Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Parama neįgaliems verslininkams

Sany0564-6

Subsidija savarankiškam užimtumui remti gali būti skiriama, jei buvęs bedarbiu darbdavys, savo verslą pradėjęs ne vėliau kaip per 30 mėnesių nuo paskutinės registracijos teritorinėje darbo biržoje nutraukimo dienos, pirmą kartą steigia darbo vietą kitam bedarbiui įdarbinti.

Savarankiško užimtumo rėmimas

Asmenys, pageidaujantys pradėti ar plėtoti savo verslą, turi turėti nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, būtiną darbo vietoms įsteigti.

Asmenys laikomi darbo vietą sau pirmą kartą steigiančiais, jeigu jie darbo vietos nebuvo įsteigę labai mažose įmonėse, atitinkančiose Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme nustatytas sąlygas.

Būtinos sąlygos

Darbdaviai (buvę bedarbiai) turi būti įsteigę Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme apibrėžtą labai mažą įmonę, turėti nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, jeigu toks būtinas darbo vietoms įsteigti ir išlaikyti ne mažiau kaip 36 mėnesius, ir atitikti šias sąlygas:

 • nebūti bankrutavę/bankrutuojantys/nevykdantys restruktūrizacijos;
 • neturėti likviduojamos įmonės statuso;
 • neturėti neįvykdytų sutartinių įsipareigojimų teritorinei darbo biržai;
 • neturėti mokestinės nepriemokos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, nebūti skolingais Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui;
 • neturėti galiojančios administracinės nuobaudos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3) straipsnį arba turėti ne daugiau nei vieną galiojančią administracinę nuobaudą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41, 41(1), 41(4), 41(5), 41(13), 172 straipsnius. Šis reikalavimas taikomas ir darbdavio vadovui ar jo įgaliotam asmeniui.

Subsidija skiriama šių išlaidų finansavimui ir negali būti didesnė kaip 40 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių:

 • darbo priemonių (neįgalieji gali įsigyti techninės pagalbos priemones) pirkimui, montavimui ir pritaikymui;
 • patalpų, reikalingų darbo vietai įrengti ir kurios valdomos nuosavybės teise, remontui ir pritaikymui (iki 50 proc. subsidijos).

Subsidija darbo vietai  sau  steigti gali būti skiriama, kai darbo vietą pirmą kartą sau steigia:

 • darbingo amžiaus neįgalusis, kuriam nustatytas darbingumo lygis iki 25 procentų arba sunkus neįgalumo lygis;
 • darbingo amžiaus neįgalusis, kuriam nustatytas 30-40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
 • darbingas asmuo iki 29 metų;
 • asmuo, kurio atleidimo iš darbo pasekmėms švelninti naudojamos Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo lėšos.

Avansu gali būti išmokama iki 85 proc. skirtos subsidijos.

Prašymų formos parsisiųsti:

Subsidija verslo liudijimui

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti skiriama verslo liudijimo įsigijimo išlaidoms (pajamų mokesčiui) ir valstybinio socialinio draudimo įmokų, privalomų asmenims, kurie verčiasi individualia veikla pagal verslo liudijimą, išlaidoms iš dalies padengti.

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti mokama, kai verslo liudijimas išduodamas ne trumpesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui ir (ar) jį tęsiant iki 12 mėnesių.

Pakartotinai subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti skiriama ne anksčiau kaip po 12 mėnesių nuo paskutinės paskirtos subsidijos pasibaigimo dienos.

Subsidijos dydis už kiekvieną veiklos pagal verslo liudijimą mėnesį ne didesnis kaip 0,25 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio.

Vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą asmuo, pageidaujantis gauti subsidiją, darbo biržai turi pateikti:

 • prašymą (prašymas gali būti pateikiamas daugiau nei vieną kartą) skirti subsidiją;
 • verslo liudijimo kopiją ir originalą palyginti, mokėjimo kvitą ar kitą dokumentą, patvirtinantį sumokėtą pajamų mokestį už verslo liudijimo išdavimą;
 • dokumentus , patvirtinančius sumokėtas valstybinio socialinio draudimo įmokas, privalomas asmenims, besiverčiantiems individualia veikla pagal verslo liudijimą.

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą skiriama bedarbiams, pradėjusiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą nuo 2010 m. liepos 1 dienos.

Prašymų formos parsiųsti:

Išsamią informaciją apie savarankiško užimtumo rėmimo įgyvendinimą teikia teritorinės darbo biržos.

Komentarai 118

 1. Petras

  Sveiki, davė nedarbingumą 60%. Ar galiu vykdyti toliau individualią veiklą pagal pažymą? Ar neatims neįgalumo?
  Pagarbiai
  Petras

  • LZNS

   Galite vykdyti veiklą pagal individualią veiklą, neįgalumo pašalpų niekas neatims ir nesumažins. Netgi yra nuolaidos neįgaliesiems įsigyjant verslo liudijimus. Apie tai daugiau galite sužinoti pasiskambinę į mokesčių inspekciją.

