Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Neįgaliųjų įdarbinimo rėmimas

Lengvatos darbdaviams

Skatindama neįgalius žmones aktyviau dalyvauti darbo rinkoje, o darbdavius – juos įdarbinti, valstybė yra numačiusi nemažai mokestinių lengvatų ir subsidijų. Smulkiau apie jas, steigiant neįgaliam žmogui darbo vietą, jūs galite sužinoti teritorinėje darbo biržoje. Kvalifikuotą konsultaciją šia tema jums taip pat suteiks Lietuvos žmonių su negalia sąjungos darbuotojai.

Darbdaviai, atstovaujantys socialiai atsakingas įmones, socialines įmones ar kitas įmones, kurios pasirengusios prisidėti prie neįgaliųjų nedarbo ir socialinės atskirties mažinimo, gali pasinaudoti valstybės teikiama parama neįgaliųjų įdarbinimui. Subsidija nėra paskola, todėl jos grąžinti nereikia. Išskyrus tuos atvejus, kai pažeidžiamas įstatymas, nesilaikoma subsidijos gavėjui keliamų sąlygų ir reikalavimų.

Darbdaviams, įdarbinantiems neįgaliuosius asmenis yra taikomos įvairios lengvatos, susijusios su darbo užmokesčio ar jo dalies, darbo vietos steigimo išlaidų kompensavimu darbdaviui. Žemiau pateikiama trumpa informacija apie pagrindines neįgaliųjų įdarbinimo subsidijavimo priemones.

Asmenų su negalia įdarbinimas subsidijuojant

Įdarbinimu subsidijuojant siekiama padėti įsitvirtinti darbo rinkoje papildomai remiamiems bedarbiams ir įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbuotojams, mokant darbdaviams subsidijas darbo užmokesčiui.

Būtinos sąlygos

Įdarbinti subsidijuojant gali būti šie teritorinėje darbo biržoje registruoti neįgalieji asmenys:

 • neįgalieji, kuriems nustatytas iki 25 procentų darbingumo lygis arba sunkus neįgalumo lygis;
 • neįgalieji, kuriems nustatytas 30-40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
 • neįgalieji, kuriems nustatytas 45-55 procentų darbingumo lygis arba lengvas neįgalumo lygis;

Finansavimas ir jo trukmė

Už kiekvieną įdarbintą neįgalųjį asmenį numatytą laikotarpį kiekvieną mėnesį mokama subsidija darbo užmokesčiui, paskaičiuoto pagal įdarbinto asmens faktiškai dirbtą darbo laiką ir nuo jo apskaičiuotoms valstybinio privalomojo socialinio draudimo įmokoms iš dalies kompensuoti. Subsidijos dydis negali viršyti 2 Vyriausybės patvirtintų minimaliosios mėnesinės algos dydžių ir sudaro:

 • 50 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami 3 punkte nurodyti asmenys;
 • 60 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami 2 punkte nurodyti asmenys;
 • 75 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami 1 punkte nurodyti asmenys.

Subsidija neįgaliųjų darbo užmokesčiui gali būti mokama:

 • iki 6 mėn., kai darbo sutartis sudaroma su asmenimis, kurių darbingumas 45-55 procentų;
 • iki 24 mėnesių kai darbo sutartis sudaroma su asmenimis, kurių darbingumas 30–40 procentų;
 • neterminuotai, kai įdarbinami asmenys, kurių darbingumas iki 25 procentų.

Neįgaliųjų darbo įgūdžių įgijimo rėmimas

Darbo įgūdžių įgijimo rėmimu siekiama suteikti galimybes darbo ieškantiems negalią turintiems asmenims (ir kt. papildomai remiamiems asmenims) trūkstamus darbo įgūdžius įgyti tiesiogiai darbo vietoje, o darbdaviams – pasirinkti tinkamiausią darbuotoją.

Būtinos sąlygos

Pasiūlymus dėl darbo įgūdžių įgijimo rėmimo teritorinėms darbo biržoms gali teikti darbdaviai, kurie pageidauja įdarbinti neįgalųjį asmenį. Darbo įgūdžių įgijimo rėmimas organizuojamas darbo biržoje registruotiems turintiems kvalifikaciją bedarbiams, kuriems yra nustatytas šių įgūdžių įgijimo poreikis:

 • pirmą kartą pradedantiems darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją;
 • ilgalaikiams bedarbiams;
 • iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje nedirbusiems 2 ir daugiau metų;
 • baigusiems profesinės reabilitacijos programą;
 • įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojams, nustatyta tvarka registruotiems darbo biržoje, kai dėl gamybos ar darbo organizavimo pakeitimų jiems toje pačioje darbovietėje yra siūlomas kitas darbas, kuriam atlikti turimų įgūdžių nepakanka ar kai įsidarbinti kitoje darbovietėje trūksta tam tikrų įgūdžių.

