Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Parama neįgaliems verslininkams

Sany0564-6

Subsidija savarankiškam užimtumui remti gali būti skiriama, jei buvęs bedarbiu darbdavys, savo verslą pradėjęs ne vėliau kaip per 30 mėnesių nuo paskutinės registracijos teritorinėje darbo biržoje nutraukimo dienos, pirmą kartą steigia darbo vietą kitam bedarbiui įdarbinti.

Savarankiško užimtumo rėmimas

Asmenys, pageidaujantys pradėti ar plėtoti savo verslą, turi turėti nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, būtiną darbo vietoms įsteigti.

Asmenys laikomi darbo vietą sau pirmą kartą steigiančiais, jeigu jie darbo vietos nebuvo įsteigę labai mažose įmonėse, atitinkančiose Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme nustatytas sąlygas.

Būtinos sąlygos

Darbdaviai (buvę bedarbiai) turi būti įsteigę Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme apibrėžtą labai mažą įmonę, turėti nuosavybės teise ar kitais pagrindais valdomą nekilnojamąjį turtą, jeigu toks būtinas darbo vietoms įsteigti ir išlaikyti ne mažiau kaip 36 mėnesius, ir atitikti šias sąlygas:

 • nebūti bankrutavę/bankrutuojantys/nevykdantys restruktūrizacijos;
 • neturėti likviduojamos įmonės statuso;
 • neturėti neįvykdytų sutartinių įsipareigojimų teritorinei darbo biržai;
 • neturėti mokestinės nepriemokos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetams ir fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, nebūti skolingais Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui;
 • neturėti galiojančios administracinės nuobaudos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3) straipsnį arba turėti ne daugiau nei vieną galiojančią administracinę nuobaudą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 41, 41(1), 41(4), 41(5), 41(13), 172 straipsnius. Šis reikalavimas taikomas ir darbdavio vadovui ar jo įgaliotam asmeniui.

Subsidija skiriama šių išlaidų finansavimui ir negali būti didesnė kaip 40 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių:

 • darbo priemonių (neįgalieji gali įsigyti techninės pagalbos priemones) pirkimui, montavimui ir pritaikymui;
 • patalpų, reikalingų darbo vietai įrengti ir kurios valdomos nuosavybės teise, remontui ir pritaikymui (iki 50 proc. subsidijos).

Subsidija darbo vietai  sau  steigti gali būti skiriama, kai darbo vietą pirmą kartą sau steigia:

 • darbingo amžiaus neįgalusis, kuriam nustatytas darbingumo lygis iki 25 procentų arba sunkus neįgalumo lygis;
 • darbingo amžiaus neįgalusis, kuriam nustatytas 30-40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
 • darbingas asmuo iki 29 metų;
 • asmuo, kurio atleidimo iš darbo pasekmėms švelninti naudojamos Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo lėšos.

Avansu gali būti išmokama iki 85 proc. skirtos subsidijos.

Prašymų formos parsisiųsti:

Subsidija verslo liudijimui

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti skiriama verslo liudijimo įsigijimo išlaidoms (pajamų mokesčiui) ir valstybinio socialinio draudimo įmokų, privalomų asmenims, kurie verčiasi individualia veikla pagal verslo liudijimą, išlaidoms iš dalies padengti.

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti mokama, kai verslo liudijimas išduodamas ne trumpesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui ir (ar) jį tęsiant iki 12 mėnesių.

Pakartotinai subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą gali būti skiriama ne anksčiau kaip po 12 mėnesių nuo paskutinės paskirtos subsidijos pasibaigimo dienos.

Subsidijos dydis už kiekvieną veiklos pagal verslo liudijimą mėnesį ne didesnis kaip 0,25 Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio.

Vykdantis individualią veiklą pagal verslo liudijimą asmuo, pageidaujantis gauti subsidiją, darbo biržai turi pateikti:

 • prašymą (prašymas gali būti pateikiamas daugiau nei vieną kartą) skirti subsidiją;
 • verslo liudijimo kopiją ir originalą palyginti, mokėjimo kvitą ar kitą dokumentą, patvirtinantį sumokėtą pajamų mokestį už verslo liudijimo išdavimą;
 • dokumentus , patvirtinančius sumokėtas valstybinio socialinio draudimo įmokas, privalomas asmenims, besiverčiantiems individualia veikla pagal verslo liudijimą.