 2. evelina

  laba diena esu 30 % darbinga noriu paklausti ar sau darbo vieta susikurti galeciau

 3. Rolandas

  laba diena, turiu įmonės akcijas bet joje nedirbu. Ar galima gauti negrazinama paskola verslui pritaikyti sau darbo vietą.

  • LZNS

   Galima gauti subsidiją per Darbo biržą. Jūsų turimos akcijos neįtakos paramos gavimo.

 4. Povilas

  Laba diena. Esu darbingas 40 %, turiu labai mažas pajamas gaunančią IĮ, ar galiu individualiai teikti žmonėms malkų pjovimo paslaugą, jei taip, kas dėl to reikalinga, kaip įforminti. Ačiū.
  Pagarbiai,
  Povilas

  • LZNS

   Manau, kad gaite, siūlyčiau paskambinti į mokesčių inspekciją, ten jums smulkiai viską paaiškins ir galite nepergyventi, jums nedabingumo pašalpos niekas nesumažins.

 5. Edgaras

  sveiki esu jaunuolis 21m turiu 50% nedarbinguma, ar gleciau savo tevo zemeja gauti parama nors esu jau pradejas pletra siokia tokia.

 6. Gitana

  Laba diena. Ketvirtus metus dirbu su verslo liudijimu, tačiau dėl darbo specifikos (korepetitorė) ir sveikatos problemų ši veiklos forma nelabai tinkama. Teko girdėti, kad yra kažkokių didelių lengvatų neįgaliesiems steigiant viešąją įstaigą. Gal galite pakomentuoti. Ačiū.

 7. Laura

  Sveiki.
  1.Norėčiau sužinoti, kiek vidutiniškai laiko užtrunka nuo verslo pateikimo darbo biržai iki paramos suteikimo?
  2. Ar gavus parama ,galima įsigyti darbo priemones iš užsienio pardavėjų.
  Ačiū

 8. Jūratė

  Laba diena Turiu 35 poc. darbingumą. Ar galėčiau gauti paramą keramikos versliui? O ar ji yra negražinama ? Ar nuo parduotų gaminių nereikės mokėti pelno mokesčio, dar PVM mokesčio ? Mažoj įmonėlėj dirbsiu tik aš. Ar kreiptis i darbo biržą ir kažin kokia suma būtų skiriama ?Ačiū.

  • LZNS

   Rekomenduotume jums kreiptis į Lietuvos Neįgalių verslininkų asociaciją. Jie teikia konsultacijas ir pagalbą gaunant paramą iš Darbo biržos. Kontaktai: Darius Malinauskas Mob.tel.: +370 699 33373, El.paštas: info@neigaliujudraugija.lt.

 9. Rolandas

  Sveiki ! Darbingumas 30%, norėčiau susikurt sau darbo vietą, prekybai turguje. Ar galiu gaut kokią tai finansinę paramą per darbo biržą ar pan. ?

  • LZNS

   Rekomenduotume jums kreiptis į Lietuvos Neįgalių verslininkų asociaciją. Jie teikia konsultacijas ir pagalbą gaunant paramą iš Darbo biržos. Kontaktai: Darius Malinauskas Mob.tel.: +370 699 33373, El.paštas: info@neigaliujudraugija.lt

 10. RYtis

  Turiu keletą klausimų:
  1. Ar parama verslui neįgaliesiems skirta tik pritaikymui neįgaliesiems? ar galiu už tuos pinigėlius pirkti ir techniką skirtą darbui visiems?
  2. Ar turėdamas 20 proc. darbingumą galiu registruotis darbo biržoje? nes praeitą kartą kai bandžiau užsiregistruti tai pasakė kad jeigu net neturiu to lapo kur surašyta ką galiu dirbti tai negaliu.
  3. ar apmokate tik dalį darbui skirtų priemonių kainos ar viską?
  ačiū už atsakymus

  • LZNS

   1. Verslo parama skiriama tik pritaikymui ir darbo priemonėms įsigyti.
   2. Turėdamas 20 proc. darbingumą galite registruotis darbo biržoje. Taip, jūs turite turėti Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybos išduotą pažymą dėl darbo sąlygų ir pobūdžio.
   3. Apmokama tik dalis darbui skirtų priemonių, priklausomai nuo to kokio darbingumo asmuo yra įdarbinamas.

 11. Marija

  Laba diena,skaitau klausimus ir atsakymus ir darosi baisu.Nieko panasaus darbo birza bei socialinio uzintumo fondai nedaro.Su pertraukom birzoje esu 8 metai,turiu neigaluma bet jokio darbo isskyrus valytojos niekada nera pasiule.Opaklausus apie savo verslo steigima darbo birzos darbuotojai purtosi kaip oziai ir sako kad nepriklauso nieko jokiu finansavimu nera ir neturekit tokiu minciu.Tai kaip suprast,Jus kalbat viena o realybeje tai tamsus miskas.Gal sakau nereikia zmoniu apgaudinet.