Finansavimas ir jo trukmė

Darbdaviui, įdarbinusiam darbo biržos siųstus asmenis, mokama subsidija darbo sutartyje nurodytam darbo užmokesčiui ir nuo šio darbo užmokesčio apskaičiuotų draudėjo privalomojo valstybinio socialinio draudimo įmokoms kompensuoti. Jei įdarbintas asmuo dirbo ne visą darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dydis skaičiuojamas už faktiškai dirbtą darbo laiką pagal apskaičiuotą ar darbo sutartyje nustatytą valandinį atlygį.

Subsidijos dydis negali viršyti dviejų Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio ir sudaro:

 • 50 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami pirmą kartą pradedantys darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją, ilgalaikiai bedarbiai, iki įsiregistravimo darbo biržoje nedirbę 2 ir daugiau metų, asmenys po profesinės reabilitacijos programos, kuriems nustatytas 45 -55 proc. darbingumo lygis ir įspėti apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojai;
 • 60 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami asmenys po profesinės reabilitacijos programos, kuriems nustatytas 30-40 proc. darbingumo lygis;
 • 75 proc. apskaičiuotų lėšų, kai įdarbinami asmenys po profesinės reabilitacijos programos, kuriems nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis.

Svarbu: kai darbdavio paskirti atsakingi asmenys darbo įgūdžių įgijimui organizuoti skiria daugiau kaip 20 proc. savo darbo laiko, gali būti iš dalies kompensuojamos darbo įgūdžių įgijimo tiesiogiai darbo vietoje organizavimo išlaidos, bet ne daugiau kaip 20 procentų visos mokamos subsidijos.

Finansavimo trukmė

 • iki 12 mėn. kai įdarbinami asmenys pirmą kartą pradedantys darbo veiklą pagal įgytą kvalifikaciją
 • iki 5 mėn. – kai įdarbinami kitoms tikslinėms grupėms priklausantys asmenys.

Darbo rotacija

Darbo rotacija siekiama bedarbiams suteikti galimybes laikinai įsidarbinti, o darbdaviams – pakeisti darbuotojus jų tikslinių atostogų metu ar kolektyvinėse sutartyse numatytais atvejais.

Puslapiai 1 2

Komentarai 112

 1. moseatas

  Labadiena esu 38metu vyras.turiu 50procentu nedarbinguma.pripazinta disko isvarza.sunku rasti darba.gal kas pasiulytu koki darbeli.labai buciau dekingas.fizinio darbo dirbt negaliu.

 2. Gitana

  patiko informacija gal galetumet Lazdijuose pasiulinti darba man kad ir valytoja esu 45 procentus darbinga tel.864536889

 3. Gitana

  esu 26metu jauna mama ieskau darbo.

 4. Algis

  Laba diena, esu 49 metu. pradirbes 26metus, policijoj, turių 40 procentu nedarbingumo. ieškau darbo.

 5. Danute

  Labadiena, esu 50metu turiu 30% nedarbinguma. ieskau valytojos darba joniskio rajone. sirgau onhologine liga siuo metu negaliu su invalidimu pragyventi.

 6. erika

  Svieki esu 23metu mergina turiu 80procentu nedarbinguma man ira transplantuotos kepenis o is invalidumo nepragivenu valitojos ar kasininkes

 7. Marius

  IEŠKAU NEĮGALAUS(3 GRUPĖS) JOKIŲ OFICIALIŲ PAJAMŲ NEGAUNANČIO VYRO ĮDARBINIMUI. GERIAUSIA BŪTŲ IŠ KAIŠIADORIŲ RAJONO. SKAMBINTI NR 868383895

 8. stase

  Turiu 40% nedarbinguma . Noreciau kokio nors darbo ukmergeje. Turiu patirties geliu parduotuveje ,bet pagal metus gal nebetinku. Aisku geriausia butu valytojos darbas. Tel. 864671620

 9. Edita

  Sveiki,

  Noriu tiketi, kad esate puikūs darbuotojai, bet gal paprasykite, kad raštingas žmogus padetu parašyti darbo skelbimą BE KLAIDŲ…GĘDA>>

  • LZNS

   Kokius žmonės deda skelbimus mes nekoreguojame, nes negalime parašyti už juos kelbimus. jeigu žmogus nededa pastangų parašyti skelbimą be klaidų, tai rodo jo nusistatymą dirbti.

 10. Vivara

  Laba diena.
  Susidaro įspūdis, kad dauguma komentatorių turi keistą protinę negalią – rašyti moka (raides dėlioja), o skaityti ne !. Juk LZNS aiškiai ir pastoviai primena, kad čia ne įdarbinimo portalas, net nurodo, kur kreiptis ! Bet dauguma užsispyrę siuntinėja darbo skelbimus ir užima vietą.

 11. janina

  noreciau lankyti siuvejos kedziu apmusalu kursus lturiu negalia 40proc noreciau dirbti pagal sia siuvejos specialybe baltic home i

 12. ALMA

  Noreciau susirasti valytojos darba.turiu negalia 45 proc. ALYTUJE

 13. Aivaras

  Laba diena. Dėl traumos tapau neįgaliu darbingumo lygis 50 proc. Kiek valandų galima dirbti per diena?

  • LZNS

   Dirbti galite pilną darbo dieną, nebent Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybos išduotoje pažymoje „Dėl darbo sąlygų ir pobūdžio“ yra nurodyta kitaip, t.y. parašyta, kad galite dirbti tik sutrumpintą darbo dieną.

