Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

ĮSTATYMAI

istatymai

Komentarai 150

 1. LZNS

  Mes nesame medikai, todėl komentuoti priimto sprendimo teisingumo negalime, nes nežinome, kaip jūsų minimi sveikatos sutrikimai yra pavadinti apraše ir koks balų skaičius už tai yra skiriamas.
  Neįgalumo lygio nustatymo aprašą galite pasiskaityti čia: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.95F9283BB46A/asr
  Galbūt jūs rasite pažįstamus funkcinius sutrikimus V skyriuje „VIRŠKINIMO SISTEMOS, ENDOKRININĖS LIGOS IR PATOLOGINĖS BŪKLĖS.VIRŠKINIMO, MEDŽIAGŲ APYKAITOS IR BELATAKIŲ LIAUKŲ SISTEMŲ FUNKCIJOS (TFK)“ ir tuomet žinosite kiek balų skiriama ir koks neįgalumo lygis priklausytų.

 2. Vama

  Sveiki, turejau 35%darbinguma, diagnozeTLK-10-AM, M19,07 M21,07 M24,57, E66, 0 E78,0 111,9 M17,0 M20,1 man tirpsta rankos be jegios as vos vaikstau o man nujeme dave 50% darbinga pasitičiojimas is serganciu zmoniu

 3. Arnis

  Sveiki.jau du metai vaikštau pas tėčio šeimos gydytoją.tam kad išrašytu vaistus.aš ten esu kaip ir ignoruojamas.turiu po valandą su virš laukt eilėje.reikia eit gaut taloną.o dažniausiai ju tai dienai nebūna.gydytoja su tais kurie be talonu net nesidomi.klausymas:ar privalau laukt po kelias valandas prie gydytojos kabineto,palikes neigalu tėtį vieną namie.ir ar neturėtu pati šeimos gydytoja ateit į namus pas jį.ačiū.

  • LZNS

   Pirmiausia iškyla klausymas kodėl jūs iš anksto nesiregistruojate, kad nereiktų imti papildomų talonų kurių kaip sakote nėra? Galite juks užsiregistruoti ir ateiti jums paskirtu laiku ir nereiks laukti.
   Nenurodėte koks tėvo darbingumo lygis ar specialiųjų poreikių lygis, o gal yra nustatyti specialieji poreikiai? negalime atsakyti kol nežinome šios informacijos.

 4. Viilma

  Sveiki norejau paklausti. Mano sunus serga autizmu sunkia forma. Ar jam priklauso nemokamas kuras? Mes kurianame 2 krosnis.

  • LZNS

   Dėl paramos kurui kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, jie turi suteikti visą reikiamą informaciją apie šią pagalbos formą. Kiekviena savivaldybė yra nustačiusi savo tvarkas kaip yra skiriama parama.
   Gyventojai, pageidaujantys gauti kompensacijas, užpildo nustatytos formos prašymą-paraišką ir pateikia duomenis patvirtinančius dokumentus. Prašymą-paraišką galima pildyti ir prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos per internetinę svetainę http://www.spis.lt.

 5. Remigijus

  Sveiki auginu dukryte 3,8men ji nekalba visai ir nereguoja i liepiamas komandas ar galiu kreiptis del grupes nustatimo ir kur kreiptis is pradziu

  • LZNS

   Visais neįgalumo nustatymo klausymais reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 6. 860250195

  Sveiki, su mumis gyvena vyro brolis kuris turi pilna negalia, po triju insultu visiskai nejuda, iki Panevezio raj poliklinikos apie 10 km, ar privalo savivaldybes soc rupybos skyrius suteikti transporta nuvesti pas gydytoja, nes kiek rasome prasymu pasako, kad neturi transporto.

  • LZNS

   Panevėžio rajono savivaldybė informavo, kad teikia transporto paslaugas asmenims su negalia. Kad paslaugos būtų suteiktos reikia nuvykti į Savivaldybės socialinės socialinį paramos skyrių ir pateikti prašymą. kol prašymas nebus pateiktas, paslaugų negalės teikti.

 7. Alytus

  Turi invalidumo grupę šių metų birželio 11d.esu operuota gegužės 17d.dabar biletenis ir man gydytoja sako kad negali tęsti grupės, ar as tuos men. prarasiu kur busiu bileteni

 8. Elena

  smagu, kad neįgalūs žmonės turi galimybę pasikonsultuoti

 9. Alytus

  Kol bus biletenis negali testi invalydumo grupes

 10. Kretinga

  Laba diena, turiu 45 % nedarbingumą, dirbu lengvą darbą pilnu etatu. Iškilo problema: darbdavys kasmetinių atostogų teduoda 20 d. ir dar už darbo stažą 34 m. -6 d. sako, tau priklauso tik pasirinktinai: jei duosime 25 d. tai negausite už darbo stažą. Norėčiau sužinoti ar tai tiesa?

  • LZNS

   Taip, tai tiesa, nes pasikeitė papildomų atostogų suteikimo tvarka. Dabar asmuo negali gauti prailgintų ir papildomų atostogų, o turi rinktis vieną iš jam priklausančių atostogų trukmių.

 11. Reda

  Laba diena,mama turi negalią ir dabar guli ligoninėje po klubo keitimo operacijos.Ar jai priklauso reabilitacija ? Ligoninės reabilitologė atsakė,kad nepriklauso,nes gauna pinigus už slaugą.