  • LZNS

   Viskas priklauso ir finansavimas yra, tik dažniausiai jis nėra didelis ir reikia kreiptis metų pradžioje, kol lėšos nėra išnaudotos. O darbo biržos eiliniai darbuotojai jei kratosi, reikia eiti pas darbo biržos vadovybę.

 12. Deividas

  Laba diena norėčiau pasiteirauti aš ikuriau nauja mažaja bendrija per darbo birža savarankiško užimtumo rėmima neigaliajam. Bet kaip man pasiskolint iš banku paskola dėl patalpu remonto ir produkcijos isigijimui?

  • LZNS

   Kreipkitės į banką. Įvertins ar gali jums būti skirta paskola.

 13. Andrius

  Sveiki, esu 40% dabingas, noriu išssiimti individualios veiklos pažymą nekilnojamo tuto pardavinėjimui. Kokių lengvatų galiu tikėtis? Ir kur kreiptis?

  • LZNS

   Nešgaliesiems yra nuolaidos, bet kokios tiksliai negaliu pasakyti, nes įstatymai taip greitai keičiasi, kad sunku juos net susekti. Siūlyčiau pasiskambinti į Mokesčių inspekciją 1882. Ten gausite kvalifikuotą konsultaciją šiuo klausimu, nes jie geriausiai išmano apie mokesčius.

 14. Gražvydaas

  Ar su 35% galėčiau predentuoti i verslo pradžia ir po to?

 15. RYTIS

  Taigi, jeigu steigiu greito maisto uzkandine tai ar galesiu uz paramą įsigyti pvz, picos krosnį?

  • LZNS

   Taip, jeigu su ja dirbs žmogus su negalia.

 16. Pasišlykštėjau

  Darbingumas 25 proc. Apie 15 metų stovėjau Tauragės darbo biržoje ,tačiau išskyrus statybas ir miško pramonę nieko nepasiūlė.Kai pasakiau kad galėčiau namuose tatiyti radio aparatūrą(mano profesija) ,ar ją konstruoti, jei kas finansiškai padėtų susikurti verslą(nes žmona bedarbė gaunanti 72 eu pašalpą, ir mažametė dūkra , gyvenant iš mano 182 eu pensijos )paremiant piningais,o ne nuvarant ubagais idiotiškais mokesčiais,ar beprotiškais mokesčiais.Padėjo nutukusi kaip kiaulė mūsų mokesčių sąskaitą,biržos darbuotoja-anonimiškai įskundė mane mokesčiams kad aš vos ne televizorių gamyklą, savo 30 m2 butukyje ,kur gyvenome 4 -iese su vaikais,turiu,tai tuoj gavau mokesčių inspekcijos grąsinimą kad aš prisistatyčiau pas juos arba vos ne sušaudys, ir mane pasodinus,manytina antstoliai žmoną su vaikais išmes į gatvę(nes turėjau pasiėmęs IŠ SKURDO IR BADO,BEI „NEMOKAMAI MEDICINAI“)momentinių kreditų.Tai va dabar kai mergaitei atsibosta misti „maximų“atliekomis ir vaikščioti apsirengus užsienio skarmalais,po i eu,tai turiu važiuoti kur į kaimą pas žmogaus ką nors sutaisyti už lašinių gabaliuką ar dešros gabalėlį,kurį manau sužinoję mūsų valdžios milijonų vagys,atimtų ir dar nubaustų.Kiek tas idiotiškas Lietuvos genocidas tęsis ir dar invalidų sąskaita? Ar ne idiotiški įstatymai,kai pvz.pasiėmęs momentinį kreditą, nusiperku Rietavo turguje nuo kokio senelio(kuris tikrai sąskaitos faktūros neišrašo) kokį seną transformatorių už 300 litų(taip lengviau skaičiuoti) , nuo seno rusiško suvirinimo aparato ištraukto iš kokio šiukšlyno,dar senų diodų šešetą po 30 litų(viso 480) ir,pusę mėnesio prasiknisęs( valgant tą laiką perkant,maistą,deginant elektrą,perkant laidus,izoliacinę juostą ,skardą,varžtelius, ir kitas smulkmenas ) padarau automobilio užvedėją už kurį gaunu 500-520 litų,kuriuos žmogus atsiunčia į mano sąskaitą.Tai aš iš tų 500 litų manytina mokesčiais(be minėtio maisto,sudegintos elektros,sunaudoto lydmetalio,laidų,ir sveikatos) sumokėsiu ne mažiau 450 litų,nes sąskaitos faktūros juk neturiu,nes nusipirkau seną puveną,ją stropiai atnaujinau ir sukūriau visiems itin žemės ūkyje reikalingą daiktą,o nuo manęs už tai mūsų valdžios pilvoti milijonieriai,manytina apsurdiškais ir idiotiškais mokesčiais, atima VISKĄ, ir dar gali iškelti bylas už mano neleglias pajamas,už darbą be verslo liudijmo, už mokesčių slėpimą ,jei užmiršau kada tokį aparatą valdžiai apiforminti.ČIA NE VARGETŲ GENOCIDAS IR NE „DURNIŲ LAIVAS“? O kiek kainuoja mūsų „nemokama“medicina,pajutau kai atlaikiau 5 operacijas klinikuose,kur net stentus gulint ant operacinio stalo ,med.mokslų daktaras,reketuoja pirkti iš kažkokios firmelės,nes pasak jo ligonių kasų stentas laiko nuo 30 iki 1-os dienos,o pirktas pagal jo duotą telefono numerį,laiko 6 mėnesius…KAIP GYVENTI PONAI VISAŽINIAI,SĄŽININGAI,ARBA KAIP USPASKIS,MOKANT NUO 8 MILIJONŲ TIK 10000 MOKESČIŲ???????????ir vaikui duoti NORMALŲ MAISTĄ,GYVENIMĄ,IR MOKSLĄ,O NE BŪTI JŪSŲ“SUĖSTAM“ NELEGALIAM „verslinykui“ ir nusikaltėliui mokesčių slėpėjui????????