 14. Ingrida

  Sveiki! Ieskau darbo,turiu tik 15%nedarbingumo,del sirdies ligos Gal galite ka pasiulyti lauksiu atsakimo Dekoju

 15. mir

  Turiu 25procentus darbingumo netekes esu 75procentus pazymejime parasyta kad nedarbingas is pensijos pragyvenu bet noriu dirbti man paranoine sizofrenija bet geriu vaistus jauciosi gerai tik kartai nerimas baimes buna susikaupti galiu dirbti noriu ar galiu dirbti su tokiu darbingumo lygiu,tik duomiosi turiu ir specialybe ir patirtes prasau atsakykit i pasta aciu

 16. iveta

  Sveiki. Man 22m.esu is joniskio. Baigiau apzeldinimo specialybe. Turiu neigaluma 50%. Labai noriu rasti darba. Ar valytojos ar plovejos ar pan. Aciu uz atsakyma.

  • LZNS

   Darbo skelbimą dėkite į darbo skelbimų skitį

 17. darius

  Sveiki. Man 27 metai, esu is Vilniaus, turiu 50 % darbinguma, esu baiges plyteliu klojejo kursus, mechatroniko mokslus,ieskau bet kokio darbo tik ne valytojo ir ne kiemsargio, mano kontaktai darenzo.dt88@gmail.com , tel.nr. 867561924

 18. Vilnius

  Sveiki, esu neigalus 25 % darbingumo , jieskau namudinio darbo. Zmona gali dirbti, taip pat namie 35 % darbingumo. Tel; 860470092 ( Vilnius)

 19. Kristina

  Sveiki,taip ir nesuprantu is visu rasiusiu kaip dabar tas procentas rasomas.juk pazymejime aiskiai paradyta kiek procentu zmogus darbingas.kartais sunku suprasti kaip raso 20%nedarbingas, gal yra atvirkciai.noreciau paklausti kiek valandu gali ir ar is vis gali dirbti zmogus turintis 25%darbingumo

  • LZNS

   Žmogus, turintis 25 % darbingumo, gali dirbti tiek kiek jam leidžia sveikata, noras ir galimybės.

 20. Kristina

  Tai galiu but idarbinta 4 val? Juk tai buvusi 1 neigalumo grupe.

 21. Domas

  Esu domas 20 metu 30 procentu darbingumas gal galit ka pasiulit nu koki darba numeris

 22. Rita

  Sveiki. Ką tik, sužinojau, kad man dėl ligos nustatytas darbingumas 40 procentų, o buvo 50 pr. Turiu darbą, dirbu pilnu etatu. Ar privalau informuoti darbdavį dėl pasikeitusio mano darbingumo lygio, jei pažymoje nėra numatyta sumažinti darbo laiką? Ačiū

  • LZNS

   Kiek suprantame, darbingumas jums buvo nustatytas terminuotai. Reiški jeigu jūs nepateikiate kitos pažymos apie turimą darbingumą, jūs darbdavio dokumentuose tapsite sveikas ir jums nebebus taikomas papildomas neapmokestinamų pajamų dydis (šiuo metu jums taikomas 210 eurų). Tokiu atveju jums sumažės darbo užmokestis.
   Kitas niuansas yra jūsų atliekamos darbo funkcijos, jeigu tai yra ofisinis darbas, kuriame yra labai maža nelaimingų atsitikimų tikimybė, tuomet galit ir nepranešti. Bet kitais atvejais vertėtų.

 23. Aivras

  Sveiki, niekaip nesusigaudau dėl darbo biržos kompensacijų darbo užmokesčiui neįgaliajam socialinėje įmonėje. Rašo jog kai darbingumas 30%, darbo birža kompensuoja 70% iki dviejų minimalių algų.neterminuotai. Minimali alga yra 380€, vadinasi, darbo sutartyje sulygus 380×2=760€, darbo birža kompensuos 70% šios sumos t.y. 532€, o darbdaviui teliks pridėti tik 228€? Ir taip visą darbo sutarties laiką? Paaiškinkit, prašau.

  • LZNS

   Jūs beveik teisingai paskaičiavote, tik dar pamiršote pridėti darbdavio mokamus mokesčius, taigi paskaičiavimas būtų toks:
   2 x 380 eur = 760 eur, 760 eur + 236.97 (31.18 darbdavio mokesčiai)=996.97 eur. Taigi darbo birža nuo 996,97 eur kompensuoja darbdaviui 697,87 eur, kita dalį (299,1 eur) – darbdavys moka iš savo lėšų.

 24. lijana.kozyreva@gmail.com

  Sveiki,turiu neigaluma,darbinga 40%.Ieskau darbo paslaugu sferoje; administratore,pardaveja…..Gyvenu Klaipedoje.aciu.

 25. Raimundas

  Sveiki, turiu 25 % darbinguma, dirbu, darbdavys gauna subsidija, taciau atlyginima moka nelaiku, veluoja atlyginimas apie du menesius. Kaip galeciau pakeisti darboviete ir naujas darbdavys gautu subsidija ?