 12. Saulius

  Laba diena , turiu 50 % nedarbingumą iki pensijos , ar privalau pagal naujus įstatymus pranešti darbdaviui.Ačiū

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas (Suvestinė redakcija nuo 2018-07-01 iki 2019-06-30)
   33 straipsnis. Darbuotojo pareigos
   1. Kiekvieno darbuotojo pareiga yra vykdyti įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos norminių dokumentų reikalavimus ir darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus, su kuriais jie supažindinti ir apmokyti juos vykdyti, ir kaip galima labiau rūpintis savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata remiantis savo žiniomis ir vadovaujantis padalinio vadovo, darbdaviui atstovaujančio asmens duotais nurodymais. Darbuotojai, rūpindamiesi savo ir kitų darbuotojų sauga ir sveikata, privalo:
   11) gavus Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išvadą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, išvados kopiją pateikti darbdaviui.

   Taigi įstatymas kaip ir reikalauja, kad pateiktumėt darbdaviui pažymą dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.

 13. Aurika

  Sveiki. Turiu neigalumo grupe, darbingumo lygis 40%. Išvykau gyventi į Anglija nuolatinai. Ar įmanoma sutvarkyti dokumentus ir gauti invalidumo išmokas UK tokiu atveju, nes darbingumas dėl ligos yra ribotas o invalidumo pašalpa yra labai reikalinga pragyvenimui. Dekoju

  • LZNS

   Negalime pasakyti kokie įstatymai galioja UK ir kokias lengvatas jie suteikia. Reiktų šiuo klausymu domėtis vietinėse institucijose.
   Jeigu Lietuvoje gaudavote šalpos pensiją (neturint darbo stažo), tai tos išmokos nebemokamos išvykus iš Lietuvos. Jeigu turėjote darbo stažo ir gaudavote Sodros pensiją, tuomet galite kreiptis į Sodros užsienio išmokų skyrių ir jums bus mokama netekto darbingumo pensija.

 14. Mildute

  Laba diena.
  Turiu 40% neįgalumą.
  Urologas nusyatė papildomai sunku šlapimo nelaikymą.
  Ar be kompensuojamų pampersų bei paklodžių priklauso antelė?

 15. Eglė

  Laba diena, gal galite padėti – turime darbuotoją, kuriam nustatytas darbingumas 0 – 25 %. Ar gali jis dirbti laboranto darbą? Iki ligos dirbo laboratorijoje maisto pramonės įmonėje. Nerandu niekur informacijos apie tai kiek gali dirbti toks darbuotojas valandų per dieną, per savaitę, kokius darbus gali dirbti.
  Ačiū

  • LZNS

   Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti. Jeigu žmogus nori ir gali, tai gali dirbti ir 8 val. per dieną.
   Nustačius darbingumo lygį, jūsų darbuotojas su Asmens medicinine knygele turėtų nuvykti į polikliniką ar kitą įstaigą, kuri turi teisę tikrinti darbuotojų sveikatą. Medicininėje knygelėje įrašytais kriterijais ir turėtumėte vadovautis. Jeigu gydytojų išvadose nebus apribojančių faktorių, tai asmuo galės dirbti taip, kaip ir visi kiti.

 16. Jolita

  Laba diena, jei as turiu neįgalumą ir gaunu už save priežiurą ar priežiuros pinigai skaičiuojami kaip gaunamas pajamas?

  • LZNS

   patikslinkite klausymą, nes neaišku kokiam tikslui jūs ketinate skaičiuoti išmoką kaip pajamas.

 17. Valdas Jan

  Sveiki
  Man 26metai, pries pusmeti man atliko inkstu transplantacija siuo metu tyrimai ir savijauta puiki ir pradejau ieskotis darbo, taciau susiduriau su problema, dabar esu 20% darbingas ir nedarbingas 80%
  Ar galiu dirbti legaliai pilnu etatu ar 0.5 etatu ?
  Ar tureciau sumazinti savo neigaluma ?
  Dekui, lauksiu skubiai atsakymo :)

  • LZNS

   Legaliai galite dirbti ir visu etatu jeigu gydytojai jums to neuždraudė NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų.
   Neįgalumo tikrai neturite mažinti.

 18. Egidijus

  Laba diena turiu negalia nuo vaikystes ir noriu porai menesiu isvaziuoti i uzseni paatostogauti,ar man nenutruks neigalumo ismokos mokejimas?

  • LZNS

   Jeigu važiuosite atostogauti tai nenutrūks išmokš mokėjimas.

 19. Tomas

  Laba diena, dirbu užsienyje, bet gaunu invalidumo išmoką lietuvoje, esu neišsideklaravęs iš Lietuvos, noriu atsisakyti išmokų, kaip tai galima padaryti?

  • LZNS

   Norint atsisakyti išmokų reikia kreiptis į Sodrą.

 20. Ana

  Sveiki, ar po kepenų transplantacijos visada priklausys neįgalumas? Kepenys persodintos pilnai, ne dalis

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma.
   53. Transplantuotos kepenys / kasa:
   53.1. daugiau kaip dvejus metus po transplantacijos nepasireiškia transplantuoto organo funkcijos sutrikimas – 40 proc.
   53.2. transplantuotų kepenų / kasos funkcijos sutrikimas – 20 proc.
   53.3. dveji metai po transplantacijos – 15 proc.
   Negalime pasakyti koks punktas gali būti jums pritaikytas, nes neame medikai. Geriausiai jums galėtų paaiškinti šeimos arba gydantis gydytojas.

 21. samanta

  laba diena, as neigaliumo ir nedarbinga ar priima mokyti vairavimo del teises islaikyti? nes as su klausos aparata.

 22. Roma

  Laba diena tvarkisiu mergaitei neigaluma diagnoze F83 F 70.0 misrus raidos sutrikimai ar priklauso poreikei ? Su toke diagnoze vaikui 10m.

  • LZNS

   Jūsų nurodytų ligos kodų specialių poreikių apraše neradau. O ką sakė gydytojai?

 23. Kestas

  Vos girdziu man priklauso kokia grupe ar tiesiog klausos aparatas?