 17. Pavarote

  O kodėl tiesos pilni ir griežtesni komentarai čia „nugaruoja? Čia kad teisinė ir demokratinė valstybė, su ant žaizdos dedamais valdininkais,net iki nuvirtimo besistengiančiais padėti vargetai invalidui??

 18. sigitas

  Sveiki. esu 25% darbingas turiu nekilnojamo turto darbo vietai,ar galiu gauti parama auto servisui ikurti, Jei galiu tai nuo ko pradeti,?

  • LZNS

   Galite gauti paramą, jeigu atitinkate kriterijus. O pradėti reiktų nuo darbo biržos. Jiems reikia pateikti dokumentus ir jei paraiška bus patvirtinta gausite finansavimą.

 19. irena

  Sveiki,turiu neigaluma,gavau parama sukurt darbo vietai,ar yra galimybe gauti patalpu renovacijaiir jas pritaikyti sveikatinimo paslaugom .Dekoju

  • LZNS

   Atsiprašau, bet negalime suteikti jums konsultacijos, nes nežinome apie kokią renovaciją kalbate ir iš kur norite gauti paramą renovacijai.

 20. sigitas

  turiu 50% neigaluma. dirbu pagal verslo liudijima. ar galiu gauti parama nuosavai kirpyklai irengti? nuosavo nekilnojamojo turto neturiu.

  • LZNS

   Darbdaviai (buvę bedarbiai) turi būti įsteigę Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme apibrėžtą labai mažą įmonę, turėti nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, jeigu toks būtinas darbo vietoms įsteigti ir išlaikyti ne mažiau kaip 36 mėnesius ir atitikti šias sąlygas:

   – nebūti bankrutavę ar bankrutuojantys ar nevykdantys restruktūrizacijos;
   – neturėti likviduojamos įmonės statuso;
   – neturėti neįvykdytų sutartinių įsipareigojimų teritorinei darbo biržai;
   – neturėti mokestinės nepriemokos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, nėra skolingi Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui;
   – neturėti galiojančios administracinės nuobaudos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3) straipsnį arba turėti ne daugiau nei vieną galiojančią administracinę nuobaudą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41, 41(1), 41(4), 41(5), 41(13), 172 straipsnius.

   Taigi jeigu neturite nuosavybės teise turto, turi būti nuomos sutartis ne mažiau kaip 36 mėnesiams.

 21. igor.

  esu neįgalus 50%.ar galių gauti negražinoma paskola savo darbo vietai sukurti?o paukštininkiste skaitosi smulkiu verslu?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į darbo biržos konsultantus dėl Savarankiško užimtumo rėmimo. Jie įvertins jūsų galimybes gauti paramą.

 22. Ignas

  sveiki! dabar jau tik po naujų metų bus galima pristatyti prašymus ir kitus dokumentus?

  • LZNS

   Tai priklauso nuo to ar savivaldybės darbo birža yra išleidusi visus pinigus ar ne.

 23. Ignas

  pagal aprašyma tai skyriama iki 40 minimalaus atlyginimo parama, po naujųjų minimalus atlyginimas bus 350e, tai suma paramos padidės iki 14000e ?

 24. Rasa

  Sveiki, turiu 45 % darbingumo, kokios yra mano galimybės gauti paramą savo nedidelį verslą? Kaip suprantu parama teikiama trintiems 40 % nedarbingumą.

  • LZNS

   Paskambinkite į darbo biržą ir jums paaiškins.

 25. Ignas

  dėl patalpų remonto skelbiamas konkursas ar pačiam reikia susirasti darbininkus?