  • LZNS

   Pasikreiptus į Darbo biržą jūsų klausimu, paaiškino, kad viskas priklauso nuo to pagal kokią programą jūs esate įdarbintas. Pagal vienas programas galima iškarto įsidarbinti kitoje įmonėje ir gauti subsidiją, pagal kitas reikia kažkiek laiko pabūti bedarbiu. Taigi jie rekomendavo kreiptis pas savo tarpininkę Darbo biržoje ir su ja pasikonsultuoti. Ji turėdama galimybę pasižiūrėti jūsų duomenis, galės tiksliai pasakyti kokios yra sąlygos, kad įsidarbinus kitoje įmonėje būtų gauta subsidija.

 26. Dino

  Laba diena. Ar įdarbinus neįgalų moksleivį, yra skiriamos kažkokokios lengvatos darbdaviui ?

  • LZNS

   Lenvatas į darbinant neįgalius asmenis skiria darbo birža (dalinai apmoka darbo užmokestį). Negalime suteikti tikslios konsultacijos, nes yra įvairūs niunsai ir kriterijai įdarbinant neįgaliuosius pagal skirtingas programas. Jums reiktų kreiptis į darbo biržą ir išsiaiškinti ar jie gali pritaikyti kokią nors programą įdarbinant moksleivį.

 27. Mindaugas

  Sveiki esu Mindaugas iš Ukmergės man yra 24 metai, darbingumas mano 45% ieškau betkokio darbo, Tel numeris ‭‭+370 (603) 98 350‬‬

 28. Aurelijus

  Sveiki, man nustatytas 15% darbingumo lygis, turiu pasiulyMa darbui, sakykite jei as isdarbinsiu, ar tai atsilieps mano neigalumo ismokai, es yra teke girdeti kad dirbantis neįgalusis negauna salpos išmokos, darba ne fizinio pobudzio. Iš anksto dėkojų.

  • LZNS

   Įsidarbinimas neatsiliepns nei neįgalumo išmokai nei specialiųjų poreikių išmokoms. Galite dirbti tiek kiek jums leidžia sveikata ir noras. Tai, kad neįgalieji dirbdami praranda išmokas yra visiškas melas.

 29. Rita.

  Sveiki. Esu neįgali, darbingumas 40%, bet dirbu biudžetinėje įstaigoje nepilnu krūviu. Reikalinga sanario protezavimo operacija. Kiek žinau, po operacijos gydymas ir reabilitacija trunka ilgai, apie tris mėnesius, o aš šiais metais jau turėjau nedarbingumo lapelį 15 dienų. Ar gali darbdavys mane atleisti iš darbo, jei mano gydymasis viršys leistiną 90 dienų laikotarpį? Ačiū

  • LZNS

   Ne, negali. 90 dienų ribojimas apie kurį kalbate yra tik Sodros mokamai ligos išmokai. Jeigu per kalendorinius metus sirgsite ilgiau kaip 90 dienų, Sodra tiesiog nebemokės jums ligos išmokos už tas dienas, kurios viršys 90 dienų..

 30. zitos2014@gmail.com

  laba diena.esu kurseniete turiu 30 procentu darbinguma. labai noreciau rast darba slauges ligonineja, ar valytojos ,galiu vazineties i siaulius man 53 metai labai prasau padet .nes pajamos invalydumo mazos negaliu isgyvent tel 37068366992

  • LZNS

   Darbo skelbimus talpinkite į Darbo skelbimų skiltį.

 31. kestas

  LABA DIENA radau skelbima kad reikalingas sargas.apsidziaugiau,kad nors vienas darbas atsirado kuri dar galeciau padirbt pagal sveikata.bet pasirodo isvadoj pabraukta kad negaliu naktinio darbo dirbt…nebezinau jau kur man detis.neigalumo pensija 120 euru.

  • LZNS

   Siūlytume jums kreiptis į VšĮ „Sopa“. Jie padeda įveikti sunkumus, trukdančius įsidarbinti. Kontaktus rasite paspaudęs šią nuorodą: http://sopa.lt/kontaktai/

 32. Alina Pušinskaitė

  Labas vakaras esu iš Skuodo man 30 metu,turiu 40 procentų darbingumą, norėčiau susirasti kokį nors darbą kurį būtų galima dirbti namuose.Turiu darbo su kompiuteriu pradmenis, labai prašau man padėti susirasti kokį darbelį, aš dar siuvynėjų kryželiu įvairiausius gamtos peizažus.

 33. Tadas

  Sveiki, turiu klausima. O kaip del isidarbinimonpagal projekta uzsienyje, pvz.: Vokietijoje? Tarkime, man sukuriama neigaliojo darbo vieta ten, ar man is Lietuvos atima mano neigalumo pasalpa?

  • LZNS

   Tai priklauso nuo to kas netekto darbingumo pašalpą moka. Jeigu pašalpą moka Socialinės paramos skyrius, tai kai tik deklaruosite išvykimą iš Lietuvos, pašalpos mokėjimas bus nutrauktas. Jeigu pensiją moka Sodra, tai reiktų teirautis Sodroje, nes dėl skirtingų valstybių gali būti skirtingas teisinis reguliavimas.