Subsidija individualiai veiklai pagal verslo liudijimą skiriama bedarbiams, pradėjusiems individualią veiklą pagal verslo liudijimą nuo 2010 m. liepos 1 dienos.

Prašymų formos parsiųsti:

Išsamią informaciją apie savarankiško užimtumo rėmimo įgyvendinimą teikia teritorinės darbo biržos.

Komentarai 28

 1. Gaile

  Laba diena,
  turiu 30 procentų darbingumą, dirbu samdomu darbuotoju. Ar papildomai galėčiau išsipirkti verlso liudijimą, ar, kaip neįgaliai, jam būtų nuolaidų? Ar toli atveju, kai tuiru darbą, galėčiau pretenduoti į paramą verslui?

 2. Mindaugas

  Esu neigalus turiu 50 proc ritota darbungumą ar sukurti Mažają bendrija ir gauti parama irangos isigijimui kavinei atitaryti

  • LZNS

   Subsidija savarankiškam užimtumui remti gali būti skiriama, kai darbo vietą sau steigia:
   -darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas darbingumo lygis iki 25 procentų arba sunkus neįgalumo lygis;
   -darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas 30–40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
   -darbingi asmenys iki 29 metų;
   -asmenys, kuriems atleidimo iš darbo pasekmėms švelninti naudojamos Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo lėšos.
   Pagal darbingumo lygį, jūs negalite gauti paramos, bet gal jūs atitinkate kitus kriterijus?

 3. Alma Gronskiene

  Sveiki,
  Sunui 21eri metai.turi nuo vaikystes neigaluma del klausos sutrikimo ir CD.darbingumo lygis 30proc.mociute padovanojo 0.48 aru zemes sklypa.noretu auginti avietes.ar yra galimybe gauti negrazintina parama sklypo avietynui irengimui,sodinuku isigijimui ir technikai avieciu prieziurai?

 4. Janina

  Labadiena. Noriu paklausti: ar galiu parduoti savo naudotus drabužius ir batus rajono ribose keletą dienų per mėnesį, jei esu pensininkė ir turiu neįgalumą? Kokių reikia dokumentų ir kur gauti leidimą? Ačiū už atsakymą.

  • LZNS

   Šiuo klausimu reikia kreiptis į Valstybinė mokesčių inspekciją, jie jums smulkiai išaiškins kokius dokumentus reikia pateikti. Telefonas: 1882 arba +370 5 255 3190

 5. Ričardas

  turiu 50% neįgalumą. turiu įmones akcijų. ar galiu gauti parama steigiant darbo vieta?Norėčiau steigti Všį ir dalyvauti ES projektuose nuosavo nekilnojamojo turto turiu.

  • LZNS

   Jūs norite steigti darbo vietą sau ar kitam asmeniui?

 6. M

  Sveiki, dokumentuose visur minimas verslo liudijimas. Ar norint išsiimti individualios veiklos pažymą galioja lengvatos neįgaliesiems ir kokios? Pirmiausia reikia kreiptis į darbo biržą dėl subsidijos ir tik tada į vmi?

  • LZNS

   Kiekvienoje savivaldybėje galioja skirtingos nuolaidos, todėl geriausia būtų iš pradžių kreiptis į vietos VMI ir pasiteirauti kokios nuolaidos yra, o tik tada jeigu bus poreikis kreiptis į darbo biržą.

 7. Saulius

  Sveiki.Turiu senai visam gyvenimui neįgalumą ,darbingas 40%. Noriu atsidaryti parduotuvė.Prekyba įranga grozio specialistams, ir ne tik. Ar skirtu tokiai veiklai parama? Įrangos pats nenaudojau, bet pardavinetume ją.

  • LZNS

   Kreipkitės į Darbo biržą ir ten suteiks visą jums reikiamą informaciją.

 8. Ričardas

  turiu 50% neįgalumą. turiu įmones akcijų. ar galiu gauti parama steigiant darbo vieta?Norėčiau steigti Všį ir dalyvauti ES projektuose nuosavo nekilnojamojo turto turiu. Darbo vietą steigčiau tiek sau, tiek ir asmeniui.

