo galimybės priklauso nuo sveikatos sutrikimų, o ne nuo darbingumo lygio.

 88. Ovidijus

  Laba diena,Esu neigalus nuo vaikystes,,40%darbingumo,gaunu socialine salpos ismoka is savivaldybes,esu Lietuvoje socialiai apdraustas.Persikrausciau gyventi pas savo mama i Vokietija,ar man priklauso sveikatos draudimas ir ismokos Vokietijoje?atsakyti i el.pasta jureiwe12@gmail.com
  Is anksto dekoju

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokie yra įstatymai Vokietijoje ir kas gali ten būti skirta turint negalią.

 89. www.miskas@gmail.com

  Laba diena , man nustatytas35 proc darbingumas, nerandu darbo pilu etatu, jeigu dirbciau visu etatu tai ar sumazintu darbinguma. aciu.

  • LZNS

   Darbingumas nėra susijęs su tuo kiek valandų dirbate per dieną. Darbingumas gali būti ir 10 proc., o dirbti protinį darbą asmuo gali ir 8 val.
   Dirbant pilnu etatu, darbingumo lygis nėra didinamas.

 90. jelena jasulaitiene

  Sveiki ar gali pirma karta vaika matantis pavaduojantis gydytojas nutraukti neįgaliuma rementis jo bukle 4 meneiu jis serga bronhine astma.jis gime 27 savaiciu dabar jam jau 9 astma nustatyta nuo 7 menesiu.o grupe gaunam nuo 3 metu.jis dar turi elergija skrandzio problemiu refluksas. ir sutrikusi raida.

  • LZNS

   O kaip šeimos gydytojas jums nutraukė neįgalumą?

 91. jelena jasulaitiene

  Seimos gydytoja ne bet is kaunomes gaudavom is pulmonologo rasta testi negalia o ji susirgo ir sako gal visai negrys.ir pavaduojanti parase kad suo metu bukle stabili ir sekama.

  • LZNS

   Gal galite mums parašyti savo telefoną el. paštu lzns@negalia.lt, nes dabar konsultacijai suteikti trūksta informacijos.

 92. gene

  slaugau sunu su visiska negalia 15 metu jo negalia nuo 22 metu.Gal man priklausytu ankstesnis isejimas i pensija?

  • LZNS

   Ankstesnis išėjimas į pensiją nėra numatytas dėl neįgalaus asmens slaugymo.

 93. danute

  sveiki, ar turint 50 procentu darbinguma, galiu dirbti puse etato, ar PSDnereikes damoketi, kaip su stazu..aciu.sergu letine inkstu liga

 94. Audeone

  Laba diena. Turiu klausima. Esame daugiavaike seima. Iki 40m.5vaikai vienas is ju su visiska negalia. Ar mum priklauso kokios lengvatos.Norime pirkti nama. Ir nezinom kur kreiptis. Ar mum kas priklauso.

  • LZNS

   Pasidomėkite savivaldybės socialinės paramos skyriuje dėl lengvatinės paskolos būstui įsigyti.

 95. Agne

  Pirmos grupes invalidas, gaunantis invaliduma nuo gimimo, gyvena uk 12 metu. Ar jis gali dirbti pilnu darbo grafiku, gauti atlygijima anglijoje ir tuo paciu invaliduma lietuvoje. Ar nera darbo valandu ribojimo, ar neatims lietuvisko invaliduma jeigu issiaiskins, kad uk dirbo?

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų mums žinoti iš kurios įstaigos jis gauna šalpos pensiją, iš Sodros ar socialinio paramos skyriaus.

 96. vida

  vyrui po insulto nustatytas 25 % darbingumas,ir skirta nuolatinės pagalbos poreikis jau nuo 2007m, iki 2020 neterminuotai,po to buvo keli infarktai ir 2017 insultas,vėl skundžiasi prastai jaučiasi, ar dirbanti žmona gali prašyti skirti vyro priežiūrai nedarbingumą, ar tai galima daryti tik jau krizei ištikus ( infarktui ar insultui)
  Ar galiu remiantis dar 2007 gauta pažyma išeiti iš darbo dėl vyro ligos

  • LZNS

   Slaugant šeimos narius ligos išmoka mokama ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas, jei slaugote vaikus vyresnius kaip 14 metų, sutuoktinį, tėvus, įtėvius.

 97. vincas

  išvykus į užsienį pas dukrą laikinai ar gausiu neįgalumo pensiją ir priežiūros pašalpą, kiek girdėjau tik deklaravus išvykimą nemokama pašalpa

  pagarbiai

 98. ingrida

  sveiki, auginu 8 metu vaika su vidutine negalia, sakykit nuo sausio 1 d dides neigalumo pinigeliai? aciu

Parašykite komentarą

Your email address will not be published