 34. Tadas

  Tai jei aš įsidarbinu užsienyje pagal neįgaliųjų projektą, tokiu atveju aš negaunu pašalpos iš Socialinės paramos skyriaus? O jei aš įsidarbinu ne pagal projektą, į paprastą darbo vietą, galioja tas pats?

  • LZNS

   paskambinkit mums į organizacija pakonsultuosime telefonu.

 35. Lina

  Noriu sužinoti kiek mano darbdavys gauna subsidijų jei aš esu įdarbinta pas jį su rėmimu 4 mėn. už minimumą, kiek mokesčių jis moka sodrai? mano neįgalumas 55%

  • LZNS

   Jei neterminuota DS (darbuotojas neturi 2% papildomo pensijos kaupimo ir taikomas NPD 55% darbingumo – 320 eur. Minimumas DU – 380 eur):
   – Darbdavio mokesčiai 118,48 eur + 43,20 eur išskaičiuota iš darbuotojo DU, bet juos sumoka darbdavys.

   Jei terminuota DS (darbuotojas neturi 2% papildomo pensijos kaupimo ir taikomas NPD 55% darbingumo – 320 eur. Minimumas DU – 380 eur):
   – Darbdavio mokesčiai 124,56 eur + 43,20 eur išskaičiuota iš darbuotojo DU, bet juos sumoka darbdavys.

 36. karaliaucious9

  laba dena as esu neigalus 30pr galiu dirbti valitoju nebijau darbo patalpos gali plaut arba laiptenius butose tel 860759420

 37. Kornelija

  Laba diena, darbingumo lygis 0%, noreciau verstis smulkia prekyba internetu. Ar yra kokiu nors lengvatu verslui? Ar tai kaip nors itakotu gaunamas neigalumo ir slaugos pasalpas?
  Aciu.

 38. Agnė

  Laba diena, turime vyruką, kuris norėtu pas mus darbintis ir mes ji darbinsime neterminuota sutartimi mokėdami daug daugiau nei minimumą, jis turi 45 proc. darbingumo, prašau sakykite ar daugiau niekas nepriklauso iš valstybės mums kaip darbdaviams, suteikiant jam darbo vietą, nes nesinorėtų prarasti kažkokių kompensacijų ar paramos ir taip daug atiduodam valstybei. Ačiū už atsakymą.

 39. Vilhelmas

  Laba diena, esu 25% darbingas, išrašo ką galiu dirbti ir ko ne negavau todėl manau, kad nieko negaliu. Ar LDB paramai verslui galiu teikti paraišką, kai įdarbinu dirbti kitą žmogų?

 40. RC

  Agnei .

  2×380 eu=760 e +236.97 (31.18 % darbdavio mokesčiai)=996.97 eu.
  Darbo birža kompensuoja nuo 996,97 eu. Komp. darbdaviui suma 697 o 299 eu moka darbdavys

 41. Vita

  Sveiki, noreciau paklausti.
  Ar darbdaviui įdarbinus darbuotoja auginanti neįgalų vaika yra taikomos mokesčių lengvatos,ar kažkokios lengvatos susijusios su darbo užmokesčiu?