  • LZNS

   Kokių patalpų remonto konkursas? Paaiškint prašau plačiau.

 26. Ignas

  jeigu aš turiu savo nuosavas patalpas, gaunu šia paramą individualiai veiklai, tuomet galiu remontuoti patalpas (patalpoms, kurios valdomos nuosavybės teise, remontuoti ir pritaikyti, reikalingoms darbo vietai įrengti (subsidija šiai išlaidų rūšiai negali viršyti 50 proc. visos subsidijos dydžio);) kokios sąlygos keliamos, aš pats samdau darbininkus ar skelbiamas koksnors konkursas kad būtų kas atliktų remontą?

  • LZNS

   Į šį klausimą jums galės atsakyti tik darbo biržoje, nes gali būti, kad bet ką samdyti negalėsite, o jums teks vykdyti viešuosius pirkimus remonto paslaugoms atlikti, t.y. apklausti galimus tiekėjus (gauti komercinius pasiūlymus) ir išrinkti jums priimtiniausią.

 27. Tomas

  Sveiki. Turiu darbingumą 35 proc. Norėčiau pasiteirauti ar būtų kokių lengvatų įsteigiant VŠĮ? Ačiū, laukiu atsakymo

  • LZNS

   Kiek mums žinoma lengvatų nėra, bet galite pasitiksinti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

 28. beviegelsis

  norguose neigalusis antrame aukste isnuomavo ofisa logistikos veiklai, tai birza ne tik nupirko kompiuterius, baldus, apmokejo remonta ir nuoma, bet ir lifta i antra auksta irenge, kad jam nereiketu laiptais laipioti

 29. Ignas

  sveiki, turiu klausimą, ar tinka įrangti masažo kabinetą administracinėse patalpose? kur galima rasti higieninius reikalavimus?

  • LZNS

   Susiraskite internete LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO Į S A K Y M Ą „DĖL LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 117:2007 „GROŽIO PASLAUGŲ SVEIKATOS SAUGOS REIKALAVIMAI“ PATVIRTINIMO 2007 m. rugpjūčio 1 d. Nr. V-633. Šiame dokumente aprašyti reikalavimai.

 30. Romas

  Laba diena noreciau suzinoti ar galeciau gauti negraznama paskola verslui.Esu 30 procentu darbingas turiu nuosavybes tik namus ukiniai pastatai ir 1 ha zemes,bet turiu paemes paskola is banko bustui pirkti kuria turiu moketi dar metus su trupuciu siaip skolu jokiu neturiu,jei taip kur tureciau kreiptis.Noreciau uzsiimti paukstnnkyste ar trisininkyste zodziu kuo nors prie gyvulininkystes.

  • LZNS

   Jums reikia kreiptis į Darbo biržą ir sužinosite ar atitinkate kriterijus gauti paramą.

 31. Lina

  Laba diena.Turiu 35 procentų darbingumo lygį,mokausi pagal darbo biržos sutartį-apskaitininkių kursuose,sakykite ar baigusi galiu gauti kokią paramą savo darbo vietai sukurti,(noriu dibti apskaitininke pagal verslo liudijimą)ar galiu pasinaudoti dar kokia nors parama ?dėkoju

  • LZNS

   Jeigu ketinate dirbti pagal verslo liudijimą, tai galite gauti nuolaidą už verslo liudijimo įsigijimą, kitokia parama kaip ir nėra numatyta.

 32. Lina

  todėl ir klausiu ,ar kitokia parama galima,jeigu nedirbsiu pagal verslo liudujimą

 33. Otilija

  Sveiki. Turiu 40 procentu darbingumo lygi, noriu auginti triusius. A r galiu tiketis paramos smulkiam verslui pradeti?

  • LZNS

   Ar gausite paramą priklauso nuo to kaip paregsite dokumentus.

 34. Mindaugas

  Esu 31 metu turiu 50% nedaringuma bet esu pilnai pajegus dirbti staliumi esu dirbes ant saves ir moku Su klijantais bendrauti .norieciau ant saves pradieti dirbti bet investicijai reikietu man 17 000 euru .per 1 metus ir 30 menesiu atiduociau ar ira galimibiu man gauti ? Diekui is anksto

 35. Edmundas

  Sveiki,

  Turiu 25% darbongumą. Turiu nuosavą žemę ir noriu joje statyti pirtelę, kurią nuomočiau. Darbo vieta būtų steigiama sau pačiam, nes pats ten dirbčiau. Kaip manot, ar gaučiau paramą? Ar galima už gautą paramą „nuo nulio“ pradėti įdėjos įgyvendinimą ( tik tada pradėti kažkokias statybas)?

 36. irena

  Sveiki,turiu neigaluma 35proc.,verciuosi grozio paslaugu individulia vekla .pradejau nuo kovo men.sumokejus mokescius ar galesiu prasyti darbo bizos grazinti imokas,ar butinai turiu istoti idarbo birza.Aciu.