  • LZNS

   Negalime pasakyti ar jums priklauso darbingmo nustaytas, nes negalime spręsti apie jūsų turimus sveikatos sutrikimus. Kreipkitės pas šeimos gydytoją, kuri įvertins ar gali parengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo. Jeigu norite, galite pasikaityti Darbingumo lygio nustatymo aprašą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr

 24. Valerij

  Laba diena,
  rugseji menesi man nustatytas 45% neigalumo lygis.Ar priklauso kokios nors lengvatos
  ? As dirbu pilnu etatu iki pensijos liko 3 metai. Aciu/

  • LZNS

   Jums gali būti taikomas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis. Darbovietėje informuokite buhalterį ir jis jums atskaičiuos mažiau mokesčių.

 25. Valentina

  Laba diena. Pas mane toks klausimas, kaip irodyti kad as aginau vaika invalida nuo vaikistes. I reikejo prieziura , vaikas mire, praejo 24 m. Korteles archive nera. Mirties liudiemo igimta sirdes yda As gaunu invaliduma bet 11 metu negaliu iroditi kad priskaiciutu pre stazu

  • LZNS

   1. Teirautis Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje ar yra pas juos išlikusi bylą.
   2. Teirautis neįgalumo išmokas mokėjusioje įstaigoje ar pas juos nėra išlikę dokumentai, kad buvo nustatyta priežiūra.

 26. Liana

  Laba diena o kamandiruotpinigiai skaitosi i pajamas?

  • LZNS

   Taip, dienpinigiai yra įskaitomis į pajamas.

 27. inga

  sveiki 2020 dides vaikui neigalumas? ir prieziura, vidutinis neigalumas.

  • LZNS

   Internete Socialinės apsaugos ministerija skelbia kad didės iįmokos, bet įstatymiškai tai nėra patvirtinta.

 28. Bozena

  Jai zmogus nuo pat gimimo gyvena tame paceme name ,ar gali ji isvaryti is to namo jai teta savininke

 29. Elizabeta

  Sveiki, kaip cia del to neigalumo del psichiniu sutrikimu? Kur reikia kreiptis ir ka butent pateikti? Ar yra kazkokios skirtingos kompensacijos ar viskas daug maz panasu?
  21 metai, potrauminis streso sindromas, klinikine depresija. generalizuotas nerimo sutrikimas, ribinis asmenybes sutrikimas.

  • LZNS

   Visais klausymais dėl neįgalumo nustatymo ir dokumentų parengimo reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 30. Justina

  Sveiki,
  Turiu neigaluma (25% darbinga). Jei darbinsiuos, ar darbdavys matys sita neigaluma? Jau praradau vilti susirasti darba.
  Aciu.

  • LZNS

   Darbdavys nemato jūsų darbingumo procentų. Bet vistiek būtų geriau jį apie tai informuoti jeigu turite pažymą dėl darbo pobūdžio ir salygų nes to prašo darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymas.

 31. Raimonda

  Sveiki man yra 30 metu ir turiu antra grupe ir labai noriu sužinoti ar galiu teises laikyti ar ne?

  • LZNS

   Jeigu vairuotojų sveiktaos patikrinimo komisija nustatyts, kad galite vairuoti tuoet nebus jokių kliūčių.

 32. Rita

  Laba diena, esu moteris su invalidumu. Vyras dirba ir vazineja i komandiruotes uzsienyje. Man nuimė vaiko pinigus, pagrindžia tuo,kad esu invalidė. Ar taip galima? Jug vaikai visi vienodi.

  • LZNS

   Vaiko pinigų nuimti niekas negalėjo vien dėl to, kad jūs turite negalią. Tai yra visiška nesamonė. Parašykite mums el. paštu lzns@negalia.lt savo kontaktus ir pabansysime padėti išsiaiškinti kame čia problema.

 33. Ramunė

  laba diena. Tėtis, dirbantis (turintis 35 proc darbinguma), ne pensininkas 2019 m. turėjo nedarbingumo pažymėjimą pavasarį apie 2 mėn (po klubo sąnario operacijos) ir rugpjūtį-spalį (apie 2,5 mėn) po insulto. Per pastarąjį laikotarpį ligos išmoką gavo už 3 mėn. Grįžus iš reabilitacijos, kad turėti daugiau pajamų šeimos gydytoja pasiūlė kreiptis dėl pakartotino darbingumo lygio nustatymo. Nustačius mažesnį darbingumą (20 proc.) kreipėmės į šeimos gydytoją, kad pratęstų nedarbingumo pažymėjimą, nes asmuo kol kas grįžti į darbą dar negali. Tačiau gydytoja teigia, kad tęsti nedarbingumo nebėra įstatymų numatytos galimybės. Ar gydytoja teisi, teigdama, kad jei gautas sumažintas darbingumas nebegalima tęsti nedarbingumo pažymėjimo? iš anksto dėkui už komentarą.

  • LZNS

   Kiekviena situacija yra individuali ir bijome jus suklaidinti, todėl siūlytue Jums kreiptis į Sodrą, nes Sodra moka už nedarbingumą ir pasiteirauti apie jūsų esamą situaciją. Gali būti, kad gydytoja iš tiesų negali tęsti biuletenio, arba gali ji tęsti, bet už jį nebus mokama, nes neįgalieji per metus gauna ligos išmokas už 90 dienų.