  • LZNS

   Lengvatos yra tik tos, kurios numatytos Darbo kodekse:
   40 straipsnis. Susitarimas dėl ne viso darbo laiko
   5. Šio straipsnio 4 dalyje nustatyti ribojimai dėl ne viso darbo laiko trukmės ir jo nustatymo negalioja, kai darbdavys sutinka su kitokiomis darbuotojo pasiūlytomis ne viso darbo laiko sąlygomis arba jeigu darbuotojo prašymas pagal sveikatos priežiūros įstaigos išvadą pagrįstas darbuotojo sveikatos būkle, neįgalumu arba būtinybe slaugyti šeimos narį, taip pat pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų. Šie asmenys grįžti dirbti viso darbo laiko sąlygomis gali raštu įspėję darbdavį prieš dvi savaites, išskyrus atvejus, kai darbdavys sutinka nesilaikyti šio termino.
   52 straipsnis. Nuotolinis darbas
   2. Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbuotojo atsisakymas dirbti nuotoliniu būdu negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo sutartį ar pakeisti darbo sąlygas. Jeigu darbdavys neįrodo, kad dėl gamybinio būtinumo ar darbo organizavimo ypatumų tai sukeltų per dideles sąnaudas, jis privalo tenkinti darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu ne mažiau kaip penktadalį visos darbo laiko normos, to pareikalavus nėščiai, neseniai pagimdžiusiai ar krūtimi maitinančiai darbuotojai, darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, ir darbuotojui, vienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų.
   57 straipsnis. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės
   Nustatant atleidžiamų darbuotojų atrankos kriterijus, turi būti užtikrinama darbuotojų pirmenybės teisė būti paliktiems dirbti, taikoma šiems darbuotojams visų kitų atitinkamo darbdavio tos pačios specialybės darbuotojų atžvilgiu toje pačioje darbo vietovėje:kurie augina daugiau kaip tris vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų arba vieni augina vaikus (įvaikius) iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, arba vieni prižiūri kitus šeimos narius, kuriems nustatytas mažesnis negu penkiasdešimt penkių procentų darbingumo lygis, arba šeimos narius, sukakusius senatvės pensijos amžių, kuriems nustatytas didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis;
   7. Darbo sutartis nutraukiama įspėjus darbuotoją prieš vieną mėnesį, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu vienus metus, – prieš dvi savaites. Šie įspėjimo terminai dvigubinami darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus likę mažiau kaip penkeri metai, ir trigubinami darbuotojams, kurie augina vaiką (įvaikį) iki keturiolikos metų, ir darbuotojams, kurie augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, taip pat neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, kuriems iki įstatymų nustatyto senatvės pensijos amžiaus liko mažiau kaip dveji metai.
   128 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimas
   4. Kasmetinių atostogų suteikimo eilė darbovietėje sudaroma, atsižvelgiant į šių darbuotojų pageidavimus (prioriteto tvarka):
   2) darbuotojai, auginantys bent vieną vaiką iki keturiolikos metų ar neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
   137 straipsnis. Nemokamos atostogos ir nemokamas laisvas laikas
   2) neįgalus darbuotojas, taip pat darbuotojas, auginantis neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų ar slaugantis neįgalų asmenį, kuriam nustatytas nuolatinės slaugos būtinumas, – iki trisdešimties kalendorinių dienų;
   138 straipsnis. Pailgintos atostogos, papildomos atostogos ir kitos lengvatos
   1. Darbuotojams iki aštuoniolikos metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos dvidešimt penkių darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba trisdešimt darbo dienų kasmetinės atostogos (jeigu dirbama šešias darbo dienas per savaitę).
   3. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, – dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojų, dirbančių ilgesnėmis negu aštuonios darbo valandos pamainomis, prašymu šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai.

 42. Gintarė

  Sveiki,

  esu 21 metų, turiu neįgalumą 50%, studijavau kolegijoje tačiau studijas turėjau nutraukti 4 metus iš eilės, kadangi turiu smarkias problemas su atmintimi. Ką galėtumėte patarti?

  • LZNS

   O iš kokios srities jums reikia patarimo?

 43. Gita

  Sveiki noriu paklausti nes niekur nerandu atsakymo.jei busiu idarbinta subsidijuojant mano atlygi pusei metu nes esu ilgalaike bedarbe.ir tarkim sugalvosiu per ta laika iseiti.ar man neteks susimoketi birzai ar dar kazkam?ar galesiu vel stoti y birza?

  • LZNS

   Šį klausymą jums reiktų užduoti jus kuruojančiai darbo biržos tarpininkei, nes skirtingos programos turi skirtingus reikalavimus, todėl negalime atsakyti kokie iš jų būtų taikomi jūsų atveju.

 44. Minde

  Sveiki. Turiu 2 metam nustatytą 40 proc. darbingumą. Iš sodros gaunu 300 €. Ir turiu darbo pasiūlymą 600 € į rankas. Jei galit paaiškinkit kaip bus jei įsidarbinsiu jei dirbsiu kiek priklauso valandų. Įdomų tokiu atvėju mažėja pašalpa iš sodros ar kaip. Jei tiksliau kiek aš gaučiau pajamų dirbdamas

  • LZNS

   Galite dirbti tiek valandų kiek jums leidžia sveikata ir darbo pobūdis. Mokama pensija nemažėja pradėjus dirbti.

 45. Kristina

  SVEIKI,mano sunui 18m.jis turi 20 proc.darbingumo ir gauna prieziura.
  As turiu individualia veikla ir noriu i idarbinti pas save savo sunu.
  tai noriu paklausti ar nepraras jis prieziuros pinigeliu ir ar darbo birza man suteiktu darbo umokescio kompensacija;kitaip tariant ar gauciau subsidijas idarbinus neigaluji

  • LZNS

   Ar sūnui neįgalumas nustatytas iš vaikystės? Jeigu įdarbinsite savo sūnų, jis nepraras priežiūros pinigėlių.
   Jūs galite jį įdarbinti jeigu sudarysite darbo sutartį. Tik iš pradžių reikia kreiptis į darbo biržą ir su jais sudaryti įdarbinimo subsidijuojant sutartį ir tik tada galėsite su sūnumi sudaryti darbo sutartį.

 46. Kristina

  Sveiki,sakykite gal yra kažkokia lentelė pagal kurią būtų galima pagerinti darbo sąlygas idarbinus neigaluji iš darbo birzos

 47. Akvile

  Sveiki ,ar turint 40% darbingumo dirbant pilnu etatu ir po metu einant neįgalumo komisijoj bus į tai atsizvelgiama ir gali buti nepratesiamas neįgalumas ? Ar aplamai galima dirbt pilnu etatu?

  • LZNS

   Pagal dabar galiojančią tvarką, blogiausiu atveju, jeigu nepagerės sveikata, gali darbingumas susvyruoti apie 5 proc, bet esminės įtakos tikrai neturi.
   Po metų tikėtina, kad darbingumas bus kiek kitaip vertinamas, tai pasakyti ar tai turės įtakos negalime.