 37. Mindaugas

  laba diena koks tos paramos dydis yra didziauses skiremas verslui

 38. Greta

  Turiu nustatytą 35% darbingumą ir norėčiau pradėti prekiauti savo gamintais papuošalais ir aksesuarais. Ar išsiimant verslo arba individualios veiklos liudijimus taikomos kažkokios nuolaidos? Bei ar būtina mokėti papildomai PSD ir mokesčius sodrai?

  • LZNS

   Išsiimant verslo liudijimus yra taikomos nuolaidos tik kiekvienoje savivaldybėje jos yra skirtingos, todėl reikėtų pasiskambinti į teritorinį valstybinės mokesčių inspekcijos poskyrį ir sužinoti kokia nuolaida yra taikoma savivaldybėje, kurioje gyvenate. Reikia papildomai mokėti PSD ir mokesčius sodrai, bet kokio dydžio negalime pasakyti, tai sužinosite kai išsiimsite verslo liudijimą.

 39. Mindaugas

  laba diena kur galeciau suzinoti placiau apie parama verslui? cia i darbo birza kreiptis ar kur kitur?

 40. Mindaugas

  Laba diena o kur kreiptis del negrazinamos paskolos verslui?

 41. Algirdas

  Laba diena, esu darbingas 30% ir noriu įsteikti įmone žmonems su negalia. Nuo ko pradėti?

 42. Rasa

  Sveiki. Vyras su negalia,ilgalaikis bedarbis registruotas darbo birzoje. Verslo liudijimą įsigijo 6 mėn. pirko daržoves ir pardavinėjo turguje. Susimokėjus mokesčius VMI,Sodrai,veterinarinės pažymos,vieta turguje,svarstyklės,produkcijai nusipirkti,kuras ir t.t. Rezultatas po 3 mėn. ne nulis ,o minusas.Skolos dar didesnes nei buvo pradzioje. Ar gali jis gryzti i darbo birza anksciau,ne po puses metu,o po 3 men?P.S.Pasalpos is darbo birzos jis negavo ir pries tai.

  • LZNS

   Tai jums gali pasakyti tik Darbo biržos speciaistai įvertinę jūsų situaciją, o negalime tiksliai atsakyti, nes kiekvienas atvejis yra specifinis – nenorime suklaidinti.

 43. Sigis

  Labas Algirdai.Ar jau bandote steigti imone?kaip sekasi,nes as taip pat domiuosi?Aciu.

 44. Ignas

  sveiki? kad gaučiau šią paskolą negražintiną, aš turiu apsoliučiai niekur būt nedirbęs 12 mėn. paskutiniuosius? ar neužsiimt idividualia veikla? nes dabar dirbu neviriausybinėje organizacijoje 7val. per savaitę iki gruodžio 31d.

 45. Lina

  SVEIKI,turiu 45 procentų darbingumo lygį,noriu pradeti savo smulkų verslą kaime,kokio dydzio paramos galiu tikėtis?dėkoju

  • LZNS

   Subsidijos dydis vienai darbo vietai steigti negali viršyti 40 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos, galiojančios paraiškos pateikimo dieną, dydžių.
   Šiuo metu MMA yra 380 eurų – taigi didžiausia paramos suma yra 15200 eurų.

 46. Alina

  Sveiki, turiu 50 proc. nedarbingumo, siuo metu esu vaiko prieziuros atostogose. Jei registruociausi darbo birzoje, po kiek laiko galeciau kreiptis del paramos darbo vieta sau irengti? Ar su tokiu darbingumo procentu jokia parama nepriklauso? Man 32 m.

  • LZNS

   Subsidija savarankiškam užimtumui remti gali būti skiriama, jei buvęs bedarbiu darbdavys, savo verslą pradėjęs ne vėliau kaip per 30 mėnesių nuo paskutinės registracijos teritorinėje darbo biržoje nutraukimo dienos, pirmą kartą steigia darbo vietą kitam bedarbiui įdarbinti.Parama priklauso, bet turite turėti įmonę ir galite joje sukurti vietą ne sau, bet kitam neįgaliam asmeniui.

 47. egidijus

  Esu neigalus 65 prqcentai turiu verslo plana galeciau idarbinti 2 zmones bet neturiu jokio turto.Ar galeciau gauti parama isigijant verslui reikalingas patalpas ir priemones .Aciu.

  • LZNS

   Galite gauti paramą tik įrangos įsigijimui, patalpų įsigijimui parama nėra teikiama. Paramą galėtumėt gauti ir jeigu nuomotumėt patalpas, jos nebūtinai turi būti jūsų nuosavybė.

 48. Ausra

  sveiki, gavau, kad esu darbinga 40proc. pazymejima. ilga laika prabuvau bileteni, ir per ta laika mano imone uzsidare, ir ant dienu turi mane atleisti. toliau mano planuose savo verslas. Imone kuria as turiu veikia jau ilgai. tiesiog jin buvo laikinai pristabdyta, susikloscius tokiom aplinkybem noreciau darbintis i savo imone ir darbuotis ant saves. Ar turiu galimybe gauti parama savo darbo vietai.