 9. Rolandas

  Laba diena, matau visi rašo ir aš parašysiu. Šiuo metu esu dirbantis (valstybes tarnautojas), bet šiuo metu žada pateikti mums atleidimo lapus ir priimti į kitas pozicijas ir kitais atlyginimais. Šiuo metu esu iš dalies darbingas, darbingumo lygis nustatytas 55proc.. Man 44 metai. Norėčiau paklausti:

  1. Jei man netenkintu sąlygos, ir kurčiau savo veiklą pagal pažymą man už neįgalumą mokėtu, nenutrauktu mokėjimo? Kodėl klausiu, norisi apsidrausti, jeigu veikla nesisektu, o mokesčius mokėti reiktų.

  2. Jei išeinu iš darbo, man reikia kreiptis iš karto į užimtumo tarnybą. o tada kurti individualią veiklą pagal pažymą. Nesu niekada to daręs… tad suprasite.

  2. Ir kitas klausymas turėdamas neįgalumą 55 proc. kokius tektu sumokėti mokesčius susikūrus sau darbo vietą, individualią veiklą pagal pažymą.

  3. O gal dar yra kokios lengvatos nuo 2018 metų, ar keisis kas nuo 2019 metu.

  Ačiū būčiau dėkingas už išsamius atsakymus, su pagarba

 10. Viktoras kiniuls

  Labas aš esu neigalus žmogus 34% darbingumas ir auginu dukra su sunkia negalia ir mūsų kelio niekas netvarko yra valdiškus keles Šilutės rajono saugų seniunė Dalia Rudieni kele su kastuvu lygintis dobes kur kreiptis pagalbos kad būtų keles sutvarkytas?

  • LZNS

   Kreiptis reikia į Rajono kuriame gyvenate Savivaldybę.

 11. Darius

  Sveiki.pas mane darbingumas 40% noreciau steigti nuosava versla,tai butu viešas maitinimas.bet seniai praeityje turejau isteiges įmone ,bet veikla buvo nevykdoma ir seniai veikla sustabdyta.ar as galeciau gauti kokia parama nes kai kreipiausi i birza pasake kad nuo 2018 geguzio jau nebegali pretenduoti i paramą jai bent karta turejai įsteigęs įmonę.ačiū

  • LZNS

   Kiekviena situacija yra individuali, tai negalime pasakyti vienareikšmiško atsakymo. Siūlytume jums nusiųsti užklausą Užimtumo tarnybai. Užklausą galite pateikti paspaudę šią nuorodą: http://uzt.lt/uzduokite-klausima/

 12. Darius

  Laba diena, esu neįgalus – darbingumas iki 25 proc. Dirbu pagal darbo sutarti viešojoje įstaigoje. Noriu steigti papildomai nuosava verslą – ar yra galimybe gauti parama?
  Ačiū

  • LZNS

   Savarankiško užimtumo rėmimo priemonės pagalba subsidija gali būti skiriama asmenims, kurie pirmą kartą steigia darbo vietas sau jų įsteigtoje labai mažoje įmonėje. Jeigu jau dirbate kitoje įmonėje ir norite dar susikurti kitą darbo vietą tai tikėtina, kad paramos negausite.

 13. Birute

  Laba diena ,turiu neigaluma 45%jai suikurciau sau darbo vieta ir gal ir kitam zmogui, kokius mokescius man reiktu moketi, ar jokiu lengvatu nebutu. Aciu

  • LZNS

   Visais mokesčių klausymai konsultuokitės su Valstybine mokesčių inspekcija.

 14. Modestas

  Sveiki, turiu negalia , kuri neleidžia, dirbt elektriko ir vairuotojo darbo su c ,ce kat. Norėtau pradėt valymo įmonę, automobiliu salono ir išorės, bet esant galimybiai ir kitus dalykus valyt , kilimai , namu langai, butu valoma garu principu, taipat naudojanas plaunamas siurblys, Esant reikalui sulaukčiau pagalbos žmoniu pagalbos esančiu šion sferon, tik neturiu galimybės įsigyt reikalingų priemoniu. Kokius punktus reikia oadaryt , kad būtų galima teik paraiška.

 15. Valdas

  Laba diena, esu dirbantis, bet turiu tik 40 proc. darbingumą. Ar galima tikėtis paramos steigiant kaimo turizmo veiklą, taip sukuriant sau darbo vietą? Jei taip, kur kreiptis?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published