 48. Linute

  Sveiki. Darbingumas55%.Dirbu neigaliuju imoneje 4val.500kv.Ar gali dar dadeti 200kv nepakeitus nei val skaiciaus nei atlyginimo? Ir tai jau gausis daugiau negu etatas pagal plota?Aciu

  • LZNS

   Nei Darbo kodeksas, nei kiti teisės norminiai aktai nenumato konkrečių išdirbio normų (Jūsų atveju – valomų patalpų ar teritorijų dydžio). Konkrečios išdirbio normos nustatomos darbuotojo ir darbdavio susitarimu darbo sutartyje, arba darbdavio ir darbuotojų atstovų (Darbo tarybos, profesinės sąjungos) susitarimu kolektyvinėje sutartyje. Ar jūsų darbo sutartyje yra numatytas valymo plotas?
   Pavyzdžiui mokyklose, kurios pavaldžios švietimo ministerijai reglamentuotas valymo plotas 1 etatui – 650 kv. metrų.

 49. Marta

  Sveiki,
  jei ilga laika imoneje dirbantis darbuotojas preis 2 menesius gavo pazyma del neigalumo, ar darbdavis gali pretenduoti i subsidija, jei kreipsis dabar?

  • LZNS

   Kadangi šis žmogus jau pas jus dirba, negali, nes subsidijos skyrimo tvarka yra tokia: darbdavys kreipiasi į darbo biržą su ketinimu įdarbinti neįgalų asmenį, priėmus teigiamą sprendimą DB ir įmonė pasirašo sutartį ir tik tuomet darbdavys pasirašo sutartį su darbuotoju.

 50. Raimondas

  Sveiki, dirbu plovykloje „Svaros broliai“ Vilniuje. Turiu darbinguma 35%. Atlyginimas pas mus nefiksuotas, priklauso nuo nuplautu automobiliu kiekio (viena menesi 420eur, kita gali buti iki 700eur). Ar galima kreiptis, kad butu pastovus vienodas atlyginimas arba bent kompensuotu kura (gyvenu Salcininkuose). Dirbu pilnu etatu.

  • LZNS

   Visi darbo apmokėjimo ir kompensacijų klausymus jūs galite aptarti su darbdaviu, niekas to nedraudžia.

 51. jonas

  ieskau darbo esu 35 procentu darbingas zmogus.Esu is Siauliu galite siuliti ivairu darba.Mano numeris 867864676

 52. Sandra

  Laba diena, pradėjau dirbti operatore, bet dar neišsiėmiau individualios veiklos pažymėjimo (kur tam darbe reikia). Ir norėjau paklausti, koki mokesčiai taikomi 25% nedarbingumo gaunančiam žmogui? Ar dideli, ar sveikatos draudimą reikėtų mokėti ir pan,ir kur reikėtų kreiptis norint gauti tą pažymą? Ačiū!

  • LZNS

   Visais mokesčių klausymais reikia kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją tel. 1882 arba +370 5 255 3190

 53. Gintarė

  Man reikia iš jūsų patarimo ką su mokslais daryti, gal yra kažkokia organizacija ar kasnors, ką patartumėte daryti? Noriu kažką baigti, bet kur? Man su atmintim sunku kažką suprasti išvis, ir nežinau net ką daryti.

 54. Miroslavas

  LABADIENA kiek valandu galiu dirbti jaigu turiu 30% darbingumo esu is dalies darbingas man paranoindine sizofrenija esu ramus neteistas draugiskas ligos kaip ir nesimato bet buna baimes fizini darba jdirbti galiu ir profesija turiu apdailininkas statybininkas man 26 metai,prasau atsakyti i elektronini pasta buciau labai dekingas,aciu sekmes geros dienos :)

 55. natalija

  Janina 2018. 07. 22 Laba diena. Man nustatytas darbingumo lygis 35 proc.is dalies darbinga. neigaliuju imoneje dirbu 12 metu. sutartyje numatyta alga 1200 litu, nors gaudavau perpus maziau. dabar as gaunu 360 eurus. Dirbu visa menesi ,kasdien po 8 valandas. noreciau zinoto ar teisingai skaicuoja darbo uzmokesti.

  • LZNS

   Ar kai buvo įvestas euras buvo perrašyta jūsų darbo sutartis ir nurodytas darbo užmokestis eurais?

 56. Neigalus

  Jei mane išmetė iš darbo biržos ar gali darbdavys gauti subsidija iš darbo birzos už mane mano darbingumas 40%s

  • LZNS

   O jūs dabar dirbate pas darbdavį pagal darbo sutartį? Kiek laiko praėjo nuo to kai jus išmetė iš darbo biržos?