  • LZNS

   Taip galite. Turėtumėt susisiekti su Darbo birža ir išsiaiškinti visas sąlygas kaip galima gauti paramą.

 49. Remigijus

  Sveiki,darbingumas 40 procentų.Bet krutam,nepasiduodam.Galvoju sau ir dar vienam asmeniui kurti darbo vietas.Aš pats vadovaučiau ir vienas darbininkas.Skaitau tas Jūsų brošiūras daug ko nesuprantu.kiek suprantu reikia turėti 30 procentų savo lėšų?Ir su atlyginimo mokėjimu neaišku,kas jį mokės?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Darbo biržą, kur jums suteiks išsamią konsultaciją kokios yra galimos išmokos ir parama pagal kiekvieną atskirą programą.

 50. Romas

  Laba diena
  esu bedarbis turiu neigalumo grupe
  ar galeciau tiketis paramos kuriant savo versla
  planuoju sulciu spaudykla atidaryti arba nedideli kaimo turizmo versla
  aciu

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į darbo biržą, jie teikia paramą neįgaliesiems kuriant verslą. jie privalo suteikti jums pilną konsultaciją kokius dokumentus reikia užpildyti, kokius reikalavimus atitikti, kokios galimos kompensuoti išlaidos.

 51. Sandra

  Sveiki. Turiu 45 procentus neįgalumą. Nuomuojuosi patalpas maxima pastate,turiu drabužių parduotuvę,pagal individualią veiklą. Nuomos sutartis pasirašyta 3 metams metai jau praėjo. Galima pratęsti. Verslas vangus,pelno minimumas,todėl nusprendžiau keisti pobūdį. Kadangi turiu 20 metų patirtį kirpėjos amato, nusprendžiau,kad su šia patirtim galėčiau atidaryti sekmingą saloną. Ar galėčiau tikėtis paramos reorganizavimui?Jeigu taip, ar darbo birža pasiūlytų darbuotojų,turinčių neįgalumą,mielai pasitarnačiau šiuo klausimu.Kokios būtinos sąlygos mano atveju būtų,kad gauti paramą. Kokio dydžio parama,ar turiu parašyti verslo planą?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Darbo biržą, nes jie skirsto paramą. Reikia atitikti tam tikras sąlygas ir jie įvertins ar galėsite pretenduoti į paramą.

 52. Laima

  Sveiki, turiu 35% darbingumą su bendraturčiais gavau palikimą testamentu dalį gyvenamo namo. Namas tuščias, jame niekas negyvena ir ateityje negyvens. Yra bendra byla, plotai atskirai nepadalinti, noriu pasiteirauti, ar galiu savo nuosavybėje įsteigti nedidelę krautuvėlę prekiauti dėvėtas drabužiais. Ar būtinos išvados ir visi kiti formalumai? Šiuo metu prekiauju dėvėtais drabužiais turgavietėje pagal IV pažymą.

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Darbo biržą, nes jie skirsto paramą. Reikia atitikti tam tikras sąlygas ir jie įvertins ar galėsite pretenduoti į paramą.

 53. Laimutė

  Laba diena,
  turiu 45 % darbingumą. Norėčiau sukurti sau darbo vietą pasinaudojant jeigu įmanoma parama, bet darbo birža sako aš neatitinku kriterijus, nes turiu turėti darbingumą 40%. Norėčiau sužinoti ar paramos gaunamos tiki iki 40% darbingumo?

  • LZNS

   Nuo 2017 m. liepos 1 dienos pasikeitus Užimtumo įstatymui, asmenims, kurių darbingumas nuo 45 iki 55 proc. savarankiško užimtumo parama nėra teikiama.

 54. Aras

  Sveiki Turiu 25 % darbingumą. Ar galėčiau gauti paramą picerijos verslui? Paramą yra negražinama ? Gaunu SLAUGOS pašalpa ji nebūtų atimta?

  Ačiū.

  • LZNS

   Pradėjus dirbti slaugos išmoka nėra atimama. O dėl paramos verslo įkūrimui reikia kreiptis į Darbo biržą, jie jums išaiškins ar atitinkate kriterijus, kokia parama gali būti suteikta ir kokius dokumentus reikia pristatyti.

 55. Gaile

  Laba diena,
  turiu 30 procentų darbingumą, dirbu samdomu darbuotoju. Ar papildomai galėčiau išsipirkti verlso liudijimą, ar, kaip neįgaliai, jam būtų nuolaidų? Ar toli atveju, kai tuiru darbą, galėčiau pretenduoti į paramą verslui?