 34. Stase

  laba diena sergu bipoliniu sutrikimu 24 metai daug kartu gulejau psichitrijos skyriuose 10 metu buvo ligos remisija bet vaistus vartojau pries 3 m metus susirgau kruties veziu gydziausi ir operavo Klaipedos ligonineje pirmus metus buvo paskirta antra neigalumo grupe po to trecia siais metais atkritau su bipoliu susirgimu siuo metu turiu nedarbingumo lapa labai blogai jauciusi neigaluma nustatydavo Plunges neigalumo nustatymo komisija 2019-12-12d baigiasi neigalumo lygio nustatymas noriu zinoti ar galiu kreiptis i Klaipedos neigalumo nustatymo komisija del psichines ligos ir del vezio ir ar galiu tiketis del didesnio neigalumo lygio nustatymo issilavinimas aukstasis dirbu bibliotekoja aciu

  • LZNS

   1. NDNT komisiją jūs turite rinktis tą, kuri jums priklauso pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.
   2. Šeimos gydytojas siuntime turėtų surašyti visus šiuo metu jūsų turimus sveikatos sutrikimus ir jie visi bus vertinami nustatant darbingumo lygį.

 35. andrius

  laba diena. pries tris metus gavau 50% nedarbingumą kuris galiojo metus,daugiau tikrintis nedarbingumo nevažiavau, nes manau kad esu darbingas . Jei klausima apie(darbdavio ,įvairiuose anketuose) darbingumą ar privalau pasakyti, kad pries tris metus buvau 50% nedarbingas ?

  • LZNS

   Ne, neprivalu informuoti darbdavį, kad jums kažkada buvo nustatytas neįgalumas.

 36. Dia

  Laba diena turiu problemų su ranka lietine nervo kanalo sindromas stoviu į eilę operacija nzn kada bus ar man priklauso kaskoks invalidumas nes su ranka nelabai ką galiu padaryt jegos rankoje visai nėra,biliutenio limitas pasibaigė sako mes daugiau nieko padėt negalim laukite stoviu darbo biržoje darbo birža pastoviai siunčia kur nors,nors atnesiau iš poliklinikos ligoninės kad ranka neturi būti ilgai sulenkta fizinį darbą dirbt kad darys operacija

 37. Jurijus

  Laba diena. Po sirdes operacijos. Pastate miechanini voztuva. Dave 40% darbingumo metam. Klausimas. Ar po metu praties man nedarbinguma?

  • LZNS

   Negalime atsakyti ką jums gali nustatyti po metų, nes darbingumo lygis nustatomas priklausomai nuo turimų sveikatos sutrikimų.

 38. Aurelijus

  Sveiki, gyvenu daugiabutyje prie kurio irengti 6 metrai neigaliuju stovejimui, taciau tame pačiam daugiabutije, gyvena trys negalieji asmenys, paprasius kad butu irengta dar viena papildoma neigaliuju vieta svavialdybe pasake gad irengti negalima, nes istatyma neleidzia uzimti daugiau kaip 6 metru, visi trys neigalieji esame uzpilde prasymus ir tarybos sprendimu neigaliosios vietos paskirtos vsiems trims po tris metus, viena moteriske dyvena prie antros laiptines o as ir dar viena kaimyne pirmoje laiptineje, savivaldybe pastate zenkla ties antra laiptine su rodykle 6m neigaliesem taciau rodykle nukreipta i trecia laiptine. Kitaip tarian nei as nei kaimyne jokios naudos is tos sotviejimo vietos neturim nes abu turim problemu vaiksiojant.

 39. ingrida

  sveiki, sakykit auginu vaika, vidutinis neigalumas, as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes nera kaip dirbti su tokiu vaikeliu. dekui.

 40. Jurijus

  Laba diena. Kur kreiptis del darbingumo lygi perziura.

 41. Laura

  Laba diena..aš esu po triju stuburo operaciju.dabar acisako jau operuoti nes labai pavojinga .gali tekti šalinti nervine šaknele.absoliuti stenoze.skyre 55 nedarbinga.apskundziau sprendima tai dar numazino iki 50.ar gali skundu komisija padidinti darbinguma?

 42. Ana

  Sveiki
  2020 m. nustatytas 45% darbingumo lygis, po kurio laiko pripažinta divertikuliozės liga, kurios pasekmėje turėjau operaciją t.p.metų lapkričio mėn. Klausimas: ar gali būti peržiūrėtas neįgalumo lygis ir/ar kas gali tuo užsiimti, kokiu būdu pranešti neįgalumo tarnybos komisijai?

 43. Lilija

  Esu 75%nedarbingumo,ar man priklauso kreiptis del paramos bustui isnuomoti?

  • LZNS

   Skiriant paramą vertinamas ne tik darbingumo lygis, todėl rekomenduotume kreiptis į Savivaldybės socialinį paramos skyrių ir pasiteirauti ar jums priklausytų tokia parama.

 44. 860684675

  Esu jau gavusi iki pensijos invaliduma jei sveikata pablogejo ar galima persitvarkyt nors us slauga gal dadetu pinigeliu dabar gaunu tik128 eurus

  • LZNS

   Patikslinkite prašau ar jūs jau esate pensijinio amžiaus? Ar gaunate netekto darbingumo pensiją ar senatvės ar nustatyti specialieji poreikiai?

 45. Mindaugas

  Sveiki, norejau paklausti man buvo padaryta stuburo operacija 2014 gavau 55% 1metams poto pablogejo gavau 2 metams 50% dar po 2 metu gavau vel 50% tada 2019 padare operacija dar viena ir gavau 40%tai daba baigsis2022 kada duoda grupe iki pencijos nebepratesineje

  • LZNS

   Terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.

 46. Saulius

  Sveiki,

  43 m. asmuo prižiūri ir globoja savo 21 m. sūnų, nuo vaikystės turintį protinę ir fizinę negalią, nustatytas 5% darbingumas. Ar įmonė sukūrusi darbo vietą tokiam prižiūrinčiam asmeniui galėtų pretenduoti į 75% darbo užmokesčio subsidiją? Šiuo atveju, sūnus pats dirbti negalėtų.
  Ačiū!
  Nuoroda: https://uzt.lt/darbdaviui/subsidijos-darbo-uzmokesciui/

  • LZNS

   Asmeniui, kuris prižiūri neįgalųjį, 75 proc. subsidija nėra galima. Yra galimybė gauti 50 proc. darbo užmokesčio subsidiją.