 57. Laimutis

  Laba diena,
  Turiu negalia, 35% darbingas. Šiuo metu dirbu. Darbdavys planuoja mažinti darbuotojų skaičių. Pranešė žodžiu, kad ir mane planuoja atleisti. Įmonėje dirbu apie 6 metus.
  Ar teisingai suprantu DK, kad darbdavio iniciatyva atleidžiamas turiu būti įspėtas raštu prieš 3 mėnesius. Atleidimo metu turi išmokėti už 2 mėn vidutinį darbo užmokesti ir dar už 1 mėn galiu gauti iš VSDF (Sodros).
  Ar galiu po atleidimo registruotis darbo biržoje, ar man papildomai mokėtų kažkokią dalinę išmoką dėl netekto darbo?

  • LZNS

   1. Jeigu asmuo turi negalią, tai jis turi būti įspėtas apie atleidimą prieš 3 mėnesius raštu.
   2. Atleidimo metu turi išmokėti už 2 mėn vidutinį darbo užmokesti.
   3. Iš Sodros išmoką galite gauti jeigu jus atleis pagal DK 57 str.
   4. Jeigu registruositės Darbo biržoje tai gausite išmoką, kurią sudarys skirtumas tarp jums priklausančios bedarbio išmokos ir gaunamos netekto darbingumo pensijos.

 58. Laimutis

  Laba diena,
  Mano darbingumas 35%.
  Jeigu mane darbdavys įdarbintų, tai gautų pastovią subsidiją neterminuotai darbo užmokesčiui padengti apie 60%?

  „Subsidija neįgaliųjų darbo užmokesčiui gali būti mokama:

  iki 6 mėn., kai darbo sutartis sudaroma su asmenimis, kurių darbingumas 45-55 procentų;
  neterminuotai, kai įdarbinami asmenys, kurių darbingumas 25-40 procentų.“

  • LZNS

   Subsidija neįgaliųjų darbo užmokesčiui gali būti mokama:

   -iki 6 mėn., kai darbo sutartis sudaroma su asmenimis, kurių darbingumas 45-55 procentų;
   -iki 24 mėnesių kai darbo sutartis sudaroma su asmenimis, kurių darbingumas 30–40 procentų;
   -neterminuotai, kai įdarbinami asmenys, kurių darbingumas iki 25 procentų.

 59. Aurimas

  Laba diena, sergu lėtiniu inkstų nepakankamumu 5 stadija, turiu galimybę įsidarbinti, tačiau šeimos gyditoja sako, kad mqn dirbti negalima nes permazas darbingumo lygis tik 10‰ taciau liga darbo pobūdžiui
  ir specifikai įtakos nedaro, gal kam teko atsidurti tokioj situacijoje? Kreipiausi į NDNT del isvados, betnorečiqu zinoti kokio atsakymo butu galima tiketis?

  • LZNS

   Tai kad jūsų darbingumas tik 10 proc., tai nereiškia, kad negalite dirbti. Galbūt fizinį darbą jūs atliktumėt tik 10 proc., o protinį visu 100 proc. Tik jums spręsti kiek ir ką jūs galite dirbti.

 60. Egidijus

  Egidijus,
  turiu tik 15 proc. darbingumą esu dializuojamas kiek valandų galėčiau dirbti

  • LZNS

   Tiek kiek jums leidžia jūsų sveikatos būklė, darbingumo procentai nenurodo kiek valandų galite dirbti.

 61. Onė

  Socialinė įm. liepia rašyti nemokamų atostogų, asmeniškai prašant ir jau ne vieną kartą, kiek galima imti nemokamų atostogų ir ar teisingai jinai elgiasi reikalaudama, kai darbo ne aprūpina, o reikalauja eiti nemokamų atostogų asmeniškai prašant?

  • LZNS

   Darbo kodeksas nereglamentuoja kiek asmuo kartų gali eiti neapmokamų atostogų. Darbo kodekse yra parašyta, kad darbuotojas prašo neapmokamų atostogų, o ne atvirkščiai, taip, kad darbdavys elgiasi nekorektiškai ir neteisėtai. Darbdavys, neturėdamas užsakymų, turėtų skelbti prastovą ir dalinai kompensuoti darbo užmokestį. Šiuo atveju galima būtų kreiptis į darbo inspekciją.

 62. Ruta kriziute

  Sveiki. Turiu neigalia 50%darbingumo .Ieskau darbo pagalbinio arba valytojos .Pati esu is Skuodo raj ,esu dirbus pagalbini darba.Nureciau rasti darba Kretigoj Arba Skuode valytojos
  .Ir dar noriu paklaust ar viciunu imone priima zmones turinti negalia 50% darbinguma

 63. Pranas

  Sveki, esu neigalus 25% Man 42 metai, turiu šeimą, ieškau antro darbo,dabar dirbu pusei etato miesto vaizdo vyr operatorium. Dirbu nuo 2013 met. Papildomai galiu dirbti sargu ar kazką panašaus.Mano darbo patirtis 8 metai ištarnauto Lietuvos kariuomenei. Gyvenu Vilniuje, Pilaitės raj. Ačiū.

 64. vetrunas

  Dirbu puse etatu, mano neįgalumas 25 %. Jūsų klausiu kiek savaičių į metus gaunu atostogų.

  • LZNS

   Neįgaliesiems suteikiamos 25 ar 30 darbo dienų priklausomai nuo to, ar dirbama 5, ar 6 darbo dienas per savaitę.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published