 56. Mindaugas

  Esu neigalus turiu 50 proc ritota darbungumą ar sukurti Mažają bendrija ir gauti parama irangos isigijimui kavinei atitaryti

  • LZNS

   Subsidija savarankiškam užimtumui remti gali būti skiriama, kai darbo vietą sau steigia:
   -darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas darbingumo lygis iki 25 procentų arba sunkus neįgalumo lygis;
   -darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas 30–40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
   -darbingi asmenys iki 29 metų;
   -asmenys, kuriems atleidimo iš darbo pasekmėms švelninti naudojamos Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo lėšos.
   Pagal darbingumo lygį, jūs negalite gauti paramos, bet gal jūs atitinkate kitus kriterijus?

 57. Alma Gronskiene

  Sveiki,
  Sunui 21eri metai.turi nuo vaikystes neigaluma del klausos sutrikimo ir CD.darbingumo lygis 30proc.mociute padovanojo 0.48 aru zemes sklypa.noretu auginti avietes.ar yra galimybe gauti negrazintina parama sklypo avietynui irengimui,sodinuku isigijimui ir technikai avieciu prieziurai?

 58. Janina

  Labadiena. Noriu paklausti: ar galiu parduoti savo naudotus drabužius ir batus rajono ribose keletą dienų per mėnesį, jei esu pensininkė ir turiu neįgalumą? Kokių reikia dokumentų ir kur gauti leidimą? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Šiuo klausimu reikia kreiptis į Valstybinė mokesčių inspekciją, jie jums smulkiai išaiškins kokius dokumentus reikia pateikti. Telefonas: 1882 arba +370 5 255 3190

 59. Ričardas

  turiu 50% neįgalumą. turiu įmones akcijų. ar galiu gauti parama steigiant darbo vieta?Norėčiau steigti Všį ir dalyvauti ES projektuose nuosavo nekilnojamojo turto turiu.

  • LZNS

   Jūs norite steigti darbo vietą sau ar kitam asmeniui?

 60. M

  Sveiki, dokumentuose visur minimas verslo liudijimas. Ar norint išsiimti individualios veiklos pažymą galioja lengvatos neįgaliesiems ir kokios? Pirmiausia reikia kreiptis į darbo biržą dėl subsidijos ir tik tada į vmi?

  • LZNS

   Kiekvienoje savivaldybėje galioja skirtingos nuolaidos, todėl geriausia būtų iš pradžių kreiptis į vietos VMI ir pasiteirauti kokios nuolaidos yra, o tik tada jeigu bus poreikis kreiptis į darbo biržą.

 61. Saulius

  Sveiki.Turiu senai visam gyvenimui neįgalumą ,darbingas 40%. Noriu atsidaryti parduotuvė.Prekyba įranga grozio specialistams, ir ne tik. Ar skirtu tokiai veiklai parama? Įrangos pats nenaudojau, bet pardavinetume ją.

  • LZNS

   Kreipkitės į Darbo biržą ir ten suteiks visą jums reikiamą informaciją.

 62. Ričardas

  turiu 50% neįgalumą. turiu įmones akcijų. ar galiu gauti parama steigiant darbo vieta?Norėčiau steigti Všį ir dalyvauti ES projektuose nuosavo nekilnojamojo turto turiu. Darbo vietą steigčiau tiek sau, tiek ir asmeniui.

 63. Rolandas

  Laba diena, matau visi rašo ir aš parašysiu. Šiuo metu esu dirbantis (valstybes tarnautojas), bet šiuo metu žada pateikti mums atleidimo lapus ir priimti į kitas pozicijas ir kitais atlyginimais. Šiuo metu esu iš dalies darbingas, darbingumo lygis nustatytas 55proc.. Man 44 metai. Norėčiau paklausti:

  1. Jei man netenkintu sąlygos, ir kurčiau savo veiklą pagal pažymą man už neįgalumą mokėtu, nenutrauktu mokėjimo? Kodėl klausiu, norisi apsidrausti, jeigu veikla nesisektu, o mokesčius mokėti reiktų.

  2. Jei išeinu iš darbo, man reikia kreiptis iš karto į užimtumo tarnybą. o tada kurti individualią veiklą pagal pažymą. Nesu niekada to daręs… tad suprasite.

  2. Ir kitas klausymas turėdamas neįgalumą 55 proc. kokius tektu sumokėti mokesčius susikūrus sau darbo vietą, individualią veiklą pagal pažymą.

  3. O gal dar yra kokios lengvatos nuo 2018 metų, ar keisis kas nuo 2019 metu.

  Ačiū būčiau dėkingas už išsamius atsakymus, su pagarba

 64. Viktoras kiniuls

  Labas aš esu neigalus žmogus 34% darbingumas ir auginu dukra su sunkia negalia ir mūsų kelio niekas netvarko yra valdiškus keles Šilutės rajono saugų seniunė Dalia Rudieni kele su kastuvu lygintis dobes kur kreiptis pagalbos kad būtų keles sutvarkytas?

  • LZNS

   Kreiptis reikia į Rajono kuriame gyvenate Savivaldybę.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published