 47. vidaronk63@gmail.com

  Sveiki, esu darbinga 40%, esu dirbanti, bet kyla konfliktai su darbdaviu, jis nepripažįsta mano nedarbingumo, reikalauja kaip iš sveiko žmogaus, ką man daryti kur kreiptis pagalbos.
  ačiū

 48. Mon

  Sveiki norėjau paklausti gavus neįgalumą ar darbovietė turi privalo į tai atsižvelgti ar tiesiog eiti iš darbo jei neturi ką jie pasiulyti

  • LZNS

   Šiuo klausymu geriausia būtų pateikti užklausą į darbo inspekciją. Konsultacijų tel.: (8 5) 213 9772

 49. Asta

  Laba diena,, auginu vaika 13m. lengvas protinis acilikimas nustatyta 50 balų bazinis neįgalumo lygis, diagnoze F70.8 , as nedirbu, ar man pensija skaiciuojasi, nes vienos namuose negaliu palikti . Ačiū!

 50. Mon

  Sveiki. Genetiskai nustatyta liga šeimoje aš 7 su tokia liga man 33m sodra sako jei noriu gauti našlaičio pinigėlius reikia irodit kad susirgau iki 24m kaip tai padaryt ar dokumentų ar kokiu išrašų reikia.

  • LZNS

   Geriausia būtų pasikreipti į Sodrą ir pasiteirauti kokie įrodantys dokumentai jiems tiktų: galbūt tai gali būti NDNt dokumetai, kad jums buvo nustatytas darbingumo lygis iki jums sukako 24 metai, arba šeimos gydytojo išrašas iš sveikatos bylos kada prasidėjo jūsų sveikatos sutrikimai.

 51. Kristina Patricija Mažutytė

  Sveiki. Mano darbingumas 50%. Epilepsija. Man siūlo darbą 40 val. per savaitę. Jei aš įsidarbinčiau ar man neatims grupės? Ačiū.

  • LZNS

   Ne, jums neatims grupės jeigu įsidarbinsite.

 52. Monika

  Laba diena,
  vyrui nuo vaikystės nustatytas 40% darbingumas. Visada dirbo pilnu etatu pas darbdavį i niekam neužkliuvo, nes tą darbą dirbti galėdavo. Dabar jis bedarbis ir gavo pasiūlymą iš biudžetinės įstaigos dirbti darbininku, direktorė prašo atnešti visus dokumentus susijusius su nedarbingumu, procentų nustatymu ir sako galvos ar gali priimti jį tokiam darbui. Bet ar žmogui turinčiam nedarbingumo lygį bet galinčiam normaliai dirbti tą darbą gali būti ribojamos darbo valandos ar kitos sąlygos? Gal galite nukreipti į įstatymą, kuris padėtų išspręsti šį klausimą? Ačiū

  • LZNS

   Ar jūsų vyrui yra išduoda NDNT pažyma dėl darbo pobūdžio ir sąlygų?
   Ar jūsų vyras turi medicininę sveikatos patikrinimo knygelę, kuri pateikiama darbdaviui? Ar joje parašyti kokie nors apribojimai?

 53. Remigijus

  Sveiki.as sergu epilepsija nuo 2018 suteike 50% darbinguma. 2019m dare operacija.suteke 30%.o dabar vel 50% ant 2m iki 2023m nors svekata nepasikeite tik truputi mazesni priepuoliai.ir dar man pradejo kaire koja tirpti ir semenis skaudeti.ar galima is naujo eiti komisija.kad nustatytu mazesni darbingumo lygi.ar laukti kolpraeis tie 2m.as skaiciau kad gali tirpti nuo stuburo nervu uzspaudimo.aciu

  • LZNS

   Pablogėjus sveikatai, galima iš naujo pateikti dokumentus NDNT.

 54. Viktorija

  Laba diena,
  Norejau pasiteirauti, koks tiksliai istatymas nurodo, kad “Asmuo nepriklausomai nuo to koks darbingumo lygis jam nustatytas gali dirbti tą darbą kurį leidžia jo fizinės ir protinės galimybės. Nustatytas darbingumo procentas nenurodo kiek valandų jis turi dirbti.” ?
  Butu labai reikalinga derantis su darbdaviu.
  Labai aciu!

  • LZNS

   Jokiame įstatyme nėra parašyta, kad priklausomai nuo turimo darbingumo lygio, jums privaloma dirbti tam tikrą valandų skaičių. Valandų apribojimas gali būti nurodomas tik NDNT išduotoje pažymoje Dėl darbo pobūdžio ir sąlygų arba darbuotojo sveikatos pažymoje (knygelėje). Jeigu juose nėra apribojimų dėl sutrumpintos darbo dienos, reiškia galite dirbti kiek jums leidžia jūsų sveikata.

 55. Justė

  Sveiki,ar bipolinį sutrikimą(maniakinė depresija) turintys asmenys gauna invalidumą?

 56. Mindaugas

  Laba diena, turiu 55% darbingumo lygį, sergu sunkia depresija su agorafobija ir panikos priepoliais, ar privalau būti registruotas darbo biržoje? Jeigu dėl sveikatos būklės dirbti neįmanoma?

  • LZNS

   Galite nesiregistruoti Užimtumo tarnyboje jeigu nenorite.

 57. Vaida

  Sveiki, esu dirbanti, bet šiuo metu sergu kraujagyslių ligomis. Daktarai sakė, kad suteiks invalidumą. Kaip ir kada grįžti į darbą, ką pristatyti darbdaviui kokius dokumentus?)?

  AČIŪ

  • LZNS

   Galite grįžti į darbą kai pasibaigs jūsų nedarbingumo laikotarpis, o darbdaviui reiktų pristatyti kopijas NDNT išduotų dokumentų apie nustatytą darbingumo lygį. Taip pat NDNT galite prašyti pažymos dėl darbo pobūdžio ir sąlygų, kurioje bus surašyti apribojimai ko negalite dirbti.

 58. Vilija

  Laba diena, esu po didelės darbe patirtos rankos traumos, kuri pateko į stakles. 2 metus iš eilės tvarkausi neįgalumą ir buvo nustatyta, kad 40% tik darbinga. Dabar vėl baiksis birželio mėnesį neįgalumas. Vėl jį tvarkytis. Manau, kad pirštai neataugs, tai taip ir tvarkytis reiks neįgalumą kas metus laiko? Kada tikėtis, kad paskirs iki senatvės pensijos?

  • LZNS

   Terminai gali būti tęsiami ne ilgiau kaip 6 metus, jei asmeniui nesikeičia arba mažėja nustatyti darbingumo lygio procentai. Po 6 metų darbingumo lygio terminas nurodomas iki senatvės pensijos amžiaus.

 59. VLADAS RAUDONIUS

  laba diena. man 2021.04,20 pakeite klubo sanari,po puse metu keis kita klubo sanari,esu su 50 procentu negalia,ar yra imanoma gauti automobilio statymo kortele,nes man yra sunku toli vaikscioti,kitu vairuojanciu seimoj nera,ir kur kreiptis. isanksto aciu uz atsakyma.

 60. Marija

  Sveiki man yra nustaytas neigalumas h35.1 ir kt. Noriu pakalusti ar galiu laikytis teises ir vairuoti jei NDNT nera pabrauktą kad negaliu vairuoti?

  • LZNS

   Regėjimo susilpnėjimas dėl nuolatinio šviesos laužiamųjų skaidrių terpių drumstumo arba akių dugno pakitimų refrakcijos anomalijų ir kitų organinio pobūdžio priežasčių: H 25–H 28, H30–H36: AM, A1, A B1, B ir BE kategorijų vairuotojams sprendžiama individualiai su apribojimu 01.01, 01.02; C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų – draudžiama visos transporto priemonės.
   Apribojimai:
   01.01 – Akiniai;
   01.02 – Kontaktinis (-iai) lęšis (-iai)
   Taigi jūsų atvejų medicininė vairuotojų sveikatos patikrinimo komisija spręs ar galėtumėt vairuoti. Jeigu jie neprieštaraus, galėsite laikyti teises.

 61. Žydrūnas

  Laba diena , turejau 55% nedarbingumo lygi ,1metam ,nudegimai 3lygio buvo ir dabar daug kas sugijo ir sveikata ryskiai geresne ,man komisija skirs tapati nedarbingumo % ar mazins ? Ir jai nesumazintu ar galetu ,kreiptis del invalidumo nutraukima ar darbingumo lygio sumazinima dar karta ?aciu labai laukiu atsakymo.

  • LZNS

   Negalime tiksliai pasakyti koks darbingumo lygis jums bus skirtas nes tai sprendžia NDNT vertindama jūsų medicininius ir savarankiškumo kriterijus. Jeigu jūsų sveikata labai pagerėjo gali ir visai neskirti neįgalumo.
   Jeigu nenorite, kad jums nustatinėtų darbingumo galite visai nesikreipti į NDNT ir jūs neįgalumo nebeturėsite.

 62. Natalija

  Sveiki, turiu 8 metu neįgalų vaiką , negaliu dirbti šiuo metu nes darželyje jau vaiką nepriima, nuo rugsėjo eina į mokykla neįgaliųjų, šiuo metu į VILNIAUS SUTRIKUSIO VYSTYMOSI KŪDIKIŲ NAMAI-PAGALBOS CENTRAS vaiko nepriima nes nera vietų . Ka man daryti? Kur Vilniuje dar yra tokie centrai nuo pirmadienio iki penktadienio , išeigines pasiimu vaiką namo. , kad galėčiau dirbti.

  • LZNS

   Pabandykite pasiskambinti į Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo skyrių +370 5 211 2335, +370 698 57 535

 63. Gustas

  Sveiki jei sergu išsietine skleroze ir noriu gauti invaliduma jei ji gauciau ar nebutu sunku susirasti darba jei esu kaip ir sveikas zmogus tik sergu liga

  • LZNS

   Visiems labai skirtingai būna. Vieniems darbingumo nustatymas sukelia problemų, nes darbdavių požiūris kartais būna neigiamas, kitiems tai netrukdo susirasti darbo. Viskas priklauso nuo asmeninių savybių, profesijos, darbinės patirties ir pan.

 64. Klausimas

  Beveik metus turiu neigalumą po onkologinės ligos. Dabar atkrytis ir vėl bus gydymas, kuriuo metu tikrai dirbti negalėsiu. Dabar kai yra nustatytas neigalumas galiu būt tik 90d. biliotenyje, noriu paklaust ką reikėtų daryti jei gydymas užsistestų ilgiau nei 90d, nes biliotenio išmoka tikrai bus didesnė o vien tik iš neigalumo išgyventi labai sunku. Tokiu atveju galėčiau atsisakyti neigalumo? Ar atsisakius po gydymo būtų galima vėl kreiptis dėl nustatymo? O gal yra galimybė tik atsisakyti neigalumo išmokos kol vyks gydymas ir tada gauti tik ligos išmoką?

 65. Audrone

  Sveiki turiu stuburo negalia jau 18 metu darbingumas 40%,mano visa seima ,vyras vaikai ir anukai jau daug metu gyvena skotijoje,as juos lankydavau ,bet isbudavau lietuvoje po 185 dienas,dabar jau esu atvykus ir uzstrigus del pandemijos,gal pusantru metu,vyras man sutvarke zmonos statusa,kad galeciau lengvai keliauti,ir man sustabde lietuva neigalumo mokejima, kur as nusizengiau neigalumas iki 2026 metu,neigaluma gaunu palei staza.Aciu labai uz atsakyma.

  • LZNS

   Mes deja negalime pasakyti kokiais teisės aktais remiantis jie sustabdė mokėjimus. Jums reiktų kreiptis į Sodrą ir aiškintis kodėl buvo sustabdytas neįgalumo išmokos mokėjimas.

 66. Eglė

  Sveiki, norėjau paklausti, ar įmanoma, kad psichiatrė paskirtų dvi diagnozes? Turiu omeny F20.0 ir depresiją? Turiu F20, bet kartu depresijos simptomatika labai ryški, o mano antidepresantai labai brangūs, gydytoja galvoja didint dozę, bet šiuo atveju, aš tiesiog negaliu išsimokėti. Su F20 antidepresantų ir nuotaikos stabilizatorių nekompensuoja.

 67. zydrunas

  Sveiki. Buvau gaves invaliduma iki pensijos t. y. iki 2060 metu. bet koronos metu uzsibuvau uzsienyje, ir pasikeitus iststymams del breksito negalejau keliauti su ID reikejo issiimti pasa. Kai dariaus pasa ambasadoi mane isdeklaravo, ko pasekoje gavau laiska kad man invalidumas nuimtas del isvykimo i uzsieni. ka man tokiu atveju daryti? isideklaravus atgal i LT reikes is naujo pereit visa komisija, ar tik pranesti sodrai?

  • LZNS

   Komisijos iš naujo pereiti tikrai nereikės. Prisideklaravus reikėtų iš naujo pateikti prašymą Sodrai dėl pensijos mokėjimo. Dar galėtumėt pasiskambinti į Sodrą ir pasitikslinti reikalingų atlikti veiksmų eiliškumą.

 68. Dana

  Sveiki. Turiu 65% nedarbingumo lygį,kuris karantino metu buvo pratęstas iki rugsėjo 28d. Sveikata nepagerėjo , todėl noriu paklausti , ar bus pratęstas invalidumo mokėjimas ar vėl per naują reikia pristatyti dokumentus neįgalumo nustatymo tarnybai?.Ačiū.

  • LZNS

   Jeigu jums baigėsi nustatyto darbigumo terminas, tai po rugsėjo 28 d. jis nebus pratęstas automatiškai, nes šalyje nėra paskelbtas karantinas. Reikia iš naujo pateikti dokumetus NDNT.

 69. Svarbu

  Sveiki, sūnus turi vidutinę negalią kuri paskirta iki kol sueis 18 metų. 18 metų sueina vasario viduryje. O po gimtadienio kita dieną turime būti jau su paruoštais dokumentais neįgalumo nustatymo komisijoje. Ar dokumentus darbingumo lygiui nustatyti gali tvarkyti sūnaus dabar esama vaikų gydytoja? Ar visgi būtina pereit pas šeimos gydytoją?

  • LZNS

   Dokumentus gali rengti ir dabar esanti vaikų gydytoja.

 70. Jurga

  Sveiki,ar su inkstų liga Nefrozinis sindromas priklauso invalidumas.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nėra sveikatos sutrikimo įvardinto kaip Nefrozinis sindromas, bet yra kiti inkstų veiklos sutrikimai. Galbūt sindromas dar kitaip gali būti įvardintas. Čia yra nuoroda į teisės aktą, kur surašyti visi sveikatos sutrikimai kuomet ustatomas darbingumo lygis https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.D1F619C285A0/asr
   Jeigu rasite atitikmenį, darbingumo lygio nustatymas jums priklauso. Taip pat galite pasiteirauti šeimos gydytojo, jis tikrai žinos ar priklauso neįgalumas.

 71. LZNS

  sveiki,klausiu įpareigota anytos,kuri gyvena Panevežio raj.Jai nustatytas neįgalumas su spec poreikiais,ji gimusi 1942.07.27d.sunkiai vaikšto,sėdi neįgaliojo vežymėlyje,gavo važiuojamąją vaikšynę,išmokos suma,kaip ji pati teigia mokama nevienoda,kas mėn skiriasi.Kur galėtume kreiptis pasitikslinti dėl išmokos mokėjimo?Ačiū

  • LZNS

   Dėl neįgalumo išmokos dydžio ir mokėjimo reikia kreiptis į Sodrą. Dėl spec. poreikių išmokos į socialinės paramos skyrių.

 72. Rima

  3 laipsnio dešimio klubo artritozė, koja trumpesnė apie 3 cm, ar priklauso invalidumas.

  • LZNS

   Darbingumo lygio nustatymo kriterijų apraše nurodoma, kad:
   – nedidelis statikos sutrikimas: klubo sąnarių judesiai neriboti, bet skausmingi, viena koja sutrumpėjusi ne daugiau kaip 3 cm. Dubens organų funkcija nesutrikusi. Papildoma techninė priemonė reikalinga einant didesnius atstumus. Darbingumas nustatmas apie 80 proc., tai netekto darbingumo pensija nėra mokama.
   – vidutinis statikos sutrikimas: koja sutrumpėjusi iki 5 cm. Riboti klubo sąnario judesiai (koksartrozė). Vaikštant nuolat naudojamos techninės pagalbos priemonės (ramentai, lazdelė). Darbingumas nustatmas apie 50 proc., tai netekto darbingumo pensija jau yra mokama.
   Rekomenduojame pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

 73. Viktoras

  Sveiki, turiu du klausimus pirmasis ar turėdamas neįgalumą, nustatyta 10proc darbingumo lygį gali darbintis į bet kurią įminę ne tik socialine įstaiga? Pvz: banką ir t.t
  Ir antras klausimas ar jai darbą praradęs neįgalusis asmuo taip pat 10proc darbingas kuris pradirbęs 5metus turi galimybe darbo biržoje gauti nedarbo išmoką?
  Ačiū

  • LZNS

   1. Asmuo su negalia gali darbintis į bet kurią įmonę ir visiškai nesvarbu ar ji soacialinė ar ne.
   2. Taip, asmuo su negalia gali gauti nedarbo išmoką.

 74. Sigita

  Sveiki. Gaunu neįgalumą nuo vaikystės. Diagnozė įgimta širdies yda. Nuo 2014 metų neįgalumas paskirtas iki pensijos (iš dalies darbingas). Šiuo metu gyvenu Anglijoje ir nesu deklaravęs išvykimo. Neįgalumo pensijos mokėjimas yra sustabdytas, nes neturiu pakankamo stažo Lietuvoje, tačiau turiu 10 metų darbo stažą, dirbant užsienyje. Ar gyvendamas užsienyje galiu gauti neįgalumą, jei neįgalumas yra įgimtas, o ne įgytas. Dar kitas klausimas, jei neįgalumo pensijos mokėjimas yra sustabdytas, nes esu užsienyje, ar grįžus į Lietuvą gyventi neįgalumo pensija bus ir vėl mokama, nes neįgalumas buvo paskirtas iki pensijos?

  • LZNS

   Iš jūsų aprašymo supratau, kad jūs gaudavote šalpos pensiją, kuri yra mokama tik Lietuvoje gyvenantiems asmenims, nepriklausomai nuot to ar neįgalumas įgimtas ar įgytas.
   Jums reiktų kreiptis į Sodrą ir pasiteirauti ar jūsų užsienyje įgytas stažas galėtų būti užskaitytas. Nes stažas gali būti užskaitytas priklausomai nuo šalies, kurioje įgytas stažas ir galiojančių nacionalinių bei tarptautinių teisės aktų ir tarpvalstybinių sutarčių socialinio draudimo klausimais. Čia galite paskaityti daugiau: https://www.sodra.lt/lt/situacijos/dirbu-keliose-valstybese

 75. Mindaugas

  Sveiki. Ar vaikai turi pareigą prižiūrėti savo tėvus su negalia. Jei taip, tai kokie įstatymai tai reglamentuoja. Ačiū.

 76. Ingrida

  Sveiki, sakykit auginu vaiką neįgalų vidutinis neįgalumas,nedirbu ar man darbo stažas skaičiuojasi? Dekui

 77. Vytautas

  Sveiki, turiu toki klausima.. susirgau tuberkulioze, esu gydomas ligonineje.. darbo birzoj nestoviu, dyrbau uzsieni, grizau i lietuva galima sakyt i ligonine. Ar man priklauso kazkokia parama? Kadangi cia teks gydytis 6men.?

 78. Angelė

  Sveiki. Nustatytas 25% darbingumo lygis. 2 onkoginės ligos. Jei darbdavys atleis iš darbo ar turiu teisę stoti i užimtumo biržą ir gauti pašalpą

  • LZNS

   Taip, galite stoti į Užimtumo tarnybą ir gauti pašalpą.

 79. Petras

  Sveiki. Man nustaytas 30% darbingumo lygis iki išėjimo į pensiją. Ar aš galiu vienoje įmonėje dirbti 1,5 etato laikydamasis visų nustatytų išvadoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų reikalavimų.
  Ar nebus man sumažintas nedarbingumo lygis?

  • LZNS

   Kada jums pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis?
   Jūs šiuo metu gaunate šalpos ar netekto darbingumo pensiją?

 80. Elena

  Sveiki, turiu 40 % darbinguma. Jeigu įsidarbinčiau ir darbdaviui apie neįgaluma nepraneščiau, nes jokiu lengvatu man nereikia, kokia atsakomybė man už tai grėstu jeigu išaiškėtu? O darbdaviui? Ar gali darbo inspekcija apie tai kažkaip sužinoti, nubausti?

 81. Petras

  Pirmą kartą buvo nustatytas darbingumo lygis 2015. Dabar gaunu netekto darbingumo pensiją.

  • LZNS

   Galite dirbti 1,5 etato ir darbingumo lygis jums nebus padidintas, juolab, kad jis jums nustatytas iki išėjimo į pensiją.

 82. Simona

  sweiki,ar galit atsakyti,man prisiteisus,artimo zmogaus prieziura lankys socialines darbuotojos?kodel jos turetu lankyti,jisai nera gulintis zmogus jisai fiziskai pajegus

  • LZNS

   Jeigu nesikreipsite į socialinės paramos skyrių dėl socialinių paslaugų teikimo, tai nesilankys.

 83. Simona

  tai kaip as nuejau tvarkytis del pristeisimo prieziurai jie patys liepe parasyti prasyma ir parasiau,as galvojau kad taip turi buti viskas kad jie liepia rasyti prasyma,tai galima atsisakyti nes matot jis buna ir pas mane ir pas kita broli,tai jis butinai tures buti tik pas mane?Jeigu galite atsakykite.Aciu

 84. Simona

  tai kaip as nuejau tvarkytis del pristeisimo prieziurai jie patys liepe parasyti prasyma ir parasiau,as galvojau kad taip turi buti viskas kad jie liepia rasyti prasyma,tai galima atsisakyti nes matot jis buna ir pas mane ir pas kita broli,tai jis butinai tures buti tik pas

  jokiu paslaugu neprasiau,tik kaip parasiau prasyma bus mokama 239eurai tai del ismokos jie lankys mus?

  • LZNS

   Gali kartais apsilankyti ir patikrinti ar gerai asmenuo su negalia yra prižiūrimas, bet čia jau labai reti atvejai, kad kasnors lankytusi.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published